ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2003, 11:46:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 23/03/2003 18:39:58

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2003, 12:02:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@@


Edited by - EoN on 24/03/2003 08:17:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2003, 12:14:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ma καλέ μου φίλε, τι πιο δημιουργικό από το να μαθαίνω κάτι για τον ΕΑΥΤΟ μου.

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 23/03/2003 13:43:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2003, 21:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ZZZZZZZZZZΤΟΥΜΠ..........................ΗΡΘΑ ΠΛΑΤΩΝΑΚΟΟΟΟΟΟΟ.............ΗΡΘΑ ΓΙΑ ΨΥΧΑΝΑΛΥΣΗ...............
ΕΕΕΕ! Βέβαια εσύ περίμενες τον ΕοΝ, αλλά που ξέρεις ωσάν εβραιοχριστιανικά γουρουνάκια μπορεί να είμαστε το ίδιο πράγμα (κατά το ρητό του ηλίθιου) you know Α=Β=Γ=ΚΕΛΣΟΣ.
Είμαι εδώ αγαπημένε φιλόσοφε για να παίξω μαζί ΣΟΥ ένα επικύνδυνο παιγνίδι. Το παιγνίδι της εσωτέρικής μου αποκάλυψης....που κάποιοι θα πουν αποκάλυψη του ΕΓΩ αλλά θα σου υποσχεθώ ότι θα είναι αποκάλυψη ψυχής. Γιατί μέσα από εμένα θα αποκαλυφθείς και εσύ.........χωρίς προσωπεία χωρίς ψεύτικα και όποιος αντέξει........
ΜΙΑ ΜΥΗΣΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ESOTERICA. GR.
Αυτό ακριβώς σου προτείνω......
Ας δείξουμε ο καθε ένας ότι έχει. Ότι έχει. Αγάπη, θυμό, συγχωριτικότητα, κακία, ματαιοδοξία, μιζέρια, υπερηφάνια, μεγαλοψυχία , καλοσύνη, αδελφοσύνη, αρετή, πονοψυχία, μισαλλοδοξία, γνώση, ασχετοσύνη, όχι για να πάρουμε βραβείο ή να κατηγορηθούμε αλλά για να μάθουμε, να γνωρίσουμε το ΠΛΑΤΩΝΑ μέσα στο ΑΝΤΩΝΙΟ και τον ΑΝΤΩΝΙΟ μέσα στο ΠΛΑΤΩΝΑ, για να δούμε ποιος μπορεί να είναι δάσκαλος και ποιος αντέχει να είναι μαθητής.......
ΜΙΑ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ESOTERICA. GR.
Αυτό ακριβώς σου προτείνω......
Και τέλος αφού βγάλουμε το πάθος από μέσα μας ας δούμε εάν μπορούμε να ΑΓΑΠΗΣΟΥΜΕ ο ένας το άλλον, αν μπορούμε να αισθανθούμε ο ένας τον άλλον, εάν μπορούμε να συμπαρασταθούμε ο ένας στον άλλον, εαν μπορούμε να πονέσουμε ο ένας τον άλλο.........
ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΦΩΤΙΣΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ESOTERICA. GR.
Αυτό ακριβώς σου προτείνω......


ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ;;;;;;;;;;; ΕΓΩ ΕΔΩ ΕΣΥ ΣΤΗ ΙΤΑΛΙΑ, ΕΓΩ ΣΤΟ ΧΑΟΣ ΕΣΥ ΣΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ.......ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΡΩΤΗΣΕΩΝ ΕΝΑ ΠΑΙΓΝΙΔΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑΣ ΕΝΑ ΠΑΙΓΝΙΔΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ.

Και εάν δεχτείς μεγάλη μου χαρά. Εάν όχι πάλι μεγάλη μου χαρά, απλά έκανα μια πρόταση. ΕΑΝ ΔΕΧΤΕΙΣ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΜΥΝΗΜΑΤΑ. ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ. ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ.........ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ..... ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΣΕΒΑΣΜΟ


ΣΕ ΑΓΑΠΩ


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""

Edited by - ANTONIOS1997 on 22/03/2003 21:47:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2003, 21:54:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ένταξη Αντώνιε….δεν είναι ψυχανάλυση όμως….Ψυχανάλυση προϋποθέτει…. κάποιον που ξέρει, τον αναλυτή…και κάποιον που αναλύεται…τον άρρωστο!

Πίστεψε με μιλώ συχνά με ψυχαναλυτές στη ζωή μου, μα δεν είμαι ο ασθενής!

Απλά ας μιλήσουμε σαν καλοί φίλοι που γνωριζόμαστε από παλιά…

Άσε έξω ότι κουβαλάς….και ξεκινάμε…

Και εγώ σας αγαπώ….δεν μπορώ να κάνω αλλιώς!


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 22/03/2003 22:00:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2003, 23:01:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ. ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΥΗΣΗ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.GR. ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΛΑΝΟ ΤΙ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΩ....ΑΦΟΥ ΑΥΤΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ...... ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΤΟΤΕ ΤΙ ΘΑ ΗΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗ;;;

ΛΕΣ :


quote:
Και εγώ σας αγαπώ….δεν μπορώ να κάνω αλλιώς!


ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ;;;; ΣΟΥ ΠΑΡΑΔΙΔΩ ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ ΔΑΣΚΑΛΟΥ ΜΗ ΤΟΝ ΔΙΕΚΔΙΚΕΙΣ....


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2003, 23:16:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ένταξη Αντώνιε….δεν είναι ψυχανάλυση όμως….Ψυχανάλυση προϋποθέτει…. κάποιον που ξέρει, τον αναλυτή…και κάποιον που αναλύεται…τον άρρωστο!

Πίστεψε με μιλώ συχνά με ψυχαναλυτές στη ζωή μου, μα δεν είμαι ο ασθενής!


ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΣΑΙ ΠΛΑΤΩΝΑ; ΕΙΠΑΜΕ ΠΑΙΓΝΙΔΙ ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑΣ ΕΙΝΑΙ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ Ο ΑΣΘΕΝΗΣ. ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΥ ΜΕ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙΣ ΜΕ ΚΑΧΥΠΟΨΙΑ Ή Ο ΤΡΟΠΟΣ ΓΡΑΦΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ;;; Ή ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ;;;;
ΑΣ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟ "ΨΗΤΟ" ΦΙΛΕ


**ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΜΥΝΗΜΑΤΑ. ΣΤΟ ΖΗΤΗΣΑ. ΕΑΝ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ.....


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2003, 23:36:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όκ…!

Μύηση… ηχεί λίγο παράξενα….Τι θα έλεγες για ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ…
Η κάτι ανάλογο? Πες μου αν σου αρέσει….η βρες κάτι άλλο….μα όχι μυστικοθρησκευτοπολιτικα περιεχομενα!
Μην ξεχνάς πως δεν είμαι δάσκαλος, γιατί αν με θεωρήσεις….σταματάς να αναζητάς και με δέχεσαι σαν κάτι άλλο από αυτό που είμαι…Άνθρωπος!

Ο Πλάτωνας και ο Αντώνιος συζητάνε σαν φίλοι, και μαθαίνουν μαζί! Το να αφήσεις το παρελθόν….πάει να πει δεν είμαι σίγουρος για τίποτα…Και όλη τη γνώση που έχω, τις βάζω ένα ερωματικό…. Είναι σαν να σε ρωτάνε τι θα πάρετε…. μια μακαρονάδα η μια χόρτα….και μιας και σου αρέσει η μακαρονάδα…. απαντάς αμέσως….
Στη ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ, αυτό που αρέσει…. το κοιτάμε και ξανακοιτάμε…!!!Ότι αρέσει, δεν κάνει πάντα καλό!

quote:
ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΤΟΤΕ ΤΙ ΘΑ ΗΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗ;;;

Αυτό είναι λοιπόν το ζητούμενο! Πως θα απαντήσεις σε κάτι που δεν έχεις βιώσει?

quote:
Και εγώ σας αγαπώ….δεν μπορώ να κάνω αλλιώς!

Είναι από εγωιστικό μέχρι μη εγωιστικό! Εξαρτάται από πού βγαίνει…από μυαλό η από καρδιά!

Μια παράκληση….μην κανείς πολλές ερωτήσεις μαζί…λόγο χρόνου μα και να πηγαίνουμε μαζί στο βάθος! Αυτό είναι η κατανόηση…

Διαβασα και το αλλο σου μυνημα τωρα! Μην τρεχεις σε παρακαλω σε συμπερασματα....Αυτο ειναι το παρελθον σου!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2003, 23:50:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απλά ας μιλήσουμε σαν καλοί φίλοι που γνωριζόμαστε από παλιά…


ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΛΑΤΩΝΑ ΧΩΡΙΣ ΥΠΟΚΡΙΣΙΕΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ......ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΜΥΗΣΗΣ ΑΥΤΗΣ.......ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.....


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2003, 00:03:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αντώνη έτσι μιλάω στον κόσμο….

Όπως στο εσωτερικά και στη ζωή!

Οι ψυχαναλυτές είναι φίλοι γιατροί… που βρισκόμαστε κάθε 15 μέρες και μιλαμε φιλικά…

Ένας πολύ καλός φίλος είναι καθηγητής φιλοσοφίας…και συγχρόνως διάκονος…

Στις συζητήσεις μας….εκείνο που μετράει, είναι που είμαστε μαζί…σαν φιλοι!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2003, 00:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α. Θα έλεγα ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ.......(ΓΙΑ ΤΙΤΛΟ)
Β. Ο Πλάτωνας και ο Αντώνιος συζητάνε σαν φίλοι, και μαθαίνουν μαζί!
Εκπληκτικο!!!!! Η καρδιά μου ανοίγει μια θέση σε εσένα φίλε
Γ. Εχεις δίκιο για τον καταιγισμό. Αλλά ο ενθουσιασμός βλέπεις....
Δ.
quote:
Και εγώ σας αγαπώ….δεν μπορώ να κάνω αλλιώς!
Είναι από εγωιστικό μέχρι μη εγωιστικό! Εξαρτάται από πού βγαίνει…από μυαλό η από καρδιά!

Ο ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ....ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ..........ΓΙΑΤΙ ΦΙΛΕ;;;;; ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟΙ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ;;;;
ΜΙΛΑ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΕΙΠΕΣ. ΜΙΛΑ ΣΑΝ ΦΤΑΣΜΕΝΟΣ Ή ΣΑΝ ΜΑΘΗΤΕΥΟΜΕΝΟΣ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ. ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΑΚΟΥΣΩ.......ΑΠΟΚΑΛΥΨΟΥ...


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2003, 00:48:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σου έχει κάποιος κάνει κακό? ΝΑΙ? Έχεις την εικόνα του στο μυαλό σου?

Πολύ όμορφα. Χαλάρωσε και ξάπλωσε στο κρεβάτι….. Νοιώσε όλο σου το σώμα…σαν ένα….Δεν είναι τεχνική….απλά….. θα δεις μέσα σου.

Κοιτά τον σαν…. να είσαι Πατέρας….. όπως θα κοίταγες το μικρό παιδί σου, η το μικρό αδερφάκι σου…

Δύσκολο?

Εσύ κάνε μια προσπάθεια, στο κάτω κάτω παρελθόν είναι….. …κοιτά το με όλο σου το είναι…ΑΥΤΟΝ…. που σου έκανε κακό….Αντιδράς?
Κράτησε για 5 /10 λεπτά την εικόνα του εκεί…

Τι σου συμβαίνει?

Εκεί θα δεις τι ξεδιπλώνει μέσα σου….Επαναλαμβάνω, δεν είναι τεχνική…Κοιτάς όπως κοιτας ένα ηλιοβασίλεμα….

Κατάλαβες γιατί έγραψα…. ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ?

Δεν είναι να αποκαλύψεις τίποτα…απλά θα φέρεις το παρελθόν σου στο ΤΩΡΑ!!! Και θα κοιτάξεις!

Αντώνη είμαι λίγο κουρασμένος….Αύριο όμως θα επανέλθω!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2003, 03:10:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΜΜΜΜΜΜ...
ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΑΣ...................
ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙ ΕΥΚΟΛΟ ΑΣ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙ
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ

ΕΧΕΙ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ
ΕΧΕΙ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙ?
ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΔΙΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ......ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΣΟΥ ΗΣΥΧΟΣ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ.....
ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΛΛΑ ΕΓΡΑΨΑ ΑΣ ΜΠΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ
ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΛΕΓΑ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ........................
ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΣ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΣΘΕΝΟΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ..........ΑΛΛΑ ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΣ ΜΕΣΑ ΤΗΣ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ.......ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΜΕ ΚΑΘΑΡΕΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ.............ΔΙΟΤΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΑΡΕΜΒΑΛΕΙΣ ΤΙΣ ΠΑΡΕΜΒΟΛΕΣ ΤΟΥ ΕΓΩ ΣΟΥ..ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ
ΦΙΛΙΚΑ

Υ.Γ ΜΗΠΩΣ ΜΙΛΑΟ ΠΟΛΥ ΑΛΛΗΓΟΡΙΚΑ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2003, 10:41:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε καλημέρα

Με ρωτάς αν κάποιος μου έκανε κακό. Είναι το μόνο εύκολο γιατί οι άνθρωποι ξέρουμε εύκολα να πληγώνουμε.
Επέτρεψε μου να ξεκινήσω από την αρχή. Κάποτε δέχτηκα μια επίθεση από έναν άνθρωπο. Τη στιγμή εκείνη από δειλία δεν «απάντησα» στη πρόκληση. Κατά τη διάρκεια του συμβάντος ο φόβος, και τα αρνητικά συναισθήματα περιέλουζαν την ύπαρξη μου σε όλα τα επίπεδα, με πιο ξεκάθαρο το σωματικό στο οποίο ένιωθα μια φλόγωση. Μετά από αυτό το καταιγισμό των συναισθημάτων τράβηξα το δρόμο μου και ο άλλος το δικό του. Το πρόβλημα όμως ξεκίνησε τότε. Τότε που εσύ λες :

quote:
στο κάτω κάτω παρελθόν είναι…..

Η συνείδηση διαμέσω της σκέψης με «τραβά» συνεχώς στο γεγονός, σαν μια πολύ ισχυρή δύναμη να φωνάζει εκεί έχεις απώλεια, εκει έχεις πληγή, κάνε κάτι...........
Όσες φορές παρασύρομε δια μέσω της σκέψης στο γεγονός ζω ακόμα μια φορά την ίδια σκηνή με ζωντανά όλα τα συναισθήματα και ξαφνικά το παρελθόν γίνεται πάλι παρρόν...........

Περιμένω τα δικά σου βιώματα και τις δικές σου εξηγήσεις.......βλέπεις δεν θα φοβηθώ να αποκαλυφθώ..........


* Όσο αφορά το τίτλο σίγουρα δεν είναι κάτι σπουδαίο αλλά επιμένω. Εγώ βλέπω στον εαυτό μου δια μέσω της ανθρώπινης επάφης μου με σένα, και ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΟΜΑΙ σε σένα περιμένοντας την δική σου αποκάλυψη για να φωτιστεί το δικό μου έσω.......τέλος πάντων δεν επιμένω.......


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2003, 12:48:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σε ολους,

Το βλέπω Αντώνη…. έχω περάσει από την ίδια κατάσταση…Προκλήθηκα και δεν απάντησα, με όλα τα συναισθήματα που ανάφερες. Ήταν πληγή για χρόνια, μια ψυχοφθόρα κατάσταση……αυτό, (το δεν ξέρω τι)…. ήταν εκεί!

Τώρα τι γίνεται? Έχεις μια πρόκληση…και το συναίσθημα είναι τόσο δυνατό μέσα, ώστε το βρίσκεις εκεί….πριν οτιδήποτε άλλο… σαν απάντηση. Με λίγα λόγια, η πληγή είναι πάντα ανοιχτή, απλά το συμβάν….την φέρνει στην επιφάνεια. Και το χειρότερο, είναι εκεί και δρα σιωπηλά, καταναλώνει ενέργεια… σαν κάτι υποσυνείδητο, σαν φόβος, σε κάθε κίνηση μας.

Συγχρόνως, επειδή είχαμε πληγωθεί πολύ, για να μην ξαναγινεί αυτό, έχουμε αναπτύξει εσωτερικούς μηχανισμούς προστασίας, έτσι ώστε ΟΤΙ απειλεί αυτήν μας την ασφάλεια, γινόμαστε επιθετικοί…. πρώτα εμείς!

Αυτό που δεν καταλαβαίνουμε…είναι αυτή ακριβώς η υποσυνείδητη δράση της πληγής…


Η αποκάλυψη Αντώνη, έχει πολύ μικρή σημασία. Μπορείς και το αποκαλύπτεις στον ψυχαναλυτή… στον πνευματικό…. μα η κατανόηση της είναι άλλη δουλειά. Η κατανόηση αυτού του μηχανισμού είναι η κατανόηση της λειτουργίας του ίδιου του μυαλού, του εαυτού μας αν θέλεις, ανάλογα με το τι κουβαλάμε ο καθένας μας, γιατί δεν είναι μόνο αυτό…., κάποιος στην πορεία του, ελευθερώνεται από ότι άχρηστο κουβαλά…

Mα ας δούμε κάτι σοβαρό εδώ πέρα ΑΝΤΩΝΗ…. Ξανά!

Χαλάρωσε, αισθάνσου όλο σου το σώμα σαν ΕΝΑ….και φέρε εκείνη την κατάσταση στο ΜΥΑΛΟ, στο ΠΑΡΟΝ…
Απλά κοίταξε την….όση ώρα κρατά η αντίδραση….κοίταγε την απλά, όσο πιο απλά μπορείς… Μπορεί να κρατήσει ΩΡΕΣ….Όσο κρατάει θα την επαναφέρεις….


Φίλε Ινδιγγο, ας αρχίσουμε με τον εαυτό μας….για την ψυχή… δεν ξέρω αν θα προλάβω..


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 23/03/2003 19:36:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2003, 13:05:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η αποκάλυψη Αντώνη, έχει πολύ μικρή σημασία. Μπορείς και το αποκαλύπτεις στον ψυχαναλυτή… στον πνευματικό…. μα η κατανόηση της είναι άλλη δουλειά.

Συμφωνώ και συνεχίζω. Δεν είναι οτι δεν σε εμπιστεύομε αλλά θέλω ειλικρινά να με πείσεις εκ των προτέρων για να μπω στη διαδικασία να πάρω ένα μαχαίρι και να το στρίβω σε μια πληγή......καταλαβαίνεις τι εννοώ. Ποιός είναι εκείνος ο μηχανισμός που με την επανάληψη της παρατήρησης θα εκτονώσει το γεγονός. Χωρίς να θέλω να υπονοήσω κάτι θα θύμηθώ την πρακτική της σαιεντολογίας και θα σου πω οτι θέλω να απαλαχθώ από το γεγονός και όχι να γινω αναίσθητος.......θέλω να παραμείνω ευαίσθητος και ελέυθερος.....Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις

ΜΕ ΑΓΑΠΗ



ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2003, 13:20:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ. ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΟΥ ΜΥΝΗΜΑ ΚΑΙ ΣΒΗΣΕ Ή ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟ ΤΡΙΤΟ. ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΤΟ ΦΙΛΟ ΕΟΝ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ "ΔΕΙ" ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΝΑ ΑΝΤΙΚΡΥΖΕΙ ΤΡΙΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ.
Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ:

Ο Πλάτωνας και ο Αντώνιος συζητάνε σαν φίλοι, και μαθαίνουν μαζί!


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""

Edited by - ANTONIOS1997 on 23/03/2003 13:21:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2003, 13:36:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα ας κοιτάξουμε κάτι άλλο.

Θέλεις να πεισθείς εκ τον προτέρων…..Πάει να πει!

Α…. καλά είμαι με την πληγή μου….και με ότι θεωρώ ευαισθησία.
Β…. θέλω να κάνω το βήμα, σε κάτι σίγουρο όμως…

Και στις δυο περιπτώσεις έχω δράση του προστατευτικού μας ΕΑΥΤΟΥ…

Αντίθετα, μας ζητάνε να διασχίσουμε μια ζούγκλα, χωρίς ουδεμία προστασία, με μόνο όπλο την ευαισθησία, την αίσθηση και κατανόηση, για να συναντήσω πραγματικά τη ΖΟΥΓΚΛΑ!

Το Ζην επικινδύνως… !

Στην αληθινή ανακάλυψη….. δεν υπάρχει καμία σιγουριά για την έκβαση… διαφορετικά ο πανούργος ΝΟΥΣ….θα σου δίνει συνεχώς λύσεις… για ότι αυτός θεωρεί σιγουριά!

Όταν κρατάς τη σιγουριά…. διαμορφώνεις απλά ότι συναντάς….μα δεν ανακαλύπτεις!

Ο φιλος ΕοΝ, ειναι παντα καλεσμενος ΑΝΤΩΝΙΕ....Καπως ετσι εγινε και με το ΦΩΤΙΟ....αν θελει να το σβησει... δεν εχω κανενα προβλημανα τα διαγραψω!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2003, 13:55:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω οτι ο ΕοΝ σου απάντησε Πλάτωνα και αυτή είναι η άποψη του.....τουλάχιστον για τώρα αλλά είναι η άποψη του ξέρεις....

quote:
ΠΛΑΤΩΝΑ ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΚΑΙ ΑΝΑΛΩΣΕ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.

ΣΥΝΕΧΙΖΩ :

quote:
Θέλεις να πεισθείς εκ τον προτέρων…..Πάει να πει!

Α…. καλά είμαι με την πληγή μου….και με ότι θεωρώ ευαισθησία.
Β…. θέλω να κάνω το βήμα, σε κάτι σίγουρο όμως…

Και στις δυο περιπτώσεις έχω δράση του προστατευτικού μας ΕΑΥΤΟΥ…


Δεν θέλω να πεισθώ. Θέλω απλά να έχω κάποια στοιχεία. Εάν εγω σου έλεγα οτι θα θεραπευθείς αν κόψεις το χέρι σου θα το έκανες;;;;; Ή μήπως το θεωρείς παιγνίδι;;;;;
Τέλος θα σου αποδείξω ότι είμαι έτοιμος να είμαι μαθητής γιατί ξέρω να σκύβω το κεφάλι. Σε αυτή τη περίπτωση εσύ θα αποδείξεις οτι μπορείς να είσαι δάσκαλός που σημαίνει οτι αυτά που λες δεν θα βλάψουν κάποια ψυχή. Εγώ εδώ δεν θα παίξω....Σε ακολουθώ και όταν θα έχω το αποτέλεσμα αυτού που πρότεινες θα γράψω.......

ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΡΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ

Α. Πρέπει να ξαναζούμε ένα γεγονός-πληγή του παρελθόντος ξαναενεργωποιώντας το συναισθηματικό θηρίο και κάτω από ποιες συνθήκες;
Β. Ποιο μέρος της συνείδησης είναι αυτό που «πληγώνεται» πειράζεται, ενοχλείται, και δημιουργεί όλες αυτές τις αντιδράσεις;
Γ. Ένας άνθρωπος που «ενοχλείται» εύκολα και ένας που δεν αντιδρά σε τι διαφέρουν;


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""

Edited by - ANTONIOS1997 on 23/03/2003 13:59:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2003, 14:41:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν θέλω να πεισθώ. Θέλω απλά να έχω κάποια στοιχεία. Εάν εγω σου έλεγα οτι θα θεραπευθείς αν κόψεις το χέρι σου θα το έκανες;;;;; Ή μήπως το θεωρείς παιγνίδι;;;;;

Αντώνη, στο πρώτο σου μήνυμα….έρχεσαι για να παίξεις επικίνδυνα…Κοίτα τι γράφεις, και σκέφτηκα…
Να ένας που του αρέσουν τα επικίνδυνα παιχνίδια!!! Τι σου λέω? Aς παίξουμε επικίνδυνα!!!
Από την άλλη, αν δεν κάνουμε τίποτα…τι σου λέει μέχρι τώρα η ΖΩΗ ? Αν είσαι OK... τα έχεις καλά με τον εαυτό σου…. γιατί να μπούμε σε οποιοδήποτε επικίνδυνο παιχνίδι?

Δεν σε θέλω να σκύβεις το κεφάλι….μα να με κοιτάς στα μάτια! Έτσι κάνουν οι φίλοι! Είμαστε σε ψυχική επαφή….όχι σε πόλεμο!

Α, Β,… Η ενεργοποίηση…. γίνεται φυσιολογικά την μέρα…σε παρόμοιες καταστάσεις….ακόμα και με αυτούς που είναι κοντά μας…μα το μυαλό ασχολείται με αλλα αμέσως… η πιάνεται από συνειρμούς και γνωστούς μηχανισμούς…Μερικές φορές πεινάς…. θέλεις ΣΕΧ… και άλλα πολλά… Αν την φέρεις εσύ την κατασταση με το μυαλό….*(δεν είναι σε όλο της το μεγαλείο….)…για αυτό δίνεται μεγάλη σημασία στις ανθρώπινες σχέσεις! ….Ο Εαυτός, (ψυχής μέρος) δεν είναι κάτι απλό…μα πολύ σύνθετο…

Γ. Αυτός που δεν αντιδρά….. δεν είναι αναίσθητος, απλά έχει επίγνωση των αντιδράσεων….


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2003, 18:14:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Δεν θέλω να πεισθώ. Θέλω απλά να έχω κάποια στοιχεία. Εάν εγω σου έλεγα οτι θα θεραπευθείς αν κόψεις το χέρι σου θα το έκανες;;;;; Ή μήπως το θεωρείς παιγνίδι;;;;;
--------------------------------------------------------------------------------


Αντώνη, στο πρώτο σου μήνυμα….έρχεσαι για να παίξεις επικίνδυνα…Κοίτα τι γράφεις, και σκέφτηκα…
Να ένας που του αρέσουν τα επικίνδυνα παιχνίδια!!! Τι σου λέω? Aς παίξουμε επικίνδυνα!!!
Από την άλλη, αν δεν κάνουμε τίποτα…τι σου λέει μέχρι τώρα η ΖΩΗ ? Αν είσαι OK... τα έχεις καλά με τον εαυτό σου…. γιατί να μπούμε σε οποιοδήποτε επικίνδυνο παιχνίδι?

Δεν σε θέλω να σκύβεις το κεφάλι….μα να με κοιτάς στα μάτια! Έτσι κάνουν οι φίλοι! Είμαστε σε ψυχική επαφή….όχι σε πόλεμο!



Φίλος είναι αυτός που μπορεί να "πλύνει" τα πόδια του άλλου. Το σε τι ακριβώς είμαστε είναι το μυστήριο που θα μας αποκαλυφθεί. Εαν γνωρίζουμε εκ των προτερων δεν θα μάθουμε τίποτα...

quote:
Α, Β,… Η ενεργοποίηση…. γίνεται φυσιολογικά την μέρα…σε παρόμοιες καταστάσεις….ακόμα και με αυτούς που είναι κοντά μας…μα το μυαλό ασχολείται με αλλα αμέσως… η πιάνεται από συνειρμούς και γνωστούς μηχανισμούς…Μερικές φορές πεινάς…. θέλεις ΣΕΧ… και άλλα πολλά… Αν την φέρεις εσύ την κατασταση με το μυαλό….*(δεν είναι σε όλο της το μεγαλείο….)…για αυτό δίνεται μεγάλη σημασία στις ανθρώπινες σχέσεις! ….Ο Εαυτός, (ψυχής μέρος) δεν είναι κάτι απλό…μα πολύ σύνθετο…



ΣΥΜΦΩΝΩ

quote:
Γ. Αυτός που δεν αντιδρά….. δεν είναι αναίσθητος, απλά έχει επίγνωση των αντιδράσεων….



Ίσως είναι και δειλός. Εγώ θα έλεγα ή Σοφός ή δειλός. Ο Σοφός δεν πληγιάζεται ο δειλός πονά......


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2003, 19:16:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταλαβαίνω πως ….χρειάζεται να είναι κανείς ταπεινός….μα ας προσέξουμε να μην την καλλιεργήσουμε…. γιατί γίνεται θέμα του ΝΟΥ…. και δεν έχει έτσι... καμία αξία!

Αναρωτιέμαι αν ο Σοφός... που είναι ευαίσθητος….. γιατί να μην πληγώνεται?
Μήπως πληγώνεται πιο πολύ….. αν έβλεπε να βομβαρδίζουν την Βαγδάτη? Δεν θα πληγωνόταν….για την κατάντια του ανθρώπου?….
Προσωπικά, δεν θα ήθελα να είμαι τέτοιος σοφός!

Θα σου πω κάτι που μου έκανε κάποτε εντύπωση! Ένας πραγματικός σοφός, που έζησε τον περασμένο αιώνα, στη ζωή του ήταν παρά πολύ απλός! Έκανε ότι έκαναν όλοι οι άνθρωποι, παρότι οι άνθρωποι τον θεωρούσαν ΑΡΧΑΤ…Κάθε πρωί μάλιστα, γυάλιζε τα παπούτσια του, και δεν ήθελε κανένας άλλος να το κάνει…. Μια μέρα, είχε έρθει να τον δει ένας πνευματικός δάσκαλος, μαζί με άλλους φίλους, και το απόγευμα, τον βρήκαν στο σαλονι, πάλι μαζί με άλλους φίλους να κοιτάζει στην TV, ένα ματς BOX που έδειχνε σε κατευθείαν σύνδεση. Σε κάθε μπουνιά.. τιναζόταν, και άμα έφτανε καμία καλή….αναφωνουσε και ο ίδιος! Τρελάθηκε ο Πνευματικός, με αυτή την συμπεριφορά, και αργότερα πηγαίνοντας βόλτα με το σοφό…ο ίδιος τον ερωτησε!

Γιατί σκέφτεστε έτσι?

Ο Πνευματικός πράγματι έκανε άτοπες σκέψεις για το σοφό, και του είπε.
Μα εμείς νομίζουμε πως είσαστε ένας Αρχατ, κάποιος που είναι πάνω από τα ανθρώπινα πάθη.. Σας είδαμε στην ΤV αναφωνείτε υπέρ του Κάσιους. ΚΛΕΥ…

Αα…Αυτό ήταν! Απάντησε ο σοφός! Απλά αναφωνούσα για την προσοχή που είχαν οι Boxer εκείνη τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2003, 20:08:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χωρίς την ταπεινότητα φίλε μου δεν μπορούμε να φτάσουμε ΠΟΥΘΕΝΑ. Ναι έχεις δίκιο γίνεται θέμα του Νου. Όλα όμως κάτι γίνονται....πρέπει να ρισκάρουμε. Από κάπου πρέπει να ξεκινήσουμε από μια συνειδητοποίηση του οτι δεν ειμαι "το καθ΄ομοίωση" και ξάχνω να γίνω.....Μεγάλη ταπεινότητα αυτό...ισως του Νου αλλά σου δίνει την ώθηση να ψάξεις....όχι γνώσεις και φιλοσοφίες, αλλά ένα καλύτερο άνθρωπο μέσα σου.

quote:
Αναρωτιέμαι αν ο Σοφός... που είναι ευαίσθητος….. γιατί να μην πληγώνεται?


Δεν λέω ότι δεν πονάει, ότι δεν θλίβεται από την ανθρώπινη σκληρότητα αλλά αυτός ο πόνος δεν γίνεται άγνωστη εσωτερική πληγή που θα τον στρέψει μακριά από το ανθρώπινο μεγαλείο.......


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2003, 05:15:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας κάνουμε ένα ακόμα βήμα.
Θα έλεγα πως η συνείδηση του Σοφού είναι κάτι που ο ίδιος βιώνει και γνωρίζει, ενώ εμείς, που δεν την έχουμε βιώσει (μιας και δεν είμαστε Σοφοί), σκεφτόμαστε το πως θα έπρεπε να είναι!

Παρατηρώ Αντώνη το έξεις
Α. Για μένα, αυτή η κατάσταση του ΣΟΦΟΥ, δεν είναι ΓΕΓΟΝΟΣ, μα κάτι που θα ήθελα να είμαι.

Β. Το ΓΕΓΟΝΟΣ είναι πως κάπου μέσα μου υπάρχει ΠΛΗΓΗ, και ΠΟΝΑΩ…

Με άλλα λόγια, για να γνωρίσω τον Εαυτό μου, είναι πολύ σπουδαίο να ασχοληθώ με ΓΕΓΟΝΟΤΑ…παρά με ΜΗ ΓΕΓΟΝΟΤΑ…… Ένας που μέσα του είναι ΒΙΑΙΟΣ.... να ασπασθεί και να γίνει υποστηρικτής της μη ΒΙΑΟΤΗΤΑΣ….. δεν τον ελευθερωνει και καλά από τι ΒΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2003, 11:22:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ με όλα όσα ανέφερες στο προηγούμενο μήνυμα σου φίλε Πλάτωνα. Αυτή η πληγή είναι που με κάνει να μιλώ τώρα μαζί σου. Να αναζητώ. Έτσι θα μπορούσα εξ΄ αρχής να την αποκαλέσω δώρο το οποίο με οδηγεί στην αναζήτηση. Ξέρεις θεωρώ «μεγάλους» τους ανθρώπους που βλέπουν την αδυναμία τους. Έτσι άρχισα να βλέπω και εσένα. Είναι πολύ δύσκολο ο ανθρώπινος εγωισμός να παραδεχθεί ότι είναι άρρωστος, και έτσι δεν πάει ποτέ στο γιατρό………Τώρα όμως πρέπει να απαλλαγώ από αυτή τη πληγή για να προχωρήσω εμπρός πιο καθαρός στον «κόσμο» της εσωτερικής καθαρότητας. Εάν ασπασθώ κάτι δεν σημαίνει ότι είμαι, αλλά ούτε ότι αυτόματα γίνομαι αλλά βάζω στο είναι μου ένα λόγο, μια εσωτερική ταύτιση η οποία με αγώνα θα με οδηγήσει εκεί.


Φίλε εάν θέλεις ας ξεκινήσουμε από την αρχή (εάν υπάρχει αρχή) και ας αναπτύξουμε αυτή τη πορεία που για εμένα είναι η πορεία του ανθρώπου προς το θεό :

1. Συνειδητοποίηση του ανθρώπινου μεγαλείου που χάσαμε, της μικρότητας που περιέπεσε η ζωή μας.
2. Αναζήτηση αυτού του ανθρώπινου μεγαλείου σαν συστατικό επαφής με το Θείο.
3. Πρωταρχικό συστατικό αυτής της αναζήτησης είναι η εσωτερική κάθαρση σαν βασικό συστατικό της έλξης του ανθρώπινου μεγαλείου.
4. Τρόποι, μηχανισμοί, τεχνικές κάθαρσης στον κόσμο των ιδεών.
5. Θεία χάρη
6. Επαφή με το Θείο

*ΕοΝ ευχαριστώ!!!!!!



ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2003, 12:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιστεύω οτι το θέμα πρέπει να μεταφερθεί στην "ομάδα" ΣΟΦΙΑ ή ΓΝΩΣΗ. Στην αρχική του μορφή άνηκε εδώ. Τώρα νομίζω όχι. Θα προτιμούσα το τοπικ ΣΟΦΙΑ. Πλάτωνα αν συμφωνείς ζήτησε το από τον Admin.


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2003, 12:56:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1. Ναι
2. Ναι
3. ΝΑΙ!!!!!!
4. Κατανόηση
5. Μη γεγονός
6. Μη γεγονός

Κατά κάποιο τρόπο όμως γυρνάμε στο γνωστό. Αυτό είναι ο διαμορφωμένος ΝΟΥΣ…
Για ένα επίπεδο συμφωνώ πως είναι ΑΝΑΓΚΑΙΑ. Ο εγκέφαλος χρειάζεται συνοχή, ώστε να μπορεί να εξετάζει, να πηγαίνει σε βάθος, διαφορετικά παραμένει σαν τον εγκέφαλο ενός μικρού παιδιού, που η κάθε σκέψη έρχεται και αναμειγνύεται μέσα στις άλλες…

Μια μικρή υπόδειξη μόνο. Γεια να δω τον ΠΟΝΟ, τι μου χρειάζονται τα παραπάνω? Αν το 5 και 6 υπήρχαν….. στη θέση του ΠΟΝΟΥ….δεν θα υπήρχε συμπόνια? Βλέπεις που και εγώ ηθελημένα πέφτω στο ΜΗ ΓΕΓΟΝΟΣ….Νομίζω πως το 3 με βρίσκει μαζί σου…. μα και με τον ΠΟΝΟ!

Νατος, κάποιος μου είπε μια κουβέντα! Ανταπόδωσα!!!

Αν μπορούσα ΠΡΙΝ ΑΝΤΑΠΟΔΩΣΩ…Να δω την κίνηση της αντίδρασης…. και να πάω μια βόλτα μαζί της, όπως να την δεχτώ και να πω!

Έτσι είμαι μεσα μου.... αυτό είναι ΓΕΓΟΝΟΣ!!!!!

Βρήκα πως ΠΟΝΩ, ΖΗΛΕΥΩ, ΜΙΣΩ…..ας κινηθώ λίγο μαζί τους… ας δω τι συμβαίνει μέσα μου…


Για την μετακίνηση *(του τοπικ)…Aς αποφασισει ο ΑΔΜΙΝ….


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2003, 20:41:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όταν υπάρχει το 5 και το 6 δεν υπάρχει πόνος αλλά συμπόνια από τον άνθρωπο στον άνθρωπο……
Εκτός εάν εννοείς δεν υπάρχουν σε εμάς τώρα που μιλάμε. Έχεις απόλυτο δίκιο. Είναι ένα μη γεγονός αλλά και ένας στόχος ζωής.


quote:
Γεια να δω τον ΠΟΝΟ, τι μου χρειάζονται τα παραπάνω?

Τίποτα δεν χρειάζονται τα παραπάνω για να δούμε τον πόνο. Τα πάνω χρειάζονται ίσως για να μάθουμε γιατί ΑΝΑΖΗΤΟΥΜΕ; Για τη γνώση σαν γνώση;…….για τη σωτηρία της ψυχής;……..Για εμένα ο στόχος είναι η επαφή με το θείο ή όπως μπορεί να το λέει ο καθένας.

ΑΛΛΑ ΑΣ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΠΡΩΤΑ ΣΗΜΕΙΑ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΑ ΔΥΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΔΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ «ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ»

Τι θα έλεγες :

1 Συνειδητοποίηση του ανθρώπινου μεγαλείου που χάσαμε, της μικρότητας που περιέπεσε η ζωή μας.
ΠΟΣΟ ΜΑΣ ΑΦΗΝΕΙ Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΜΑΣ;;;;
2 Αναζήτηση αυτού του ανθρώπινου μεγαλείου σαν συστατικό επαφής με το Θείο.
ΠΟΣΟ ΜΑΣ ΑΦΗΝΕΙ Η ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΤΙΚΗ ΓΝΩΣΗ;
3 Πρωταρχικό συστατικό αυτής της αναζήτησης είναι η εσωτερική κάθαρση σαν βασικό συστατικό της έλξης του ανθρώπινου μεγαλείου.
4 Τρόποι, μηχανισμοί, τεχνικές κάθαρσης στον κόσμο των ιδεών.
ΠΡΟΣΕΥΧΗ-ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ-ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ Ή ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

Βρισκόμαστε λοιπόν στο 4. Η πρόταση που μου έκανες αφορά ένα ταξίδι μέσα μας. Ένα ταξίδι γνώσης και κατανόησης του εσωτερικού μας. Ή κατανόηση αυτή λες οδηγεί στην εκτόνωση του πόνου......


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2003, 21:41:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σορυ που επεμβενω...
ο πονος φιλοι μου προερχρετε απο τον πληγωμενο εγωισμο και δεν εισθε ενοχοι αν το νιωθετε ουτε οι μονοι...
ειναι ενα ζωωδες ενστικτο ....
της κυριαρχιας ...υποσυνηδητα ειμαστε ολοι λυκοι και ολοι κοιτουμε την αρχηγια της αγελης σε οποιονδοιποτε τομεα ....
ο στοχος ειναι το προβλημα...

αν παψω να ζητω κατι αν παψω να φοβαμαι την απωλεια ειμαι ελευθερος κατα πως λεει και ο καζαντζακης.

...το ανθρωπινο μεγαλειο που χασαμε...
αν βαλεις δυο παιδια και ενα παιχνιδι σε οποιονδοιποτε χωρο θα τσακωθουν αυτο ειναι φυση...ολα τ αλλα ειναι ψευτικα φτιαχτα προιοντα παιδειας
πρωτα πρεπει να κατανοησω την φυση οχι πως ειμαι εγω... αλλα πως ειναι ο κοσμος γυρω.... και να συμβιβαστω αν θελω κατι στον τομεα μου αλλιως θα ειμαι μονος ...
Αν κατανοησω την φυση γυρω μου και τα "μυνηματα" της...αν κατανοησω τους κωδικες που επικοινωνουμε την γλωσσα του σωματος το κοσμο
αυτο που εχω φτιαξει γυρω μου τοτε πραγματικα μπορω να δω ποιος ειμαι...
.....θα μου το πουν η κηνησεις σας το προσωπο σας....
ολο σας το ειναι θα εκφρασθει και εγω θα καταλαβω ετσι θα γνωριστω με μενα γιατι δεν ειμαι αυτο που βλεπω στον καθρεφτη...
...ο καθρεφτης ειναι δικος μου οσο και να κοιταχτω παντα θα δω εμενα οπως με ξερω ενδεχομενος να μην μου αρεσει οτι δω....
αλλα παλι δεν θα "μου" αρεσει ..παλι μονος με εμενα παλι το.. "μου"
παλι το εγω.... παντου εγω...
και τιποτα αλλο...
και παντα εγω απο την πρωτη ανασα μεχρι τον θανατο

δεν υπηρξε ποτε ανθρωπινο μεγαλειο...
... υπηρξε φυση που χαθηκε και επαφη
μεταξυ μας και ο θεος μαζι τους
τωρα ειμαστε μονοι...
και προτεινεται ακομα περισοτερη μοναξια, εσωτερικη καθαρση, διαλογισμο, προσευχη, μοναξια μοναξια ,μοναξια, μοναξια, μοναξια....
να χαθουμε λοιπον στην μοναξια μας στην ασφαλεια της μη κρισης απο το κοινο για να ειμαστε ασφαλεις.... και αν βρουμε κατι να το πουμε και στους αλλους για να σωθουν και εκεινοι....αλλα δεν θα βρουμε τιποτα που δεν υπαρχει ηδη...γυρω μας... στην φυση...και η μοναξια θα ειναι αφορητη....αν δεν ειναι ηδη

love for what is comming and forgivness for the past...

Edited by - drumx13 on 25/03/2003 21:15:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2003, 22:43:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε drumm με τον Αντώνη προχωράμε ΒΗΜΑ ΒΗΜΑ….βλέπουμε μαζί τον εαυτό μας…

Αν θέλεις, σβήσε τη τελευταία γραμμή
………………………………………………….

γιατί έγινε δύσκολο στην ανάγνωση όλο το κείμενο


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2003, 12:05:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου φίλε
Ας κάνουμε μια «βουτιά» μέσα μας για να δούμε τι από όλα τα παραπάνω θα βρούμε.......


ΕΝΑ ΣΥΜΒΑΝ ΜΕ ΤΙΤΛΟ
ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΠΛΑΤΩΝΑ
Ή ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

Θυμάσαι πριν από κάμποσο καιρό άφησες ένα μύνημα στα αποφθέγματα με κάτι φατσούλες γελάκια λέγοντας μου Αντώνιε πολλά λάθη. (Ήταν λίγο μετά από την παρέμβαση σου στο θέμα των Ελλήνων περί του ότι πρέπει να δεχόμαστε και να λαμβάνουμε από όλους).
Διάβασα λοιπόν το μύνημα και οι συνειρμοί άνοιξαν τους ασκούς του Αιόλου.

Ποιός είναι αυτός που κάνει τον έξυπνο και ξέρει τα πάντα;
Ποιος είναι αυτός που θα με ειρωνευτεί για λάθη;
Ποιός είναι αυτός που κάνει τον πνευματικό μου και έρχεται από πίσω μου να με διορθώνει; (βλέπε προηγούμενη ανάμιξη στο θέμα Ελλήνων)
Ποιος είναι αυτός που με μειώνει;
Ποιός είναι αυτός που δεν συμμετείχε ή δεν ενδιαφέρθηκε για τα αποφθέγματα και ήρθε τώρα να το παίξει διορθωτής;( Μέσα σε όλα αυτά μπλέχτηκαν και λόγια τρίτων που έπαιρναν θέση υπέρ σου για να καυτηριάσουν τη δική μου συμπεριφορά πχ ΤΗΟΤΗ)
Ποιός είναι αυτός ο «Ιταλός» που θα έρθει να μας την πει....
Ποιός είναι αυτός που συμπαθούν περισσότερο από εμένα....κοίτα πως του απευθύνονται....ενώ σε εμένα κρατούν αποστάσεις.....
Ποιος είναι αυτός που δέχονται και εμένα με απορρίπτουν.......

Αποτέλεσμα όλων αυτών πολύ πόνος και ανυσυχία...........και μια σκληρή απάντηση προς εσένα.........

Η απάντηση σου ήταν ένα «...............».συγνώμη, τον προσδιορισμό θα τον βάλεις εσύ.

Η απάντηση μου ήταν ένα αλήθινο συγνώμη.

Φίλε μου, ο Αντώνιος σου έδειξε οτι μπορεί να παίζει επικύνδυνα παιγνίδια. Εξομολογήθηκε εδώ εμπρός σε όλους οχι μια στιγμή χαράς και έμπνευσης αλλά μια στιγμή πόνου..... και δηλώνει οτι όποιος ζήσει την εξομολόγηση θα δει μεγαλείο......Απογυμνώθηκε εμπρός στα μάτια των πολλών αλλά και τα μάτια του θεού.

Αλλά ας πάμε λίγο πιο μπροστά. Λες λίγο η εξομολόγηση πολύ η κατανόηση........Δεν έχει σημασία περιμένω για να συνεχίσω.......

*Ταπεινότητα χωρίς αυτή το πολύ να γίνεις μια φουσκωμένη φούσκα
**Πραγματική γνώση είναι η αναζήτηση του θεού μέσα από το ανθρώπινο μεγαλείο
***Εσωτερική κάθαρση με προσευχή και γνώση του εσωτερικού ανθρώπου
ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΑ ΛΕΩ.....



ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy