ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Το έθνος ΚΙΝΕΙΤΑΙ - τα μεγάλα ψέμματα των Τουρκικής καταγωγής, 'ελληναράδων'
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2014, 13:28:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλες οι μουσίτσες μιλούν για εξέλιξη του ιουδαϊσμού, του χριστιανισμού, για δάνεια κτλ αλλά όταν μιλάνε για την "ελληνική" θρησκεία και το "ελληνικό" έθνος παρουσιάζουν κάτι που τάχα έχει μείνει αγνό στους αιώνες.

Τί να πρωτοπούμε για το νεοελληνικό μόρφωμα; Καταρχήν έλληνες αγνοί έχουν μείνει πολλοί λίγοι μετά τα δάνεια και τις αιμομιξίες της Τουρκοκρατίας. Οι περισσότεροι είναι γέννημα θρέμα τουρκόσποροι με σκούρα μαλλιά, μούσι και τούρκικο επίθετο, ενώ οι τρόποι τους δεν διαφέρουν και πολύ από τους τουρκικούς.

Όμως γιατί δεν πάμε πίσω στην αρχαιότητα να δούνε τα χιλιάδες δάνεια που πήραν οι Έλληνες από τους γύρω λαούς; Νομίζουν κάποιοι πως επειδή το ελληνικό έθνος δεν ήταν νομαδικό αλλά έχτισε πολιτισμό, ότι δεν δέχτηκε στοιχεία εκατοντάδες από άλλους λαούς ανά τους αιώνες;

Που φοιτήσανε οι έλληνες σοφοί; Όχι στην Αίγυπτο, όχι στην Βαβυλώνα;
Από τον Ζωροάστη και άλλους τόσους δεν επηρεάστηκαν, από τους Ινδούς για την μετεμψύχωση; Από που πήραν το αλφάβητο; Όχι από τους Φοίνικες; Τα δωρικά φύλα δεν "έφεραν" τους νέους Θεούς του Ολύμπου; Το ελληνικό έθνος ήρθε σε επαφή μέσω του εμπορίου και άλλων τρόπων με χιλιάδες ανθρώπους. Στην Ελληνιστική εποχή δεν δέχτηκε άλλες τόσες νέες εγγραφές;

Κανείς σοβαρός επιστήμονας δεν θα ισχυριστεί πως το έθνος έχει μείνει ακίνητο ανά τους αιώνες. Μόνο ένας φανατικός ανόητος θα ισχυριστεί πως το είναι και τα πιστεύω των Ελλήνων έχουν μείνει ίδια ανά τους αιώνες. Όλοι μιλούν για εξέλιξη και νέες εγγραφές αλλά όταν φθάνουμε στην "εθνάρα" τους μιλούν για τελειότητα. Πρώτα όμως θα πρέπει να ξυρίσουν το τουρκικό μούσι οι ψευτοελληναράδες.

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2014, 13:49:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το αστείο είναι πως οι ελληναράδες γαμάουα έχουν δανειστεί ένα σωρό στοιχεία από τον Χριστιανισμό, αναμενόμενο μετά από τόσους αιώνες, αλλά αν το παραδεχτούν θα γυρίσει ο κόσμος ανάποδα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2014, 14:30:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το έθνος ΚΙΝΕΤΑΙ - τα μεγάλα ψέμματα των Τουρκόσπορων ελληναράδων

"ΚΙΝΕΤΑΙ"

Τι είναι "κινεται";


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2014, 14:42:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
amalia

"ΚΙΝΕΤΑΙ"

Τι είναι "κινεται";

Μη δίνεις ιδιαίτερη σημασία φίλη amalia. Μάλλον κάτι θα έφαγε σήμερα το παιδί, και το πείραξε. Αλλιώς δεν εξηγείται ο σημερινός εμετός.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2014, 16:15:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Το έθνος ΚΙΝΕΤΑΙ - τα μεγάλα ψέμματα των Τουρκόσπορων ελληναράδων

"ΚΙΝΕΤΑΙ"

Τι είναι "κινεται";




"Κινείται" όπως οι νομάδες και δανείζεται στοιχεία από εδώ και από εκεί. Δεν είναι ένα έθνος που μόνο δίνει αλλά και παίρνει.
Σουμέριοι, Βαβυλώνιοι, Αιγύπτιοι, Αιθίοπες, Φοίνικες, Ινδοί όλοι έχουν προσφέρει ένα σωρό πράγματα στους Έλληνες. Και επίσης είναι ένα έθνος του οποίου η σύσταση δεν παραμένει αγνή αλλά μεταβάλλεται.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2014, 16:18:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα πάντα ρέουν. Οι Έλληνες δεν είναι ίδιοι με αυτούς του χθες.

Όσο και να κομπάζουν κάποιοι για την τάχα ελληνική καταγωγή τους, τα πάντα έχουν αλλάξει και αλλάζουν ανελέητα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2014, 18:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα σου εξομολογηθώ κάτι, από βάθος καρδιάς.
Μου προκαλεί πραγματικά τεράστια απορία το εξής: Γράφεις τον τίτλο ενός θέματος και τη σημαντικότερη λέξη του τίτλου (εκτιμώ πως την θεωρείς σημαντικότερη γιατί την γράφεις με κεφαλαία γράμματα) την γράφεις λανθασμένα. Δεν γράφεις "κινείται" ή "ΚΙΝΕΙΤΑΙ", αλλά "ΚΙΝΕΤΑΙ". Κι όταν σε ρωτάω τι εννοείς, όντως μου απαντάς με σαφήνεια, ωραία μέχρις εδώ.
Αλλά ούτε στον τίτλο σου, ούτε στο δικό μου μήνυμα δεν βλέπεις ότι την λέξη την έγραψες λανθασμένα;
Δεν γράφεις, π.χ., ότι εννοείς "κινείται" γι' αυτόν και τον άλλο λόγο, αλλά την έγραψες λάθος (ξέχασες ένα γιώτα) και γι' αυτό δεν βγαίνει νόημα, παρακαλώ διορθώστε την, κ.ο.κ.

Θεωρείς ότι φυσικά θα την δω και θα την διορθώσω και απαξιείς να το αναφέρεις καν;

Μεγάλη απορία, αλήθεια.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2014, 18:41:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Aμαλία
Μεγάλη απορία, αλήθεια.

Εχεις κι απορίες Αμαλία, με τον...ευτυχισμένο ΕL killuminati?

Εκτός από φυσικός, αστρονόμος, γεωφυσικός, ιστορικός και θεολόγος, τώρα την είδε και βιολόγος-γεννετιστής, το παιδί.
Αλήθεια, έχει κάνει την εμφάνισή του, στην ελληνική αγορά, κάποιο νέο "κατασκεύασμα" υπεραισθητικής αντίληψης?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 15/06/2014 18:55:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2014, 22:50:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και κουνιέται να έγραφα καλά θα ήταν.

Όποιος δέχεται πως το ελληνικό έθνος δεν έχει σπιλωθεί μετά από τόσες δισεκατομμύριες επιμειξίες με λαούς είναι για τα μπάζα. Όποιος δέχεται πως τοπικά και χρονικά η θρησκεία του έχει παραμείνει μία είναι πάλι για τα μπάζα. Όποιος δέχεται πως η ελληνική γλώσσα έχει παραμείνει μια ανά τους αιώνες είναι ξανά για τα μπάζα.

Θέλουν όμως να καπηλεύονται κάποιοι τις ένδοξες στιγμές κάποιων ανθρώπων του παρελθόντος, γι' αυτό βαφτίζουν τον εαυτό τους έλληνα. Οι αρχαίοι Έλληνες θα γελούσαν με όλους αυτούς τους ψυχοπαθείς ψευτοελληναράδες ρασσιάδες, εψιλονάδες, γαλονάδες.

Οι σημερινοί έλληνες, αν μπορεί κάποιος να τους πει έλληνες, είναι τουρκόγυφτοι και τρέντυδες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2014, 22:57:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακόμα και οι Έλληνες του 400-300 π.Χ διαφέρουν κατά πολύ με τους Έλληνες του 900-800 π.Χ

Αλλά κάποιοι θα ισχυριστούν πως οι Έλληνες έπεσαν από τον ουρανό και έφεραν την σοφία στον κόσμο δια αποκαλύψεως. Εμφανίστηκε ο Ελληναράς και φωτίστηκε το σύμπαν


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panosfromlydian4
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2014, 00:50:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Θεωρείς ότι φυσικά θα την δω και θα την διορθώσω και απαξιείς να το αναφέρεις καν;





Ναι.
Αυτο κανω και εγω οταν κανω τυπογραφικα στους τιτλους.

Οπως επισης δεν με νοιαζει που φτιαχνω καινουριους λογαριασμους γιατι πρεπει να το αποδεχτεις οτι χανω τους κωδικους μου.

Edited by - panosfromlydian4 on 16/06/2014 00:50:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2014, 02:26:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
killuminati, ή Χρίστος Ελ, ή βρυκόλακας, ή παραθυράκιας.

Με τις κατά καιρούς δηλώσεις σου αυτοχαρακτηρίζεσαι χριστιανός και χρυσαυγίτης. Εκ του περιεχομένου της ακατάσχετης φλυαρίας σου προκύπτει, πως εκτός των προηγουμένων είσαι και σοσιαλίζων αναρχοκομμουνιστής.

Επί της ουσίας φυσικά, όλοι έχουν καταλάβει τί είσαι. Ή μάλλον, σε τί κατάσταση βρίσκεσαι. Και για να τα λέμε και καλύτερα, πολύ γουστάρεις την ασυλία του ακαταλόγιστου.

Τα πράγματα όμως μοιάζουν να χειροτερεύουν. Αυτό το:

quote:
Οι σημερινοί έλληνες, αν μπορεί κάποιος να τους πει έλληνες, είναι τουρκόγυφτοι και τρέντυδες.

έχει ξεπεράσει ακόμα και τις υψηλότερες κατά καιρούς επιδόσεις σου. Θα σου πω λοιπόν, πως έχεις κάθε δικαίωμα να αισθάνεσαι τουρκόγυφτος και τρέντυ, μιας και που προφανώς γνωρίζεις καλύτερα του καθενός το προσωπικό σου γενεαλογικό δένδρο και τις καθημερινές σου συνήθειες αντίστοιχα.

Αυτό που δεν έχεις δικαίωμα να κάνεις, είναι να ετεροπροσδιορίζεις αυτά τα δύο στοιχεία στις προσωπικότητες των υπολοίπων. Τη βάση της θλιβερής σου κατάντιας.

Όσον αφορά στον τίτλο του topic:

quote:
Το έθνος ΚΙΝΕΤΑΙ - τα μεγάλα ψέμματα των Τουρκόσπορων ελληναράδων

η αλήθεια είναι πως δεν υπολείπεται ενός Ι το ΚΙΝΕΤΑΙ, αλλά μάλλον υπερτερεί ενός Ν, καθώς το ορθό θα ήταν:

Το έθνος ΚΕΙΤΑΙ, υπονοώντας νεκρό, καθώς ο σωστός υπότιτλος είναι:

Είμαι χρυσαυγίτης αρχιλεβεντομαλάκας και τουρκόσπορος, μα την παναγία την τρεντυανή!

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2014, 02:58:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
killuminati, ή Χρίστος Ελ, ή βρυκόλακας, ή παραθυράκιας.

Φυσικά, θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις και άλλους, αρκετά πιό εύστοχους τίτλους για τις παπάτζες σου, όπως:

- Δεν τη βρίσκω. Με την καμμία όμως.

- Δεν θέλω αυτό που θέλω.

- Μη με βλέπεις έτσι. Άμα συνέλθω γίνομαι χειρότερα.

- Τουρκόσποροι και τουρκόγυφτοι. Η κοινωνική διαστρωμάτωση, παθογένειες και διατροφή σε ενυδρεία κάτω των 30 lt.

- Δεν φταίω. Αλήθεια.

- Γλεντήστε με. 30 αξέχαστες επιτυχίες. Οι τρύπες του ζουρνά. Όχι οι άλλες.

- Φτιάχνω τίτλους. Παίζω και μαθαίνω. Τα νεύρα των άλλων και την τύφλα μου. Αντιστοίχως.

- Μην γίνεσαι σκληρός. Μπορώ και χειρότερα. Οι καταστάσεις έκτακτης ανάγκης, δέκα τρόποι χρήσης του ταμπόν που δεν είχες φανταστεί.

- Αφού είμαι, είμαι. Τί να λέμε τώρα...

- Θα μου περάσει. Αλλά όχι ακόμη. Μην χαίρεσαι.


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2014, 07:52:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!! Παραμύθι η εξέλιξη του ελληνικού γένους, της ελληνικής θρησκείας, του ελληνικού πολιτισμού, αλφαβήτου και και και;

Αμέ, από την Ανδρομέδα ήρθαν οι προαιώνια υπερεξελιγμένοι ελληναράδες για να φωτίσουν την εβραιοκρατούμενη Γη. Μα οι Έλληνες δεν δημιουργήθηκαν καν, προυπήρχαν. Το απέδειξε και ο Σωκράτης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2014, 08:04:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγκινητικά τα λόγια του λεξιπλάστη ελληναρά. Όταν ανεβαίνει στο βήμα ανοίγουν όλοι τα μαντίλια και κλαίνε Ελλάς! Ελλάς! Ελλάς!

Δεν υπάρχει χειρότερη ασθένεια από την ελληνοφρένεια και την εβραιοφρένεια. Αυτά τα δυο μπασταρδεμένα έθνη έχουν αληθινά βασανίσει την ανθρωπότητα με τις εξουσιαστικές τους επιδιώξεις.

Και δεν φτάνει αυτό αλλά εμφανίζονται και οι δυο σαν σωτήρες.......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2014, 08:22:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το έθνος κείται!

ΜΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΤΕ. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΑΝΑΣΤΗΘΕΙ!!! ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΑΓΡΑΜΜΑΤΟΙ ΘΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ!!!

Και όταν αναστηθεί μια αχτίδα φωτός θα σχίσει το σκότος της οικουμένης. Τότε ψηλά στο βόθρ στο βάραθρο θα στέκεται
ο ΥΠΕΡΑΝΘΡΩΠΟΣ Ο ΥΠΕΡΕΞΕΛΙΓΜΕΝΟΣ Ο ΥΠΕΡΝΟΥΣ Ο ΥΠΕΡΕΛΛΗΝ!!!
και όλοι οι λαοί από κάτω θα αποδίδουν φόρο τιμής και θα σκύψουν δουλικά να προσκυνήσουν την μέγα εικόνα του Ελληναρά!!!

ΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! Τα πλήθη ζητοκραυγάζουν. Η Ελλάς είναι βασίλισσα του σύμπαντος!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2014, 13:47:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μόνο η μεγάλη συμμετοχή σε τέτοια προκλητικά θέματα δείχνει το πνευματικό επίπεδο του νεοελληνισμού. Γουστάρουν μπάλα και ξύλο. Μόνο τα προκλητικά θέματα(εκείνα που σοκάρουν την κοινή ελληναράδικη γνώμη) έχουν πολλές αναγνώσεις.

Αναρωτιέμαι λοιπόν μήπως κάποτε βαρεθείτε στην ιδανική σας πολιτεία, της "αριστοκρατικής" νεο-δημοκρατίας του Νεοπερικλή. Θα είναι πολύ πληκτικά χωρίς χριστιανούς, αναρχικούς, χίπιδες, μισάνθρωπους, σπηλαιάνθρωπους, χρυσαυγίτες, μάρτυρες του Ιεχωβά και άλλους. Γενικά χωρίς ανθέλληνες, αυτούς που τέλος πάντως ορίζετε εσείς ως ανθέλληνες...

Όμως δεν ξεχνάω πως δεν θα χρειαστείτε αντιπάλους γιατί θα φαγωθείτε μόνοι σας - κοινή πρακτική των Ελληναράδων νεοφιλοσόφων.

Δεν χρειάζεται οι Εβραίοι να κάνουν πόλεμο, απλώς μπορούν να κάτσουν έως που οι Έλληνες να φαγωθούν μεταξύ τους, αυτοί που τέλος πάντων ορίζονται σήμερα ως Έλληνες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2014, 14:32:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
killuminati
ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΑΓΡΑΜΜΑΤΟΙ ΘΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ!!!

Σκοπεύεις να μεταναστέυσης?

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2014, 20:32:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
killuminati
ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΑΓΡΑΜΜΑΤΟΙ ΘΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ!!!

Σκοπεύεις να μεταναστέυσης?

*


Τί έχετε πάθει με την Ελλάδα, και αν έχετε πάθει γιατί δεν είστε Χρυσή Αυγή; Εγώ υποστηρίζω την Χρυσή Αυγή όχι γιατί είμαι εθνικιστής αλλά επειδή βαράει τους ξένους νταβατζήδες και επειδή μισείται από τα κόμματα και τα κανάλια(και εσάς). Τα άλλα περί καθαρού Ελληνικού γένους είναι αστειότητες αφού το 90% των Ελλήνων έχει τουρκέψει ασυναίσθητα. Το μόνο που μου αρέσει είναι πως μιλάνε για τα ευρωπαϊκά αδέρφια. Οι Βορειοευρωπαίοι είναι αδέρφια μου και η Άσγκαρντ το βασίλειο των Θεών.

Ποια Ελλάδα; Τί σε νοιάζει η ιστορία; Τα νεκροταφεία όλη την ώρα έχουν πελατεία. Γενεά υπάγει και γενεά έρχεται. Χανόμαστε, όλα είναι χθες, δεν έχεις μεταθανάτιες ανησυχίες; Δεν σε νοιάζει να μάθεις από που έρχεται και που πηγαίνει ο κόσμος; Η ζωή είναι σαν μια πνοή ανέμου. Αντί να ψάξουμε το νόημα της το σπαταλάμε για τα βουβά είδωλα. Ένα από αυτά είναι και η Ελλάδα. Ο άλλος πεθαίνει και τον νοιάζει που έχασε η Εθνική Ελλάδος.

Σε νοιάζουν τα θέματα της ζωής και του θανάτου;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2014, 06:37:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
panosfromlydian4:

Οπως επισης δεν με νοιαζει που φτιαχνω καινουριους λογαριασμους γιατι πρεπει να το αποδεχτεις οτι χανω τους κωδικους μου.



Για την ανάκτηση του κωδικού σου υπάρχει σχετική λειτουργία επάνω δεξιά στα forums (εκεί όπου κάνεις log-in για να μπεις). Μπορείς φυσικά να φυλάξεις τον κωδικό σου για να μην τον χάνεις.

Δεν μας αρέσει να παίζουν μαζί μας ούτε και με τα forums.
Ο λογαριασμός panosfromlydian4 απενεργοποιήθηκε.
Αν θες να ξαναμπείς στα forums χρησιμοποίησε τον panosfromlydian3 και μη μας αναγκάσεις να γίνουμε πιο αυστηροί.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2014, 06:40:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο τίτλος του θέματος αλλάζει από:
Το έθνος ΚΙΝΕΤΑΙ - τα μεγάλα ψέμματα των Τουρκόσπορων ελληναράδων
σε:
"Το έθνος ΚΙΝΕΙΤΑΙ - τα μεγάλα ψέμματα των Τουρκικής καταγωγής, 'ελληναράδων'"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2014, 18:26:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η μουσίτσα Σέσοστρις την έκανε πάλι όταν της τέθηκε ένα σοβαρό ερώτημα.

Αλλά όταν έγραψα για τα αίματα των εχθρών του Ιεχωβά, δεν έχασε δευτερόλεπτο να κάνει quote για την θρησκεία της αγάπης.

Να η ευκαιρία σου να κάνεις quote πάλι με κάτι που δεν θα καταλάβεις ποτέ(ούτε θέλησες) παρά μόνο όταν είναι πολύ αργά "Πλην τους εχθρούς μου εκείνους που δεν θέλανε να βασιλεύσω επί αυτούς, φέρτε τους εμπρός μου και σφάχτε τους"(για σένα λέει).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2014, 19:13:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για όποιον δεν καταλαβαίνει μπορεί να διαβάσει το πολύ ωραίο άρθρο παρακάτω.

http://www.oodegr.com/neopaganismos/ag.grafi/sfagi1.htm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2014, 22:09:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
killuminati
Η μουσίτσα Σέσοστρις την έκανε πάλι όταν της τέθηκε ένα σοβαρό ερώτημα.

Πότε έγραψες κάτι σοβαρό για να απαντήσω??? Ένα σωρό φληναφλήματα γράφεις, και αυτά σπασμένα παράγραφο παράγραφο σε πολλαπλά μηνύματα.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2014, 06:29:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ουσία είναι πως φασίστες ελληναράδες είστε τουρκόσποροι και σας χωρίζει μια άβυσσος από την αρχαία Ελλάδα, που τόσο μα τόσο θαυμάζετε.

Τι κρίμα, αρχαιοκάπηλοι, ζηλιάρηδες και ψώνια δεν θα γίνετε ποτέ Έλληνες. Θα μείνετε τούρκοι, γι' αυτό αφήστε την εθνοφρένεια και το γαμάουα σοφιστικέ στυλάκι του συγκινημένου αρχιμαλάκα ελληναρά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shitfit
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2014, 10:45:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά ο Killuminati τι είναι? Χρυσάυγουλο? Χριστινοταλιμπάν? Ιαχωβάκης? Δεν καταλαβαίνω τίποτα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2014, 13:05:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τελικά ο Killuminati τι είναι? Χρυσάυγουλο? Χριστινοταλιμπάν? Ιαχωβάκης? Δεν καταλαβαίνω τίποτα!



Εσύ είσαι fit for ****; Δεν καταλαβαίνω τίποτα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2014, 13:10:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ότι θέλω είμαι και μαγκιά μου ****fit.

Δεν κατασταλάζω κάπου συγκεκριμένα και δεν ανήκω πουθενά, παίρνω ότι μου αρέσει από εδώ, ότι μου αρέσει από εκεί.

Είμαι ορθόδοξος, είμαι παγανιστής, είμαι αναρχικός, είμαι χίπης, είμαι εθνικιστής, είμαι μάρτυρας του Ιεχωβά, είμαι ταλιμπάν, είμαι ότι γουστάρω και δεν δίνω λογαριασμό σε κανένα.

Και ο Θεός του Ινδουισμού είναι μυριοπρόσωπος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2014, 13:29:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το πιο αστείο να ισχυριστεί κανείς πως ο Χριστιανισμός έχει αλλοιώσει τον Ελληνισμό. Αν πάμε στην αρχαιότητα θα χαθούμε μέσα στην πολυμορφία λατρείας τοπικά και χρονικά. Το ίδιο ισχύει και στην γλώσσα, πολλές παραλλαγές.

Αυτό που κάνει τον Έλληνα δεν είναι ούτε η θρησκεία, ούτε η γλώσσα, είναι το dna, αμφίβολο κατά πόσοι σήμερα είναι πραγματικά Έλληνες μετά από τις χιλιάδες επιμειξίες.

Γι' αυτό ας μην γαυγίζουν πολύ και φτύνουν σάλια κάποιοι υπέρ της αρχαίας Ελλάδας και κατά του Χριστιανισμού. Ας αναλογιστούν πρώτα αν είναι οι ίδιοι πράγματι Έλληνες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Velissarios1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


114 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2014, 18:17:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ηθελα να αναφερω ότι ο Ελληνισμος μπορει να μπει στην σωστη του εννοια αν χαρακτηριστεί Αλεξανδρινος .Οσες φορες η Ελλαδα κλειστηκε στην στενη εννοια του ορου της παντοτε ηταν το θυμα της ιστοριας.Οσες φορες ανοιχτηκε περα από τα σύνορα της και περιελαβε λαους αλλους και τους μετεδωσε το Αλεξανδρινο οραμα τοτε μεγαλουργησε.Ενας συνδετικος κρικος είναι κ ο Χριστιανιμος που επαιξε το ρολο της κολας σε καποια κομματια αυτου του παζλ.

http://www.youtube.com/watch?v=gK8cqL8sl5kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2014, 19:50:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα ηθελα να αναφερω ότι ο Ελληνισμος μπορει να μπει στην σωστη του εννοια αν χαρακτηριστεί Αλεξανδρινος .Οσες φορες η Ελλαδα κλειστηκε στην στενη εννοια του ορου της παντοτε ηταν το θυμα της ιστοριας.Οσες φορες ανοιχτηκε περα από τα σύνορα της και περιελαβε λαους αλλους και τους μετεδωσε το Αλεξανδρινο οραμα τοτε μεγαλουργησε.Ενας συνδετικος κρικος είναι κ ο Χριστιανιμος που επαιξε το ρολο της κολας σε καποια κομματια αυτου του παζλ.

http://www.youtube.com/watch?v=gK8cqL8sl5k


Τί σημαίνει "μεγαλούργησε";

Αλλά το άνοιγμα σημαίνει πως το έθνος μεταβάλλεται μέσω των γάμων με αλλογενείς. Και σήμερα που η Ελλάδα είναι ανοιχτή έχει τα μαύρα της τα χάλια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1552734
Maintained by Digital Alchemy