ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Ισχυει ακομα αυτο;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 16:47:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Kapodistria

Σοβαρα και χωρις χιουμοριστικη χροια.
Ναι ισχυουν ακριβως οπως τα λεω.
Δεν θα τα ξανα-αναλυσω αποκλειστικα για σενα.Ειναι θεσεις κατατεθειμενες αναλυτικα,απο χθες.
Κοιτα τες προσεκτικα και αυτο που εγραψε ο Αργυρης Τσακαλιας ειναι
χρονια στο μελλον.Δεν ειναι λαθος.
Ουκ εν τω πολλω το ευ.Το ξερεις αυτο.
Τουλαχιστο,αν μη τι αλλο,δεν θα με δεις ποτε στις εφημεριδες,για εγκλημα τιμης.

Και μη νοιωθεις περιεργα.Ειμαι συνηθισμενος στην αρνηση αυτων των
θεσεων.Αλλα θα παλευω για αυτες μεχρι να πεθανω.Νομιζω οτι εστω εναν
να πεισω για την ορθοτητα τους,ο κοσμος θα αρχισει να γινεται καλυτερος.Στο θεμα αυτο παντα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.


Ναι,Νικόμαχε τις είδα τις θέσεις σου,είχα ήδη
όμως βάλει το ποστ...

Πάντως όπως και να έχει,ειλικρινά στο λέω,δεν
είναι καθόλου θέμα εγωϊσμού ή ακόμη "ανωριμότητος" ή
καθυστέρησης,όπως θες εξήγησέ το,από πλευράς μου
αλλά καθαρά ΣΕΒΑΣΜΟΥ!

Και αυτό απλά διότι όταν "ξεκολλήσει"κανείς από τα
χθόνια και υλικά,ίσως,ίσως λέω να βρεθεί στα ιδιαίτερα
και ανώτερα...
Και έτσι νοώ εγω τον Σεβασμό στην ύπαρξή μου και στις
γύρω αντανακλάσεις της ζωής...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 17:03:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kapodistria
Ξεκαθαρη και κατανοητη απολυτα.Τουλαχιστον για μενα.

Τωρα τι λες να σε ενταξω να γινουμε 5?
Η θελεις ουδετεροτητα...?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 17:07:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Kapodistria
Ξεκαθαρη και κατανοητη απολυτα.Τουλαχιστον για μενα.

Τωρα τι λες να σε ενταξω να γινουμε 5?
Η θελεις ουδετεροτητα...?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.


Κατω τα ξερα σου απο τη καποδιστρια.Ειναι κοριτσι με αρχες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 17:44:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκαρταδος

Κοιτα μην λειψεις αποψε μετα τις 22.00.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 18:28:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΕ 6 σελίδες διάβασα μού βγήκαν τά μάτια από τό γέλιο,

σέ πιον νά απαντήσω καί τί νά πώ ,

skartados γνωρίζω ζευγάρι με παιδια πού ο αντρας εξυγηθηκε στην γυναίκα όπως ο NIKOMAXOS στήν Μαιρη

ΝΙΚΟΜΑΧΕ έχω κάνει σερβιτόρα ,υπάρχει καμιά θέση στό μαγαζή??

πάω στο χωριό στής 22η ωρα ειμαι εδώ

quote:
Πλάκα έχεις Νικόμαχε,αλλά ειλικρινά θα ήθελα να
ήξερα άν αυτά που λές ΙΣΧΥΟΥΝ κι'όλας...

σε πιστευω σέ όσα λές αλλά φρόντισε να ποτίζεις περισσοτερο τήν δική σου γλάστρα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 19:50:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναρκισα , συμφωνω , το γιατι που ρωταω αφορα την φυση μας την εσωτερικη μας δομη την ψυχοσυνδεση μας τα γονιδια μας και δε ξερω τι αλλο,

δηλαδη τι με κανει να ποναω ? και γιατι με κανει να ποναω , φανταζομαι οτι για να συμβαινει υπαρχει καποιος λογος...

ειναι ενα εσωτερικο "ενστικο" να το πω , το οποιο μας κανει να ποναμε , οπως σωστα λες ειτε αφορα τον συντροφο μας ή απλα εναν φιλο/η και προφανως το κανει για να μας προστατεψει-βοηθησει ? αλωστε το νιωθουμε ακομη και για αψυχα πραγματα πχ εαν σπασουμε ή χασουμε μια αγαπημενη μας κουπα , δεν νιωθουμε καπως ?

ειναι κοινωνικο παρατραγουδο , μας μαθαινουν δηλαδη απο παιδια οτι ΕΤΣΙ πρεπει να ειναι και αρα οταν ΔΕΝ ειναι ποναμε ? το οτι μεγαλωνουμε απο μικρα παιδια μεσα σε ενα πλαισιο οπου η απωλεια - ελειψη προκαλει πονο στους γυρω μας γινεται και δικο μας βιωμα ?

ειναι θεμα γονιδιων ισως , αρα εγω ποναω 50 εσυ 100 και ο νικομαχος 1 ? γιατι εχουμε σε διαφορετικη ποσοτητα το ενζυμο ταδε, λεμε τωρα

καταλαβες που το παω ? γιατι νιωθουμε οτι ο αλλος ειναι κτημα μας ? γιατι δεν ειμαστε ποιο χαλαρει ? τι ειναι αυτο που μας οδηγει να πονεσουμε ?
θεωρω οτι εαν ξεραμε , μαθουμε τι ειναι αυτο που μας προκαλει αυτο αλλα και αλλα συναισθηματα , ισως γινουμε καλυτεροι , ισως κατανοησουμε γενικοτερα τον τροπο που λειτουργουμε ως ανθρωποι

εαν πχ ειναι η κοινωνια και ο τροπος που μας μαθαν να ζουμε , καταλαβαινουμε οτι πολυ πιθανον ολα αυτα ειναι λαθος και κακως ποναμε ... εαν ειναι στην φυση μας , ενας μηχανισμος διατηρησης των σχεσεων ωστε τα μελη της να ζουν ΠΟΙΟ ΗΡΕΜΑ (εντος της σχεσης) ας πουμε περισσοτερα απο αυτους που δεν εχουν σχεση , οκ καλα κανουμε και ποναμε και πρεπει να μαθουμε να ζουμε με αυτο (ισως χαχα) ... αν και θα εμπαινε το ερωτημα ενα αρχεγονο "συναισθημα" το οποιο δημιουργηθηκε λογω ενος εντελως διαφορετικου περιβαλλοντος θα πρεπει να μας εξουσιαζει ακομη και σημερα ?

τι συναισθημα ειναι αυτο ? μηπως ανασφαλεια ? απωλεια ? αγχος ?(καθως σχεδον ολα αναγονται σε αυτο) μας προκαλει αγχος η απουσια η αποριψη ή δεν ξερω τι αλλο ? ...

δεν στεκομαι δηλαδη στον λογο και εαν καλος ή κακος καποιος κανει σφιχτες ή χαλαρες σχεσεις κτλπ ... αλλα τι ειναι αυτο που μου φερνει τα πανω κατω μεσα μου και γιατι το κανει

δεν λεω οτι κακος ποναμε , καλα κανουμε και ποναμε , για να ποναμε ετσι πρεπει μαλλον να ειναι , δεν ξερω , φυσικα μπαινουν και αλλα θεματα πχ πως αντιδραμε οταν ποναμε κτλπ !!!

οκ αρκετα εκτος θεματος βγηκα χαχαχα και ελπιζω να μη σε ζαλισα !!!!

για να γυρισω ελαφρως προς το θεμα , αυτο που εχω να προσθεσω ειναι οτι το βασικοτερο ολων ειναι η κατανοηση , οσο εγω διαχωριζω την θεση μου απο την γυναικα , οσο εγω βλεπω τις δικες μου πραξεις ως "ηρωικές" ενω τις γυναικας ως "ποταπες" , τοτε παντα θα βαζω ταμπελες , θα χωριζω σε μαγκες και πορνες ή δε ξερω τι αλλο , εαν ομως εμπαινα στο κοπο να μη διαχωριζω την πραξη , καθως ειτε την κανω εγω ειτε η γυναικα ειναι η ιδια πραξη , το ποιος ή το γιατι δεν εχει σημασια , τοτε θα ερθω ποιο κοντα τοτε θα καταλαβω οτι εαν θεωρω δικο μου δικαιωμα να παω με 1234 γυναικες , τοτε και της γυναικας ειναι δικο της δικαιωμα να παει επισης με 1234 αντρες ... δεν υπαρχει καμια μα καμια διαφορα ... η ολη διαφορα που υπαρχει μεχρι της μερες μας ειναι καθρα καταλοιπο μιας πατριαρχικης κοινωνιας που θελει την γυναικα "δουλα" και τον αντρα ελευθερο ... αυτα νομιζω οτι περασαν

μπορει αυτη η μεταβατικη περιοδος (ισως , ειδικος δεν ειμαι) να δημιουργει διαφορα ευτραπελα , καταστασεις πρωτογνορες (αντε να ερχοταν πχ ενας παππους του 1800 να δει τον σημερινο κοσμο και την θεση της γυναικας) αλλα θα βρεθει η μεση οδος , αυτο που απαιτειται και απο τις δυο πλευρες (τα δυο φυλα) ειναι κατανοηση, και εγω να κατανοησω τα οσα θελει/λεει/κανει πχ η ναρκισα και η ναρκισα τα δικα μου, οταν βλεπω τα δικα της και τα δικα μου τα κανω γαργαρα (και το αναποδο) εεε λογικο ειναι οτι θα εχουμε θυματα ΧΑΧΑ

να ειστε καλα

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 19:59:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
για να γυρισω ελαφρως προς το θεμα , αυτο που εχω να προσθεσω ειναι οτι το βασικοτερο ολων ειναι η κατανοηση , οσο εγω διαχωριζω την θεση μου απο την γυναικα , οσο εγω βλεπω τις δικες μου πραξεις ως "ηρωικές" ενω τις γυναικας ως "ποταπες" , τοτε παντα θα βαζω ταμπελες , θα χωριζω σε μαγκες και πορνες ή δε ξερω τι αλλο , εαν ομως εμπαινα στο κοπο να μη διαχωριζω την πραξη , καθως ειτε την κανω εγω ειτε η γυναικα ειναι η ιδια πραξη , το ποιος ή το γιατι δεν εχει σημασια , τοτε θα ερθω ποιο κοντα τοτε θα καταλαβω οτι εαν θεωρω δικο μου δικαιωμα να παω με 1234 γυναικες , τοτε και της γυναικας ειναι δικο της δικαιωμα να παει επισης με 1234 αντρες ... δεν υπαρχει καμια μα καμια διαφορα ... η ολη διαφορα που υπαρχει μεχρι της μερες μας ειναι καθρα καταλοιπο μιας πατριαρχικης κοινωνιας που θελει την γυναικα "δουλα" και τον αντρα ελευθερο ... αυτα νομιζω οτι περασαν



Αυτο που δεν μπορεις να καταλαβεις μακφορ ειναι,οτι το 90% των γυναικων,εξαιρω τα πολυ μπαζα,αν θελησουν πολυ ευκολα μπορουν να πανε οχι με 1234 αλλα με 12340.Αντιθετα στους αντρες το 10% ειναι αυτο που θα του δοθει η δυνατοτητα να παει με πανω απο 100.Για αυτο το ενα θεωρειται πουτανια-ευκολο γαρ,και το αλλο μαγκια-δυσκολο γαρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 20:15:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

τα ποσοστα αυθαιρετα ? ή εχεις κανει μελετη ???
αυτο που λεω ειναι οτι ουτε πουτανια υπαρχει ουτε μαγκια και ρωτα εσυ ποσες γυναικες θα πηγαιναν με 12340 οπως λες ... και ποσοι αντρες θα πηγαναν με τοσες ...

πως οριζεις την δυνατοτητα των αντρων για 10% ? μεγα λαθος φιλε μου , η αδυναμια της προσεγγισης μιας γυναικας οπως πρεπει δειχνει την βλακεια που κουβαλαει ενας αντρας, εαν προσεγγισεις σωστα την γυναικα και ο ποιο "ασχημος" θα ειχε περισσοτερες επιτυχιες και απο τον κυανου ρηβς ... και σου παω στοιχημα σε αυτο

η αδυναμια του αντρα να κατανοησει την γυναικα και να την προσεγγιση σωστα , δεν κανει την γυναικα πουτανα , αλλα τον αντρα μαλακα ...

ο μαγκας που λες , θελει πολλα μα παρα πολλα εισαγωγικα , ο σωστος ο μαγκας , ειναι αυτος που δινει στην γυναικα αυτο που θελει .. ενω ο μαγκας του ποσοστου σου ειναι αυτος που ΞΕΓΕΛΑΕΙ τις γυναικες ... απατη δηλαδη

η γυναικα ειναι πολυ ποιο πολυπλοκη απο τον αντρα , ο αντρας θελει με το που κοιταει μια γυναικα αυτη να ανοιγει τα ποδια ...

αραγε δεν εχεις δει ασχημους αντρες με ομορφες γυναικες και το αντιθετο ? αυτο παει κοντρα στο ποσοστο σου ???

παντως με την λογικη σου και οπως το θετεις , οριζεις ολες τις γυναικες ως εν δυναμει πορνες ... αυτο εμενα δεν μου αρεσει ... αλλα δε με πεφτει και λογος στο τι νομιζεις εσυ , απλα πιστευω οτι τα βλεπεις μονοπλευρα και πολυ επιφανειακα ... οπως καθε αντρας (σχεδον γιατι εχουμε και εξαιρεσεις ... ευτυχως ΧΑΧΑ)


[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]

Edited by - makfor on 13/01/2011 20:16:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 20:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πως οριζεις την δυνατοτητα των αντρων για 10% ? μεγα λαθος φιλε μου , η αδυναμια της προσεγγισης μιας γυναικας οπως πρεπει δειχνει την βλακεια που κουβαλαει ενας αντρας, εαν προσεγγισεις σωστα την γυναικα και ο ποιο "ασχημος" θα ειχε περισσοτερες επιτυχιες και απο τον κυανου ρηβς ... και σου παω στοιχημα σε αυτο


Αυτο φιλε καποιος αντρας ,η το εχει μεσα του η δεν το εχει.Και αυτοι που το εχουν ειναι κατω του 10%.Απλως υπαρχουν και καποιοι που βοηθουνται λογω επαγγελματος-αναγνωρισημοτητας κ.τ.λ.

Αρα ο αντρας για να κανει σχεσεις χρειαζεται ταλεντο-τεχνη-θρασος(ολα μαζι=μαγκια).Η γυναικα δεν χρειαζεται να εχει τιποτα.Αρκει να βγει εξω απο το σπιτι και να ειναι ανοιχτη στα καλεσματα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 20:44:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
νομιζω οτι δεν ειναι ετσι τα πραγματα , δεν ειναι ουτε ταλεντο ουτε τιποτα ειναι ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ , ΜΥΑΛΟ , ΣΚΕΨΗ , ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ... εχεις ρωτησει καμια απο τις κοπελες σου τι θελει ? τι ψαχνει ? τι της αρεσεις ? τι την χαλαει ? προσπαθησες εννοω να κατανοησεις πως λειτουργει ? ποσοι το κανουν αυτο ? ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ γιατι ??? ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ , το εχω πει παραπανω ΕΤΣΙ ΜΑΣ ΜΑΘΑΝ ετσι κανουμε ... κακως ...εεε στο χερι μας ειναι να το αλλαξουμε ...

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 20:59:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

νομιζω οτι δεν ειναι ετσι τα πραγματα , δεν ειναι ουτε ταλεντο ουτε τιποτα ειναι ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ , ΜΥΑΛΟ , ΣΚΕΨΗ , ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ... εχεις ρωτησει καμια απο τις κοπελες σου τι θελει ? τι ψαχνει ? τι της αρεσεις ? τι την χαλαει ? προσπαθησες εννοω να κατανοησεις πως λειτουργει ? ποσοι το κανουν αυτο ? ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ γιατι ??? ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ , το εχω πει παραπανω ΕΤΣΙ ΜΑΣ ΜΑΘΑΝ ετσι κανουμε ... κακως ...εεε στο χερι μας ειναι να το αλλαξουμε ...

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Εγω φιλε ξερω οτι ολες τις κοπελες που λες,αν δεν ειχα το θαρος να τις πλησιασω δεν θα τις γνωριζα ποτε.Τωρα αν δε δεχεσαι οτι λιγοι εχουν αυτη τη τεχνη -η εθελοτυφλεις,η τα πραγματα εχουν αλλαξει αρδην.Οι περισοτεροι αντρες ηταν παντα ντροπαλοι,τουλαχιστον στη δικη μου σειρα.Η πιο συνιθισμενη κουβεντα που ειχαμε μετα απο εξοδο,ηταν "τι μαλακας ειμαι που δεν πηγα να της μιλησω"...

Και επαναλαμβανω,αυτο η το εχεις η οχι.Δεν διδασκεται και δεν αποκτιεται.Και αν υπαρχουν εξαιρεσεις,απλως επιβεβαιωνουν το κανονα.


Δεν εχει καμμια σχεση η εξωτερικη εμφανιση ακομα και η οικονομικη.Αυτες ηταν-ειναι και θα ειναι ,παντα οι δικαιολογιες του ντροπαλου=μαλακα για το θεμα μας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 21:17:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οπως το δει ο καθενας ... εσυ ετσι εγω αλλιως ... αλλα το σιγουρο ειναι οτι μονο οι γυναικες ξερουν τι θελουν , εμεις μονο υποθεσεις μπορουμε να κανουμε και δυστυχως συνηθως πεφτουμε εξω ...

το θαρος που λες , εγω το λεω γνωση/αγνοια ... ο φοβος ή ανασφαλεια που νιωθει καποιος οταν θελει να πλησιασει μια κοπελα ειναι γιατι δεν ξερει γιατι κανεις δεν του εμαθε τι και πω ... και ειναι καθαρα θεμα κοινωνικου περιβαλον μεσα στο οποιο μεγαλωσε , αυτο ειναι εμφανες σε πολλες περιοχες , πχ παιδια που μεγαλωνουν στην νοτια χαλκιδικη με τα παιδια που μεγαλωνουν στην βορεια ειναι μερα με την νυχτα στο πως αντιμετωπιζουν μια γυναικα και τι θαρος δειχνουν , οι μεν εχουν μεγαλωσει σε μια περιοχη με πολυ κοσμο και πολυ "παρε δωσε" , οι αλλοι μεσα σε μια κοινωνια που ολοι γνωριζονται με τα μικρα τους ονοματα ... λες θα προσεγγιζαν το ιδιο μια γυναικα ? λες οτι θα ειχαν το ιδιο θαρος ? ... επισης αυτο που λες οτι δεν διδασκεται επισης το θεωρω λαθος καθως ο ανθρωπος αλλαζει αρκει να θελει ... ειναι η νοοτροπια μας λαθος ... εαν θες να μαθεις θα μαθεις ... αλλα θα τολμησεις να πεις πχ στο κολητο σου οτι δεν ξερεις ? θα τολμησεις να ρωτησεις την κοπελια σου για πραγματα που ΔΕΝ ξερεις ??? καταλαβες τι λεω ?
οκ το θεμα ειναι αρκετα συνθετο οκ ? δεν ειναι μονο αυτο που λεω και δεν ειναι μονο αυτο που λες ...

οπως θα καταλαβες τις πρωην αλλα και την νυν , τις εχω ταραξει στις ερωτησεις ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ανακριση τριτου βαθμου ΧΧΑΧΑ ... αλλα σε διαβεβαιω οτι ολες το δεχθηκαν ευχαριστα ... ασε που μετα ηξερα να της "οδηγω" καλυτερα εκει που πρεπει !!!!


ολοι μας λιγο ή πολυ τα εχουμε ζησει αλλα ο καθενας εχει τα δικα του βιωματα , οποτε ειναι εντελως λογικα να τα βλεπουμε διαφορετικα ... εγω σε αυτα που εγραψα τα εγραψα γιατι ειναι βιωματα μου , οσο δεν ηξερα τι γινοταν και φοβο ειχα και μλκιες εκανα , οταν ομως αναρωτιθηκα τι και πως , οταν μιλησα ρωτησα εμαθα ... αλλαξα ...


[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 21:18:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οι κυριες και οι δεσποινηδες ομως που θα μπορουσαν ισως να μας εξηγησουν καποια πραγματα δεν τις βλεπω και πολυ ομιλητικες ΧΑΧΑΧΑ λες να μας αγοραζουν σκαρταδο ? ΧΑΧΑΧΑΧΑ

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 22:01:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

makfor:

... αλλα το σιγουρο ειναι οτι μονο οι γυναικες ξερουν τι θελουν , εμεις μονο υποθεσεις μπορουμε να κανουμε και δυστυχως συνηθως πεφτουμε εξω ...



Τελικώς μάλλον δίκιο έχεις makfor!
Έπεσες/σατε έξω !!!

Τουλάχιστον για εμένα και τα θέλω μου/προτιμήσεις...
Ούτε το θάρρος ενός άνδρα που θα με πλησιάσει θα
αποτελέσει τον παράγοντα επιτυχίας,αλλά ούτε και οι
"απανωτές" ερωτήσεις σου που πραγματικά αν το έκανες σε εμένα
θα έφευγες με το ίδιο εισητήριο !

Και για να σας ικανοποιήσω (την περιέργεια εννοώ) να σας πω
ότι αυτό που προτιμώ στην αρχή είναι το φλέρτ από
μακρόθεν...
Κάποιες ματιές,ύφος σκεπτικό με το βλέμμα καρφωμένο πάνω μου,
κάποιο μικρό χαμόγελο...
Έτσι μ'αρέσει και αυτός που το κάνει ΣΙΓΟΥΡΑ είναι
η εξαίρεση στον σημερινό κανόνα!!! Και αντιλαμβάνεσθε ποιός
είναι αυτός ο κανόνας...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 22:04:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Kapodistria
Ξεκαθαρη και κατανοητη απολυτα.Τουλαχιστον για μενα.

Τωρα τι λες να σε ενταξω να γινουμε 5?
Η θελεις ουδετεροτητα...?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.



Χα χα αχααα...
Καλά ακόμη δεν κατάλαβες ότι δεν ΕΝΤΑΣΣΟΜΑΙ !!!
Οπότε άκυρον ...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 22:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Kapodistria
Ξεκαθαρη και κατανοητη απολυτα.Τουλαχιστον για μενα.

Τωρα τι λες να σε ενταξω να γινουμε 5?
Η θελεις ουδετεροτητα...?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.


Κατω τα ξερα σου απο τη καποδιστρια.Ειναι κοριτσι με αρχες.


skartados μ΄άρεσε όπως του την είπες...

Ξέρεις μ'αρέσουν λιγάκι οι αγριάδες...

Σπάνιως βεβαίως διότι ως Λέων δεν τα πολυανέχομαι,αλλά
που και πού μου βγάζουν τον Αντρα...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 22:10:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σκαρταδος

Κοιτα μην λειψεις αποψε μετα τις 22.00.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.


Θα είμαι και εγω εδω Νικόμαχε,υπ'όψιν...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 22:13:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

οι κυριες και οι δεσποινηδες ομως που θα μπορουσαν ισως να μας εξηγησουν καποια πραγματα δεν τις βλεπω και πολυ ομιλητικες ΧΑΧΑΧΑ λες να μας αγοραζουν σκαρταδο ? ΧΑΧΑΧΑΧΑ

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]



Εγώ θα συμφωνήσω μαζί σου, Μακφορ. Σε όλα. Εμένα τουλάχιστον αυτή είναι η δική μου εμπειρία ως κοπέλα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 22:15:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:

Kapodistria
Ξεκαθαρη και κατανοητη απολυτα.Τουλαχιστον για μενα.

Τωρα τι λες να σε ενταξω να γινουμε 5?
Η θελεις ουδετεροτητα...?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.


Κατω τα ξερα σου απο τη καποδιστρια.Ειναι κοριτσι με αρχες.


skartados μ΄άρεσε όπως του την είπες...

Ξέρεις μ'αρέσουν λιγάκι οι αγριάδες...

Σπάνιως βεβαίως διότι ως Λέων δεν τα πολυανέχομαι,αλλά
που και πού μου βγάζουν τον Αντρα...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.


Κι εγω λεων ειμαι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 22:19:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καποδιστρια με παρεξηγησης ή για να ειμαι σωστος μαλλον δεν το εξηγησα καλα , το "ερωτησεις" δεν αφορα ουτε την πρωτη συναντηση, ουτε ολες μαζεμενες, απλα μεσα στην σχεση (και οχι στο ξεπετα , εκει τι να ρωτησεις αραγε χαχα) με ενδιαφερει να μαθω τι αρεσει στο αλλο μου μισο , θεωρω οτι ετσι θα προσφερω και περισσοτερα αλλα και θα κατανοησω εστω και λιγο το πως "λειτουργει"... αλλωστε δεν ειναι λιγες οι φορες που εχω ρωτησει φιλες για αποριες μου πανω στην γυναικια συμπεριφορα ... οπως θεωρω οτι το ιδιο πρεπει να κανει και μια γυναικα ...

δυστυχως σε τετοια θεματα ειμαστα απομακροι , ακομη δεν "γνωριζομαστε" γιαυτο και οι παρεξηγησεις - ταμπελες

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 22:32:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

καποδιστρια με παρεξηγησης ή για να ειμαι σωστος μαλλον δεν το εξηγησα καλα , το "ερωτησεις" δεν αφορα ουτε την πρωτη συναντηση, ουτε ολες μαζεμενες, απλα μεσα στην σχεση (και οχι στο ξεπετα , εκει τι να ρωτησεις αραγε χαχα) με ενδιαφερει να μαθω τι αρεσει στο αλλο μου μισο , θεωρω οτι ετσι θα προσφερω και περισσοτερα αλλα και θα κατανοησω εστω και λιγο το πως "λειτουργει"... αλλωστε δεν ειναι λιγες οι φορες που εχω ρωτησει φιλες για αποριες μου πανω στην γυναικια συμπεριφορα ... οπως θεωρω οτι το ιδιο πρεπει να κανει και μια γυναικα ...

δυστυχως σε τετοια θεματα ειμαστα απομακροι , ακομη δεν "γνωριζομαστε" γιαυτο και οι παρεξηγησεις - ταμπελες

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Νομίζω πως κάνατε λόγο για τον τρόπο του να
πλησιάσεις μια γυναίκα. Μπορεί να μην κατάλαβα καλώς...

Πάντως να καλό είναι να μπορεί να γνωρίσει ο ένας
τον άλλο,όχι όμως από ερωτήσεις,υπάρχουν τρόποι άλλοι
που μπορείς να καταλάβεις πολλά πράγματα από τον άνθρωπό
σου...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 22:36:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

skartados:


Κι εγω λεων ειμαι.


Τελικώς πολλά λιοντάρια έχουμε μαζευτεί εδώ!
Είμαι περίεργη να δω πότε θα γίνουμε
"μαλλιά κουβάρια"!!!
Και ξέρεις εμένα η χαίτη μου είναι αρκετά μεγάλη...
Όπως των αρχηγών της αγέλης...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 22:58:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλα ρε καποδιστρια,ειναι δυνατον να ερχεται ενας αντρας και να σε λεει οτι ειναι λεων,και αντι να υποβαλεις τα σεβη σου ως γυναικα που ξερεις τη θεση σου απεναντι στον αντρα,να μας λες για τη χαιτη σου;Ιησους χριστος νικαει και ολα τα κακα σκορπαει....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 23:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σας.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 23:01:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
skartados
quote:
Αρα ο αντρας για να κανει σχεσεις χρειαζεται ταλεντο-τεχνη-θρασος(ολα μαζι=μαγκια).

skartado εαν εμένα μου αρέση κάποιος καί εχω τό ταλέντο-τέχνη-θράσος-θάρος(όλα μαζί=τάνα? ) πώς θά τό χαρακτήριζες αυτό ? άν καί μού αρέση οπος όλες οι γυναίκες νά μάς πλησιάζετε πρώτα εσύς,καί μήν ξεχνάς είμαι καί εγώ ΛΕΩΝ


απαντώ καί στην ερώτηση σου ,εγω δέν θά τό έλεγα μαγκιά αλλά θάροςεάν καί εφόσων ήταν ηλικρεινης καί οχι γιά 5 βράδια γιατί τότε θά τόν ελεγα μ,,,,,α


quote:
Η γυναικα δεν χρειαζεται να εχει τιποτα.Αρκει να βγει εξω απο το σπιτι και να ειναι ανοιχτη στα καλεσματα....

προκλητικές ειναι πολλές πόσες κάθονται?

Edited by - pandi on 13/01/2011 23:13:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 23:07:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
προκλητικές ειναι πολλές πόσες κάθονται?



Μα δεν μιλαμε για αυτες που ειναι μονο κλο-κλο και αυγο τιποτα.Μιλαμε για αυτες που θελουν να ενδωσουν και ποσο ευκολο ειναι για τη γυναικα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 23:09:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
νομιζω οτι δεν ειναι ετσι τα πραγματα , δεν ειναι ουτε ταλεντο ουτε τιποτα ειναι ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ , ΜΥΑΛΟ , ΣΚΕΨΗ , ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ... εχεις ρωτησει καμια απο τις κοπελες σου τι θελει ? τι ψαχνει ? τι της αρεσεις ? τι την χαλαει ? προσπαθησες εννοω να κατανοησεις πως λειτουργει ? ποσοι το κανουν αυτο ? ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ γιατι ??? ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ , το εχω πει παραπανω ΕΤΣΙ ΜΑΣ ΜΑΘΑΝ ετσι κανουμε ... κακως ...εεε στο χερι μας ειναι να το αλλαξουμε ...



εδώ συμφωνώ
quote:

Νομίζω πως κάνατε λόγο για τον τρόπο του να
πλησιάσεις μια γυναίκα. Μπορεί να μην κατάλαβα καλώς...

Πάντως να καλό είναι να μπορεί να γνωρίσει ο ένας
τον άλλο,όχι όμως από ερωτήσεις,υπάρχουν τρόποι άλλοι
που μπορείς να καταλάβεις πολλά πράγματα από τον άνθρωπό
σου...


οχι μονο καλο kapodistria τό καλύτερο ,

δέν μέ χαλά προσωπικά καί η ερώτηση


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 23:12:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εχεις ρωτησει καμια απο τις κοπελες σου τι θελει ? τι ψαχνει

Η γυναικα το μονο που θελει να κανει ειναι να ευνουχισει τον αντρα.Και μολις το κανει,αναρωτιεται που ειναι εκεινος ο αντρας που γνωρισε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 23:23:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδη βλεπω οτι πολλες κυριες ανυπομονειτε τοσο για το μαγαζι,εφερα
και τα σχεδια.

Σκαρταδος ας ξεκινησουμε με το ονομα.Ειναι αυτο που εδωσες χθες.
Η εταιρεια ειναι δικη μας,των Ε.Υ.ΡΩ.ΠΕΩΝ
Ελληνικη Υπηρεσια ΡΩμαλεων Πεων.

Σκαρταδος αναλαμβανεις να βρεις το ανδρικο προσωπικο των 100.{να δω που θα βρεις 100 ανδρες με μακρυα και χοντρα...χερια!]

Ναρκισσα ζητησες να εισαι η διαφημηστρια.Θα πηγαινεις και θα λες τι καλα περασες στην ...εταιρεια μας.

Παντι σιγουρα θελουμε σερβιτορα πεπειραμενη.Προσλαμβανεσαι.

Επι της υποδοχης θα ειναι ο ανδρας με τα πολλα προσωπα,ο γνωστος
Too Many Nicks.

Θα πρεπει να πρσεχουμε και τον νομο επειδη θα εκπροσωπειται απο τους
Αζαελ και Ψηλο.Αυτοι οι δυο θα ειναι τα γνωστα Χομπιτ!
Χριστιανικη Οργανωση ΜΠαγλαρωματος Ιεροδουλων και Τσατσων.

Η καλη μας φιλη Νασαρουτακι θα αναλαβει τις ξεναγησεις στο κβαντικου τυπου εσωτερικο της εταιρειας.

Μακφορ τι θελεις να κανεις?
Τον τρελαντωνη τον αφηνω απ εξω μεχρι να ξεπερασει τις φλασιες του.Θα τον φερει ο Πλατωνας απο το αυτι.

Αυτα και κουραστηκα.
Σκαρταδος βρες κατι να κανω κι εγω.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 23:26:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσυ θα αναλαβεις να ζωγραφισεις στη βιτρινα του μαγαζιου για ξεκαρφωμα,την εικονα με τον μοναχο που κουναει τη σημαια στο αεροπλανο,που εχει ο ευρωπαιος στην υπογραφη του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1396484
Maintained by Digital Alchemy