ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 ΕΝΤΟΥΑΡΝΤ ΑΛΕΞΑΝΤΕΡ ΚΡΑΟΥΛΕΥ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 19:25:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όμως, οι ιδεολόγοι, οι οποίοι πρώτοι δράττουν την αλήθεια, θα πρέπει να μην προσπαθούν να την επιβάλλουν σ’ εκείνους, οι οποίοι δεν είναι έτοιμοι να τη δεχθούν, διαφορετικά μπορεί να προκληθεί μεγάλο κακό. Ο πρωτόγονος έχει δικαίωμα στην αγριότητα, ο ανταγωνιστής στην αντιπαράθεση, ο άπληστος στην ευκαιρία ν’ αρπάξει και να κατέχει, αλλιώς όλοι αυτοί δε θα βρουν το ψεύδος μέσα σε όλα αυτά, ώστε να στραφούν με την ίδια τους τη θέληση σε ανώτερα πράγματα».

Πολύ καλά τα λέει, Zadok, αυτό το περιοδικό.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 20:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ZADOK ΤΕΛΙΚΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕΤΕ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΛΕΩΝ ΜΕ ΖΥΓΟ ΩΡΟΣΚ.ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΣΕΛΙΝΗ ΣΤΟΝ ΚΡΙΟ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 20:31:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σωστά όσα λες και κατά ένα περίεργο τρόπο , διαφωνώντας καταλήγουμε στο ίδιο συμπέρασμα.
Εννοείται ότι δεν μπορώ να αλλάξω το μυαλό σου και συ το δικό μου , αλλά το φόρουμ υπάρχει για όλους , άρα και να ακούγονται γνώμες που έρχονται σε ολοκληρωτική σύγκρουση με τα πιστεύω μας , θα πρέπει κι αυτές να τις ασπαζόμαστε ως μέρος της συζήτησης.
Στην προκειμένη περίπτωση , επειδή όντως το θέμα μας είναι ο aleister
κι επειδή σε κάποια μεγάλη σε διάρκεια φάσης της ζωής μου ήρθα σε πολύ κοντινή επαφή με τις ιδέες του και με κάποιους ανθρώπους που τις ακολουθούν-όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά κι εκτός αυτής-,το μόνο που διαπίστωσα σαν αλλαγή στον εαυτό μου ήταν ότι άρχισα να σκέφτομαι πιο αρνητικά. Να γίνομαι πιο ΚΑΚΟΣ!
Από κει πηγάζει και η αντιπάθεια που τρέφω γι'αυτόν και τις υποτιθέμενες ιδέες του(θα τις χαρακτήριζα φαντασιώσεις και μάλιστα άρρωστες).
Μπορεί όντως εγώ να κατάλαβα λάθος και να ισχύουν τα λεγόμενά σου zadok. Αλλά αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι από τότε που σταμάτησα να ασχολούμαι με όλα αυτά , η ζωή μου καλυτέρεψε.



ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΛΕΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΤΗ ΛΕΣ.ΕΔΩ ΣΚΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ Η ΓΝΩΣΗ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΕΧΕΙΣ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΒΙΒΛΙΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ.ΑΠΟ ΤΙ ΕΙΧΕΣ ΕΠΙΡΕΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕΣ ΚΑΚΟΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexeyev1970
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2004, 13:45:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexeyev1970  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως θα ήταν καλύτερα να το συζητήσουμε σε άλλο τόπικ ? Εμποδίζουμε τη ροή της συζήτησης αν αρχίσω να παραθέτω τι συνέβη σ'εμένα και που στην τελική δε νομίζω να ενδιαφέρει και κανέναν εδώ μέσα.
Πάντως θα σου πω κάτι που πιστεύω ακράδαντα και που η zadok το επισήμανε με ωραίο τρόπο. Η επιρροή που μπορεί κάποιος να έχει στη ζωή σου εξαρτάται όχι από τη δική του δύναμη αλλά από τη δική σου άμυνα. Ίσως εγώ να ήμουν πιο ευαίσθητος σε ερεθίσματα και να επηρρεάστηκα εντελώς αρνητικά από τον κύριο aleister.Άλλοι άνθρωποι ίσως να βρίσκουν την πλήρωση μέσω αυτού. Εξαρτάται αποκλειστικά από το πόσο έοιμος είσαι να δεχτείς παρεμβάσεις και καθοδηγήσεις στη ζωή σου.Εγώ μάλλον δεν ήμουν έτοιμος γι'αυτό και έχω άσχημες εμπειρίες από το Ο.Τ.Ο.
Ο Crowley πάντως παίζει σχεδόν σε όλα τα βιβλία μυστικιστικού περιεχομένου αλλά εκεί που έρχεσαι σε πραγματική επαφή μαζί του είναι μέσω των δικών του γραπτών. Μπορείς να τα βρεις αυτά , να τα διαβάσεις , να τα μελετήσεις προσεκτικά και αν από κει κι έπειτα μείνεις με μία αίσθηση ικανοποίησης , τότε ποιος είμαι εγώ που θα σου πω μην το κάνεις?
Αν σ'ενδιαφέρει λοιπόν ο άνθρωπος και το έργο του δεν έχεις παρά να συλλέξεις τις πληροφορίες που θέλεις μόνη σου.
Το μόνο που μπορώ να σου ευχηθώ στην περίπτωση αυτή , είναι , καλή τύχη !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.Κανένας.
Μέλος 1ης Βαθμίδας


98 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2004, 15:07:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .Κανένας.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ποιος λογικος ανθρωπος θα εκανε τα κακακια του πανω σε χαλια γιατι τα θεωρει ιερα?


quote:
επισης χρειαζεται μια ιδεα σοβαροτητας και αυτος ποτε την ειχε?

οταν τον εδινε?
οταν τον επαιρνε?
οταν μεθαγε?
οταν μαστουρωνε?


Συγνωμη που παρεμβαινω , αλλα αν ειναι αληθεια αυτα που λεει ο
ΕΝΔΟΡΑΜΑ, δεν ειδα κανενα να τα διαψευδει , ειμαστε σοβαροι????
Οδηγουμε καποιους να διαβασουν για τον κυριο αυτο?
Ο χρονος σημερα ειναι περιορισμενος και δεν μπορουμε να τον σπαταλαμε
με το να βλεπουμε την ¨ηλιθιοτητα¨καποιου!
Εμενα προσωπικα ο κυριος δεν με ενδιαφερει , ας ηταν και ο καλυτερος τρελος-μαγος.
Και φυσικα τον δινω σαν παραδειγμα προς αποφυγη!
Συγνωμη αν στεναχωρει καποιους η γνωμη μου.
Ρε που καταντησαμε!!!!!!!

Φιλικα....Κανένας.


Γλυκια η ζωη και ο θανατος μαυριλα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 02:50:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μ' αρέσει που είσαι ευγενικός και ζητάς και συγγνώμη...!!!


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 17:05:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οδηγουμε καποιους να διαβασουν για τον κυριο αυτο?


ΕΣΥ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΝΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2004, 14:31:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μερικές σελίδες από το ημερολόγιο του …
================================================================

[March, 1907 E.V.]
Thursday 7 Began V.I.T.R.I.O.L.
Beat Sunny Jim by 7 & 5 at h a stroke.
Wrote to D.D.S. asking for permission to do a Vow of Silence and to appoint a period.
Friday 8 Sculping. Daleth or rather Chesed.
Saturday 9 9.0 P.M. Began vow of Refusing to answer questions. D.D.S. says 7 days. A slip is to be
punished with a razor-cut.
Rose is very angry, of course.
One notices in Refusing to Answer Questions that nearly everything said to one is a
question.
One notices that 5 years ago one would have called all the Gods to witness a majestic
ceremonial Vow; at present one determines, & begins forthwith.
One may use this formula to battle against and overcome the Great Devil
One should consider before speaking at all whether the speech is both necessary and
unimportant; for unless these conditions are fulfilled one breaks the Vow of Silence, of
which this is a branch.
One has been in fighting form all day, but this formula gives one an idea of tremendous
controlled force.
day.
All things are wonderful to me. I know that I am on the very threshold of Binah; that
henceforth I shall go about my ways in utter delight and praise. Hail!
This matter of R[efusing] to A[nswer] Q[uestions] resolves itself into a vigilance over
speech. It is thus a much harder task than plain Silence; for interest in the conversation
betrayeth this vigilance.
It has struck me that ``the Black Magician abstains from salt'' is Tohu-Bohu. The abstainer
from salt did so to work evil without becoming nimak-kharam. Hence he was suspected of
sorcery.
Sunday 10 Playing golf at Maidenhead. Very trying this Vow of R. to A.Q. 24 slips in the Practice till
now.

Monday 11 Took at 10.24 P.M. a minute quantity of Hashish --- too small to have any possible effect,
one would say, judging by previous experience.
11.30 ended in D.F.D.'s luring me away also I nearly slept. Rose & had tea & now write this.
I think the hashish has had little or no effect perhaps just less than the desired waking of
Pratyahara. But no hallucinations; no loss of time-sense. Possibly slight self-consciousness;
but one wouldn't like to assert it.
12 Slips during Monday.
Tuesday 12 7 slips in the Practice.
At 10 P.M. about, the minimum dose of F.E. Anhalonium Lewinii being 2 drops, took 1 drop
only.
TAROT drew 3 of Cups (curiously enough the card re Tankerville said by D.D.S. to be Black
Magic) ``Abundance''.
Before taking drug, I note my physical condition excellent, my mental depressed from not
being able to write what I want to, my magical exalted and on the verge of Samadhi. See
opposite.
10.15 As stated opposite took 1 drop A[nhalonium] L[ewinii] in a good deal of warm water.
The taste is not unpleasant; it is very strongly reminiscent of the tea of Yunnan, as there
prepared and drunk.
I proceed to
10.35 Am busying myself with colour-thoughts of divine nature; and the A.L. having
produced no perceptible result whatever took 1 drop more.
10.55 Still no apparent result. Took 2 drops.
Possibly the Violet centres are stimulated. I see the flame of a match with green blue &
violet at its edge. Probably this is mere Pratyahara resulting from intention to attain. Closing
the eyes produces no result.
11.7 Striking the magic Bell, closed eyes, I saw an opalescent light, not well marked.
Further I had seen some fine opal matrix in Bond St a few hours earlier.
11.27 Have made and drunk much tea. No symptom whatever from the A.L.
11.30 Took 3 drops more.
11.50 No symptom. Took 3 drops more. 10 drops in all. This being max dose, mentioned on
label, will take no more.
See page 208.


March 12 cont. 13th Midnight.15. Conc--n not interfered with by drug. Maybe one gets
occasional brilliant pictures with eyes shut; but it is not enough to record. I could get as
good with plain expectation. Am apparently very sleepy. Pupils certainly not dilated. Eyes
bloodshot, which is no surprise, after staring hard at the electric globe for over 10 minutes.
[March, 1907]
12.30 A.M. Went astral tour no colour effects to speak of.
9.30 A.M. Nothing whatever unusual.
Wednesday 13
An excellent day. Buckmasters charming.
Sculping. Taw or Gimel-Beth-Vau-Resh-He for R[ose] made a scene.
10 breaks in practice.
I ______d Rose and slept like a dog___________________

Thursday 14
Gave Sunny Jim 13 & won by 2 & also the Bye.
Refused to write or wire. Rough on Rats!
5 slips in the Practice.

Friday 15 7 slips in the Practice.
Peh-Aleph-Resh-Taw Theory perfect. Practice He{Hebrew} with Yod to Yod sanctum. Yod
with Yod and Pe to the Blessed Fount of the Supernal Via Lactea, so that at 9.15 P.M. I took
4 drops F.E. Anhalonium Lewinii in cold water.
Am rather tired with my day's shopping, but peaceful & well.
9.40 Took 5 drops.
10.0 _____ _____.
10.27 _____ _____.
11.3 Accommodation of age still perfect.
Took 7 drops.
No result; but felt as if near something. Also slight stomachic discomfort.

Saturday 16
Cambridge won the Boat Race. A grand fight of the Empire.
7 slips in the Practice (72 in all). End thereof at 9.0 P.M. A letter from D.D.S.

Moreover I did demonstrate my superiority to the warring factions of Netzach & Hod by
formulating Yesod in the number Yod-Vau-Dalet.

================================================================


Γιώργος
Συγχαρητήρια αγαπητέ μου ο Τοτεμικός σας εαυτός είναι το Πρόβατο … μπεεε…μπεεε!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2004, 16:00:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε μου λες: έχω και το προσωπικό ημερολόγιο του Μάο σε άπταιστα Κινέζικα, να το κάνω copy-paste???

Λίγος σεβασμός στους συν-γράφοντες δεν βλάφτει.

Αν θέλεις να μοιραστούμε το συλλογισμό σου, κάνε μετάφραση, αλλιώς κάνε μας τη χάρη...

Οι υπόλοιποι μλκς είμαστε που καθόμαστε και μεταφράζουμε;;;

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2004, 18:33:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η απάντηση μου και στις τρείς ερωτήσεις που θέτεις παραπάνω είναι..

Τσού!... (όχι)

Γιώργος
...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2004, 19:21:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα μονοσύλλαβα δεν παίρνουν τόνο, γιατί δεν τον χρειάζονται!


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 08:41:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι ρε Γιώργο και πρόβατο το Τοτέμ του Aleister

Λύκος ήταν...άσχετα εάν στο τέλος ήταν ολίγον ξεδοντιασμένος

Το πρόβατο αλλού κολλάει



Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2004, 03:34:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Just a note…


Ένας αιώνας λοιπόν πέρασε σαν σήμερα.... 4/04/1904 και ο «θείος» Crowley λαμβάνει το "Βιβλίο του Νόμου" στο Κάιρο … ο προφήτης της Νέας εποχής (χμ..?)
.. της εποχής του θεού Horus της Δύναμης , της φωτιάς… ,της Θέλησης

«Κάνε ότι θέλεις , αυτό θα είναι το σύνολο του Νόμου»

και το διονυσιακό«Η αγάπη είναι ο Νόμος , αγάπη υπό τη θέληση…»

Γιώργος.
and all bets are off

P.S. - χμ και αυτό ..."Η ικανότητα στην μαγεία δεν συμβάλει απαραίτητα στην ψυχική ακεραιότητα . Απλά κάνει την ψυχική ισορροπία ποιο εύκολο για κάποιον να την επιτύχει , εάν βέβαια ο κάποιος έχει την θέληση να την αποκτήσει."


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2004, 12:25:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
«Κάνε ότι θέλεις , αυτό θα είναι το σύνολο του Νόμου»
Aχά! Σ'έπιασα!
Μάλλον εσύ το καταλαβαίνεις σωστά, αλλά πάραυτα είναι λάθος διατύπωση, κατά τη γνώμη μου.
Εγώ ΔΕΝ είμαι "Κροουλικός", αλλά ήθελα από ώρα να ξεκαθαρίσω κάτι:
Η πασίγνωστη αυτή πρόταση δε σημαίνει κάνε ό,τι θέλεις, δηλαδή ότι σου κατέβει, αλλά ό,τι σε προστάζει το αληθινό σου ΘΕΛΗΜΑ, του ανώτερού σου εαυτού, του φύλακα αγγέλου σου! Υπάρχει γιγαντιαία διαφορά!
.
.
.
.
.
Αλήθεια, για αντίχριστος και Master Therion δεν κατάφερε και πολλά σε παγκόσμιο επίπεδο... Πάντως πράγματι έφερε τον νέο αιώνα του Ώρου, μπορείτε να το διαπιστώσετε και μόνοι σας με τεχνικές όπως astral projection, skrying, βαθύς οραματισμός και άλλα.

-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2004, 13:30:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
«Κάνε ότι θέλεις , αυτό θα είναι το σύνολο του Νόμου»

quote:
Μάλλον εσύ το καταλαβαίνεις σωστά, αλλά πάραυτα είναι λάθος διατύπωση, κατά τη γνώμη μου.


Χμ.. μπορεί… τα ελληνικά μου έχουν αρχίζει και ξεφτίσουν….
Ποια νομίζεις ότι είναι η σωστή μετάφραση..?

quote:
Εγώ ΔΕΝ είμαι "Κροουλικός", αλλά ήθελα από ώρα να ξεκαθαρίσω κάτι:
Η πασίγνωστη αυτή πρόταση δε σημαίνει κάνε ό,τι θέλεις, δηλαδή ότι σου κατέβει, αλλά ό,τι σε προστάζει το αληθινό σου ΘΕΛΗΜΑ, του ανώτερού σου εαυτού, του φύλακα αγγέλου σου! Υπάρχει γιγαντιαία διαφορά!

yeap !


quote:
Αλήθεια, για αντίχριστος και Master Therion δεν κατάφερε και πολλά σε παγκόσμιο επίπεδο... Πάντως πράγματι έφερε τον νέο αιώνα του Ώρου, μπορείτε να το διαπιστώσετε και μόνοι σας με τεχνικές όπως astral projection, skrying, βαθύς οραματισμός και άλλα.

Εεε.? Ήρεμα… ένας αιώνας έχει περάσει μόνο…


Γιώργος
.. τα γερμανικά .. όμως βελτιώνονται ραγδαία …


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy