ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Υπάρχει;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Six
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 11:36:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με έχει κάνει να αναρωτηθώ πάρα πολλές φορές το συγκεκριμένο θέμα.
Τελικά υπάρχει ή δεν υπάρχει ψυχή; Είναι η ψυχή μας η αύρα μας; Εκδηλώνεται με κάποιο τρόπο; Είναι υπεύθυνη για όλα τα παραφυσικά φαινόμενα; Τι συμβαίνει μετά τον θάνατο;
Έχω δει αρκετά documentaries με μεταθανάτιες εμπειρίες, φαντάζομαι πως ίσως είναι η μοναδική απόδειξη ύπαρξης ψυχής, αλλά θα ήθελα να το συζητήσω και με άτομα του χώρου.

Καλώς σας βρήκα :)

Mari@n
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 15:12:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου SIX.. Το θέμα που άνοιξες πιστεύω ότι δεν απασχολεί μόνο έσενα αλλά και όλους τους υπόλοιπους ανθρώπους.Λοιπόν η άποψη μου επί του θέματος δεν είναι ξεκάθαρη θα έλεγα μάλιστα ότι είναι ποιό μπερδεμένη από τι ήταν ποτέ...Πολλές ήταν οι φορές που πίστεψα πως σίγουρα έχουμε ψυχή και πολλές εξίσου ήταν οι φορές που υποστίρηξα ότι όλα προέρχονται από τον εγκέφαλο μας π.χ ο λεγόμενος ψυχικός πόνος κ.α συμπέρασμα ποτέ δεν έβγαλα και εξακολουθώ να "ψάχνω" μέσα μου! Ελπίζω κάποιος ποιό ξεκάθαρος στις απόψεις του να μας βοηθήσει με την απάντηση.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Six
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 15:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσον αφορά τα συναισθήματα, ναι, προέρχονται από τον εγκέφαλό μας. Αλλά η ψυχή, αν υπάρχει, θεωρώ πως είναι το κομμάτι μας που θα παραμείνει μετά θάνατο. Αυτή η συνείδηση, αυτό το κομμάτι εμπειριών, η πραγματική ταυτότητα μας.
Επομένως πιστεύω πως μπορούμε να κάνουμε τον διαχωρισμό με ασφάλεια.
Έχω αρχίσει να το συνδέω και με την διαδικασία της αστρικής προβολής. Άλλοι λένε πως είναι το αιθερικό σώμα που βγαίνει, αλλά υπάρχει διαφορά;

Συγνώμη για τις απανωτές ερωτήσεις, αλλά ειδικά ο θάνατος είναι ένα μυστήριο που με απασχολεί πολύ. Όλα εκείνα τα πεδία...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mari@n
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 15:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφώνω με τα όσα προανέφερες και εγώ προβληματίζομαι με την διαδικάσια της αστρικής προβολής και δεν μπορώ ούτε εγώ να καταλάβω εάν υπάρχει κάποια διαφορά με το αιθερικό σώμα και την ψυψή,δεν τα έχω ακόμη κατανοήσει.Όσο για τον θάνατο χαίρομαι που το ανέφερες διότι πρόσφατα έχασα ένα αγαπημένο πρόσωπο και έχω βρεθεί στην διαδικασία σκέψεως για το τι μπορεί τώρα να συμβαίνει,δηλαδή υπάρχει μια συνέχεια της ψυχής του ατόμου ή τέλικα είμαστε μόνο σάρκα και εκεί τελειώνουν όλα?..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 16:11:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τελικά υπάρχει ή δεν υπάρχει ψυχή;

Αν σου πω οτι υπάρχει, πώς θα το επαληθεύσεις;

quote:
Είναι η ψυχή μας η αύρα μας;

Όχι. Αυτό που διαδεδομένα αποκαλείται αύρα, είναι το αστρικό μας σώμα. Το αστρικό σώμα δεν είναι η ψυχή. Αυτό που διαδεδομένα αποκαλείται ψυχή στον κόσμο, λέγεται "συνείδηση" στον εσωτερισμό και επίσης "Ουσία" ή "Θεϊκός Σπινθήρας". Στο εσωτερισμό, ο όρος ψυχή έχει γενικά άλλη σημασία.
(Υπο τον όρο "εσωτερισμό" υπάγονται πολλές διαφορετικές παραδόσεις, θεωρίες, Δάσκαλοι, διδασκαλίες, μέθοδοι κλπ, επομένως μιλάω πάντα γενικά, αυτό δηλαδή που ισχύει για την πλειοψηφία)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 16:13:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συμφώνω με τα όσα προανέφερες και εγώ προβληματίζομαι με την διαδικάσια της αστρικής προβολής και δεν μπορώ ούτε εγώ να καταλάβω εάν υπάρχει κάποια διαφορά με το αιθερικό σώμα και την ψυψή,δεν τα έχω ακόμη κατανοήσει.Όσο για τον θάνατο χαίρομαι που το ανέφερες διότι πρόσφατα έχασα ένα αγαπημένο πρόσωπο και έχω βρεθεί στην διαδικασία σκέψεως για το τι μπορεί τώρα να συμβαίνει,δηλαδή υπάρχει μια συνέχεια της ψυχής του ατόμου ή τέλικα είμαστε μόνο σάρκα και εκεί τελειώνουν όλα?..

Πολύ διαλογισμός. Μέχρι το μυαλό να αδειάσει τελείως απο σκέψεις και.. η σκέψη να μπει στη θέση της.
Αυτό σιγά σιγά θα οδηγήσει σε αστρικές εμπειρίες.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 19/09/2012 16:13:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mari@n
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 16:21:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DR ωραίες οι απαντήσεις σου.Να θέσω μια ερώτηση?Έχεις κάποια εμπειρία πάνω στο θέμα αστρικής προβολής?Ποιό πολύ στην πράξη παρά στην θεωρία

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Six
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 16:34:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για την αστρική προβολή γνωρίζω πως εκτός από διαλογισμό γίνεται και είτε πιάνοντας τον εαυτό σου πριν τον ύπνο είτε μέσα από όνειρο. Να πάρεις τον έλεγχο δλδ του ονείρου και να βγεις.
Αλλά τι είναι η ψυχή για τον εσωτερισμό Dr Jekyll?

Marian, λυπάμαι για την απώλειά σου... Αλλά θέλω να πιστεύω πως κάπου καλά βρίσκεται :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 16:37:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, έχω κάποιες εμπειρίες.
Η πράξη γίνεται μέσω του διαλογισμού. Δεν υπάρχουν μαγικά κλειδιά. Πρέπει αρχικά να βρίσκεται κάποιος σε κατάσταση εγρήγορσης στη διάρκεια της μέρας. Ο λόγος που δεν έχουμε εμπειρίες την ώρα του ύπνου, είναι γιατί στη διάρκεια της μέρας, κοιμόμαστε. Επομένως όταν πέφτουμε για ύπνο, απλά συνεχίζουμε να κοιμόμαστε. Και πάμε απο ύπνο σε ύπνο.

Αυτός που κοιμάται, είναι η Συνείδηση, που είναι αυτό χάρη στο οποίο μπορούμε να αντιλαμβανόμαστε την πραγματικότητα. Όμως δεν αντιλαμβανόμαστε την πραγματικότητα αλλά μια παραμόρφωση της πραγματικότητας, γιατί η συνείδησή μας κοιμάται.
Όμως ξεφεύγουμε από το θέμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mari@n
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 16:40:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα είναι ποιά είναι τα στάδια του σωστού διαλογισμού? Six ευχαριστώ,αλλά για να πούμε πώς ένας νεκρός είναι καλά εκεί που βρίσκετε πρέπει τελικά να δεχτούμε στην ύπαρξη της ψυχής..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 16:43:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για την αστρική προβολή γνωρίζω πως εκτός από διαλογισμό γίνεται και είτε πιάνοντας τον εαυτό σου πριν τον ύπνο είτε μέσα από όνειρο. Να πάρεις τον έλεγχο δλδ του ονείρου και να βγεις.
Αλλά τι είναι η ψυχή για τον εσωτερισμό Dr Jekyll


Ναι, μπορεί να γίνει με πολλούς τρόπους και με αυτούς που αναφέρεις. Όμως κατα την οπτική μου, οι τρόποι που αναφέρεις θα οδηγήσουν σε κάποιες εμπειρίες για ορισμένο χρονικό διάστημα. Με άλλα λόγια το αν θα έχει κάποιος εμπειρίες, θα εξαρτηθεί από την Θέληση αυτού που προσπαθεί να τις έχει, απο το πόσο βαθιά έχει ριζωθεί η επιθυμία στο υποσυνείδητό του.
Μακροπρόθεσμα αυτή η επιθυμία παθαίνει κορεσμό, επομένως ο άνθρωπος δυσκολεύεται να ξαναέχει αστρικές εμπειρίες μέσω της επιθυμίας.
Αλλά δύσκολα θα γίνει απο αυτή τη μέθοδο ένα πολίτης του αστρικού.


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 19/09/2012 16:45:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 16:45:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το θέμα είναι ποιά είναι τα στάδια του σωστού διαλογισμού?


Μπορώ να σου στείλω ένα βιβλίο πάνω στο θέμα, αν θέλεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mari@n
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 16:46:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία πάνω στο θέμα του αν υπάρχει ψυχή ή όχι πως λοιπόν μπορεί κάποιος να δώσει κάποιες απαντήσεις..Αν υπάρχει τελικά τότε πως μπορούμε να το κατανοήσουμε?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 16:48:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να πάρεις τον έλεγχο δλδ του ονείρου και να βγεις.

Ναι, αλλά πώς θα τον πάρεις τον έλεγχο; Ή θα γίνει επειδή έχεις την επιθυμία, ή θα γίνει επειδή μέσα στην μέρα αφυπνίζεις τη συνείδησή του, επομένως αυτή παραμένη ξύπνια και την ώρα του ύνπου.
(ΥΓ: Μην μπερδεύουμε συνείδηση-νους. Άλλο νους, άλλο Συνείδηση)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mari@n
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 16:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι αν σου είναι εύκολο πέσμου,θα με βοηθούσε πολύ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Six
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 16:52:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Six ευχαριστώ,αλλά για να πούμε πώς ένας νεκρός είναι καλά εκεί που βρίσκετε πρέπει τελικά να δεχτούμε στην ύπαρξη της ψυχής..


Διάβασα πρόσφατα ένα καλό κείμενο σε ένα blog για την περιγραφή μετά το θάνατο και το πως τον αντιλαμβάνεται μια ψυχή. Την διαδικασία όλη δλδ. Βασικά, βιβλίο είναι. Θα το ψάξω μετά να διαβάσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Six
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 16:54:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Να πάρεις τον έλεγχο δλδ του ονείρου και να βγεις.

Ναι, αλλά πώς θα τον πάρεις τον έλεγχο; Ή θα γίνει επειδή έχεις την επιθυμία, ή θα γίνει επειδή μέσα στην μέρα αφυπνίζεις τη συνείδησή του, επομένως αυτή παραμένη ξύπνια και την ώρα του ύνπου.
(ΥΓ: Μην μπερδεύουμε συνείδηση-νους. Άλλο νους, άλλο Συνείδηση)



Έχεις δίκιο σε αυτό που λες. Στηρίζεται μονάχα στην επιθυμία, πράγματι. Θα ήθελα κι εγώ να μου στείλεις το βιβλίο που ανέφερες. Είναι όπως και να το δεις συναρπαστικό και είχα ασχοληθεί στο παρελθόν χωρίς αποτελέσματα όμως.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Six
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 16:56:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άρα... εάν δεν είναι όλα αυτά η ψυχή, τότε τι στο καλό είναι;;; Έχει οριστεί, φανταζόμαστε κάτι άλλο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 16:56:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ωραία πάνω στο θέμα του αν υπάρχει ψυχή ή όχι πως λοιπόν μπορεί κάποιος να δώσει κάποιες απαντήσεις..


Στον εσωτερισμό, και με βάση την εσωτεριστική έννοια του όρου ψυχή, δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι ψυχή. Αλλά είναι δύσκολο να αναλύσω τι είναι ψυχή, γιατί είναι πολλά πράγματα.
quote:
Αν υπάρχει τελικά τότε πως μπορούμε να το κατανοήσουμε?

Ως προς την Ουσία, τον Θεϊκό Σπινθήρα, αυτό μπορούμε να το νιώσουμε. Μπορούμε να το νιώσουμε, όταν προσευχόμαστε (συνήθως στην καρδιά μας), ίσως όταν κάνουμε κάποια καλή πράξη. Απο 'κει προέρχεται η "μικρή" φωνή, στο πίσω μέρος του μυαλού μας, που ξεχωρίζει απ'όλες τις άλλες, και μας λέει το σωστό. Αυτό είναι η Ουσια, η Συνείδηση, η 'Ψυχή' της Ορθοδοξίας. Είναι ο,τι καλό, έχουμε μέσα μας. (το μοναδικό καλό, θα μπορούσαμε κατα μαι έννοαι να πούμε)
Αυτή συνεχίζει μετά τον θάνατο και μάλιστα επανενσαρκώνεται.
Αλλά η Ψυχή, είναι μια άλλη ιστορία. Αυτή τη κερδίζεις.

Το αστρικό σώμα και τον αστρικό κόσμο, τον "κόσμο των πνευματων", μπορούμε να το αντιληφθούμε με την αστρική προβολή, ή αφυπνίζοντας τις κρυφές μας αισθήσεις.

Γενικά, όσο "ακονίζουμε" την αντιληπτικότητά μας (ουσιαστικά πρέπει να αρχίσουμε να γυμνάζουμε την "αντίληψη") τόσο περισσότερα πράγματα θα αντιλαμβανόμαστε και στο φυσικό και στον πνευματικό κόσμο.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 19/09/2012 17:02:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mari@n
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 17:01:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Six ευχαριστώ θέλω να μου στήλεις αύτο το βιβλίο που ανέφερες παραπάνω.Όσο για την αστρική είναι πράγματι συναρπαστικό και έγω είχα προσπαθήσει αλλά χωρίς την παραμικρή επιτυχία,ίσως φταίει το ότι δεν έχω κατανοήσει ακόμη ούτε καν τα βασικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 17:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας έστειλα μέιλ μέσω του φόρουμ, πρέπει να 'ναι στα μέιλ σας
(στο inbox ή στα spam)

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 19/09/2012 17:07:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mari@n
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 17:13:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DR επιδή είμαι εντελώς άσχετη από αύτα μπορείς να μου πείς πως σκατά πας εκεί και τα βλέπεις??sorry για την αναστάτωση..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Six
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 17:15:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως εδώ συνδέει άμμεσα τη ψυχή με την αύρα.
http://www.youtube.com/watch?v=RDmivrnktkQ
Μάλλον όμως έχουν μπερδευτεί κι αυτοί!!
Εάν η αύρα είναι απλά τα μαγνητικά πεδία που μας περιβάλλουν και δημιουργούμε είναι λογικό να σβήνουν όταν πεθαίνουμε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mari@n
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 17:16:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DR sorry και πάλι για την αναστάτωση τα κατάφερα και το βρήκα..Ευχαριστώ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mari@n
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 17:24:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Six αυτό είναι το βιβλίο για το οποίο έλεγες?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Six
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 17:25:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εγώ το έλαβα. Θα μου επιτρέψεις να μην απαντήσω μέσω email.
Σε ευχαριστώ όμως για την αμεσότητα :) Στείλε μου εάν μπορείς το βιβλίο :)


Edited by - Six on 19/09/2012 17:33:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Six
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 17:38:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Marian αυτό είναι το βιβλίο που σου έλεγα, δεν έχω προλάβει να το διαβάσω ολόκληρο, και δεν είναι ολόκληρο, αλλά όσο διάβασα με μάγεψε

http://the-tree-of-aray.blogspot.gr/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mari@n
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 17:41:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να'σαι καλά φίλε-φίλη Six με πρώτη ευκαιρία θα το διαβάσω και ελπίζω σύντομα να σου πώ την γνώμη μου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψυχαναγκαστικος
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 17:54:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αποψη μου ειναι,οτι δεν υφισταται ψυχη με την μεταφυσικη εννοια.Αυτο που ονομαζουμε ψυχη ''υπαρχει'' στον εγκεφαλο.Μετα τον θανατο δεν υπαρχει κατι.Χωρις αυτο να μειωνει την αξια της ανθρωπινης πνευματικοτητας,που μπορει και ξεπερνα το πεπερασμενο οριο της υλης.Αλλα μεχρι εκει.

What is wrong with our heavy metal hamsters?

Look what they have done, our heavy metal hamsters
Where is the field to run for our heavy metal hamsters?

Some things are left undone for our heavy metal hamstersΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mari@n
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 17:59:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπως έχω αναφέρει και στην αρχή και έγω κατά καιρούς αύτη την άποψη υοθετώ..Εσένα όμως "ψυχαναγκαστικος" τι σε κάνει να είσαι απόλυτος με αυτή σου την άποψη?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Six
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 18:00:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλος!!
Πάντως, μπερδεύτηκα ακόμη περισσότερο...
Όταν λες Dr. ότι πρέπει να κερδίσεις την ψυχή... δεν φαντάζομαι να εννοείς πως κάποιο ανώτερο πνευαμτικό ον μας την προσφέρει...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy