ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 VAMPIRES
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 22:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα Vampires (Με Ελληνική ονομασία "Βρυκόλακας") είναι στην ουσία ανθρώπινα πλάσματα χωρίς καμιά διαφορά στην εξωτερική εμφάνιση ή στις βασικές διαφορές απ τους άλλους ανθρώπους εκτός από την, πολλές φορές, ανάγκη να "τραφούν" με κάποιας μορφής ενέργεια, κυρίως απ τους άλλους ανθρώπους γύρω τους (ή έστω με κάποιο υποκατάστατο αυτής). Τα Vampires χωρίζονται σε 2 κύριες κατηγορίες
1. Blood Vampires : Στα οποία υπάρχει η ανάγκη για αίμα απ το οποίο και παίρνουν την απαραίτητη γιαυτά ενέργεια.
2. Psychic Vampires : Στα οποία η απαραίτητη ενέργεια προέρχεται απ τους άλλους ανθρώπους με την μορφή Ζωτικής ενέργειας.

απο το site http://www.blackstate.gr/Vampires.htm

τι γνωριζεται εσεις σχετικα?

_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 10:46:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ante den xerei kaneis tpt?
thelo na matho....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 11:03:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρίξε μια ματιά στα παρακάτω τόπικ φίλε Pinhead.
Αναφέρονται πολλά και διάφορα για τους βρυκόλακες.


Βρυκόλακες στην Ελλάδα - Θρύλοι και δοξασίες - http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=463
What about 'vampires'...? - http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1522
Πρώσγειοι - http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1133
Βρικόλακες - http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2174

(μπορεί να μου έχει ξεφύγει και κανένα... )


"For the strength of the wolf is the pack and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 11:04:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
epitelous kapios apantise!!!!!

euxaristo asimenie like!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 11:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτο θα πει ταχυτητα!!!!
Καλημέρα μας
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 11:30:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hehehehe

telika pos mporeis na katalabeis an kapios einai i oxi?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mandragoras
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 14:20:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mandragoras  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑ είναι γνωστή η μέθοδος...
Ενας βρυκόλακας δεν έχει είδωλο (σε καθρέφτη).
Απλή και σίγουρη μέθοδος για να τσεκάρεις κάποιον...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

devilmanson
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 16:10:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους devilmanson  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
giati mipos exei dei kanenas pote kanena vampire???kata ti gnomi mou einai ta monadika plasmata opou gia mena den uparxoun!!

believe in your mind insanity is just begging!!!devilmanson!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wishmaker
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 22:35:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wishmaker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικα αν και ταινιες το dracula 2000 και το blade 1 8α σου δωσουν πολυ ωραιες πληροφοριες για τα vampires με υπεροχες εξηγησεις... Απο κει και περα μαλλον δεν υπαρχουν -δυστυχως - γιατι ολοι μας 8α 8ελαμε να μας δαγκωσουν ;) Αν τελικα υπαρχουν παρε ενα υπεριωδες φακουδακι σε στυλο και ριχνε το σε οποιον νομιζεις... Αν τελικα ειναι βρυκολακας 8α δειξει να ενοχλειτε... Αν βρεις παρε κανα τηλεφωνο να περασω για δαγκωνια :))))))))))))

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 08:10:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους. Πολύ ωραίο το θέμα που ανοίξατε.
Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν έχω δει ποτέ βρυκόλακα αλλά δεν έχω ακούσει και κανέναν γνωστό μου να έχει δει.
Σε λογοτεχνικό επίπεδο πάντως η Anne Rice πιστεύω ότι είναι αυτή που έχει αναπτύξει πολύ τον μύθο των βρυκολάκων, ξεφεύγοντας από την πεπατημένη. Έχω διαβάσει σχεδόν όλα τα "Vampire Chronicles" και πάντα προσθέτει κάτι καινούριο, ικανοποιώντας και την περιέργεια του αναγνώστη (πως δημιουργήθηκαν, τι φοβούνται, πως ζουν κ.τ.λ.).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 11:01:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΑ είναι γνωστή η μέθοδος...
Ενας βρυκόλακας δεν έχει είδωλο (σε καθρέφτη).
Απλή και σίγουρη μέθοδος για να τσεκάρεις κάποιον

Και μου το λεει η μαμα μου να κραταω τσαντουλα και καθρεφτακι σαν κοριτσι που ειμαι και εγω!
Βρηκα και εγω λοιπον ενα λογο να το κανω!!!!!!!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

UFO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 23:40:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους UFO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ SCULLY ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΕΡΝΕΙ Ο MOLDER. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΖΟΜΠΙ Η ΓΙΑ ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΒΡΙΚΟΛΑΚΕΣ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΣΤΗ ΣΤΗΛΗ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΙ,..............Κ.Τ.Λ [ΕΝΑ] ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ...
THE TRUTH IS OUT THERE...........

Edited by - UFO on 11/12/2003 23:43:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 10:43:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε UFO διάβασα την ιστορία σου στο topic "ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΙ κ.τ.λ.", είναι πολύ ενδιαφέρουσα.

Scully έχω να προτείνω κι άλλη μέθοδο προφύλαξης : να τρώμε πολλά σουβλάκια με άφθονο τζατζικάκι (δικαιολογίες για γουρούνιασμα)!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 17:06:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Scully έχω να προτείνω κι άλλη μέθοδο προφύλαξης : να τρώμε πολλά σουβλάκια με άφθονο τζατζικάκι

ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΤΖΑΤΖΙΚΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΕ ΠΙΔΙΑ? ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΝΤΟΤΕ ΣΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΠΡΟΧΕΙΡΟ ΠΑΛΛΟΥΚΙ????
ΤΟ ΒΡΗΚΑ!!!!!! ΘΑ ΛΑΝΣΑΡΟΥΜΕ ΝΕΑ ΜΟΔΑ ΜΕ ΣΚΟΡΔΟΥΣ ΚΡΕΜΜΑΣΜΕΝΟΥΣ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ( ΑΨΟΓΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΒΡΑΔΥΝΟ ΦΟΡΕΜΑ. MUST ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΒΕΓΙΟΝ! ΤΡΕΞΕ ΚΟΣΜΕ ΤΡΕΞΕ!!!!!!)

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

UFO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 20:07:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους UFO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΑΝΣΑΤΙΟΝΦ ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΡΕΣΕΙ ΤΟ ΤΖΑΤΖΙΚΗ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΟΟΟΟΟΛΑΑΑΑ ΓΙΝΟΝΤΕ......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 12:01:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λατρεμένα μου παιδιά έχω λύση και για αυτούς που δεν τρώνε το τζατζίκι!
Μπορείτε να τρώτε μία ωραιότατη σάλτσα πέστο που πάει με όλα!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 17:41:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΣΑΛΤΣΕΣ ΤΡΩΩ!!!! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙ Ο ΣΚΟΡΔΟΣ ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΕΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΣΟΥ?? ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ ΑΝ ΤΥΧΕΙ Ο ΒΡΥΚΟΛΑΚΑΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΟΤΑΝ ΧΩΝΕΨΕΙΣ? ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟΤΕ ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΣΚΟΡΔΑΚΙ ΣΤΟ ΤΣΕΠΑΚΙ!!!!!!

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

UFO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 17:55:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους UFO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΟΡΑΜΕ ΕΝΑ ΣΤΑΥΡΟ ΜΕ ΣΚΟΡΔΟ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 18:12:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΣΤΑΥΡΟ???

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 01:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΣΤΑΥΡΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΣΑ ΦΥΛΑΧΤΟ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟΔΟΤΙΚΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΑΤΙΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ,ΚΑΙ ΒΡΥΚΟΛΑΚΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Smart Alex-
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 02:50:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Smart Alex-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
pooo mou anoiksate thn oreksh me ta tzatzikia..!!

Victory or ValhallaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 07:46:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
UFO thanks for the tip!!

Έχω έναν τέτοιο σταυρό στο αυτοκίνητό μου. Είδες για να έχω θεούσα πεθερά;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

UFO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 17:04:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους UFO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SANSATIONF ΨΑΞΕ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ.
THE TRUTH IS OUT THERE.............

Edited by - UFO on 15/12/2003 17:06:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 20:32:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΙ ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ ΔΕΝ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΣΤΑΥΡΟ???? ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ. ΞΕΡΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΚΑΡΦΩΣΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΛΟΥΚΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ. ΘΑ ΕΧΩ ΠΑΝΤΟΤΕ ΕΝΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ( ΟΧΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΑΣΤΕ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΥΤΗ ΤΝ ΙΔΕΑ ΝΑ ΠΑΛΟΥΚΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ!!!!)
Η ΑΛΕΙΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟΥΣ ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΠΙΝΟΥΝ ΑΙΜΑ ΜΟΝΟ ΣΤΑ Psychic Vampires ΠΙΣΤΕΥΩ....

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2003, 08:08:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όταν ήμουν μικρή είχα εμμονή με τους βρυκόλακες. Πίστευα ότι κάποιο βράδυ θα έρθει ένς βρυκόλακας να μου πιει το αίμα. Μέχρι που διαπίστωσα ότι οι 2 ντουλάπες του δωματίου μου ενδιάμεσα σχημάτιζαν σταυρό και άρχισα να ξανακοιμάμαι τα βράδια.

Σύμφωνα με τα βιβλία της Anne Rice οι βρυκόλακες δεν φοβούνται τον σταυρό ούτε κανένα θρησκευτικό σύμβολο. Μπορείς να τους εξοντώσεις μόνο με φωτιά ή εάν τους εκθέσεις στον ήλιο. Βέβαια η ίδια συγγραφέας μας καθησυχάζει λίγο λέγοντας ότι υπάρχει νόμος μεταξύ των βρυκολάκων να σκοτώνουν μόνο τους κακούς (evildoer) ή να πίνουν λίγο αίμα από πολλούς ανθρώπους χωρίς να τους κάνουν κακό(little drink).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2003, 17:47:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΦΩΤΙΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΠΙΝΟΥΝ ΑΙΜΑ. ΠΟΛΥ ΤΑΙΝΙΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥΣ ΒΡΥΚΟΛΑΚΙΑΖΑΝ ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΟΝΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΑΦΟ. ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΙΝΟΥΝ ΑΙΜΑ???? ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΛΗΣΤΕΙΕΣ ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΑΙΜΑΤΟΣ

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

UFO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2003, 23:43:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους UFO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΡΙΞΕΙΣ ΚΑΤΩ ΣΠΟΡΙΑ Η ΑΛΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΣΠΟΡΟΥΣ Η ΔΕΣΕ ΕΝΑ ΣΧΟΙΝΙ. ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΕΨΟΥΝ Η ΝΑ ΞΕΛΥΣΟΥΝ ΤΟ ΚΟΡΔΟΝΙ Κ.Τ.Λ.. ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΔΕΛΙΤΙΚΟΙ, ΔΗΛΑΔΗ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΙΔΑΝ ΑΡΧΙΚΑ... ΟΠΟΤΕ NARYA ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙ ΣΠΟΡΙΑ......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2003, 05:49:20  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλοι έχουμε ακούσει για το φαινόμενο της νεκροφάνειας... όλοι λοιπόν οι μύθοι και τα παραμύθια για βρυκόλακες έχουν σαν βάση αυτό το φαινόμενο!!!
Όσο για τους Νοσφεράτου, το λέει η ίδια η λέξη (αυτός που φέρει την νόσο) ο άρρωστος δηλαδή!!!!

Ευχαριστώ.....

SIMORIL .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2003, 07:55:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ UFO αλλά το έχω ξεπεράσει πια.
Κοτζαμ γαιδάρα είμαι.

Εξακολουθώ πάντως να διαβάζω πολλά βιβλία με βρικόλακες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2003, 15:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όσο για τους Νοσφεράτου

ΠΟΙΟΥΣ?????? ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ??? (ΞΑΔΕΛΦΙΑ ΙΣΩΣ???)

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2003, 05:01:34  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε sansationf, οι βρυκόλακες κατά την μυθολογία των διαφόρων λαών χωρίζονται σε διάφορες φυλές, μία από αυτές είναι τα Νοσφεράτου!!!

Παραθέτω και ένα link στα Ελληνικά που αναφέρεται στην ασθένεια των βρυκολάκων!!!

http://www.weblab.gr/prisma/prisma44/astoxies/astoxies44.htm

Ευχαριστώ..... Πάντα με φιλική διάθεση......!!!!!

SIMORIL .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy