ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 Η πραγματικη Ελληνικη ιστορια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2003, 19:14:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους!

Δε θα λείψει ο Μάρτης απ' τη Σαρακοστή, ε;


Λοιπόν, ένα παράξενο πράγμα: ενώ ξεκίνησα να συμφωνώ με τον αγαπητό Anounakis, ξαφνικά με κάλυψε και η zezmperg

quote:
Ίσως να καταλάβεις ότι δεν έχω καμία πρόθεση να θίξω ή και ακόμα να εισέλθω με εθνικιστική διάθεση "ρατσιστική" στον αγώνα για την προσωπική σου αυτοπραγμάτωση. Κάτι καλή μου ΑΤΜΑ που γνωρίζω καλά, ότι έχει άμεση σχέση με την καρμική πορεία στην διαδρομή της έσω-επιστήμης της ψυχής

και η ΑΤΜΑ

quote:
αντικειμενικοτητα, ευχομαι στο εργο σας...


...και θυμήθηκα το μύθο του Πλούταρχου που έλεγε εν συντομία και σε ελεύθερη εξιστόρηση:

"Κάποτε ο Θεός κρατούσε όλη την αλήθεια σ' έναν καθρέπτη, τον οποίο κρατούσε και κοίταζε μέσα. Κάποια στιγμή ο Διάβολος θύμωσε, άρπαξε τον καθρέπτη απ' τα χέρια του Θεού και τον πέταξε στη Γη με αποτέλεσμα αυτός να γίνει χίλια κομμάτια. Από τότε, κάθε φορά που ο άνθρωπος βρίσκει ένα τέτοιο κομματάκι και κοιτάζει μέσα, αναφωνεί: ΕΥΡΗΚΑ, ΕΥΡΗΚΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ".

Πολύ καλή η ιδέα σου, φίλε CyLight!


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 04/01/2004 21:34:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2003, 19:37:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα να κάνω ένα γενικότερο σχόλιο

χωρίς να απευθύνομαι σε κανέναν προσωπικά.

Δεν είμαι φανατικός υποστηρικτής των απόψεων μου.

Δεν προσπαθώ να επιβάλλω την γνώμη μου.

Ενώ μπορεί να έχω κάποιες διαφορετικές απόψεις σε διάφορα θέματα

δεν αφήνω τον εγωισμό μου να με νικά και να πιστεύω ότι

μόνο αυτά και όπως τα αντιλαμβάνομαι εγώ είναι σωστά.

Είμαι ανοικτός στον διάλογο.

Γιαυτό βρίσκομαι εδώ

όχι για να προωθήσω τις απόψεις μου , αλλά για να τις διαμορφώσω.

Ευχαριστώ όσους διαφωνούν μαζί μου.

Την αλήθεια αναζητώ και όχι την αυτοπροβολή.

Σας χαιρετώ όλους.

Ο συνφορουμίστας φίλος σας



ουυυυ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2003, 23:17:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

Καλησπέρα σε όλους!

Δε θα λείψει ο Μάρτης απ' τη Σαρακοστή, ε;


Λοιπόν, ένα παράξενο πράγμα: ενώ ξεκίνησα να συμφωνώ με τον αγαπητό Anounakis, ξαφνικά με κάλυψε και η zezmperg

quote:
Ίσως να καταλάβεις ότι δεν έχω καμία πρόθεση να θίξω ή και ακόμα να εισέλθω με εθνικιστική διάθεση "ρατσιστική" στον αγώνα για την προσωπική σου αυτοπραγμάτωση. Κάτι καλή μου ΑΤΜΑ που γνωρίζω καλά, ότι έχει άμεση σχέση με την καρμική πορεία στην διαδρομή της έσω-επιστήμης της ψυχής

και η ΑΤΜΑ

quote:
αντικειμενικοτητα, ευχομαι στο εργο σας...


...και θυμήθηκα το μύθο του Πλούταρχου που έλεγε εν συντομία και σε ελεύθερη εξιστόρηση:

"Κάποτε ο Θεός κρατούσε όλη την αλήθεια σ' έναν καθρέπτη, τον οποίο κρατούσε και κοίταζε μέσα. Κάποια στιγμή ο Διάβολος θύμωσε, άρπαξε τον καθρέπτη απ' τα χέρια του Θεού και τον πέταξε στη Γη με αποτέλεσμα αυτός να γίνει χίλια κομμάτια. Από τότε, κάθε φορά που ο άνθρωπος βρίσκει ένα τέτοιο κομματάκι και κοιτάζει μέσα, αναφωνεί: ΕΥΡΗΚΑ, ΕΥΡΗΚΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ".

Πολύ καλή η ιδέα σου, φίλε CyLight



Χαιρετώ και σ' ένα κάλή μου Zadok.
Κάποτε είχαμε μείνει με τα μυαλά στα κάγκελα....
Και επειδή καλή μου δεν κατάλαβα τον συλλογισμό σου πάλι, περί Μάρτη και τα λοιπά....
Έχω να σου πω, πως υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που δένεις μαζί τους στην "χημεία" , είτε γιατι τους γνώρισες μέσα από εκείνα που γράφουν και πάρα πολλές φορές εκείνα που δεν γράφουν είναι που σε "κρατούν" στην εγκεφαλική ουσία, (περίπτωση ΑΤΜΑ-zezmperg), είτε γιατί κάποιο Κυριακάτικο πρωϊνό πίσω από ένα ακουστικό τηλεφώνου ανοίγατε και οι δυό την ψυχούλα σας...(Περίπτωση Ανουνάκις-zezmperg).
Έτσι και η διαφωνία ανάμεσα μας, σε ότι εσύ μπορεί να εισέπραξες σαν διαφωνία, χτίζει εποικοδομητικά πρώτα την ανθρώπινη υποστασή μας και έπειτα την θέση μας σαν μέλη στα θέματα του esoterica.gr.

Τώρα για τον μύθο περί της αλήθειας.
Όλοι νομίζω που αγωνιζόμαστε, στην λείανση του λίθου-εαυτού για να τοποθετήσουμε το αποτέλεσμα, στο πνευματικό οικοδόμημα του παγκόσμιου πνευματικού Ναού. 'Εχουμε και από ένα κομματάκι του αυτού καθρέπτη. Φτάνει να βρούμε τον ακριβής τόπο του μέσα στο παζλ, (στο τελικό σχέδιο)...
Άλλο πράγμα είναι ο κυνισμός καλή μου φίλη Zadok για τον κυνισμό και άλλο πράγμα η συνειδητή αντιμετώπιση με κυνική φιλοσοφία...
Σε χαιρετώ φιλικά καλή μου.
Σας χαιρετώ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2003, 23:39:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα φιλοι!!!

Ο χωρος φιλοξενιας για το θεμα μας ειναι σχεδον ετοιμος!!!
Προς το παρον δεν θα εχουμε εντελως δικο μας χωρο (αρκετοι λογοι, ενας απ'αυτους το γεγονος οτι δεν ειμαστε σιγουροι οτι αν η ιδεα θα πετυχει τελικα). Παντως αν παμε καλα, τοτε ειναι πολυ ευκολο για να μεταφερθουμε σε δικο μας domain.

Περιμενετε ακομα λιγο και θα σας δωσω και το URL.

Μεχρι στιγμης εχουμε συγγραφεις (αν ξεχασα καποιο συμπληρωστε και συγχωρηστε με):
1. Anounakis
2. zezmperg
3. iasonas
4. Zadok
τα βαζω εδω για να ξερω σε ποιους θα δωσω δικαιωματα "Συγγραφεα".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2003, 00:29:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή zezmperg,

γνωρίζοντας ότι ο "Ερμής είναι ανάδρομος" αυτή την περίοδο, θα 'πρεπε να είμαι ιδιαιτέρως προσεκτική στις εκφράσεις μου, όμως ειλικρινά δεν περίμενα να με παρεξηγήσεις τόσο (αν έχω καταλάβει καλά).

Το:

quote:
Δε θα λείψει ο Μάρτης απ' τη Σαρακοστή, ε;


αναφερόταν στην "αφεντομουτσουνάρα" μου, γιατί όπως έχω γράψει σε άλλο τόπικ (το οποίο βέβαια δεν είσαι υποχρεωμένη να γνωρίζεις), έχω γεννηθεί Μάρτη. Οπότε η ερώτηση δεν ήταν κυνισμός, αλλά αυτοσαρκασμός. Εκτός αν το μεμπτόν είναι το "Σαρακοστή", οπότε τότε ζητώ ταπεινά συγγνώμη!

quote:
Κάποτε είχαμε μείνει με τα μυαλά στα κάγκελα....

Ε, καιρός να φύγουμε από κει. Τί λες;

quote:
...πως υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που δένεις μαζί τους στην "χημεία"...

Καλή μου, δεν έγραψα κάτι το αντίθετο. Ίσα-ίσα, προσπάθησα να καταγράψω το γεγονός ότι οι σχέσεις των ανθρώπων είναι εξελικτικές και αυτό σημαίνει ότι πάντα έχουν ευκαιρίες να μιλήσουν με την καρδιά τους...


quote:
Έτσι και η διαφωνία ανάμεσα μας, σε ότι εσύ μπορεί να εισέπραξες σαν διαφωνία, χτίζει εποικοδομητικά πρώτα την ανθρώπινη υποστασή μας και έπειτα την θέση μας σαν μέλη στα θέματα του esoterica.gr

Μα, λέμε το ίδιο πράγμα ή τουλάχιστον εννοούμε το ίδιο πράγμα (αν κατάλαβα καλά).


quote:
Τώρα για τον μύθο περί της αλήθειας...

Από δω και κάτω, έχω την αίσθηση ότι το έχεις πάρει τελείως "προσωπικά" και είναι λάθος.

Η αναφορά μου στο μύθο έχει να κάνει με το γεγονός ότι, όπως έγραψα άλλωστε, βρήκα αλήθειες στα γραφόμενα όλων, οπότε έτσι, κατέγραψα την παραίνεσή μου όπως η σελίδα να φιλοξενεί όσο το δυνατόν περισσότερες απόψεις... έτσι, για να βρούμε όλοι το κομματάκι μας και τη θέση του.


Μέρες που 'ναι, σου εύχομαι να έχεις πάντα δίπλα σου καλούς συμπολεμιστές στον αγώνα!

CyLight, να 'σαι καλά!

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 04/01/2004 21:35:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2003, 06:51:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

Μέρες που 'ναι, σου εύχομαι να έχεις πάντα δίπλα σου καλούς συμπολεμιστές στον αγώνα!


Καλή μου φίλη Zadok σε χαιρετώ.
Θα μείνω στην ευχή σου, διότι δεν μου πάνε και πολύ οι διενέξεις του τύπου: έτσι το είπα, έτσι το είπες... Και που όλοι έχουμε ανάγκη τις θετικές ενεργειακές εκπομπές, κάτι και που σου εύχομαι, πάντα να λαμβάνεις.

Τελικά, σημασία έχει η καλή πρόθεση σου για το θέμα "τόπο" της ιστορίας και που πιστεύω, ότι όλοι θα δώσουμε "βάλουμε" ένα μικρό λιθαράκι για την χώρα (Ελλάδα). Όπου εμείς οι ίδιοι έχουμε πληγώσει αρκετά με την αδιαφορία και την μέχρι πρωτίστος ξενομανία μας, σε όλα τα καίρια σημεία που αφορούν την πραγματική θέση της στη παγκόσμια ιστορία.

Καλή μου φίλη, προσπάθησα να μην δω "επηρεαστώ" απ'την απάντηση-άμυνας του καλού μας φίλου Ανουνάκις, αλλά να τοποθετηθώ σε ότι νόμιζω ότι θα έπρεπε να διαλευκανθεί απ΄την πρώτη σου εμφάνιση στο τόπο της ιστορίας, όπως είδες το κάνω και τώρα, δίχως να με διακατέχει η "προσωπική" λανθασμένη ή μη αντίληψη...
Ας είναι.
Πιστεύω να είμαστε καλές συνοδοιπόρησες όπου θα πάρουμε και θα δώσουμε πρώτα σε εμάς, μετά σε όσους διαβάζουν "μελετούν" τις απαντήσεις μας και που είναι η αληθινή απεικόνιση της ψυχούλας μας στον καθρέπτη του esoterica.
Να είσαι καλά.
Σε χαιρετώ φιλικά.
Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2004, 23:55:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βλεπω οτι ολοι συμφωνειτε με τους συγγραφεις μας :)
Ωραια, το σαιτ ειναι ετοιμο!!! Σημερα-αυριο θα φτιαξω και το φορουμ και αρχιζουμε!!!
Περιμενω να δω μερικα "Παρων/ουσα" :)))

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2004, 02:08:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΡΟΥΣΑ!!!

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 04/01/2004 21:36:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2004, 07:55:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.....

ΦΤΙΑΞΤΟ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙ...


ουυυυ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2004, 18:21:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
Εδώ κι εγώ με τις ..... γκρίνιες μου.
Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2004, 19:08:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και....
πα-πα-ρα-παμ!!!!

www.bydesignwebsights.com/ellashistory

πηγαινετε εκει!!!
Δεν υπαρχει υλικο (προς το παρον) αλλα μπειτε στο φορουμ να μιλησουμε για τη δομη και αλλα.
Επισης πρεπει να γινετε μελη για να σας δωσω δικαιωματα "Συγγραφεα".
Επισης οσοι αλλοι φιλοι θελουν να συμμετεχουν πρεπει να γινουν μελη για να εχουν προσβαση σε ολα τα αρχεια και τις συζητησεις.

Αν εντοπισετε καποιο προβλημα αναφερετε το εδω ή στειλτε μου ε-μαιλ στο michaliscy@hotmail.com

Ευχαριστω και σας περιμενω.

υγ. Το σαιτ λειτουργει με IE (Internet Explorer), με Opera το ελεγξα και δεν λειτουργει σιγουρα (δεν υποστηριζει Opera).

Edited by - CyLight on 02/01/2004 19:12:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2004, 20:10:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ CyLight,

μπήκα, γράφτηκα και βγήκα. Η πρώτη εντύπωση είναι πολύ θετική.

Να 'σαι καλά και καλές "δουλειές" με τη νέα χρονιά!

Μία πρόταση έχω να κάνω κιόλας:

Να μην γράφει "The real Hellenic history", αλλά "The real Ellenic history". Να λειτουργεί η λέξη "hellenic", στην ανεύρεση από search engines, αλλά να μην αναγράφεται έτσι στην ιστοσελίδα. Τί λέτε;

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 04/01/2004 21:36:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2004, 20:34:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ CyLight,

μπήκα, γράφτηκα και βγήκα. Η πρώτη εντύπωση είναι πολύ θετική.

Να 'σαι καλά και καλές "δουλειές" με τη νέα χρονιά!

Μία πρόταση έχω να κάνω κιόλας:

Να μην γράφει "The real Hellenic history", αλλά "The real Ellenic history". Να λειτουργεί η λέξη "hellenic", στην ανεύρεση από search engines, αλλά να μην αναγράφεται έτσι στην ιστοσελίδα. Τί λέτε;


Φιλη Zadok, καποιο λαθος πρεπει να εγινε επειδη δεν σε βρισκω στους χρηστες. Μαλλον εγινε καποιο λαθος στην εγγραφη σου, ξαναδοκιμασε μετα σε παρακαλω για να μπορεσω να σου βαλω δικαιωματα "συγγραφεα" και να μπορεις να συμμετεχεις στο φορουμ.

Σκεφτηκα να βαλω τον τιτλο στα Ελληνικα και στα αγγλικα, απλα νομιζω οτι το "hellenic" ειναι πιο σωστο απο το 'ellenic".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 00:13:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ CyLight,

θα ξανακάνω "εγγραφή".

Το "hellenic" ορθογραφικά είναι ορθότερο, αλλά η διαφορά είναι μικρή κατά την γνώμη μου και μου ακούγεται λίγο σαν υπεκφυγή για ν' αποφευχθεί με κάθε τρόπο η ορθή γραφή.
Από την άλλη μεριά, εφόσον αποφασίσαμε να καθιερώσουμε τη δική μας ονομασία, ασκώντας το αναυθαίρετο δικαίωμά μας, ας καθιερώσουμε το ορθό. Αυτό μας τιμά! Μη λένε μετά οι ξένοι, ότι μόνοι μας το διορθώσαμε και μόνοι μας το κάναμε "άλλα 'ντ' άλλων"...!

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 04/01/2004 21:37:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 00:16:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόλις θυμήθηκα ότι μου είχε έρθει επιβεβαίωση για το registration με e-mail, μήπως να μην ξαναγραφτώ;;;

Θα περιμένω οδηγίες σου, CyLight, μην κάνω καμία γκάφα...

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 04/01/2004 21:38:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 07:28:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μόλις θυμήθηκα ότι μου είχε έρθει επιβεβαίωση για το registration με e-mail, μήπως να μην ξαναγραφτώ;;;

Θα περιμένω οδηγίες σου, CyLight, μην κάνω καμία γκάφα...


Θα σου στειλω οδηγιες με προσωπικο μυνημα.
Οσο για την ονομασια ας το συζητησουμε και αν θελετε το αλλαζω. Τι νομιζουν οι υπολοιποι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 19:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zadok δες το ε-μαιλ σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 19:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για ολους τους φιλους:
το url για να γινετε μελη ειναι αυτο: http://www.bydesignwebsights.com/EditModule.aspx?tabid=6761&def=Register

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 19:53:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CyLight, να 'σαι καλά! Πήρα το e-mail σου, ακολούθησα τις οδηγίες σου. Δηλαδή ξανάκανα ότι είχα κάνει και σου απάντησα...

Το σύστημα δείχνει ότι με δέχεται σα μέλος και με ρωτά αν θέλω να κάνω update!

Θα αναμένω νέα σου...

Επί τη ευκαιρία: ο χάρτης που έβαλες είναι πολύ ωραία ιδέα και πρακτική!!!


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 04/01/2004 21:39:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 20:44:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το e-mail (απάντησή μου) μου γύρισε πίσω!!!;;;


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 04/01/2004 21:39:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 23:33:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

CyLight, να 'σαι καλά! Πήρα το e-mail σου, ακολούθησα τις οδηγίες σου. Δηλαδή ξανάκανα ότι είχα κάνει και σου απάντησα...

Το σύστημα δείχνει ότι με δέχεται σα μέλος και με ρωτά αν θέλω να κάνω update!

Θα αναμένω νέα σου...

Επί τη ευκαιρία: ο χάρτης που έβαλες είναι πολύ ωραία ιδέα και πρακτική!!!


Τωρα εισαι μια χαρα!!!
Σε προσθεσα στους "Συγγραφεις".

περιμενω και τον Ανουνακι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 02:37:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


(Παρεπιμπτόντως CyLight, μήπως γνωρίζεις κάποια ιστοσελίδα όπου μπορώ να κάνω εγγραφή χωρίς περιορισμούς και ν' ανεβάζω εικόνες, ώστε να τις χρησιμοποιώ στα Φόρουμς. Μαρτύρησα η Χριστιανή! Η παλιά μου σελίδα έκλεισε από 1/1/2004. Αν ξέρεις, στείλε μέιλ, να μην απασχολούμε το χώρο του θέματος)


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

poet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
163 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 02:58:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
cylight, και άν δεν μας αρέσει η ιστορία που θα αποκαλύψουμε;
Τί κάνουμε;΄
Το ερώτημα είναι ρητορικό. Το έχω ήδη απαντήσει για μένα, είτε αφορά την ιστορία του Έθνους μου είτε της θρησκείας μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 03:16:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ CyLight,

αρχίζω να διαβλέπω τα πρώτα προβλήματα στην εξέλιξη του κατά τα άλλα θεσπέσιου εγχειρήματος.

Θα ήθελα να θέσω ένα ερώτημα:

Στην ιστοσελίδα αυτή θα γράφουμε ό,τι να 'ναι σχετικό με ιστορία των Ελλήνων ή θα πρέπει να είναι τεκμηριωμένο;

Είμαι υπέρ της πολυφωνίας, αλλά μην καταντήσουμε να γράφουμε "παραμύθια της Χαλιμάς" και χάσει κάθε νόημα το όλο ζήτημα!

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 03:21:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


(Παρεπιμπτόντως CyLight, μήπως γνωρίζεις κάποια ιστοσελίδα όπου μπορώ να κάνω εγγραφή χωρίς περιορισμούς και ν' ανεβάζω εικόνες, ώστε να τις χρησιμοποιώ στα Φόρουμς. Μαρτύρησα η Χριστιανή! Η παλιά μου σελίδα έκλεισε από 1/1/2004. Αν ξέρεις, στείλε μέιλ, να μην απασχολούμε το χώρο του θέματος)


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)


μπορεις να κανεις ενα search για "free hosting" θα σου βγαλει εκατονταδες αποτελεσματα, εγω βασικα χρησιμοποιω ASP οποτε ολοι οι server που μπορω να σου πω ειναι για ASP, κατι το οποιο δεν χρειαζεσε (μαλλον), θα ψαξω και εγω και θα σου πω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 03:24:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

cylight, και άν δεν μας αρέσει η ιστορία που θα αποκαλύψουμε;
Τί κάνουμε;΄
Το ερώτημα είναι ρητορικό. Το έχω ήδη απαντήσει για μένα, είτε αφορά την ιστορία του Έθνους μου είτε της θρησκείας μου.



Αυτο ειναι ακριβως το ωραιο!!!
Οτι θα ειμαστε (οσο μπορουμε) αντικειμενικοι, θα προσπαθησουμε να πουμε την αληθεια και η αληθεια πολλες φορες ειναι πικρη.
Ελπιζω να σε εχουμε συνοδοιπορο σε αυτη τη προσπαθεια μας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 03:28:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ CyLight,

αρχίζω να διαβλέπω τα πρώτα προβλήματα στην εξέλιξη του κατά τα άλλα θεσπέσιου εγχειρήματος.

Θα ήθελα να θέσω ένα ερώτημα:

Στην ιστοσελίδα αυτή θα γράφουμε ό,τι να 'ναι σχετικό με ιστορία των Ελλήνων ή θα πρέπει να είναι τεκμηριωμένο;

Είμαι υπέρ της πολυφωνίας, αλλά μην καταντήσουμε να γράφουμε "παραμύθια της Χαλιμάς" και χάσει κάθε νόημα το όλο ζήτημα!


Θα πρεπει να ειναι "καπως" τεκμηριωμενο, δεν γινετε να γραφει ο καθενας οτι του κατεβει!
Βασικα 2-3 γνωμες (ισως εντελως διαφορετικες, ισως με κοινα σημεια) ειναι πολυ καλυτερες απο μια, επειδη ως γνωστον η αληθεια βρισκετε καπου στη μεση.
Αυτο που εχω στο μυαλο μου ειναι να εχουμε 2-3 αποψεις και μετα να τις συνοψιζουμε (οσο γινετε και αν γινετε) σε μια ολοκληρωμενη. Η ολοκληρωμενη θα μπαινει σε μια σελιδα με links στις αλλες αποψεις για να μπορουν ολοι να διαβασουν τα παντα.

Ελπιζω να το ξεκαθαρισα λιγο και να μην το εμπλεξα περισσοτερο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 17:00:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:


(Παρεπιμπτόντως CyLight, μήπως γνωρίζεις κάποια ιστοσελίδα όπου μπορώ να κάνω εγγραφή χωρίς περιορισμούς και ν' ανεβάζω εικόνες, ώστε να τις χρησιμοποιώ στα Φόρουμς. Μαρτύρησα η Χριστιανή! Η παλιά μου σελίδα έκλεισε από 1/1/2004. Αν ξέρεις, στείλε μέιλ, να μην απασχολούμε το χώρο του θέματος)


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)


μπορεις να κανεις ενα search για "free hosting" θα σου βγαλει εκατονταδες αποτελεσματα, εγω βασικα χρησιμοποιω ASP οποτε ολοι οι server που μπορω να σου πω ειναι για ASP, κατι το οποιο δεν χρειαζεσε (μαλλον), θα ψαξω και εγω και θα σου πω.




Κατ' αρχήν σ' ευχαριστώ γι' αυτό, CyLight!

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 21:43:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εύρηκα! Σ' ευχαριστώ και πάλι, CyLight!

Για όποιον χρειαστεί: www.walagata.com


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2004, 00:45:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εύρηκα! Σ' ευχαριστώ και πάλι, CyLight!

Για όποιον χρειαστεί: www.walagata.com


Πολυ χαιρομαι!

υγ. σε περιμενω και στο αλλο φορουμ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy