ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 Mullholland Drive-Lynch
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2005, 17:53:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Etyxe na to dei kaneis???

tha ithela tin apopsi sas...
H Pio periergi tainia pou exw dei mexro twra

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2005, 18:26:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ούτε φατσικά...
Δεν κάνεις κανένα review, αν δεν βαριέσαι;

quote:
H Pio periergi tainia pou exw dei mexro twra

Προφανώς δεν έτυχε να δεις το Old Boy χεχεχε

Edited by - stemix on 17/05/2005 18:29:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 14:19:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
pistepse me file stemix......tin eida 3 fores...gia na NOMISO oti kati katalava


Paratheto to review tis guardian

To watch this creepy, fascinating, dreamily selfindulgent picture is to experience a pang of nostalgia for 10 years ago - for the television sensation that was Twin Peaks. Before Paul Thomas Anderson and Quentin Tarantino and Spike Jonze, David Lynch´s Twin Peaks was the funky state of the art and, along with Coupland´s Generation X, helped to introduce the postmodern as a fashionable 1990s mannerism on both sides of the Atlantic.

Famously, Twin Peaks became a bad movie; Mulholland Drive has been forced to go in the same direction with much better results. The salvaged version of a cancelled TV show, it often seems like the concatenation of six or so episodes. There are elements of transcendent weirdness that were obviously intended to settle into the viewing public´s consciousness over the life-cycle of a TV-series, elements that were intended to amass their own vitality and cult status over a million water-cooler moments. Forced to give a plausible account of themselves from scratch in the space of a feature film, each of these constituent elements is under far more pressure.

The narrative of Mulholland Drive, uproariously weird as it is, actually make a baggy sort of sense, but its plot impetus and structural integrity all have a somnambulist feel.. It´s not surreal, precisely, but has a Dali-soft-watch sense of time that stems from the heroine´s amnesia - and which stubbornly persists even after the return of her memory.

There is plenty of sex and violence: bizarre accidental shootings, a bleeding young woman staggering around after a car wreck (a favourite Lynch image), a woman punched in the face by a simian wiseguy, and some girl-on-girl sex action enlived by very funny dialogue. In the hands of another director, these events would have hard, aggressive slicing edges. But Lynch contrives to fill them with helium like funny-shaped balloons and float them past the screen.

We start with a beautiful young woman played by Laura Elena Harring - a graduate of that other postmodern TV extravaganza, Sunset Beach - staggering from the back of a limo on LA´s Mulholland Drive after what appears to be an assassination attempt, interrupted by another car crashing into them. She has lost her memory and, her face a silent mask of Maria Callas-like frozen despair, finds her way into the apartment of another young Tinselton hopeful, Betty Elms, played by the British-born Australian actress Naomi Watts. Feisty amateur sleuth that she is, Betty does everything to help her uninvited guest get her memory back - and then falls passionately in love with her.

It is here that Lynch and his characters fall through the looking glass into a new dimension: Betty and the amnesiac young woman, who calls herself "Rita" after Rita Hayworth, now appear to be different people, but not completely different. Betty is Diane Selwyn, a young actress, the gay lover of Rita´s new persona, Camilla Rhodes, a successful star who is preparing to dump Diane for a young director whose new project is funded by mafia types. Devastated with jealous rage, she arranges to have her lover killed - which is where we came in.

Confused? The reality depends on which side of the looking glass we are standing. Looking forward, "Betty" is granted a vision of where infatuation and failure colud lead, or looking backward, the movie´s first part is the final anguished, transfiguring dream of "Diane".

There will be many for whom all this will be a tiresome throwback to Lynch´s earlier work, especially as there are longuers, redundancies and jigsaw pieces which have to be furiously hammered before they can fit anywhere. But it has an extraordinary atmosphere, filled with a loopy, spacey persuasiveness; it has a lush visual invention, a yearning score, and a genial cameo by Hollywood veteran Ann Miller.

Above all, it has a top-notch, all-stops-out, bells-ringing, lights-flashing star performance from Naomi Watts as the ingenue from Ontario whose life is radically changed. In particular, Watts has a brilliant sequence in which she rehearses a melodramatic audition piece with her new best friend Rita and then, on the day, does it in a completely different, steamily inspired way in a close clinch with her putative co-star. It is a deliciously clever scene, and worth the price of admission on its own.

Granted, this is a familiar-looking, even retrogressive work from Lynch, after his style had appeared to branch out with The Straight Story two years ago. And movie-goers used to the cocaine rush of films like Magnolia or Pulp Fiction may be disinclined to spliff up with Lynch for consciousness-altering meander up into the Hollywood Hills. But they really should. Because the view is very enjoyable.


Edited by - ixwr on 18/05/2005 14:21:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 15:47:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βλέποντας την φωτογραφία από το εξώφυλλο, θυμήθηκα ότι έχει περάσει από τα χέρια μου, αλλά δεν το πήρα.
Να το πάρω να το δω ή θα φύγει κανένα DVD από το παράθυρο (και είναι και ακριβό);

Edited by - stemix on 18/05/2005 15:49:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 20:17:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
eksartatai:)

an eisai ypomonetikos(Diladi exeis oreksi na to deis pano apo 3 fores)tha sou aresei :) an oxi.....kalo voli :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 10:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπομονή γιοκ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Twilightfairy
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 17:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Twilightfairy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το εχω δει 2 φορες ...στο τέλος τέλος , με τους γέρους έχει καταλάβει κανεις τι γίνεται ?Γιατί εκει λιγο μπερδεύομαι ...Αν και δεν την θυμαμαι καλα τωρα πια (την εχω δει εδω και πολυ καιρο)

Ad astra per AsperaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VI.P.
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 13:57:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VI.P.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
επειδή έχει τύχει να την δω αρκετες φορές εχω καταληξη οτι
α)η τανια αποτελείτε από 3 μερη, στην αρχη ειναι το δευτερό μέρος όπου ουσιαστικά είναι ένα όνειρο οπυ βλέπει η πρωταγονίστρια με το πως θα ηθελε να είναι η ζωη της όσπου ξυπνάει.
β)μετά ακολουθεί το 3 μερός όπου ξυπνάει και αρχιζει να θυμάτε τη εχει γινει(1 μέρος) και καταλαβαινει την στιγμη που βλέπει το κλειδι οτι ο δολοφόνος έχει σκοτώσει την φίλη της, και από τις τύψης αυτοκτονεί.
βεβαια η ταινία έχει και πολους συμβολισμόυς οι περισότεροι είναι ακαταλαβίστικοι, οι γέροι στο τέλος μου φαινεται οτι είναι οι τυψης(ερινίες όπως τις έλεγαν οι αρχαιοί).

τουλαχιστον έτσι έχω καταλάβει ε΄γω την ταινία. τιποτα άλλο που να έχει προσέξει κανείς;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Twilightfairy
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 15:37:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Twilightfairy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πω πω ! Τι αναλυση και αυτη ! Πρωτη φορα την ακουω αλλα είναι παρα πολύ ενδιαφέρουσα ! Θα την ξαναπάρω ...αχ τι μου κάνεις και ειχα πει να μην ξαναξοδέψω λεφτα σε ταινιες !

Ad astra per AsperaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 17:33:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπράβο, ούτε στις πανελλήνιες, για να καταλάβουμε την κοινωνιολογία, δεν χρειαζόνταν τόσες επαναλήψεις...
Μου κινήσατε την περιέργια. Μόλις το βρω μπροστά μου, θα το πάρω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Twilightfairy
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 00:08:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Twilightfairy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Stemix , ποια κοινωνιολογία μου λες ...το έργο είναι γόρδιος Δεσμός .ΑΠο τις πλεον δυσνόητες ταινίες που έχω δει ...

Ad astra per AsperaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 05:15:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Silenzio...

Εμενα μου την εδωσα στα νευρα. Μικρα κουτια και μαυρη δαιμονες. Μηλαμε.. οτι νανε

..Learn to listen and you will learn to learn...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 14:23:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

επειδή έχει τύχει να την δω αρκετες φορές εχω καταληξη οτι
α)η τανια αποτελείτε από 3 μερη, στην αρχη ειναι το δευτερό μέρος όπου ουσιαστικά είναι ένα όνειρο οπυ βλέπει η πρωταγονίστρια με το πως θα ηθελε να είναι η ζωη της όσπου ξυπνάει.
β)μετά ακολουθεί το 3 μερός όπου ξυπνάει και αρχιζει να θυμάτε τη εχει γινει(1 μέρος) και καταλαβαινει την στιγμη που βλέπει το κλειδι οτι ο δολοφόνος έχει σκοτώσει την φίλη της, και από τις τύψης αυτοκτονεί.
βεβαια η ταινία έχει και πολους συμβολισμόυς οι περισότεροι είναι ακαταλαβίστικοι, οι γέροι στο τέλος μου φαινεται οτι είναι οι τυψης(ερινίες όπως τις έλεγαν οι αρχαιοί).

τουλαχιστον έτσι έχω καταλάβει ε΄γω την ταινία. τιποτα άλλο που να έχει προσέξει κανείς;

Ακριβώς έτσι πρέπει να είναι. Αλλοστε οι ταινίες που ξεκινάνε από τη μέση ή από το τέλος και μετά παρουσιάζουν παράλληλες ιστορίες είναι πολύ in. Βλέπε PULP FICTION απλά δεν έχει τους συμβολισμούς που πετάει στην ψύχρα ο Λυντς όποτε βρίσκει ευκαιρία.

Αλλο καταπληκτικο επιτευγμα του Λυντς η σειρά TWIN PEAKS όπου του δίνει και καταλαβαίνει σε μεταφυσικούς και εσωτεριστικούς συμβολισμούς.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2005, 12:56:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ρε συ VI.P . ο τυπος στην αρχη της ταινειας.....πισω απο το φαστφουταδικο αν θυμασε...μηπως ξερεις τι ρολο παιζει?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dios
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2005, 20:18:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρέπει να την δεις μετά από λίγο αλκοόλ ή κάτι τέτοιο, να είσαι χαλαρός και προετοιμασμένος να μπερδευτείς λίγο. Το έργο είναι ένα ποίημα εικόνων και καταστάσεων. Τα γεγονότα μα τι λέω δεν υπάρχουν γεγονότα. Η ιστορία αρχίζει νορμάλ και μετά μπερδεύει παράλληλα σύμπαντα με την ψυχοσύνθεση των κοριτσιών και λίγο από το σύμπαν του twin peaks. Το κοκτέιλ είναι ψυχεδελικό και δύσκολο να χωνευτεί χωρίς βοήθεια. Παντός ο David πρέπει κάτι να βλέπει ή κάτι να πίνει που ακόμα δεν έχω προσδιορίσει. Μου άρεσε πολύ.

aenao to peperasmeno toy photos to phasma ths anarxikhw taxis toy tipota.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2005, 20:35:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
aenao to peperasmeno toy photos to phasma ths anarxikhw taxis toy tipota.

Τώρα πάλι αυτό ρε dios τι είναι; Ποιο δυσνόητο και από την ταινία ακούγεται. ’σε που έπρεπε να βάλεις s αντί για w στο anarxikhw. Μου ήθελες και λατινικούς χαρακτήρες τρομάρα σου.

quote:
Παντός ο David πρέπει κάτι να βλέπει ή κάτι να πίνει που ακόμα δεν έχω προσδιορίσει. Μου άρεσε πολύ.

Χμμμ... Σου άρεσε πολύ ε; Λες να πίνετε από το ίδιο νεράκι; Αλλά τι λέω; Εδώ σου άρεσε και το Old Boy και μου το έδωσες να το δω για εργάρα.

Edited by - stemix on 09/06/2005 20:38:17

Edited by - stemix on 09/06/2005 20:40:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 01:53:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχετικα με το OLD BOY εχω το DVD εδω μπροστα μου και το σκεφτομαι....τι λετε...να το επιχειρησω???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dios
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 09:55:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τώρα πάλι αυτό ρε dios τι είναι; Ποιο δυσνόητο και από την ταινία ακούγεται. ’σε που έπρεπε να βάλεις s αντί για w στο anarxikhw. Μου ήθελες και λατινικούς χαρακτήρες τρομάρα σου.

Δηλαδή εγώ φταίω που δεν ξέρεις τις βασικές αρχές του ΖΕΝ.
(Το W το διόρθωσα)

quote:
Εδώ σου άρεσε και το Old Boy και μου το έδωσες να το δω για εργάρα.

Το old Boy είναι εργαρα, αλλά αυτό είναι θέμα γούστου ή σου άρεσε τοσο πολύ που δεν θες να το παραδεχτείς. Μήπως χτύπησε κάποια χορδή της ψυχής σου που δεν θες να παραδεχτείς πως έχεις.

aenao to peperasmeno toy photos to phasma ths anarxikhs taxis toy tipota.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 13:32:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το old Boy είναι εργαρα, αλλά αυτό είναι θέμα γούστου ή σου άρεσε τοσο πολύ που δεν θες να το παραδεχτείς. Μήπως χτύπησε κάποια χορδή της ψυχής σου που δεν θες να παραδεχτείς πως έχεις.

Ναι. Της αυτοσυντήρησης. Παραλίγο να κόψω φλέβες. Ή μπορεί απλά να μην μου άρεσε...

quote:
Δηλαδή εγώ φταίω που δεν ξέρεις τις βασικές αρχές του ΖΕΝ.

Από το ΖΕΝ είναι αυτό; Φαντάσου δηλαδή τι έπινε αυτός που το έγραψε...

ixwr, μάλλον είναι όντως θέμα γούστου. Μόνο βλεποντάς το μπορείς να ξέρεις. Βάλε και μπαταρίες στο κοντρόλ του DVD. Θα σου χρειαστούν. Εγώ είχα συνέχεια πατημένο το FW.

Edited by - stemix on 10/06/2005 13:42:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 14:26:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καταλαβα....του Αγγελοπουλου ειναι¨?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 19:10:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Του Κορεάτη ξαδερφού του...
Αλλά δεν είναι ακριβώς θέμα υπνηλίας. Εκεί ο Αγγελόπουλος είναι αξεπέραστος.
Κάνε μία προσπάθεια όμως. Μην βασίζεσαι στο δικό μου γούστο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2005, 00:39:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οκ....θα το επιχειρησω....θα παρω και 2-3 RED BULL που δινουν φτερα ετσι για να ειμαι καλυμενος χεχεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 17:44:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ixwr, το είδες; Για λέγε κριτική...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 18:05:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.... το ειδα.... δεν μπορω να πω οτι δεν μου αρεσε....αλλα ουτε τρελαθηκα κιολας

ενδιαφερον σκηνοθεσια...πολυ ενδιαφερον αποψη σκηνοθετικη...αλλα κατι δεν μου εκατσε...δεν ξερω.

εσυ τι λες?

λιγο με μπερδεψε οταν βγηκε απ το κελι...

μου αρεσε το βασανιστιριο με τα δοντια χεχεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 20:25:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω... Ίσως ήμουν σε καλή διάθεση και δεν μου έκατσε τίποτα καλά. Παραήταν σαλταρισμένη ταινία για την διαθεσή μου.
Αυτή την στιγμή πάντως... και εμένα μια χαρά μου φαίνεται η σκηνή με τα δόντια. Και όχι μόνο.
Εσύ δεν έκανες το θέμα για το τι θα κάναμε αν ξέραμε ότι δεν υπάρχει Θεός; Εγώ ξέρω τι θα έκανα... Ε ρε Old Boy που χρειάζονται μερικοί... Με βλέπω για ποτά το βράδυ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 17:21:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χεχεχε μονο old boy χρειαζονται????

και mullholland drive και κατι αλλα ισπανικα almodovar..αν το γραφω σωστα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 17:46:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μωρέ mullholland drive και Αγγελόπουλο χρειάζονται, αλλά έχει χάρη που απαγορεύεται τέτοια κακοποίηση από την συνθήκη της Γενεύης. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 17:53:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ωπα!!! ουτε στο Γκουανταναμο δεν κανουνε τετοια!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 18:27:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Να και πως κατέληξα εγώ χθες που γύρισα σπίτι με νεύρα και ξαναείδα καπάκι το Old Boy για να πάρω καμιά ιδέα... Είναι επικίνδυνο σου λέω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 18:34:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γατα στο μεθυσι εγινες....ο ασιατικος κινηματογραφος μας μαρανε χεχεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 18:59:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
’ψογος ο γάτος ε; Κοπρόγατος...

Edited by - stemix on 15/06/2005 19:00:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy