ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 WATCHING OVER US!
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
SEMIRAMIS
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2004, 22:46:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SEMIRAMIS
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ!

ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΗΚΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΑΣ.ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΗΜΟΥΝ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΡΙΑ..ΘΑΥΜΑΖΑ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ,ΤΟΥΣ ΣΤΟΧΑΣΜΟΥΣ,ΤΙΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.ΕΤΣΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ.

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΩ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΩ ΤΗΝ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΤΩΝ ΣΥΖΗΤΗΣΕΩΝ ΣΑΣ..
..ΟΜΩΣ ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟΨΕ..
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΕΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ!

ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΛΕΓΑ ΠΩΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΘΑ ΤΑΞΙΔΕΥΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!ΤΟ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΓΙΝΕ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΟΥΝ..
ΓΙΑ ΚΑΙΡΟ ΗΜΑΣΤΑΝ ΧΩΡΙΣΤΑ ΟΜΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΑ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΣ..ΟΠΩΣ ΕΜΑΘΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΣΒΗΣΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ.."ΣΥΝΤΟΜΑ" ΜΟΥ ΕΙΠΕ.ΟΜΩΣ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΠΟΤΕ.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΤΡΕΞΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ ΗΤΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΨΥΧΡΟ ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΟ ΟΠΟΥ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΣΑ ΣΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΩΣ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΑ ΜΑ ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ΜΟΥ!

ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΙΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΚΕΙΝΟΝ,ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑΣΑΝ ΚΑΙ OΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΟΜΩΣ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΑΜΕ ΞΕΘΩΡΙΑΖΟΥΝ,ΟΙ ΜΕΛΩΔΙΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΑΜΕ ΣΚΟΥΡΙΑΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΒΛΕΠΑΝ ΜΑΖΙ ΘΡΗΝΟΥΝ ΑΚΟΜΑ..ΚΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ..ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΑΣΤΑΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ!
ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ..ΕΡΧΕΤΑΙ..
ΤΟΝ ΝΙΩΘΩ..ΜΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΩΣ ΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΑΤΑΕΙ!
ΞΥΠΝΑΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ..
ΜΕ ΕΜΑΘΕ ΝΑ ΑΓΑΠΑΩ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ.
ΕΦΥΓΕ ΚΑΙ ΑΓΑΠΩ ΔΙΠΛΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΕΙ..ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ

Ι HAD A FRIEND MANY YEARS AFO
ONE TRAGIC NIGHT HE DIED
THE SADDEST TIME OF MY LIFE
FOR WEEKS AND WEEKS I CRIED
THROUGH THE ANGER AND THROUGH THE TEARS
I FELT HIS SPIRIT THROUGH THE YEARS
I'D SWEAR HE'S WATCHING ME AND GUIDING ME THROUGH HARD TIMES

I FEEL HIM ONCE AGAIN
IT'S OVERWHELMING ME
HIS SPIRIT LIKE THE WIND
THE ANGEL GUARDING ME
OH,IKNOW-OH,I KNOW HIS WATCHING OVER ME..

ICED EARTH

ΑΡΑΓΕ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ?
ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ?ΜΑΣ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΤΟΥΣ Ή ΤΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΣΤΕ ΟΛΑ?
ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ?
ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΧΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ?
ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΤΕ ΚΙ ΑΝ ΟΧΙ ΦΟΒΑΣΤΕ ΜΗΝ ΧΑΣΕΤΕ?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ΝΑ ΔΑΒΑΣΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ!


ΛΑΧΕΙΟ Η ΖΩΗ ΜΕ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΠΑΡΩΔΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΛΙΓΟ..

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2004, 14:01:10  Εμφάνιση Προφίλ
Έχασα τον παππού μου ( ο πρώτος μου συγγενής που χάνεται) και πραγματικά δεν πίστευα οτι θα με πείραζε τόσο πολύ. Τον έβλεπα βλέπεις κάθε Χριστούγεννα και Πάσχα. Σε πληροφορώ οτι δύο χρόνια μετά τον σκέφτομαι κάθε μέρα και αν είμαι και σε bad mood με παίρνουν και τα ζουμιά.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝ ΧΑΣΩ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ Η ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ. ΠΟΤΕ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2004, 15:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Φίλη μου γειά σου..

Αυτό που σου συνέβει , εχει συμβεί και σε χιλιάδες αλλους-ες.
Μπορεί και σε οσους μας δεν έχει συμβεί να συμβεί ανα πάσα στιγμή.

Ετσι είναι η ζωή.

Συνήθως ολοι κάποτε το ξεπερνούν και μία μέρα, πάντα φτάνει αυτή ημέρα που δεν θα τον θυμάσαι πλέον. Θα έχει περάσει μία ημέρα χωρίς να τον σκεφτείς. Και μετά περνά πλέον στο παρελθόν.

Φιλικά
allzzaro

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2004, 16:58:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados
Αγαπητή SEMIRAMIS, με άγγιξε πολύ το θέμα που άνοιξες…
Στην προσπάθειά μου να απαντήσω στην ερώτησή σου, θα σου αναφέρω μία ιστορία:

Είχα μία φίλη με την οποία ήμασταν πολύ κοντά ο ένας με τον άλλον. Υπήρξε όμως μια περίοδος 30 ημερών που δεν είχα επικοινωνία μαζί της. Όταν επιτέλους την είδα, ήταν σε άθλια κατάσταση. Άρχισε να μου μιλάει για τον καλύτερο παιδικό και εγκάρδιο φίλο της που τόσο είχε σταθεί ο ένας στον άλλο σε δύσκολες στιγμές. Για να καταλάβεις το δέσιμό τους, εκείνος ήταν μαζί της όταν η μητέρα της ξεψυχούσε στην άσφαλτο σε αυτοκινητιστικό δυστύχημα ενώ ήταν 10 χρονών παιδιά. Εκείνος στην ηλικία των 15 έμπλεξε στα ναρκωτικά μα το μόνο άτομο που τον κράτησε στη ζωή ήταν εκείνη… Μπήκε σε κλινική αποτοξίνωσης και κέρδισε πίσω τον εαυτό του. Μετά από λίγα χρόνια έφυγε όμως από την πόλη για να μείνει με τον πατέρα του.
Έτσι ένα πρωινό καθώς εκείνη τηλεφώνησε να μάθει τι κάνει, της είπαν πως είχε πεθάνει από ηρωίνη…

Όταν μου τα εμπιστεύθηκε όλα αυτά μου είπε και πως το προηγούμενο βράδυ την είχε επισκεφτεί στον ύπνο της και της είπε πως της αφιερώνει το κομμάτι «4» από Iced Earth και με ρώτησε τι μπορεί αυτό να σημαίνει…! Όπως κατάλαβες το κομμάτι είναι το “Watching Over Me” αφού και στους δύο δίσκους που εμφανίζεται (“Something Wicked This Way Comes” και “Alive In Athens” ) είναι το τέταρτο τραγούδι! Όμως το αξιοπερίεργο είναι ότι η κοπέλα δεν είχε ιδέα από Iced Earth(!!!) και έτσι δεν είχε καταλάβει το νόημα του ονείρου…

Πιστεύω πως τα άτομα που έφυγαν από τη ζωή και μου μας είχαν αγαπήσει και αγαπηθεί πολύ, μας παρακολουθούν και μας προσέχουν σε κάθε βήμα που κάνουμε…
Ίσως είμαι αφελής μα δεν πιστεύω πως όλα είναι στη φαντασία μας.

Έχω και γω χάσει αγαπημένο μου πρόσωπο. Τον παππού μου. Μα δεν στεναχωρέθηκα. Έφυγε σε ηλικία 93 χρόνων με 4 παιδιά, 8 εγγόνια και 2 δισέγγονα. Έφυγε ευτυχισμένος και χαίρομαι για αυτόν. Όμως δεν έχω χάσει άτομο της κλειστής οικογένειάς μου και τρέμω μην χάσω γιατί τότε ο πόνος θα είναι αβάσταχτος.

Ο θάνατος είναι το τέλος ενός ταξιδιού που λέγεται ζωή…Και είναι το μόνο προκαθορισμένο γεγονός που θα συναντήσουμε σε αυτήν. Λυπηρό είναι όταν σε νέους ανθρώπους σταματά πρόωρα το ταξίδι…

«Ω ξείν’, αγγέλειν Λακεδαιμονίοις
ότι τήδε κείμεθα τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι»

Σιμωνίδης


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SEMIRAMIS
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2004, 22:51:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SEMIRAMIS
ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ!
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΣΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ ΑΥΤΟΝ!

ΠΡΟΣ ΤΣΑΝΑΚΑΛΟ:
ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΟΥΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΡΓΑ 'Η ΓΡΗΓΟΡΑ.
ΟΛΟΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΕΧΟΥΜΕ ΟΝΕΙΡΕΥΤΕΙ ΤΟΝ ΧΑΜΟ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΚΟΥ ΜΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ
ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΝΕΣΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΑΥΤΕΣ.
ΠΟΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΟΥΝ ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΑ.

ΛΑΘΟΣ
ΔΥΣΤΥΧΩΣ 'Η ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ.ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΤΗΣ ΑΥΤΟΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ.ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΓΙΑΤΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΚΑΛΕΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ.
ΕΧΩ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΕΝΟΧΕΣ ΟΤΑΝ ΧΑΜΟΓΕΛΑΩ 'Η ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΛΙΓΟ.ΣΑ ΝΑ ΔΕΙΧΝΩ ΠΩΣ ΤΟΝ ΞΕΧΑΣΑ!ΟΜΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ?ΤΟΤΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΘΑΝΑΤΟΙ!
ΟΤΑΝ ΦΕΥΓΟΥΝ ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ
ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΜΕ!

allzzaro ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΛΕΞΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΚΙ ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ,ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΑΝΑΓΚΗ!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ

ΛΑΧΕΙΟ Η ΖΩΗ ΜΕ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΠΑΡΩΔΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΛΙΓΟ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SEMIRAMIS
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2004, 23:02:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SEMIRAMIS
ΠΡΟΣ egelados:

ΣΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΟΥΝ ΚΙ ΕΓΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!
ΑΦΙΕΡΩΣΕΙΣ,ΜΗΝΥΜΑΤΑ,ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΜΗΝΥΜΑΤΑ ΓΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ.

ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ "ΦΥΓΕΙ",ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΠΑΛΙΟΣ ΜΑΣ ΣΥΜΜΑΘΗΤΗΣ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΘΗΚΕ ΣΕ ΔΥΣΤΥΧΗΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΕΙ!
ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΒΑΣΤΑΧΤΟ ΓΙΑ ΚΕΙΝΗ.ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΝΑ ΑΓΑΛΙΑΖΕΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΦΟΒΑΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ ΤΗΣ.

ΠΟΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΟΙ,ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ.

ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΔΕΝ ΒΑΡΑΙΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ
ΟΣΟ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ ΠΟΤΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΚΕΙΝΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ..

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΑΝΥΠΟΠΤΟ ΧΡΟΝΟ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ ΣΕ ΟΣΑ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ..

ΤΟ ΔΕΣΙΜΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ Η ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΑΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΕΛΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ!ΕΙΝΑΙ Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ..ΟΥΤΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗ ΝΙΚΗΣΕΙ!

ΛΑΧΕΙΟ Η ΖΩΗ ΜΕ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΠΑΡΩΔΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΛΙΓΟ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2004, 18:37:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Ο καιρός γιατρεύει τα πάντα.

Φτάνει βέβαια να του δώσει κάποιος την ευκαιρία.
Αν τα καταφέρει .. κάποτε θα γελάσουν τα χείλη του.
Ξέρω πατεράδες που έχασαν τα παιδιά τους και τα χείλη τους σήμερα γελούν.

Ξέρω ομως .. μερικούς-ές που τα χείλη τους δεν πρόλαβαν να γελάσουν.

Η θλίψη ήταν τόσο μεγάλη.. μα τόσο μεγάλη.. ο πόνος τους ήταν τόσο αβάσταχτος.. που δεν το άντεξαν.. Σε αυτούς-ές ο χρόνος δεν πρόλαβε να κάνει το θαύμα του. Δεν γέλασαν ποτέ.. τους χαμογέλασε ο θάνατος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2004, 13:17:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas
εμένα η μητέρα μου πέθανε από καρκίνο το 1999. Πολύ δύσκολη εμπειρία για μένα και την οικογένειά μου. Πριν πεθάνει ήταν ένας σκελετός σε κώμα 12 ημέρες (με το στόμα ανοικτό), καταλαβαίνετε τι περνάγαμε. Επειδή έχω ψάξει πολύ μετά την όλη ιστορία της ζωής-θανάτου έχω καταλήξει στα εξής συμπεράσματα.
-Δεν υπάρχει θάνατος. Το έχω συνειδητοποιήσει έχοντας βγει κάμποσες φορες εκτός σώματος (αστρική προβολή). Έχω μιλήσει με ένα πολύ σοβαρό και έμπειστο κύριο που είχε πεθάνει από καρδιά και όταν τον γύρισαν ξύπνησε με την γυναίκα του και την κόρη του να κλαίνε από πάνω του. Αυτός απόρησε γιατί όταν είχε φύγει πέρασε τις καλύτερες στιγμές στην ζωή του!!! (και εγώ όταν βρίσκομαι εκτός σώματος αισθάνομαι καλύτερα απο ότι μέσα στο σώμα)
- Η θλίψη και ο πόνος του θανάτου είναι απόρροια του εγώ. ΕΓΩ δεν τον έχω δίπλα μου, ΕΜΕΝΑ μου λείπει κλπ. Δεν μπορούμε να δούμε λόγω περιορισμένης συνειδητότητας τι μπορεί να είναι καλύτερο για αυτόν και όχι καλύτερο για τους άλλους δίπλα του. Η παρουσία του έδινε το αίσθημα της ασφάλειας, της αποδοχής του ΕΓΩ μου.
Οι πεποιθήσεις μου μας έχουν βάλει στο υποσυνείδητό μας η κοινωνία μας (σχολείο-οικογένεια-τηλεόραση-κινηματογράφος) περί θανάτου είναι λανθασμένες και μονάχα αν μπορέσουμε να τις αλλάξουμε μπορούμε να ξεπεράσουμε το φόβο προς τον θάνατο και την θλίψη που μας προκαλεί
Αγαπητή SEMIRAMIS σου δίνω την αγάπη μου και την συμπόνια μου
Α!! και κάτι άλλο είναι πολύ βασικό να σου συμπαρασταθούν οι άλλοι,εμένα οι κολλητοί μου με έγραψαν στα ... τους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2004, 14:20:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Το θέμα αυτό απενεργοποιείται και θα παραμείνει ενεργό το όμοιο θέμα που άνοιξε συγχρόνως στη θεματική ενότητα: .-= Η ΨΥΧΗ =-.

Μπορεί η παρούσα συζήτηση να συνεχιστεί εκεί.
WATCHING OVER US!

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy