ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Διάβολος - Ενα καλό παιδί!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Think_Math
Μέλος 3ης Βαθμίδας

USA
769 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 01:18:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Think_Math  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

europaios2 :

quote:
Αφού σε τρώει το τομάρι σου!!!.....γιατί δεν το λες?...όχι τίποτ' άλλο, αλλά φοβήθηκα μήπως σε χάσω από πελάτη!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Think_Math
Μέλος 3ης Βαθμίδας

USA
769 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 01:25:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Think_Math  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

europaios2 :

quote:
Αφού σε τρώει το τομάρι σου!!!.....γιατί δεν το λες?...όχι τίποτ' άλλο, αλλά φοβήθηκα μήπως σε χάσω από πελάτη!


Κρυβεσαι καλά εκεί ?



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 09:04:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όταν κάποιος, αγαπητέ μου think math, φτάνει σε κάποιο επίπεδο,
ή πετυχαίνει κάτι,δεν αυτοκτονεί, αλλά,ανεβαίνει εις τα άνω...
Η αυτοκτονία,μπορεί να ειναι ηρωική πράξη, όταν δεν κινδυνεύεις;
Και αν έδωσε έργο, αυτός, γιατί δεν οφελήθηκε απο αυτό και να ζήσει,
αλλά,προτίμησε να την κοπανίσει,διακριτικά;
Μου θυμίζει κάτι μοναχούς κοσμικούς, που παριστάνουν τους ασκητές...
Ο μισάνθρωπος, που είναι;...
Αυτόν ΑΝΑΖΗΤΟΎΜΕ...
Αν κάποιος, θέλει να ζήσει ,ζεί, δεν πεθαίνει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 10:00:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η αυτοκτονια θελει ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ ... δεν ειναι κατι ευκολο και δεν ειναι κατι που το κανει καποιος με πληρη επιγνωση της πραξης ... γιαυτο και το βλεπουμε συνηθως να συμβαινει σε ανθρωπους με ψυχικα προβληματα ή σε πανικο - συγχυση ... το να το οργανωνει καποιος και να το κανει συνειδητα (οπως φαινεται να εχει γινει με τον Λιαντινη) ισως ειναι θεμα προς διερευνηση απο ειδικους , παντως αυτη του η πραξη σε τιποτα δεν ακυρωνει το εργο του !!!!

απο την αλλη τι ειναι η αυτοκτονια ? ειναι η γνωση οτι μια πραξη ή ενεργεια θα προκαλεσει τον θανατο μας , αλλα εμεις επιλεγουμε να το κανουμε αδιαφοροντας εαν μπορουμε να το αποφυγουμε , σταματησουμε , ανατρεψουμε κτλπ

αρα και ο χριστος αυτοκτονησε ... ηξερε τι θα γινοταν , ηξερε που πηγαινε ... αλλα πηγε ... οπως και ο σωκρατης , πηρε το κωνειο παρα του οτι μπορουσε ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ... αυτοι οι ανθρωποι (οκ για κανεναν απο τους δυο δεν εχουμε αποδειξεις υπαρξης ... που επεσα και εγω παραδειγμα να σου τυχει χαχα) θελαν να στειλουν ενα μυνημα με τον θανατο τους ... σε τι διαφερει η αυτοκτονια του λιαντινη ? ειδικα οταν δεν ξερουμε τι τον οδηγησε σε αυτη του την αποφαση !!!


[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 11:43:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχουν πολύ σημαντικές διαφορές, μεταξύ ενός εθελουσίου θύματος
και ενός αυτοχειρα, μακφόρ...Πίστευα, ότι, τουλάχιστον, τοσο ....χοντρά, μπορείς να δεις...
Κάθε χρόνο αυτοκτονούνε χιλιάδες άνθρωποι, για πολλούς λόγους...
Κανένας, απο αυτούς τους λόγους,δεν είναι πιο δυνατός απο την ζωή, που τον εμπεριέχει, ώς συστατικό της...
Πρέπει να πιστεύεις στη ζωή, όχι σε ιδέες ανεφάρμοστες. Η ζωή, δεν σε ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΙ...
Ο εαυτος σου, όμως, μπορεί...
Οι νεκροί, όμως, είναι ήδη δικαιωμένοι, οπότε,μην συγκρίνουμε τηζωή με το θάνατο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 13:35:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οποιδήποτε και να ήταν τα όρια που επέβαλλε η επίσημη διδασκαλία , ο ΔιάβολΟς έγινε ενα σημαντικό τμήμα της Χριστιανικης διδασκαλίας και κάποιος που μπορούμε να τον κατηγορούμε όταν τα προβλήματα και οι διαφωνίες ρίχνουν την σκιά τους στο χώρο...

ΤΟ ΑΙΩΝΙΟ ΚΑΙ ΒΟΛΙΚΟ ΕΞΙΛΑΣΤΗΡΙΟ ΘΥΜΑ!!!

Όταν -δε- η Μεταρρύθμιση συνέτριψε την ελπίδα της μιάς ...ΑΓΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΟΛΙΚΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ...κάτω απο την κυριαρχία του Παππισμού ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ , ΙΣΧΥΡΙΣΘΗΚΑΝ ΟΤΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΑΝ ΑΜΕΣΕΩΣ ΤΟ "ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ" , στις ενέργειες των αντιπάλων τους...

Διαβολοι και μεταξύ τους..διαβόλους έβλεπαν , αρκεί να ευτελίσει ο ενας τον άλλο..."παππατζηδες"...εδώ ο παππάς , εκει ο παππάς ....

Που είναι ο Παππάς-διάβολος- ???

Κατα τους ισχυρισμούς τους ... ΠΑΝΤΟΥ!!!

Η σκεψη και μόνο της Ρώμης έκανε τον Λούθηρο να θεωρεί την αιώνια πόλη ΔΙΑΒΟΛΙΚΗ...και γεμάτη δαίμονες , που παρήλαυναν με τα κατακόκκινα ράσα των Καρδιναλλίων!!!

Ο ΔΙΑΒΟΛΟΣ ΤΑΥΤΊΣΘΗΚΕ ΜΕ ΤΙΣ ΘΕΟΤΗΤΕΣ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΑΝΤΙΠΑΛΗΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΠΙΣΤΗΣ!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 14:00:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γνωρίζουμε το Θεό μέσα απο τις ενέργειές του και αδιαμφισβήτητα -αν όντως ο θεός υπάρχει- όλες παραπέμπουν -ενέργειες- σε αυτόν...

Εφόσον , αυτός ...έπλασε και τον διάβολο και τους αγγέλους και τους ανθρώπους και οτιδήποτε μας περιβαλλει...αν κάτι δεν είναι "σοφό"...τότε αναπόφευκτα και ο δημιουργός του χαρακτηρίζεται -εκ των πραγμάτων- ως τέτοιος..."μη σοφός" και "ατελής"...χαρακτηριζόμενος απο τα ίδια τα δημιούργήματά του!!!

Ο Άγιος Βασίλειος -Ανατολική Θεολογία- είχε αναφέρει:
"Γνωρίζουμε τον Θεό μέσα απο τις ενέργειές του.Δεν πιστεόυμε ότι προσεγγίζουμε την ίδια την ουσία , διοτι οι ενέργειές του κατέρχονται σε μάς αλλα η ουσία του παραμένει απλησίαστη".

Ένα τέτοιο λοιπόν μυστικιστικό πλαίσιο ήταν πιο εύκαμπτο και περισσότερο επιτυχές στο να αποδώσει στον Θεό εκείνες τις κακόβουλες πράξεις , οι οποίες στον Δυτικού τύπου Χριστιανισμό ΑΠΟΔΟΘΗΚΑΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΔΙΑΒΟΛΟ..!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 15:04:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί βρε Δήμο μου, δεν το βλέπεις, τρόσο απλό που είναι;Ο Θεός,
έδωσε κάποιες εντολές, που εξασφαλίζουν στον άνθρωπο, την θεική του ιδιότητα..Ο άνθρωπος τα αμφισβητει, επειδή, δεν τα βλέπει..
Βλέπεις φίλε, μου, τα πιο σημαντικά πράγματα για τον άνθρωπο, είναι αόρατα,δεν έχουν υλική υπόσταση, όπως η αγάπη,ας πούμε, γι αυτό και δεν τα λαμβάνουμε υπόψην μας...
Ο Θεός, μας έδωσε ένα τέλειο κόσμο για να ζήσουμε, εμείς
ΚΆΝΟΥΜΕ ΚΑΚΉ ΔΙΑΧΕΊΡΙΣΗ...
Πρέπει να γίνει κατανοητό, κάποτε αυτό....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 15:22:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιατί βρε Δήμο μου, δεν το βλέπεις, τρόσο απλό που είναι;Ο Θεός,
έδωσε κάποιες εντολές, που εξασφαλίζουν στον άνθρωπο, την θεική του ιδιότητα..Ο άνθρωπος τα αμφισβητει, επειδή, δεν τα βλέπει..
Βλέπεις φίλε, μου, τα πιο σημαντικά πράγματα για τον άνθρωπο, είναι αόρατα,δεν έχουν υλική υπόσταση, όπως η αγάπη,ας πούμε, γι αυτό και δεν τα λαμβάνουμε υπόψην μας...
Ο Θεός, μας έδωσε ένα τέλειο κόσμο για να ζήσουμε, εμείς
ΚΆΝΟΥΜΕ ΚΑΚΉ ΔΙΑΧΕΊΡΙΣΗ...
Πρέπει να γίνει κατανοητό, κάποτε αυτό....

Ε! Και για μένα "πρέπει" κάποια στιγμή να γίνει κατανοητό αυτό που λέω εγώ...εφόσον το θέτεις έτσι Βαγγέλη...!!!

Αν τώρα θα έπρεπε να δώσω και μια απάντηση στους ισχυρισμούς σου , θα έλεγα τούτο:"Δεν χρειάσθηκα ποτέ καμμιά θρησκεία για να αντιληφθώ την καρδιά και τα συναισθήματά μου...και μιλάω για τα όπως τ'αναφέρεις ..."αόρατα"..."

Και την σωστή διαχείριση και πάλι δεν χρειάσθηκα καμμιά "έξωθεν" Θεϊκη παρέμβαση για να την "φέρω" στην ζωή μου...αυτά τα πράματα με γνώση και καλλιέργεια έρχονται...προγραμματισμό και πάνω απ'ολα υπομονή , φίλε μου".


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 15:25:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Περίμενε και τους άλλους,Δήμο μου, να κάνουν το ίδιο....
Μην τους βλέπεις εκεί που εισαι...
Μπορεί να είναι λίγο πιο πίσω..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 15:38:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...Περίμενε και τους άλλους,Δήμο μου, να κάνουν το ίδιο....
Μην τους βλέπεις εκεί που εισαι...
Μπορεί να είναι λίγο πιο πίσω..

θέλω να είσαι ευθύς Βαγγέλη μαζί μου...το "απαιτώ" απο σένα...

Τι εννοείς???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 20:37:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το λέω ξεκάθαρα, φίλε μου Δήμο....Αν έφτασες σε κάποια πνευματική
κορυφή, σε κάποια εννόηση,περίμενε, μην ανυπομονείς, και τους άλλους να το φτάσουν και εννοήσουν...
Κι έχει να κάνει, με το πόσο σημασία έχει και δίνουμε στη διαφορετικότητα του καθενός μας,θετικά, αντί του ανταγωνιστικά...
Δεν είμαστε ζώα, που ανταγωνίζονται, αλλά, συμπληρώνουμε μια σκέψη, του ανθρώπου, που διαπραγματεύεται η ανθρωπότητα, εδώ και χιλιάδες χρόνια...
Κάτι σημαίνει κι αυτό...
Δεν είναι εύκολο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 15:24:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το λέω ξεκάθαρα, φίλε μου Δήμο....Αν έφτασες σε κάποια πνευματική
κορυφή, σε κάποια εννόηση,περίμενε, μην ανυπομονείς, και τους άλλους να το φτάσουν και εννοήσουν...
Κι έχει να κάνει, με το πόσο σημασία έχει και δίνουμε στη διαφορετικότητα του καθενός μας,θετικά, αντί του ανταγωνιστικά...
Δεν είμαστε ζώα, που ανταγωνίζονται, αλλά, συμπληρώνουμε μια σκέψη, του ανθρώπου, που διαπραγματεύεται η ανθρωπότητα, εδώ και χιλιάδες χρόνια...
Κάτι σημαίνει κι αυτό...
Δεν είναι εύκολο...

Λυπάμαι αν έτσι το προσέλαβες...

Καμμιά επιθυμία δεν έχω για να αποδείξω ότι είμαι υπέρτερος έναντι του οιουδήποτε...διότι απλά δεν αισθάνομαι έτσι...και δεν ανταγωνίζομαι κανέναν και απορώ πως σου ήρθε στο νού κάτι τέτοιο..!!

Απλά καταθέτω τις απόψεις μου ... ως έχουν!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 21:00:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν το έθεσα, ως πρόβλημα, καλέ μου Δήμο, αλλα, ως κατάσταση...Συμβαίνει και στις..καλύτερες οικογένειες, που λέμε....Εμένα,δεν με χαλάει, προσωπικά, να μαθαίνω...
Αντιθέτως, με ξανανοιώνει,γιατί έχω νέα κίνητρα, για να ζώ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 21:44:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν το έθεσα, ως πρόβλημα, καλέ μου Δήμο, αλλα, ως κατάσταση...Συμβαίνει και στις..καλύτερες οικογένειες, που λέμε....Εμένα,δεν με χαλάει, προσωπικά, να μαθαίνω...
Αντιθέτως, με ξανανοιώνει,γιατί έχω νέα κίνητρα, για να ζώ...

Όλοι μαθαίνουμε Βαγγέλη και κάθε μέρα που περνάει , όλο και κάτι "αφήνει"...και πάντως τον "Διάβολο" πίσω ...

Δές ρε Βαγγέλη...υποτίθεται ότι μας χωρίζει μια διαχωριστική γραμμή -εμάς τους δυό εν-νοώ...- η διαφορετική προσέγγιση των πραγμάτων..."Τούρκος εγώ και συ Ρωμιός" που λέει και το τραγουδάκι..

Κι'ομως , υπάρχει κάτι που μας ενώνει και υπερβαίνει "ανθρώπινες διαχωριστικές γραμμές"...η ανθρωπιά -έχω την αίσθηση- και η διάθεση για κατα-νόηση και σεβασμό...!!!

Όλοι μας το έχουμε ανάγκη αυτό , όλοι θέλουμε να μιλήσουμε και να ακουσθούμε , να ερθουμε πιο κοντά...

Μπορούμε Βαγγέλη..και ξέρω ότι και συ μπορείς...ας αφήσουμε πίσω όλα τα βαρίδια που εντέχνως μας "φόρτωσαν" και ας τρέξουμε μπροστά...γνωρίζω πόσο δύσκολο είναι αλλα γνωρίζω ότι είναι εφικτό φίλε μου...

Εκεί θα βρείς τον "Θεό"..όλοι μας...μέσα στην ομορφιά της ψυχής μας φίλε μου...

Το χρωστάμε στον ευατό μας...το χρωστάμε στους γύρω μας...

Τον "υπέροχο" Βαγγέλη θέλουν όλοι...δώσε τον...!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 19/09/2010 21:45:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 21:56:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο υπέροχος άνθρωπος,δεν έχει όνομα,φίλε μου Δήμο, είναι πολλοί
που συντελούν στο υπέροχο, δεν φτάνει ένας...
Για να γίνει κάποιος υπέροχος, πρέπει να έχει περιβάλλον...!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 22:26:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο υπέροχος άνθρωπος,δεν έχει όνομα,φίλε μου Δήμο, είναι πολλοί
που συντελούν στο υπέροχο, δεν φτάνει ένας...
Για να γίνει κάποιος υπέροχος, πρέπει να έχει περιβάλλον...!!!!!

Ας κάνουμε το πρώτο βήμα Βαγγέλη εμείς και ο καθένας για τον εαυτό του...πολυ πιο εύκολο απο το ν'αλλάξουμε όλο τον κόσμο , είναι ν'αλλάξουμε τον εαυτό μας...!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 22:33:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειλικρινά, φιλε μου,Δήμο, είναι άλλο πράγμα, να βλέπεις ένα υπέροχο κήπο με λουλούδια, απο ένα μπετόν αρμέ μυαλό....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2010, 15:54:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΙΑΒΟΛΟΣ ...

http://www.youtube.com/watch?v=spzqs0ABlPU&feature=related

τζιμακος .....!!! φοβερος !!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1367188
Maintained by Digital Alchemy