ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΙΣ ΤΣΙΓΓΑΝΕΣ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
mindtrap
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2005, 15:09:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mindtrap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σε ολους. Ειμαι σχετικα νεο μελος, αλλα διαβαζω εδω και αρκετο καιρο τα μηνυματα σας, διοτι τα βρισκω πολυ ενδιαφερον. Λοιπον να ξεκαθαρισω απο τωρα οτι και λογο χαρακτηρα, αλλα και λογο επαγγελματος δεν πιστευω ευκολα σε μαγειες, ξορκια και γενικα σε παρομοιες καταστασεις, παρα μονο σε οτι βλεπουν τα ματια μου και παλι αν ειναι κατι λιγο πιο τραβηγμενο προσπαθω πρωτα να του βρω μια λογικη λυση και επειτα να δεχτω κατι παραφυσικο. Αλλα ας μπω στο θεμα για να μην σας κουραζω αλλο.
Το προηγουμενο Σαββατο ημουν μαζι με καποιο φιλο μεσα στο αυτοκινητο του. Το αμαξι ηταν παρκαρισμενο και απλα συζητουσαμε. Καποια στιγμη μου χτυπαει το παραθυρο μια τσιγγανα και με ρωτησε αν ηθελα να αγορασω κατι που πουλουσε. Εγω δεν εδωσα σημασια και πηγα να κλεισω το παραθυρο. Εκεινη με σταματησε και μου ειπε οτι θελει να μου μιλησει για το μελλον μου. Εγω της ειπα οτι δεν ενδιαφερομαι. Τοτε ασχοληθηκε με τον φιλο μου. Εκεινος δεν ξερω γιατι, αλλα της εδωσε σημασια. Του δινει λοιπον ενα σχοινακι και του λεει να κανει 5 κομπους. Μετα να το κρατησει στο χερι του και αυτη του ελεγε μια ευχη κι εκεινος επαναλαμβανε τα λογια. Εν τω μεταξυ εγω κοροιδευα και του ελεγα, αν ειναι δυνατον να πιστευει σε τετοιες ανοησιες. Η τσιγγανα με αγριοκοιταζε, αλλα εγω ειμουν μεσα στην ειρωνια. Ο φιλος μου κρατουσε το σχοινακι στα χερια του. Μετα το τελος της προσευχης-ξορκι, κι εγω δεν ξερω τι ηταν, η τσιγγανα μας ειπε οτι απο εδω και περα δε θα θυμομαστε τιποτε απο τα λογια που ειπαν και του ειπε να ανοιξει το χερι του. Αυτο φιλοι μου το ειδα και ψεματα δεν μπορω να πω. Το σχοινακι ειχε λυθει στα 4 απο τα πεντε σημεια, ενω καθολη την διαρκεια που ελεγε τα λογια η τσιγγανα, ηταν μεσα στο χερι του φιλου μου. Τωρα δεν ξερω, αν ηταν καποια οφθαλμαπατη. Του ειπε οτι του εχουν κανει μαγια κλπ κλπ. Εγω συνεχισα να ειρωνευομαι και εκεινη μου ειπε να μην γελαω, διοτι μεχρι το βραδυ θα καταλαβω πως εχω αδικο. Φυσικα και δεν εδωσα σημασια. Ανοιξα την πορτα κι εφυγα.
Επιστρεφοντας στο σπιτι καθησα ως συνηθως στον υπολογιστη μου για να συνεχισω την πτυχιακη μου εργασια. Στα καλα καθουμενα ο υπολογιστης εσβησε. Τον αναψα παλι και εκεινος μεσα σε 5 λεπτα παλι εσβησε. Ε λεω, μηχανιμα ειναι θα χαλασε. Μετα απο λιγο πηγαινω να αναψω την τηλεοραση. Παρατηρω οτι εχουν χαλασει ολα τα καναλια και δεν πιανει τιποτε. Τελικα το προβλημα ηταν στον κεντρικο ενησχιτη της πολυκατικιας. Για 2 ημερες δεν ειχα ουτε τηλεοραση. Για το βραδυ ειπα να παρω ενα Dvd αφου δεν επιανα κανενα καναλι. Οσο κουφο κι αν φανει βαζω το dvd στο dvd player και δεν δουλευε (το μηχανιμα ειναι καινουριο, το εχω μονο 3 μηνες). Δυστυχως χαλασε και το εχω ακομη στο μαστορα. Την Κυριακη το πρωι πηγαινω στην κουζινα να φτιαξω καφε και ενω αναβω το ματι, ακουω ενα μπαμ και σκαει η πριζα της κουζινας. Μπορει η ολη κατασταση να φαινεται γελοια και απιστευτη, αλλα δεν εχω λογο να πω καποιο ψεμα. Απλα εχω αποροια γιατι εγιναν ολα αυτα μαζεμενα σε 1 1/2 μερα.
Τη Δευτερα το πρωι πηρα το Dvd και πηγαινα να το αφησω για φτιαξιμο. Βγαινοντας απο το σπιτι βλεπω μπροστα μου την τσιγγανα. Τι εγινε μου λεει; Κι αυτο χαλασε; Και μου ειπε αλλη φορα να προσεχω τι λεω. Φυσικα δεν εδωσα σημασια κι εφυγα. Ο υπολογιστης μετα απο 2 μερες συνηλθε μονος του, ευτυχως. Για τα υπολοιπα πληρωσα τεχνικους και τα εφτιαξαν.
Και τωρα πειτε μου σας παρακαλω την γνωμη σας, ειναι δυνατον να προκληθηκαν ολα αυτα απο τα λογια της τσιγγανας; Προσωπικα δεν θελω να το πιστευω, αλλα εγιναν πολλα πραγματα μαζεμενα σε μικρο χρονικο διαστημα.

strange things are reflections of our dreams into reality.

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2005, 00:04:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε πολύ ενδιαφέρον το θέμα που άνοιξες και μου δίνεις την ευκαιρία να αναφέρω δύο περιστατικά που έχουν σχέση με τσιγγάνες. Πιστεύω αυτά που λες γιατί έχουν τύχει σε πολύ δικούς μου ανθρώπους τους οποίους εμπιστεύομαι.
Η πρώτη ιστορία αφορά μια ξαδέλφη της γυναίκας μου η οποία δεν ζει πια. Η κοπέλα αυτή σπούδαζε στην Κρήτη και με την γυναίκα μου ήταν πολύ αγαπημένες. Την τελευταία φορά που την είδε η γυναίκα μου πριν φύγει για Κρήτη και δεν ξαναγυρίσει, της είπε ότι σε μια βόλτα που έκανε στην Γλυφάδα με τον φίλο της ξαφνικά απο το πουθενά εμφανίστηκε μια τσιγγάνα και της είπε να της πει την μοίρα της. Αυτή το πήρε αστεία και της έδωσε το χέρι. Η τσιγγάνα μόλις το κοίταξε σοβαρεύτηκε απότομα και πήγε να φύγει χωρίς να της πει τίποτε.
Η κοπέλα την ρώτησε γιατί φεύγει και δεν της λέει. Της απαντά ότι αυτό που είδα είναι πολύ άσχημο και δεν θέλω να σου πω. Ώσπου να καταλάβει τι έγινε και να τα πει με τον φίλο της έχασε απο τα μάτια της την τσιγγάνα το ίδιο ξαφνικά όπως την είδε. Η κοπέλα αυτή μετά απο το περιστατικό και αφού το διηγήθηκε στην γυναίκα μου γύρισε στην Κρήτη στο Πανεπιστήμιο. Μετά απο λίγες μέρες μάθαμε ότι την σκότωσε ένα αυτοκίνητο... Αυτά εν έτει 1988.
Το δεύτερο περιστατικό συνέβει σε ένα πολύ έμπιστό μου φίλο ο οποίος γενικά είναι επιφυλακτικός με αυτές τις καταστάσεις. Αυτό το περιστατικό είναι σχετικά πρόσφατο συνέβει πριν τρία χρόνια. Ο φίλος μου έχει πάει στην Αθήνα σε κάτι βιβλιοπωλεία να βρει κάτι βιβλία που ήθελε. Την ώρα που βγαίνει έξω απο ένα βιβλιοπωλείο τον πλησιάζει μια τσιγγάνα που δεν την ήξερε και του λέει Γιώργο πρέπει να σου μιλήσω. Της λέει που ξέρεις το όνομά μου; Του λέει πρέπει να σου πω γιατί έχεις πρόβλημα με κάποιον δικό σου. Αυτός αρχικά νόμισε ότι ήταν βαλτή και έτσι κάθησε να δει τι θα του πει. Του δίνει να κρατήσει μέσα στο χέρι του ένα χαρτί που το είχε κόψει σε τρία κομμάτια. Μετά αφού είπέ κάτι παράξενα του είπε να ανοίξει το χέρι του και το χαρτί ήταν ακέραιο!!! Αυτός βέβαια έπαθε την πλάκα του και μετά άρχισε να του λέει πράγματα τα οποία δεν τα ήξερε κανείς άλλος εκτός απο αυτόν. Μετά ήθελε χρήματα για να συνεχίσει, ο φίλος της έδωσε κάτι ψιλά του είπε κάποια πράγματα ακόμα και μετά ζητούσε και άλλα λεφτά. Κάπου εκεί τσίνησε ο δικός μου και της είπε δεν έχω άλλα και πήγε να φύγει. Ακόμα και την ώρα που έφευγε του έλεγέ διάφορά και το παιδί κλονίστηκε γιατί δεν μπορούσε να τα ξέρει ούτε να να έχει μάθει απο αλλού. Σημειωτέον ότι κάποια μελλούμενα που του είπε του βγήκαν όλα....
Αυτά... είναι πραγματικά παράξενος λαός οι τσιγγάνοι. Έχουν πολλές μεταφύσικές γνώσεις. Υπάρχουν βέβαια και πολλοί που είναι απατεώνες. Σας προτείνω να δείτε τον "Καιρό των τσιγγάνων" που είναι καταπληκτική ταινία.
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...

Edited by - Απέριττος on 26/06/2005 00:06:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mindtrap
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2005, 12:06:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mindtrap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα φιλε Απεριττε. Τελικα οι τσιγγανες δουλευουν παντου με τον ιδιο τροπο απο οτι καταλαβα. Και στον δικο μου φιλο, για να συνεχισει απο μια στιγμη και μετα, ζητουσε χρηματα. Εκεινος της τα εδινε, γιατι προφανως του ελεγε πραγματα που ισχυαν και που τον ενδιεφεραν. Απο οσα ηξερα εγω για εκεινον, η τσιγγανα ελεγε αληθειες, αλλα παλι απο την αλλη μερια λεω, ενταξει τον ειδε με καλο αμαξι, καταλαβε οτι ο τυπος εχει καλη δουλεια κλπ κλπ. Τωρα τα ονοματα και τα υπολοιπα δεν ξερω απο που τα σκαρφιζοταν. Εγω πιστευω οτι ολοι στον οικογενειακο μας κυκλο εχουμε μια Μαρια, ενα Νικο κι εναν Κωνσταντινο. Τα θεωρω πολυ κοινα για να μου πει ο αλλος οτι του τα ειπε η μοιρα μου.
Το παραλογο σε ολα αυτα και που ξεχασα πιο πανω να πω, ειναι οτι οντως μετα το τελος της προσευχης (αν μπορω να το πω ετσι) που του εκανε, επειτα πραγματικα δεν θυμομασταν τιποτε απο τα λογια. Τουλαχιστον εγω που εχω σπασει το κεφαλι μου μετα απο το συμβαν, δεν μπορω να θυμηθω λεξη.
Τωρα για την κοπελα που μου λες εσυ (την φοιτητρια), αυτο που περιγραφεις ειναι πολυ τραγικο. Δεν μπορω να καταλαβω αν ειδε κατι η τσιγγανα στην κοπελα και τρομαξε η κατι αλλο. Αλλα και παλι, που το ειδε;
Προσωπικα προσπαθω να τα αποφευγω ολα αυτα γιατι πλεον δεν ξερω τι βαση εχουν και με ποιο τροπο επιρεαζουν.
Α να και κατι αλλο που θυμηθηκα σχετικο. Πριν χρονια, οταν ημουν ακομη σε πολυ μικρη ηλικια, μια τσιγγανα, ειχε βρει την μητερα μου στο δρομο και της ειπε οτι εχει δυο παιδια. Το ενα, εχει 3 σημαδια στην μεση του. Αυτο θα κανει αυτο κι αυτο κι αυτο στην ζωη του και θα ασχοληθει με επαγγελμα που θα φορα ειδικα ρουχα (ειπε ακομη και το χρωμα, που ειναι πολυ χαρακτηριστικο). Και τωρα που τα σκεφτομαι ολα αυτα μαζεμενα, εχουν βγει, μιας και οντως εχω 3 σημαδια στην μεση μου και το επαγγελμα μου απαιτει ειδικη ενδυμασια. Τωρα απο που της ηρθαν παλι αυτα ολα εκεινης της τσιγγανας; Το μελλον δεν μπορει να το προβλεψει κανεις, παρα μονο το πολυ κοντινο απο οτι εχω ακουσει, και παλι δεν του δινω σημασια...

strange things are reflections of our dreams into reality.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ανήσυχη7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2005, 19:06:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ανήσυχη7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι και φίλες, μπορεί όντως να υπάρχουν τσιγγάνες οι οποίες μπορεί να έχουν τις δυνάμεις που λέτε και όχι μόνο τσιγγάνοι αλλά και άνθρωποι γενικότερα.
Εγώ πάντως έχω κακή εμπειρία από δαύτες. Κάποτε κι ενώ ήμουν στη δουλειά ήρθαν δύο τσιγγάνες στο μέγαρο να πουλήσουν κάτι υφαντά. Μου λέει λοιπόν η μία να σου πω τη μοίρα σου να σου πω το ριζικό σου κ.λπ. Εγώ λοιπόν της έδωσα το χέρι μου να μου πει. Μου έκανε λοιπόν το τρικ (γιατί σίγουρα για τέτοιο επρόκειτο) με το χαρτάκι, που το έσκισε και μετά το έβαλε στο χέρι μου κι όταν μου το άνοιξε ήταν ολόκληρο πάλι. Τελοσπάντων της λέω τι βλέπεις. Τότε είχα μία σχέση με κάποιον. Τη ρώτησα λοιπόν τι βλέπει για αυτό και μου είπε ότι βλέπει γάμο με τον περι ου ο λόγος. Εγώ βέβαια καταχάρηκα τότε (γιατί, στην ουσία μου είπε αυτό που ήθελα να ακούσω!) και τη ρωτάω στη συνέχεια τι άλλο βλέπει. Εκείνη λοιπόν μου είπε, αν θες να συνεχίσω δώσε μου ένα 500άρικο (δρχ. εννοείται τότε) εγώ της είπα ότι δεν είχα κι έφυγε. Φυσικά με τον κύριο δεν παντρεύτηκα!
Τι θέλει να πει ο ποιητής λοιπόν εδώ; Υπάρχουν σίγουρα άνθρωποι που έχουν τη δύναμη της πρόγνωσης, ωστόσο, όμως δεν πιστεύω ότι μπορεί να είναι οι τσιγγάνες ή διάφοροι άλλοι ενδεχομένως που γυρίζουν στο δρόμο (ή τουλάχιστον η πλειονότητα αυτών).Τώρα για τους φίλους που όντως τους είπαν πράγματα που βγήκαν τι να πω; Μήπως νόμισαν ότι τους τα είχαν πει έτσι ή κάπως έτσι; Σίγουρα η χειρομαντεία μπορεί να σου πει πράγματα, αλλά και πάλι πιστεύω ότι αυτοί οι άνθρωποι που γνωρίζουν δε νομίζω ότι βγαίνουν στους δρόμους και ζητούν πελάτες, ούτε και απαντάνε στα 090.24582112862123592......
Συγγνώμη αν ακούγομαι κάπως κυνική, δεν αμφισβητώ τίποτε από όσα λέτε, απλά προβληματίζομαι λιγουλάκι! Και προς Θεού μην με παρεξηγήσετε

Alea jacta est...
Ο κύβος ερρίφθη...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2005, 22:18:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην ουσία αγαπητή φίλη δεν διαφωνούμε πάνω στο θέμα. Άλλωστε κι εγω είπα ότι υπάρχουν πάρα πολλοί απατεώνες. Αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός ότι υπάρχουν και πολλές τσιγγάνες που έχουν μεταφυσικές ικανότητες. Θα μπορούσα να πω πολλές ιστορίες γιατί τυχαίνει ο πατέρας μου να έχει γεννηθεί στην Ρουμανία όπου οι τσιγγάνοι είναι πάρα πολλοί και στο παρελθόν μου είχε πει πολλές παράξενες ιστορίες, τις οποίες τις είχε ακούσει κι αυτός με την σειρά του απο τον πατέρα του και τον παππού του. Σίγουρα κάποιες θα ήταν παραμύθια, αλλά πιστεύω ότι και αρκετές θα είχαν μια βάση πραγματική... Γενικά πάντως κάνεις πάρα πολύ καλά που είσαι επιφυλακτική με το θέμα. Αυτό θα σε προφυλάξει απο πολλές παγίδες.
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Chameleon
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2005, 02:05:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Chameleon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και δεν το έχω πεί πουθενά (απο την ντροπή μου...) την έχω πατήσει κι εγώ με μια γριά τσιγγάνα στο λιμάνι του Πειραιά, στα λεωφορεία... Περίμενα την κοπελιά μου στο αυτοκίνητο και με πλησιάζει λοιπόν αυτή η γριά τσιγγάνα και μου πιάνει την συζήτηση.. Τα γνωστά, να σου πώ την μοίρα σου και βλέπω πως έχεις καλό μέλλον και μπλαμπλάμπλάμπλά... Τελικά μου έκανε το κόλπο αυτό με το χαρτάκι και κόλλησα... Μετά με έκανε να βάλω στο χέρι της ενα 50άρικο ευρώ (...) και ενώ έβλεπα ΣΥΝΕΧΕΙΑ το χέρι της (ήταν μέσα στο αυτοκίνητο απο το παράθυρο) μου το ανοίγει και δεν υπήρχε τίποτα...! Και μου λέει οτι αυτό σημαίνει πως έχω μάγια...!
(καλός μ@λ@κ@ς κι εγώ...) (συγνώμη για τα Γαλλικά...!).
Τέλος πάντων μου ζητάει άλλα 50 για να μου λύσει τα μάγια και να κερδίσω ενα μεγάλο χρηματικο ποσό (ήταν τότε το μεγάλο τζάκ πότ του Τζόκερ, 10.000.000 εάν θυμάμαι...), δεν της τα έδινα, τελικά χωρίς να το καταλάβω, της δίνω άλλα 20 και μου δίνει ενα σακουλάκι να το βάλω κάτω απο το μαξιλάρι μου και (άδειο εντωμεταξύ το σακουλάκι) και αύριο όταν ξυπνήσω θα έχει μέσα τα λεφτά που της έδωσα και να πάω σε εναν καταυλισμό στην Ελευσίνα να την βρώ για να της δώσω τα μισά απ τα κέρδη μου...


Καλά, ακόμα δεν έχω καταλάβει πως εγώ που είμαι γενικά...τσίπης άνθρωπος, της έδωσα 70 ευρώ απο το πουθενά...

Δεν φοβάμαι να αντικρύσω τις αλήθειες που βρίσκονται στον κόσμο (μας...?)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

the elder sister1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
113 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2005, 02:23:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους the elder sister1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σε υπνωτισε ειναι απλοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2005, 14:58:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

.


μονο στις τουρκογυφτισες!

.

σορυ για την πλακα, αλλα ολα αυτα ειναι ταχυδακτυλουργιες που σκοπο εχουν να σε υποβαλλουν.

η αληθεια ειναι οτι οι ανθρωποι της γνωσης βρισκονται στα πιο απιθανα μερη και πιθανοτατα αναμεσα στους "αστεγους".

αλλα δεν ζητανε λεφτα για να μεταδωσουν γνωση ουτε λυνουν μαγια.


ναστε καλα


.

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2005, 15:30:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σε υπνωτισε ειναι απλο.

Πως το εννοεις αυτο elder sister? Ειναι τοσο απλο?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

the elder sister1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
113 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2005, 23:01:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους the elder sister1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kανε μια αναζητηση σχετικα με τη δουλεια του Derren Brown[που δεν ειναι τσιγγανα, ουτε μαγος]και θα δεις καποιες πολυ απλες τεχνικες υποβολης που ευκολα μπορει να χρησιμοποιησει ο καθενας. Δεν πιανουν σε ολους, αλλα αν καποιος εξασκηθει αρκετα και πετυχει τον αλλο σε χαλαρη κατασταση τον αιφνιδιαζει χωρις δυσκολια.

Edited by - the elder sister1 on 27/06/2005 23:02:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 11:15:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιστεύομαι
πιστεύεσαι
πιστεύεται

πιστευόμαστε
πιστευόσαστε
πιστεύονται

Τα ελληνικά είναι η πιο γ@μάτη γλώσσα τελικά.

Μόνο, όπως στις καλές τις τσόντες, ποιός .... τι ... και με τί τελικά !



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2005, 20:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πιστευω στα λεφτα μου

ΤΡΕΙΣ ΛΕΞΕΙΣ.......ΧΙΛΙΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ
ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.......ΤΡΕΙΣ ΛΕΞΕΙΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2005, 11:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τελικα στο σακουλακι βρεθηκε τιποτα;

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eirw
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2005, 15:35:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eirw  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα φιλοι μου επι την ευκαιρια θελο να αφηγηθο και εγω με τη σειρα μου μια τσιγγανοιστορια που οπος και ο mindtrap δε γνωριζο αν ηταν συμτοση. Ενα σαββατο βραδυ ειχα κατεβη για καφε με κατι φιλους οταν γυριζαμε κατα της 3-4 ενα παιδι βλεπει ενα τζιγγανακι που του πουλουσε κατι χαρτομαντηλα... αυτο την κοροιδεψε και τη τρομαζε μετα απο κανενα 5 λεπτο πορεια βλεπουμε το κοριτσακι με τη μητερα του γιαγια του ... λιγο πριν παμε στη πιατσα τον ταξι το παιδι που κοροισευε το τσιγγανακι ,,κοιταζε3ι κατο πεφτουν τα φυαλια του διαλυουν και περναει ι τσιγγανα απο το απεναντι πεζοδρομιο.τα γυαλια ηταν μεταλλικα και ειχε ξεκολισι και ο σκελλτος...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 16:22:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε/η eirw εχω την εντυπωση οτι πινεις πολυ καφε!...
αστειευομαι αλλα προσπαθησε να γραφεις λιγο πιο ηρεμα και να ξαναδιαβαζεις αυτο που εχεις γραψει να δεις αν βγαζει νοημα...
δεν καταλαβα τι ακριβως εγινε με τα γυαλια.
ο φιλος σου κοιταξε κατω και του επεσαν τα γυαλια [μου συμβαινει κι εμενα καμια φορα]

μετα τι ακριβως εγινε;;;

thanks

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Repudiate
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 23:31:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Repudiate  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ego to mono pou pistevo ine stis tsiganes pou ine metaksi 20-25 xronon.ine para poli omorfes.an theloun na tis latrepso kanena provlima.

ps:pios agramatos egrapse ston titlo to "πιστευετε" με αι?

Edited by - Repudiate on 14/07/2005 23:32:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Θεομήστωρ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 03:23:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Θεομήστωρ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Θεομήστωρ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Θεομήστωρ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Θεομήστωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πιστεύομαι
πιστεύεσαι
πιστεύεται

πιστευόμαστε
πιστευόσαστε
πιστεύονται

Τα ελληνικά είναι η πιο γ@μάτη γλώσσα τελικά.



ΜΟΛΙΣ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΘΕΜΑ,ΚΑΙ ΛΕΩ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΑΝΕ ΣΧΟΛΙΟ...
Α ΡΕ ΒΡΙΛ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΑΙ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Amazona
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
109 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 18:50:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amazona  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KΑΛΟ ΘΕΜΑ,

ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΤΟ ΒΛΑΜΕΝΟ!(σορρυ)

ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΗΤΑΝ ΕΒΓΑΙΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΕΝΟΣ ΓΝΩΣΤΟΥ ΜΟΥ.ΑΠ΄ΕΞΩ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΤΣΙΓΓΑΝΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΟΥΣΕ ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΙΛΑ.
ΕΓΩ ΓΕΝΙΚΩΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΦΟΒΟ ΜΗΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΜΙΛΑΩ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑ ΣΤΡΟΥΠ!ΚΑΙ ΜΕ ΚΛΕΨΟΥΝ.ΤΕΣΠΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΑ ΜΑ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΚΑΙ Η ΤΣΙΓΓΑΝΑ ΤΗ <ΣΤΡΙΜΩΞΕ> ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΕΖΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΙΛΑ.ΕΚΕΙΝΗ Η ΧΑΖΗ ΕΙΧΕ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΔΕΙΧΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΕ ΤΕΛΙΚΑ.ΕΓΩ ΠΛΗΣΙΑΣΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΜΕ ΑΓΡΙΟΚΟΙΤΑΞΕ
ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΜΕΡΑΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕ ΜΕ ΑΠΟΡΙΑ ΚΙ ΕΚΕΙΝΗ ΜΑΣ ΠΗΓΕ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΜΙΑΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ.

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΜΑΓΕΨΕΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΑΣ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΡΗ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΜΑΓΙΑ ΟΤΙ ΜΑΣ ΜΙΣΟΥΝ ΟΤΙ ΜΑΣ ΖΗΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΥΣΕΙ ΤΑ ΜΑΓΙΑ.ΑΜΕΣΩΣ ΕΒΓΑΛΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΙΛΟ ΕΝΩΜΕΝΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΑΛΕ ΣΤΗ ΧΟΥΦΤΑ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΜΟΥ.ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΕΥΧΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΟΨΕΙ ΣΕ 4 ΚΟΜΜΑΤΙΑ.ΑΥΤΗ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ.ΑΠΟΡΡΗΜΕΝΗ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΙΖΩ.ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ Η ΤΣΙΓΓΑΝΑ ΤΑ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΜΟΥ ΤΟ< ΚΛΕΙΝΕΙ ΚΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΑΝ ΤΟ ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΙΛΟ ΕΝΩΘΕΙ ΟΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΜΑΓΙΑ ΘΑ ΛΥΘΟΥΝ ΚΙ ΟΛΑ ΟΚ.ΑΝ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΟΤΕ Η ΤΥΧΗ ΘΑ ΜΑΥΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟΤΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΙΛΟ..ΑΚΕΡΑΙΟ!ΜΟΝΟ ΤΣΑΛΑΚΕΣ ΕΙΧΕ.ΚΟΚΚΑΛΟ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ.ΤΟ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕ ΚΑΙ ΛΕΕΙ"ΛΕΝΕ 1 ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΜΑΡΙΑ?'' ΚΑΙ ΛΕΕΙ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΤΗ ΚΟΠΕΛΑ!
ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΜΕΤΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΛΟΓΙΚΑ..

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ Η ΤΣΙΓΓΑΝΑ ΖΗΤΗΣΕ ΧΡΗΜΑΤΑ.Η ΧΑΖΗ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑ 10 ΕΥΡΩ.ΒΓΑΖΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ΜΟΥ ΜΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ 2 ΕΥΡΩ.Η ΤΣΙΓΓΑΝΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΟΥΤΕ ΤΑ 10 ΟΥΤΕ ΤΑ 2 .ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΑΣ ΦΟΒΕΡΙΖΕ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΣ ΤΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΘΑ ΜΑΣ ΜΑΥΡΙΣΕΙ Η ΤΥΧΗ.ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΖΗΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ 50 100 ΕΥΡΩ.
ΑΡΧΙΣΑ ΝΕ ΨΙΛΙΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΦΟΒΗΘΕΙ ΕΝΩ ΕΓΩ ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ.ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΨΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΤΕ
-ΛΟΙΠΟΝ,ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΑΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ,ΔΩΣΤΕ ΤΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΙ ΑΛΛΑ, ΛΕΕΙ Η ΤΣΙΓΓΑΝΑ.
-ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΔΩ,ΛΕΩ ΕΓΩ
-ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ?
-ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΑΝΕΙ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ
-ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΕΧΕΤΕ ΕΚΕΙ?ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ
-ΜΑ ΛΕΩ ΕΓΩ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 1.000.000 ΛΕΩ ΕΓΩ
-ΕΥΡΩ?
-ΟΧΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ,ΛΕΩ ΕΓΩ.
-ΠΡΟΣΕΧΕ,ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΓΡΙΑ,ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ.ΛΕΓΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΣΑ ΕΧΕΙΣ!
-ΜΑ ΤΟΣΑ ΜΟΝΟ ΑΛΗΘΕΙΑ,ΚΑΝΩ ΕΓΩ.ΜΑ ΤΟ ΘΕΟ.(ΑΛΗΘΕΙΑ)
-ΩΡΑΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙΣ...500 ΕΥΡΩ ΠΟΣΑ ΕΙΝΑΙ?
-ΠΕΡΙΠΟΥ 170.000 ΤΗΣ ΚΑΝΩ.
-ΟΧΙ,ΟΧΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ 400.000 ΘΕΛΩ.
-ΕΝΤΑΞΕΙ,ΠΑΩ ΝΑ ΣΤΑ ΦΕΡΩ,ΤΗΣ ΚΑΝΩ.
-ΠΡΟΣΕΧΕ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΑ ΣΟΥ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΡΒΟΥΝΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΛΕΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.
-ΜΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΛΕΩ,ΤΟΣΑ ΕΧΩ
-ΠΡΟΣΕΧΕ Η ΜΟΙΡΑ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ.ΕΣΥ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΡΚΙΝΟ ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΥΣΩ ΕΓΩ ΤΑ ΜΑΓΙΑ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ
-ΠΑΩ ΝΑ ΣΤΑ ΦΕΡΩ,ΚΙ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΜΑΙ ΕΝΩ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΣΤΕΚΟΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ.
-ΣΕ ΠΟΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ?ΜΟΥ ΛΕΕΙ
-ΣΕ ΜΙΑ ΣΤΗΝ..
-ΩΡΑΙΑ ΘΑ ΕΡΘΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ.
-ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΤΑΘΜΟ ΤΗΣ ΚΑΝΩ.(ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ ΚΟΝΤΑ ΒΡΤΙΣΚΟΜΑΣΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ)
-ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΘΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΔΩ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ.ΔΕΩΣΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ 10 ΕΥΡΩ
-ΟΧΙ ΜΙΛΙΣΕ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΤΑ ΘΕΛΩ.
-ΚΑΛΑ,ΛΕΕΙ ΠΑΡΤΑ.ΜΑ ΟΡΚΙΣΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ.ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΟΥ ΜΟΥ ΚΕΝΕΙ?
-ΟΧΙ ΛΕΩ ΚΙ ΑΦΟΥ ΤΑΧΑ ΟΡΚΙΣΤΗΚΑ.ΠΑΩ ΤΩΡΑ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ
-ΑΜΑ ΔΕΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ.

ΠΗΡΑ ΔΡΟΜΟ ΚΙ ΕΦΥΓΑ ΚΑΤΑΤΡΟΜΑΓΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΥΠΕΘΕΤΕ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΑ ΙΣΩΣ ΜΕ ΚΑΤΑΡΑΣΟΤΑΝ ΕΠΙΔΗ ΛΕΕΙ ΕΙΧΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΚΑΤΑΡΕΣ ΤΩΝ ΤΣΙΓΓΑΝΩΝ ΠΙΑΝΟΥΝ.ΜΕΤΑ ΒΕΒΑΑΙΑ ΑΠΟ 1 ΩΡΑ ΚΟΠΑΝΑΓΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΟΙΧΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΕΡΙΣΚΕΨΙΑ ΜΟΥ.ΑΛΛΑ ΟΝΤΩΣ ΑΥΤΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΧΕ ΥΠΝΩΤΙΣΕΙ ΤΗ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΚΕΙΝΗ ΜΕΤΑ "ΜΑ ΠΩΣ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ Η ΤΡΕΛΛΗ ΤΟ ΔΕΚΑΕΡΩ?"

ΑΥΤΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΤΣΙΓΓΑΝΟΙ ΝΑ ΕΚΜΕΤΤΑΛΕΥΤΟΥΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΙ ΟΧΙ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΨΟΥΝ!!

"μΑΤΑΙΟΤΗΣ,ΜΑΤΑΙΟΤΗΤΩΝ,ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑΤΑΙΟΤΙΣ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΨΑΓΜΕΝΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 19:35:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΨΑΓΜΕΝΟΣ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος ΨΑΓΜΕΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παραξενο φαινομενο αυτοι οι τσιγγανοι ρε παιδι μου

"ΘΥΜΙΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 00:49:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο Θεό πιστεύω, στις τσιγγάνες όχι. Κι αν έλυσε τους κόμπους με ...πονηρό τρόπο θα το έκανε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 02:28:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ούτε εγώ πιστεύω στις Τσιγγάνες.
Όχι επειδή είναι αντίθετα όλα αυτά με την ιδεολογία των Χριστιανών αλλά γιατί δεν πιστεύω ούτε στα μάγια ούτε πχ οτι μπορεί να προβλέπουν το μέλλον σου.
Άλλωστε, εμείς καθορίζουμε το μέλλον μας...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αναζητητής
Νέο Μέλος


46 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 16:41:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αναζητητής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά! Πολύ ενδιαφέρον το θέμα σας. Ας καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου, για την οποία δεν είμαι καθόλου υπερήφανος...
Ήμουν με μια κοπέλα, πρώτο ραντεβού σε μια καφετέρια στην Καστέλλα όταν μας πλησίασε μια τσιγγάνα. Αν θυμάμαι καλά, εμένα μου είπε ότι με ζηλεύουν και στην κοπέλα ότι υπάρχει κάποιος που θέλει το κακό της. Της ζήτησα ευγενικά να φύγει, δεν ενδιαφερόμαστε κι εκείνη έβγαλε κι έκανε το γνωστό κόλπο με τα χαρτομάντηλα σε μένα. Χωρίς να το καταλάβω, της έδωσα 20 ευρώ, έγινα ρεζίλι και στην κοπέλα. Μάλιστα την πίστεψα όταν μου είπε ότι "μέχρι το βράδυ τα λεφτά θα έχουν ξαναγυρίσει στην τσέπη σου.". Δεν υπάρχει κάτι ανεξήγητο στην ιστορία, εκτός ίσως από το ποσο εύκολα έδωσα τα λεφτα... Τώρα μάλιστα που διάβασα ανάλογα περιστατικά, προβληματίζομαι έντονα. Γιατί έδωσα εκείνα τα λεφτά; Ούτε εγώ δε ξέρω... Τι να πω, τα σχόλια σας ευπρόσδεκτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 17:03:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναζητητή, πολλοί την έχουν πατήσει από Τσιγγάνες. Νομίζω πως έχουν ένα τρόπο να σε "μαγεύουν" και να σε κάνουν να τις πιστεύεις.
Εμένα μία φορά πήγε να μου τύχει κάτι ανάλογο αλλά την έστειλα από εκεί που ήρθε.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xmavidis
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2005, 09:56:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xmavidis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε πιστεύω σε τσιγγάνες, αστρολογία και γενικά στο ότι προβλέπει το μέλλον διότι πιστεύω ότι ο άνθρωπος και τα υπόλοιπα όντα καθορίζει αυτός το μέλλον του.

Το να βγαίνουν κάποιες φορές "αληθινά" αυτά που μας λένε, βγαίνουν γιατί εμείς τα επιδιώκουμε, έστω και υποσυνείδητα.

Enjoy the webΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

natasha_22
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2011, 21:28:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε ολους!!!! Λοιπον...σημερα κι ολας...ειχα κ εγω την εμπειρια μου με 2 τσιγγανες!!!Αρχικα να πω πως πιστευω γενικα....! Ξεκιναω που λετε το πρωι να παω στη καθιερωμενη σταση απεναντι απο τον ΟΛΠ στον πειραια, να παρω το λεωφορειο για Ομονοια,να παω στη σχολη μου...στεκομαι σε μια γωνια κ ερχεται αυτη η τσιγγανα να μου πουλησει τι αλλο..? ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΗΛΑ!!! της λεω οχι...δε θελω, κ μου λεει δεν πειραζει...θα σου πω τη μοιρα σου..το μελλον σου ουτε που θυμαμαι...(ενθουσιαστικα κι ολας!!!) κ πριν αρχισει..μου λεει Δημητρης και Γιωργος! (παθαινω σοκ...) τους ξερεις? ΝΑΙ ΤΗς λεω..(και τα 2 αυτα ονοματα-ατομα, τον τελευταιο καιρο...ειναι ''εντονα'' στη ζωη μου..)συνεχιζει και μ λεει...εγω θα σε ξεματιασω...κλπ κλπ...και οτι 2 γυναικες σε ζηλευουν..κ 1 εχει φωτογραφια σου και την εχει μελετησει...να περασεις ολο τον μηνα σε νοσοκομειο...(πραγματι...ολο τον ιουνιο πρεπει να πηγαινω κααθε βδομαδα σε δερματολογο..) μ ειπε επισης οτι ετρεχα σε γιατρους-νοσοκομεια τον προηγουμενο καιρο..πραγμα που ισχυει...κ μου κανει το κλασσικο κολπο με τ χαρτι...μμ το δινει...το σκιζω...το βαζω στο χερι μ...το ανοιγω...και τσααακ! ολοκληρο παλι..!Μετα ερχεται αλλη μια..και μ αρχιζουν το θεμα με τα λεφτα...α...να πω, πως δε θυμαμαι τιιιιποτα απ οσα επαναλαμβανα(ευχες..)!...με παει πιο περα κ μ λεει ποσα λεφτα εχεις..λεω 5ε...βλεπω κι αλλα μ ελεγε...(με ειχε πιασει μια μανια εκεινη τη στιγμη..να βρω λεφτα...) βρισκω αλλα 10 της τα δινω....κ μ λεει απ οσο θυμαμαι...θα τα βαλεις στη χαρτοπετσετα...(δε θυμαμαι για ποιο λογο...χαχα) και μ τα βαζει μεσα απο την μπλουζα...παω να τα βγαλω....πουθενα τα λεφτα! --π ειναι τα λεφτα της λεω??εγα τα 15ε θελω..οχι την χαρτοπετσετα! κ μ λεει...τα λεφτα, θα τα βρεις στο δρομο σου..πες μου που πας...και θα μελετησω εγω να τα βρεις μπροστα σ!...ααα επισης μ λεει...αν τα βρεις, θα μου δωσεις τα 5ε την επομενη φορα που θα με δεις???αμα τα βρω της λεω....! τελοσπαντων...εφυγα....πουθενα τα λεφτα μεχρι στιγμης!! χαχαχ Συμπερασμα δικο μου! ολη τη μερα σκεφτομαι 2 πραγματα...1ο..το πως μαντεψε τα 2 αυτα ονοματα, ενω καλλιστα 8α μπορουσε να πετυχει το 1 απο τα 2...και 2ον...πιστευ πως αυτο με τα λεφτα ειναι σιιιγουρα Τ Ρ Ι Κ...γιατι εφ οσον στην αρχη τους λες δεν εχεις..και αυτες σου λενε δεν πειραζει...λεγοντας σου καποια πραγματα (ειτε αληθινα, ειτε οχι..) σε κανουν απο μονο σου να δωσεις κατι...και στο τελος..σ τα παιρνουν ολα!!!! θα χαρω πολυ να ακουσω γνωμες...ειδικα για τα ονοματα...εχω φαει κολλημα με τα ονοματα πιο πολυ..παρα με τα λεφτα που εχασα...! ευχαριστω!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2011, 02:53:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είχα ακούσει για το κόλπο, αλλά με κουκούτσι. Δηλαδή σου έδινε να κρατήσεις κάτι, σακούλα, χαρτομάντηλο, έλεγε κάτι λόγια και όταν άνοιγες την παλάμη σου έβλεπες κάτι σαν κουκούτσι ελιάς.
Πέτυχα κι εγώ μία, χρόνια αργότερα, στον Πειραιά στο λιμάνι, ερχόταν απο μακριά και φώναζε "κορίτσι μου σου έχουν κάνει μάγια, θα σε βοηθήσω μπλά μπλά" βγάζει μια χαρτοπετσέτα να μου τη δώσει και της λέω γελώντας "ποιό, το κόλπο με το κουκούτσι θα μου κάνεις;". Δεν την κράτησα τη χαρτοπετσέτα, καθώς έφευγε αυτή είδα που μουρμούριζε κάτι λόγια, κατάρες προφανώς, αλλά δεν έπαθα τίποτα.
Γενικά, μην τους μιλάτε κάν.
Πάντως άμα θέλετε να δείτε ταινία με κατάρα τσιγγάνας πάρτε το drag me to hell. Aστείο σε κάποια σημεία αλλά η ουσία είναι η τσιγγάνα. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2011, 02:58:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και γενικά παρατήρησα ότι ανοιγόκλεινε το στόμα της επιδεικτικά, για να καταλάβω ότι εκείνη τη στιγμή καταριέται ενώ μπορεί να έλεγε το περνά περνά η μέλισσα απο μέσα της.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
violent king
Μέλος 1ης Βαθμίδας


90 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2011, 01:39:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
απορω γιατι φοβαστε τοσο φτηνα κολπα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 19:30:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Είχα ακούσει για το κόλπο, αλλά με κουκούτσι. Δηλαδή σου έδινε να κρατήσεις κάτι, σακούλα, χαρτομάντηλο, έλεγε κάτι λόγια και όταν άνοιγες την παλάμη σου έβλεπες κάτι σαν κουκούτσι ελιάς.
Πέτυχα κι εγώ μία, χρόνια αργότερα, στον Πειραιά στο λιμάνι, ερχόταν απο μακριά και φώναζε "κορίτσι μου σου έχουν κάνει μάγια, θα σε βοηθήσω μπλά μπλά" βγάζει μια χαρτοπετσέτα να μου τη δώσει και της λέω γελώντας "ποιό, το κόλπο με το κουκούτσι θα μου κάνεις;". Δεν την κράτησα τη χαρτοπετσέτα, καθώς έφευγε αυτή είδα που μουρμούριζε κάτι λόγια, κατάρες προφανώς, αλλά δεν έπαθα τίποτα.
Γενικά, μην τους μιλάτε κάν.
Πάντως άμα θέλετε να δείτε ταινία με κατάρα τσιγγάνας πάρτε το drag me to hell. Aστείο σε κάποια σημεία αλλά η ουσία είναι η τσιγγάνα.


Την είδα την ταινία. Πράγματι, σε μερικά σημεία ήταν τόσο γελοία, που νόμιζα πως έβλεπα scary movie.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 22:34:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικά εκμεταλλεύονται τον φόβο ορισμένων ανθρώπων για το μέλλον και την άγνοια. Σε καθηλώνουν με τα στοχευμένα λόγια τους που στοχεύουν σε ψυχολογικό καταναγκασμό της στιγμής. Δεν βλέπουν το μέλλον απλώς όσες δεν σε πλησιάζουν μόνο για εξαπάτηση και τα λεφτά, έχουν ασχοληθεί με μαύρη μαγεία και αυτά τα λόγια που βάζουν τα άτομα να πούνε είναι πιθανόν κάποια επίκληση ή προσευχή και στο μόνο που έχουν πρόσβαση είναι το παρελθόν και παρόν σου. Σκέψου ότι κάτι που είναι για εσένα μέλλον είναι παρελθόν ή παρόν για κάποιον άλλον. Δεν αναφέρομαι σε τίποτα το παραφυσικό ή χωροχρονικά φαινομένα απλώς ας πούμε ότι την δευτέρα 1 του μηνός πεθαίνει ένας θείος σου στην Αμερική και σου αφήνει κληρονομιά αρκετά λεφτά, εσύ όμως δεν το έχεις μάθει. Πετυχαίνεις μια τσιγγάνα την τρίτη 2 του μηνός και σου λέει ότι στο κοντινό μέλλον θα αποκτήσεις ξαφνικά πολλά λεφτά και ότι θα μάθεις κάτι λυπηρό για συγγενικό πρόσωπο. Την παρασκευή 5 του μηνός επικοινωνούν μαζί σου συγγενείς και σε ενημερώνουν για τον θάνατο και μετά από καιρό σε καλεί ο συμβολαιογράφος για να σου πεί για την διαθήκη. Και εσύ νομίζεις ότι είδε το μέλλον σου και χαίρεσαι και λες χαλάλι τα 100 ευρώ που της έδωσα.
Το καλό είναι να αποφεύγετε επαφή με τέτοια άτομα, γιατί μονάχα δόλο και αρνητικότητα μπορούν να σας δώσουν. Αν είσαι σίγουρος για τον εαυτό σου και εχεις ένα σύμβολο, μια ιδέα κάτι που σε προστατεύει όπως ένας σταυρός, ένα πέτρωμα κάτι που το πιστεύεις βαθιά μέσα σου κανείς και τίποτα δεν σε πειράζει. Αυτό που κάνουν είναι να σου βάζουν τον σπόρο της φοβίας και επειδή σε βρίσκουν ευάλωτο και τόσα έργα που έχουμε δει κάνουμε χιλιάδες φαντασιες με το μυαλό μας, στο τέλος ο σπόρος αυτός γίνεται αρνητικότητα που σε κυριεύει και έτσι νομίζεις ότι σε καταράστηκε. Απλώς μη δώσετε την παραμικρή σημασία σε ότι κι αν λέει και ούτε καν να κάτσε να πείτε σε κανέναν για τέτοια αρνητικά άτομα. Έτσι τρέφονται και πλουτίζουν.

Ο Θεός βρίσκεται τόσο σ' ένα κομμάτι ξύλο, όσο και σ' ένα ανθρώπινο όν. Η διαφορά είναι ότι το κομμάτι ξύλο δεν γνωρίζει τίποτε για το Θεό, ενώ ο άνθρωπος μπορεί να συνειδητοποιήσει την παρουσία Του, μέσα του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystery flower
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
204 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2011, 13:26:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για μένα αυτή η φυλή είναι αξιοθαύμαστη, τη λατρεύω. Και λυπάμαι να βλέπω ανθρώπους να φέρονται υποτιμητικά σ' αυτούς τους ανθρώπους και ρατσιστικά. Είναι άνθρωποι με ιδιαίτερες δυνάμεις. Μπορώ να σας βεβαιώσω ότι έχω δει με τα μάτια μου να κάνουν μάγια, να λύνουν μάγια. Τους θαυμάζω! Όχι, δεν είμαι τσιγγάνα, λόγω τιμής, αλλά υπάρχει ιδιαίτερος λόγος που τους θαυμάζω. Άρα, πιστεύω σ' αυτούς.

Ταξίδι στο άγνωστο

Edited by - mystery flower on 09/12/2011 13:28:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy