ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Τεχνικά θέματα των Forums, Προβλήματα-Λύσεις
 Διαγραφή θέματος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 00:29:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν δημιουργήσεις ένα θέμα

και μετά απαντήσουνε κάποιοι

μπορείς να το διαγράψεις;


ουυυυ...
Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 00:31:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απαντήσει δεν απαντήσει κάποιος δεν διαγράφεται...

Μόνο διωρθώνεται και μετονομάζεται...


ουυυυ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 00:36:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου Anounakis.

Οτιδήποτε έχει δημιουργηθεί, ακόμα κι αν η σκόνη του χρόνου το σκεπάσει τόσο, ώστε να το σβήσει φαινομενικά από την ιστορία, θα υπάρχει σαν ίχνος μέσα σε όλη τη δημιουργία.
Οποιαδήποτε αιτία κάποτε υπήρξε, κάποια στιγμή θα βρει το αποτέλεσμά της, κι αν ακόμα το κάρμα αυτό πληρωθεί μέχρι την τελευταία δεκάρα, και η αιτία, αλλά και το αποτέλεσμα θα συνεχίσουν να υφίστανται στην πέρα από κάθε χρόνο αιωνιότητα...

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 00:52:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Anounakis ρώτησες και απάντησες μόνος σου!

Όχι,ένα θέμα δεν μπορεί να διαγραφεί!Να αλλάξει τίτλος ναι!
Να διαγραφεί ένα μήνυμα ναι! (Αν και δε συνιστάται).
Κατ'εξαίρεση μόνο,ο Admin μπορεί να διαγράψει ένα θέμα,αλλά μόνο όταν συντρέχει σοβαρός λόγος γι'αυτό!

amalia η απάντησή σου ήταν όλα τα λεφτά!Αν και δεν κατάλαβα πώς θα υπάρχει αιωνιότητα μετά το χρόνο!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"


Edited by - Darkangel_78 on 10/12/2003 00:53:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 12:42:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΩΠΩ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΕΙΔΑΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ Η ΑΜΑΛΙΑ!
ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΚΑΤΕΠΛΗΞΕ..ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΑΓΓΕΛΟ!!
ΑΜΑΛΙΑ?ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ...

ΦΙΛΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΧΙΟΥΜΟΡ,Ε?

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 14:20:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάντως την κατάλαβα την απάντηση της Amalias !

Μόνο όταν η έννοια του χρόνου καταλύεται, μόνο μέσα σε ένα αιώνιο παρόν, μπορεί να υπάρξει αιωνιότητα. Όταν ο Χρόνος υφίσταται (ως εκδηλωμένη αλλά και ως νοητική πραγματικότητα) έχει πάντα ένα Παρελθόν και ένα Μέλλον. Κάθε στιγμή είναι παροδική αφού την αμέσως επόμενη έχει γίνει... Παρελθόν. Και πως μπορεί να οριστεί με συνεκτικό τρόπο μία στιγμή; Ποιος σταθερός παρατηρητής μπορεί να την ορίσει, εφόσον κι εμείς οι ίδιοι που την ορίζουμε, τη στιγμή που καταλήγουμε να την ορίζουμε, έχουμε γίνει ένας άλλος Παρατηρητής σε σχέση με αυτό που είμαστε όταν ξεκινούσαμε τον ορισμό... εάν δηλαδή αντιλαμβανόμαστε τον εαυτό μας ως ένα "χρονικό" ον;

Μόνον μία πραγματικότητα υπάρχει στην ουσία: Ο Αιώνιος Αμετάβλητος Παρατηρητής που αντιλαμβάνεται μέσα σε Ένωση με αυτόν τον... Αιώνιο Χρόνο πέρα από τον Χρόνο, ή μήπως τον τα Πάντα ΠληρΩν Χώρο πέρα και πριν απ'οτιδήποτε(ή μέσα σε όλα)... "Ένα Θεός γνωρίζει", αυτός "χωρίς δεύτερο" για τα πράγματα που δεν μπορούν να οριστούν...

Για περισσότερα επί του θέματος διαβάστε και συμμετέχετε αν θέλετε στο Θέμα του thoth Λογική και Σύμπαν: Τρώγεται η σούπα με... πηρούνι;. Υπάρχουν κάποιες εξαιρετικές σκέψεις και στοιχεία πάνω σε αυτό και σε άλλα πράγματα.

Πάντως, ήθελα να πω βασικά το εξής:
Παρακαλώ, μην διαγράφετε μηνύματα επουδενί, μην τα τροποποιείτε εάν δεν συντρέχουν λόγοι ορθρογραφικών, συντακτικών κ.λπ. λαθών, εξελληνισμού του κειμένου ή καινούργιων στοιχείων που συμπληρώνουν και δεν αλλοιώνουν την Συζήτηση. Και μην μετονομάζετε τα Θέματα παρά μόνον για τους παραπάνω λόγους.

Θα σας είμαι ευγνώμων γι'αυτό...


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 16:48:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Yes sir.

Edited by - Anounakis on 10/12/2003 16:50:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 20:05:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εγώ πάντως την κατάλαβα την απάντηση της Amalias !

Μόνο όταν η έννοια του χρόνου καταλύεται, μόνο μέσα σε ένα αιώνιο παρόν, μπορεί να υπάρξει αιωνιότητα. Όταν ο Χρόνος υφίσταται (ως εκδηλωμένη αλλά και ως νοητική πραγματικότητα) έχει πάντα ένα Παρελθόν και ένα Μέλλον. Κάθε στιγμή είναι παροδική αφού την αμέσως επόμενη έχει γίνει... Παρελθόν. Και πως μπορεί να οριστεί με συνεκτικό τρόπο μία στιγμή; Ποιος σταθερός παρατηρητής μπορεί να την ορίσει, εφόσον κι εμείς οι ίδιοι που την ορίζουμε, τη στιγμή που καταλήγουμε να την ορίζουμε, έχουμε γίνει ένας άλλος Παρατηρητής σε σχέση με αυτό που είμαστε όταν ξεκινούσαμε τον ορισμό... εάν δηλαδή αντιλαμβανόμαστε τον εαυτό μας ως ένα "χρονικό" ον;



Μάλλον είσαι ο μόνος που την κατάλαβε!

Αν και υποψιάζομαι ότι δεν μπορεί να οριστεί πραγματικότητα γιατί είμαστε μέρη του χρόνου,είμαστε μέσα στο χρόνο...
Έτσι δεν είναι ή πάλι χαζομάρα έγραψα?

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 00:31:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο χρόνος είναι η κινητή εικόνα της αιωνιότητας.


Καλά μην... βαράτε. Ο Πλάτωνας το είπε.

Και είπα μιας και μπερδευτήκαμε κάπως, εεε ας... μπερδευτούμε περισσότερο.

Αχ... βρε anounakis ένα τεχνικό θέμα πήγες να ανοίξεις και σου βγήκε φιλοσοφική λέσχη.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 01:17:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο μπαμπάς μου ή ο ...παλιός?

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 01:51:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ μόνος μου ρώτησα , μόνος μου απάντησα
τώρα κάθομαι και απολαμβάνω...


ουυυυ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 02:23:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιό θέμα θες να διαγράψεις καλέ μου άνθρωπε?
Τι ήθελε να πει η Αμαλία?
ΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΑDMIN????
Ποιός είναι ο πατέρας του Σκοτεινού Αγγέλου?

..κ άλλα πολλά τέτοια βασανιστικά ερωτήματα...
To be continued..


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 02:33:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΗΣ.

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 02:47:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 02:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θέλω να διαγράψω κανένα δικό μου θέμα.
Άλλων ΝΑΙ θα ήθελα...

Απλή περιέργια ήταν.


ουυυυ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 03:23:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Απλή περιέργια ήταν.

Ξέρεις όμως...
Η περιέργια σκότωσε τη

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 04:33:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Είμαι γάτος και περίεργος... λίγα τα ψωμιά μου...


ουυυυ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 06:24:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εισάγω πάραυτα την εικόνα ενός Anunnaki που αποδεικνύει περίτρανα αγαπητέ Anounakis ότι γάτα δεν είσαι...


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 13:57:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κύριε Admin,

το τσαντάκι στο δεξί χέρι της φιγούρας, τι συμβολίζει;

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 15:38:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
το τσαντάκι στο δεξί χέρι της φιγούρας, τι συμβολίζει;

Ότι έχει βγει για... ψώνια φυσικά! Δεν είναι δα και τόσο δύσκολος ο αποσυμβολισμός σε αυτήν την περίπτωση!


Εντάξει, εντάξει, δεν είναι τσαντάκι βέβαια. Αν ήταν έτσι τότε στο ίδιο χέρι αυτό που το περιβάλλει χαμηλά προς τον καρπό θα μπορούσε κάλιστα να είναι... ρολόι!(και μάλιστα "στο δεξί σαν κόσμημα") Καλύτερα όμως να μην μπούμε σε αυτή την κάπως... ανούσια διαδικασία "αρχαιο-αστροναυτικών" φαντασιώσεων... δυστυχώς κάποιοι έχουν "περιλάβει" για τα καλά τους Anunnakis και με αυτόν τον τρόπο!

Νομίζω πως με μία μικρή(ή μεγαλύτερη) έρευνα, θα μπορέσει όποιος το επιθυμεί να μας βρει στοιχεία για το τι ήταν οι Anunnakis, με ποιον τρόπο απεικονίζονται και το τι μπορεί να συμβολίζουν τα διάφορα στοιχεία της αναπαράστασής τους.

Ας κάνουμε ίσως και ένα πείραμα...
Ο Τολμών Νικά!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 15:54:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να ξεκαθαρίζουμε το ...οικογενειακό τοπίο (!) ο μπαμπάς μου είναι ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ! Ο δικός μας!! Ναι!!
Αμαλία περνάς κρίση ταυτότητας? Ακούς εκεί μπαμπάς μου...!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 16:01:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
K γιατί ταράζεσαι καλή μου;
Προτιμάς Πλάτωνα;
Eγώ πάντως αν δεν είχα τον Thoth την Aμαλία θα διάλεγα για πατέρα!

Kατά τα άλλα...
K ρολογάκι κ τσαντικό κ σανδαλάκι ο μεσιέ Anunnaki...
K κάπα-φτερό-περικεφαλαία (έριξα πάνω μου κάτι πρόχειρο κ ήρθα!)
σετάκι... (πως λέμε κατωσέντονο, πανωσέντονο,παπλωματοθήκη, κουρτίνα, αμπαζούρ
νυχτικό + παντόφλα όλα A-ΣO-PTI!)
Πολύ της μοδός δεν λέω -χμ.. κ γω ξέρω από αυτά...
Στο άλλο χέρι TI κρατάει, θα μου πείτε;


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 17:32:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εισάγω πάραυτα την εικόνα ενός Anunnaki που αποδεικνύει περίτρανα αγαπητέ Anounakis ότι γάτα δεν είσαι...


γιατί να μου το πει αυτό ο

Συμφορά μου , τι ήταν αυτό που με βρήκε


ουυυυ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 18:28:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν ήταν έτσι τότε στο ίδιο χέρι αυτό που το περιβάλλει χαμηλά προς τον καρπό θα μπορούσε κάλιστα να είναι... ρολόι!

τιιιιι;
δεν είναι ρολεξάκι;

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 19:33:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Νομίζω πως με μία μικρή(ή μεγαλύτερη) έρευνα, θα μπορέσει όποιος το επιθυμεί να μας βρει στοιχεία για το τι ήταν οι Anunnakis, με ποιον τρόπο απεικονίζονται και το τι μπορεί να συμβολίζουν τα διάφορα στοιχεία της αναπαράστασής τους

Λοιπόν φως στο μυστήριο.

Οι anunnaki είναι οι γιοί του Anu, του Θεού του Ουρανού των Σουμερίων.

Στις παραστάσεις είναι αετόμορφοι και όχι... γατόμορφοι

Το... τσαντάκι που είναι μάλλον κουβαδάκι περιέχει το Νερό της Αιώνιας Ζωής και στο άλλο χέρι κρατάει μάλλον το ψωμί των Θεών
που δίνει και αυτό την αιώνια ζωή. Κατά άλλες εκδοχές κρατάει άνθος κομμένο από το δένδρο της Αιώνιας Ζωής.

Το μεγάλο μυστήριο του... Rolexακιού όμως παραμένει άλυτο.


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 06:21:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γιατί να μου το πει αυτό...

Βρε Anounakis, "μα βρε Anounakis" !!

Μην παραπονιέσαι και μην σπαταλάς τον χρόνο σου σε Ανού-σιες διερωτήσεις! (βρε πώς τα χειρίζομαι τα Σουμεριακά τελευταία! σκέψου και να τα "σφήνωνα" καλύτερα - τι να πω, αφού σφηνοειδής είναι η γραφή;)

Αφού, στην ουσία σε είπα "Αητό" ! (ο thoth έλυσε το μυστήριο τελικά και νομίζω ότι σε "ανέβασε" στον Ουρανό του Anu τουλάχιστον)
Δεν το προτιμάς από το "Γάτο" αλήθεια; (βέβαια εάν κρίνω από την εικόνα της ψηφιακής σου υπογραφής το "ήταν ένας γάτος, γάτος πονηρός, κάθε που εβράδιαζε ντύνονταν γαμπρός..." κ.λπ. πιθανώς και να σε εκφράζει)

Ο thoth λοιπόν, κερδίζει... ένα σταυρόλεξο !!
Να το φτιάξει δηλαδή !
Κατά προτίμηση με θεότητες διαφόρων Πολιτισμών και Συμβολισμούς!

Ε, thoth, ωραίο δεν είναι το δώρο;

Εάν δεν το παραλάβεις μέχρι την προκαθορισμένη ημερομηνία ../../200. , μπορείς να πάρεις το Rolex του Anunnaki!

Πέρα από την πλάκα τώρα:
- Δικαίως ο thoth επιμένει στο "οι Anunnaki" και όχι "οι Anunnakis" (ας μην "αγγλοποιούμε" και όλους τους όρους ανεξέλεγκτα)

- Το "Rolex" στο χέρι των Anunnaki παραμένει ακόμη ένα Μέγα Μυστήριο. "Ο Τολμών Νικά", δηλαδή! Εμπρός ξεχυθείτε στα μονοπάτια της Έρευνας γιατί πολλά τα δώρα κες & κοι! Έρχονται και Γιορτές! Είδατε τι κέρδισε μόλις πρίν λίγο ο thoth !

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 06:45:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρεπιπτόντως, Darkangel_78,

quote:
Αν και υποψιάζομαι ότι δεν μπορεί να οριστεί πραγματικότητα γιατί είμαστε μέρη του χρόνου,είμαστε μέσα στο χρόνο...
Έτσι δεν είναι ή πάλι χαζομάρα έγραψα?

Όντως και έτσι μπορούμε να σκεφτούμε το Θέμα. Και θα είναι μία σωστή οπτική οπωσδήποτε!

Γενικά θα μπορούσαμε να καταλήξουμε στο "δεν μπορεί να οριστεί μία πραγματικότητα"!

Δεν μπορούμε και να καταλήξουμε πάντως στο "Υπάρχει MIA πραγματικότητα". Αυτό μπορούμε όμως να το Διαισθανθούμε!

Τι λέτε; Αρκεί αυτό;
Είναι μέσα στις δυνατότητές μας να "διαγράψουμε"(η πρώτη "στροφή" γύρω από το "θέμα" νομίζω πως ολοκληρώθηκε) την πραγματικότητά μας για να φτάσουμε στην Πραγματικότητα;

Ή(...άντε βρε thoth κι εσύ με τα "μπερδέματά" σου): μπορούμε να ανασυνθέσουμε την Αιωνιότητα από τα θραύσματά της στον χρόνο - "ο σπασμένος καθρέπτης μπορεί να γίνει σωστός;"


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 07:52:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

τι τό'θελα και μίλησα...

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 11:09:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο thoth λοιπόν, κερδίζει... ένα σταυρόλεξο !!
Να το φτιάξει δηλαδή !
Κατά προτίμηση με θεότητες διαφόρων Πολιτισμών και Συμβολισμούς!

Ε, thoth, ωραίο δεν είναι το δώρο;


(...)


"Ο Τολμών Νικά", δηλαδή! Εμπρός ξεχυθείτε στα μονοπάτια της Έρευνας γιατί πολλά τα δώρα κες & κοι! Έρχονται και Γιορτές! Είδατε τι κέρδισε μόλις πρίν λίγο ο thoth !


Βρε Admin, σοβαρά τώρα, αυτό το "δώρο" που μου... "χάρισες" το θεωρείς τόσο καλό, που το θεωρείς και κίνητρο για να σου απαντήσουν κι άλλοι;;;

Απελθέτω απ' εμού το πικρόν ποτήριον τούτο

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 11:24:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί Tρισμέγιστε; Mια χαρά δώρο είναι...
Xμ.. να'ναι λίγο "εύκολο" όμως...
Tέλοσπαντων, καλημέρα σας, πάω να ξεχυθώ στα μονοπάτια της έρευνας!

Γμτ! πάλι σκόνταψα!


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 17:21:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλοι λέτε βλακείες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy