ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Άλσος Λογγίνου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2015, 16:59:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Διάβασα με μεγάλο ενδιαφέρον το θέμα και τα σχόλια. Είμαι 47 ετων ,γεννηθηκα και μεγάλωσα στο Μετς στην οδο Κ.Μπαλάνου ακριβως 5 μετρα απο την είσοδο του Άλσους. Το πρόλαβα όταν ηταν χωράφι και μάλιστα υπήρχε και ένα χαράκωμα ...απομεινάρι του πολέμου , που παίζαμε σαν παιδάκια. Το έχω ζήσει και περπατησει εχοντας και σκυλιά μερα,μεσημερι,απόγευμα,νυχτα,χαράματα. όταν ειμασταν παιδιά και απο στραβοκλωτσιά έπεφτε η μπάλλα στο νεκροταφείο ,πηδάγαμε τη μάντρα να την πιάσουμε ....και ας ψιλονύχτωνε! Παιδιά .....ποτέ δεν αντιλήφθηκα κάτι. ούτε φωνές ,ούτε τύμπανα,ούτε πόδια βαριά,ούτε φαντάσματα που διάβασα.Κάποτε είχαμε πολλούς ναρκομανεις αλλά κι αυτο βελτιώθηκε με την δραστηριοποίηση του εξωραιστικού.Σήμερα -λόγω διαζυγίου- γύρισα στη γειτονιά μου και στο σπίτι μου στην Κ.Μπαλάνου, μπροστά στο Άλσος.Κάθε βράδυ βγάζω και το σκύλο πηγαίνοντας στην άκρη στο τέλος και μάντρα μάντρα......τίποτα δεν έχω αντιληφθεί...τίποτα δεν έχω καταλάβει. Πλέον είναι σπάνιες οι σύριγγες ...περισσότερα ειναι τα ..προφυλακτικά (τα "άστεγα" κατι πρέπει να κάνουν) Όποιος/όποια θέλει ...ευχαριστως να περπατησουμε ,να εξηγησω πως ηταν ,που παίζαμε και να κεράσω και ουζάκι με μεζέ στο μπαλκόνι μου....που βλέπει ακριβώς το σημείο "Γ" του Άλσους.



Μαρτυρία που μετράει περισσότερο από όλες τις φήμες των μπλογκ...

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy