ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παρουσίες στο δωμάτιο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Annaliz
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2005, 22:24:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Annaliz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχει τύχει ποτέ να ξυπνήσετε το βράδυ και μεταξύ ύπνου και ξύπνιου να δείτε διάφορες παρουσίες στο δωμάτιό σας? Έχει συμβεί σ'εμένα και σ'αρκετούς γνωστούς μου και θα ήθελα να μάθω την άποψή σας..
spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2005, 22:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρουσιες και σκιες, απ οτι θυμαμαι δεν εχει τυχει να νιωσω,μια και ειμαι γνησιο παιδι του φωτος,αλλα πολλες φορες μπορεσα να κανω ενα δωματιο πλοιο και να ταξιδευω μεσα σ αυτο..ειτε με την μουσικη ειτε με την ζωγραφικη,ειτε με την ποιηση.

Ταξιδι σε ενα δωματιο λοιπον,το πιο συναρπαστικο ταξιδι της ζωης μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2005, 23:14:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 9 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΜΕ...ΣΚΙΕΡΟ ΘΑ ΤΟΝ ΟΝΟΜΑΣΩ.
ΛΟΙΠΟΝ,ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ,3-3.30 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ,ΞΥΠΝΗΣΑ ΕΝΤΕΛΟΣ ΤΥΧΑΙΑ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΑΝΑΠΟΔΑ ΞΑΠΛΩΜΕΝΩΣ ΚΑΙ ΓΤΡΙΣΜΕΝΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΤΟΙΧΟ.ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΠΡΑΜΑ ΝΑ ΣΤΕΚΕΤΕ ΟΡΘΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ!...ΗΤΑΝ...ΚΑΤΑΜΑΥΡΟ ΑΛΛΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΦΟΡΟΥΣΕ ΣΥΔΕΡΕΝΙΑ ΣΤΟΛΗ(ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ΚΑΛΑ ΓΑΜΩΤΟ)ΣΤΟ ΣΤΥΛ ΣΑΝ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΦΟΡΑΕΙ ΕΝΑΣ ΝΙΝΤΖΑ...ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΨΥΛΟ(ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΨΥΛΟ ΤΑΒΑΝΙ),ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ 2,5-3 ΜΕΤΡΑ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΗΤΑΝ Η ΛΕΞΗ ΜΑΜΑ,ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΑΥΤΗ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΠΝΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΤΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΑΒΑΝΙ!ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΗΚΑ.
ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΓΙΝΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ.
ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2005, 23:15:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αναλιζ οι παρουσιες
μπορει να ειναι γεννημα του μυαλου σου
μπορει να ειναι σκεπτομορφες
μπορει να ειναι οντα με ημι-υλικα σωματα
μπορει να ειναι παγιδευμενες στιγμες στον χωροχρονο
μπορει να ειναι ......

πρεπει να δωσεις περισοτερα στοιχεια για να παμε βημα βημα στην λυση
αν υπαρχει

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lizzard_king
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 05:00:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lizzard_king  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί λύση?Που είναι το πρόβλημα?
Σε ενοχλεί τίποτα από αυτά ή σε φοβίζει Annaliz?Η ακόμη και να σ'αρέσει και να θες να έρθεις σε κάποια επαφή μαζί τους?
Τότε ναι,ίσως υπάρξει κάποιο προβληματάκι...

I'm the lizard king,I can do anything!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Annaliz
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 17:26:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Annaliz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου gigeni, μπορώ να δώσω περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις παρουσίες στο δωμάτιο. Πριν χρόνια ξύπνησα ξαφνικά και ένιωσα μια παρουσία στο χώρο. Γυρνάω και βλέπω να με κοιτάζει μια πανέμορφη γυναίκα νεαρή, με άσπρο φόρεμα σαν νυχτικό και μακριά καστανά μαλλιά όλο μπούκλες. Ψιθύριζε μέσα στο μυαλό μου να μη φοβάμαι αλλά εγώ ξέσπασα σε ουρλιαχτά απ'τον φόβο μου. Σημειωτέων είχα γουρλώσει τα μάτια ενώ τη κοιτούσα οπότε αποκλείεται να κοιμόμουν. Βρε τί πάθαμε..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 17:50:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παλιά σε κατάσταση ψυχικής κατάρρευσης μία οντότητα εμφανίστηκε στο δωμάτιό μου και με γέμισε ενέργεια, τόσο δυνατή, που πλημμύρησα αγάπη και ασφάλεια. Δυστυχώς δεν μου έχει ξαναεμφανιστεί από τότε ακόμα και σε παρόμοια κατάστασηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 23:50:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ Αnnaliz ΓΙΑ ΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ....

ΜΟΡΑ - μία ανεπιθύμητη επίσκεψη...

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=6306

ΕΚΕΙ ΙΣΩΣ ΒΡΕΙΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΜΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 00:13:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου AVATARGR, δεν είναι όμως διαφορετικό πράγμα η λεγόμενη Μόρα κι η ιστορία της φίλτατης Annaliz?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 11:10:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KAI EΓΩ ΕΙΧΑ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.ΣΕ ΟΝΕΙΡΟ Η ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΞΥΠΝΙΟΣ,ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΟΙ ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΑΝ,ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ ΚΑΙ ΕΝΙΩΣΑ ΜΕΓΑΛΟ ΦΟΒΟ,ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ.ΤΟ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ(ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΚΟΜΗ ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΡΣΕΝΙΚΟ Η ΘΥΛΗΚΟ,ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΥΛΗΚΟ ΗΤΑΝ),ΒΓΗΚΕ ΕΜΜΕΣΩΣ ΠΛΗΝ ΣΑΦΩΣ ΑΛΗΘΙΝΟ,ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ.ΜΑΛΛΟΝ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΗΤΑΝ(ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ,ΚΑΤΙ ΣΑΝ JESSICA ΘΥΜΑΜΑΙ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ Η ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΜΕ ΦΥΛΑΚΑ ΑΓΓΕΛΟ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΠΟΛΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΑ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΒΓΗΚΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΜΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΠΕΡΙΟΔΟ.
ΑΝ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΙΑΙΣΘΑΝΘΗΚΕΣ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ,ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΕΣΕΙΣ-ΠΟΛΕΜΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΦΟΒΟ(ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ).ΑΓΝΟΗΣΕ ΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 13:05:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Dying_Incubus Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΜΟΡΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΕΚΕΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ Η ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΡΙΧΝΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ Η ΦΙΛΗ Annaliz...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 15:31:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρουσίες στο δωμάτιο.
Πολύ ωραίο θέμα,
Η ποιο πρόσφατη εμπιρία μου ήταν τώρα πρόσφατα συγκεκριμένα το τελαιυτέο δεκαήμερο,
Νιώθω πως μαζί με εμένα υπάρχει και κάτι αλλο μέσα στο δωμάτιο κάποια άλλη ενεργεια την οποία δεν μπορώ να κάταλάβω αν είναι κάλή ή αρνητική,(ενώ πάντα ενιωθα αν υπάρχει θετική ή αρνητική ενέργεια στον χώρο που βρίσκομαι).
Καποιο βράδυ ενω ήμου ξαπλωμένος στο κρεβάτι μου και καταρακωμένος ψυχολογικά αφου ήθελα κάποιον να μου πεί κάποια πράγματα τα οποία ήθαλα να μάθω, έκανα μια επικληση και κάλεσα κάτι δεν ξέρω τι ήταν ούτε απο που ήρθε ξέρω παντος πως αυτη την στιγμη δεν μπορω να το διώξω, δεν μπορώ να πω οτι κάνει κάτι κακό απλώς κανει αισθητη την παρουσία του στον χώρο.
Την ώρα που έκανα την επίκληση άνοιξε η πόρτα του δωματίου μου και τώτα μες το κατακαλόκαιρο χωρίς να υπάρχει κάποιο ρεύμα αέρα?Και εκτός αυτού η πόρτα ήταν καλά κλειστή ασε που ακόμα και ένας ανθροπως όταν την ανοίγει η πόρτα μαγκώνει στο δάπεδο και εκείνο το βράδυ δεν μάγκωσε.
Απο τότε κάθε βράδυ το αισθάνομαι να έρχεται δεν ξέρω τι θέλει και αν θέλει να μου πεί κάτι ή να μου μεταφέρει κάποιο μήνυμα αλλα ξέρω οτι είναι εδώ και δεν είναι μόνο οτι αισθάνομαι την παρουσία του αλλα και το ότι κάνει αισθητή την παρουσία του.
Αυτά απο εμένα,
Θα ήθελα πόλύ να ακόυσω και αλλων ιστορίες και βιώματα.
όποιος μπορει να μου κάτι που θα με βοηθήσει θα είναι ευπρόσδεκτη η απαντησή του
Ευχαριστώ

Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντοσ και οδηγός του μέλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 15:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΑ ΕΜΠΗΡΙΑ ΑΚΟΜΑ...
ΕΝΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ ΒΡΑΔΥ,ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ,ΚΟΙΜΩΜΟΥΝ ΥΣΗΧΑ ΚΙ ΩΡΑΙΑ ΜΕ ΦΟΡΑ ΑΝΟΙΧΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΚΑΙ ΠΑΤΖΟΥΡΙΑ,ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΚΕΦΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΑΚΑΝΩ...ΛΟΙΠΟΝ,ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΞΥΠΝΑΩ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΙΔΙΑΙΕΤΕΡΟ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΠΕΡΝΑ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΡΕΥΜΑ!ΤΑ ΧΑΣΑ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΦΟΒΟΜΟΥΝΑ...ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΑΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΘΕΙ!Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΑΥΤΗ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΠΙΟ ΥΣΧΙΡΗ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΙΟΝΕΤΕ ΣΤΑΔΙΑΚΑ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΧΑΛΑΡΩΣΑ,ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!ΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΡΕΥΜΑ!ΤΟ ΕΝΙΩΘΑ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ,ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ,ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ ΟΣΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΠΑΛΙ ΝΑ ΧΑΝΕΤΕ ΣΤΑΔΙΑΚΑ...ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΗΤΑΝ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 16:08:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σου κανω μια ερώτηση elfeye?
Την έχεις ξανα πεί αυτην την Ιστορία εδώ στο Forum?


Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντοσ και οδηγός του μέλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 16:20:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ,ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΡΑ.
ΤΗΝ ΑΝΤΕΓΡΑΨΑ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΕΡΙΖΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 22:06:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΝΤΩΣ,TPT,ΕΝΗΜΕΡΟΤΗΚΑ ΣΤΟ ΛΕΩ,ΥΠΑΡΧΗ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ JESSICA,A GHOST STORY...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 09:50:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
elfeye ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ.ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ?ΘΑ ΡΙΞΩ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ IMDB.
ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ(ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ) ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΦΥΣΙΚΟ ΑΛΛΑ Η ΠΑΘΗΣΗ ΥΠΝΟΠΑΡΑΛΥΣΙΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΤΗΣ ΝΑΡΚΟΛΗΨΙΑΣ.ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΣΤΟ ΝΕΤ ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΞΗ "ΝΑΡΚΟΛΗΨΙΑ" Η "ΥΠΝΟΠΑΡΑΛΥΣΗ"(SLEEP PARALYSIS) ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΛΥΘΕΙ Η ΑΠΟΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 12:05:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TPT,ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΕΙ.ΜΗ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΑΛΙΑ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 12:20:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
tpt, αν όντως πρόκειται για υπνοπαράλυση ή ναρκοληψία το όλο περιστατικό πιστεύω πως θα μπορούσε να ισχύει και σε πολλά άλλα άτομα που έχουν πάθει κάτι ανάλογο και το αποδίδουν στη Μόρα...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 12:26:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,Η ΝΑΡΚΟΛΗΨΙΑ ΤΙ ΣΧΕΣΕΙ ΕΧΕΙ?ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ ΩΡΕΣ ΥΠΝΟΥ,ΙΣΑ-ΙΣΑ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 12:49:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΨΑΞΑ ΓΙΑ SLEEP PARALYSIS ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΝΑΦΕΡΩΝΤΕ ΣΕ ΑΛΙΕΝ,ΣΤΗΝ ΜΟΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΚΙΕΡΟΥΣ,ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ...
ΑΝ ΒΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΑΘΡΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗ ΣΧΕΤΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ,ΜΟΡΑ Κ.Λ.Π.,ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 12:50:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χθες το βραδυ ή καλυτερα σήμερα ξημερωματα έβλεπα κάτι περίεργα όνειρα. ξαφνικά εκεί που έβλεπα τα όνειρα το δωμάτιο μου σκοτείνιασε σαν να μπηκε κάτι μεσα που μου έκριβε το όσο φως εμπαινε απο ενα μισάνοιχτο παράθυρο που είχα αφήσει. ξαφνικά ένιωσα δίπλα μου κάτι που μου έβαλε ενα πολυ μεγάλο μαξιλαρι κάτω απο το κεφάλι μου και μετα προσπαθουσα να το σηκωθω και με ενα αλλο μαξιλάρι δεν καταλαβα με εμποδιζε να δω οτιδηποτε η να φυγω. το σωμα μου δεν ειχε δυναμη , ωσπου καταφερα να το παραμερισω και να δω τι κριβοταν πισω. Ειδα μια αντρικη μορφη αλλα δεν ειδα προσωπο ηταν ηρεμη μορφη δεν μου επιτεθηκε αλλα μολις το ειδα εκλεισα τα ματια μου(στο ονειρο στο ξυπνιο μου??? ουτε που ξερω), παρελυσα και σκεφτηκα να το αφησω να με βαλει αυτο το πνευμα στο κρεββατι μου. Ενιωσα ενα μουδιασμα εναν πονο στους καρπους των χεριων μου... μετα ξυπνησα και πηγα και κοιμηθηκα στον καναπε του σαλονιου. δεν ξερω αν κατι τετοιο το ονειρευτηκα ή ηταν όντως αληθινο. πριν απο΄λιγο εγραψα μια προσωπικη εμπειρια στο Forum σχετικα με τα αστρικα ταξίδια. Ειναι οπι μοναδικες μου περιεργες ιστοριες απο οσο μπορω να θυμηθω.

Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sentna
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 04:15:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sentna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μμμμ....βασικα εχω κατι αντιστοιχο να διηγηθω...κοιμομουν οταν ξαφνικα ενιωσα οτι καποιος με κοιταζει κατα καποιον τροπο κατι ενιωσα και ξυπνησα...κοιταξα αστραπιαια στο αριστερο μερος του κρεβατιου μου και ακριβως διπλα απο το μαξιλαρι μου ειδα να στεκεται ορθιος ενας αντρας σχετικα νεος,εμφανισημος θα ελεγα και φορουσε μαυρο κουστουμι...με κοιταζε και ειχε τα χερια του κατεβασμενα και σταυρωμενα χαμηλα.εγω δεν ενιωσα φοβο οτι απειλουμαι απλα το μονο που μου ηρθε αυθορμητα να κανω ειναι να σκεπαστω και να πω στον εαυτο μου,"δεν ειναι δυνατον να υπαρχει...κοιμησου...." οπως καταλαβαινεται δεν τολμησα να ξανακοιταξω για να δω αν υπηρχε ακομα εκει και αν συνεχιζε να με παρατηρει....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 08:33:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα δεν μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο με αυτά που αναφέρετε κι ευτυχώς δηλαδή...
Έχω μόνο μία παρελθοντική εμπειρία που τώρα την έχω εξηγήσει με τη λογική.
Παρόλα αυτά αν μου συνέβαινε κάποιο τέτοιο περιστατικό θα το απέδιδα είτε στο οτι κοιμόμουν κι έβλεπα τόσο ζωντανό όνειρο που να νομίζω οτι ξύπνησα και είδα κάτι ή σε κάποια σκεπτομορφή.
Θα σας παραθέσω μία, ίσως και μόνη εμπειρία που έχω (εκτός κι αν είχα κι άλλες και δεν το θυμάμαι).
Όταν ήμουν παιδί, μέχρι τα 5-6 περίπου κοιμόμουν μόνος μου στο δωμάτιο μου, στο σπίτι των γονιών μου.
Θυμάμαι οτι πάντα φοβόμουν το σκοτάδι και πολύ συχνά έβλεπα εφιάλτες που με έκαναν να ξυπνάω έντρομος.
Ήταν Σάββατο ξημερώματα κι ο πατέρας μου είχε φύγει ήδη για την δουλειά του (τότε δούλευε και τα Σάββατα) κι η μητέρα μου κοιμόταν.
Εγώ είχα ξυπνήσει από ώρα αλλά παρέμεινα ξαπλωμένος και θυμάμαι οτι δεν είχε φέξει ακόμα αλλά έφτανε η ώρα που θα ξημέρωνε.
Ξαφνικά κοίταξα πρός την πόρτα του δωματίου μου κι είδα μία μαύρη ψηλή φιγούρα να με κοιτάει σα να είχε καρφώσει το βλέμμα της πάνω μου.
Δεν ξέρω κι εγώ σε πόσα δευτερόλεπτα βρέθηκα στο κρεβάτι της μητέρας μου φωνάζοντας της να ξυπνήσει...
Η μητέρα μου δε με πίστεψε όμως εγώ ξέρω πως είδα ό,τι είδα.
Δεν έβλεπα όνειρο, είχα ακούσει τον πατέρα μου να φεύγει από το σπίτι, η μητέρα μου κοιμόταν κι ο αδερφός μου ήταν στην κούνια...
Για χρόνια νόμιζα πως είχα δεί κάτι κακό και δαιμονικό.
Μεγαλώνοντας έπεισα τον εαυτό μου πως λόγω των φοβιών μου για το σκοτάδι ως παιδί και του να μένω μόνος μου για ώρες στο δωμάτιο μου άγρυπνος, πάσχοντας από αϋπνίες για χρόνια, είτε φαντάστηκα οτι είδα κάτι τέτοιο ή το δημιούργησε το μυαλό μου.
Ελπίζω τουλάχιστον να έχω δίκιο!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 08:55:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω παλι το ενιωσα να προσπαθει να μπει μεσα στο στομα μου και να περπαταει πανω μου σαν ζωο. αντισταθηκα και εφυγε. μια αλλη φορα ειχα ακουσει και ενα γελιο, οχι και τοσο αθωο...

Κι ολα αυτα που φοβαμαι ειναι ακομα εδω, σαν κερι που λιωνει η αγαπη καιει και λυτρωνει, ιερο και μεγα το χθες που κρυβει μια γυναικα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 10:51:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ELFEYE ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΝΟΠΑΡΑΛΥΣΗ ΣΕ ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕ ΙΑΤΡΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ,ΔΛΔ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΠΑΡΑΦΥΣΙΚΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΣΕΛΙΔΕΣ ΣΕ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΟΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΟΥΠΡΑΚΑΜΠΡΑ ΚΤΛ ΤΗΝ ΑΠΟΔΙΔΟΥΝ.ΓΡΑΨΕ ΥΠΝΟΠΑΡΑΛΥΣΗ+ΠΑΘΗΣΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΠΙΟ "ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ" ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.
ΑΝ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΑΡΑΙΑ Η ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΞΑΝΤΛΗΣΩ ΠΡΩΤΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ,ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΩΣΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΟ.ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΜΕΣΟ ΤΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΑΥΤΗΣ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΝΟΠΑΡΑΛΥΣΗ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟ ΑΠΟΔΙΔΟΥΝ ΣΤΟ ΟΤΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΠΡΙΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΝΕΚΡΩΝΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕΤΑΒΙΒΑΖΟΝΤΑΙ ΕΝΤΟΛΕΣ ΚΙΝΗΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΥΤΟΤΡΑΥΜΑΤΙΣΤΟΥΜΕ ΣΤΟΒΝ ΥΠΝΟ ΜΑΣ ΑΠΟ ΑΚΟΥΣΙΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΚΥΡΙΩΣ ΤΩΝ ΑΚΡΩΝ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΣΥ ΞΥΠΝΗΣΕΙΣ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ SAFE MODE TOTE EIΣΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΥΠΝΟΠΑΡΑΛΥΣΗΣ.
ΑΛΛΟΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΑΠΟΔΙΔΟΥΝ(ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ) ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΤΑΔΙΑ ΑΣΤΡΙΚΗΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ.ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΑΝ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΣΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ Η ΥΠΝΟΠΑΡΑΛΥΣΗ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΦΥΣΙΚΟ.ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΞΑΣΚΗΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΤΑΔΙΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΜΑΛΛΟΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΕΙΣ/ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ.
ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 11:10:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
tpt γειά σου! Είδα αυτό που έγραψες στον ELFEYE και θα ήθελα να μου πεις την γνώμη σου σε μια εμπειρια που είχα αυτό το καλοκαίρι στην Πάτμο. την έγραψα χθες στο θέμα με την αστρική προβολή. είχα ακουσει παλια σχετικα με το θεμα αλλα ουδεποτε θέλησα εχω μια τετοια εμπειρια. αν εχεις χρονο ριξε μια ματια και πες μου αν καταφερα να εχω ενα αστρικο ταξιδι χωρις να το προκαλεσω. σε ευχαριστω πολυ!

Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 00:48:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβαζω εδω και αρκετη ωρα ολα αυτα που λετε και εδω και στο topic της κυριας ΜΟΡΙΑ και παρολο που ξεκινησα πεπεισμενος οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΡΙΑ τωρα εχουν αρχισει να μου ερχονται στο μυαλο ανατριχιαστικες αληθηνες εμπειριες που ισως να συσχετιζονται με το θεμα.
Συνεβη πριν απο 1 χρονο στο σπιτι ενος συγγενη μου στη Ζακυνθο.Ημουν ξαπλωμενος και νυσταγμενος.Η ωρα ηταν 2 τα μεσανυχτα περιπου.Ξαφνικα και χωρις ΚΑΝΕΝΑ λογο αρχισα να φοβαμαι και να κουκουλονομαι με το σεντονι.Ενιωσα λιγακι σαν τον Daredevil καθως ο παραμικρος ηχος απο το δωματιο εφτανε στα αυτια μου και σημαινε σημα κινδυνου μεσα μου.Και οταν λεω ο παραμικρος ενοω τους κλασικους ηχους ενος δωματιου που γινονται αντιληπτοι μονο αμα απομονωθεις τελειως απο τον εξω κοσμο(παντζουρια,πορτες κλειστα αεροστεγως).Ξερετε τι ηχους,μικροτριξιματα στο παλιο ξυλινο πατωμα,μικροσκοπικα τακ-τακ,εναν υπερ-σιγανο ηχο που κανει το παλιο ντουλαπακι του κομοδινου οταν κουνηθει μερικα μικρο-χιλιοστα κτλ κτλ.Φυσικα φαινομενα τα παραπανω.Το θεμα ειναι ομως οτι ξαφνικα σε δευτερολεπτα εγινα 'ψειρας' και αρχισα να απομονωνω αυτους τους ηχους.
Και λοιπον την ωρα που τυληχτηκα με το σεντονι επαθα κατι και εμεινα ακινητος.Κρυος ιδρωτας με ελουζε.Πρεπει να σημειωθει οτι ημουν ξαπλωμενος πλαϊνα προς την πλευρα της τζαμοπορτας-μπαλκονιου,εκει δηλαδη που υπηρχε το φως απο την λαμπα του δημου.Ηξερα οτι καποιος ή μαλλον κατι με παρακολουθουσε απο την αλλη πλευρα.Εγω ουτε που τολμουσα να σκεφτω να γυρισω να δω τι ειναι.Απλα εμεινα ακινητος.Προσπαθησα να κουνηθω αλλα δεν τα καταφερα.Προσπαθησα να αναπνευσω κανονικα,αλλα παλι δεν τα καταφερα.Ειχα κοκκαλωσει τελειως.
Αυτο που με παρακολουθουσε πρεπει να ηταν ξαπλωμενο διπλα μου(διπλο κρεβατι)αφου ενιωθα ενα μικρο βαρος διπλα μου.Κατα την διαρκεια της παραλυσης μου διαφορες ανατριχιαστικες σκεψεις παιζανε στο μυαλλο μου.Μια απο αυτες ηταν οτι κοιμομουν στο ιδιο κρεβατι που κοιμοταν η πεθαμενη γιαγια μου..μπρρρ
Αν και δεν ειμαι τοσο θρησκομανης εκεινη την ωρα σκευτομουνα εναν αγγελο-πολεμιστη οτι θα ερθει να διωξει το παλιοπραμμα που ηταν διπλα μου.Ματαια ομως,καταλαβα οτι εγω θα πρεπε να το πολεμησω.Με την λιγοστη μου ενεργεια αρχισα να ψευτο-βηχω και να κανω μικρες κινησεις-φασαριοζικες-ωστε να σπασει η σιωπη.Οταν πια εφερα την κατασταση για λιγο στα ισια της πεταω το σεντονι σηκωνομαι με θαρρος κοιταω διπλα ...και ανακαλυπτω οτι το πλασμα ειχε φυγει.Θαρρος ηθελε μονο.θαρρος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 17:20:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχάς επέτρεψε μου να σε διορθώσω καλοπροαίρετα λέγοντας σου οτι αν υπάρχει αυτό το πλάσμα λέγεται Μόρα κι όχι Μοριά.
Συγκλονιστική η εμπειρία σου κι όπως πολύ σωστά είπες το μόνο που θέλει για να καταπολεμηθεί είναι θάρρος που πηγάζει μέσα από τον καθένα μας.
Ως γνωστόν, οι δαίμονες (προσωπικοί ή όχι) τρέφονται από τον φόβο μας...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
185 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 20:00:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα φίλοι μου,παρότι καινούργια στην παρέα νιώθω άνετα αναμεσά σας αφού μπορώ να μηλήσω για μένα όπως δεν μιλήσα ποτέ σε αγαπημένα μου πρόσωπα.
Από μικρό κοριτσάκι μου άρεσε να ζώ σε ένα δικό μου φανταστικό κόσμο κλεινόμουνα με της ώρες στο δωμα μου και ταξιδευα με τις κουκλές μου για παρέα σε άλλους κόσμους παραμυθένιους.
Μεγαλώνοντας ένιωθα μια τρίτη παρουσία στην ζωή μου ενας άνδρας σαν βουδιστής κάτι, στό σκοτάδι πάντα και πλαισιομένος απο φως καραφλός και πάντα να με παρακολουθεί στην εφηβία η επαφή γινόταν όλο και πιο έντονη ήταν τρομάκτικό για εμένα δέν μπορούσα να καταλάβω αν ήταν ιδέα μου ή όχι πάντως συμετήχε στην ζωή μου και στο είναι μου.
Κατι τραγικό μου συνεβη στα 18 μια καλή μου φίλη πεθαίνει απο καρκίνο στα 21 της αφήνοντας ενα μωράκι η σχεση φοβου με τον τύπο γήνεται πια σχέση λυτρωσης μέσα απο τον πόνο καταφεύγω σε εκείνον.
Εως οπού η σχέση αυτη με τρομοκράτησε τόσο ώστε να την αποδιώξω.
Τώρα πια στα 31ενα μου δεν ξέρω ακόμα αν ήταν γέννημα της φαντασίας μου ή οχι πάντος στην συνέχεια της ζωής μου πάντα ειχα αναπτυγμένες κάποιες ιδιαίτερες αισθήσεις.
Ισώς όλη οι ανθρωποι να της έχουν απλλά σε ορισμένους να εκδηλώνονται πιο ευκόλα ή πάλι κάποιοι να της αντιλαμβανόμαστε πιο ευκολα .
Ευχαριστώ που μου δώσατε την ευκαιρία να μιλήσω για αυτά.

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rebecca
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 01:18:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebecca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΑΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ ΜΑΖΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕ ΚΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΔΩΜΑΤΙΟ
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΥΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΧΩ ΔΙΗΓΗΘΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΞΑΝΑΔΙΗΓΗΘΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy