ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παρασκευή και...13!Μπρρρρρ....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Amazona
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
109 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2004, 20:18:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amazona  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αλήθεια πιστεύετε πως η Παρασκευή και 13 είναι μύθος ή πραγματικότητα??

Εγώ ειλικρινά πιστεύω πως είναι πολύ γρουσούζική ημερομηνία
γιατί έτυχε αυτό το χρόνο, στις 13 Φεβρουαρίου ημέρα παρασκευή να έχω κανονίσει κάτι πολύ σημαντικό να κάνω που δεν θα το έχανα ούτε κι αν..
γινόταν κατακλυσμός!Ελάτε όμως που χιόνισε και αποκλείστικα και δεν μπορούσα να κουνήσω ρούπι.Και η επόμενη μέρα ήταν 14/02 που είχα συλλάβει αρκετά σχέδια αλλά όλα πήγαν στράφι!Ήταν η χειρότερή μου μέρα

πριν 1 χρόνο πάλι, παρασκευή και 13 κόντεψα να πάθω ένα σοβαρό ατύχημα με το ποδήλατο.

Εσείς τι πιστεύετε;οτί είναι ανόητες προλήψεις όλα αυτά και όλα αυτά είναι συμπτώσεις ή μήπως ισχύει η Παρασκευή και 13;(Για την Ελλάδα κάπου άκουσα οτί ισχύει η Τρίτη και 13). έχετα ανάλογες εμπειρίες;
Και από που καθιερώθηκε αυτή η ημερομηνία;

"Ματαιότις,ματαιοτήτων,τα πάντα ματαιότις"

Konstantinos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
51 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2004, 20:38:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Konstantinos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατά την προσωπική μου άποψη δεν είναι γρουσούζικο ούτε το 13 ούτε η παρασκευή 13 αλλά ούτε και η τρίτη 13. Καταρχήν δεν μου έχει συμβεί ποτέ κάτι το άσχημο και ίσως να οφείλεται στο ότι δεν θεωρώ την μέρα σημαδιακή. Όταν πιστεύεις ότι κάτι άσχημο θα σου συμβέι τελικά συμβαίνει. Από την άλλη ο μικρός μου αδερφός είναι γεννημένος τρίτη 13 και επιπλέον δυο χρόνια πριν ημέρα παρασκευή 13 είχε κερδίσε σε τυχερό παιχνίδι του ΟΠΑΠ 45000 ευρώ. Για μένα παρολά αυτά παραμένουν και οι δύο μέρες τυπικές σαν όλες τις άλλες. Το πως προέκυψε το είχα διαβάσει κάπου, ίσως ήταν και σε κάποιο topic του forum,όμως δεν το θυμάμε. Ας μας απαντήσει κάποιο μέλος που γνωρίζει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oculatis Abis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 01:43:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oculatis Abis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρασκευή, 13 Οκτωβρίου 1307 έγινε η σύλληψη των Ναϊτών ιπποτών. Το θέμα των Ναϊτών βρίσκεται σε εξέλιξη: http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1012

Sub rosa

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 07:04:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
MIA MEΡA EINAI KAI AYTH ΣΑΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ..

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

korleone
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
109 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 08:28:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους korleone  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος korleone  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα .Θα συμφωνήσω ...Μια μέρα σαν όλες τις άλλες . Και για μερικούς λαούς μια τυχερή μέρα.

Φιλικά,

korleoneΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

errietta
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 12:03:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους errietta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπως πολύ σωστά είπε ο/η Oculatis Abis Παρασκευή και 13 ήταν η μέρα που έγινε έφοδος στο αρχηγείο των Ναϊτών ιπποτών και υποτίθεται ότι καταστράφηκε η οργάνωσή τους, αλλά υπάρχουν πολλές διαφωνίες επ'αυτού γιατί μάλλον ήταν ειδοποιημένοι αφού δε βρέθηκαν και πολλά. Στην Ελλάδα θεωρείται γρουσούζικο το Τρίτη και 13 γιατί ημέρα Τρίτη ήταν που έπεσε η Πόλη.
Πάντως κι εγώ πιστεύω ότι το αν μια μέρα είναι ευνοϊκή, αδιάφορη ή γρουσούζικη εξαρτάται από την κοινή συνισταμένη αρκετών παραγόντων και όχι από την ημερομηνία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 12:46:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΚΗ ΜΕΡΑ ΟΥΤΕ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ..ΑΠΛΑ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΣΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΣΟΥ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ!!ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΗ ΚΑΘΟΛΟΥ..ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΡΟΚΥΠΤΩ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΠΩΣ ΤΗΝ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΚΑΠΟΤΕ ΤΗΝ ΤΥΧΕΡΗ ΜΟΥ ΜΕΡΑ...ΦΑΝΤΑΣΟΥ..ΝΑ ΘΕΩΡΩ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ 13 'Η ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ 13 ΤΥΧΕΡΗ ΜΕΡΑ!!!:))

Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ(Φ.ΑΓΓΕΛΟΣ)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zephyr
Μέλος 2ης Βαθμίδας


252 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 13:21:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aν είναι να σου πάει η μέρα σ*%^$α,αυτό θα γίνει άσχετα από την ημερομηνία.Εμένα προσωπικά μου έχουν συμβεί και καλά και λιγότερο καλά
πράγματα τόσο Τρίτη 13 όσο και Παρασκευή 13 και πλέον δεν δίνω καμία σημασία.Οι προλήψεις είναι για όσους φοβούνται να αντιμετωπίσουν την ζωή και ψάχνουν δικαιολογίες για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα.
Παρεπιπτώντος,το πρώτο μέρος από το γνωστό θρίλλερ Παρασκευή και 13 είναι καλό;Γιατί το δεύτερο είναι πολύ καραγκιοζηλίκι!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 13:31:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
το πρώτο μέρος από το γνωστό θρίλλερ Παρασκευή και 13 είναι καλό;Γιατί το δεύτερο είναι πολύ καραγκιοζηλίκι!

ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...ΒΑΣΙΚΑ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ
ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ...!!!! [ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟΨΗ)

*FORGET
OR
FORGIVE*
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 17:47:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνήσω και'γώ με τα παιδιά οτι καμιά ημέρα και κανένας αριθμός δεν είναι "κακός". Το κακό σε όλους τους τομείς το δημιουργούμε εμείς οι άνθρωποι. Κάποιοι έφτασαν στο έσχατο σημείο να του δώσουν και πνευματική υπόσταση.
Πάντως η ομώνυμη ταινία μου αρέσει πολύ, ειδικά το 5 (Jason Lives). Άλλοστε ο Jason Vorhees ήταν και ο παιδικός μου ήρωας. Δεν ξέρω ρε παιδιά, αλλά τον πάω πολύ αυτόν τον τύπο. Ο λόγος ; Είναι καθαρά ακτιβιστής. Μόνο πράττει και δεν βγάζει άχνα. Η ωμότητα σε όλη της την μεγαλοπρέπεια! Και αυτή η μάσκα...όλα τα λεφτά.
Σας χαιρετώ.


ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νινακι
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 20:39:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νινακι  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ 13 ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΚΟ ΑΠΛΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΥΝΗΘΗΣΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ Ο,ΤΙ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΙΔΙΩΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΥΣΤΙΚΟ ΔΕΙΠΝΟ ΟΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΗΤΑΝ 12,ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ 13 ΕΤΣΙ ΘΕΩΡΗΣΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΚΗ.ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ........:D

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

athakandr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 11:18:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους athakandr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Ιησούς σταυρώθηκε Παρασκευή. Ο Ιούδας ο Ισκαριώτης που τον πρόδωσε, ήταν ο δέκατος τρίτος μαθητής.

ath.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

athakandr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 11:22:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους athakandr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Κωνσταντινούπολη έπεσε στις 29 Μαϊου 1453, ημέρα Τρίτη.

[Η πολύ σημαντική χρονιά 1453, δίνει άθροισμα ψηφίων 13]

ath.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νινακι
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2004, 19:05:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νινακι  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sorry ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΟΜΟΥΝ ΠΟΤΕ ΣΤΑΥΡΩΘΗΚΕ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΥΣΤΙΚΟ ΔΕΙΠΝΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ athakandr ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΣΟΥ......


ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ[ΗΡΟΔΟΤΟΣ]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2004, 22:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι όλα εικασίες στο μυαλό των ανθρώπων.
Είναι θέμα μυαλο΄.'Οταν πιστεύουμε πολύ έντονα ότι θα μας τύχει κάτι κακό αυτό θα μάς τύχει όποια και αν είναι η ημερομηνία.Μπορεί να συμβαίνουν πολλά κακά σε αυτές τις ημερομηνίες αλλά όλα είναι αποτέλεσμα της προκατάληψεις που υπάρχει για τις συγκεκριμένες ημερομηνίες και για το ότι το μυαλό σκέφτεται αρνητικά αυτ΄ες της ημερομηνίες.

Εγώ είμαι γεννημένος τρίτη και 13ης και δεν έχω πρόβλημα και ούτε είχα ποτέ μου.

Απλώς πρέπει να συμβιβάζεσαται με όλα και να μην έχεται προκαταλήψεις για το ότιδήποτε.

Και το σημαντικότερο....μην σκέφτεσται αρνητικά.Αυτός είναι ο χειρότερος σας εχθρός και όχι οποιαδήποτε ημερομηνία.

ΕΡΡΩΣΘΕ

ΧΑΙΡΕ ΕΝ ΕΙΡΗΝΗ

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ.
ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ.
ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ.
ΜΗΝ ΤΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΚΛΕΙΣΤΑ.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2004, 23:38:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνήσω με τον Λουκά.
Και εγώ γεννήθηκα Σάββατο…
Και τι έγινε?

----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2004, 13:15:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ο Jason Vorhees ήταν και ο παιδικός μου ήρωας. Δεν ξέρω ρε παιδιά, αλλά τον πάω πολύ αυτόν τον τύπο.

ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ ΤΟ
'JASON VS FREEDY'.
ΠΟΛΥ ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΤΟ ΒΡΗΚΑ.

*FORGET
OR
FORGIVE*
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2004, 17:57:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν πιστευω οτι η συγκεκριμμενη ημερα μπορει να επιφυλασει εκπληξεις.

περισσοτερο πιστευω στην γλωσσοφαγια, παρα στις ημερομηνιες...

------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2004, 23:29:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
---μετα απο τοση "εκεχειρια" :Ρ-

Ας θεσω εναν προβληματισμο...(μοιραιο, ναι:)
σε σχεση με την επιλογη της ημερομηνιας εναρξης των αγωνων....
(ποιων αγωνων;...εχμ, μετα απο τετοια ισχυρη δοση ολοι γνωριζουμε...:0)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ -ΑΘΗΝΑ 2004-ΕΝΑΡΞΙΣ:ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13...

Atma in
..lessons of that real bad attitude..



Edited by - ΑΤΜΑ on 07/08/2004 23:46:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2004, 11:11:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα αγωνιστει και ο τζεισον μηπως?

------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2004, 23:14:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
άμα δεν είχε γίνει τίτλος θρίλερ θα το συζητούσαμε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2004, 00:00:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το <Παρασκευή και 13> ισχύει περισσότερο στους αμερικανούς.
Το αντίστοιχο σε μας είναι όπως σωστά είπατε,το <Τρίτη και 13>.
Το 25% των αμερικανών συνέδεσαν αυτήν την ημερομηνία με κακοτυχία και διάφορα συμβάντα,από έρευνα που έχει διεξαχθεί.
Το άλλο όμως το παρατηρήσατε?
Όποιος μήνας έχει Παρασκευή και 13, ξεκινάει πάντα με Κυριακή 1.
Κάποιοι το εξηγούν πως αφού ένας μήνας ξεκινά έτσι καλά με την πρώτη του μέρα αργία,πρέπει κάποια άλλη μέρα να έχει και κάτι κακό!

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Andorra
196 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2004, 09:40:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχήν θέλω να χαιρετίσω την Ελευθερία, που εγώ τουλάχιστον εχω καιρό να την συναντήσω στο esoterica. Ελευθερία, καλη συνέχεια..
Και να ρωτήσω στην συνέχεια,
Φαντάζεστε να ειναι καποιος γεννημενος Παρασκευή 13 και σε δίσεκτο έτος;
Αστειεύομαι φυσικα, δεν πιστεύω στις προλήψεις, πιστεύω όμως στην δυναμη του ανθρώπου.
Εννοώ οτι αν καποιος πιστεψει πραγματικα οτι μια συγκεκριμενη ημερα θα ειναι κακη ή καλη ή οτιδηποτε άλλο τοτε εχει μεγαλες πιθανοτητες να του "βγει" οπως θελει.
Τα ξαναλέμε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2004, 11:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ τον παλιό φίλο Νικηφόρο Ουρανό.
Ναι,είχα να μπω πάνω από 6 μήνες.
quote:
Αστειεύομαι φυσικα, δεν πιστεύω στις προλήψεις, πιστεύω όμως στην δυναμη του ανθρώπου.


Προκαλούμε το κακό ή το καλό.
Πολλές φορές κάποιοι φόβοι μας επαληθεύονται όταν πιστεύουμε σε αυτούς.
Αυτή είναι η δύναμη,που όλοι διαθέτουμε.
Μπορούμε να τη στρέψουμε προς το καλό.Θετικά.
Και για μένα όλες οι μέρες είναι ίδιες.
Δεν πιστεύω ότι κάποια μέρα μπορεί να κουβαλάει κατάρες.
Το κακό είναι μέσα μας.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy