ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΤΣΟΥΝΑΜΙ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
οχι_αλλο
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 14:13:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους οχι_αλλο
ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΟ FORUM ΜΕ ΕΝΑ ΕΠΙΚΑΙΡΟ ΘΕΜΑ.

ΤΣΟΥΝΑΜΙ.

ΟΤΑΝ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕΤΡΙΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΛΕΙΨΟΣ ΚΑΙ ΑΜΑΘΗΣ.

ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΘΕΣΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΣΟΥΝΑΜΙ.

THANKS

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 16:37:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Προσωπικά θα ήθελα να κάνω δύο πολύ σαφείς ερωτήσεις:

- Γράφεις πως "επιστρέφεις". Ποιος ή ποια είσαι;; Γιατί δεν ξαναμπαίνεις με τον παλιό σου λογαριασμό;

- Εάν το Όνομα Μέλους σου αναφέρεται σε κάποιο άλλο Μέλος των Forums(όπως είναι εύλογο να υποθέσω και καταλαβαίνεις ότι η προηγούμενη υπόθεση είναι μάλλον "ρητορικά" διατυπωμένη) δεν θα μπορέσουμε να το κάνουμε αποδεκτό(θα πρέπει να προτείνεις ένα άλλο Όνομα Μέλους για να το αλλάξουμε στο Προφίλ σου). Απλά ενημέρωσέ μας αν όντως είναι έτσι όπως υποθέσαμε, και είναι εσκεμμένο, και ποιος ο λόγος γι'αυτήν την επιλογή.

Θα περιμένω τις απαντήσεις σου το συντομότερο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη συνεργασία σου.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 17:55:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna
To θέμα σου είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον και επίκαιρο.
Ο Άνθρωπος μπροστά στην φύση είναι όχι μόνο Νάνος αλλά ανύπαρκτο Μηδενικό!
Αλλά πρίν συνεχίσουμε δέν με ενδιαφέρει άν είσαι παλιό πρώην μέλος, με ενδιαφέρει να μάθω Τί Έχεις με τον Schwabe

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΧΩΡΙΣ ΑΓΚΑΘΙΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΦΕΛΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 18:18:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury
Διάλεξες μια τραγωδία για να κάνεις την πλάκα σου με ένα σοβαρό και γεμάτο γνώσεις μέλος των forums και μάλιστα αυτές τις μέρες της αγάπης.

Απαράδεκτος εις το πηλίκον...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

οχι_αλλο
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 08:32:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους οχι_αλλο
admin τι εγινε, σε εθιξα προσωπικα?

μηπως εθιξα το κολληταρι σου?

το ονομα μου "οχι_αλλο_schwabe" παιρνει ποικιλες μορφες "no_more_lies"

"no_more_admin",

οποιος εχει ματια βλεπει,

συγνωμη, μα ονομα δεν αλλαζω!
admin, αν θελεις να με πεταξεις εξω καντο, πεταξε με και απο το e-telescope, και απο το metafysico, κανε οτι θελεις

εγω δειχνω οτι δε γουσταρω καποιους εδω μεσα, αν αγαπιωμασταν ολοι εδω θα ηταν κατηχητικο και οχι forum.


''Διάλεξες μια τραγωδία για να κάνεις την πλάκα σου με ένα σοβαρό και γεμάτο γνώσεις μέλος των forums και μάλιστα αυτές τις μέρες της αγάπης.''

mercury πας καλα?

κανω πλακα?
ποιος εισαι εσυ που θεωρεις οτι εγω εμπαιζω την πραγματικοτητα στην ποιο απανθρωπη μορφη της, ε?

αντε τραβα να μαζεψεις πασχαλιτσες , κατι τετοιoi χαντακωσατε το forum

απο την αλλη, σοβαρο και γεματο γνωσεις μελλος?
ναι συμφωνω, σοβαρος και γεματος γνωσεις στα θεματα οχι χριστος, οχι χριστοδουλος, οχι παπαδες, οχι παπαδιες, οχι καντηλια, οχι καντηλαναφτες, οχι διακοι, οχι δρακοι και σαπουνια,

''κατοι τετοιοι γινουνται ογκος κακοηθης που τοιμαζει μεταστασεις στο forum'' ,
ετσι για να παραφρασω λιγο ΛΙΑΝΤΙΝΗ.

KRISNA εσενα πρωσοπικα σε συμπαθω, εχεις πολυ καλη παρουσια στο χωρο

τελειωσα αυτα ειχα να πω.

τωρα admin αν το θελεις κλεισε με , οπως εκανες και σε αλλους , μη μου χαριστεις , μη πλανηθεις και κιοτεψεις, αποσύνδεσε το νευρο μου που καταληγει στο δικο σου server , τερματισε την ψηφιακη ζωη μου.


___________________________________________________________
Επέμβαση από Admin λόγω "εμπρηστικών"
εκφράσεων, ασύμφωνων με τους κανονισμούς λειτουργίας και
τις σκοπιμότητες αυτού του χώρου!

___________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 10:50:50  Εμφάνιση Προφίλ
Όνομα μέλους: "οχι_αλλο_schwabe".

Και μάλιστα παλαιού μέλους, που μπαίνει με νέο όνομα.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 16:10:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
οχι_αλλο(το νέο Όνομα Μέλους που συνοδεύει τον λογαριασμό αυτόν μετά την τροποποίηση που υπέστη), ομολογώ πως δεν κατανοώ σχεδόν το σύνολο των επιχειρημάτων σου και πολύ περισσότερο τη στάση σου.

Δηλαδή, να συμπεράνω, από αυτά που λες, ότι εάν κάποιος άλλος που δε σε συμπαθεί έφτιαχνε έναν Λογαριασμό με τον Όνομα Μέλους "ο οχι_αλλο ειναι Φασίστας" θα το δεχόσουν γιατί "δεν είμαστε κατηχητικό" και γιατί είναι φυσιολογικό να μην "γουστάρουμε" όλοι αλλήλους εδώ μέσα(σε αυτά βέβαια συμφωνώ... );;

Και από το μήνυμά μου έβγαλες το συμπέρασμα ότι "με έθιξες προσωπικά" ή ότι "έθιξες το κολητάρι μου";; Αναρωτιέμαι: έχεις συμμετάσχει πραγματικά στα Forums ή μέσα από κάποιο "χρωματιστό τζάμι" που δεν σε άφησε να δεις τα πράγματα σε μία πιο πραγματική τους όψη;

Τέλος πάντων, δεν υπάρχει πρόβλημα εάν θέλεις να συνεχίσεις τη Συμμετοχή σου με αυτό το Όνομα Μέλους(ή με κάποιο άλλο που θα μας ζητήσεις πριν γράψεις άλλο μήνυμα, κατά προτίμηση) χωρίς να παραβιάζεις τους Κανονισμούς Λειτουργίας των Forums.
Σε οποιαδήποτε περίπτωση δεν μπορεί να παραμείνουν ενεργοί 2 Λογαριασμοί για τον ίδιο άνθρωπο!

Οπότε η πρώτη μου ερώτηση μένει ανοιχτή ακόμη:
- Γράφεις πως "επιστρέφεις". Ποιος ή ποια είσαι;; Γιατί δεν ξαναμπαίνεις με τον παλιό σου λογαριασμό;

Θα περιμένω απάντηση για τους Λογαριασμούς(καθώς και για τον ποιον επιθυμείς να διατηρήσεις) μέσα στο διήμερο. Εάν δεν υπάρξει θα απενεργοποιήσουμε αυτόν που συμμετέχει στην παρούσα Συζήτηση.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 18:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury
Φίλε μου, σε ευχαριστώ που με τιμάς με την αντιπάθεια σου...

Καλή χρονιά !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Neos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


121 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 14:38:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Neos
λοιπον ηρθε η ωρα να μιλησω και εγω λιγο εντονα...

ΡΕ ΑΝΤΜΙΝΙΑ! ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΓΕΛΟΙΑ ΠΟΣΤ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙς ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ "ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ"

ΕΠΕΙΔΗ ΤΥΓΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΤΜΙΝ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΘΕΜΑ (ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ) ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑΤΑ-ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ
ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ
ΤΟΥΣ ΔΙΑΓΡΑΦΩ ΠΡΙΝ "ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ"...

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΑΥΣΤΗΡΟΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ! ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΠΙΜΗΚΥΝΕΤΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΩΝ ΓΕΛΟΙΩΝ ΠΟΣΤ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟ...
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ "ΔΡΑΣΕΤΕ" ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΗΘΙΚΟΥΣ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΔΕΧΟΝΤΑΙ...

ΕΙΔΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΤΟ "ΑΧ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΠΟ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΣ" ΚΑΙ ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ "ΔΩ" ΚΑΤΙ... ΤΡΑΒΟΥΣΑ ΤΙΣ ΤΡΙΧΕΣ ΜΟΥ!

ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΑ,ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ(ΩΣ DIAVOLAKOS ΤΟΤΕ),ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΜΠΗΚΑ ΕΙΧΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΗΝ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΙΚΙΛΙΑ...ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΝΑ ΠΟΣΤΑΡΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ "ΤΕΡΑΤΑ" ΓΝΩΣΗΣ ΠΟΥ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...
ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΤΟΥ ESOTERICA ΣΕ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ,ΜΠΑΙΝΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΑΚΟΣ ΚΑΙ ΘΙΓΕΤΕ ΜΕ ΚΑΘΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΠΩΘΕΙ!

Ο ΧΑΒΑΛΕΣ ΟΧΙ_ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ Ο ΣΒΑΜΠΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΟΧΙ_ΑΛΛΟ...

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΟΟΟΛΟΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ
"ΠΡΟΦΕΣΣΟΡΕΣ" ΚΑΙ "ΗΘΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ" ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΨΥΛΛΟ ΣΤΟ ΣΠΑΘΙ ΤΟΥΣ...


Edited by - Neos on 30/12/2004 14:48:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 17:48:28  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΜΑΛΛΟΝ ΤΣΟΥΝΑΜΙ ΣΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΜΕ...

ΗΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 3 Η 4 ΘΕΜΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ...

ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΝΑ ΔΕΙ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΘΕΜΑ...

ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΒΡΕΞΕΙ ΑΣ ΚΑΤΕΒΑΣΗ...
ΟΙ ΔΙΠΛΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΛΕΩΝ ΣΥΝΗΘΕΣ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ..

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Neos ΔΕΝ ΘΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΩ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΣΟΥ ΩΣ ΑΝΤΜΙΝ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΤΑΞΥ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΕΝΟΣ ΦΟΡΟΥΜ
ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ.

ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΓΡΑΠΤΑ (ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΜΕΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ) ΞΕΓΥΜΝΩΝΟΥΝ ΠΟΛΛΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΙΟΝ ΤΟΥΣ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΩΣ ΑΝΑΖΗΤΗΤΕΣ.

ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΟΜΩΣ...

ΠΩΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ...
ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ...

ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ...
ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ...

ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟΙ "ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟΙ ΤΥΠΟΙ" ΟΠΩΣ ΣΩΣΤΑ ΤΟΥΣ ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Neos ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΙΣΟΥΜΕ..

ΑΥΤΟΙ ΞΕΓΥΜΝΟΝΟΝΤΑΙ ΔΕΙΧΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΚΕΝΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glasya Labolas
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2005, 11:55:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glasya Labolas
ΒΑΖΕΛΕΣ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΣΟΥΝΑΜΙ *Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2005, 00:42:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Ορθή η παρατήρηση του Neou,η σαβούρα πρέπει να σκουπίζεται με τη μία.

Πάνω απ'όλα είναι θέμα αισθητικής.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2005, 01:19:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados
Και γω θα συμφωνήσω με την παρατήρηση του Neou.

Εδώ έγινε διαγραφή του ENDORAMA με μεγάλη ευκολία παρόλο που δεν ήταν κανένας τυχαίος σύμφωνα με την (γραπτή) συμμετοχή του.

Εξάλλου «ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΜΕΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ»


"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2005, 20:17:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Το διήμερο πέρασε... απάντηση δεν λάβαμε...
Ως εκ τούτου ο Λογαριασμός οχι_αλλο απενεργοποιείται.
Το ίδιο συμβαίνει και με τον Λογαριασμό a kalaaaaa(συμμετοχή στο "ΤΟ ΑΣΤΡΟ ΤΗΣ ΒΗΘΛΕΕΜ") που προφανέστατα, τόσο λόγο του ύφους και της έκδηλης σκοπιμότητας που διαφαίνεται, όσο - και περισσότερο - μετά από τεχνικού τύπου συγκρίσεις, δημιουργήθηκε από τον ίδιο άνθρωπο.

Επίσης θα απενεργοποιηθεί και η παρούσα Συζήτηση, μέχρι αύριο το πολύ, καθώς υπάρχουν ήδη άλλες τρεις(τουλάχιστον) σχετικές(ακολουθήστε τα Links που παραθέτει ο AVATARGR σε μία από αυτές, "ΠΡΟΣΟΧΗ...... Α-ΦΥΣΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ!!!!!").

Θα ήθελα όμως να καταθέσω κι εγώ την άποψή μου για το ζήτημα των κακοπροαίρετων και των posts τους αλλά και για την δική μας αντιμετώπιση.

Όντως το πρόβλημα αυτό υφίσταται, αλλά σίγουρα όχι σε τέτοιον βαθμό που να λέμε ότι "το forum έχει γεμίσει από αυτά". Κάθε άλλο νομίζω! Τον τελευταίο καιρό τέτοια φαινόμενα έχουν μειωθεί ποσοστιαία και δημιουργούνται πολλά περισσότερα δημιουργικά θέματα Συζήτησης απ'ότι πριν, υπάρχει μία πιο συνειδητή συμμετοχή των Μελών των Forums σε αυτά και μπορώ να συνάγω αυτό το συμπέρασμα, ανάμεσα σε πολλά άλλα, και από την αυτοσυγκράτηση που επιδεικνύουν αρκετοί άνθρωποι με σαφώς εκφρασμένο "οξύθυμο" ή "παρορμητικό" χαρακτήρα στο παρελθόν, σε προκλήσεις, προσβολές και προβοκάτσιες...

Σε έναν τέτοιο μεγάλο χώρο όπως το ESOTERICA, με πάνω από 5000 ανθρώπους να το επισκέπτονται καθημερινά(πολλοί εκ των οποίων επισκέπτονται και τα Forums) είναι παραπάνω από σίγουρο και αναμενόμενο ότι θα υπάρχουν, σε συνεχή βάση, τέτοια φαινόμενα. Θα υπάρχουν και τα γνωστά-άγνωστα Trolls του Web και οι αντιμαχίες μεταξύ διαφορετικών πεποιθήσεων ή "δογμάτων" και οι "προβοκατόρικες" ενέργειες(με "διπλούς-τριπλούς" λογαριασμούς) εναντίον Μελών ή Υπευθύνων των forums και οι πιο οργανωμένες "επιθέσεις" από κέντρα ή "ομάδες" ανθρώπων σκοτεινών, μισαλλόδοξων, φανατικών και γενικότερα κακόβουλων ωθήσεων. Επίσης και πολλές άλλες κατηγορίες "κακοπροαίρετων", δύσκολο να περιγραφούν εδώ ή δύσκολο να τις προβλέψουμε, όπως επίσης και πολλοί άλλοι τύποι "επιθέσεων", πολύ συχνά συνδυασμένων, ακόμη και ακαθόριστων στην ταυτοποίηση... όπως είναι η συνεχής κριτική, η δημιουργία τεχνητών αντιπαραθέσεων μεταξύ Μελών και η συντήρησή της, η αποκάλυψη πραγματικών ή υποτιθέμενων προσωπικών στοιχείων, η δήθεν "αποκαλύψεις" μέσω άλλων μέσων επικοινωνίας όπως e-mails και τηλέφωνο και πολλοί άλλοι ακόμη. Και όλα αυτά είμαι σίγουρος πως τα παλαιότερα Μέλη θα τα έχουν αντιληφθεί με τον έναν ή τον άλλον τρόπο...

Ο κατάλογος θα μπορούσε πραγματικά να είναι ατέλειωτος!
Αν προσθέσουμε σε όλα αυτά και το γεγονός πως το ESOTERICA, λόγω της φύσης του και της δυναμικότητάς του, έχει αποδειχθεί ικανό να γεννά το ίδιο Δυνατές Συμπάθειες και Αντιπάθειες, καταλαβαίνετε πως το ζήτημα κάθε άλλο παρά εύκολο είναι...

Δεν πιστεύω καθόλου πως όλα αυτά θα σταματήσουν εντελώς! Θεωρώ όμως ότι μπορεί σαφώς να ελαττωθεί η συχνότητά τους - όπως έχει ήδη γίνει - αλλά αυτό απαιτεί την σωφροσύνη όλων μας, τη σύμπραξη και την αγάπη για τον χώρο αυτό. Οι λύσεις δεν θα μπορούσαν να είναι απλοϊκές. Απαιτούν και "καρδιά" και "νου". Και σίγουρα δεν μπορούν να είναι προϊόν ενός "μπούσουλα"/"οδηγού διαχείρησης και συντονισμού". Δεν υπάρχουν τέτοια "βοηθήματα" κατά την γνώμη μου...

Κάθε περίπτωση εξατομικεύεται και κάθε περίπτωση χρειάζεται χειρισμό με προσοχή και συνείδηση.

Είναι σίγουρα αρκετά άσχημο για παράδειγμα με την απλή απενεργοποίηση κάποιου Λογαριασμού, να δημιουργούνται άλλοι πέντε καινούργιοι(με μεγαλύτερο μένος), είτε του ίδιου ανθρώπου, είτε του ίδιου και των φίλων του... αυτό δυσχεραίνει ακόμη περισσότερο τα πράγματα και δυσκολεύει τις αποφάσεις για την σωστή τακτική.

Είναι ακόμη πιο άσχημο να γινόμαστε "υπεραπλουστευτικοί" και να δρούμε σαν "τροχοφύλακες" των Forums κατατρέχοντας κάθε περίπτωση φραστικής παρεκτροπής ή συναισθηματικής φόρτισης ακόμη και διακινδυνεύοντας την άδικη μεταχείριση κάποιων Μελών που απλά έτυχε να έχουν κάποιες στιγμές "αδυναμίας".

Θέλω να σας διαβεβαιώσω πως καμία απόφαση που λαμβάνουμε σχετικά με απενεργοποιήσεις Λογαριασμών αλλά και Συζητήσεων ή τροποποιήσεις Μηνυμάτων δεν είναι "εύκολη"! Νομίζω πως μία ενδελεχής έρευνα κάθε ενδιαφερόμενου στα διάφορα "περιστατικά"(μέσα από τις Συζητήσεις) και πολλές φορές σε βάθος χρόνου δεν μπορεί παρά να αποκαλύψει ότι η αντιμετώπισή μας και η τελικές μας αποφάσεις πάντα είχαν βάση και πάντα προσπαθούμε να εξαντλήσουμε κάθε άλλη, ηπιότερη, λύση. Βέβαια οι διαφωνίες και οι διαφορετικές σας απόψεις είναι αποδεκτές καθώς και καλοδεχούμενες γιατί οπωσδήποτε έχουμε κάνει λάθη και θα κάνουμε ακόμη και για να τα αντιληφθούμε χρειαζόμαστε τη δική σας συμβολή.

Προτείνω όμως να αποφεύγουμε τις γενικεύσεις. Το να λαμβάνουμε ως έναυσμα κάποια στοιχεία για ανθρώπους και καταστάσεις που μας δημιούργησαν προσωπική εντύπωση ή αντίδραση και να τα γενικεύουμε χαρακτηρίζοντας στο σύνολό τους Ομάδες ανθρώπων και Χώρους δεν είναι, αν μη τι άλλο, μία φιλοσοφική προσέγγιση.

Το να "ενοχοποιούμε" τη δημοσιότητα του ESOTERICA σε άλλα Μέσα - και το λέω αυτό γιατί έχει θιχθεί και σε άλλες περιπτώσεις - για τα όποια δυσάρεστα φαινόμενα συμβαίνουν στα Forums είναι οπωσδήποτε λάθος. Τα στατιστικά μας στοιχεία όλα αυτά τα χρόνια μας δείχνουν σαφώς ότι το ESOTERICA δεν γίνεται όλο και πιο δημοφιλές, ούτε από την Τηλεόραση ούτε από οποιεσδήποτε άλλες "εμφανίσεις" αλλά λόγω της συνεχούς ανανεούμενης παρουσίας του, της Ζωντάνιας του και του Πνεύματος που το Διαπνέει(συνδυασμένο προϊόν των Υπηρεσιών του Χώρου αλλά και των Ανθρώπων που τον εμψυχώνουν, τόσο από την πλευρά των Υπευθύνων του όσο και από την Πλευρά των Φίλων του Επισκεπτών και Μελών). Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι ότι οι δύο τελευταίες εμφανίσεις του - περασμένου πλέον - έτους(2004) σε τηλεοπτικά κανάλια υπευθύνων του ESOTERICA δεν επέδρασαν ούτε στο ελάχιστο(ή τουλάχιστον όχι σε σημαντικό βαθμό) στην επισκεψιμότητα του Τόπου. Η καμπύλη αύξησής της είναι δεδομένη και συγκεκριμένη για πολλούς μήνες τώρα, πράγμα που παραπέμπει σε βασικά αίτια που αφορούν τον ίδιο τον χώρο και την γενικότερη Διαδικτυακή του Δραστηριότητα και μόνον.

Τελειώνω λέγοντας πως η δική μας στάση προσπαθούμε - και νομίζω πως το καταφέρνουμε - να είναι πάντα ενεργητική, όχι επιθετική, προσεχτική και όχι καχύποπτη, σθεναρή και σταθερή και όχι παρορμητική και βίαια. Σε περιπτώσεις όπου πρέπει να επέμβουμε γρήγορα και αποφασιστικά κάνουμε κάθε προσπάθεια να το πράξουμε, σε περιπτώσεις όπου θεωρούμε ότι η αντιμετώπιση θα πρέπει να είναι πιο ήπια και συνεχόμενη αφήνοντας τα ζητήματα να κάνουν τον κύκλο τους υιοθετούμε μία ανάλογη στάση. Αυτά βέβαια μέσα στα πλαίσια του εφικτού και χρονικά αλλά και αντιληπτικά καθώς όπως έχουμε δηλώσει κατ'επανάληψη δεν πρόκειται για κάποια "δραστηριότητα εταιρείας" αλλά για ανιδιοτελή προσφορά. Θα θέλαμε να το έχετε αυτό υπόψη σας και να έχουμε κι εμείς τη κατανόησή σας αλλά και την βοήθειά σας την οποία πάντα έχουμε ανάγκη και ζητάμε.

Είναι πάντως μία ενδιαφέρουσα συγκυρία αυτό που λέει ο Neos για "Forum με θέμα τα αυτοκίνητα" καθώς θυμάμαι από πολύ παλιά πως αυτό ήταν και ένα συγκεκριμένο παράδειγμα που χρησιμοποιήσαμε σε συναντήσεις μεταξύ των Συνεργατών του ESOTERICA... "τα Forums του ESOTERICA δεν είναι Forums για αυτοκίνητα, είναι Κοινότητα Συζήτησης για Θέματα Εσωτερισμού και Μεταφυσικής". Το θυμάσαι φίλε AVATARGR;;

Η Συζήτηση θα παραμείνει ενεργή για μικρό χρονικό διάστημα ακόμη.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2005, 20:35:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Αγαπητέ admin

καταρχήν καλή χρονιά και ότι επιθυμείτε να πάθετε

και για την συνέχεια...

όσο με αφορά η αναφορά σου στο θέμα μου ΠΡΟΣΟΧΗ...Α-ΦΥΣΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ, νομίζω πως ήδη έχει αποδείξει το πόσο "διαφορετικό" είναι από τα υπόλοιπα "σχετικά" με τις πρόσφατες καταστροφές...

ίσως βέβαια έχει σχέση με "μελλούμενες"...

παρόλα αυτά είναι στη διάθεση σου να το απενεργοποιήσεις αν πιστεύεις ότι "περισσεύει"...

μόνο θα ήθελα να το γνωρίζω αυτό σχετικά σύντομα...

ευχαριστώ

Galadriel of Galadhrim


WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2005, 10:46:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida
Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά σε όλους εύχομαι.

Καλό το εν λόγο θέμα αλλά παρατηρώ πως μάλλον τα post θα είναι εκτός θέματος.

Το νόμο που θα πω είναι πως όλα είναι φτιαγμένα έτσι ώστε να υπάρχει μια αρμονία.
Όταν λοιπόν κάποιος πάει να ταράξει αυτήν την αρμονία – και είναι γνωστά τα γεγονότα παραβίασης της φύσης – αυτή προκειμένου να ισορροπήσει και πάλι αντιδρά και αυτή η αντίδραση είναι που δεν αρέσει καθόλου στον άνθρωπο μιας και αποδεικνύεται καταστροφική για αυτόν.

Εάν συνεχιστεί το θέμα «επί του θέματος» θα επανέλθω.

"Τίποτα δεν χαρίζεται όλα κατακτιούνται"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2005, 13:11:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna
Nα σας υπενθυμίσω οτι σχετικά με το Τσουνάμι υπάρχουν ήδη άλλα δύο θέματα εκτός απο το Αφύσικο
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5294&whichpage=2&ARCHIVE=
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5293&whichpage=2&ARCHIVE=

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΧΩΡΙΣ ΑΓΚΑΘΙΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΦΕΛΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2005, 14:12:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
κι εγώ να υπενθυμίσω ότι περιμένω μιαν απάντηση...

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2005, 16:52:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Όπως είχε προλεχθεί από τον Admin:
quote:
Η Συζήτηση θα παραμείνει ενεργή για μικρό χρονικό διάστημα ακόμη.

το θέμα αυτό απενεργοποιείται.
Η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί στα άλλα δύο ενεργά θέματα, που έχουν ως θεματικό αντικείμενο το τσουνάμι:

ΠΡΟΣΟΧΗ.....ΦΥΣΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ!
Ομάδα Ε + τσουνάμια....

αλλά και στο:
ΠΡΟΣΟΧΗ...... Α-ΦΥΣΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ!!!!!

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy