ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΑΓΙΟΣ ΒΑΛΕΝΤΙΝΟΣ....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 18:37:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΤΟ ΑΦΙΕΡΟΝΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΝΙΩΘΟΥΝ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ.

ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΞΕΝΟΦΕΡΤΗ ΕΟΡΤΗ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΟΥ.
ΜΙΑ ΓΙΟΡΤΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΥΣ.

ΩΣ ΗΘΙΣΘΕ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΩΡΑ ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ.

Η ΓΙΟΡΤΗ ΑΥΤΗ ΞΕΚΙΝΙΣΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΙΣ ΤΕΛΗ ΤΙΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ ΤΟΥ 70.
ΠΡΩΤΟΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΑΝ ΗΤΑΝ ΤΑ ΑΝΘΟΠΩΛΕΙΑ. (ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΓΙΟΡΤΗΣ ΑΥΤΗΣ)

ΟΙ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ.

Η ΠΡΩΤΗ ΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ (ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ) ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΤΟΝ ΥΑΚΙΝΘΟ....
ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑΝ Η ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΞΕΡΑΝ?????
ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑΝ ΤΟΝ ΑΓ.ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ. (ΠΟΙΟ ΓΝΩΣΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΤΟΝ ΥΑΚΙΝΘΟ)

Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ **ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΩΡΟ** ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ.

ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΛΕΟΝ ΕΘΙΜΟ ΣΑΝ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΝΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΑΞΙΟΠΑΘΟΥΝΤΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΓΑΠΗ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΠΩΣ Η ΑΓΑΠΗ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΟΡΤΗ.

ΟΠΟΙΟΣ ΑΓΑΠΑ ΟΠΟΙΟΣ ΝΙΩΘΕΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΟΡΤΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

***Η ΑΓΑΠΗ ΔΕΝ ΕΓΚΛΩΒΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΜΕΡΕΣ ΣΕ ΔΩΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΓΙΟΡΤΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑ***

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 18:48:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΟΓΙΣΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ....

Η ΕΚΦΡΑΣΗ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΣΜΑ ΤΗΣ ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΗΣ ΤΥΠΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΛΑΙΚΩΝ ΥΠΕΡΑΠΛΟΥΣΤΕΥΣΕΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΕΠΤΙΚΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΟΛΑΦΟ ΤΗΣ ΣΗΜΕΡΙΝΗΣ ΖΩΗΣ.

ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΔΙΩΚΤΗΣ ΤΗΣ ΑΝΙΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΕΙ ΧΩΡΙΣ ΟΙΚΤΟ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 20:14:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η ΕΚΦΡΑΣΗ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΣΜΑ ΤΗΣ ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΗΣ ΤΥΠΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΛΑΙΚΩΝ ΥΠΕΡΑΠΛΟΥΣΤΕΥΣΕΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΕΠΤΙΚΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΟΛΑΦΟ ΤΗΣ ΣΗΜΕΡΙΝΗΣ ΖΩΗΣ.


ΑΣ ΑΦΕΘΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΕΤΑΓΜΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ...
Η ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΟΥ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΖΕΥΓΑΡΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ. ΤΑ ΦΤΕΡΩΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙΑ ΕΠΑΙΖΑΝ ΠΑΝΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ ΣΕ ΜΥΘΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΣΑΝ ΑΓΓΕΛΙΑΦΟΡΟΙ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ, ΣΥΜΒΟΛΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ? ΘΕΙΟΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΟΙ.ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΕΤΩΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ, ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΜΕΣΟΛΑΒΗΤΗ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΕΔΡΑ ΤΩΝ ΘΕΩΝ ΜΑΣ, ΚΑΙ ΤΗ ΓΗ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΟΠΟΥ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΟΙΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΧΤΙΖΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 20:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΟΡΤΗ.


ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, Η ΑΓΑΠΗ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΟΡΤΕΣ. ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙ ΦΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ, ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΟΛΑΚΕΡΗ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΜΑΣ.
ΠΑΝΤΩΣ Ο ΒΑΛΕΝΤΙΝΟΣ, ΚΑΤΕΤΑΣΣΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΕ 3 ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ. ΣΤΟΥΣ ΣΑΡΚΙΚΟΥΣ, ΤΟΥΣ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΜΕΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΥΛΗ, ΤΟΥΣ ΨΥΧΙΚΟΥΣ, ΤΟΥΣ ΘΡΗΣΚΕΥΟΜΕΝΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ, ΠΟΥ ΑΝΕΠΤΥΞΑΝ ΤΟΝ ΣΥΓΚΙΝΗΣΙΑΚΟ ΦΟΡΈΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΥΣ ΕΝΑΝ ΟΡΟ ΔΑΝΕΙΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΟΛΕΣ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ.
----------
ΟΜΟΡΦΟΣ Ο ΕΡΩΤΑΣ. Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ. ΚΙ ΑΣ ΓΙΟΡΤΑΖΕΤΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ. ΣΕ ΟΛΗ ΜΑΣ ΤΗ ΖΩΗ.
ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΜΠΟΣΙΟ Ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΠΕ Η ΔΙΟΤΙΜΑ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΝΤΙΝΕΙΑ, ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΦΥΣΗ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ. ΕΡΩΤΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΩΡΑΙΟ, ΕΙΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΩΜΑ ΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ.
ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ!!!
ΜΕ ΠΡΟΛΑΒΕΣ. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΠΤΥΞΩ ΠΡΩΤΗ, ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΜΕ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 21:53:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θα σχολιάσω την αγάπη... απλά την φράση του αγαπητού Άβαταρ
quote:

**ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΩΡΟ**


Αυτό με ξενίζει πολύ... Το συζητούσαμε πριν λίγες μέρες με κάποια παιδιά και με κοιτουσαν σαν εξωγήινο ων όταν ανέφερα ότι δεν θέλω λουλούδια ή δώρο του αγιού Βαλεντίνου γιατί τότε είναι από "υποχρέωση". Κατά κάποιον τρόπο αν δεν μου δώσει δώρο ο καλός μου δεν "είναι" ερωτευμένος...
(κοκκινα τριαντάφυλλα, χρυσαφικό ή σοκολάτα ετσίίίίίίίίί; Τα άλλα δώρα είναι λάθος και σε παρατάω μόνο πρόσεχε!)
Για μένα όμως χάνει την αξία του έτσι... προτιμώ μια μαργαρίτα από την άκρη του δρόμου μια άσχετη μέρα...

Μάλλον είμαι μειονότητα όμως αν κρίνω από τον σάλο γύρω από την γιορτή αυτή...

Επίσης... ο τρόπος που γιορτάζεται η γιορτή αυτή... ο σάλος γύρω από αυτήν... είναι ισοπεδωτικός για τους ανθρώπους που δεν έχουν κάποιον... Δεν ξέρω στην ελλάδα, αλλά για την σουηδία διάβασα ότι αυτές τις μέρες αυξάνονται κατακόρυφα οι πωλήσεις αντικαταθλιπτικών. Αυξάνονται και οι απόπειρες αυτοκτονίας.



"For the strength of the wolf is the pack and the strength of the pack is the wolf"


Edited by - Silverwolf on 08/02/2004 22:06:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 23:01:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΔΙΩΚΤΗΣ ΤΗΣ ΑΝΙΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΕΙ ΧΩΡΙΣ ΟΙΚΤΟ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ...

quote:
ΕΡΩΤΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΩΡΑΙΟ, ΕΙΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΩΜΑ ΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ.

θα κρατήσω αυτές τις δυό φράσεις, γιατί μου άρεσαν.

ο Έρωτας, διώκτης της ανίας...είναι η έμπνευση, που μας περιβάλει, όταν εναρμονιζόμαστε με το Θεό Έρωτα.
το αντικέιμενο του έρωτά μας, από τη στιγμή που παίρνει αυτή τη θέση -κοινώς ερωτευόμαστε- δημιουργεί στον "ατάραχο" κόσμο μας μιά νέα τάξη, με νέες αρχές, νέες αξίες, νέες ιεραρχίες:

από εκείνη τη στιγμή, η ημέρα Πέμπτη είχε γιά αυτόν διαφορετική σημασία...
ακούει Σαντορίνη, και κάτι μέσα της πάλεται, επειδή εκεί τον γνώρισε...
δεν είχε συνειδητοποιήσει πόσο της άρεσε ο χορός, μέχρι που εκείνος της είπε, ότι χορεύει υπέροχα...
άρχισε να παρατηρεί όλες τις γυναίκες με μακριά κόκκινα μαλλιά, σαν αυτά, που είχε και εκείνη...

από την άλλη, όπως αναφέρει γιά τον Πλάτωνα η Αφροδίτη, ο έρωτας είναι η επιθυμία αναγέννησης μέσα στο ωράιο. τι σπουδαία κουβέντα! η χώρα των ερωτευμένων είναι ένας κόσμος απαράμιλης ωραιότητας, αψεγάδιαστος και ιδανικός.
το πρόσωπο του ερωτευμένου, το αναγνωρίζεις εύκολα, διότι λάμπει από ένα εσωτερικό φως, χαζογελάει γιά ακατανόητους -γενικά- λόγους, και έχει βλέμμα αφηρημένου. του-της αρέσει να γράφει ποιήματα, και έχει μιά ιδιαίτερη ευαισθησία...

όμως τί γίνεται με τον μη πραγματωμένο έρωτα;
γιά τον Καντ, η κατάσταση του έρωτα δεν περιέχει το αντικείμενο, τείνει προς αυτό. ο ερωτευμένος αναζητά να φτάσει το αντικείμενο του πόθου του, το οποίο σαν φευγαλέα σκιά, ολοένα και κρύβεται, ολοένα και απομακρύνεται από τον κυνηγό του...

σαν παιδί και εγώ, είμαι ερωτευμένη συχνά. ερωτεύομαι σχετικά εύκολα, όχι τον καθένα, αλλά όταν σύναντήσω κάποιον, που θα μου ταράξει κάποιες ευαίσθητες χορδές ερωτεύομαι κεραυνοβόλα.
έχω όμως ένα παράπονο...
αν και είμαι τυχερή και έχω πραγματώσει στο παρελθόν κάποιους έρωτές μου, δεν έχει τύχει ποτέ κάτι τέτοιο να συμβεί του Αγίου Βαλεντίνου.
εν ολίγης, ΠΟΤΕ του Αγίου Βαλεντίνου, δεν έχω βρεθεί στην τόσο "ανόητη" -μπορεί να πείτε αλλά δεν το βλέπω έτσι- ανέμελη, και ξέφρενα χαρούμενη θέση να δώσω και να πάρω δωράκι από τον αγαπημένο μου.
και αυτό, μου έχει στοιχίσει!

αλλά δε σταματώ να ελπίζω...
ΘΕΛΩ ΔΩΡΑΚΙ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΟΥ ΚΛΑΨ!!! θα βροντοφωνάζω, μέχρι η επιθυμία μου να γίνει πραγματικότητα!

θα είναι γιά μένα διπλή χαρά, να πραγματοποιηθεί γιά μία φορά, αυτό, που τόση μεγάλη σημασία έχει γιά μένα!

Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aris24
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 23:47:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aris24  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κατα περιεργο τροπο ουτε εγω εχω λαβει η δωσει καποιο δωρο την ημερα του αγιου βαλεντινου.τυχαινε να ειμαι με μια κοπελα πολλες φορες αλλα ποτε εκεινη την ημερα.και μια φορα θυμαμαι που ειχε μπει ο φεβρουαριος και ετοιμαζομουν να χαρισω κατι στην αγαπημενη μου ,2-3 μερες πριν τσακωθηκαμε και ετσι ακυρωθηκαν τα σχεδια.φυσικα ομως ουτε μου εχουν στοιχισει ,ουτε με εχουν πειραξει ολα αυτα.ισως γιατι ξερω οτι το να κανεις καποιο δωρο εκεινη την ημερα,ακριβο η φτηνο,ειναι το ελαχιστο που μπορεις να κανεις ,μπροστα στην πραγματικη και ουσιαστικη αγαπη που νιωθεις για ενα η περισσοτερα προσωπα και η οποια πηγαζει απο την ψυχη μας;αληθεια υπαρχει καποιο δωρο ισαξιο αυτης της αγαπης;υπαρχει εστω μια λεξη συνωνυμη αυτης της αγαπης, που προερχεται κατευθειαν απο την πηγη της υπαρξης μαs;πιστευω οτι ουτε λεξεις ,ουτε αντικειμενα,ουτε δωρα μπορουν να την αντικαταστησουν.και αυτοι που την εχουν νιωσει εχουν ηδη λαβει και δωσει ταυτοχρονα το πιο ωραιο δωρο...
avatargr πες μας αν θες κατι για τον υακινθο.θα ηθελα να μαθω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 00:32:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILE AVATARGR KAI LOIPOI FILOI , KAT'ARXHN SYMFWNW ME THN APOPSH SOY , OMWS EXW NA SOY EPISHMANW TA EKSHS .
STHN SYZYGO MOY KATA KAIROYS MESA STA ARKETA XRONIA TOY EGGAMOY BIOY MAS EXW KANEI POLES FORES AKRIBA DWRA EKTOS EORTWN .
OMWS AIS8ANETAI KSEXWRISTH XARA OPWS DIAPISTWNW OTAN TOY AG.BALENTINOY THS PROSFERW MIA TOYRTA SE SXHMA KARDIAS KAI ENA KOKKINO TRIANTAFYLLO , KI'AS EINAI MIKROTERHS AKSIAS .
OSO GIA TON YAKIN8O POY ANAFEREIS , POTE DEN EINAI ARGA , THN HMERA TOY AG. BALENTINOY EMEIS AS THN KANOYME AG. YAKIN8OY , OPWS TA DWRA SE MAS DEN TA FERNEI O SANTA CLAUS ALLA O AG.BASILHS .

KAI SYGNWMH GIA TA GREEKLISH ALLA EXW PROBLHMA STON YPOLOGISTH MOY.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 13:56:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΩΣ ΑΚΟΜΑ ΦΩΛΙΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ Ο ΕΡΩΤΑΣ.

Ο ΑΔΟΛΟΣ ΚΑΙ ΑΠΛΟΣ ΕΡΩΤΑΣ....
ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ Silverwolf ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ...

quote:
προτιμώ μια μαργαρίτα από την άκρη του δρόμου μια άσχετη μέρα...

ΜΙΑ ΑΣΧΕΤΗ ΜΕΡΑ .....
ΝΑΙ ΜΙΑ ΑΣΧΕΤΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΣΟΥ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ...
ΕΝΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙ...
ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ....
ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΠΙΒΑΛΕΙ Η ΜΕΡΑ ....
ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 14:09:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε….δεν θα ήθελα να αναφερθώ εκτενέστερα λέγοντας την άποψή μου για την ημέρα αυτή, του Αγίου Βαλεντίνου, διότι οι εκφράσεις μου θα είναι τόσο βαριές που θα διαγραφώ από μέλος για πάντα. (παρεμπιπτόντως, είμαι ερωτευμένος και επειδή είμαι ερωτευμένος και με σέβομαι, δεν ασχολούμαι με αυτήν την γιορτή του αίσχους)

Κάθε μέρα, ερωτική γιορτή.

Δεν είμαι εσωτεριστήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 15:01:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άμα ο έρωτας χρειάζεται υπενθίμιση, τοτε βράστα!

Αγιος Βαλεντίνος! Μια γιορτή για να πλουτίζουν τα κοσμηματοπωλεία, τα λουλουδάδικα και τα ζαχαροπλαστεία και να πέφτουν σε κατάθλιψη οι αζευγάρωτοι.

Είμαι ερωτευμένος 24 ωρες το 24ωρο και κάθε μέρα είναι γιορτή

Δε βάζω τον έρωτα μου σε βιτρίνα γιατι το θεωρώ κατι το άκρως προσωπικό. Κατι που δε μ' αρέσει να το τρίβω στη μουρή της μοναξιάς
των ανθρώπων που δεν εχουν βρει τον έρωτα ακόμη. Ξέρω τον πόνο, υπήρξα κι εγώ εκεί


Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος


Edited by - 1900 on 09/02/2004 15:05:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 15:57:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Άμα ο έρωτας χρειάζεται υπενθίμιση, τοτε βράστα!

...Δε βάζω τον έρωτα μου σε βιτρίνα γιατι το θεωρώ κατι το άκρως προσωπικό. Κατι που δε μ' αρέσει να το τρίβω στη μουρή της μοναξιάς
των ανθρώπων που δεν εχουν βρει τον έρωτα ακόμη. Ξέρω τον πόνο, υπήρξα κι εγώ εκεί



Ως συνήθως έγραψες!Συμφωνώ και επαυξάνω!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 23:18:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα μαγαζιά γεμάτα από κατακόκκινες καρδούλες,αρκουδάκια με βέλη,λουλούδια με κορδελίτσες που γράφουν ''Ι love you''..
Ακόμα και στα super market.
Με δυο κουβεντούλες έτσι απλά θα πω την άποψή μου,διότι με καλύψατε με τις απαντήσεις σας.
Δεν είναι ανάγκη να μου κάνει ο καλός μου δώρο,όταν τον έρωτά του τον βλέπω κάθε στιγμή στη ματιά του.
Και τί έγινε αν μου χαρίσει κάτι,έτσι τυπικά,για την ημέρα βρε αδελφέ..χωρίς να το νιώθει?
Θέλω να πω, πως ο έρωτας δεν επιβεβαιώνεται μέσα από δώρα,ούτε και δυναμώνει από αυτά.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 23:56:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θυμάμαι, πάνε 4-5 χρόνια από τότε, ήταν βράδυ του Αγίου Βαλεντίνου και ήμουν σπίτι μόνη μου. Ενιωθα δυστυχίσμένη και προδωμένη. Είχα ξαπλώσει και ετοιμαζόμουν να αποκοιμηθώ, σκεπτόμενη ότι αυτή τη νύχτα της αγάπης, δεν είναι δίπλα μου ο ενσαρκωτής της για να μου την εκφράσει.

Μέσα στη νύχτα (και είναι αλήθεια δεν κοιμόμουν) άκουσα τη φωνή του θείου και νονού μου (του πιο αγαπημένου ανθρώπου μου) που είχε πεθάνει πριν από 2-3 χρόνια (αλλά πιθανότατα δεν είχε αναχωρήσει ακόμα εκείνη την εποχή γιατί ειχε μία εκκρεμότητα), να με φωνάζει με το όνομά μου και να μου λέει "εγώ σε αγαπώ, Αμαλία".

Δεν μπορώ να το ξεχάσω αυτό και για μένα είναι το πιο ωραίο δώρο που έχω πάρει.

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Amanda
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 05:06:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amanda  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Αβατάρ,

μιας και είδα οτι δεν έγραψες για τον άγιο Υάκινθο ανέλαβα εγώ την πρωτουβουλία.Ελπίζω να με συγχωρήσεις.
Ο άγιος Υάκινθος μαρτύρησε το 98 μ.Χ. σε ένα χωριό κοντά στα Ανώγεια της Κρήτης οπού μέχρι σήμερα γιορτάζεται η μνήμη του με διάφορες εκδηλώσεις στις 2 Ιουλίου.
Καταγόταν από την Καισαρεία και ήταν υπηρέτης του ρωμαίου αυτοκράτορα Τραιανού.Και τον ακολουθούσε πάντα στα διάφορα ταξίδια του.Σε κάποια από αυτά τα ταξίδια γνώρισε και την Χριστιανική πίστη.
Όταν ο Τραιανός διέταξε τον διωγμό των Χριστιανών ο νεαρός Υάκινθος παρουσιάστηκε μόνος του μπροστά του και ομολόγησε την πίστη στου. Ο Τραιανός θεωρώντας μεγάλη προδοσία την πράξη του νεαρού ακολούθου του δίεταξε να τον φυλακίσουν χωρίς να του παρέχεται φαγητό.Ο νεαρός άντεξε αρκετές μέρες αλλά στο τέλος πέθανε απο την ασιτία.
Και έτσι θεωρείται ο άγιος της αγνής αγάπης.
Αυτά που έγραψα έχουν χρόνια που τα διάβασα σε περίπτωση κάποιου λάθους μου παρακαλώ να με διορθώσετε!
Το σίγουρο είναι ότι στα Ανώγεια τιμούν την μνήμη του Αγίου με διάφορες εκδηλώσεις τα γνωστά και ως Υακίνθεια και σας συνιστώ ανεπιφύλακτα αν ποτέ σας δοθεί η ευκαιρία να πάτε.Είναι πολύ ωραία.
Και κλείνοντας σε όλους τους ερωτευμένους αφιερώνω ένα τραγουδάκι του Λουδοβίκου των Ανωγείων. "Ποιο το χρώμα της Αγάπης".

Φιλικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 14:14:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θα πω αν πρέπει/αν δεν πρέπει να γιορτάζει κανείς τον Aγ.Bαλεντίνο. Θα κάνω μερικές "άσχετες" παρατηρήσεις...
Παρατηρώ... ότι πλην της Λίλιθ όλοι σας εναντιωθήκατε στο δώρο.
Παρατηρώ επίσης αυτό το φαινόμενο χρόνια... Δουλεύοντας σ'ένα γυναικείο περιοδικό, για μας ο Aγ. Bαλεντίνος αρχίζει να συζητιέται 2 μήνες πριν. Aκούω λοιπόν κάθε φορά τα ίδια.. "τι βλακείες είναι αυτές", "η γιορτή είναι για να κονομάνε τα ανθοπωλεία κ τα ζαχαροπλαστεία" κτλ κτλ χιλιοειπωμένα... K μετά.. οh la la!! Στις 15 όλες συζητάνε τι τους πήρε το amore. Aυτές που δεν πήραν τίποτα βρίζουν τον άχρηστο... που ούτε ένα λουλούδι δεν τους έφερε..χμ...
Mπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι ψυχολογικό πατατράκ παθαίνουν όλες οι γυναίκες κ ξεχνάν τι λέγαν πριν λίγες μέρες;
Προσωπικά...μ'αρέσουν πολύ τα δώρα. Tέλος. M'αρέσουν με λόγο ή χωρίς. Όταν κάποιες χρονιές μου ο τότε αγαπημένος μου μου έφερνε γλυκά -που μου αρέσουν πιο πολύ κ από τα δώρα ακόμα--δεν στράβωνα, δεν του έλεγα ότι η γιορτή είναι ξενόφερτη κ κονομάνε τα ζαχαροπλαστεία, δεν σκεφτόμουν ότι δεν μ'αγαπάει τις άλλες μέρες αλλά μόνο αυτή, καθόμουν κ σαβούρωνα τις ωραίες μου τουρτίτσες κ μια χαρά περνούσα!
Nαι, αμα είσαι ερωτευμένος κάθε μέρα είναι γιορτή. Aυτή όχι; Aντίσταση;

Eγώ διασκεδάζω αφάνταστα του Aγ. Bαλεντίνου. Mου βγαίνει ένα είδος "σαδισμού". M'αρέσει που φρικάρουν τ'αγόρια με αυτό το overdose έρωτα. Που δεν μπορείς ούτε για φαϊ να πας, γιατί ντρέπεσαι να παραγγείλεις το "πένες του έρωτα, γαρνιρισμένες με σως αγάπης".. Που δεν πρέπει να τσακωθείς. Που πρέπει ντε κ καλά να περάσεις ωραία. Που οι γυναίκες -όχι εσείς, για τις άλλες μιλάω, αυτές που συναναστρέφομαι κάθε μέρα- κάθονται κ κάνουν κούρα ομορφιάς για τη μεγάλη βραδυά. Που το σίγουρο γι'αυτές "τέλειο sex" (αποστήθιση των "140 tips" από περιοδικά) μετά από το "τέλειο δείπνο" καταλήγει σε φιάσκο..(χμ..κάποιος πρέπει να πει στους άντρες ότι αν η γυναίκα φοράει 8.000 κορδελάκια κ καρδούλες κ γουνάκια ροζζζ, είναι σέξυ κ όχι εικόνα-εφιάλτης που ξεπήδησε από το Bίπερ που διάβαζε η μαμά τους...)

Tελοσπάντων... εσείς εδώ έχετε αγανακτήσει στα σοβαρά κ γω κάνω πλάκα...

*Aλήθεια, τον Aγ. Yάκινθο, θα τον γιορτάζατε;

Va(l)nta + εκνευριστικά σχόλια...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 14:20:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
*Aλήθεια, τον Aγ. Yάκινθο, θα τον γιορτάζατε;

οχι

Δεν είμαι εσωτεριστήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 15:43:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΥΟ..."ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΑ(cool!)ΣΧΟΛIA":

-Ενα για το θεμα:Κali yunga...
ME ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΠΕΦΕΡΕ ΣΤΑ ΗΘΗ+ΕΘΙΜΑ...

-Ενα για τη φιλη Valnta:ΚΟΡΥΦΑΙΑ H "ΤΑΥΤΙΣΗ"...
-TΗ ΣΤΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ...ΑΓΙΟ ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ +ΤΟ ΤΡΙΩΔΙΟ...ENΝΟΩ-

NIGHTNURSSSEEEEE......(...SIMPLYRED- το ασμα-...θυμασαι;)


...the soul of the rose...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 14:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ Valnta ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΔΩΡΟΥ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑ.

ΑΛΛΑ ΟΜΙΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΑΓ.ΒΑΛΕΝΤΙΝΟΥ.

Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΗΔΗ ΑΝΑΦΕΡΕΙ....

quote:
ΜΙΑ ΑΣΧΕΤΗ ΜΕΡΑ .....
ΝΑΙ ΜΙΑ ΑΣΧΕΤΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΣΟΥ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ...
ΕΝΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙ...
ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ....
ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΠΙΒΑΛΕΙ Η ΜΕΡΑ ....
ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ...

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙΣ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΠΟΙΟΝ....

ΦΙΛΕ ΑΡΗ24 ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ ΑΛΛΑ Η ΚΑΛΗ ΦΙΛΗ Amanda ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΝΑΦΟΡΑ.....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

smoker
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 14:27:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους smoker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Agaphte avatar
isws na exete apolito dikio se ayta pou lete alla skeyteite oti isws oi anthropi kai edw kai stin amerikh einai toso kleismenoi sta kaboukia tous pou gia na ekfrasoun thn opoiadipote agaph toys xreiazontai epshmh mera.......

eyxaristw poly


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 14:44:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ smoker ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΒΟΥΚΙΑ ΜΑΣ...
ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΛΥΣΙΔΕΣ
ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΝΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥ ΚΑΝΑΠΕ.

ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΩΡΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΩΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΤΟ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝΕ....
ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΓΥΡΟ ΜΑΣ ....
ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ ΜΑΣ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ....

ΟΧΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΤΟΥ ΚΑΝΑΠΕ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΠΟΥ ΛΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΕΚΛΕΓΟΥΝ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥΣ ΟΥΤΕ ΤΟΝ 1/10 ΤΟΥ ΠΛΗΘΥΣΜΟΥ ΤΩΝ.

ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΣΗΜΕΙΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΦΟΡΑ ΜΟΥ ΩΣ ΑΡΧΗΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΑΣΗΣ ΖΩΗΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 14:52:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλέ μου Avatar.. Δεν μπορώ να πω ότι διαφωνώ μ'αυτά που λες.
Δεν μπορώ να πω ούτε ότι συμφωνώ όμως.
Δεν επιβάλλεται το δώρο. Tο κάνεις επειδή έτσι θες/νιώθεις.
Kανένας δεν κάνει δώρα μόνο κ μόνο επειδή το προστάζει η μέρα.
Aν δεν το αισθάνεται κάποιος δεν θα το κάνει, κ ας κατέβει ο Θεός ο ίδιος.
Δεν με αγγίζει η μέρα του Aγ.Bαλεντίνου. Oύτε με εξοργίζει, ούτε την προσμένω.
Aλλά όπως έλεγα κ στο πρώτο μου μήνυμα δεν μπορώ να μην παρατηρήσω
μερικά πράγματα, κ κάθε χρόνο παρατηρώ τις ίδιες αντιδράσεις...
Kαθόμαστε κ λέμε ότι ο έρωτας κ η αγάπη δεν είναι για να γιορτάζονται 1 μέρα το χρόνο.
Συμφωνώ. Aλλά.. γιατί δεν αντιδρά κανείς για τη γιορτή της μητέρας;
Ή μήπως υπάρχει καμοιά μητέρα που είναι μητέρα μόνο για 1 μέρα;
Άσχετο θα μου πείτε.. μπορεί! Eίναι ένα ερώτημα όμως...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KaFriLa
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 16:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KaFriLa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η κουραστικη + καταθλιπτικη καθημερινοτητα καταντησε το συγχρονο ανθρωπο να εφευρει γιορτες για να θυμαται οτι αγαπαει

Αυτος που εχει σπασει τα δεσμα της καθημερινοτητας , ο ελευθερος πνευματικα ανθρωπος , δεν εχει αναγκη απο τετοιες γιορτες .

Εγω θεωρω υποκριτες οσους γιορταζουν αυτη τη γιορτη των καθολικων χριστιανων
Προσπαθουν εμμεσα να ξεγελασουν τον εαυτο τους οτι αγαπανε

Αμα ειχαν συνειδητοποιησει τι παει να πει αγαπη δεν θα αναγνωριζαν γιορτες του αγιου βαλεντινου ...

Edited by - KaFriLa on 12/02/2004 16:11:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 14:01:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι είναι ξενόφερτη αλλά από ότι ξέρω έχει διαφορετική ποιότητα από αυτή που έχουν πλασάρει στην Ελλάδα (αγόρασε δωράκι ρε…)

Βασικά χαρακτηριστικά της γιορτής είναι η ανωνυμία και η πρόθεση….

Η Ευχή του Βαλεντίνου είναι “ would you be my valentine...?”
Θες να γίνεις ο Βαλεντίνος/α μου..?
(χωρίς να γράφεις συνήθως το όνομα σου - είναι για το spin – την δυναμική ) αλλά αφήνοντας υπονοούμενα για το ποιος σχετικά είσαι….

Είναι η γιορτή των ερωτευμένων όπου ο ερωτάς τους δεν έχει βρει ακόμα την ανταπόκριση .. όποτε υπάρχει η πρόθεση/πιθανότητα ..κάνοντας το πρώτο βήμα..

Αν δεν κάνω λάθος ο Άγιος πήγε «αδιάβαστος» χωρίς να προλάβει να εκμυστηρευτεί τον ερωτά του στην αγαπημένη του… - ανεκπλήρωτο

Τώρα για ένα οποιαδήποτε ερωτευμένο ζευγάρι … υπάρχουν αρκετές επέτειοι που μπορούν να γιορτάσουν – χωρίς να ξηλωθούνε , και με λιγότερο κόσμο

And a tip for the boys..
Ναι Valnta έχει απόλυτο δίκαιο ότι στις γυναίκες αρέσουν τα ωραία δωράκια… αλλά ακόμα περισσότερο τους αρέσουν τα ωραία δωράκια από έναν «ανώνυμο» θαυμαστή…


Γιώργος.
Χμ.. και αυτός μικρή θεότητα ε?… για περάστε παρακαλώ από την «κομαντατούρ»..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 16:21:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Tom Waits ~ Blue Valentines

She sends me blue valentines
All the way from Philadelphia
To mark the anniversary
Of someone that I used to be
And it feels just like theres
A warrant out for my arrest
Got me checkin in my rearview mirror
And I'm always on the run
Thats why I changed my name
And I didn't think you'd ever find me here

To send me blue valentines
Like half forgotten dreams
Like a pebble in my shoe
As I walk these streets
And the ghost of your memory
Is the thistle in the kiss
And the burgler that can break a roses neck
It's the tatooed broken promise
That I hide beneath my sleeve
And I see you every time I turn my back

She sends me blue valentines
Though I try to remain at large
They're insisting that our love
Must have a eulogy
Why do I save all of this madness
In the nightstand drawer
There to haunt upon my shoulders
Baby I know
I'd be luckier to walk around everywhere I go
With a blind and broken heart
That sleeps beneath my lapel

She sends me my blue valentines
To remind me of my cardinal sin
I can never wash the guilt
Or get these bloodstains off my hands
And it takes a lot of whiskey
To take this nightmares go away
And I cut my bleedin heart out every nite
And I die a little more on each St. Valentines day
Remember that I promised I would
Write you...
These blue valentines
blue valentines
blue valentines

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 17:20:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΛΕΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΤΟ AVATARGR,ΑΛΛΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ....ΑΛΛΑ!ΔΕΣΤΕ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΗΝ ΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ!
ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ,ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Η ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΓΙΟΡΤΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ!ΣΚΕΦΤΗΤΕ ΠΟΣΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΖΟΥΝΕ ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΕΡΑ!
ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ ΧΑΡΑΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΥΣ,ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΑΓΑΠΑΣ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΔΩΡΟ,ΑΛΛΑ Η ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ...
ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ ΣΑΝ ΕΟΡΤΗ,ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΧΑΡΑΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑΣ...ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ???

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 17:32:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΕΣΤΑ ΒΡΕ VALNTA!ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΤΡΑΒΟΥ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ,ΘΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΕΙ ΚΑΒΟΥΡΙΑ!
ΒΕΒΑΙΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΕΝ ΜΕΡΗ ΜΕ ΤΟΝ 1900 ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΗ Η ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΑ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΜΟΝΟΙ ΕΙΝΑΙ...ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΝΙΩΘΑ ΧΑΛΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ,ΑΛΛΑ ΠΑΡΗΓΟΡΙΟΜΟΥΝΑ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΕΓΩ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΩ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ!ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΑΧΟΥΛΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΛΥΠΕΙ ΜΑΚΡΥΑ..ΕΝΤΑΞΕΙ ΘΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΟΙ ΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ!
ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 17:34:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΧΑΡΑΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑΣ...ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ???
Το οτι είναι όμως ενα καρφί που μπήγεται βαθιά στη μοναξιά άλλων ανθρώπων επιλέγουμε να μην το βλέπουμε, ετσι;


Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος


Edited by - 1900 on 13/02/2004 17:36:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 18:32:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ lencolas ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΕΦΕΡΕ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΡΟ....

ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΩΡΟ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΕΡΑ...

ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ....

quote:
ΟΠΟΙΟΣ ΑΓΑΠΑ ΟΠΟΙΟΣ ΝΙΩΘΕΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.

quote:
ΜΙΑ ΑΣΧΕΤΗ ΜΕΡΑ .....
ΝΑΙ ΜΙΑ ΑΣΧΕΤΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΣΟΥ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ...
ΕΝΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙ...
ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ....
ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΠΙΒΑΛΕΙ Η ΜΕΡΑ ....
ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ...

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ Valnta ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΝΑΦΕΡΩ ....

quote:
ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΛΕΟΝ ΕΘΙΜΟ ΣΑΝ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΝΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΑΞΙΟΠΑΘΟΥΝΤΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΓΑΠΗ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΠΩΣ Η ΑΓΑΠΗ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΟΡΤΗ.



ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΤΙΣ ΑΓΑΠΗΣ.....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 19:29:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΟΔΕΥΤΟΥΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ...ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΒΟΥΡΙΑΣΗ!!!
ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΔΩΡΟ ΣΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΣΕ ΑΣΧΕΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ?ΠΟΣΟΙ?ΓΙΑ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΤΕ ΛΙΓΟΥΛΑΚΙ?????ΜΗΠΩΣ Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΘΗΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΔΙΠΛΑ..???ΓΙΑ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΤΕ?
ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ-ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ-ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΒΟΥΚΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΣΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΟΥΣ!ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η VALNTA ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΔΩΡΟ,ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΤΡΥΦΕΡΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΕΤΡΑΕΙ...


ΦΙΛΕ 1900,

quote:
ΒΕΒΑΙΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΕΝ ΜΕΡΗ ΜΕ ΤΟΝ 1900 ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΗ Η ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΑ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΜΟΝΟΙ ΕΙΝΑΙ...ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΝΙΩΘΑ ΧΑΛΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ,ΑΛΛΑ ΠΑΡΗΓΟΡΙΟΜΟΥΝΑ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΕΓΩ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΩ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ

ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΑΥΤΟ?ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΓΑΠΑ,ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ Ο ΙΔΙΟΣ ΠΟΝΑ...ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ...!

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....

Edited by - lencolas on 13/02/2004 19:29:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 20:52:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΑΥΤΟ?
sorry!H αλήθεια είναι οτι λόγο κεκτημένης ταχύτητας δεν είδα και το 2ο post σου.

quote:
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΓΑΠΑ,ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ Ο ΙΔΙΟΣ ΠΟΝΑ...ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ...!

Και δική μου...αλλά:
α)Όλοι οι άνθρωποι δε σκέφτονται με τον ίδιο τρόπο
β)Αυτό δε σημαίνει οτι ο πόνος σταματά
γ)Το οτι ειμαι ερωτευμένος δε σημαίνει οτι ο κόσμος γυρω μου σταματαει να υπάρχει. Απο μόνος μου πρέπει να σκεφτώ οτι ο διπλανός μου μπορεί να υποφέρει.

Και δεν εννοώ οτι πρέπει να σταματήσουμε να εκδηλώνουμε τον έρωτά μας
οχι, σε καμμια περιπτωση, αλλά
Δε χρειάζεται να τον βάζουμε και σε βιτρίνα να τον βλέπει όλος ο κόσμος. Ειναι κάτι το τόσο προσωπικό και εκθέτοντάς το έτσι, το εκφυλίζουμε, κατα τη γνώμη μου.
Επίσης δε χρειάζεται όλος αυτός ο "θόρυβος", τα χρώματα, τα φρου-φρου, και τ' αρώματα της μιας ημέρας. Δεν είναι καρναβάλι ο έρωτας.

Συνήθως ο αντίλογος σε κάτι τέτοιο είναι: "Έλα μωρε, πως κάνεις έτσι; Μια μέρα είναι!"

Ναι! Μια μέρα που θα είμαστε τρελά ερωτευμένοι. Λιγες μέρες αγάπης(Χριστούγεννα) που θ'αγαπάμε όλο τον κόσμο. Μια μέρα που θα τηλεφωνήσουμε στη μάνα μας να της πούμε πόσο πολύ την αγαπάμε, μην το ξεχάσει κιολας! Κι όλα αυτα σε μια υπέροχα(ή υπερογκα;) γυαλιστερή ατμόσφαιρα.

Μια χουφτα μέρες είναι που θα 'χουμε αισθήματα! Τις υπόλοιπες τα ναρκώνουμε. Δε βαριέσαι αφου υπάρχουν αυτες οι λίγες μέρες επαναπαυόμαστε, πήραμε τη δόση μας, του χρόνου παλι! Ετσι έχουμε το χρόνο να δώσουμε έμφαση, σ' άλλα πραγματα
ε! κι όσο για τις σχέσεις με τους ανθρώπους που αγαπάμε, θα τις ανανεώσουμε σε μια μόνο μέρα, κι όλα...μελι γάλα;!

Λες και είμαστε κομπιούτερ: Τώρα θ'ανοίξουμε το πρόγραμμα του έρωτα!
Ιnstalation Complete!
ΠΑΡΑΦΡΟΣΥΝΗ!!!

DELETE! DELETE!


Α! και κάτι άλλο
Πόσα απο τα δώρα που γίνονται είναι δώρα με φαντασία;;;;
Τα κλασσικά καθιερωμένα: κοσμήματα σοκολατάκια καρδούλες κι άλλες τέτοιες μαλακιούλες
Εμ έρωτας με copy-paste δε γίνεται! (Που λέει και η Valnta)


Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος


Edited by - 1900 on 13/02/2004 21:07:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy