ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 ΠΟΙΑ ΜΟΥΦΑ ΜΑ ΠΟΙΑ ΜΟΥΦΑ?ΕΚΕΙΝΗ Η ΜΠΑΡΟΥΦΑ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 02:30:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ...ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ "ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΑΝ" ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΣΑΣ???
ΟΠΟΙΟΣ "ΚΑΚΟΣ" ΠΡΟΣΕΛΘΕΙ......
(ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΟΥΝ ΑΛΛΑ "ΒΑΤΟΜΟΥΡΑ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΑΣ")!!!!

"ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΟΤΙΜΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΗΣ"
JUST IMAGINE A BETTER WORLD!!!!

Edited by - clearthought on 01/02/2004 13:49:36

Edited by - clearthought on 01/02/2004 14:37:03

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 14:22:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΚΑΤΙ "ΧΑΖΟΑΜΕΡΙΚΑΝΙΕΣ" ΜΕ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΚΑΤΙ ΤΥΠΟΥΣ ΜΕ ΗΛΙΘΕΙΕΣ ΦΑΤΣΕΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΗΛΙΘΙΟ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ, ΠΟΥ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΥΠΟΔΥΟΝΤΑΙ ΚΑΝ....ΑΠΛΩΣ "ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ" ΤΟΥΣ!
ΠΩΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΧΑΖΟΑΜΕΡΙΚΑΝΙΕΣ ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ "ΚΩΜΙΚΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ"????
ΤΙ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΣΤΟ ΚΟΙΝΟ????ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΕΛΙΟ...ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΤΑΙΝΙΕΣ ΟΠΩΣ TO ROAD TRIP, BIG DADDY, FREDDY GOT FINGERED, DUDE WHERE IS MY CAR?, NOT ANOTHER TEEN MOVIE, ZOOLANDER,ΣΚΕΤΟ ΖΩΟΝ (ΤΑΙΝΙΑ {;} ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑ!),ΓΛΥΚΟΣ ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ...ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΑΠΕΙΡΕΣ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΕΣ....ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕ ΓΕΛΑΣΑ ΑΛΛΑ ΕΚΛΑΙΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΟΥ ΝΕΑΝΙΚΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ!
ΣΤΗΜ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΑ, ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΤΟ ΦΤΑΙΞΙΜΟ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΑΔΕΡΦΟΥΣ ΦΑΡΕΛΛΙ......ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΑΗΜΕΝΟΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ!
ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΟΤΙ ΤΟ SCREAM ΣΑΣ (ΜΕ )ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕ.....ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΑΙΝΙΑ ΤΡΟΜΟΥ!
Μμμμμ, ΚΑΙ ΤΟ AMERICAN PIE TOΤΕ ΤΙ ΗΤΑΝ?????
ΣΙΓΟΡΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ROAD TRIP, ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΟΣΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ ΗΤΑΝ ΤΟ "ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΠΕΡΣΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ" ΑΠΟ ΤΟ "ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΗ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΠΕΡΣΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ"!....ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΟ "ΠΡΟΠΕΡΣΙ" ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΗΚΩΘΕΙ Η ΤΡΙΧΑ ΜΑΣ ΚΑΓΚΕΛΟ!!!!
ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ Η ΤΑΙΝΙΕΣ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ "ΕΛΑΦΡΙΕΣ" ΚΑΙ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΝΕΑΝΙΚΟ ΚΟΙΝΟ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΟ ΓΕΛΙΟ....ΠΟΙΟ ΓΕΛΙΟ ΟΜΩΣ????
ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ (ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΝΕΑΝΙΚΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ)ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΝ 90s ΓΙΑ ΣΕΞ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ, ΟΤΑΝ ΗΔΗ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ???
ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ!
ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΤV ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥ, Ο ΜΠΙΒΙΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ Ο ΜΠΑΝΤΧΕΝΤ(ΚΑΙ ΕΔΩ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑ!), ΑΛΛΑ ΚΑΙ (ΝΑΙ ΠΑΛΙ) ΟΙ ΑΔΕΡΦΟΙ ΦΑΡΕΛΛΙ...
ΚΟΛΛΩΝΤΑΣ ΣΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΗΣ ΚΑΜΕΡΟΝ ΝΤΙΑΖ ΤΟ "ΛΕΥΚΟ ΖΕΛΕ" ΤΟΥ ΜΠΕΝ ΣΤΙΛΕΡ, ΓΚΡΕΜΙΣΑΝ ΚΑΘΕ ΣΥΣΤΟΛΗ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟ "ΚΑΛΟ" ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ.
ΝΕΥΡΑΣΘΕΝΙΚΕΣ ΠΑΡΘΕΝΕΣ, ΔΕΚΑΕΞΑΧΡΟΝΟΙ ΜΕ "ΦΟΥΣΚΟΜΕΝΟ ΑΝΔΡΙΣΜΟ" ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΠΑΣΗΣ ΦΥΣΕΩΣ ΧΟΝΤΡΑΔΕΣ ΓΕΜΙΣΑΝ ΤΟ "ΚΕΝΟ"....ΜΕΤΕΤΡΕΨΑΝ ΔΙΑΦΟΡΑ FREAKS ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗΣ ΣΕ ΣΤΑΡ, ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΕΚ ΝΕΟΥ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ ΦΟΡΜΟΥΛΑ ΤΟΥ ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΑΝ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ dicks, penis, pussies kai ****s!
ΗΛΙΘΙΟΙ ΑΠΟ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ (ΑΝ ΟΧΙ ΑΠΟ ΦΥΣΗ) ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΠΤ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΕΝΔΙΔΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΣΤΑΓΜΟ ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΚΑΘΙΕΡΩΣΗ ΤΗΣ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑΣ!!!!
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ ΑΠΑΙΣΙΟΤΑΤΟ "JACKASS THE MOVIE" ΠΟΥ ΜΟΥ ΓΥΡΙΣΕ ΤΑ ΑΝΤΕΡΑ!!!!
ΚΑΤΙ ΤΥΠΟΙ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ "ΚΑΜΕΝΟΙ" (ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΤΕ)
ΕΠΙΔΙΔΟΝΤΑΙ ΣΕ ΣΩΡΟ ΑΠΟ Μ....ΙΕΣ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ!!!!!
ΕΛΕΟΣ !!!!!! ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!!!!!!!!
ΤΑ ΘΕΛΩ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ ,,ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ,ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΟΡΓΑΝΟ ΔΙΑΚΟΣΜΕΙ ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ!!!!
ΠΡΟΠΑΝΤΩΣ ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΤΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΜΟΥ ΚΥΤΤΑΡΑ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΑΝΕΠΑΦΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΩΜΩΔΙΑ-ΠΑΡΩΔΙΑ!!!!ΚΑΙ ΑΣ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΕΘΙΣΜΕΝΟΙ ΣΤΑ "ΑΣΤΕΙΑ ΤΗΣ ΤΟΥΑΛΕΤΑΣ"!!!!!!
ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΟΜΩΣ (ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ) ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΓΕΝΙΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΤΗΣ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΟΤΕ ΠΩΣ ΑΝΤΙΔΡΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΘΕ ΑΝΕΜΠΝΕΥΣΤΗ ΚΑΙ ΧΟΝΤΡΟΚΟΜΜΕΝΗ ΝΕΑΝΙΚΗ ΜΠΟΥΡΔΑ????
ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΦΥΣΙΚΑ Η ΑΛΙΣΙΑ ΣΙΛΒΕΡΣΤΟΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ CLUELESS:
"ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΓΕΝΟΣ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΤΟΣΟ ΕΙΡΗΝΙΚΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗ ΒΙΑ ΣΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΤΗ ΔΙΩΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ, ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΤΗ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗΣ."
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΘΕΜΑ (ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗΣ) ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ.....
ΔΥΣΤΥΧΩΣ.....
ΕΛΕΟΣ! ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!

"ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΟΤΙΜΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΗΣ"
JUST IMAGINE A BETTER WORLD!!!!

Edited by - clearthought on 01/02/2004 14:40:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 17:30:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ.ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΧΙΟΥΜΟΡ ΤΩΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ.ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΞΥΠΝΑΔΕΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΕΛΑΝΕ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 18:02:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ.ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΧΙΟΥΜΟΡ ΤΩΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ.ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΞΥΠΝΑΔΕΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΕΛΑΝΕ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ?



ΚΑΤΙΑ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ...
ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΛΑΟΣ...ΑΛΛΑ...
ΟΣΟΣΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΝΕΑΝΙΚΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΤΟΥΣ ΜΟΥΦΕΣ ΚΑΙ ΑΣΤΕΙΙΣΜΟΙ ΤΟΥ ΚΑΜΠΙΝΕ!
ΣΕ ΜΙΑ "ΑΛΛΗ" (ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ ) ΑΜΕΡΙΚΗ, Η ΕΝΗΛΙΚΙΩΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΕΡΩΤΙΚΑ ΖΗΤΟΥΜΕΝΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ ΤΟΥ DAZED AND COMFUSED ΤΟΥ ΡΙΤΣΑΡΝΤ ΛΙΝΚΛΕΙΤΕΡ,ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΜΗ ΤΟΥ ΝΕΟΙ ΩΡΑΙΟΙ ΚΑΙ ΑΝΕΡΓΟΙ ΤΟΥ ΜΠΕΝ ΣΤΙΛΕΡ, ΤΗΝ WEIRDO ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ ΤΟΥ RUSHMORE TOY ΓΟΥΕΣ ΑΝΤΕΡΣΟΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥΧΡΩΜΗ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΤΟΥ ΚΑΛΩΣΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟ ΚΟΥΚΛΟΣΠΙΤΟ ΤΟΥ ΤΟΝΤ ΣΟΛΟΝΤΖ...
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΑΙΝΙΕΣ ΟΠΩΣ ΟΙ "OUTSIDERS" ΚΑΙ Ο ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΠΟΛΑ, Η ΤΟ "ΣΤΑΣΟΥ ΠΛΑΙ ΜΟΥ" ΤΟΥ ΣΤΙΒΕΝ ΚΙΝΓΚ..Η ΤΟ ΜΠΑΡΑΚΙ ΤΟΥ ΣΑΝ ΕΛΜΟ.....
ΤΑΙΝΙΕΣ ΜΕ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ...ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΝΕΑΝΙΚΟ ΚΟΙΝΟ...ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΑΣΤΕΙΑ, ΠΑΡΕΜΕΝΑΝ ΥΠΕΡΟΛΙΚΑ ΣΟΒΑΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΘΙΣΜΕΝΟΥΣ ΣΤΑ ΑΣΤΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΘΟΡΥΒΟΥΣ ΤΗΣ ΤΟΥΑΛΕΤΑΣ!!!!
ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ...ΜΗΠΩΣ Η ΑΜΕΡΙΚΗ ΜΕ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ ΣΤΟΧΕΥΕΙ ΝΑ "ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ" ΤΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΜΑΣ ΚΥΤΤΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ "ΜΥΡΙΖΟΜΑΣΤΕ" ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΓΥΡΩ ΜΑΣ????
ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΓΝΩΣΗ ΤΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ ,ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΟΣΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΚΙ ΑΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΚΑΙ ΟΙ ΝΕΑΝΙΚΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΟΦΕΙΛΑΝ ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΟΥΝ ΝΑ ΧΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΚΕΣ....
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΙ ΚΑΛΕΣ ΜΕΤΡΙΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΔΑΚΤΥΛΑ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ ΜΑΣ>>>ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΜΑΣ ΠΕΡΙΣΣΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ "ΡΙΞΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΜΟΥΤΖΑ ΣΤΙΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΕΣ ΜΟΥΦΕΣ"!

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ,

"ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΟΤΙΜΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΗΣ"
JUST IMAGINE A BETTER WORLD!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 02:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΤΙ...ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΡΟΜΟΥ,ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΑ ΚΤΛ ΓΕΝΙΚΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΜΟΝΟ???
ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΟ ΕΥΡΥΤΕΡΟ ΦΑΣΜΑ ΤΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ?????

"ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ"
OPEN YOUR MIND AND THINK CLEAR!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 10:50:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμμμ.......!
Να σκεφτώ...!
α! Το Χάνιμπαλ δεν μου πολυάρεσε, το είδα και βάρεσα ενέσεις...!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 12:19:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ ΦΙΛΗ CLEARTHOUGHT.ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΣ ΑΘΕΛΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΧΡΙΖΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ.ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΕΙ ΚΑΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΗΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΤΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΚΗ.ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΚΑΚΙΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΑΝΤΙΛΑΒΑΝΕΤΕ Ο ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ ΚΟΥΛΤΟΥΡΙΑΡΗΣ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΝΕΟΥΣ ΕΘΙΣΜΕΝΟΥΣ ΣΕ ΝΑΡΚΩΤΙΚΕΣ ΟΥΣΙΕΣ ΚΑΙ ΑΛΚΟΟΛ ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΝΤΙΛΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΜΙΛΑΕΙ ΣΕ ΥΠΑΡΚΤΟΥΣ ΠΑΡΩΝΤΙΚΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ,ΔΙΑΚΟΜΩΔΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΩΜΗ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΠΛΕΟΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΡΟΥΤΙΝΑΣ ΣΤΑ ΑΝΩΡΙΜΑ ΚΥΚΛΩΜΑΤΑ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΜΗ ΕΧΟΝΤΑΣ ΑΛΛΟΤΙΝΟ ΤΡΟΠΟ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΜΕ ΑΣΤΕΙΟ ΤΡΟΠΟ.ΗΜΑΣΤΕ ΑΡΑΓΕ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΑΦΟΜΙΩΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ;ΟΧΙ ΑΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΑΣΤΕΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ ΑΥΤΩΝ.
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΦΙΛΟΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ ΟΥΤΕ FAN TOΥ <> ΤΑΙΝΙΩΝ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.

VIVA LA REVOLUTION!!!


gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 12:41:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή φίλη clearthought,
ενδιαφέρον το θεματάκι που άνοιξες.
Πράγματι, οι χαζοαμερικάνικες (όπως πολύ εύστοχα τις αποικάλεσες) ταινίες, με τα αμφιβόλου χιούμορ αστεία και τις υπέρμετρες ηλιθιότητες, δεν νομίζω πως έχουν να μας προσφέρουν απολύτως τίποτα.
Ας αφήσουμε λοιπόν τα "αμερικανάκια" να τις βλέπου και να συγκλονίζονται με το μεγαλείο τους!!!!!!!!

[b][crimson]
ΣΑΝ ΒΓΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΗΓΑΙΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΘΑΚΗ,
ΝΑ ΕΥΧΕΣΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΣ Ο ΔΡΟΜΟΣ........
[/crimson]
[b]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 15:59:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χμμμμ.......!
Να σκεφτώ...!
α! Το Χάνιμπαλ δεν μου πολυάρεσε, το είδα και βάρεσα ενέσεις...!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpg


ΦΙΛΗ SCULLY ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΙΖΩ!ΠΡΑΓΜΑΤΙ, ΤΟ ΧΑΝΝΙΜΠΑΛ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΠΑΙΣΙΟΤΑΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΧΑΝΙΜΠΑΛ ΛΕΚΤΕΡ! ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΟΤΙ Η ΠΡΩΤΗ ΤΑΙΝΙΑ "Η ΣΙΩΠΗ ΤΩΝ ΑΜΝΩΝ" ΣΗΜΑΔΕΨΕΙ ΤΟΝ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ ΤΟΥ "ΤΡΟΜΟΥ" ΚΑΙ ΕΘΕΣΕ ΜΙΑ "ΝΕΑ" ΕΠΟΧΗ ΣΤΟΝ "ΚΑΝΙΒΑΛΛΙΣΤΙΚΟ" ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ...
ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΝΤΕΡΑ ΜΟΥ ΔΕ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΧΑΝΙΜΠΑΛ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ Η ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ "ΜΑΚΑΡΟΝΑΔΑ" ΤΑ ΕΝΤΕΡΑ ΤΟΥ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ!
ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΕΝΑΝ "ΚΑΝΙΒΑΛΟ" ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!
ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΝΤΕΡΑ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΝΑ ΔΩ ΜΙΑ ΝΕΑΝΙΚΗ ΚΩΜΩΔΙΑ ΚΑΙ Η ΤΕΕΝ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ: " ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΗΡΙΑ. ΘΑ ΓΕΛΟΥΣΕΣ ΠΟΤΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΕ ΑΝΑΠΗΡΙΚΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ?" ( ΑΠΟ ΤΟ SCARY MOVIE ΤΟΥ ΚΙΝΑΝ ΑΙΒΟΡΙ ΓΟΥΕΙΑΝΣ)

"ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ"
OPEN YOUR MIND AND THINK CLEAR!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 16:09:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΓΑΠΗΤΗ ΦΙΛΗ CLEARTHOUGHT.ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΣ ΑΘΕΛΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΧΡΙΖΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ.ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΕΙ ΚΑΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΗΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΤΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΚΗ.ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΚΑΚΙΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΑΝΤΙΛΑΒΑΝΕΤΕ Ο ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ ΚΟΥΛΤΟΥΡΙΑΡΗΣ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΝΕΟΥΣ ΕΘΙΣΜΕΝΟΥΣ ΣΕ ΝΑΡΚΩΤΙΚΕΣ ΟΥΣΙΕΣ ΚΑΙ ΑΛΚΟΟΛ ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΝΤΙΛΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΜΙΛΑΕΙ ΣΕ ΥΠΑΡΚΤΟΥΣ ΠΑΡΩΝΤΙΚΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ,ΔΙΑΚΟΜΩΔΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΩΜΗ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΠΛΕΟΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΡΟΥΤΙΝΑΣ ΣΤΑ ΑΝΩΡΙΜΑ ΚΥΚΛΩΜΑΤΑ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΜΗ ΕΧΟΝΤΑΣ ΑΛΛΟΤΙΝΟ ΤΡΟΠΟ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΜΕ ΑΣΤΕΙΟ ΤΡΟΠΟ.ΗΜΑΣΤΕ ΑΡΑΓΕ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΑΦΟΜΙΩΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ;ΟΧΙ ΑΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΑΣΤΕΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ ΑΥΤΩΝ.
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΦΙΛΟΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ ΟΥΤΕ FAN TOΥ <> ΤΑΙΝΙΩΝ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.

VIVA LA REVOLUTION!!!


gK


ΦΙΛΕ GIRTOS, ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΕ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΑ":)
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟ ΚΑΛΩΝ ΚΑΙ ΚΑΚΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΚΑΙ ΠΩΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΤΙΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕΤΑΞΥ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ Ο ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ ΚΟΥΛΤΟΥΡΙΑΡΗΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΟΠΩΣ ΤΟ AMERICAN PIE, TO ROAD TRIP KAI ΓΕΝΙΚΑ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΕ ΝΕΑΝΚΟ ΚΟΙΝΟ!
Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΝΝΟΙΑ ΕΓΚΕΙΤΑΙ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΠΑΙΔΙΑ< ΟΙ ΣΗΜΕΡΙΝΟΙ ΝΕΟΙ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΗ! ΠΑΡΑΣΥΡΟΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ!
ΔΕ ΘΑ ΠΑΩ ΕΓΩ Η ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΧΟΝΤΑΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 15, 16 ΚΤΛ... ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΑΣ Ο ΣΑΚΗΣ Ο ΛΑΚΗΣ Η Ο ΜΑΚΗΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΦΙΟΚΕΦΑΛΟΣ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΩΝ "ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΡΕΨΙΜΑΤΟΣ" ΤΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ.
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΑΝΥΠΟΨΙΑΣΤΑ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΜΙΑ ΚΩΜΩΔΙΑ ΣΤΟΝ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ...ΚΑΙ ΑΝ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΛΕΞΗ ΑΝΥΠΟΨΙΑΣΤΑ ( ΚΑΘΩΣ ΔΕ ΘΕΩΡΩ ΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝΥΟΨΙΑΣΤΗ!) ΕΣΤΩ ΠΑΡΑΣΥΡΟΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ!!!
ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ...ΠΟΙΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΑΥΤΕΣ???
ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΗ ΠΛΕΥΡΑ (ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΠΤ ΑΣΤΕΙΟ) ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΓΙΚΟΤΑΤΗ ΑΝ ΘΕΣ.....
ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ???ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ, ΓΕΛΑΣΤΕ , ΑΛΛΑ ΜΟΙΑΣΤΕ ΤΟΥΣ??????

"ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ"
OPEN YOUR MIND AND THINK CLEAR!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 16:16:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητή φίλη clearthought,
ενδιαφέρον το θεματάκι που άνοιξες.
Πράγματι, οι χαζοαμερικάνικες (όπως πολύ εύστοχα τις αποικάλεσες) ταινίες, με τα αμφιβόλου χιούμορ αστεία και τις υπέρμετρες ηλιθιότητες, δεν νομίζω πως έχουν να μας προσφέρουν απολύτως τίποτα.
Ας αφήσουμε λοιπόν τα "αμερικανάκια" να τις βλέπου και να συγκλονίζονται με το μεγαλείο τους!!!!!!!!

[b][crimson]
ΣΑΝ ΒΓΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΗΓΑΙΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΘΑΚΗ,
ΝΑ ΕΥΧΕΣΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΣ Ο ΔΡΟΜΟΣ........
[/crimson]
[b]


ΦΙΛΕ ΑΧΕΡΟΝΤΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΘΕΜΑ!
ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΦΗΒΟΥΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΟΠΩΣ Ο ΦΡΕΝΤΙ ΠΡΙΝΣ Τζ. ΚΑΙ Η ΣΑΡΑ ΜΙΣΕΛ ΓΚΕΛΑΡ! (Ο ΘΕΟΣ ΦΥΛΑΞΟΙ!!!)
ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΑ "ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙΑ"
ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΟΥΣ!
Η ΑΜΕΡΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΓΙΓΑΝΤΙΟΣ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΤΑΙΝΙΩΝ...ΠΟΥ "ΔΙΟΧΕΤΕΥΕΙ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ" ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΩΝ ΚΟΣΜΟ!!!!
ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΝΕΑΝΙΚΟ ΚΟΙΝΟ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ ΤΟΥ ΚΑΜΠΙΝΕ, ΤΩΝ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ, ΤΗΣ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗΣ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ AΠΟ ΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ "LIVE YOUR LIFE WITHOUT LIMITS!!!"

"ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ"
OPEN YOUR MIND AND THINK CLEAR!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 11:49:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θα διαφωνήσω και πολύ φίλη clearthought με τους προβληματισμούς σου. Πράγματι ο αμερικάνικος κινηματογράφος διοχετεύει "κουλτούρα¨και κουλτούρα σε όλο τον κόσμο, μιας και διεκδικεί τη μερίδα του λέοντος στην παραγωγή ταινιών.
Πιστεύω πως σκοπός του κινηματογράφου πρέπει να είναι όχι να δημιουργεί πρότυπα σαν τους χαζοχαρούμενους που ανέφερες, μα να διασκεδάζει, να προβληματίζει και να μας κάνει να αναζητάμε, να σκεφτόμαστε.
Πάντως, είμαι αισιόδοξος, γιατί όπως υπάρχουν άτομα που επηρεάζονται από τα αμερικάνικά σκουπίδια, έτσι υπάρχουν και άτομα που αυτά τα σκουπίδια τα αγνοούν.
Θυμάμαι, πριν από αρκετά χρόνια, όταν είχε βγει στις αίθουσες το TERMINATOR 2.Παιζόταν ταυτόχρονα με το " Ο ΚΥΚΛΟΣ ΤΩΝ ΧΑΜΕΝΩΝ ΠΟΙΗΤΩΝ", μια πολού καλή (κατά τη γνώμη μου ταινία). Τότε, η ταινία με τον Ρόμπιν Γουίλιαμς, είχε κόψει περισσότερα εισιτήρια, προς γενική έκπληξη. Κάτι τέτια βλέπω και συνεχίζω να ελπίζω .


ΣΑΝ ΒΓΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΗΓΑΙΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΘΑΚΗ,
ΝΑ ΕΥΧΕΣΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΣ Ο ΔΡΟΜΟΣ........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 13:03:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαζοαμερικάνικες-χαζοαμερικάνικες, αλλά όλοι μας τις βλέπουμε...!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexeyev1970
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 13:33:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexeyev1970  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να και μια σωστή κουβέντα . Αυτό δηλαδή που είπε η scully.Έχεις σκεφτεί ποτέ φίλη clearthought να μην ξαναδείς αμερικάνικες ταινίες?(αφού πρώτα σκεφτείς ότι το 90%της παραγωγής ελέγχεται από Εβραικά λόμπυ).Τι πιο απλό από το να αγνοήσεις όλα αυτά τα σκουπίδια.
Θα επανέλθω με περισσότερα στοιχεία,γιατί το θέμα είναι ενδιαφέρον και διότι το θεωρώ φλέγον ζήτημα να ταίζουμε με τα λεφτά που δίνουμε για ένα κινηματογραφικό εισιτήριο όλους αυτούς που παίζουν με την αισθητική μας και με την αλλαγή των προτύπων μας.
Μόνο σκέψου ότι οι Έλληνες ηθοποιοί είναι μακράν οι πιο καλλιεργημένοι(δε μιλώ απαραίτητα για τη νέα γενιά,αλλά για ιδιοφιύες όπως ο Βέγγος που πέρασαν σαν κομήτες από τα πλατώ και το μόνο που κατάφεραν ήταν να αγνοούνται).Οι Έλληνες κωμικοί(και ίσως και οι Ιταλοί)είναι οι καλύτεροι(πόσους Αμερικάνους γνωρίζεις με την εκφραστικότητα του Ηλιόπουλου ή της Βασιλειάδου?).Ελπίζω να συνεχιστεί ο διάλογος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

coperrolo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


191 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 14:41:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coperrolo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kανείς δεν μας υποχρεώνει να δούμε ότι δεν θέλουμε. Πόσο μάλλον όταν είμαστε σε βίντεο-κλάμπ και έχουμε την επιλογή. Και μπορεί, απορρίπτοντας τα χαζοέργα, η πληθώρα επιλογών να αποδεκατίζεται, αλλά με υπολογίσιμο ρίσκο πλέον διαλέγουμε.
Παρένθεση: Αμερικάνικες νεο/χαζο-κωμωδίες με μάυρους ηθοποιούς είναι άξιες προσοχής για τα χοντρά, σκληρά και άγαρμπα ρατσιστικά σχόλια προς τους λευκούς. Δεν το λέω ως παράπονο, ίσα ίσα που χαίρομαι γι'αυτό μιάς και πιστεύω ότι από τους μαύρους της και εντός των τοιχών θα αρχίσει η κατάρρευση της ισχυρής αμερικής. Μιλάω για σχόλια που αν γίνονταν από λευκούς θα είχαμε εξεγέρσεις και λιντσαρίσματα.
Κλείνει η παρένθεση...
quote:

Μόνο σκέψου ότι οι Έλληνες ηθοποιοί είναι μακράν οι πιο καλλιεργημένοι(δε μιλώ απαραίτητα για τη νέα γενιά,αλλά για ιδιοφιύες όπως ο Βέγγος που πέρασαν σαν κομήτες από τα πλατώ και το μόνο που κατάφεραν ήταν να αγνοούνται).Οι Έλληνες κωμικοί(και ίσως και οι Ιταλοί)είναι οι καλύτεροι(πόσους Αμερικάνους γνωρίζεις με την εκφραστικότητα του Ηλιόπουλου ή της Βασιλειάδου?).Ελπίζω να συνεχιστεί ο διάλογος.

Δεν θα αναφερθώ στους παλιούς/μεταπολεμικούς. Υπήρχαν όντως αστέρια όπως και πατάτες. Με το σύγχρονο κινηματογράφο έχω παράπονα στον οποίο αν δε φανεί λίγο ρώγα/κώλος ταινία δεν σταυρώνουμε (ίσως να έχω μείνει λίγο πίσω καθώς εγκατέλειψα αυτό το είδος κανα 3άρι χρόνια τώρα, δηλ. όχι οξυγόνο, πολίτικη κλπ). ΟΚ, δεν δύναται να έχουμε budget hollywood και είμαστε και greek lovers αλλά όλα να βγαίνουν τσόντα ρε γαμώτο, δε λέει.
Πρόσφατα έδειξε το safe sex στην TV... στο τέταρτο είχε γίνει ενοχλητικό και στο μισάωρο ανυπόφορο. Προτίμησα να δω το jackass που είχα νοικιάσει.

My Karma ran over your Dogma
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 14:58:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ...ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΑΣ!
ΟΝΤΑΣ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ -ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ- ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ!
ΟΝΤΑΣ ΣΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΒΑΘΜΟ CINEMA-LOVER ΜΕ ΠΛΗΓΩΝΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΤV-ΚΑΙ ΑΡΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΙΝΟ- ΕΙΝΑΙ KAΡΑΜΟΥΦΕΣ!!!


"ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ"
OPEN YOUR MIND AND THINK CLEAR!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 15:03:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν θα διαφωνήσω και πολύ φίλη clearthought με τους προβληματισμούς σου. Πράγματι ο αμερικάνικος κινηματογράφος διοχετεύει "κουλτούρα¨και κουλτούρα σε όλο τον κόσμο, μιας και διεκδικεί τη μερίδα του λέοντος στην παραγωγή ταινιών.
Πιστεύω πως σκοπός του κινηματογράφου πρέπει να είναι όχι να δημιουργεί πρότυπα σαν τους χαζοχαρούμενους που ανέφερες, μα να διασκεδάζει, να προβληματίζει και να μας κάνει να αναζητάμε, να σκεφτόμαστε.
Πάντως, είμαι αισιόδοξος, γιατί όπως υπάρχουν άτομα που επηρεάζονται από τα αμερικάνικά σκουπίδια, έτσι υπάρχουν και άτομα που αυτά τα σκουπίδια τα αγνοούν.
Θυμάμαι, πριν από αρκετά χρόνια, όταν είχε βγει στις αίθουσες το TERMINATOR 2.Παιζόταν ταυτόχρονα με το " Ο ΚΥΚΛΟΣ ΤΩΝ ΧΑΜΕΝΩΝ ΠΟΙΗΤΩΝ", μια πολού καλή (κατά τη γνώμη μου ταινία). Τότε, η ταινία με τον Ρόμπιν Γουίλιαμς, είχε κόψει περισσότερα εισιτήρια, προς γενική έκπληξη. Κάτι τέτια βλέπω και συνεχίζω να ελπίζω .


ΣΑΝ ΒΓΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΗΓΑΙΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΘΑΚΗ,
ΝΑ ΕΥΧΕΣΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΣ Ο ΔΡΟΜΟΣ........




ΦΙΛΕ ΑΧΕΡΟΝΤΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟ...ΚΟΥΛΤΟΥΡΑΣ ΚΑΙ "ΚΟΥΛΤΟΥΡΑΣ".
ΕΠΙΣΗΣ, ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΛΕΟΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΦΙΛΟΙ ΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΤΙΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΟΥΝ!
ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΤΩΝ ΣΤΑΝΤΑΡΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΤΑΙΝΙΩΝ ΟΣΟ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΥ!

"ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ"
OPEN YOUR MIND AND THINK CLEAR!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 15:08:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χαζοαμερικάνικες-χαζοαμερικάνικες, αλλά όλοι μας τις βλέπουμε...!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpg


ΔΕ ΔΙΑΦΩΝΩ ΦΙΛΗ SCULLY ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΘΙΞΑ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΞΑΛΛΟΥ!
ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ?
ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ...ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ!
ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ..ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ??
ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΟΡΕΣ...
ΣΚΕΨΟΥ ΠΩΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΙΝΕΜΑ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ -ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΕΓΩ Η ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΣ-
ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΜΕΛΕΤΗΣΟΥΝ ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΟΧΙ....ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ TV ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΝ Ο,ΤΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ!
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΘΕΙ ΚΑΛΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ...ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ...ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ! (ΔΕΣ STAR..ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΗΣ ΤΑΙΝΙΟΜΟΥΦΑΣ!!)

"ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ"
OPEN YOUR MIND AND THINK CLEAR!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 15:22:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έχεις σκεφτεί ποτέ φίλη clearthought να μην ξαναδείς αμερικάνικες ταινίες?(αφού πρώτα σκεφτείς ότι το 90%της παραγωγής ελέγχεται από Εβραικά λόμπυ).Τι πιο απλό από το να αγνοήσεις όλα αυτά τα σκουπίδια.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ,ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΙΖΩ ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ!
ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ...
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΛΑΤΡΗΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ...ΚΑΛΟΥ ΚΑΙ ΚΑΚΟΥ(ΚΑΘΩΣ ΑΝ ΔΕ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΕΚΤΙΜΑΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ)ΒΛΕΠΩ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΡΙΝΩ!
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ -ΚΑΙ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ!!!!- TON ΝΕΑΝΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ!
ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ...ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ!!!
ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΘΙΓΕΤΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ!
Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΝΝΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΟΧΕΤΕΥΣΗ ΜΑΖΙΚΗΣ ΥΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΑΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ...ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΜΑΣ!

quote:

Μόνο σκέψου ότι οι Έλληνες ηθοποιοί είναι μακράν οι πιο καλλιεργημένοι(δε μιλώ απαραίτητα για τη νέα γενιά,αλλά για ιδιοφιύες όπως ο Βέγγος που πέρασαν σαν κομήτες από τα πλατώ και το μόνο που κατάφεραν ήταν να αγνοούνται).Οι Έλληνες κωμικοί(και ίσως και οι Ιταλοί)είναι οι καλύτεροι(πόσους Αμερικάνους γνωρίζεις με την εκφραστικότητα του Ηλιόπουλου ή της Βασιλειάδου?)

ΔΕ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΟ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΩΜΩΔΙΑ...
ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΗΘΟΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΞΕΙ ΘΑΥΜΑΣΙΑ ΣΕ ΚΩΜΩΔΙΕΣ...ΡΟΜΠΙΝ ΓΟΥΙΛΙΑΜΣ!
ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟ ΝΕΟΤΕΡΟΥΣ, Ο ΤΟΜΠΙ ΜΑΓΚΟΥΑΙΑΡ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ Η ΡΙΣ ΓΟΥΙΔΕΡΣΠΟΥΝ.....ΑΛΛΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΞΙΖΟΥΝ ΜΕΤΡΟ ΣΥΓΚΡΙΣΗΣ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΚΩΜΙΚΑ "ΜΥΘΙΚΑ ΤΕΡΑΤΑ"
.Ελπίζω και γω απο μερουσ μου να συνεχιστεί ο διάλογος.

ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ,

"ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ"
OPEN YOUR MIND AND THINK CLEAR!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 15:49:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Kανείς δεν μας υποχρεώνει να δούμε ότι δεν θέλουμε. Πόσο μάλλον όταν είμαστε σε βίντεο-κλάμπ και έχουμε την επιλογή. Και μπορεί, απορρίπτοντας τα χαζοέργα, η πληθώρα επιλογών να αποδεκατίζεται, αλλά με υπολογίσιμο ρίσκο πλέον διαλέγουμε.


ΣΕ ΑΥΤΟ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ! ΙΣΩΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ...
ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΟΝΤΑΣ ΕΡΓΑΣΙΟΜΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΣΙΝΕΜΑ Η ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΚΛΑΜΠ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΤΑΙΝΙΑ...ΑΠΛΩΣ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ...ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ!
quote:

Παρένθεση: Αμερικάνικες νεο/χαζο-κωμωδίες με μάυρους ηθοποιούς είναι άξιες προσοχής για τα χοντρά, σκληρά και άγαρμπα ρατσιστικά σχόλια προς τους λευκούς. Δεν το λέω ως παράπονο, ίσα ίσα που χαίρομαι γι'αυτό μιάς και πιστεύω ότι από τους μαύρους της και εντός των τοιχών θα αρχίσει η κατάρρευση της ισχυρής αμερικής. Μιλάω για σχόλια που αν γίνονταν από λευκούς θα είχαμε εξεγέρσεις και λιντσαρίσματα.
Κλείνει η παρένθεση...


ΦΙΛΕ ΜΟΥ Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΩΝ ΜΑΥΡΩΝ!!!ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΩΝ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ...ΟΙ ΜΑΥΡΟΙ ΠΑΝΤΑ ΕΠΑΙΖΑΝ ΤΟΥΣ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥΣ,ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΑΝΕΧΟΝΤΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΕΥΚΟΥΣ,ΤΟΥΣ ΧΛΕΥΑΣΜΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΟΠΟΜΠΗ ΚΤΛ ΚΤΛ...ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΔΛΔ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΕΟ/ΧΑΖΟΚΩΜΩΔΙΕΣ ΜΕ ΛΕΥΚΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΙΔΙΔΟΝΤΑΙ ΣΕ ΧΟΝΤΡΑ ΣΚΛΗΡΑ ΚΑΙ ΑΓΑΡΜΠΑ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΜΑΥΡΟΥΣ?
ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΟΙ!
ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ -ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ- ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΟΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΙΣΑΞΙΑ...ΜΑΥΡΟΙ ΚΑΙ ΛΕΥΚΟΙ ΗΘΟΠΟΙΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΕ ΙΣΑΞΙΟΥΣ ΡΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΑΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΤΙΜΗΤΙΚΑ...
ΔΕΣ ΟΣΚΑΡ!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ.._ΕΚΤΟΣ ΙΣΩΣ ΑΠΟ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΜΕΤΡΗΜΕΝΕΣ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΠΟΥ ΣΚΟΠΟ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΛΕΣΟΥΝ ΜΗΠΩΣ ΚΙ ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΘΟΥΝ!


quote:
Με το σύγχρονο κινηματογράφο έχω παράπονα στον οποίο αν δε φανεί λίγο ρώγα/κώλος ταινία δεν σταυρώνουμε (ίσως να έχω μείνει λίγο πίσω καθώς εγκατέλειψα αυτό το είδος κανα 3άρι χρόνια τώρα, δηλ. όχι οξυγόνο, πολίτικη κλπ). ΟΚ, δεν δύναται να έχουμε budget hollywood και είμαστε και greek lovers αλλά όλα να βγαίνουν τσόντα ρε γαμώτο, δε λέει.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕ ΔΙΑΦΩΝΩ....ΑΛΛΑ ΔΕΣ ΛΙΓΑΚΙ ΠΑΡΑΠΕΡΑ ΑΠΟ ΡΕΠΠΑ-ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ!!!
ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΑΔΕΡΦΟΥΣ ΦΑΡΕΛΙ!ΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΥΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ!!ΕΛΕΟΣ!
ΓΥΡΝΑ ΑΛΛΟΥ ΤΟΥΣ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΣΟΥ!ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ...ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΓΚΩΝΙΖΟΥΜΕ...ΜΟΝΟΙ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!
ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ SAFE SEX ΞΕΠΕΡΑΣΕ ΣΕ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΤΗΝ "ΥΠΟΛΟΧΑΓΟ ΝΑΤΑΣΣΑ" ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ Η ΠΡΩΤΗ ΣΕ ΕΙΣΠΡΑΞΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ ΑΠΟ ΚΕΙ ΑΡΧΙΣΕ Η ΡΙΖΑ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ!!!
ΝΟΜΙΣΑΝ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΙΝΟ ΑΝ ΔΕ ΔΕΙ ΜΠΟΥΤΑΚΙ ΒΥΖΑΚΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΗ ΒΩΜΟΛΟΧΙΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟ...ΔΕΝ ΕΠΕΡΧΕΤΑΙ Η ΚΑΘΑΡΣΙΣ!!!
ΕΛΕΟΣ!!!
ΑΣ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΜΕ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ..>ΠΟΣΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ-ΑΣΤΕΡΙΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΑΡΑΤΗΡΗΤΕΣ??
ΠΟΣΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ?
1) ΤΟ ΜΟΝΟΝ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΝ-ΛΑΚΗΣ ΠΑΠΑΣΤΑΘΗΣ
2)ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ- ΚΩΣΤΑΣ ΓΙΑΝΝΑΡΗΣ
3)ΟΙ ΑΚΡΟΒΑΤΕΣ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥ-ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΗΜΑΣ
4)ΠΕΣ ΣΤΗ ΜΟΡΦΙΝΗ ΑΚΟΜΗ ΤΗΝ ΨΑΧΝΩ-ΓΙΑΝΝΗΣ ΦΑΡΓΚΑΣ (ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΗΣ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑΣ)
5)ΣΩΣΕ ΜΕ _ΣΤΡΑΤΟΣ ΤΖΙΤΖΗΣ
6) ΑΠΟ ΤΟ ΧΙΟΝΙ- ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
7)ΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣ- ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΟΚΚΙΝΟΣ
8)Ο ΟΡΓΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΑΓΕΛΑΔΑΣ-ΟΛΓΑ ΜΑΛΕΑ (ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΤΡΙΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ...ΕΦΕΡΝΕ ΓΕΥΣΗ ΑΠΟ ΑΛΜΟΔΟΒΑΡ)
9)ΒΑΛΚΑΝΙΖΑΤΕΡ- ΣΩΤΗΡΗΣ ΓΚΟΡΙΤΣΑΣ
10)ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΟΥΖΙΝΑ-ΤΑΣΟΣ ΜΠΟΥΛΜΕΤΗΣ (ΝΑ ΠΩ ΕΔΩ ΟΤΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΡΙΤΙΚΟΙ ΤΗΝ ΕΘΑΨΑΝ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΒΓΗΚΕ ΣΤΙΣ ΑΙΘΟΥΣΕΣ!!ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΘΩΣ ΔΙΑΨΕΥΣΤΗΚΑΝ ΚΑΤΑ ΚΟΡΟΝ!)
11)ΑΓΕΛΑΣΤΟΣ ΠΕΤΡΑ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΟΥΤΣΑΦΤΗΣ (ΤΕΛΕΙΟ!!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙΤΕ)
ΕΩΣ ΕΔΩ ΦΤΑΝΕΙ ..ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΠΟΤΕ ΑΞΙΟΛΟΓΕΣ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΟΣΟ ΤΙΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΕΥΡΥ ΚΟΙΝΟ??
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΣ ΜΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ...ΑΛΛΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ!!ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΙΝΟ!
ΑΝ ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΚΑΙ ΔΩΣΟΥΜΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙ ΣΤΟΝ ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ...ΘΑ'ΡΘΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΕΡΕΣ!

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ,

"ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ"
OPEN YOUR MIND AND THINK CLEAR!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 15:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
έχει δεί κανείς σας ταινίες με τον Doctor Otto;

Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 17:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

έχει δεί κανείς σας ταινίες με τον Doctor Otto;

Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^


KAΛΗ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΤΟΝ ΘΥΜΗΘΗΚΕΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ PARANOIA????
ΘΕΕ ΚΑΙ ΚΥΡΙΕ!!!ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΜΑΣ!ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!!!

"ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ"
OPEN YOUR MIND AND THINK CLEAR!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 17:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΦΙΛΟΣ Ο ALexeyev1970 ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΝΑΥΣΜΑ ΓΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΤ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΑΞΙΖΟΥΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗΣ ΠΡΟΣΟΧΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΙΣ ΔΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΦΥΓΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ ΤΗΣ ΜΠΑΡΟΥΦΑΣ!!

1) LILLY'S STORY (ΡΟΒΗΡΟΣ ΜΑΝΘΟΥΛΗΣ)
2) ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΤΗ ΝΥΧΤΑ (ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΝΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ)
3) 7ος ΗΛΙΟΣ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΣΕΡΝΤΑΝΗΣ)
4) ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ (ΠΕΝΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ)
5) ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙΣ (ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΕΥΑΓΓΕΛΑΚΟΥ)
6)ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ (ΠΟΥ ΦΤΟΥ ΜΟΥ ΝΑ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗ ΣΚΗΝΟΘΕΤΙΔΑ [:P ] )
7) ΚΟΚΚΙΝΗ ΠΕΜΠΤΗ (ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΙΟΠΑΧΟΣ)

ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΩΡΗΣΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΙΣ ΑΙΘΟΥΣΕΣ:

1) ΜΑΤΙΑ ΑΠΟ ΝΥΧΤΑ (ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΧΟΥΡΣΟΓΛΟΥ)
2)Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗ ΔΥΣΗ (ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΑΤΖΟΥΡΑΚΗΣ)
3)ΓΑΜΗΛΙΑ ΝΑΡΚΗ (ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΙΝΔΑΡΕΣ)

ΤΕΛΟΣ..ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΣΤΙΣ ΑΙΘΟΥΣΕΣ:

1)Η ΣΚΟΝΗ (ΤΑΣΟΣ ΨΑΡΡΑΣ)
2) DELIVERY (ΝΙΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ)[ΣΗΜΕΙΩΣΗ: ΟΤΑΝ Ο ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΣ ΕΡΩΤΗΘΗΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΛΕΞΕ ΞΕΝΙΚΟ ΤΙΤΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ "ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΩ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΟΙΝΟΥ!"...ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΑΠΟΡΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Alexeyev1970]
3) HARDCORE {ΜΗΝ ΠΑΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΣΤΟ ΠΟΝΗΡΟ ΚΑΛΕ } (ΝΤΕΝΗ ΗΛΙΑΔΗ)
4) ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΠΟΥ ΕΚΛΑΙΓΕ ΔΙΧΩΣ ΛΟΓΟ (ΚΩΝ/ΝΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ)
5)ΑΛΗΘΙΝΗ ΖΩΗ (ΠΑΝΟΣ ΚΟΥΤΡΑΣ)


ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ!ΕΞΑΛΛΟΥ Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΔΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕ (ΔΕΣ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ)!!!

"ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ"
OPEN YOUR MIND AND THINK CLEAR!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexeyev1970
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2004, 00:38:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexeyev1970  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπως σου είπα το θέμα του κινηματογράφου με ενδιαφέρει από πολλές απόψεις.
Παρουσιάζεται ως "Η Εβδομη Τέχνη" , υπονοώντας προφανώς ότι είναι τέχνη.Δε συμφωνώ μ'αυτό όμως. Ο κινηματογράφος για μένα είναι μια τεχνική,ένα συνοθύλεμα από επιμέρους τέχνες,έτσι ώστε να παρουσιάζει ένα τελικό αποτέλεσμα.Πολύ συχνά χρεώνεται ένα έργο ως προσωπικό "αριστούργημα" του τάδε "μεγάλου" σκηνοθέτη,αλλά θα διαφωνήσω πλήρως με αυτό και θα πώ ότι γίνεται μόνο και μόνο για λόγους μάρκετινγκ.Σκέψου ότι ο σκηνοθέτης έχει μεν την αρχική ιδέα και την κατέχει αρκετά καλά,πως όμως θα την υλοποιούσε όπως την φαντάστηκε αν δε συνεργάζονταν με τον καλύτερο ηθοποιό,τον καλύτερο διευθυντή φωτογραφίας,τον καλύτερο μακιγιέρ,χορογράφο,μοντέρ και πάει λέγοντας.Συν τοις άλλοις , μην ξεχνάς φίλη clearthought ( και κοίτα να είσαι πάντα με καθαρό μυαλό),ότι για να δημιουργηθεί μια ταινία παρεμβάλλεται ένα μέσο που λέγεται κάμερα και ξέρεις αυτό διαφέρει πολύ από το πινέλο(παραδείγματος χάριν).
Για τους κομμουνιστές στη Ρωσία και πιο συγκεκριμένα για την κεντρική τους διοίκηση,ο κινηματογράφος ήταν η σημαντικότερη μορφή τέχνης(μάλιστα αυτοί βάφτισαν το σινεμά "Εβδομη Τέχνη"). Ο Χίτλερ το ίδιο. Παρέβλεψαν δηλαδή ολόκληρους αιώνες γλυπτικής,δραματουργίας,χορού,ζωγραφικής,μουσικής και λοιπών τεχνών,για να βαφτίσουν ένα πετυχημένο μέσο προπαγάνδας ως τέχνη.
Στο σημείο αυτό να πω ότι κατά τη γνώμη μου,αν μια τεχνική θα έπρεπε να χρεώνεται ως τέχνη αντί του σινεμά,αυτή είναι φυσικά η φωτογραφία.
Για να επανέρθουμε λοιπόν στο αρχικό σου ερώτημα και προβληματισμό,θα σου προτείνω να δεις τον κινηματοφράφο με άλλα μάτια και να είσαι πολύ ψύχραιμη στην στάση σου απέναντι σ'αυτόν.Διότι τα πράγματα είναι σοβαρά και ο κινηματογράφος όντως σε βομβαρδίζει με προπαγάνδα,με εικόνες που δεν είσαι ΔΙΟΛΟΥ υποχρεωμένη να ΥΠΟΣΤΕΙΣ- και όχι να δεις. Δεν σου γίνεται άμεσα αντιληπτό,αλλά βλέποντας ταινίες,λαμβάνεις πάρα πολλά μηνύματα που περνούν και εγκαθίστανται στα πιο λεπτά σημεία του εγκεφάλου σου.
Για τους μαύρους στις Αμερικάνικες ταινίες , θα σου πω ότι η κρίση σου είναι πολύ αυθόρμητη και ειλικρινής αλλά λανθασμένη.Δε σου κάνω κήρυγμα αλλά σου υποδεικνύω κάποια πραγματάκια αυτή τη στιγμή. Το ποσοστό τως εγκληματικών μορφών στις ταινίες που σωρηδόν παράγει το Χόλλυγουντ,είναι συνριπτικά υπέρ των λατινο-Μεξικάνων,έπονται οι μαύροι(και ΟΧΙ νέγροι,είναι καθαρά ραστιστικό),ακολουθούν οι Ανατολικοί και ειδικά οι Ρώσοι που είναι ακόμη μπαμπούλας στη συνείδηση πολλών στο Αμέρικα και φυσικά τελευταίοι είναι οι καλοί λευκοί. Να σημειώσω ότι οι Κινέζοι και λοιποί κίτρινοι και με σχιστά μάτια "πορτραιτοποιούνται"(δική μου λέξη!!) ως οι ΧΑΖΟΙ της υπόθεσης στην ταινία και αυτό περνά ξανά ΥΠΟ-συνείδητα.Τα πιστεύεις αυτά? Αν όχι,καλύτερα να το κάνεις διότι είναι αποτελέσματα ερευνών.
Ανεξάρτητα λοιπόν από το είδος της ταινίας,ακόμη και αν πρόκειται για νεανική κομεντί ή οικογενειακό δράμα,τα στερεότυπα που εδραιώνουν με ύπουλο τρόπο στη συνείδησή σου είναι πάντα τα ίδια.
Δυστυχώς δεν έχω χρόνο να γράψω περισσότερα για αυτό και κάπου εδώ θα σταματήσω.Αν θες να συνεχίσω με παραπάνω-πιστεύω-ενδιαφέροντα γεγονότα,θα το κάνω ευχαρίστως.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

coperrolo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


191 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2004, 01:38:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coperrolo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

1) ΤΟ ΜΟΝΟΝ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΝ-ΛΑΚΗΣ ΠΑΠΑΣΤΑΘΗΣ
2)ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ- ΚΩΣΤΑΣ ΓΙΑΝΝΑΡΗΣ
3)ΟΙ ΑΚΡΟΒΑΤΕΣ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥ-ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΗΜΑΣ
4)ΠΕΣ ΣΤΗ ΜΟΡΦΙΝΗ ΑΚΟΜΗ ΤΗΝ ΨΑΧΝΩ-ΓΙΑΝΝΗΣ ΦΑΡΓΚΑΣ (ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΗΣ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑΣ)
5)ΣΩΣΕ ΜΕ _ΣΤΡΑΤΟΣ ΤΖΙΤΖΗΣ
6) ΑΠΟ ΤΟ ΧΙΟΝΙ- ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
7)ΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣ- ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΟΚΚΙΝΟΣ
8)Ο ΟΡΓΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΑΓΕΛΑΔΑΣ-ΟΛΓΑ ΜΑΛΕΑ (ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΤΡΙΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ...ΕΦΕΡΝΕ ΓΕΥΣΗ ΑΠΟ ΑΛΜΟΔΟΒΑΡ)
9)ΒΑΛΚΑΝΙΖΑΤΕΡ- ΣΩΤΗΡΗΣ ΓΚΟΡΙΤΣΑΣ
10)ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΟΥΖΙΝΑ-ΤΑΣΟΣ ΜΠΟΥΛΜΕΤΗΣ (ΝΑ ΠΩ ΕΔΩ ΟΤΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΡΙΤΙΚΟΙ ΤΗΝ ΕΘΑΨΑΝ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΒΓΗΚΕ ΣΤΙΣ ΑΙΘΟΥΣΕΣ!!ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΘΩΣ ΔΙΑΨΕΥΣΤΗΚΑΝ ΚΑΤΑ ΚΟΡΟΝ!)
11)ΑΓΕΛΑΣΤΟΣ ΠΕΤΡΑ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΟΥΤΣΑΦΤΗΣ (ΤΕΛΕΙΟ!!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙΤΕ)
ΕΩΣ ΕΔΩ ΦΤΑΝΕΙ ..ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΠΟΤΕ ΑΞΙΟΛΟΓΕΣ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΟΣΟ ΤΙΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΕΥΡΥ ΚΟΙΝΟ??

Ευχαριστώ πολύ για τη λίστα, θα προσπαθήσω να δω όσα μπορώ και να επανέλθω ***Βαλκανιζατέρ*** και αυτό είχε τις ρωσιδούλες του και τις σαρκικές αποκαλύψεις του και μπήκε στο σακούλι με τα άλλα. Δεν λέω, αν σηκώνει το σενάριο να έχει και με το παραπάνω, αλλά να δείχνουν όλοι για να ικανοποιήσουν κατοχικά σύνδρομα πορνοστέρησης, όχι.

quote:
ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΔΛΔ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΕΟ/ΧΑΖΟΚΩΜΩΔΙΕΣ ΜΕ ΛΕΥΚΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΙΔΙΔΟΝΤΑΙ ΣΕ ΧΟΝΤΡΑ ΣΚΛΗΡΑ ΚΑΙ ΑΓΑΡΜΠΑ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΜΑΥΡΟΥΣ?

Είναι θέμα αναλογιών που δεν εξισοροπούνται από τις 2 πλευρές. Η πολιτική ορθότητα που αυτομάτως θα αφάνιζε κάποιον λευκό, για κάποιο λόγο δεν υφίσταται στις ταινίες που αναφέρομαι. απλά μου φάνηκε αξιοπερίεργο.

My Karma ran over your Dogma
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scorpio_x
Μέλος 1ης Βαθμίδας


53 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2004, 10:45:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scorpio_x  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν νοικιάζετε ταινίες απο βίντεο κλαμπ, ΠΡΟΣΟΧΗ μην πάει το χέρι σας στο BIRTH RITE, μπλιάααααχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2004, 12:08:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι ταινία έίναι αυτή...?!
Είναι θρίλλερ...?!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2004, 01:56:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όπως σου είπα το θέμα του κινηματογράφου με ενδιαφέρει από πολλές απόψεις.
Παρουσιάζεται ως "Η Εβδομη Τέχνη" , υπονοώντας προφανώς ότι είναι τέχνη.Δε συμφωνώ μ'αυτό όμως. Ο κινηματογράφος για μένα είναι μια τεχνική,ένα συνοθύλεμα από επιμέρους τέχνες,έτσι ώστε να παρουσιάζει ένα τελικό αποτέλεσμα.Πολύ συχνά χρεώνεται ένα έργο ως προσωπικό "αριστούργημα" του τάδε "μεγάλου" σκηνοθέτη,αλλά θα διαφωνήσω πλήρως με αυτό και θα πώ ότι γίνεται μόνο και μόνο για λόγους μάρκετινγκ.Σκέψου ότι ο σκηνοθέτης έχει μεν την αρχική ιδέα και την κατέχει αρκετά καλά,πως όμως θα την υλοποιούσε όπως την φαντάστηκε αν δε συνεργάζονταν με τον καλύτερο ηθοποιό,τον καλύτερο διευθυντή φωτογραφίας,τον καλύτερο μακιγιέρ,χορογράφο,μοντέρ και πάει λέγοντας.Συν τοις άλλοις , μην ξεχνάς φίλη clearthought ( και κοίτα να είσαι πάντα με καθαρό μυαλό),ότι για να δημιουργηθεί μια ταινία παρεμβάλλεται ένα μέσο που λέγεται κάμερα και ξέρεις αυτό διαφέρει πολύ από το πινέλο(παραδείγματος χάριν).

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Alexeyev1970 ΔΕ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΟΤΙ Ο ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΟΘΥΛΛΕΥΜΑ ΤΕΧΝΩΝ!ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΙ ΕΓΩ!
ΠΟΛΛΕΣ ΤΕΧΝΕΣ ΜΑΖΙ ΣΥΝΔΥΑΖΟΜΕΝΕΣ ΜΕ ΜΙΑ ΤΕΧΝΙΚΗ ΜΑΣ ΦΕΡΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ!ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΕΝ ΜΕΡΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΚΑΘΩΣ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΤΑΙΝΙΑ!ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΜΑΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΤΑ "ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ"!Ε ΟΧΙ!!!ΤΑ "ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ" ΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ!ΤΑ ΚΡΙΝΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ!ΘΕΛΕΙΣ ΔΛΔ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΣΤΑΘΜΟΙ ΟΠΩΣ ΤΟ "ΟΣΑ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΑΝΕΜΟΣ" ΤΟ "ΚΑΖΑΜΠΛΑΝΚΑ" Ο "ΔΟΚΤΟΡ ΖΙΒΑΓΚΟ",ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΟΥ ΧΙΤΣΚΟΚ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ "ΤΕΡΑΤΩΝ" ΤΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΡΡΟΙΑ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ???Ε ΟΧΙ!ΘΑ ΤΡΙΞΟΥΝ ΚΟΚΚΑΛΑ ΝΕΚΡΩΝ Alexeyev1970!!
ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΟΤΙ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΟΤΙ ΓΕΜΙΖΕΙ ΤΙΣ ΑΙΘΟΥΣΕΣ ΕΣΤΩ ΚΙ ΑΝ Η ΤΑΙΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΔΟ ΤΩΝ ΑΧΡΗΣΤΩΝ!ΠΑΝΤΩΣ ΟΧΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΤΑ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ!
ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΝΟΘΥΛΕΥΜΑ ΤΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΣΕ ΜΙΑ (ΤΟΝ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ) ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ...ΕΙΠΕΣ ΔΙΑΛΕΓΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΗΘΟΠΟΙΟ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ....ΤΟΤΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΜΟΝΟ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΚΑΙ Η "ΕΒΔΟΜΗ ΤΕΧΝΗ" ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΑΝΩΤΕΡΗ!
ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΠΟΤΕ!ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΧΝΗ ΚΑΘΩΣ ΤΕΧΝΗ ΛΟΓΙΖΕΤΑΙ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ Η' ΙΔΕΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΕΥΟΥΜΕ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΩΣΤΕ ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΗ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ 7Η ΤΕΧΝΗ ΕΧΟΥΝ ΕΙΣΕΛΘΕΙ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΙ ΚΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ "ΜΕΣΑ" ΚΑΙ "ΧΡΗΜΑ" ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ!
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΜΕ ΣΕ ΚΟΙΝΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.....ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ=ΣΥΝΟΘΥΛΛΕΥΜΑ ΤΕΧΝΩΝ!

quote:
Για τους κομμουνιστές στη Ρωσία και πιο συγκεκριμένα για την κεντρική τους διοίκηση,ο κινηματογράφος ήταν η σημαντικότερη μορφή τέχνης(μάλιστα αυτοί βάφτισαν το σινεμά "Εβδομη Τέχνη"). Ο Χίτλερ το ίδιο. Παρέβλεψαν δηλαδή ολόκληρους αιώνες γλυπτικής,δραματουργίας,χορού,ζωγραφικής,μουσικής και λοιπών τεχνών,για να βαφτίσουν ένα πετυχημένο μέσο προπαγάνδας ως τέχνη.
Στο σημείο αυτό να πω ότι κατά τη γνώμη μου,αν μια τεχνική θα έπρεπε να χρεώνεται ως τέχνη αντί του σινεμά,αυτή είναι φυσικά η φωτογραφία.

ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΕ ΕΡΩΤΗΣΗ...ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΤΕΧΝΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ ΩΣ ΜΕΣΟ "ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑΣ"???ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΙΣΤΙΚΗ ΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΓΛΥΠΤΙΚΗ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΤΕΧΝΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΥΝΑΣΕΙ ΤΑ ΠΛΗΘΗ Η ΝΑ ΤΑ ΞΕΣΗΚΩΣΕΙ!
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ...ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΠΩΣ Ο ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΦΑΝΤΑΖΕΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΩΣ "ΚΙΝΟΥΜΕΝΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΕ ΕΞΕΛΙΞΗ"....ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ??
quote:

Για τους μαύρους στις Αμερικάνικες ταινίες , θα σου πω ότι η κρίση σου είναι πολύ αυθόρμητη και ειλικρινής αλλά λανθασμένη.Δε σου κάνω κήρυγμα αλλά σου υποδεικνύω κάποια πραγματάκια αυτή τη στιγμή. Το ποσοστό τως εγκληματικών μορφών στις ταινίες που σωρηδόν παράγει το Χόλλυγουντ,είναι συνριπτικά υπέρ των λατινο-Μεξικάνων,έπονται οι μαύροι(και ΟΧΙ νέγροι,είναι καθαρά ραστιστικό),ακολουθούν οι Ανατολικοί και ειδικά οι Ρώσοι που είναι ακόμη μπαμπούλας στη συνείδηση πολλών στο Αμέρικα και φυσικά τελευταίοι είναι οι καλοί λευκοί. Να σημειώσω ότι οι Κινέζοι και λοιποί κίτρινοι και με σχιστά μάτια "πορτραιτοποιούνται"(δική μου λέξη!!) ως οι ΧΑΖΟΙ της υπόθεσης στην ταινία και αυτό περνά ξανά ΥΠΟ-συνείδητα.Τα πιστεύεις αυτά?
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!!ΜΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ!ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΤΩΝ ΑΜΕΡΙΚΑΩΝ ΠΟΥ ΚΥΡΙΑΡΧΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΦΟΒΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΚΑΤΩΤΕΡΟΤΗΤΑΣ!!! ΤΟ "ΑΚΥΡΗΧΤΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ" ΤΟ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ-ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ???ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ ΓΡΑΦΕΙ/ΣΚΗΝΟΘΕΤΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟΓΥΜΝΩΝΕΙ ΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ!!!ΓΝΩΘΕΙΣ ΣΕΑΥΤΟΝ!!!
quote:
Ανεξάρτητα λοιπόν από το είδος της ταινίας,ακόμη και αν πρόκειται για νεανική κομεντί ή οικογενειακό δράμα,τα στερεότυπα που εδραιώνουν με ύπουλο τρόπο στη συνείδησή σου είναι πάντα τα ίδια.
Δυστυχώς δεν έχω χρόνο να γράψω περισσότερα για αυτό και κάπου εδώ θα σταματήσω.Αν θες να συνεχίσω με παραπάνω-πιστεύω-ενδιαφέροντα γεγονότα,θα το κάνω ευχαρίστως.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΔΙΑΘΕΣΗ(ΑΝ ΚΑΠΟΥ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΣΟΥ ΔΕΝ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΜΙΣΟΣ ΓΑΙ ΤΟΥΣ ΜΑΥΡΟΥΣ Η ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ Η ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ Η ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΔΡΑΙΩΣΟΥΝ ΤΑ ΣΤΕΡΕΟΤΥΠΑ ΤΟΥΣ!ΟΤΙ ΤΟ ΠΕΡΝΟΥΝ ΜΕ ΥΠΟΥΛΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑΙ!ΣΥΜΦΩΝΩ!ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ "ΑΝΥΠΟΨΙΑΣΤΟΙ"-ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ-ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΘΟΥΝ!ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...ΟΤΙ ΤΑ ΣΤΕΡΕΟΤΥΠΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΜΕ ΥΠΟΥΛΟ ΤΡΟΠΟ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΟΡΦΕΣ ΤΕΧΝΗΣ!ΕΔΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΕΡΝΟΥΝΕ ΣΤΕΡΕΟΤΥΠΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΧΟΛΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ(ΔΕΣ ΤΟΥΡΚΟΙ-ΕΛΛΗΝΕΣ/ΧΙΤΛΕΡ-ΕΒΡΑΙΟΙ/ΟΙ ΚΑΚΟΙ ΣΟΒΙΕΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ) ΑΣ ΜΗΝ ΚΡΥΒΟΜΑΣΤΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΜΑΣ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ...

ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ ...
ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ...ΠΟΙΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΕΣΥ ΘΕΩΡΕΙΣ "ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ"???
ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΕΚΤΙΜΗ(και θελω να ελπιζω ΠΑΝΤΑ καθαρο μυαλο),


[/quote]

"ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ"
OPEN YOUR MIND AND THINK CLEAR!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2004, 02:08:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ευχαριστώ πολύ για τη λίστα, θα προσπαθήσω να δω όσα μπορώ και να επανέλθω ***Βαλκανιζατέρ*** και αυτό είχε τις ρωσιδούλες του και τις σαρκικές αποκαλύψεις του και μπήκε στο σακούλι με τα άλλα. Δεν λέω, αν σηκώνει το σενάριο να έχει και με το παραπάνω, αλλά να δείχνουν όλοι για να ικανοποιήσουν κατοχικά σύνδρομα πορνοστέρησης, όχι.



ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!ΠΑΝΤΩΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ "ΒΑΛΚΑΝΙΖΑΤΕΡ" ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑΡΑ!!!ΑΠΛΩΣ ΤΗΝ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ.
ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ..ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΓΥΜΝΟ ΣΤΟ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ ΚΑΤΟΧΙΚΑ ΣΥΝΔΡΟΜΑ ΣΤΕΡΗΣΗΣ!
ΤΟ ΓΥΜΝΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΧΝΗ...ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ...ΚΙΑ ΔΕ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΚΑΛΟΓΥΜΝΑΣΜΕΝΑ ΣΩΜΑΤΑ....ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ "ΑΙΔΩ"...ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ "ΜΕΙΟΝ" ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΓΥΜΝΟΥ ΣΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΤΑΜΠΟΥ!ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΓΑΛΜΑ ΓΥΜΝΟ ΔΕΝ "ΞΕΣΗΚΩΝΟΜΑΣΤΕ" ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΟΥΜΕ ΩΣ ΠΟΡΝΟΓΡΑΦΗΜΑ???ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΨΥΧΟ???ΚΡΥΟ ΜΑΡΜΑΡΟ???
ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ???ΤΟ ΓΥΜΝΟ ΣΤΟ ΣΙΝΕΜΑ???
ΔΕ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΠΟΡΝΟΓΡΑΦΗΜΑΤΑ...(ΑΥΤΑ ΝΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΣΥΝΔΡΟΜΑ ΣΤΕΡΗΣΗΣ)...ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΓΥΜΝΟ ΣΩΜΑ ....ΑΣ ΜΗ ΦΟΒΗΘΟΥΜΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗ ΓΥΜΝΙΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ...
ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΑΜΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΑΠΟΓΥΜΝΩΜΑ ΨΥΧΗΣ!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ,
ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

"ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ"
OPEN YOUR MIND AND THINK CLEAR!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexeyev1970
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2004, 13:24:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexeyev1970  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευρωπαικός κινηματογράφος λοιπόν. Χμμμ, από που ν'αρχίσω και που να τελειώσω(πρέπει να ξέρεις ότι έμπλεξες τώρα αφού μιλάς με μέλος σε πολλές κινηματογρφικές λέσχες και κολλημένο με ταινίες που ΔΕΝ βλέπει ο κόσμος,έτσι από αντίδραση).
Να διευκρινίσω ότι καμμία ταινία για μένα δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ως αριστούργημα εφόσον είναι προιόν συλλογικής προσπάθειας και όχι έργο ατομικό,προσωπικό.Η διαφορά μιας ταινίας με έναν Πικάσο είναι ότι ο Πικάσο δούλεψε μόνος του πάνω σ'αυτό που έκανε και δε χρειάστηκε ποτέ διευθυντή φωτογραφίας για να φτιάξει τις"Δεσποινίδες Της Αβινιόν" ή τη "Γκουέρνικα",έργα ΕΝΤΕΛΩΣ πρωτοποριακα και μερικά χρόνια μπροστά από την εποχή τους. Αντίθετα ο Χίτσκοκ(π.χ.)σε κάποιες ταινίες προσπάθησε να δημιουργήσει ατμόσφαιρα PAUL KLEE ή στο Vertigo(Δεσμώτης Του Ιλίγγου)κάλεσε τον ίδιο το Νταλί να του φτιάξει τα σκηνικά.
Θέλω να πω ότι ο κινηματογράφος πάντα δανείζεται,ποτέ δε δανείζει.
Ας ξεκινήσω χρονικά λοιπόν.
Ιταλικός Νεορρεαλισμός.
1.Κλέφτης Ποδηλάτων-Βιττόριο Ντε Σίκα
2.Ακατόνε,Μάμα Ρόμα,Το Κατά Ματθαίον Ευαγγέλιο-Πιέρ Πάολο Παζολίνι
3.Ο Νόμος-Ζυλ Ντασσέν
4.Χτες,Σήμερα,Αύριο-Βιττόριο Ντε Σίκα
5.Η Νύχτα-Μικελάντζελο Αντονιόνι
Νουβέλ Βάγκ.
1.Ορφέας Και Ευριδίκη-Ζαν Κοκτώ(αλήθεια,έχεις δει ποτέ ’ΥΤΗΝ την ταινία????????Αλλά πως να τη δεις όταν στα κανάλια παίζουν απίστευτες μαλ....-συγγνώμη για την έκφραση)
2.Φαρενάιτ 451-Φρανσουά Τρυφώ(ξέρεις ποιος είναι ο Τρυφώ?Έχεις δει το Στενές Επαφές Τρίτου Τύπου του Σπήλμπεργκ?Είναι ο Γάλλος επιστήμονας που ενδιαφέρεται για την επαφή με τα εξωγήινα όντα-η μοναδική φορά που αυτός ο μεγάλος σκηνοθέτης παίζει σε ταινία)
3.Αλφαβίλ-Ζαν Λυκ Γκοντάρ
4.Ασανσέρ Για Δολοφόνους-Λουί Μαλ
5.Χωρίς Ανάσα-Ζαν Λυκ Γκοντάρ
6.Η Φλόγα Που Τρεμοσβήνει-Ανκλ Αλέ
7.Η Ζαζί Στο Μετρό-Ζαν Τατί
8.Χιροσίμα Αγάπη μου-Αλαίν Ρενέ
Βρεττανικό free cinema
1.IF-(...του σκηνοθέτη που έκανε το HELP!των Beatles?Πως λέγεται μωρέ!)
2.Blow Up-Μικελάντζελο Αντονιόνι(η ταινία που δείχνει ένα ιστορικό ντοκουμέντο,ζωντανό-στη σκηνή ενός κλάμπ παίζουν ζωντανά οι Yardbirds με τους Τζεφ Μπεκ,Έρικ Κλάπτον και Τζίμμυ Πέιτζ μαζί!)
3.Το knack Και Πως Να μπείτε Μέσα-Λίντσευ ’ντερσον
4.Αποστροφή-Ρομάν Πολάνσκι(Κατρίν Ντενέβ στην πρώτη της εμφάνιση
5.Η Νύχτα Των Βρυκολάκων-Πολάνσκι ξανά σε συμαπαραγωγή με Γαλλικά και Ελβετικά στούντιο.
6.Quadrophenia-Η ταινία των μυθικών WHO που αν και μεταγενέστερη χρονικά,αποτελεί δείγμα ελύθερου κινηματογράφου.
7.Κουρδιστό Ποροκάλι-Στάνλευ Κιούμπρικ
8.Ο Υπηρέτης-Τζόζεφ Λόουζι
Αυτά για αρχή.Θα συνεχίσω σε άλλο μήνυμα με το αγαπημένο μου είδος ,τις τόσο παρεξηγημένες ταινίες τρόμου,με Ιταλικό giallo και μπόλικο Dario Argento,με Ελληνικό κινηματογράφο και με Β movies που πολλές φορές αποδεικνύονταο μικρά διαμάντια.
Αν θες πάντως την αγαπημένη μου ταινία,αυτή είναι ...Αμερικάνικη,ανεξάρτητη και μυθική όσο και οι θεοί του Ολύμπου.Είναι το απόλυτο έργο τρόμου και κωμωδίας,EVIL DEAD από τον παμμέγιστο Sam Raimi.
Ελπίζω να μη σε κούρασα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexeyev1970
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2004, 13:28:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexeyev1970  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να συμπληρώσω ότι ναι,έχω δει τον Ακηρυχτο Πόλεμο και μ'εντυπωσίασε από πλευράς θάρρους και αντικειμενικότητας.Πιο πολύ γούσταρα τη μίνι συνομιλία με τον Μέριλιν Μάνσον,τον οποίο ανέκαθεν συμπαθούσα και θεωρώ πολύ ισορροπημένο άτομο...
Πρέπει να ξέρεις πάντως ότι ο Μάικλ Μουρ,συνδέεται συγγενικά με την οικογένεια...Μπους!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy