ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Καθοδηγηση στην μαγεία!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Necromancer77
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2009, 15:00:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Necromancer77  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σας!

Ειμαι νεο μελος του forum σας και χαιρομαι για αυτο :P!Αυτο ειναι το πρωτο μου topic!

Θα ηθελα τωρα το καλοκαιρι να διαβασω κανα βιβλιο που να εχει σχεση με μαγεια και οπως καταλαβαινετε δεν ειμαι εμπειρος σε αυτα...γνωριζω πολλα πραγματα αλλα δεν πιστευω πως αυτα αρκουνε....θελω καταρχην να δω τη ειδος μαγειας ταιριαζει σε εμενα αλλα και να μαθω και για τα αλλα ειδη οποτε σκεφτικα για αρχη να αγορασω αυτο το βιβλιο : (7 βιβλία μαγείας Φυλακτά σολομωνικής, ρούνοι, μαγικά τετράγωνα, τα κλειδιά του Ενώχ, βιβλίο των σκιών, κρυσταλλοσκοπία, νεκρονομικόν)

Αλλα ειμαι 100% σιγουρος πως υπαρχουν ατομα εδω που ασχολουνται με αυτα και θα μπορουσαν να καθοδηγισουν και εμενα...πχ.π.χ απο περιεργεια γτ μου αρεσε το πως ακουγετε το ονομα να ψαξω για καποιο βιβλιο που να εχει σχεση με νεκρονομικον αλλα δεν βρηκα κατι + πως το θεορω λαθος να παω κατευθειαν εκει χωρις να εχω γνωσεις...Αν εχετε να μου προτεινετε ΚΑΛΑ βιβλια θα ημουν πολυ ευγνομων!Απλα σκεφτηκα πως το βιβλιο που βρηκα αναλυει το καθε ειδος ομως δεν νομιζω να σε βοηθαει και να προσπαθησεις κατι πανω σε αυτο το ειδος που σου κινησε το ενδιαφερον...Σας ευχαριστω!

(Οπως καταλαβαινετε θελω να ασχοληθω με μαγεια δν τα θελω μονο και μονο για εκπαιδευτικους σκοπους...)

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2009, 22:01:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://harrypotter.psichogios.gr/new/newbook.asp

τα καλυτεραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2009, 23:57:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Necromancer77 καλώς ήρθες στην παρέα μας .

Μια πρώτη έρευνα πάνω στα βιβλία που σε ενδιαφέρουνε ή και να ρωτήσεις κάποια άλλα μέλη αν γνωρίζουνε κάτι συγκεκριμένο, μπορείς να κανείς μέσα από αυτό το λινκ …Βιβλίο...τι έχετε να μας προτείνετε ;

Και αν θέλεις να ρωτήσεις κάτι μπορείς μέσω αυτών των λινκ..

Σολομωνική
ΜΑΓΕΙΑ

βέβαια αυτό που γράφεις … «Αλλα ειμαι 100% σιγουρος πως υπαρχουν ατομα εδω που ασχολουνται με αυτα και θα μπορουσαν να καθοδηγισουν και εμενα...» απλά θα πρέπει να γνωρίζεις ότι ο σκοπός των φόρουμ δεν είναι ούτε η καθοδήγηση, αλλά και ούτε η ανταλλαγή πληροφοριών για «μεθόδους μαγείας» αλλά το να δοθεί το έναυσμα να υπάρξει μια συζήτηση γύρω από αυτά τα ζητήματα με μια ερευνητική διάθεση...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2009, 12:24:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καθοδήγηση.. πολλά ζητάς.. δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος εδώ που να ασχολείται "επαγγελματικά" με τη μαγεία. Αυτοί που ασχολούνται "επαγγελματικά"(ανεξαιρέτως) δεν είναι καλοι ανθρωποι.. αν καταλαβαίνεις τι εννοω.. οπότε δεν έχεις και κανέναν λόγο κοντά τους. Τώρα.. υπάρχουν κάποια βιλία για επικληση αγγέλων αλλα και γω ακόμα στο ψάξιμο είμαι πάνω σε αυτό το θέμα.Δεν έχω και πολύ χρόνο. Αλλα γενικά η μαγεία δεν είναι ακτι εύκολο και δεν νομίζω οτι κανείς κάνει πρακτική σε βιβλία όπως της Σολομωνικής αφενός γιατι είναι πολυ δύσκολο αφετέρου γιατι είναι αμφίβολο μετά απο τις τόσες μετα-μεταφράσεις και μετα-εκδόσεις του βιβλίου.
Τώρα όσον αφορά το Νεκρόμικον... μεγάλη ιστορία, πάντως δεν αποτελεί βιβλιο μαγείας αλλα προϊον μυθολογίας..
Αυτά...

Γενικα να ξέρεις οτι η μαγεία έχει να κάνει με τις διαστάσεις.Δεν είναι πρακτική συμβουλή αυτό απλά σε παροτρύνω να μάθεις περισσότερα γύρω απ τις διαστάσεις(φυσικό, αστρικό πεδίο κλπ) αλλα και τον μυστικισμό.


http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=RA0xEZcfAuAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2009, 02:13:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρωτα φιλε δες ποια θρησκεια ακολουθεις και μετα κοιτα για την μαγεια.Καθοδηγητη δεν χρειαζεσαι κανα φιλο που να ενδιαφερεται για σοβαρη μελετη ψαξε και προχωρηστε αργα και προσκεκτικα και ριξτε διαβασμα ατελειωτο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1240234
Maintained by Digital Alchemy