ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Ισχυει ακομα αυτο;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2011, 16:07:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο αντρας που πηγαινει με πολλες ειναι μαγκας.
Η γυναικα που πηγαινει με πολλους ειναι ελαφρων ηθων.
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2011, 16:09:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι για μενα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2011, 16:13:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οχι για μενα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.


Θα παντρευοσουν μια κοπελα που ηξερες οτι ειχε παει με παρα πολλους πριν απο εσενα;Ας πουμε με πανω απο 30.
Η θα ηθελες ο γιος σου να παντρευτει μια τετοια κοπελα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2011, 16:19:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα παντρευομουν με μια κοπελα που ειχε παει οχι με 30 αλλα με 3.000,αν ταυτιζομουν πνευματικα μαζι της.
Δεν ζητω απο μια γυναικα το αιδοιο της,αλλα την καρδια της.Το τετοιο ειναι ενα κομματι κρεας και μπορει να το εχει ο καθενας.
Την καρδια μιας γυναικας ενας η δυο το πολυ μπορουν να την κερδισουν.


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2011, 16:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοιτα νικομαχε στα λογια ολα ειναι ευκολα.
Εγω θα στο θεσω αλλιως.Γιατι αφου δηθεν ξεπεραστηκε αυτο,οποια γκομενα γνωριζει καποιος και τον βλεπει για σοβαρα,μολις η συζητηση παει στις προηγουμενες ολοκληρωμενες σχεσεις,η απαντηση ειναι παντα 4 εως 6;

Αυτο μιλαμε οτι το εχω καρατσεκαρει.Αρα ισχυει ακομα και για τις ιδιες τις γυναικες.

Η ,το αλλο.Πας σε ενα σπιτι που εχει γιο και κορη στην εφηβεια.Η ιδια η μανα ολο καμαρι θα σου πει οτι ο γιος της εχει 10 γκομενες.Ποτε δεν θα σου πει κατι τετοιο για τη κορη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2011, 16:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε skartadoς σου εξεθεσα την αποψη μου και πως βλεπω το θεμα.Δεν θελεις να το δεχθεις επειδη δεν συναδει με τις δικες σου θεσεις?

Οσο τρελο κι αν σου φαινεται,αυτο πιστευω.Και δεν ειναι λογια.
Δεν ειμαι τυπος του θεαθηναι.Θεωρω το φορουμ σοβαρο και καταθετω οτι πραγματικα θεωρω σωστο.Αλλως γιατι να καθομαι να κουραζομαι να εκθετω αποψεις αν δεν τις πιστευω?

Ελα για λιγο στο μυαλο μου και προσπαθησε να δεις την αποψη μου απο αλλη σκοπια.

Ισα δικαιωματα σημαινει ακριβως ισα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2011, 16:47:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο αντρας που πηγαινει με πολλες ειναι μαγκας.

εχω 2 εκδοχές α)εάν πηγαίνει γιατί πραγματικά τού αρέσει τό ΄΄μπερεκέτι΄΄,οκ σεβαστό ανθρώπινο σωστό

β)όταν ομως πηγαίνει μέ σκοπό νά διαδίδη τήν πράξη το, τότε όχι μόνο ντζάπα μάγγας είναι αλλά καί πολύ μ@@@@@@@κας

quote:
Η γυναικα που πηγαινει με πολλους ειναι ελαφρων ηθων.

αυτό όπως τό δεί ο κάθε ένας ,

α)υπάρχουν γυναίκες πού έχουν ατυχία σέ απανωτές σχέσεις δέν νομίζω νά είναι δίκαιο νά την αποκαλέσουν έτσι
β)καί παλι δέν τό βρήσκω σωστό γιά κάποια πού τής αρέσει τό ΄΄μπερεκέτι΄΄

αυτές είναι οί γνώμες μου καί δέν τής αλλάζω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2011, 17:18:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παντι,εισαι αντρας η γυναικα;
Νικομαχε με παρεξηγησες οταν ειπα οτι τα λογια ειναι ευκολα.Δεν εννοουσα οτι δεν πιστευεις αυτα που γραφεις.
Αυτο που εννοουσα ειναι,οτι καποια πραγματα αν δεν τα ζησουμε δεν ξερουμε ποια θα ειναι η αντιδραση μας.
Για παραδειγμα ,εγω μπορει να λεω ,πως δεν θα δεχομουν με τιποτα εναν πακιστανο για γαμπρο,ενω εσυ να λες πως δεν θα ειχες προβλημα.Αν ομως η ζωη το εφερνε και στους 2 μας αυτο στη πραξη,μπορει εγω που ημουν αρνητικος τελικα να το δεχομουν,ενω εσυ που το επαιζες ανετος ,να πεθαινες απο το καημο σου.Το ιδιο ισχυει και για την ομοφυλοφιλια κ.τ.λ.


Εγω για το μονο που βαζω το χερι μου στη φωτια,ειναι για τα οπαδικα των παιδιων μου.Απο τωρα τους ειπα,οποιος δεν γινει παοκ,να τα μαζεψει και τον μπουλο αρμ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2011, 17:42:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Παντι,εισαι αντρας η γυναικα;

ΓΥΝΑΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2011, 17:42:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαχαχα skartados ΠΑΟΚ ε?μακαρι να κανει κατι καλο στην ευρωπη.

Οσον αφορα το αλλο,ισως και να συμβει ισως οχι.Θεσεις δεν αλλαζω γιατι τοτε θα αυτοαναιρεθω και δεν ειναι ιδιον του χαρακτηρα μου.
Καπου εδωσα ενα προφιλ σε συνδικτυο.Αν το δεις θα καταλαβεις πολλα για μενα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2011, 17:52:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο Χριστος την νυμφευτηκε και πνευματικα την Μαγδαληνη.

Υπαρχει η πουτανα στο επαγγελμα και η πουτανα στην ψυχη.

Σαφως δεν θα ηθελα η κορη μου να ειναι ενα απο τα δυο ειδη πουτανων, αλλα θα προτιμουσα και για την κορη μου και για τον γιο μου να ειναι του πρωτου ειδους.

Εγω μονο πουτανα μπορω να παντρευτω ειτε του πρωτου ειτε του δευτερου ειδους. Δεν εχω αλλη επιλογη. Ειναι θεμα μεγεθους του καυλιου. Μονο ενα μεγαλο καυλι μπορει να κλεισει μια μεγαλη τρυπα. Η υπαρξιακη τρυπα μεγαλωνει με την ποσοτητα των καυλιων και καλλιεργειται με την ποιοτητα.

Αυτη ειναι η αγια τριαδα.

Quality - Quantity + Variety

Οταν εχεις την πρωτη μπορεις να παρεις τις αλλες δυο δωρο, αλλα μπορεις να βρεις και τις τρεις σε μια και αυτο θα ηταν το ιδανικο.



Φίλε βλέπω είσαι καί πολλύ χύμα ,τίς ΄΄ομορφες΄΄ λεξούλες πού έγραψες τής γνωρίζουμε όλοι ,καλά θά κάνεις νά τής αποφεύγεις

Α!!!!ΜΗΝ ξεχάσω πρόσεξε τό σαπούνι ,αν τύχη καί σου πέσει μήν ειναι κανένας από πίσω σου,οχι τίποτα'αλλο μετά ντζάπα θα κουβαλάς τό ΄΄ΜΕΓΕΘΟΣ''


Edited by - pandi on 01/01/2011 19:03:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2011, 17:53:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον παντι,θα σε κανω καποιες ερωτησεις μια που εισαι γυναικα.
Γιατι μολις παει η συζητηση στο θεμα μας, με καποιον που βλεπετε σοβαρα,το νουμερο ειναι παντα 4-6;
Ο γιος σου ειναι ετοιμος να παντρευτει.Λιγο πριν το γαμο,μαθαινεις οτι η νυφη σου εχει παει με 70 ατομα πριν το γιο σου,με πολλους δε για μια φορα.Θα χαλαστεις;Θα σπασει κατι μεσα σου για αυτην;Θα σκεφτεις οτι δεν αξιζει για το γιο σου;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2011, 18:00:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
pandi μη δινεις συνεχεια στον ακατονομαστο.Εχω κατι στο θεμα ΨΥΧΗ ειδικα για αυτον.Εκει θα τα πεις καλυτερα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2011, 18:35:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
skartados
quote:
Λοιπον παντι,θα σε κανω καποιες ερωτησεις μια που εισαι γυναικα.
Γιατι μολις παει η συζητηση στο θεμα μας, με καποιον που βλεπετε σοβαρα,το νουμερο ειναι παντα 4-6;
Ο γιος σου ειναι ετοιμος να παντρευτει.Λιγο πριν το γαμο,μαθαινεις οτι η νυφη σου εχει παει με 70 ατομα πριν το γιο σου,με πολλους δε για μια φορα.Θα χαλαστεις;Θα σπασει κατι μεσα σου για αυτην;Θα σκεφτεις οτι δεν αξιζει για το γιο σου;

Kαποια πράγματα μας πληγώνουν δέν διαφωνώ ,κάθε οικογένεια θέλη νύφη σωστή ,άν ο γιός σου τήν αγαπάει εσένα να μην σε στεναχωρη καί ας το γνωρίζεις,είναι ομως όντος αλήθεια ?

ξέρεις πόσα λέγονται καί από ζήλια ? τέτοια ζημιά έπαθα ,όταν κατάλαβαν τό λάθος τους φάγαν κλωτσιά από μένα ,ναί χρεώθηκα σύν έναν καί μπορεί πολλά τέτοια σύν νά μαζευτούνε,έχετε μερίδιο ευθύνης καί εσείς ,κοματάκι αναγνώρισης δέν βλάπτει,καί γιά τα σημερινά χρόνια καλύτερα πρίν τόν γάμο παρά μετά .
δέν ξέρω άν σέ βοήθεισα ,πάντος μήν κάνεις κάποια κίνηση πού μπορεί μετά νά μετανιώσεις

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2011, 18:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
skartados

quote:Λοιπον παντι,θα σε κανω καποιες ερωτησεις μια που εισαι γυναικα.
Γιατι μολις παει η συζητηση στο θεμα μας, με καποιον που βλεπετε σοβαρα,το νουμερο ειναι παντα 4-6;


δέν μπορώ νά πώ γιά τής άλλες αλλά δέν είχα ποτέ πρόβλημα νά πώ 10 η 20


τό 4-6 υπαρκτό αλλά σπάνιο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2011, 21:14:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δέν ξέρω άν σέ βοήθεισα ,πάντος μήν κάνεις κάποια κίνηση πού μπορεί μετά νά μετανιώσεις


Εγω και παντρεμενος ειμαι και τα παιδια μου ειναι πολυ μικρα για να εχω τετοια θεματα.Απλα ηθελα να δω αν ισχυει αυτο που ισχυε παλια και σημερα.

Ας πουμε στο δικο μου το μυαλο,ο θεσμος της παρθενιας,ειχε αντικατασταθει με το οσο το δυνατον πιο λιγους(για τη γυναικα).
Οταν πηγαινα σχολειο,ολες οι γυναικες ηθελαν αυτον που ειχε τις περισσοτερες κατακτησεις.Αυτος ηταν παντα ο μαγκας.
Αντιθετα 2-3 κοπελες που ειχαν παει με πολους,ακομα και οι αλλες τις ελεγαν που......ες.

Οσο και να εχουν αλλαξει τα πραγματα,παντα για τον ανδρα θα ειναι πιο δυσκολο το σεξ απο οτι για τη γυναικα.Μια μετρια αν θελει,μπορει να παει με 100 ατομα σε μια εβδομαδα.Δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο για τον αντρα.Αλλωστε το πιο συχνο ψεμα μεταξυ ανδρων ειναι οι μουσαντενιες σεξουαλικες περιπετειες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2011, 22:09:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η προσωπική σου άποψη skartados ποια είναι ;
Ισχύει ακόμα αυτό που αναφέρεσαι, γιατί δεν βλέπω πουθενά να γράφεις την δική σου θέση για αυτό που ρωτάς;
Βέβαια θα μπορούσες με μια καλύτερη εισαγωγή του θέματος να αναπτύξεις πολύ ωραία αυτό το κοινωνικό φαινόμενο του σεξισμού και το σύνολο των προκαταλήψεων και συμπεριφορών που υπάρχει γενικά πάνω στο υποτιθέμενο «ασθενές φύλο»… δηλαδή στην γυναίκα ή ακόμα θα μπορούσες να αναπτύξεις πως δημιουργούνται αυτά τα κοινωνικά στερεότυπα από το σπίτι, σχολείο, εργασία… κλπ.
Εσύ αντ' αυτού γράφεις μόνο δυο σειρές χωρίς καν να σχολιάσεις ή να εκφέρεις την προσωπική σου άποψη πάνω στο θέμα σου…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2011, 23:58:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο αντρας που πηγαινει με πολλες ειναι μαγκας.
Η γυναικα που πηγαινει με πολλους ειναι ελαφρων ηθων.

Για μένα ισχύει ότι και οι δύο είναι ελαφρών ηθών. Αλλά βάζω ένα όριο. Λέω ότι μέχρι 4εις συντρόφους(100% συντρόφους) κάποιος δεν είναι (απαραίτητα) ελαφρών ηθών. Απο τους 5 και μετά υπολογίζω ότι είναι πολύ πιο πιθανό να είναι ελευθέρων ηθών απ' ότι να μην είναι.


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 02/01/2011 00:09:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 00:17:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε σεις παλαβωσατε τελειως?
Δεν ξενερωσατε ακομη απο το μεθυσι της παραμονης?

Με ποιο δικαιωμα αριθμοδοτειτε τις ερωτικες σχεσεις?

Οσες γκομενες θελουν θα εχουν οι ανδρες,χωρις να ειναι πορνοι.

Οσους γκομενους θελουν θα εχουν οι γυναικες,χωρις να ειναι πορνες.

Αρκει να υπαρχει συναινεση.Μονο αυτο απαιτειτε.

Καλα,δεν μπορει να τα λετε σοβαρα αυτα.Αλλωστε αχλαδοτυρια ειναι.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 00:31:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ρε σεις παλαβωσατε τελειως?
Δεν ξενερωσατε ακομη απο το μεθυσι της παραμονης?

Με ποιο δικαιωμα αριθμοδοτειτε τις ερωτικες σχεσεις?

Οσες γκομενες θελουν θα εχουν οι ανδρες,χωρις να ειναι πορνοι.

Οσους γκομενους θελουν θα εχουν οι γυναικες,χωρις να ειναι πορνες.

Αρκει να υπαρχει συναινεση.Μονο αυτο απαιτειτε.

Καλα,δεν μπορει να τα λετε σοβαρα αυτα.Αλλωστε αχλαδοτυρια ειναι.


Νομίζω ότι ο skartados δεν ρωτάει αν ισχύει αυτό σήμερα, αν δηλαδή έχουμε "δικαίωμα" να αποκαλούμε μια γυναίκα ελευθέρων ηθών ενώ έναν άνδρα όχι. Νομίζω αυτό που ρωτάει είναι αν οι ίδιοι το πιστεύουμε αυτό σήμερα.Αν δηλαδή υπάρχει κόσμος σήμερα που συμμερίζεται αυτή την αντίληψη.

Εγώ επιλέγω να δώσω συγκεκριμένες "τιμές" στο πότε κάποιος είναι ελευθέρων ηθών, βασιζόμενος στην επιστήμη της στατιστικής και σε δεδομένα συλλεγμένα εξ ιδίας πείρας-εμπειρικά δεδομένα. Η επιστήμη της στατιστικής μας βοηθάει να κρίνουμε και να βγάλουμε συμπεράσματα, όταν δεν μπορούμε να βγάλουμε κάποιο "μαθηματικό", λογικά ασφαλές, συμπέρασμα.


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 02/01/2011 00:34:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 00:42:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μμμ...οκ δοκτωρ.

Ας περιμενουμε λοιπον να δουμε τι θα βγαλει η στατιστικη εδω στο συγκεκριμενο θεμα και στην ερωτηση οπως ετεθη.Καλη η θεση σου περι στατιστικης.

Θα κρατησω το σκορ.Αυτη την στιγμη χανω 3-1.

Και ειμαι περιεργος πολυ να δω αν θα συμφωνησει κανεις με την αποψη μου,την οποια εξεφρασα πιο πανω.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 01:09:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα κρατησω το σκορ.Αυτη την στιγμη χανω 3-1.
Και μετά λες για μένα ότι αριθμοδοτώ

Καλό βράδυ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 11:42:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Θεσεις δεν αλλαζω γιατι τοτε θα αυτοαναιρεθω

Μονο ενας βλακας μπορει να το πει αυτο. Σε βλεπω να σε παιρνει καμια πουτανα και να σε κανει ενα μαυρο χαλι οπως εμενα. Τοτε ισως να καταλαβεις τι λες.



Λουπους,εφαγες δυνατη φλασια απο καμμια κουμπαρα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 12:03:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η προσωπική σου άποψη skartados ποια είναι ;
Ισχύει ακόμα αυτό που αναφέρεσαι, γιατί δεν βλέπω πουθενά να γράφεις την δική σου θέση για αυτό που ρωτάς;
Βέβαια θα μπορούσες με μια καλύτερη εισαγωγή του θέματος να αναπτύξεις πολύ ωραία αυτό το κοινωνικό φαινόμενο του σεξισμού και το σύνολο των προκαταλήψεων και συμπεριφορών που υπάρχει γενικά πάνω στο υποτιθέμενο «ασθενές φύλο»… δηλαδή στην γυναίκα ή ακόμα θα μπορούσες να αναπτύξεις πως δημιουργούνται αυτά τα κοινωνικά στερεότυπα από το σπίτι, σχολείο, εργασία… κλπ.
Εσύ αντ' αυτού γράφεις μόνο δυο σειρές χωρίς καν να σχολιάσεις ή να εκφέρεις την προσωπική σου άποψη πάνω στο θέμα σου…




Τι παραπανω να γραψω;Εγω θελω να δω αν ισχυει ΑΚΟΜΑ αυτο που ισχυε καποτε.

Οσον αφορα αυτο που λες για προκαταληψεις στο δηθεν ασθενες φυλο,οπως ειπα και στον νικομαχο,αυτα ειναι ευκολα λογια.Στη καμπουρα των αλλων,ο καθενας μας μπορει να το παιζει ανοιχτομυαλος-προοδευτικος κ.τ.λ.Τι γινεται ομως οταν το συγκεκριμενο θεμα αγγιζει τον ιδιο;Θα παντρευοταν μια κοπελα που ειχε κανει 50 αρπαχτες μιας βραδιας;Θα ηθελε η κορη του να ηταν τοσο απελευθερωμενη σεξουαλικα;Η, μονο για τους αλλους ξερει να κανει τον ανοιχτομυαλο;


Θα δωσω ενα αλλο παραδειγμα.Γνωριζονται 2 ανθρωποι γυρω στα 30.Η γυναικα εχει παει με 30 και ο ανδρας με 2.Ερχεται λοιπον η κουβεντα εκει.Κατα 99,9 % η γυναικα θα κατεβασει το κοντερ γιατι δεν θελει ο αλλος να σχηματισει ασχημη γνωμμη για αυτην.
Αντιθετα ο αντρας,με τον φοβο μηπως η κοπελα τον περασει για μαλακα,που 30 χρονων εχει γνωρισει μονο 2 γυναικες ,θα δωσει ενα αλλο νουμερο,πλασματικο προς τα ανω και σιγουρα πανω απο το 10-15.

Αλλωστε η παντι το ειπε αθελα της.

quote:
άν ο γιός σου τήν αγαπάει εσένα να μην σε στεναχωρη καί ας το γνωρίζεις,είναι ομως όντος αλήθεια ?

ξέρεις πόσα λέγονται καί από ζήλια ?


Δηλαδη στην ουσια παραδεχτηκε οτι να ισχυριστει καποιος οτι μια κοπελα εχει παει με πολλους,αποτελει κατηγορια για αυτην....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 12:32:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ρωσίδα. Γάμησε τα και άντε να βρεις υποκατάστατο για μια σκύλα του βελενικούς της και άντε να κλείσεις την τρύπα που σου αφήνει. Αν και αυτός που τρέμει στην σκέψη και μόνο του άλλου δεν είμαι εγώ.



Σε χαιρομαι ρε μαγκα.Μακαρι τα προβληματα να ηταν τετοιας μορφης.Θα ερθει η στιγμη που θα το σκεφτεσαι και θα γελας....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 12:57:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν είμαι μάγκας. Συνειδητοποιημένος μαλάκας είμαι. Μάγκες είναι αυτοί που είπες, αυτοί που καίνε τα κοριτσάκια και μετά εμείς οι μαλάκες τρέχουμε να μαζέψουμε τα συντρίμμια.



Μαγκας εισαι,γιατι μια τετοια περιοδο,το ζητημα σου ειναι ενας χωρισμος.Το ινδαλμα μου εγινες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 16:38:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μάγκες είναι αυτοί που είπες, αυτοί που καίνε τα κοριτσάκια και μετά εμείς οι μαλάκες τρέχουμε να μαζέψουμε τα συντρίμμια.

Συ είπας..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 23:04:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
skartatos
quote:
Θα δωσω ενα αλλο παραδειγμα.Γνωριζονται 2 ανθρωποι γυρω στα 30.Η γυναικα εχει παει με 30 και ο ανδρας με 2.Ερχεται λοιπον η κουβεντα εκει.Κατα 99,9 % η γυναικα θα κατεβασει το κοντερ γιατι δεν θελει ο αλλος να σχηματισει ασχημη γνωμμη για αυτην.
Αντιθετα ο αντρας,με τον φοβο μηπως η κοπελα τον περασει για μαλακα,που 30 χρονων εχει γνωρισει μονο 2 γυναικες ,θα δωσει ενα αλλο νουμερο,πλασματικο προς τα ανω και σιγουρα πανω απο το 10-15.

Αλλωστε η παντι το ειπε αθελα της.


αυτή είναι ή πραγματικότητα, καί δέν τό κρύβω,


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2011, 00:51:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ηθελα και τη γνωμη της καποδιστρια ως γυναικα,αν τυχων διαβαζει το θεμα.Αν θελει φυσικα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2011, 21:25:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα skartados,Καλησπέρα σε όλους!
Λοιπόν πραγματικά το θέμα που άνοιξες είναι
ένα σοβαρό κοινωνικό φαινόμενο που έχει να κάνει
με τον σεξισμό,όπως το ανέφερε και ο elo.
Όμως,αν και όλα,μα όλα συγκλίνουν πρός την κατεύθυνση αυτή
(τηλεόραση,ταινίες,ήθη της εποχής κ.λ.π)
ένα είναι βέβαιον:Οι αρχές της οικογένειας!
Οι αρχές και οι αξίες που θα δοθούν από τους γονείς πρός τα
παιδιά ως βάσεις πάνω στις οποίες θα στηρίξουν
την ζωή τους και την στάση τους απέναντι στους
συνανθρώπους τους.
Άν αυτές οι αρχές-αξίες είναι μέσα στα πλαίσια
του σεβασμού της ανθρώπινης ύπαρξης,νομίζω πως πολύ
θα απέχει ένας άνδρας ή μια γυναίκα από το να
χαρακτηρισθεί πόρνος/η.

Και είμαι βέβαιη,όσο και να θέλουν να μας περάσουν μέσω
των μέσων ευρείας ενημέρωσης,πως η απελευθέρωση των
ηθών είναι μια πραγματικότητα και ο σεξισμός έχει
ξεπεράσει τα όρια κάθε μέτρου,είμαι λοιπόν βεβαία
ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ!!!

Η Ελλάς κρατά μέσω της οικογένειας,είτε στις πόλεις
ή στα μεγάλα αστικά κέντρα είτε στην επαρχία,
τις ΑΡΧΕΣ - ΑΞΙΕΣ που
εμπεριέχουν τον σεβασμό του εαυτού μας και κατά
συνέπεια των άλλων!

Και πέραν κάθε φιλολογίας που πιθανόν να μου
προσάψουν,θα απαντήσω επ'ακριβώς στο ερώτημα που θέτεις.

Λοιπόν η γυναίκα που πηγαίνει με πολλούς είναι
όντως ελαφρών ηθών (το γιατί νομίζω πως το
αντιλαμβάνεται ο καθείς από τα παραπάνω που
εκθέτω).
Όμως...
Όμως η γυναίκα (το λέω ως γυνή και εγώ) είναι
αρκετά δύσκολο να δοθεί έτσι απλά τη καρδία,στον
οποιοδήποτε. Και όταν η σχέση αποτύχει και πάλι είναι
πολύ δύσκολο να κάνει μια νέα επίσης ελαφρά τη
καρδία. Θα περάσει καιρός,αρκετός καιρός έως
δημιουργήσει την νέα της σχέση η οποία βεβαίως θα
έχει από τις εμπειρίες της προηγουμένης,άλλα στάνταρ...
Συνεπώς δύσκολο να πέφτει από αγκαλιά σε αγκαλιά...

Τώρα όσο αφορά τους άνδρες,ΚΑΘΟΛΟΥ μάγκες δεν τους
βρίσκω αυτούς τους τύπους,μάλλον τους απεχθάνομαι
αφού τους λείπουν τα παραπάνω αναφερθέντα(αρχές-αξίες
σεβασμός).
Άρα άλλη λέξη θα χρησιμοποιούσα γι'αυτούς που και
πάλι από το ίδιο γράμμα αρχίζει...

Βλέπεις το ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ, το ΓΝΩΘΙ Σ'ΑΥΤΟΝ
έχουν την δυναμική τους σ'όλες τις ανθρώπινες ενέργειες!
Και το αποτέλεσμά τους είναι οι αξιόλογοι άνθρωποι,
άνδρες και γυναίκες!

Φίλε μου δεν ξέρω κατά πόσο σε κάλυψα,αν νομίζεις πως
χρειάζεται κάποια περαιτέρω διευκρίνηση πολύ
ευχαρίστως !

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2011, 21:42:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

skartados:

Οταν πηγαινα σχολειο,ολες οι γυναικες ηθελαν αυτον που ειχε τις περισσοτερες κατακτησεις.Αυτος ηταν παντα ο μαγκας.



Ναι,αυτό είναι αλήθεια και μάλιστα αυτός
ήταν ΠΑΝΤΑ ένας ομορφονιός!

Ε,λοιπόν το πόσο με απωθούσαν αυτοί οι τύποι
δεν μπορώ να σας περιγράψω!!!

Εμένα,ένα περίεργο πράγμα,σχεδόν πάντα αυτοί που
μου άρεσαν δεν ήταν όμορφοι! Ήταν αυτό που λέμε
"έχει την γοητεία του"...
Δηλαδή με άλλα λόγια είχαν προσωπικότητα,γιατί αυτό
σημαίνει γοητεία (γητειά)!

Και φυσικά το ίδιο ισχύει έως σήμερα!

Η πλάκα είναι πως επειδή ήμουν ένα πολύ ωραίο
κορίτσάκι,και φυσικά με έντονη προσωπικότητα (Λέων γαρ)
μου την "έπεφταν" πολλοί! Εκεί βεβαίως η χυλόπιτα
έδινε και έπαιρνε!!!

Επειδή είχα πρωτεραιότητες όχι από σνομπισμό,
εννοείται! Και αυτές ήταν πρωτίστως τα μαθήματά μου
και μετά όλα τα άλλα...
Αλλά και οι ανησυχίες μου γενικότερα δεν με άφηναν
για ρομαντισμούς!
Γύρω στα 11 πρωτοδιάβασα Νταίνικεν! Όλα τα βιβλία του!
Και κανά δυό χρόνια μετά Νίτσε!
Η συνέχεια ήταν ΜΕΓΑΛΗ και ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ κυρίως από
θέμα Ιστορίας και συνομωσιολογικά που με "τραβάνε"...

Θυμάστε,οι πιό παλιοί μάλλον,την ταινία
"Γρανίτα από λεμόνι" το Νο1 ;
Εκεί βλέπει κανείς αυτό που λεμε περί
ομορφονιού...
Ο άλλος,ο ευαίσθητος,ο αισθηματίας,εκείνος
που σκέπτεται με το πάνω κεφάλι,ήταν ο
συμπαθητικός αλλά και εκείνος που τέλος έμεινε
μόνος...(τι υπέροχο τραγούδι εκείνο στο τέλος;Mr.Lonely)
Εκείνον όμως όλοι μας συμπαθήσαμε και με
εκίνον είμαστε.
Αυτό κάτι λέει...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy