ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 ΟΤΑΝ (ΠΕΤΑΤΕ) ΚΟΙΜΑΣΤΕ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
z1gr
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 01:11:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους z1gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
akrivos ayto roto..

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 01:22:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή τί; Αν πετάμε όταν κοιμόμαστε ή αν κοιμόμαστε όταν πετάμε;

Δεν θα μπορούσες να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος στο θέμα που θέλεις να συζητήσεις;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 03:09:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μιά μικρή διευκρίνηση:

όταν ρετάμε, ή όταν πετάμε?

εγώ νομίζω κατάλαβα

αν πετάμε όταν κοιμώμαστε, έτσι?
λοιπόν, πολλές φορές, και είναι υπέροχα.
ένα αίσθημα ανανέωσης και αισιοδοξίας.
πολύ θα ήθελα να έχω μιά πιό συνειδητή εμπειρία πετάγματος όμως!

Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 10:56:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάλι θα ήθελα κι άλλες διευκρινήσεις...

Αγαπητέ z1gr,

Αναφέρεσαι στα πολύ γνωστά και συχνά όνειρα--σημειωτέον δε τα συχνότερα όνειρα--τα οποία περιλαμβάνουν πτήση ή μήπως στο επίσης γνωστό φαινόμενο της αίσθησης--ή της ψευδαίσθησης, αυτό είναι προς συζήτηση--αιώρησης εκείνα τα λίγα λεπτά πριν την έλευση του ύπνου;

Δύο φαινόμενα διαφορετικά, αλλά εξίσου ενδιαφέροντα πιστεύω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

z1gr
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 14:07:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους z1gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
pion pirazei pou grafo me latinikous xaraktires??
akou ekei.. petate kai oxi (retame) ti na po..to perno os peiragrma.

tora gia to thema eimoun safis OTAN ( PETATE) KOIMASTE?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 16:25:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι δεν καταλαβαίνετε δηλαδή; Ο άνθρωπος ήταν ΣΑΦΕΣΤΑΤΟΣ!
..Θέλω να γίνω Εχέμβροτος στη θέση του Εχέμβροτου...

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 16:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λιλιθ μου ,αααχ ,το ζηταει ο οργανισμουλης σου το πειραγμα χαχαααχααχαχααχαχ:))))

πεταγμα με ολοκληρη την σημασια????

δεν το προεκτεινω ομως θα περασουμε απο λογοκρισια χαααχχααχαχαχ

να εισαι παντοτε καλα,μου αρεσει η υπεροχη διαθεση που εχεις:)))

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LOGOS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


149 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 19:24:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LOGOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς ή ευτυχώς όλοι μας όταν πετάμε κοιμώμαστε μιας και η επιτυχία είναι μια γλυκιά νάρκη.Ποιός μπορεί να θεωρηθεί ξύπνιος όταν όλα του πάνε καλά,μάλλον σε μια νιρβάνα βρίσκεται στην οποία ονειρεύεται τον εαυτό του σαν βασιλιά των πάντων.Η παραγματική αφύπνιση έρχεται στις προσγειώσεις ειδικά μάλιστα όταν αυτές είναι ανώμαλες.Τότε κινητοποιούμαστε να κάνουμε κάτι ή να μάθουμε κάτι διακόπτωντας τον βαθύ "ύπνο" της παντοδυναμίας μας.Τότε είναι που η αδρεναλίνη μας φτάνει στα ύψη και αν δεν μπούμε στη δράση τελικά η δράση αυτή πραγματοποιείται μέσα μας σαν μια βόμβα που σκάει στην παλάμη μας...και μας σκοτώνει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 19:49:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο φίλος LOGOS καλά τα είπε! έδωσε μιά νέα διάσταση στο θέμα...

ήταν όμως άραγε αυτό το οποίο ήθελε να πει ο ποιητής -του θέματος;

δείτε!!! η απορία παραμένει ζωγραφισμένη σαν μιά αγωνιώδη γκριμάτσα στα πρόσωπα των περισσοτέρων αναγνωστών μας!

η αγωνία Τ Ω Ρ Α κορυφώνεται!!!

μείνετε λοιπόν συντονισμένοι μαζί μας!
στο επόμενο μήνυμά του, ο φίλος z1gr θα έχει σίγουρα να μας πει περισσότερα!

από μένα μιά καληνύχτα γιά ένα όμορφο βράδυ, και...
θα τα πούμε σύντομα αύριο!

Y.G. file z1gr mhn to perneis prosopika! to still mou einai!

Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^


Edited by - λίλιθ on 19/09/2003 19:51:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 01:12:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι δεν καταλαβαίνετε δηλαδή; Ο άνθρωπος ήταν ΣΑΦΕΣΤΑΤΟΣ!
..Θέλω να γίνω Εχέμβροτος στη θέση του Εχέμβροτου...

Communicating at an unknown rate...


XAAXAAXAXXAAAXXAX EISAI FOVERI LEMEEEE!!!!!!!!!!

8.nΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 03:55:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε LOGOS
Η διάσταση που έδωσες στο θέμα είναι πρόκληση για προβληματισμό. Μου θυμίζει μία δική μου παρομοίωση με ένα ποδήλατο.
Βρίσκεσαι στην κατηφόρα, και το ποδήλατο τρέχει - τρέχει, και δεν χρειάζεται να εξαντλείσαι γυρνώντας τα πετάλια για να κινηθεί.
Κάποτε όμως η κατηφόρα θα τελειώσει, κι ο κοιμισμένος ποδηλάτης, νόμιζε πως αυτός κι όχι η κατηφόρα ευθυνότανε για την κίνηση του ποδηλάτου.
Ας ευχηθούμε να ξυπνήσει εγκαίρως, να βάλει τα πόδια του σε κίνηση, να πονέσει τους μύες του, γιατί η ζωή και ο δρόμος έχει και ανηφόρες, και κατηφόρες.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 04:01:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσπαθώ όταν πετάω να έχω ορθάνοιχτα τα μάτια της ψυχής και της καρδιάς μου...Δε νομίζω οτι κοιμάμαι...αποχωρίζομαι πολλά πέπλα απο πάνω μου...

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LOGOS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


149 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 16:12:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LOGOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή φίλη amalia
Ο άνθρωπος,ειδόμενος απο μια ενεργειακή-θερμοδυναμική οπτική,είναι ένα ανοικτό ενεργειακό σύστημα που ανταλάσσει ενέργεια με το σύμπαν.
Για να μη θεωρηθεί οτι αναφέρομαι σε κάποια υπερφυσική ενέργεια ,διευκρινίζω οτι μιλώ για τη φυσική έννοια της ενέργειας που είναι κάθε δυναμική οντότητα η οποία καταναλισκόμενη (αξιοποιούμενη) αποδίδει έργο και μέσο αυτού μεταβολές τόσο στον ενεργόντα όσο και στον υφίσταμενο την ενέργεια αυτή.Το σύμπαν ουσιαστικά αποτελείται απο φορείς ενέργειας και αυτό που το ενδιαφέρει περισσότερο απ'όλα είναι η ομαλή διακίνηση της ενέργειας αυτής.
Ο καθένας μας είτε συσωρεύει ενέργεια είτε αποδίδει ενέργεια και τελικά το ισοζύγιο συσώρευσης-απόδοσης είναι αυτό που καθορίζει πόσο καλοί διαχειριστές ενέργειας είμαστε.Δεν ενδιαφέρει τη φύση πόση ενέργεια θα συσωρεύσεις αρκεί να λειτουργείς σαν αξιόλογη επένδυση ενέργειας και να αποδίδεις άλλη τόση ενέργεια ή και περισσότερη με αυτήν που συσώρευσες.Άν δεν είσαι καλός διαχειριστής τότε το πλεόνασμα ή το έλλειμα ενέργειας μέσα σου το πληρώνεις με την ίδια την ύπαρξη σου.Άν όλη τη μέρα αποθηκεύεις τροφή και δε κινείσαι καθόλου το πάχος σε σκοτώνει....άν απο την άλλη ξεκουράζεσαι εν όψει κάποιου αγώνα-δοκιμασίας έχεις να επιτελέσεις τότε αυτή η συσώρευση όχι μόνο κακό δε σου κάνει αλλά απενντίας σε οφελεί.Όλα αυτά τα σκαμπανεύάσματα στα οποία αναφέρεσαι είναι ουσιαστικά οι αλληλοδιάδοχες καταστάσεις συσώρευσης και απόδοσης απο τις οποίες διέρχεται κάθε φυσική ύπαρξη.Δεν είμαι ενάντια στον ύπνο λοιπόν που μπορεί να συνοδεύει το πέταγμα μας(ενεργειακός πλούτος) αλλά με την προυπόθεση αυτός να γίνεται εν όψει μιας νέας ενεργαιακής επένδυσης που θα μας ανεβάσει ακόμα ψηλότερα.Ύπνος που να οδηγεί σε μια μόνιμη και στάσιμη κατάσταση(που φυσικά δεν υπάρχει τέτοια απλά είναι το όριο μεταξύ εξέλιξης και φθοράς)είναι η αποδοχή οτι πλέον δεν μπορούμε να διαχειριστούμε τον πλούτο με τον οποίο πολύ πρόθυμα μας δανειοδοτεί το σύμπαν.Χαίρομαι που είσαι μια πολύ σωστή διαχειρίστρια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 02:50:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
VERY WELL SAID! Mr LOGOS...καλώς ήλθατε eso-terra!

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 12:52:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
LOGOS! Είσαι όλα τα λεφτά!

Ο "ποιητής" του θέματος που εξαφανίστηκε?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
z1gr
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 17:51:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους z1gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
tha miliso ligo gia to thema to opio evala (den exo poli time sorry).
sto telos,isos na sas po kai gia to pos petao ego..
merikoi plisiasan arketa, ksefigan omos kai pali

o grigoris pige konta..

o logos ekvathinei ypervolika logo kektimenis taxytitas kai tis arketis gnosis apo eksoterikes piges gnosis kai oxi apo ton idio
as parousiasoume tis gnosis parmenes apo apo tous eaytous mas.
oso gia ton (ypno) de exo kataferei na elegxo oute myalo oute soma
otan koimame..
kai sigoura den milao gia ta pedika oneira sta opia (petagame)thimaste..(an kai isos itan ena mynima gia mas to ti mporoume na kanoumesto melon..

ΑΜΑΛΙΑ ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΛΛΑ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ grafo etsi..sorry
ta leme argotera

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LOGOS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


149 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 19:48:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LOGOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ z1gr
Εμβαθύνω γιατί μου αρέσει πολύ να περιπλανιέμαι στα πολλά νοήματα των λέξεων.Καμμία γνώση δεν είναι αποκλειτικά εξωτερική μιας και το κάθε τι φιλτράρεται απο εσωτερικά φίλτρα και εσωτερικές ανάγκες μας ωθούν προς αυτό.Άν με το όρο εσωτερική γνώση εννοείς κάποιον που να είναι Γκουρού,όχι φίλε μου πράγματι δεν είμαι.Ωστόσο προσπαθώ να μελετώ τα μαθήματα που καθημερινά μου διδάσκει η ζωή μου.Και φυσικά δεν υπήρχε κεκτημένη ταχύτητα απλά αν διαβάσεις μερικές ακόμα συμμετοχές μου στο φόρουμ θα καταλάβεις οτι μου αρέσει η εννοιολογική προέκταση και οι συνειρμοί στους οποίους μπορεί να οδηγηθείς απο εξωτερικά ερεθίσματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 04:24:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω δεν θα παω πιο βαθια (ετσι και αλλιως ειμαι ρηχος τυπος )απλα θα σταθω εδω
quote:
den milao gia ta pedika oneira sta opia (petagame)

αυτα τα ονειρα ειναι ακρως σεξουαλικα οπως λεει και ο μπαμπακας της ψυχολογιας γιαυτο ειναι και πολυ ωραια δεν νομιζω να υπαρχει ανθρωπος που να εχει δει τετοιο ονειρο και να ξενερωσε (το ξενερωμα ερχεται οταν ξυπνας) εκτος και αν πασχει απο υποθερμια πισω χαμηλα

τελικα ομως φιλε μου τι θελεις να μας πεις? αν μπορεις να πετας με τον νου σου οπου θελεις? αυτο γινεται ευκολα και οχι μονο στον υπνο αν καποιοι με αποκαλεσουν ονειροπαρμενο θα πω οτι οσοι δεν ειναι χανουν επεισοδια (αν και δεν θεωρω τον εαυτο μου ονειροπαρμενο αλλα προσγειωπαρμενο)

απο την αλλη αν εννοεις μαζι με τον νου να πετας και εσυ δεν ξερω φιλε μου αν γινεται αυτο (ασε που κανει και κρυο εκει ψηλα )

και μια τριτη εκδοχη που μου αρεσει και πολυ και την βρισκω και σωστη αν εννοεις να πετας με τον νου σου αλλα εκει που πας να τα βλεπεις real time δηλαδη αν πεις θα παω με τον νου μου μεχρι τον λευκο τον πυργο και να πας αλλα να βλεπεις οτι γινεται εκει σαν να εισαι εκει στα αληθεια ενω εισαι ξαπλα στον καναπε αυτο θα ηταν τελειο "τοσα μας χαρισε ο καλος δημιουργος του συμπαντος δεν μας εδινε και αυτο το χαρισμα? ο κοσμος μας θα ηταν πολυ καλυτερος χωρις συνομωσιες και βρωμικα μυστικα"

επιτελους ομως τι θελει να πει ο ποιητης? εγινε εδω μεσα ποιος θελει να γινει εκατομυριουχος "εγω εγω"

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

z1gr
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 23:38:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους z1gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gia sas kai pali.. eime atomo pou den fliarei gia na eksigisei kati
ston allon, giati apla an o allos eine na katalavei tha katalavei akoma kai me mia leksi.

vazontas ayto to thema me 3 lekseis stin ousia anazito (kati) apo (esas). perimeno apantisis-analisis-empiries as pei ti gnomi-apopsi tou opos to katanoi o kathenas.

mia apantisi gia ton LOGOS: den leo oti ekanes kati lathos file,
elega gia alli morfi gnosis-empirias proerxomeni eksolokliroy apo ton eayto mas(xoris tin epidrasi apo diavasmena keimena i didaskalia, i akoma apo apotipomenes kai anaplasmenes eikones)
dystixos de mporo na eksigiso parapano pragmata edo ektethimenos mesa
se forums kai zito sygnomi gia ayto.
(sevome apolita ton kathena sas kai tin apopsi tou)
ta leme pali


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 01:41:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
gia sas kai pali.. eime atomo pou den fliarei gia na eksigisei kati
ston allon, giati apla an o allos eine na katalavei tha katalavei akoma kai me mia leksi.
"ΜΠΑΝΑΝΕΣ" ελπιζω να με καταλαβες με αυτη την μοναδικη λεξη.

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

z1gr
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 01:46:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους z1gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mpanana :vevea katalava.. oti s aresei na tis xrisimopoiis
poli kala!
***********..
______________________________________________________
Διαγραφή υποτιμητικών και αγενών εκφράσεων από τον Admin
______________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 01:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
"ΜΠΑΝΑΝΕΣ"

quote:
palio pousta..

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ...

Αν δε σέβεστε τον εαυτό σας σεβαστείτε τουλάχιστον το χώρο που σας φιλοξενεί. Κάντε αυτή τη ΧΑΡΗ στον ευατό σας.

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 01:59:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε z1gr,
καταρχήν σε ευχαριστώ που απάντησες στο μήνυμα - προτροπή μου.

Θα σε στεναχωρήσω όμως λιγάκι σχετικά με τα greeklish:
Μεταφέρω μήνυμα του admin των φόρουμς, από άλλο τόπικ...
2ο Θέμα:

quote:
Παρακαλώ ΟΧΙ Greeklish. Έχουμε αναφερθεί ξανά στο ζήτημα αυτό και απλά θα περιοριστώ να αναφέρω ότι το ESOTERICA.gr προωθεί την αποκλειστική χρήση ελληνικών χαρακτήρων στα μηνύματα των Forums, εκτός εάν υπάρχει τεχνικό πρόβλημα και στην περίπτωση που δεν καταστεί εφικτό να λυθεί αυτό με την βοήθεια των τόσων πρόθυμων Συντονιστών μας(με τεχνικές γνώσεις) και Μελών μας

Πέρα από αυτό, νομίζω ότι σε τελική ανάλυση κι εσύ θα αισθανόσουνα καλύτερα εάν οι συνομιλητές σου μπορούσαν να διαβάσουν με μεγαλύτερη ευκολία τα μηνύματα που γράφεις!
Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 02:08:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το παραπάνω σχολιάκι, το σχετικό με τα φρούτα, τώρα το παρατηρησα!!!

Α, φίλε μου z1gr, εδώ μέσα δεν βρισκόμαστε για να βρίζουμε!

quote:
Κατά τη διάρκεια συμμετοχής σας στις Ομάδες Συζήτησης(Forums) του ESOTERICA.gr συμφωνείτε οικειοθελώς στο ότι δεν θα αποστείλετε πληροφορίες που να είναι αγενείς, υποτιμητικές, μισαλλόδοξες, προσβλητικές για άλλα πρόσωπα ή ιδεολογίες, απειλητικές, παραβιάζουσες την ιδιωτικότητα των άλλων, χυδαίες ή παράνομες


Εάν όντως συμφωνείτε με τους Κανονισμούς και τις Πολιτικές που δηλώνονται σ'αυτήν την συμφωνία καθώς και με τα κριτήρια που αναφέρονται, προχωρήστε πατώντας το κουμπί "Συμφωνώ!" παρακάτω, ειδάλλως πατήστε "Ακύρωση".


αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 02:26:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...
Όταν πετάω γίνομαι ο άνεμος...όταν πετάω δεν είμαι μέσα μου αλλά είμαι εγώ...
όταν πετάω ακούω καμπάνες να ξεπροβοδίζουν την έξοδο και να βρίσκομαι ξαφινικά στο μεταίχμιο αυτών που δε γνωρίζω και δε πρόκειται να μάθω.
Όταν πετάω προσποιούμαι οτι κοιμάμει, διότι αν πώ οτι δε κοιμάμαι, οι άλλοι θα με θεωρήσουν τρελλλό...
Όταν πετάω δε ξέρω πότε και άν θα γυρίσω...

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 02:31:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ελα ρε και εγω που νομιζα οτι θα καταλαβαινες τι ηθελα να πω με μια λεξη αραγε την ειπα μεταφορικα η κυριολεκτουσα? φυσικα δεν καταλαβες γιαυτο και τσαντιστικες εξαλου μας εδωσες την ευκαιρια να γνωρισουμε τον πλουσιο εσωτερικο σου κοσμο και να δουμε καθαρα οτι εχεις συνδυασει στο μυαλο σου της μπανανες με την ομοφυλοφιλια και το φαλικο συμβολο μεχρι εκει φτανει η φαντασια σου και η ψυχικη σου ποιοτητα.

οσο για την λεξη μπανανα απο ποτε ειναι υβρις φιλε secondborn? υβρις ειναι το παλιο*****α που με αποκαλεσε αυτος ο ευγενικος ανθρωπος που δεν του κραταω κακια γιατι πολυ απλα τον λυπαμαι γιατι δεν ξερει να φερεται σαν ανθρωπος.

απο την στιγμη που καποιος ανοιγει ενα θεμα βαζει στην αρχη την αποψη του και γενικα τι θελει να μας πει μεσα απο αυτο το θεμα αντιθετα ομως ειδα καποιον που εβαλε ενα θεμα με τιτλο να αιωρηται δεν δινει καμια εξηγηση παρα μονο μια λεξη οπου με αυτη την λεξη θελει να καταλαβουμε τι εχει στο κεφαλι του (ουτε την λεξη δεν ειδαμε)
και αναλωνεται στο να απανταει στον καθενα αν πλησιαζει σε αυτο που εχει στο κεφαλι του η ειναι πολυ μακρια

εκανα υπομονη να δω τι θελει να μας πει αλλα απο οτι καταλαβα δεν εχει να μας πει τιποτα απλα ανοιξε το θεμα για να δειξει οτι εκπεμπει σε υψηλοτερη συχνοτητα και οτι εμεις οι κοινοι θνητοι δεν μπορουμε να τον πιασουμε "δεν πιστευω η λεξη πιασω να ειναι και αυτη σεξουαλικο υπονοουμενο"

οσο για την λεξη μπανανα εχει και αλλα νοηματα εκτος απο το σεξουαλικο
πρωτα πρωτα διαχωριζει ακαριαια τα βρωμικα μυαλα απο τα καθαρα μυαλα μετα περναμε στο οτι κοβεται αγουρη για να την παρουμε ωριμη αυτο το δευτερο το επιασες φιλε μου? ειναι πανω απο μια λεξη αρα σε βοηθησα περισοτερο

μετα εχουμε την μπανανα σαν συμβολο της καταπιεσης και του εξευτελισμου των φτωχων κατοικων της λατινικης αμερικης απο της πολυεθνικες και αν πει καποιος οτι ξεφυγα απο το θεμα τον πληροφορω οτι οι ινες απο την φλουδα της μπανανας με μια υποτυπωδη επεξεργασια παραγουν ενα πρωτης ταξεως παραισθησιογονο το οποιο ειναι ενα οχημα για να πεταξει ο νους με βοηθεια ακομα πιο περα απο τα ορια της φαντασιας και της λογικης και φυσικα χωρις τον φοβο του θανατου (δεν ειναι ηρωινη) και φυσικα νομιμα ο νομος δεν απαγορευει την χρηση της μπανανας

ετσι λοιπον απο μια λεξη βλεπουμε να ξεπεταγονται στρατιες πληροφοριων ενω καποιος εμεινε στο σεξ με τετοια νοοτροπια και ψυχικο κοσμο μονο με την ολυμπιακη μπορεις να πεταξεις φιλε μου

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like you

Edited by - endorama on 23/09/2003 05:20:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 03:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
z1gr, έχεις μέχρι τώρα πάρει μία κίτρινη κάρτα... και κάτι παραπάνω για να λέμε την αλήθεια.

Φυσικά αναφέρομαι πρωτίστως στο θέμα των "γαλλικών" σου και κατά δεύτερο λόγο στο:

quote:
ΑΜΑΛΙΑ ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΛΛΑ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ grafo etsi..sorry

Ε, λοιπόν εάν μπορείς, θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες από εδώ και πέρα.

Εννοείται βέβαια το ότι αν σε μόλις 6 μηνύματα τα έχεις καταφέρει τόσο "καλά" μας δίνει και την δυνατότητα να πούμε ότι οποιαδήποτε περαιτέρω "παρέκκλιση" θα θεωρηθεί... αποβολή.

Ευχαριστώ για την κατανόησή σου(και για την ανοχή των υπολοίπων Μελών ).


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 14:43:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
οσο για την λεξη μπανανα απο ποτε ειναι υβρις φιλε secondborn?

Δεν είπα ότι αποτελεί ύβρη το κάλεσμα αυτού του θεσπέσιου φρούτου.(Anana βοήθεια!)
Μπορεί όμως κάλλιστα(όπως και έγινε στην προκειμένη περίπτωση) να αποτελέσει αφορμή για παρεξηγήσεις. Τέλος πάντων.
Νομίζω ότι μας έδωσε τη σκυτάλη ο Admin. Ας φτάσουμε τώρα εμείς όρθιοι στον τερματισμό.

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
z1gr
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 14:53:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους z1gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΟΥ
ΚΡΙΤΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΤΡΟΠΟ.

Ο ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΥΝΑΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟ FORUM (οι άλλοι θα με θεωρήσουν τρελλλό...) ΛΕΩ: NE OI ΑΛΛΟΙ ΜΟΝΟ
Όταν πετάω δε ξέρω πότε και άν θα γυρίσω...ΛΕΩ:ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ CONTROL

ΟΣΟ ΓΙΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΛΕΤΕ... ΑΠΛΑ ΚΑΝΤΕΤΟ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.
ΑΜΑΛΙΑ.. ΙΣΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΒΗΝΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΚΑΤΙ (ΜΠΑΝΑΝΕΣ) ΕΓΩ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΑΠΛΟΣ.!
TA ΛΕΜΕ ΠΑΛΙ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 20:00:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν...

Αν μπορεις να κρατιεσαι νηφαλιος, σαν ολοι τριγυρω
τα ‘χουν χαμενα και φταιχτη σε κραζουν για τουτο…
Αν μπορεις να πιστευεις σε σενα, σαν ολοι για σενα αμφιβαλλουν,
μα και ν’ ανεχεσαι εσυ ν’ αμφιβαλλουν για σενα…
Αν μπορεις να προσμενεις, χωρις ν’ αποκανεις ποτε καρτερωντας…
Κι αν, σα σε μπλεξουνε ψευτες, εσυ σε ψευτιες δεν ξεπεσεις…
Κι αν μισημενος, κρατεις την ψυχή σου κλεισμενη στο μισος,
μα χωρις και να δειχνεις ποτε περισση καλοσυνη
κι ουδε παρά πολύ συνετος στις κουβεντες σου να’ σαι…

...

μη νομίζεις ότι εγώ που σου γράφω αυτό το απόσπασμα, τα έχω καταφέρει, αλλά βοηθάει πότε - πότε να το θυμίζεις στον εαυτό σου!

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 01:57:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε z1gr, προσπαθώ συχνά να πετάω κοντά ή μακριά και να ξεχνώ το χρόνο και το όνομα των πραγμάτων...
Να γίνομαι ένα με το άχρονο παρόν...
Όσον αφορά για κάποια πράγματα που έχεις γράψει, δε πιστεύεις οτι είναι ανάρμοστα σε μια όμορφη παρέα σα και τη δική μας?...
Πώς να χτίσεις μετά?...Πως να πετάξεις?...

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy