ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΠΟΣΤΟΛΗ....;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2004, 20:32:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΗΛΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ...
ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΚΟΥΣΩ...
ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΜΕ...
ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΔΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ...

ΟΛΟΙ ΑΝΑΡΩΤΙΟΥΝΤΑΙ...
ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ;
ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ;
ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ;
ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ;
ΤΙ ΕΙΜΑΙ;
ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ;
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ, ΝΑ ΕΚΠΛΗΡΩΣΩ;
ΑΠΟ ΠΟΥ ΗΡΘΑ;
ΠΟΥ ΠΑΩ;
ΠΟΙΑΝΟΥ "ΠΡΑΓΜΑΤΟΣ" ΑΠΟΤΕΛΩ ΜΕΡΟΣ;
ΠΟΙΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΤΑΙ;
θΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ!!!!

ΤΙ ΛΕΤΕ; ΝΑ ΣΥΜΠΟΡΕΥΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΜΑΖΙ;
ΔΙΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ, ΟΛΟΙ ΓΥΡΕΥΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΗΝΣΗ ΜΑΣ ΣΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ ΟΛΟΙ
ΑΝΑΖΗΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΤΗ ΔΙΚΗ
ΜΑΣ "ΠΑΤΡΙΔΑ"...

ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΣ, ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ, ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΑΖΗΤΗΤΗΣ,
ΑΝ ΕΙΣΑΙ... ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ...
ΑΝΟΙΞΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΜΠΕΣ. ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΣΕ
ΥΠΟΔΕΧΤΕΙ.


Ας γινει...

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2004, 21:25:19  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλως ηρθες ΑΖΩ ΕΛ..

ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΗ Η ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΣΟΥ..ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΙΟ ΣΑΦΗΣ;

OM

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2004, 21:53:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα Αζωελ...
θα ηταν ομορφο μιας και ανοιξες αυτο το
συμαντικο θεμα να εκτεθεις λιγακι...
μιλα μας για την αποστολη σου
λοιπον και πιστευω οτι θα ερθουν και αλλοι
μιλα μας λοιπον για σενα...
καλως ηλθες...


ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2004, 22:54:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
Καλώς ήρθες στην μεγάλη παρέα του esoterika ΑΖΩΕΛ.

θΈΛΩ, ΓΙΑΤΊ, ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ...
Λέξεις με προεκτάσεις.....
Περιμένουμε τα φτερά της καρδούλας σου.
Σε χαιρετώ ΑΖΩΕΛ.

Σας χαιρετώ με εκτίμηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2004, 00:41:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ισως, στην αρχή της δημιουργίας, αυτός που υπήρχε πριν από το χρόνο και την εκδήλωση, έδωσε κίνηση στο χάος γεννόντας τις αρχικές νότες της ύπαρξης, μόνο και μόνο για να μας κάνει ένα δώρο: Αυτό το υπάρτατο γιατί. Ολη μας η ζωή, η διερεύνησή του. Μέχρι που κάθε μόριό μας, γίνει συνειδητό σε αυτό το γιατί. Αυτό είναι το δώρο.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2004, 01:44:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ, ΓΙΑ ΤΟ ΕΥΓΕΝΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΑΛΩΣ-ΟΡΙΣΜΑ...
ΚΑΙ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΤΕ... ΔΕΝ ΣΥΣΤΗΘΗΚΑ...
ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ...ΣΥΝΗΘΗΣΑ ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΝ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΛΕΩ ΠΟΛΛΑ...
ΝΑ ΠΩ ΛΟΙΠΟΝ... ΠΩΣ ΑΓΑΠΩ... ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ... ΝΙΩΘΩ... ΚΑΤΑΝΟΩ... ΠΙΣΤΕΥΩ... ΘΥΜΩΝΩ... ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΓΑΠΩ.
ΕΙΜΑΙ "ΓΥΝΑΙΚΑ", ΕΙΜΑΙ ΜΕΡΟΣ "ΓΗΣ", ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΥΤΗΣ ΠΟΥ ΦΕΡΝΕΙ, ΠΟΥ ΕΝΩΝΕΙ, ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙ, ΠΟΥ ΤΡΕΧΕΙ, ΠΟΥ ΜΕΣΟΛΑΒΕΙ, ΠΟΥ ΕΝΩΝΕΙ, ΠΟΥ ΓΕΦΥΡΩΝΕΙ...
ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΜΕΝΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ, ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΑΣΤΡΟ...
ΜΙΑ ΙΕΡΕΙΑ ΖΩΗΣ, ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΤΟΥ ΑΓΝΩΣΤΟΥ...
ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΔΑΙΜΟΝΙΟ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ, ΕΝΑ ΔΑΧΤΥΛΟ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ...
...ΕΙΜΑΙ...ΑΧ!
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ... ΕΝΑ ΣΗΜΑΔΙ... ΕΝΑ ΣΗΜΑΔΙ ΑΚΟΥΝΗΤΟ, ΑΤΑΡΑΧΟ, ΑΠΟΜΑΚΡΟ ΚΑΙ ΚΟΝΤΙΝΟ.
ΔΕ ΖΩ ΑΥΘΟΡΜΗΤΑ. ΕΧΩ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ.
ΠΟΣΟ ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΕ ΝΑ ΖΩ ΑΥΘΟΡΜΗΤΑ! ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ... ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ. ΚΑΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ. ΚΑΙ ΝΟΩ ΠΟΣΟ ΟΔΥΝΗΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΧΑΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ "ΒΡΕΘΕΙΣ".
ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ...
ΔΕΝ ΜΕ ΑΝΑΓΚΑΣΕ ΚΑΝΕΙΣ... ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.
ΕΙΝΑΙ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΥΓΩ, ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΘΩ, ΝΑ ΠΑΩ ΑΛΛΟΥ... ΚΑΙ Η ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΜΙΑ ΛΗΘΗ ΕΙΝΑΙ.
ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΜΕ ΡΩΤΩ..<<ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ;>> ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ. ΚΑΙ ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ...
ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΑΡΑΓΕ, ΤΟ ΕΠΕΛΕΞΑ; ΗΤΑΝ Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΟΥ ΕΓΩ ΖΗΤΗΣΑ; ΚΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ, ΑΦΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΝΩ ΑΜΕΤΟΧΗ;
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΤΥΝΕΤΑΙ...
ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝ...
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ΠΙΣΩ... ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ!

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗ; ΩΩΩΩΩ!!! ΜΑΚΑΡΙ! ΔΙΟΤΙ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΛΕΥΘΕΡΩΘΩ.
ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ; ΜΑΚΑΡΙ! ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΚΑΙ Η ΤΑΡΑΧΗ ΣΕ ΤΟΥΤΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΒΡΩ.

ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ/ΣΟΥ/ΤΟΥ/ΤΗΣ, ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΙΣΩΣ ΟΙ "ΛΕΞΕΙΣ" ΠΟΥ ΘΑ ΩΘΗΣΟΥΝ ΒΗΜΑΤΑ, ΘΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΤΡΟΠΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΕΙ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΤΟ ΑΙΩΝΙΟ ΚΑΙ ΤΟ "ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ".
ΔΑΝΕΙΣΤΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΩΝ ΣΚΕΨΕΩΝ...

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΓΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ; ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ; ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΙΤΙΕΣ;
ΤΙ ΛΕΤΕ; ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ;

<<ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΘΕΟΙ... ΟΙ ΘΕΟΙ ΠΟΥ ΓΙΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ...)

Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ Η ΔΙΨΑ ΣΑΣ ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΑΣ ΜΕ ΕΛΚΥΣΕ.
ΑΠΟ ΑΓΑΠΗ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΑΣ... !

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ....


Ας γινει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2004, 02:53:21  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ/ΣΟΥ/ΤΟΥ/ΤΗΣ, ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΙΣΩΣ ΟΙ "ΛΕΞΕΙΣ" ΠΟΥ ΘΑ ΩΘΗΣΟΥΝ ΒΗΜΑΤΑ, ΘΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΤΡΟΠΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΕΙ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΤΟ ΑΙΩΝΙΟ ΚΑΙ ΤΟ "ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ".
ΔΑΝΕΙΣΤΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΩΝ ΣΚΕΨΕΩΝ...

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΓΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ; ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ; ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΙΤΙΕΣ;
ΤΙ ΛΕΤΕ; ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ;

quote:


Υπαρχει μια παρακαταθηκη ιδεων,καποιες απομακρες αναμνησεις ζωης,και μια ιδεα αποστολης..
τιποτε δεν ειναι τυχαιο,σιγουρα και τιποτε δεν ειναι αυτονοητο τελικα.
Οι σκεψεις ειναι για να μοιραζωνται και να διανθιζωνται με αλλες σκεψεις,ειτε ειναι απο δανειστικη βιβλιοθηκη,ειτε ειναι αυθεντικες.
Διαισθητικα κατανοω το κινητρο και τον σκοπο..κι ευχαριστω!
Ο ανθρωπος ειναι εδω για να πραγματοποιηση καποιο σκοπο ,μικρο η μεγαλο δεν εχει σημασια,υπαρχει μια αποστολη για τον καθενα απο εμας,μερικες φορες αυτη η φορμα ζωης ειναι αφανταστα ασφυκτικη και φανταζει διχως ουσια,αν συλλογιστη κανεις το απειρο και θεσει τον εαυτο του μεσα σ αυτο.
Οταν μπορει καποιος να συλλαβη την σχεση αυτη του ανθρωπου με το απειρο κανει το πρωτο βημα προς την προοδο και ανελιξη της αυτογνωσιας,απο εκει και περα υπαρχουν διαφοροι δρομοι που καποιος μπορει ν ακολουθηση αλλοι τον δρομο τον λενε ΘΕΟ,αλλοι ΧΡΗΜΑ,αλλοι ΣΕΧ και αλλοι ζουν για τον δρομο,μαθαινουν στον δρομο,και ενεργουν σε αυτον.
Μερικες φορες ο δρομος χανεται για λιγο απο εμπρος μας,μεσα απο δοκιμασιες που αντιμετωπιζουμε αλλα το ζητουμενο ειναι να υπαρχει μια πυξιδα,δηλαδη ενας σταθερος προσανατολισμος για τον καθε ταξιδευτη,μια πυξιδα ειναι η καρδια η αλλη ειναι ο νους ισως εκει ειναι που μερικες στιγμες χανεται η ισσσοροπια.
Εδω σε αυτον τον χωρο στο Εσωτερικα μετα απο εναν χρονο,εμαθα πολλα και εκτιμω την προσπαθεια ολων οσων δημιουργηκα και σταθερα συμμετεχουν.

Αυτα για συνεχεια.
ΟΜ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2004, 10:34:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ AZΩΕΛ ΕΝΑ ΚΑΛΟΣΟΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΣΥΝΕΧΗ ΚΑΙ ΜΕΣΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ.

ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ....
ΠΙΣΤΕΥΩ Η ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΑΠΕΥΘΥΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ...

ΑΚΟΥΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ...
ΑΝ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙΣ

ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΘΟΥΜΕ ΕΑΝ ΜΟΥ ΜΟΙΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΜΟΙΡΑΣΩ..
ΒΑΔΙΖΩ ΕΛΑ, ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΒΑΔΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ..
ΠΟΡΕΙΑ ΣΤΟ ΠΑΝΤΟΥ....

ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ..

ΕΝΑ ΠΛΑΤΥΣΚΑΛΟ ΑΥΤΟΣ Ο ΤΟΠΟΣ...
ΜΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ...

ΘΥΡΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ......

Η ΨΥΧΗ Η ΚΑΡΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΘΥΡΕΣ...
ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ ???????????

ΜΑ ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΤΑ ΑΣΤΡΑ ...
ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΓΥΡΟ ΜΑΣ.....
ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ..
Η ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΜΑΣ...........

ΤΑΞΙΔΕΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΠΕΡΑΝΤΟΣΥΝΗΣ...
ΠΡΟΧΩΡΩ ΚΑΙ ΝΙΟΘΩ.... (ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ)

ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΜΟΥ........

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2004, 17:50:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΣΑΝ ΤΗ ΨΥΧΗ ΜΟΥ Η ΘΑΛΑΣΣΑ
ΤΟ ΚΥΜΑ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΟΥ..
ΑΝΕΜΟΥ ΛΟΓΙΑ ΤΟ ΑΦΡΙΣΜΑ
ΤΗΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ ΑΚΡΑ..
ΣΑΝ ΤΗ ΨΥΧΗ ΜΟΥ Η ΘΑΛΑΣΣΑ
ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ, ΚΡΥΦΑ ΚΙ ΑΠ ΤΗ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ..
ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΝΕΙΠΩΤΟ Η ΚΑΡΔΙΑ
ΣΤ ΑΝΕΓΓΕΙΧΤΑ Ο ΝΟΥΣ ΜΟΥ

ΣΑΝ ΠΩΣΕΙΔΩΝΑΣ ΕΓΩΙΣΤΗΣ
ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΜΟΥ, ΜΕ ΤΡΙΑΙΝΑ ΓΙΑ ΖΩΗ..

ΣΑΝ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ Η ΘΑΛΑΣΣΑ
ΣΤΟ ΠΑΤΟ ΣΤΕΚΕΙ Η ΣΚΕΨΗ..
ΙΣΩΣ ΚΟΡΑΛΙ ΝΑ ΓΕΝΕΙ, ΥΦΑΛΟΣ ΙΣΩΣ ΦΥΚΙ..
ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΣΠΟΡΟ ΔΥΝΑΜΗΣ
ΚΑΙ ΦΑΓΩΘΕΙ ΑΠΟ ΨΑΡΙ
ΓΟΡΓΟΝΑ ΘΑ ΦΑΝΕΡΩΘΕΙ, ΝΑ ΣΚΙΣΕΙ ΤΑ ΝΕΡΑ ΤΗΣ..
ΣΑΝ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ Η ΘΑΛΑΣΣΑ
ΜΑ ΟΥΡΑΝΙΑ ΑΓΝΑΝΤΕΥΕΙ
ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΤΗΣ, ΟΡΑΜΑ..
ΣΑΝ ΤΗΝ ΨΗΧΗ ΜΟΥ Η ΘΑΛΑΣΣΑ
ΝΑ ΕΞΑΤΜΙΣΤΩ ΖΗΤΩ..
ΣΑΝ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ Η ΘΑΛΑΣΣΑ
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΔΙΨΩ...

Ας γινει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2004, 18:11:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΠΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΘΥΡΕΣ Η ΨΥΧΗ, ΑΦΟΥ ΤΕΙΧΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΟΡΙΖΟΥΝ;
ΤΟΥΣ ΦΥΛΑΚΕΣ ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΤΕ... ΤΟΥΣ ΦΥΛΑΚΕΣ, ΜΗΝ ΚΑΙ ΑΔΡΑΝΟΥΝ!

ΝΑΙ... ΚΙ ΕΓΩ ΑΝΑΖΗΤΩ ΑΣΦΑΛΩΣ! ΘΑ ΕΙΜΟΥΝ Α-ΝΟΗΤΗ ΑΝ ΕΠΑΥΑ ΝΑ ΓΥΡΕΥΩ, ΝΑ ΚΙΝΟΥΜΕ, ΝΑ ΡΩΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΩ...

ΒΗΜΑ-ΒΗΜΑ...ΒΗΜΑ-ΒΗΜΑ...
ΠΑΙΔΙ, ΣΥΝΕΙΔΙΤΟΠΟΙΗΣΑ, ΠΩΣ ΟΙ ΓΥΡΩ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΞΕΝΟΙ. ΟΛΟΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΜΟΥ. ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΕΝΙΩΘΑ ΓΝΩΡΙΜΑ... ΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ... ΚΟΙΝΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ, ΕΦΙΕΛΤΕΣ, ΟΝΕΙΡΑ... ΚΙ Ο ΕΝΑΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΗΘΗ.
ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ... ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΨΑΧΝΩ.
ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ... ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΙ ΕΙΚΟΝΕΣ.
ΜΝΗΜΕΣ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ, ΑΤΑΚΤΕΣ, ΑΣΥΝΑΡΤΗΤΕΣ... ΤΡΟΜΑΧΤΙΚΕΣ, ΜΕΛΩΔΙΚΕΣ...
ΕΚΛΑΨΑ, ΤΑΡΑΧΤΗΚΑ, ΝΟΣΤΑΛΓΗΣΑ, ΕΣΠΑΣΑ, ΑΡΝΗΘΗΚΑ, ΕΚΤΟΞΕΥΤΗΚΑ, ΠΙΣΤΕΨΑ ΚΑΙ ΓΟΝΑΤΗΣΑ. ΕΙΠΑ.. ΔΕΧΟΜΑΙ! ΚΑΙ ΣΗΚΩΘΗΚΑ. ΤΑΚΤΟΠΟΙΩ ΤΙΣ ΜΝΗΜΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΩ...

ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ (ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΗΛΙΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ, ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΑΛΑΞΙΑ) ΒΑΔΙΖΟΥΝ ΘΕΟΙ ΠΟΥ ΓΙΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ... ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΜΕΙΝΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ... ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΓΙΝΟΥΝ ΘΕΟΙ...

ΣΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΥ, ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΙΔΕΥΜΕΝΟΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ-ΧΩΡΟ-ΧΡΟΝΟ, ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΚΑΙ ΗΛΙΑΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ;
ΣΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΥ, ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΡΟ-ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΚΟΣΜΟ-ΧΩΡΟ-ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕ ΤΗ ΘΕΛΗΣΗ ΤΟΥΣ, ΕΙΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ-ΣΤΗΡΙΞΟΥΝ-ΟΔΗΓΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΕΙΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝ, ΕΓΚΛΩΒΙΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΗΚΟΥΝ ΕΔΩ;


Ας γινει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2004, 22:57:54  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ (ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΗΛΙΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ, ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΑΛΑΞΙΑ) ΒΑΔΙΖΟΥΝ ΘΕΟΙ ΠΟΥ ΓΙΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ... ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΜΕΙΝΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ... ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΓΙΝΟΥΝ ΘΕΟΙ...

ΣΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΥ, ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΙΔΕΥΜΕΝΟΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ-ΧΩΡΟ-ΧΡΟΝΟ, ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΚΑΙ ΗΛΙΑΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ;
ΣΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΥ, ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΡΟ-ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΚΟΣΜΟ-ΧΩΡΟ-ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕ ΤΗ ΘΕΛΗΣΗ ΤΟΥΣ, ΕΙΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ-ΣΤΗΡΙΞΟΥΝ-ΟΔΗΓΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΕΙΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝ, ΕΓΚΛΩΒΙΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΗΚΟΥΝ ΕΔΩ;

Αγαπητη φιλη Αζωελ ειναι δικαιολογιμενοι οι προβληματισμοι σου και ειναι πολυ κοντα στους δικους μου.
Χρειαζεται ομως πιστη και καλη διαθεση για να κατανοησουμε τα ακατανοητα μερικες φορες για τον ανθρωπινο νου.
Ναι εγω πιστευω οτι μπορει να γινει αυτο,αλλα ο προβληματισμος μου ειναι πως μπορουμε να βρουμε την ατραπο που αντιστοιχη στον καθ εναν απο εμας;
Bεβαια οποιος ζητα βρισκει στην πορεια της ζωης του απαντησεις στα πολλαπλα ερωτηματα που τον απασχολουν.

ΒΗΜΑ ΒΗΜΑ
αλλα με μια απαραιτητη προυποθεση χωρις ΦΟΒΟ και με ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ στον θεικο λογο που ειναι παρον καθε στιγμη διπλα μας,εγω παντως σημερα πηρα ενα μαθημα.
Οτι χρειαζεται προσοχη στην εκφορα του λογου μας ακομη και της σκεψης,γιατι ο ΛΟΓΟΣ κραδαινεται στην αιωνιοτητα,και οτι ζητησουμε αυτο θα λαβουμε.
ΔΕΝ ΕΧΩ ΦΥΛΑΚΕΣ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ,ΦΥΛΑΚΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΟΥ.
Ευχαριστω.
ΟΜ

;

Edited by - spirit on 28/04/2004 00:01:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2004, 15:33:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
spirit... Σωστα, ειπες... Κυριος Φυλακας ειναι ο νους. Μη ξεχνας και την καρδια. Μην την ξεχνας!

Επιτρεψτε μου μια σημαντικη (για μενα) παρενθεση, πριν συνεχισω την συζητηση μας....
Υπαρχει αναγκη να συνειδιτοποιησουμε, πως υπαρχουν καποιοι που λειτουργουν εν πληρη γνωση και συνειδιση και προσπαθουν να εμποδισουν με καθε τροπο, το ανωδικο "αλμα" μας. ( το οτι αυτη η πραξη τους, εναποκειτε, στο καρμα τους και οτι εχει την δικη του σπουδαιοτητα στη δικη μας ανελιξη και εξελιξη, ναι ειναι αληθεια. Μα εκει βρισκεται και ο "σκοπος" μας, η "ασκηση" μας, η "τριβη" μας και ο τροπος στο να προχωρησουμε. Κι αυτο ειναι κατι που θα συζητηθει αργοτερα.)
Αυτοι οι καποιοι λοιπον, υπαρχουν και εχουν τοποθετηθει σε διαφορους τομεις και χωρους της "Γης" μας, του πλανητη μας, της ζωης μας εδω για να μας εμποδισουν... και σε ατομικο, αλλα και σε συνολικο επιπεδο. Δουλευουν ακουραστα και λειτουργουν με διαφορους τροπους και μορφες. Κρυβονται καλα αναμεσα μας, με μασκες καλοφτιαγμενες, τιτλους αθωους, φτιαχτες παραστασεις, με σκεψεις και ιδεες που παγιδευουν και τελικα... ανοητες καρδιες και "κοιμισμενες" νοες....
ΑΡΚΕΤΑ!! Σας "βλεπω", σας ξερω, σας "ακουω", σας λυπαμαι και συμπονω, δεν σας φοβαμαι!!!
ΑΡΚΕΤΑ!!! Την δυναμη σας την υπολογιζω, τις αιτιες σας τις σεβομαι, τους λογους σας τους προσπερνω, την ισχυ σας δεν την μοιραζομαι, δεν την φοβαμαι.
ΑΡΚΕΤΑ!!!!
Αν ακουγομαι θυμωμενη, μπορω να πω πως... ναι ειμαι. Μα εμαθα απο παιδι να μεταλασω τον θυμο μου αναλογα προς την αναγκη της στιγμης και δεν με κατευθηνει λαθος πλεον. Διατηρω αρκετες μνημες (ισως περισσοτερες, ισως λιγοτερες απ οσες νομιζουν αυτοι οι καποιοι), για να αλλαξω πορεια τωρα. Και καμια "προειδοποιηση" δεν με σταματησε ποτε! Δεν θα με σταματησει ουτε σε αυτη τη ζωη!
Το τι εννοω, ειναι κατανοητο σε εκεινους που αποφευγουν ιδιαν επαφη και την ευκαιρια να τους απαντησω κατ ιδιαν! Μου ειναι αδιαφορο, αν... "μελετησαν" και παρακολουθουν τις αναφορες-μηνυματα μου και αν γνωριζουν ποια και τι ειμαι!
Δεν προκειτε να ξανα-αναφερθω και ασχοληθω μαζι τους. Ο λογος που το εκανα εδω, (και ζητω συγνωμη απο ολους τους αλλους φιλους! Ειλικρινα κι απο καρδιας!) ειναι πως δεν υπηρχε αλλος τροπος να τους απαντησω μιας και κρυβονται.
ΤΕΛΟΣ!

ΟΣΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΠΟ ΕΣΑΣ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΤΕ ΤΟ ΒΗΜΑΤΙΣΜΟ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ.
ΟΣΟΙ ΟΧΙ... ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ, ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΩΣΕΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΑΣ, ΟΠΟΙΑ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ. ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΤΕ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΩΝ ΣΚΕΨΕΩΝ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΓΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΑΣ. ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΠΟΤΕ ΠΩΣ Η ΛΗΘΗ ΣΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΑ ΚΑΙ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΤΩΝ ΑΠΟΣΤΑΤΩΝ. ΜΗ ΣΚΥΨΕΤΕ ΠΟΤΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ!
ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ, ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΕΝΝΑΙΑ ΚΑΡΔΙΑ!

( ΣΕΒΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΓΑΠΩ ΚΑΘΕ ΤΙ ΥΠΑΡΧΩΝ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ. ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΔΙΟ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΑΝΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ, ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ ΠΑΙΡΝΟΝΤΑΣ ΘΕΣΗ. ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΤΕ ΔΟΥΛΕΨΑΜΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΛΕΜΑΜΕ. ΜΑ ΠΗΡΕ ΚΟΠΟ, ΘΥΣΙΕΣ, ΠΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΦΩΤΩΣ. ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ, ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ-ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΦΩΣ, ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΑΝ.
ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ, ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ Η ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΠΟΡΕΙΑ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΩΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ.)

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΚΑΙ ΝΟΥ.


Ας γινει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2004, 16:14:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΩΡΑΙΑ ΛΟΙΠΟΝ...

1) ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΙ ΕΠΟΧΕΣ ΟΠΟΥ ΟΙ ΣΟΦΟΙ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑΝ (ΚΑΙ ΕΜΕΝΑΝ) ΜΕ ΣΙΩΠΗ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ, ΟΙ ΕΠΟΧΕΣ ΟΠΟΥ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ "ΑΠΑΓΓΕΙΛΑΝ" ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΝΑ ΤΑ ΜΑΝΤΕΨΟΥΝ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ, ΠΕΡΑΣΑΝ.
2) ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΔΩ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ. ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΚΡΙΣΙΜΟΥΣ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ. ΚΡΙΝΕΤΑΙ Η ΑΝΩΔΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ... << ΠΡΙΝ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!! >>
ΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΟΠΟΥ ΚΡΙΝΕΤΑΙ Η ΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟ "ΤΡΟΠΟ" ΠΟΡΕΙΑΣ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΗΣ.
3) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΠΩΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 50 ΧΡΟΝΙΑ ( ΑΝ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΕΤΗ ) ΔΩΘΗΚΑΝ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΣΩΡΟΣ ΑΠΟ ΤΡΟΠΟΙ ΠΙΣΤΗΣ-ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ ΚΤΛ. ΚΤΛ., ΜΠΕΡΔΕΥΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, ΣΤΥΛ..< ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ! ΟΧΙ, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ! ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΛΑΘΟΣ! ΟΧΙ, ΑΚΟΛΟΥΘΑ ΤΟ ΕΝΣΤΙΓΚΤΟ ΣΟΥ ( ΕΝΩ ΕΧΟΥΝ ΘΟΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑΡΑΞΕΙ-ΕΥΝΟΥΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ) ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ. ΣΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ, ΠΡΟΣΦΕΡΑΝ ΑΠΛΟΧΕΡΑ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΝΑ "ΠΑΙΔΕΥΕΤΑΙ" ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΣΧΟΛΗΤΑΙ, ΑΔΥΝΑΤΩΝΤΑΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ ΑΥΤΟΥ, ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗ "ΠΡΑΞΗ" ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ.
4) ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΑ ΠΑΝΤΑ, ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ, ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ, ΝΑ, ΝΑ, ΝΑ!...ΑΡΚΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ... ΕΞΥΠΝΟ ΜΑ ΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ! ΠΟΝΗΡΗ ΨΕΥΔΕΣΘΗΣΗ.
ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ, ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ "ΕΧΘΡΟΙ" ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ. ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΕΜΠΟΔΙΖΟΥΝ ΕΜΑΣ, ΕΜΠΟΔΙΖΟΥΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ..... ΠΟΣΟ ΘΛΙΒΟΜΑΙ, ΑΛΗΘΕΙΑ!
5) ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΔΙΟ, ΚΑΙ ΤΟ "ΚΑΚΟ" ΔΡΑ ΚΑΙ ΤΟ "ΚΑΛΟ" ΔΡΑ.
ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΕΥΘΗΝΟΥΝ, ΑΝ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΨΟΥΜΕ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΑΡΠΑΞΟΥΝ, ΑΝ ΔΕΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ. ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΙΣΧΥΡΕΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ (ΠΑΝΟΠΛΟΙΑ Η ΓΝΩΣΗ!) ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ, ΤΟΤΕ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ Ε Μ Ε Ι Σ! ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ Ε Μ Ε Ι Σ! ΕΙΜΑΣΤΕ Ε Μ Ε Ι Σ! ΔΕΝ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΔΡΟΜΟ. ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΑΤΡΩΤΟΙ.
ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΡΥΘΜΟ, ΔΟΝΗΣΗ, ΝΟΤΕΣ. ΤΙΣ ΑΛΗΘΙΝΑ-ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ. ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΟΥΣΙΑ. ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ, ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΑΤΟΜΙΚΗ-ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΥΝΟΛΙΚΗ, ΑΠΟΣΤΟΛΗ.

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΜΕΙΝΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ...

"ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΦΩΤΩΣ... ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΣΚΟΤΟΥΣ"
ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ;
ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΤΕ ΔΙΑΙΣΘΑΝΕΣΤΕ ΠΩΣ ΑΝΗΚΕΤΕ;
ΠΟΥ "ΝΟΜΙΖΕΤΕ" ΠΩΣ Η ΖΩΗ ΣΑΣ, ΣΑΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΑΝΗΚΕΤΕ; (ΠΡΟΣΕΞΤΕ! ΣΥΧΝΑ, ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ "ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ". ΓΝΩΡΙΣΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ, ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΩΘΗΚΑΝ ΟΛΟ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΣΤΗΝ ΣΥΝ-ΠΡΑΞΗ ΤΟΥ "ΚΑΚΟΥ". ΤΩΡΑ... ΛΑΜΠΟΥΝ! ΛΑΜΠΟΥΝ!)

ΠΑΡΑΔΙΔΩ ΤΗΝ ΣΚΥΤΑΛΗ......

Ας γινει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2004, 21:10:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ AZΩΕΛ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΤΟΠΙΚ...

ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΠΩ ΟΣΑ ΔΥΝΑΜΑΙ..
ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΔΡΟΜΟΣ/ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ...
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=856

ΑΝΑΦΕΡΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΩΣ ΟΙ ΕΠΟΧΕΣ ΟΠΟΥ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ "ΑΠΑΓΓΕΙΛΑΝ" ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΝΑ ΤΑ ΜΑΝΤΕΨΟΥΝ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ, ΠΕΡΑΣΑΝ.

Ο ΜΑΘΗΤΗΣ ΔΕΝ ΜΑΝΤΕΥΕΙ... ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ...
ΤΙ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ?????

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΑΓΓΕΛΙΑ (ΔΟΝΙΣΗ) ΤΩΝ ΛΟΓΩΝ ΤΟΥ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΥ ....
ΔΟΝΗΤΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ Ο ΝΟΥΣ.

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΣ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ...
ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ Η ΤΟΥΣ ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΑΜΕ ΑΛΛΑΖΟΥΝ..
ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΙΣΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΟΙΗΜΑ..

"ΑΛΛΑΖΕΙ ΕΝΤΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ"
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΣΕ ΕΥΤΟ ΤΟΝ ΣΤΟΙΧΟ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΚΡΥΒΕΤΑΙ Η ΠΕΜΤΟΥΣΙΑ
ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ. (ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ)

ΕΚΕΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΟΣ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ...
ΕΚΕΙ ΘΑ ΚΤΙΣΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΝ ΝΕΟ ΕΑΥΤΟΝ ΤΟΥ..

ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ Ο ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΣ ΛΕΕΙ....

ΣΥΜΒΟΛΑ,ΕΜΒΛΗΜΑΤΑ,ΓΡΑΜΜΑΤΑ,ΑΡΙΘΜΟΙ,ΛΕΞΕΙΣ.... ΔΟΝΙΣΕΙΣ...

ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ...
ΔΥΣΚΟΛΟΣ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΘΑΚΗ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2004, 10:17:40  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
4) ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΑ ΠΑΝΤΑ, ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ, ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ, ΝΑ, ΝΑ, ΝΑ!...ΑΡΚΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ... ΕΞΥΠΝΟ ΜΑ ΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ! ΠΟΝΗΡΗ ΨΕΥΔΕΣΘΗΣΗ.
ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ, ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ "ΕΧΘΡΟΙ" ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ. ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΕΜΠΟΔΙΖΟΥΝ ΕΜΑΣ, ΕΜΠΟΔΙΖΟΥΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ..... ΠΟΣΟ ΘΛΙΒΟΜΑΙ, ΑΛΗΘΕΙΑ!
5) ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΔΙΟ, ΚΑΙ ΤΟ "ΚΑΚΟ" ΔΡΑ ΚΑΙ ΤΟ "ΚΑΛΟ" ΔΡΑ.
ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΕΥΘΗΝΟΥΝ, ΑΝ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΨΟΥΜΕ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΑΡΠΑΞΟΥΝ, ΑΝ ΔΕΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ. ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΙΣΧΥΡΕΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ (ΠΑΝΟΠΛΟΙΑ Η ΓΝΩΣΗ!) ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ, ΤΟΤΕ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ Ε Μ Ε Ι Σ! ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ Ε Μ Ε Ι Σ! ΕΙΜΑΣΤΕ Ε Μ Ε Ι Σ! ΔΕΝ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΔΡΟΜΟ. ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΑΤΡΩΤΟΙ.
ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΡΥΘΜΟ, ΔΟΝΗΣΗ, ΝΟΤΕΣ. ΤΙΣ ΑΛΗΘΙΝΑ-ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ. ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΟΥΣΙΑ

Πόσο μεγάλη αλήθεια μέσα στα λόγια αυτά?

Φύλακας μου ο νους μου.. όπως είπε και κάποιος άλλος φίλος.. μα και η καρδιά...

Από λίγο ως πολύ ίσως να έχουμε αναρωτηθεί για αυτές τις αποστολές.. τις προσωπικές μα και αυτές του συνόλου... Κάποιες φορές ίσως έχουμε πάρει απαντήσεις μέσα από τους εαυτούς μας κρίνοντας εμάς μέσα στους άλλους... κρίνοντας εμάς μέσα από εμάς.. και νιώθοντας το βάρος της αποστολής... προσωπικής ή μη... όλοι έχουν έναν σταυρό να σηκώσουν.... άλλωτε αυτός ο σταυρός δίνει χαρά και άλλωτε θλίψη... γιατί όλοι μας κουβαλάμε τους δαίμονές μας...
Μα πόσο σίγουροι μπορούμε να είμαστε για αυτές τις αποστολές? Και εάν μεταφράσουμε λάθος και έτσι απλά εγκλωβίσουμε τους εαυτούς μας σε μία στασιμότητα?
Αν και έχω αισθανθεί το βάρος μου αρκετές φορές προσωπικά και μη όμως αφήνω την ζωή να με παρασέρνει κάπου κάπου γιατί αυτό θεωρώ και το νόημα της εξέλιξης... Αφήνω τον εαυτό μου να βγει από την αποστολή του μα δεν ξεχνάω ποτέ την καρδιά και τον νου μου....
ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ...

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ



Η ομορφιά απλώνεται.....
S I M O R I L .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2004, 16:52:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΡΗΝΗ ΣΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΓΡΥΠΝΙΑ ΣΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ....

ΑΡΑΓΕ ΟΤΑΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ, ΚΑΤΑΝΟΕΙ ΤΟΝ ΔΑΣΚΑΛΟ;
ΑΡΑΓΕ, ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΔΑΣΚΑΛΟ...ΔΑΣΚΑΛΟ;
Ο ΜΑΘΗΤΗΣ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΒΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ.
ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΠΩΣ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ. Ο ΤΡΟΠΟΣ ΚΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ, ΙΣΩΣ.
ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ. ΧΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΨΕΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ. ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΖΕΙ ΤΕΛΙΚΑ, ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ;
Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ, ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΕΥΘΗΝΗ. ΠΟΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΣΥΝΟΛΙΚΗ. Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΓΩΝΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΧΑΡΑ.. ΚΑΙ ΓΕΛΙΟ.. ΚΑΙ ΑΓΚΑΛΙΑΣΜΑ.. ΚΑΙ ΜΟΝΑΞΙΑ... ΚΑΙ ΓΟΝΑΤΙΣΜΑ.. ΚΑΙ ΗΡΩΙΣΜΟΣ..
ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΑΣ, ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΜΑΣ. ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΜΑΣ, ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ Ο ΟΠΛΙΣΜΟΣ ΜΑΣ. ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ, ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ ΟΙ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΟΣΑ (ΛΙΓΑ Η ΠΟΛΛΑ) ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΑΝ ΟΙ ΓΥΡΩ ΜΑΣ. ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΜΑΣΤΕ, ΔΙΑΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΘΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΑΣ. ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΑΣ, ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ ΟΙ ΦΟΒΟΙ, ΟΙ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΜΑΣ. ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΟΝΤΑΣ ΠΟΙΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ( ΑΦΑΙΡΩΝΤΑΣ ΤΗΝ "ΕΠΑΝΑΛΑΒΗ" ΤΩΝ ΓΥΡΩ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ) ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ, ΔΙΚΟ ΜΑΣ. ΕΚΕΙ ΞΕΚΙΝΑ Η ΠΡΩΤΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΜΑΣ ΟΝΤΟΤΗΤΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ, ΟΥΣΙΑΣ.
ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΣΗΜΑΝΤΕΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ. ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ Η ΠΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΗ, ΣΥΝΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΣΤΟ ΟΛΟΝ. ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΛΥΣΙΔΩΤΑ. ΜΑΣ ΠΑΕΙ ΠΙΟ ΠΕΡΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ, ΠΟΥ ΠΡΑΤΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ, ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ, ΠΟΥ ΔΟΝΕΙ-ΚΙΝΕΙ-ΑΝΑΔΟΜΕΙ-ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ. ΓΙ ΑΥΤΟ... ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΑ. ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΤΑΝΟΟΥΜΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ, ΤΟΣΗ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΗ ΙΣΧΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΠΙΟ "ΕΠΙΣΗΜΗ" ΚΑΙ ΑΜΕΤΑΒΛΗΤΗ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΜΑΣ ΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.
ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΟΥΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ, ΓΙΑΤΙ ΣΥΧΝΑ... ΑΛΛΑΞΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ.
ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΣΕ ΞΕΝΗ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ.


ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2004, 19:01:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

ΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΡΟΣΦΑΤΑ, ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ "ΞΥΠΝΗΣΑ ΞΑΦΝΙΚΑ!"
ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΤΟΥ, ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΩΣ ΤΩΡΑ, ΑΠΛΑ ΖΟΥΣΕ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΒΑΡΙΕΣΤΗΜΕΝΑ. ΣΑΝ, ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΓΥΡΩ ΤΟΥ, ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΟΡΟΥΣΑΝ. ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙ.
ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ, ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΥΡΩ ΤΟΥ, ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΑ ΝΑ ΕΙΔΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ, ΠΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΖΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΓΥΡΩ ΤΟΥ. ΤΟ ΟΥΣΙΩΔΕΣ ΗΤΑΝ, ΠΩΣ ΑΠΑΝΩΤΑ ΤΟΥ ΗΡΘΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΩΤΗΜΑ..."ΤΙ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ; ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ; ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ;" ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΝ. ΕΝΙΩΣΕ ΠΙΟ ΜΟΝΟΣ ΑΠΟ ΠΡΙΝ...
ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΝΥΧΤΕΣ, ΒΡΗΚΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΛΙΓΟ ΦΩΣ. ΕΝΑ ΦΩΣ, ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕ ΣΑΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ...
ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ... ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ...
ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΑΡΚΕΤΟΙ, ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΟΥΣ...


ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2004, 12:42:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ...
"ΚΑΘΕ ΤΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΓΩΓΗ..
ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟ ΑΙΩΝΙΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ. ΑΣ ΣΚΕΦΤΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ, ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΙ ΩΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ. ΓΙΑΤΙ Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΘΑΥΜΑΣΤΗ ΚΑΙ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΣΧΗΜΑΤΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ."

ΣΕ ΚΑΘΕ ΖΩΝΤΑΝΟ, ΤΑ ΔΥΟ ΚΑΤΟΙΚΟΥΝ... Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ. Η ΜΙΑ ΧΤΙΖΕΙ, Η ΑΛΛΗ "ΓΚΡΕΜΙΖΕΙ". ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ. ΧΤΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΧΑΛΑΣ... ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ, ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!

ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ, ΑΛΗΘΕΙΑ;

ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΛΕΣΑΝΔΡΟΣ
Νέο Μέλος


31 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2004, 16:58:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΛΕΣΑΝΔΡΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειμαι νεοφερμενος στο forum του esoterica, και σας χαιρετω ολους!
Παρακολουθω και διαβαζω, βεβαια εδω και αρκετους μηνες τις σελιδες του και τις σκεψεις και αποψεις, ολων σας.
Ομολογω πως υπαρχει μεγαλη ποικιλια και πλουτος.
Αντιληφθηκα, ΑΖΩΕΛ, πως εχεις περισσοτερα να πεις και να φανερωσεις απο οσα εδειξες ως τωρα. Ειμαι σιγουρος για αυτο. Η διαισθηση μου, ειναι ιδιαιτερα ανεπτυγμενη και δεν εχω πεσει ποτε εξω, ως τωρα.
Γι αυτο και αποφασησα να παρω μερος στις συζητησεις σας.
Θα ηθελα να μαθω ποια πραγματικα εισαι.
/Αυτη δεν ειναι τυχαια!\ μου ειπε καποια φιλη και προσεχοντας περισσοτερο, ειδα πως εχει δικιο. Ελπιζω να μην σε βλαπτω με αυτο που ομολογω, αλλα ενιωθα την αναγκη να πω πως σε ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ!
Και εγω πιστευω πως ολοι λιγο εως πολυ εχουμε να εκτελεσουμε καποια αποστολη. Αλλοι ατομικη και αλλοι πιο μεγαλη που αφορα το συνολο του χωρου και των ανθρωπων μας.
Καποιοι ειναι ιδιαιτεροι. Ειτε ανηκουν στους πολεμιστες του φωτος οπως λες, ειτε στου σκοτους.
θα ηθελα περισσοτερα απο την αποψη και γνωση σου για αυτους.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!


ΝΕΜΕΣΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2004, 16:20:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΛΕΣΑΝΔΡΕ...
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΝΗΤΗ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΚΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ.
ΟΛΟΙ ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΑΞΗ.
ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΤΙΡΗΣΗ ΝΑ ΠΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΟΡΘΟ ΝΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΤΟ -Α- ΣΤΟ -Θ-(π.χ.), ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΩ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΠΙΕΙΚΗΣ ΣΤΑ ΛΑΘΗ ΜΟΥ, ΟΤΑΝ ΑΥΤΑ ΟΔΗΓΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΥΤΟΥ.
ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΧΡΗΣΙΜΗ, ΟΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΑ, ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΕΡΩΤΑ. ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΘΩΕΣ. Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΘΗΝΗ.
ΘΑ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΓΝΩΣΗ. ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΩΤΑ "ΙΧΝΗ", ΤΑ ΕΔΩΣΑ.
ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ... ΓΙΑΤΙ ΑΛΕ-Σ-ΑΝΔΡΟΣ; ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΤΙ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ( ΤΟ -Σ- ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΑΙ ΣΥΜΦΙΛΙΩΣΗ ΤΟΥΣ. ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ -Χ-... ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ, ΑΝΗΚΕΙ ΚΑΙ ΤΟ -Χ-, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΘΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΘΕΙΚΟΥ. ΔΗΛΩΝΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΥΓΚΥΡΙΑ, ΠΟΥ ΕΦΑΠΤΕΙ ΤΟ ΘΝΗΤΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΙΚΟ.)
ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ...


ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΛΕΣΑΝΔΡΟΣ
Νέο Μέλος


31 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2004, 01:28:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΛΕΣΑΝΔΡΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο χωρος μου ειναι τεραστιος για να δεχτει, σκεψεις και εμπειριες και μνημες οντων, που γνωριζουν για τι μιλανε.
Το μονο που μπορω να πω, ειναι πως μεσα απο διαφορα γεγονοτα της ζωης μου και μεσα απο καποιες ικανοτητες η ιδιομορφιες -αν θελεις- καταλαβα πως αδυνατει η ζωη μου να ειναι απλη και μονο απλη και για μενα μα και για τους γυρω μου. Πιστευω, πως καποιοι δεν βρισκονται τυχαια πανω σε αυτο το πλανητη.
Οπως καποια φιλη ¨ειδε¨ πως εσυ, εχεις ξαναερθει εδω πριν χιλιαδες χρονια. Το γιατι και το ποια η τι εισουν, δεν γνωριζω. Μα η εικονα που ειδε, εμενα μου ειναι υπεραρκετη!
Δεν μπορω ουτε και εγω να ειμαι αμετοχος σε οσα παιρνουν μερος στις εποχες μας. Θελω να κατανοησω. Εχω αναγκη να κατανοησω γιατι θελω να βοηθησω οσο μπορω. Οπως ειπε καποια φιλη, δεν θελω να φυγω και να μην εχω κανει κατι. Και δεν πιστευω, πως καποια πραγματα δινονται τυχαια και λειτουργουν τυχαια, μεσα στους ανθρωπους.
Και πιστευω πως ειναι αναγκη, να αφυπνιστουμε. ειναι κρισιμοι καιροι και πρεπει να προετοιμασουμε το εδαφος για τους καιρους που ερχονται.
Ευχαριστω!

ΝΕΜΕΣΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΛΕΣΑΝΔΡΟΣ
Νέο Μέλος


31 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2004, 01:50:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΛΕΣΑΝΔΡΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γνωριζω για το Αλε-σ-ανδρος και για την απουσια του -χ- οπως λες. Και για αυτο δεν θα μπορουσα να χρησιμοποιησω ενα τετοιο ψευδονυμο.
Το εφερα, στα μετρα μου λοιπον.
Αυτα σχετικα με την ερωτηση.

ΝΕΜΕΣΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2004, 15:56:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΟΧΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΝΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ, ΠΑΡΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΕ Η ΦΙΛΗ ΣΟΥ. ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΜΟΥ, ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΛΑΒΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΑΥΤΗ.
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ. ΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΘΕΡΑΠΕΥΣΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΩΡΙΝΟ. ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ ΤΙ ΠΗΓΕ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΤΙ ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΑΘΟΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΘΗΣΗ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ. Η ΜΕΛΕΤΗ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΩΝΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΨΕΥΔΗ.
ΣΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΩΤΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΛΗΨΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΟΣΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ.
ΕΙΔΗ ΕΧΡΟΝΤΑΙ "ΑΝΘΡΩΠΟΙ" ΜΕ ΤΑ "ΟΠΛΑ" ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΗΣΟΥΝ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΠΟΧΗ. ΜΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΑΡΑΧΗ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΛΑΝΗΤΗ (ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΒΙΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΑ ΕΠΕΒΑΛΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ) ΑΠΟΣΥΝΤΟΝΙΖΟΝΤΑΙ.
ΟΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΨΥΧΙΑΤΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΠΟΛΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ! Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΟ...
ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ, ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΕΜΟΣ. ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟ ΑΓΝΟΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟΣΟΙ ΤΟ "ΑΓΝΟΟΥΝ" ΚΑΤ ΕΠΙΛΟΓΗΝ; ΤΟ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΣΚΕΨΗ ΤΟΥΣ, ΑΠΑΣΧΟΛΩΝΤΑΣ ΤΟ ΝΟΥ ΤΟΥΣ ΜΕ ΑΛΛΑ;
ΚΑΤΑΝΟΩ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΟΣΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ. ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΩ ΟΛΟΥΣ. ΜΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΤΕΙΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΨΕΥΔΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΡΑΖΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΧΤΥΠΟΥΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΩΘΙΚΑ ΜΑΣ, ΟΜΩΣ ΕΤΣΙ ΔΙΑΩΝΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΑΣΤΙΓΑ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΟΝΟΥΜΕ ΒΑΘΙΑ ΩΣ ΤΑ ΤΡΙΣΒΑΘΑ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΜΑΣ.
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΡΥΦΤΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ... ΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΠΟΤΕ!

ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΛΥΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 07:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΛΥΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή ΑΖΩΕΛ,γεια σου ΑΔΕΛΦΗ!!!Το μήνυμα ... πέρασε!!

Αγαπητοί ΑΛΕΣΑΝΔΡΕ,με το ταίρι σου,σας χαιρετώ.

Μία απάντηση σε ερώτηση της ΑΖΩΕΛ για το δάσκαλο και τον μαθητή :
"Όταν ο μαθητής είναι έτοιμος,πάντα ο δάσκαλος εμφανίζεται".

Δεν είναι ανάγκη ο δάσκαλος να είναι άνθρωπος.Μπορεί να είναι ένα βιβλίο ή μόνο μία φράση.
'Εχουμε μέσα μας τις εντολές μας και τη γνώση για την υλοποίησή τους και περιμένουμε ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ,που είναι απλώς Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ για να ξεκινήσει Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ της ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ μας.

Σας χαιρετώ με ΑΓΑΠΗ!!

ΑΝΑΛΥΩΝ

+Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 16:00:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ANAΛΥΩΝ...
<<ΑΥΤΟΣ
Ο ΚΟΣΜΟΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ, Ο ΜΕΓΑΣ...
ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΕΡΗΜΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΣ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΝΟΗΜΑ.
ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΑΥΤΗ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ.
ΤΟΥΤΟ ΜΟΝΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ:
Ο,ΤΙ ΣΩΣΕΙΣ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΑΣΤΡΑΠΗ, ΚΑΘΑΡΟ ΣΤΟΝ ΑΙΩΝΑ ΘΑ ΔΙΑΡΚΕΣΕΙ;>>
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ.
...ΑΔΕΛΦΗ;
Ο,ΤΙ ΔΗΠΟΤΕ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΝΗΤΗ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΩΣ ΔΑΣΚΑΛΟΣ. ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΜΑΘΗΤΗ, ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ Ο ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ. ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ.

ΜΠΗΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ... ΟΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΧΑΡΤΗ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ, ΤΟΥΣ ΠΟΛΕΜΟΥΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ. ΚΟΙΤΑΞΑ ΚΑΙ ΤΟΝ "ΧΑΡΤΗ" ΣΤΟ ΣΗΜΕΡΑ...
ΠΑΝΤΟΥ ΦΩΤΙΑ! ΤΟΣΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ...........
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!! ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ! ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ!!!!! ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ..............................

ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 19:00:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...."AΛΛΑ, ΑΡΑΓΕ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΤΗΣ ΠΟΥ ΜΕ ΜΑΤΩΝΕΙ;
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΝΑΝΟΥΡΙΖΕΙ;
ΚΑΙ ΑΜΑ ΓΕΝΝΩ ΚΑΘΕ ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ, ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΣΑΡΚΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ ΜΟΥ;
ΚΑΙ ΑΝ ΠΟΛΕΜΗΣΑ ΣΕ ΜΑΧΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ ΔΕΝ ΣΤΡΑΤΕΥΤΗΚΕ ΠΟΤΕ;
ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΚΡΥΦΑ ΠΑΡΑΣΗΜΑ ΜΟΥ;
ΚΑΙ ΑΦΟΥ Η ΦΥΣΗ ΜΕΤΑΜΦΙΕΣΤΗΚΕ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΠΕΡΠΑΤΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΑΣ,
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΔΕΙΤΕ, ΜΙΛΗΣΤΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΕΡΗ ΜΑΚΡΙΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΩ"....

ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 19:04:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

...ΓΗΣ ΠΑΙΣ ΕΙΜΙ
ΚΑΙ ΟΥΡΑΝΟΥ ΑΣΤΕΡΟΕΝΤΟΣ
ΑΥΤΑΡ ΕΜΟΙ ΓΕΝΟΣ ΟΥΡΑΝΙΟΝ
ΤΟΔΕ Δ ΙΣΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ...

ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ... ΟΛΟΙ ΕΝΑ ΓΥΡΕΥΟΥΜΕ....
ΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΗΝΣΗ ΜΑΣ ΣΤΟ ΣΥΜΠΑΝ!
ΚΑΙ ΕΙΘΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ...

ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΛΕΣΑΝΔΡΟΣ
Νέο Μέλος


31 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2004, 13:14:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΛΕΣΑΝΔΡΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μηπως εχεις την καλοσυνη να μου πεις ποια ιστοσελιδα ειναι αυτη που ανεφερες σχετικα με τον χαρτη;
ΑΝΑΛΥΩΝ μερσι για τα χαιρετισματα, αλλα ειμαι μονος. Κατα επιλογην.
Η φιλη για την οποια μιλαω, ειναι οντως φιλη.
Και πανω σε αυτα που ειπες, πως και ποτε καταλαβενεις πως ξεκιναει η αποστολη σου, οταν οι περισσοτεροι απο εμας δεν γνωριζουν ουτε το οτι υπαρχει αποστολη; Οταν δεν γνωριζουμε ουτε ποια ειναι η αποστολη μας; Εγω υποψιαζομαι αλλα φοβαμαι μην κανω λαθος. Εσυ μιλας σα να ξερεις ειδη την δικη σου. Πως το καταλαβες;
Με εκτιμηση.
Πολυ ωραια λογια, εγραψες ΑΖΩΕΛ!
Ελπιζω να εισαι καλα. Γιατι απο τα γραφομενα σου διεκρινα μια επιθετικοτητα και μια απογοητευση. Να θυμασε πως οι αληθινοι πολεμιστες, πεφτουν και γονατιζουν μα δεν ξεχνουν και δεν αργουν να σηκωθουν.
Δεν πρεπει να ξεχναμε πως υπαρχουν πολλα πραγματα για τα οποια αξιζει κανεις να αγωνιστει. Υπαρχουν ανθρωποι που εξακολουθουν να εχουν αναγκη τους πολεμιστες, γιατι λογο συνθηκων εκεινοι δεν μπορουν να αγωνιστουν ουτε και για τα δικα τους. Για αυτο ειστε ολοι εσεις. Και οσο θα περνα ο καιρος, τοσο περισσοτεροι οι εχθροι. και οσο πιο εξω βγενεις τοσο πιο δυσκολος ο αγωνας. Μα οπως ειπες και εσυ καπου αλλου, ειναι η επιλογη σου αυτη. Ορθια λοιπον!
Μην με παρεξηγησεις, δεν προσπαθω να σου κανω μαθημα. Να σου πω πως δεν εισαι μονη και πολλοι σε καταλαβενουμε και θελουμε να βοηθησουμε.
Ορθια λοιπον!

ΝΕΜΕΣΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 17:07:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΛΕΣΑΝΔΡΕ...
1)ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΣΟΥ. ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ "ΟΡΘΙΑ ΛΟΙΠΟΝ"! ΑΝ ΕΔΩΣΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ, ΛΥΠΑΜΑΙ, ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΛΑΘΟΣ.
2)ΟΧΙ, ΔΕΝ ΠΑΡΕΞΗΓΩ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ.
3)ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΛΟΓΙΑ ΕΚΕΙΝΑ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΡΟΣ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟ "ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ". ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ, ΗΤΑΝ ΕΛΕΟΝΟΡΑ ΚΑΡΡΙΝΓΚΤΟΝ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΙΤΟ...ΟΡΦΙΚΑ.

http://www.nobel.se/peace/educational/conflictmap/


ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΛΕΣΑΝΔΡΟΣ
Νέο Μέλος


31 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 13:47:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΛΕΣΑΝΔΡΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω θα κανω μια ευθεια ερωτηση και αν μπορεις δωσε μου απαντηση γιατι τελευταια με απασχολει πολυ το θεμα. Πως μπορω να καταλαβω, να δεχτω να παραδεχτω να αναγνωρισω σε ποια πλευρα ειμαι; πολεμιστης τινος; μου συμβενουν πολλα πραγματα και φαιρομαι ανθρωπινα με ολες τις αδυναμιες που μπορει να κατεχει εναν ανθρωπο αδυνατωντας να ξεπερασω το θυμο και τις μικροπρεπειες μου καποιες φορες.

ΝΕΜΕΣΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 15:58:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΛΕΣΑΝΔΡΕ...
ΩΡΑΙΑ! ΣΗΜΑΔΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΣ. ΣΗΜΑΔΙ ΟΤΙ ΠΡΟΧΩΡΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΟΥ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΣ... ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΜΟΥ, ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΝΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΔΩΣΩ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΧΩ ΓΥΡΙΣΕΙ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ, ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΥ ΤΟΝ ΚΡΥΦΟ ΝΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕ ΠΟΥ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΕΛΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ.
ΑΚΟΥ... ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ... ΚΑΙ ΘΑ ΟΔΗΓΗΘΕΙΣ. ΜΟΝΟ ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΙΕΖΕΣΕ ΑΠΟ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΦΟΒΟΥΣ. ΑΦΕΣΟΥ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ.

ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy