ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Αθανασία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ATHANATOS
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 14:09:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ATHANATOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALISPERA SE OLA TA MELH.ME APASXOLEI EDO KAI POLY KAIRO TO THEMA SXETIKA ME TO AN YPARXOUN ATHANATOI ANTHROPOI POU ZOUN ANAMESA MAS OI OPOIOI EINAI PANTA NEOI KAI EXOUN ZHSEI SE POLLES EPOXES.MALISTA EXO AKOUSEI OTI H SEIRA XAILANDER VASIZETAI SE ALITINA GEGONOTA.AN EXETE KAPOIA APOPSI STO THEMA AUTO SAS PARAKALO AFISTE MINIMA.

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 14:51:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν υπαρχει κλαδος σχετικος με την αθανασια στον κοσμο του παραφυσικου το οποιο μελεταται απο τους αρχαιους χρονους. Επισης δεν υπαρχει καμια μαρτυρια επαφης με αθανατους ανθρωπους. Και να υπηρχε, για μενα θα ηταν τελειως "fake" αφου υπερβαινει τα ορια ακομα και του παραφυσικου που στην τελικη αναλυση αφου υπαρχει ειναι και αυτο φυσικο. Το μονο που μας λειπει για να γινει απολυτα φυσικο ειναι η πληρης κατανοηση του. Το σεναριο του "Highlander" ειναι δημιουργημα της ανθρωπινης φαντασιας και σιγουρα αυτος που σου ειπε οτι βασιζεται σε αληθινα γεγονοτα θα ειναι κανας πορομενος της σειρας. Αυτες ειναι οι ταπεινες μου αποψεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2003, 13:27:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας φίλοι μου.

Προσωπικά, δεν πιστεύω στην ύπαρξη αθάνατων ανθρώπων ούτε στο ελάχιστο. Ακόμα και σαν ιδέα μου φαίνεται "κάπως". Θα συμφωνήσω με τον φίλο matrix.

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KaFriLa
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2003, 16:43:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KaFriLa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλα φαινομενα μας φαινονται στην αρχη οταν το προτοακουμε γραφικα η πως υπερβαινουν την φαντασια . Σχετικα με το θεμα της αθανασιας ξερω πως ειναι κατα καποιο τροπο εφικτο . Στο θιβετ υπαρχουν γκουρου σε σπηλαια που ειναι σε κατασταση νιρβανας εδω και 2000 χρονια . Το σωμα τους δεν φθειρεται καθως εχουν κατεβασει στο ελαχιστο τους σφιγμους τους . Τωρα δεν ξερω κατα ποσο αληθευει αλλα δεν το αποκλειω

'Το μονο που ξερω ειναι πως δεν ξερω τιποτα'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2003, 21:45:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΠΟΤΕ.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΤΟΙΜΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΟΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΤΡΕΛΛΟ, ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ (ΕΑΝ ΓΙΝΕΙ)ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΒΑΡΗΦΑΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΗΤΕ.

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΙΟ ΑΠΙΘΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΑ.

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΦΙΛΕ matrix_ghost.
ΟΡΙΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΦΥΣΙΚΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.
ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΜΩΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΟΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΣΤΑΧΤΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.ΤΟ 99%ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΑΝΟΙΚΟΥΝ ΣΤΗΝ ΝΑΣΑ.
ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Η ΝΑΣΑ.

ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΑΠΟΨΗ ΟΣΟ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ.

ΤΩΡΑ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΒΑΣΙΜΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΘΑΝΑΤΟΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΗΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.
ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.ΜΕ ΤΑ ΕΠΙΤΕΥΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ Η ΔΙΑΡΡΟΕΣ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΑΣΑΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ,ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΠΛΑΓΟΜΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΑΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΒΑΣΗ ΑΚΟΥΓΑΜΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΘΑΝΑΤΟΙ.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2003, 07:34:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΩΝ ΒΡΥΚΟΛΑΚΩΝ ? ΜΗΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΤΙ ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2003, 19:19:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε γράφω και εγω για πρώτη φορά και απαντώ στο ερώτημα σου με οσα ξέρω. Εκανα λάθος ομως και αντί για να απάντήσω σε σένα το εκανα θέμα. Δεν ξέρω αν επιτρέπετε να το κάνω αυτό . Ισως και να το εκανα σωστά ωστε να το δούν περισότεροι και να το σχολιάσουν. Σε παραπέμπω εκεί λοιπόν.

quote:
Συγχωρήστε με αν κάνω κάτι λάθος αλλα γράφω για πρώτη φορά.

Θέλω να σχολιάσω τo θέμα του φίλου μας ΑΘΑΝΑΤΟΣ που ειναι πολύ ενδιαφέρον.

Να το ξεκινήσουμε από μια επίσκεψη του Σόλωνα στην Αιγυπτο οπου του είπαν οι ιερείς εκεί.
Εσείς ξέρετε μόνο εναν κατακλυσμό αυτό του Δευκαλίωνα εμείς ομως εχουμε καταγράψει περισσότερους, οπου και αναφέρθηκαν και στη Ατλαντίδα και την κατατάσσουν κάπου στο 10.000 ΠΧ. Αναφέρεται οτι οι Ατλάντιοι είχαν κατακτήσει πολλές χώρες της Μεσογείου και οτι βρίσκονται σε πόλεμο με την Ελλάδα. Κατά την διάρκεια του πολέμου και ενώ υπερείχαν οι Ελληνες η Ατλαντίδα βυθίστηκε μαζί με τους Ελληνες σε μία νύκτα.
Οπότε εχουμε εναν κατακλυσμό??? Πιθανόν. Το 10.000 ΠΧ.
Βέβαια οι ιερείς μιλούν για πολλούς κατακλυσμούς.Πιθανόν να αναφέρονται ακόμα σε πιο παλιούς κατακλυσμούς από το 10.000 ΠΧ.

Ας πάμε τώρα σε εναν αλλο κατακλυσμό. Αυτόν του Νώε.
Η κιβωτός του Νώε βρέθηκε στο Αραράτ στην Τουρκία. Η μάλλον εντοπίστηκε απο δορυφόρο και εγινε σάρωση της περιοχής απο scanner. Αποτέλεσμα ήταν να δείξει η σάρρωση οτι απο κάτω βρίσκεται ένα τεράστιο πλοίο καθώς και ένα πολύ μικρότερο.
Από τη στιγμή που η κιβωτός ερθει στην επιφάνεια σενάρια όπως , ο κατακλυσμός ήταν τοπικός, ή ότι οι Εβραίοι τον ξεσήκωσαν από τους Βαβυλώνιους και αλλα φυσικά δεν θα ευσταθούν.
Ο Νώε ομως γενεολογικά χρονολογείται γύρω στο 2.500 ΠΧ.
Αρα εχουμε και δεύτερο κατακλυσμό? Αυτό αποκλείεται. Ακόμα αν τον χρονολογήσουμε και στο 4.000 ΠΧ δεν ανακόπτεται η πορεία κανενός πολιτισμού λόγω κατακλυσμού και εκείνες τις χρονολογίες αναπτύσονται ραγδαία ο Βαβυλωνιακός, ο Μινωικός, ο Αιγυπτιακός , ο Κυκλαδίτικος κα πολλοί.

Στην Βίβλο αναφέρεται οτι ο Αδάμ πλάστηκε να να είναι αθάνατος κάτοπιν όμως του αμαρτήματος εζησε 1.000 χρόνια περίπου, ο Νώε 700 περίπου. Εφόσον η Βίβλος αναφέρεται σε τόσες λεπτομέρειες κάποια σημασία θα εχει το οτι εζησαν τόσα χρόνια.
Αν εζησαν τότε τόσα χρόνια ο Αδάμ και οι απόγονοί του καθώς και οι απόγονοι του Νώε ,τότε εχουμε έναν και μόνο έναν κατακλυσμό κατά το 10.000 και ο Νώε χρονολογείται κάπου στο 10.000 ΠΧ αφού εζησαν τόσα χρόνια

Τώρα στην Ελληνική μυθολογία ο όρος αθάνατος είναι ευρύτατος. Από πού να αρχίσουμε και που να τελειώσουμε.
Ξεκινάμε από τους θεούς οπου ήταν αθάνατοι ή μάλλον ζούσαν πολλά χρόνια.
Εχουμε μάλιστα και το μυστικό της αθανασίας οπου ήταν μάλλον επίπονο.
(βουλόμενη δε αυτό αθάνατον ποιήσαι, τας νύκτας εις πυρ κατετίθει το βρέφος και περιήρει τας θνητάς σάρκας αυτού) Απολλόδωρος β.31 σ. 22.
Αναφέρεται στον μικρό Δημοφώντα γιό του βασιλιά Κελεού και προστατευόμενο της θεάς Δήμητρας οπου η θεά κάθε βράδυ για να τον κάνει αθάνατο τον παράχωνε στο πύρ αφού πρώτα του εδινε αμβροσία . Ανάλογα η Θέτιδα με τον Αχιλλέα η Αθηνά με τον Περσέα και τον Εριχθόνιο.

Τώρα το κατά πόσο ευσταθούν όλα αυτά.
Αν σε περίπτωση υπήρχε αθανασία κάτι θα είχε διαρρεύσει. Ο Μ. Αλέξανδρος έψαχνε απεγνωσμένα να βρεί τα αθάνατα μήλα. Οι Φαραώ, Πέρσες βασιλιάδες, Ρωμαίοι αυτοκράτορες , Αδόλφος Χίτλερ , Αινστάιν, μεγαλοεφοπλιστές και αλλοι.
Ολοι έζησαν σαν θνητοί. Αν υπήρχε το μυστικό της αθανασίας κάποιοι από αυτούς δεν θα το είχαν ανακαλύψει? Εκτός αν υπάρχει και είναι τόσο καλά καμουφλαρισμένο ώστε να είναι προσιτό μόνο για εκλεκτούς.


Το μύνημα τροποποιήθηκε από τον Διαχειριστή ΤΗΟΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2003, 19:43:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλωσόρισες allzzaro.

Μετέφερα το κείμενο του μηνύματός από το topic που άνοιξες στο παραπάνω σου μήνυμα.

Είναι σωστό να μην ανοίγει μια παράλληλη συζήτηση για το ίδιο θέμα.

Συνεχίστε την συζήτηση εδώ.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ATHANATOS
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2003, 20:15:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ATHANATOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΕΤΕ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ,ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΑΘΑΝΑΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΝΕΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ.ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΙΤΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΘΕΙΚΗ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΕΧΟΥΝ ΠΛΑΣΤΕΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ,ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΑΝΑΤΟΙ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΟΤΙ ΑΝΕΦΕΡΑ ΟΤΙ Η ΣΕΙΡΑ ΧΑΙΛΑΝΔΕΡ ΙΣΩΣ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΑΛΗΘΙΝΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΥΧΑΙΑ,ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΕΙΧΑΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΜΙΑ ΒΡΕΤΑΝΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΕΙΧΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΓΕΓΟΝΟΤΩΝ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ.ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΤΑ Χ-ΦΑΙΛΣ.ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΑ ΨΙΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ.ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΑΘΑΝΑΤΩΝ,ΠΟΥ ΕΙΤΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΙΚΗ ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΕΙΤΕ Η ΦΥΣΗ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΛΑΣΕΙ ΕΤΣΙ.ΠΑΝΤΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΣΩΜΑ ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΑΝΑΤΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ .ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2003, 20:55:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνωμη που αργησα να γραψω reply αλλα ειχα φυγει απο την Αθηνα για μερικες μερες. Οσο αφορα τωρα το θεμα των καναλιων. Ειναι γνωστο σε ολους μας οτι τα καναλια προσπαθουν να βρουν τα πιο περιεργα θεματα για ρεπορταζ με σκοπο να κτυπησει κοκκινο η τηλεθεαση. Το οτι κανανε ενα ρεπορταζ με θεμα την αθανασια και μεσα σε αυτο υποθηκε οτι το σεναριο του χαιλαντερ ειναι αληθινο δεν σημαινει οτι αυτη ειναι και η αληθεια. Παιδια πρεπει να καταλαβετε οτι στην ζωη μας ΥΠΑΡΧΕΙ και το ΑΔΥΝΑΤΟ. Αν η αθανασια υπαρχει στην πραγματικοτητα τοτε μαλλον θα πρεπει να ψαχνουμε για καινουργια θρησκεια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2003, 21:21:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Νίκο. Επιτρέπετε να σε λέω ετσι μάλλον?

Βλέπω οτι το θέμα σε εχει επηρεάσει πολύ. Ισως και για αυτό να διάλεξες το ψευδώνυμο αυτό.
Πολλοί μεγάλοι βασιλιάδες θέλησαν να αποκτήσουν την αθανασία.Πρώτοι είναι οι Φαραώ , Μ. Αλέξανδρος , Νέρωνας και πολλοί αλλοι.
Ανθρωποι με τρομερές εξουσίες και περιουσίες. Οσο σφραγισμένο μυστικό και να είναι κάποιος απο ολους αυτούς τους επώνυμους θα το είχε αποκτήσει. Τώρα θα μου πείς οτι ισως να σκηνοθετούν το θάνατό τους και να ζουν ανώνυμα?
Δεν ξέρω αν εχεις δεί την ταινία ``ο θάνατος σου πάει πολύ`` .
Τίποτα λοιπόν δεν είναι άτρωτο σε αυτή τη διάσταση.
Φαντάσου να είσαι αθάνατος και να χάσεις το κεφάλι σου ή κάτι αλλο. Πώς θα λυτρωθείς?
Πολύ φοβάμε οτι στο μέλλον το να ζεί κάποιος πολλά χρόνια θα είναι συνηθισμένο φαινόμενο. Θα γίνει σταδιακά βέβαια αλλα σκέψου τα επακόλουθα.
Τι θα γίνει με τον υπερπληθυσμό?
Με τις συντάξεις?
Αλλα το κυριώτερο τι θα γίνει οταν θέλεις πλέον να φύγεις απο αυτόν τον κόσμο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


161 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2003, 21:22:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΑΤΡΙΧ GHOST.
ΑΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΘΑΝΑΤΟΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΑΜΕ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2003, 23:32:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΑΤΡΙΧ GHOST.
ΑΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΘΑΝΑΤΟΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΑΜΕ.

ΙΣΩΣ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΑΝΝΗΣ!

‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2003, 07:22:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΘΕΜΑ.ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΣ Η ΤΗΣ ΕΞΑΛΕΙΨΗΣ ΤΗΣ ΓΗΡΑΝΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΚΑΘΑΡΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟ.
ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΚΥΤΤΑΡΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΓΕΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΑΝΤΑΙ.ΟΤΑΝ ΒΡΕΘΕΙ ΤΟ ΑΙΤΙΟ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥ ΤΑ ΓΗΡΑΤΕΙΑ ΑΠΛΑ ΘΑ ΕΚΛΕΙΨΟΥΝ..ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ATHANATOS
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2003, 14:28:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ATHANATOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΒΕΥΟΝD.ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΓΡΙΦΟΥ ΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΥΘΕΙ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΚΥΤΤΑΡΩΝ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΒΡΕΘΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ ΤΩΝ ΚΥΤΤΑΡΩΝ ,Η ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΘΑ ΕΠΙΤΕΥΧΘΕΙ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ Ο ΣΩΣΤΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΩΝ ΒΙΤΑΜΙΝΩΝ Π.Χ. ΒΙΤΑΜΙΝΗ C,B,A , Η ΛΗΨΗ ΑΣΒΕΣΤΙΟΥ,ΦΩΣΦΩΡΟΥ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΧΡΟΝΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΕΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ,ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2003, 16:55:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αρα αρχιζουμε να καταληγουμε στο οτι δεν υπαρχουν αθανατοι...ακομα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ATHANATOS
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2003, 20:24:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ATHANATOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΘΑΝΑΤΟΙ ,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΟΥΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2003, 20:28:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε αθανατε, αν μιλας για μοναχους που βρισκονται 2.000 χρονια σε κατασταση νιρβανας, ε τι να πω αυτο δεν ειναι αθανασια αυτο ειναι υποκαταστατο της κρυογεννετικης

RESPECT IS EARNED, NOT GIVENΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ATHANATOS
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2003, 13:55:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ATHANATOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΧΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΑΤΡΙΞ ΓΚΟΣΤ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΙ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΘΑΝΑΣΙΑ.ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΟΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΑΤΗΣΑΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ,ΑΛΛΑ ΣΗΚΩΘΗΚΑΝ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑΝ Η ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΟΥΝ ΤΙΣ ΣΦΑΙΡΕΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2003, 15:16:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αποψη σου φιλε αθανατε ειναι απολυτα σεβαστη απο μενα -οπως και ολες οι αποψεις στο forum- ομως και εγω εχω μελετησει καποια πραγματα και η αποψη μου ειναι οτι δεν ειναι δυνατον να υπαρχουν αθανατοι. Γιατι πολυ απλα δεν τους εχουμε δει. Αν υπηρχε καποιος αθανατος θα το καταλαβαιναμε αμεσως. Και πρωτος και καλυτερος το κρατος. Εννοω, δεν εχουν ταυτοτητα; Η ταυτοτητα τους τι χρονολογια γεννησεως γραφει; Και μην μου πεις οτι μπορει να μην εχουν γιατι χωρις ταυτοτητα δεν μπορεις να κανεις τιποτα σημερα. Ουτε να αγορασεις αυτοκινητο μπορεις, ουτε σπιτι, ουτε να δουλεψεις, ουτε να γραφτεις γυμναστηριο, ουτε να νοικιασεις μια ταινια απο το video club της γειτονιας. Αντε πες οτι βγαζουν καθε λιγο και λιγακι πλαστη. Η πλαστη θα περνουσε απο το video club και το γυμναστηριο, θα περνουσε ομως και απο τις τραπεζες; Δεν νομιζω. Καποτε καποιος θα καταλαβενε οτι η ταυτοτητα του ειναι πλαστη και τοτε θα τον πηγαινε στην αστυνομια και η αστυνομια θα εψαχνε να βρει τον φακελο του. Ομως αν ο αλλος ειναι 345 ετων τι φακελο να βρει η αστυνομια αφου ο φακελος του καθε ανθρωπου δημιουργειται μολις ενηλικιωθει (μολις βγαλει ταυτοτητα). Ολα αυτα τα σκεφτηκες; Και μην μου πεις οτι θα ζουσε οπως ακριβως ζει και ο Ντερεκ Μακλαουντ γιατι ειπαμε οτι το σεναριο του Χαιλαντερ ειναι δημιουργημα της ανθρωπινης φαντασιας. Ασε που δεν στεκει αν λαβεις υποψη σου ολα τα παραπανω.

RESPECT IS EARNED, NOT GIVENΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2003, 16:00:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε αθάνατε.

Μπερδευουμε κάτι
Αλλο να ζεί κάποιος πολλά χρόνια και αλλο να είναι άτρωτος.
Μήν μπερδεύουμε τον όρο αθάνατος με τον όρο άτρωτος.

Ναι υπάρχουν άνθρωποι που θα είναι αθάνατοι δηλαδή ζουν πολλά χρόνια. Οχι όμως άτρωτοι.
Τι πάει να πεί τον πάτησε αυτοκίνητο και εφυγε. Αφού θα τον διαλύσει. Πως θα φύγει διαλυμένος. Και αν του κόψει το κεφάλι πως θα είναι ακέφαλος.

Το να ζεί πολλά χρόνια. Ναί . Ας επικεντρωθούμε σε αυτό.

Αν λοιπόν υπάρχουν άνθρωποι που είναι αθάνατοι αλλα οχι άτρωτοι κάποτε θα πρέπει, να εχουν γεννηθεί και να μεγαλώνουν εστω αργά, πολύ αργά δεν μπορεί να παραμένουν πάντα μωρά αλλα ούτε και να παραμένουν στάσιμοι.

+++++Θα σου πώ κάτι λοιπόν που στο εχω αναφέρει και πιο πάνω αλλα δεν είδα να ενδιαφέρεσαι οχι μόνο εσύ αλλα και αλλοι.

+++++Δεν σου κίνησε ποτέ το ενδιαφέρον οτι μεγάλοι βασιλιάδες καθώς και άνθρωποι με αμύθητες περιουσίες δεν εχουν αναζητήσει την αθανασία.
Γνωρίζω οτι σε κάποιους συγκεκριμένους βαθύπλουτους προτάθηκε να γίνουν αθάνατοι. Πολλοί δεν δέχθηκαν. Αλλοι δέχθηκαν.

Δεν δέχτηκαν γιατι η αθανασία ήταν επίπονη . Ακόμα και στη μυθολογία αναφέρεται οτι ήταν επίπονη .

Ο λόγος που μπήκα στα εσωτερικά ήσουν εσύ. Εσένα βρήκα στη μηχανή αναζήτησης και μπήκα στα εσωτερικά.

Σε ενδιαφέρει η συνέχεια.... ή ενδιαφέρει κάποιον αλλον???

Πολλοί στα εσωτερικά ειναι μικροί σε ηλικία με παράξενες διαθέσεις και κάνουν χιούμορ.
Θα ήθελα αν μπορούμε να συζητήσουμε το θέμα χωρίς εμπαιγμούς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ATHANATOS
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2003, 20:38:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ATHANATOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ALLZARRO ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΑ ΟΣΑ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ.ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΘΑΝΑΤΟΙΕΙΤΕ ΕΧΟΥΝ ΘΕΙΚΗ ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ.ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣΑΝ ΤΟΥΣ ΠΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ,ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΤΙΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ ΕΚΕΙΝΕΣ<ΕΛΑΣΤΙΚΟΤΗΤΑ>ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΘΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΠΙΣΗΣ ,ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΟ ΦΙΛΟ ΜΑΤΡΙΞ ΓΚΟΣΤ,ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ.ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΘΑΝΑΤΟΙ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΝΤΑΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΟΥΝ ΜΙΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΤΗ?ΒΕΒΑΙΑ,ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΔΕΙΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ.ΦΙΛΕ ALLZARRO ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΟΤΑΘΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ?ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ Η ΕΦΟΠΛΙΣΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΑΘΑΝΑΤΟΙ ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΣΥΡΘΕΙ ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ.ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΜΗΝ ΜΕ ΚΟΠΟΙΔΕΨΟΥΝ ,ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ,ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΙΑΨΕΥΣΤΗΚΑ.ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2003, 21:00:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε αθανατε. Μηπως εχεις επηρεαστει λιγο απο τις ταινιες και τις σειρες και αυτο θολωνει την σκεψη σου; Κατι ελεγες για σταματημα σφαιρων! Σε λιγο πιστευω οτι θα δω και κανα θεμα που να λεει "MATRIX σεναριο η πραγματικοτητα;" και θα εχει την υπογραφη σου. Επισης δεν με καλυψες καθολου στο θεμα των ταυτοτητων. Η πλαστη χρησιμευει μονο για να κανει ενας παρανομος τις αγορες του κτλ. Ξεχνα οτι εχεις δει στις ταινιες για πλαστα διαβατηρια και τα σχετικα. Αυτα σημερα δεν περνανε. Το ξερω οτι θα μου πεις οτι για ολα τα προβληματα υπαρχει μια λυση ομως αυτο το ρητο το λεγανε πριν πολλα χρονια σιγουρα οχι το ετος 2003 οπου πολλα τετοια ρητα εχουν χασει πια την αξια τους. Εθεσα ενα πολυ απλο παραδειγμα της δυσκολιας που θα ειχανε οι αθανατοι (αν υπηρχανε) να κρυφτουν. Αν μπορεις να μου δωσεις μια λυση για το προβλημα που θα ειχανε μονο για της ταυτοτητες (αργοτερα αμα θες σου γραφω μια πληθωρα αλλων προβληματων)τοτε ισως να το σκεφτω καλυτερα. Οπως θα καταλαβατε και εσυ και ολοι σας λοιπον πιστευω οτι οτι εχει να κανει με το παραφυσικο εχει σχεση με την ψυχη και μονο με αυτη. Ελπιζω αγαπητε αθανατε να μην παρεξηγησες τον τονο του μυνηματος μου.

Φιλικοτατα οπως παντα

RESPECT IS EARNED, NOT GIVENΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ATHANATOS
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2003, 23:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ATHANATOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΧΙ ΦΙΛΕ ΜΑΤΡΙΞ ΓΚΟΣΤ ΔΕΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΑ ΤΟΝ ΤΟΝΟ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΟΥ.ΚΑΤΑΘΕΤΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ.ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΑΝΑΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΜΜΕΝΟΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ?ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΡΟΠΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ,ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΑΝΑΤΟΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΝΤΑΝ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΝ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2003, 01:15:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
:))))))))))καλη σας μερα φιλοι μου,θα μου επιτρεψετε μια μικρη παρεμβαση?ευχαριστω εκ των προτερων.
με μεγαλη προσοχη και περιεργια διαβαζω τα οσα γραφετε,θα παραθεσω και την δικη μου αποψη.
ολοι σας εχετε ακουσει οτι υπαρχουν τα προωρα γερατια,οπου καποιες ορμονες δρουν ετσι ωστε ο οργανισμος να επιταχυνει τον μεταβολισμο κ.λ.π.προσφατα το ακουσαμε και στις ειδησεις με το κοριτσακι που μεγαλωνε γρηγορα.σκεφτητε το αντιστροφο και ως εκ θαυματος οι ανθρωποι που εχουν αυτου του ειδους τον μεταβολισμο δεν γερνουν γρηγορα.
το οτι δεν εχουμε ακουσει για μια τετοια κατασταση δεν σημαινει πως εστω και ενα μεμονωμενο περιστατικο δεν θα υπαρχει.
με σεβασμο και απεραντη αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2003, 07:35:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Μανο, πιστευω πως αλλο ειναι να μην γερνω γρηγορα και αλλο το ειμαι αθανατος. Φιλε αθανατε, πιστεψε με δεν υπαρχει τροπος καλυψης.

RESPECT IS EARNED, NOT GIVENΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2003, 12:40:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας φιλοι μου:)))))))))))
matrix_ghost,εμμεσα σου εδωσα την απαντηση μου,λεγοντας σας για τα αργα γερατεια ,φανερωσα τι πιστευω στο θεμα .δεν πιστευω πως υπαρχουν αθανατοι,απλα ανθρωποι που γερνουν τοσο αργα,ωστε μοιαζουν σαν αθανατοι στα ματια μας.
με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


Edited by - manos on 15/08/2003 12:42:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2003, 12:47:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαλιστα. Παντως φιλε Μανο δεν υπαρχει μαρτυρια τετοιου φαινομενου στον πλανητη γη. (Και μην πει κανεις οτι υπηρξε αλλα κρατηθηκε μυστικο, γιατι αν γινοτανε θα γνωριζε την ιδια θεαματικοτητα που γνωρισε και το κοριτσακι με την προωρη εφηβια.) Στανταρ πραγματα.


RESPECT IS EARNED, NOT GIVEN

Edited by - matrix_ghost on 15/08/2003 12:48:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2003, 14:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε ΑΘΑΝΑΤΕ και υπόλοιποι της παρέας.

Δεν ξέρω πόσο καιρό ασχολείστε με το θέμα αυτό αλλα δεν βλέπω μέχρι στιγμής να γνωρίζετε κάτι πολύ σχετικό.

Εγώ ασχολούμε πάρα πολλά χρόνια, είχα μία εμπειρία μετά από κάτι που άκουσα ενώ βρισκόμουν σε λάθος μέρος από κάποιον που εψαχνε απεγνωσμένα διαθέτοντας τεράστια μυθικά ποσά να βρεί το πολυπόθητο ελιξήριο. Βέβαια και εκείνος εκινείτο γύρω από έναν πολύ ενημερωμένο κύκλο .

Μου προξένησε το ενδιαφέρον με τα οσα ακουγα και παρακολουθούσα διακριτικά τις ερευνές του .Πλησίασε αρκετά , πολύ αρκετά, βρήκε ορισμένα σκευάσματα οπου θα καθυστερούσαν την γήρανση ,πλήρωσε δε περιουσίες για να τα αποκτήσει . Μπορώ να πώ ότι κακό του έκαναν παρά καλό αν και έζησε αρκετά χρόνια. Κατά την διαδρομή του αυτή αναζητώντας το ελιξήριο πλησίασε και ανθρώπους οπου του μίλησαν για έναν τρόπο οπου θα μπορούσε να ζήσει για πάντα . Προθυμοποιήθηκε και του εξήγησαν ότι δεν ήταν θέμα χρημάτων.

Το ποιος θα γινόταν αθάνατος δεν το αποφάσιζε ο ιδιος αλλα ++ αλλοι++.

Όχι βασιλιάδες λοιπόν ουτε μεταλοεπιχειρηματίες αλλα ανθρωποι που επρεπε να ζήσουν πολύ περισσότερα χρόνια. Ανθρωποι λιγοστοί στον κόσμο ``αδιάφθοροι`` ο χαρακτήρας των οποίων αγγίζει τα όρια της ``τελειότητας, ήταν το πρώτο κριτήριο για την επιλογή τους. Τα υπόλοιπα κριτήρια ποικίλλουν αναλόγως…….
Οι περιπτώσεις αυτές είναι τόσο λίγες και κλειδωμένες ώστε μέχρι στιγμής οι διαρροές είναι μηδενικές.

Το να γίνεις αθάνατος δεν είναι κανένα υγρό η χαπάκι αλλα μία πολύ μεγάλη διαδικασία , επώδυνη, και δεν νομίζω ότι ευκολα κάποιος ανθρωπος να θυσίαζε τον συνηθισμένο τρόπο ζωής του ώστε να το αποκτήσει.

Αυτά αποκόμισα από την παράξενη εμπειρία από αυτόν τον άνθρωπο, ο οποίος κατά καιρούς ειχε χρησιμοποιήσει διάφορους τρόπους για να ζήσει περισσότερο χρησιμοποιώντας διάφορα σκευάσματα Βέβαια εζησε αρκετά αλλα με πολλά προβλήματα.
Όλα αυτά πρίν από πολλα χρόνια βέβαια.
Εγώ συνέχισα να ερευνώ το θέμα και το ερευνώ ακόμα
Εχω αρκετές πληροφορίες Είναι πολύ τραβηγμένες όμως .
Δεν ξέρω αν ενδιαφέρουν???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ATHANATOS
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2003, 17:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ATHANATOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΑΛΛΖΖΑΡΟ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΕΣ.ΞΕΡΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΠΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.ΞΕΡΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ Η ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΘΑΝΑΤΟΣ?ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΘΑΝΑΤΟΣ?ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΘΑΝΑΣΙΑ?ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΙΑ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΣΤΑΡ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ .ΙΣΩΣ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΘΑΝΑΣΙΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2003, 17:56:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"HOLLY GRAAL", ΣΤΑΥΡΟΦΟΡΙΕΣ, ΑΒΑΛΛΟΝ, ΑΡΘΟΥΡ- ΕΞΚΑΛΙΜΠΕΡ,ΙΕΡΗ ΛΟΓΧΗ,ΑΛΧΗΜΕΙΑ.ΘΕΜΑΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ....
ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΘΑΝΑΤΟΙ,ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ...
ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΣΥΛΛΑΒΟΥΜΕ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΝΑΛΟΓΗ ΜΥΗΣΗ....


ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ.... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 15/08/2003 17:58:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy