ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Χαιρετώ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ζαβαρακατρανέμιος
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 12:37:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ζαβαρακατρανέμιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νέος και αθώος ακόμα, πέρασα απ' έξω είδα φως, άκουσα φωνές και ομιλίες και μπήκα.
Αν έκανα καλά ή όχι θα φανή στο εγγύτατο μέλλον.

Πάντως σας χαιρετώ όλους και ελπίζω να γίνω δεκτός ως μέλος της παρέας σας, η οποία, όπως είδα στη λίστα των μελών, είναι πολύ μα πολύ μεγάλη.

Χαίρετε λοιπόν και υγιαίνετε!

Ζ.-

Μυθο-ΔΙΑ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
87 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 12:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυθο-ΔΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήρθες και καλή διαμονή


Φιλικά,
ΕλίναΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 12:51:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νέος ?

Αθώος ?

"Να 'ξερες πού έμπλεξες" (ΣτΣ... Τα εισαγωγικά λόγω του ότι η φράση ανήκει σε άλλον)


Αστειεύομαι (?)
Σου εύχομαι καλή παραμονή και γόνιμους και δημιουργικούς διαλόγους.
Καλό παιχνίδι με fair play

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 14:17:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς τον


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 19:49:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήρθες.
Χαμογέλα, καλή περιήγηση.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SeaHawk
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 22:32:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SeaHawk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
stay !

http://www.webfiloxenia.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 11:26:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

.

γουελ καμ!


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ζαβαρακατρανέμιος
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 12:01:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ζαβαρακατρανέμιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί μου φίλοι, σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

Oannes, αν σου πω ότι ήρθα για να μπλέξω, θα με πιστέψης; Το που έμπλεξα σίγουρα θα το μάθω στην πορεία

SeaHawk, θα μείνω όσο οι "συνθήκες" το επιτρέψουν.

Και φυσικά, Αφροδίτη, με χαμόγελο πάντα, ανεξαρτήτως "συνθηκών", χωρίς χαζοχαρουμενιά κατά το εφικτόν.

Ζ.-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nightingail
Νέο Μέλος

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 14:44:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nightingail  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ορίσατε φίλτατε και καλή παραμονή για όσο θελήσετε.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 20:01:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλως ηρθες.ωραιο ονομα


santaclaws is coming tonightΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 20:06:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ήρθα για να μπλέξω, θα με πιστέψης; Το που έμπλεξα σίγουρα θα το μάθω στην πορεία

καλό ήρθες λοιπόν , και καλά ξεμπεδρέματα


υγ. πως σου φανηκε το ψυχογράφημα;

`
...NachtischendeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ζαβαρακατρανέμιος
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 20:39:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ζαβαρακατρανέμιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πως σου φανηκε το ψυχογράφημα;

Eυστοχώτατο!
Tόσο ακριβές που θα έλεγα ότι κάναμε μαζί φαντάροι.

Άλλωστε δικό μου ήτανε το λάθος που ήμουνα εντός θέματος.


Z.-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 23:46:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
’λλωστε δικό μου ήτανε το λάθος που ήμουνα εντός θέματος.

Ε αυτό να λέγεται!

Καλώς ήρθες Ζαβαρακατρανέμιε στις συζητήσεις μας.
Σε καλωσορίζω, κι ας...είσαι εντός θέματος!

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ζαβαρακατρανέμιος
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 11:11:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ζαβαρακατρανέμιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ για την υποδοχή και την αποδοχή σας.


Ζ.-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 15:40:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
HELLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!

Καλώς μας βρήκες...............!!!!

-----------------------
"One can never rule out anything, but there are no facts to suggest it..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 16:47:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια !


quote:
Αν έκανα καλά ή όχι θα φανή στο εγγύτατο μέλλον.

αυτό θα εξαρτηθεί από σένα και μόνο...

quote:
αν σου πω ότι ήρθα για να μπλέξω, θα με πιστέψης;

εγώ πάλι θα σε πιστέψω...

ακριβώς μάλιστα όταν ξεκινάς την "καριέρα" σου εδώ με κάτι τέτοια...

quote:
χωρίς χαζοχαρουμενιά κατά το εφικτόν.

σαφές?

εύχομαι γόνιμους και δημιουργικούς διαλόγους, και ... καλή ψυχή!


Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ζαβαρακατρανέμιος
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 19:12:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ζαβαρακατρανέμιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εγώ πάλι θα σε πιστέψω...
ακριβώς μάλιστα όταν ξεκινάς την "καριέρα" σου εδώ με κάτι τέτοια...
σαφές?
εύχομαι γόνιμους και δημιουργικούς διαλόγους, και ... καλή ψυχή!


Galadriel Xαίρε !

Bόηθα λίγο σε παρακαλώ. Ποιά είναι ακριβώς τα "κάτι τέτοια", που προδικάζουν τα μπλεξίματα;

Όσο για καλή ψυχή... απ' αυτό έχω, όπως και καλή προαίρεση, μόνο που εξαρτάται από το δέκτη να το διαπιστώση. Aν και εφόσον έχει τη διάθεση γι αυτό, εξυπακούεται.

Kατά τα άλλα δεν φιλοδοξώ να κάνω καριέρα ούτε "καριέρα", γι αυτό και άφησα την πόρτα ανοιχτή μπαίνοντας.

Φιλικά
Z.-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2005, 21:03:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Kατά τα άλλα δεν φιλοδοξώ να κάνω καριέρα ούτε "καριέρα", γι αυτό και άφησα την πόρτα ανοιχτή μπαίνοντας.


εε.. ανοιχτή ε.. την πόρτα εννοώ

Ηi φίλε μου.. καλώς ώρισες.. .ξανά..?? χεχε..
Λοιπόν την πόρτα να την κλείσεις...
Το γιατί.?? Δεν υπάρχει λόγος να είναι ανοιχτή.
Εδώ στο esoterica θα βρείς .. οτι τραβάει η ψυχούλα σου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 15:11:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ave και σε σένα

το "κάτι τέτοια" που ανέφερα προσδιορίζεται από την παράθεση που προηγούνταν... όμως, να σε βοηθήσω λίγο ακόμα...

γενικά χαρακτηρισμοί για την ποιότητα και το ύφος των γραπτών των άλλων μελών μόνο "μπλεξίματα" μπορεί να φέρουν...

εφόσον μάλιστα τα επιδιώκεις ακόμα "χειρότερα" κατά την γνώμη μου...

οι καλές προθέσεις κρίνονται εκ του αποτελέσματος εδώ όπως και στην πραγματική ζωή...
είναι παρήγορο που ξεκινάς με αυτές αλλά να θυμάσαι πως ο δρόμος για την Κόλαση είναι στρωμένος με δαύτες..

όσο για την πόρτα... κλείστην ! κάνει ρεύμα και ξεπαγιάσαμε οι υπόλοιποι...


Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 16:11:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλως ηρθες και να ξερεις παντα οτι πρεπει να αναζητας την φιλικη αντιπαραθεση γιατι μονο τοτε εχει προηγηθει διαλογος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
185 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 18:12:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
welcome aboardλοιπόν και απο μένα φίλε μου

ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ζαβαρακατρανέμιος
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 20:03:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ζαβαρακατρανέμιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Galadriel: Nαι τώρα έγινε σαφές, κι ευχαριστώ για τις συμβουλές σου.
Διέπραξα το λάθος να εκφραστώ απορριπτικά για γραπτά άλλων μελών;
Δεν το θυμάμαι.
Aν έγινε, μάλλον για παρεξήγηση θα πρόκειται και δεν ήταν στις προθέσεις μου σίγουρα. Tο χιούμορ μου είναι πολλές φορές αμφιλεγόμενο και ως εκ τούτου επικίνδυνο, μα η οδός προς την κόλαση ελλείπει απ' τα άμεσα σχέδιά μου. Tους ζητώ λοιπόν συγγνώμη!

Aς μένει προς το παρόν και η πόρτα ανοιχτή για να μην αναγκαστώ στη "δεδομένη" στιγμή να πηδήξω από παράθυρο.
Kαι το κρύο θα λειτουργή ως υπόμνησις ότι βρίσκομαι ακόμα στην παρέα σας.

allzzaro
Oxygen_girl
VELISSARIE
TPIANTAΦYΛΛIA

Σας ευχαριστώ!

Tη φιλία μου προς όλους σας!
Z.-

Edited by - Ζαβαρακατρανέμιος on 26/09/2005 20:07:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 08:39:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζαβαρακατρανέμιος, αν και καθυστερημένα, να σου ευχηθώ κι εγώ καλή παραμονή στο forum και δημιουργικούς διαλόγους.
Και μακρυά από κακοτοπιές....

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 15:29:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αχμ... αυτό το καλωσόρισμα έχει βγει λίγο πιο μακροσκελές απ' ότι υπολόγιζα...

τέσπα... για να μην μένουν λάθος εντυπώσεις αγαπητέ , δεν νομίζω πως υποννόησα πουθενά πως έχεις ήδη εκφραστεί απορριπτικά για τα γραπτά άλλων μελών... εκτός αν σκοπεύεις να το κάνεις τώρα...

και το αμφιλεγόμενο χιούμορ καμμιά φορά είναι μια καλή δικαιολογία για να το κάνει κανείς αυτό... ελπίζω να μην την χρησιμοποιήσεις...

έχω όμως την πολύ ισχυρή εντύπωση πως κατάλαβες επακριβώς (γμτ το κοπυράϊτ μου γμ... !) τι εννοώ...

να υπενθυμίσω ακόμα πως από τότε που βρέθηκε το συγνώμη χάθηκε το φιλότιμο... οπότε και σ'αυτό καλό είναι να δείχνουμε εγκράτεια

αν χρειαστεί να "πηδήξεις απ' το παράθυρο" πάντως σε διαβεβαιώ, πως θα σε διευκολύνουμε ....

οπότε κλείστην την ρημάδα... μπάζει!

αν θες να σε θυμόμαστε κάντο με πιο δημιουργικό τρόπο


Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ζαβαρακατρανέμιος
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 22:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ζαβαρακατρανέμιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dying_Incubus Xαίρε αγαπητέ!

Galadriel Nα σου εκμυστηρευτώ κάτι. Tο καλωσόρισμα βγήκε μακροσκελές γιατί εγώ το επεδίωξα εντέχνως, προκειμένου να κρατήσω την προσοχή σου.
Ως προς τις ικανότητές μου για κατανόηση... Aρκεί να σου πω ότι έσκασα μονιμά αρχιλοχία, που έφυγε φωνάζοντας: "Aει στο διάολο πανηλίθιε, επί ένα τέταρτο προσπαθώ και δεν μπορείς να καταλάβης ένα απλό πράμα".
Tο τι ήταν το απλό πράμα και πως ο ίδιος το είχε εμπεδώση, ας το αφήσουμε. Tο ζήτημα είναι ότι ως "ηλίθιος" και πανθομολογουμένως αρχιβλάξ, γλύτωσα πολλά και υπέστην περισσότερα, αλλά αυτό είναι μιά άλλη γελαστερή ιστορία.
H προϊστορία πάντως αυτού του γεγονότος είναι το ερώτημα του λοχία εκπαιδευτή προς τον νεοσύλλεκτο εμένα:
"Πετάει ρε ο γάϊδαρος;"
"Άμα είναι μάγκας σα κι εμένα, βέβαια πετάει" απήντησα το... ξιφούνι.
Tο δίδαγμα που συνήγαγα από την αντίδραση του εν λόγω "ανωτέρου" είναι η αιτία για την ιστορία που σου διηγήθηκα.

Aπό τα προηγούμενα θα κατανοείς φαντάζομαι ότι έχω δείκτη ευφυίας μεγάλης ελαστικότητας, αυξομειούμενο κατά τις περιστάσεις, ο δε Eρμής, ως προστάτης των ψευτών και απατεώνων, ας με οδηγεί πάντα στα δέοντα.

H πόρτα εδώ κλείνει γιατί αν τη γλυτώσατε εσείς εγώ ήδη συναχώθηκα.
Παρεκτός κι αν μ' έπιασε η γρίππη των πουλερικών, αλλά δεν νομίζω.
Kότες εδώ δεν έχει, έτσι δεν είναι;

Oι συγνώμες λοιπόν κομμένες για να διασώσουμε το φιλότιμο...
H πόρτα έκλεισε...

Mένει τίποτ' άλλο;

A, ναι!

Nα σας εκφράσω και πάλι τη φιλία μου και
να σας ευχηθώ καλό βράδυ!
Z.-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 23:57:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω δε σε καλωσοριζω αν δε μου πεις απο που βγαινει το ονομα σου...

χρονια ακουω το τραγουδι, και οποτε ρωταω τι σημαινει, η δεν ξερουν, η γελανε και αλλαζουν θεμα...

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 00:38:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ααααααααααα!!!!
τωρα το καταλαβα!!!
Και μου αρεσει οτι οταν τον πρωτοεπιασα, επρεπε να ζητησω και συγνωμη!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 00:48:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητοί μου φίλοι, σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

Oannes, αν σου πω ότι ήρθα για να μπλέξω, θα με πιστέψης; Το που έμπλεξα σίγουρα θα το μάθω στην πορεία

SeaHawk, θα μείνω όσο οι "συνθήκες" το επιτρέψουν.

Και φυσικά, Αφροδίτη, με χαμόγελο πάντα, ανεξαρτήτως "συνθηκών", χωρίς χαζοχαρουμενιά κατά το εφικτόν.

Ζ.-


Και που την ηξερες την Αφροδιτη, σαν νεο μελος;
Προλαβες και διαβασες ολα τα μυνηματα της;
Η ειλικρινεια ειναι ο καλυτερος βοηθος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ζαβαρακατρανέμιος
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 02:58:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ζαβαρακατρανέμιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εγω δε σε καλωσοριζω αν δε μου πεις απο που βγαινει το ονομα σου...
χρονια ακουω το τραγουδι, και οποτε ρωταω τι σημαινει, η δεν ξερουν, η γελανε και αλλαζουν θεμα...

Δεν μπορώ να σου πω με απόλυτη σιγουριά, αλλά υποθέτω ότι ο Mαρκόπουλος δημιούργησε ένα όνομα από τη σύνθεση των λέξεων:
1. Z[HN]A = Δίας. Άκουσα πως οι κρητικοί λένε ακόμα και σήμερα Nη Zα= μα το Δία. Eλπίζω ο Pιζίτης να το επιβεβαιώση, γιατί οι Pεθυμνιώτες και οι Hρακλειώτες που ρώτησα δεν το γνώριζαν.
2. BAPA πιθανόν από το ρήμα βαρώ
3. KATPA από το quatro = αριθμός τέσσερα
4. ANEMOI

O Zεύς βαρά (ηχεί ή κτυπά) στους τέσσερεις ανέμους.

Φυσικά η παραπάνω εξήγηση είναι αυθαίρετη και μόνο ο ίδιος ο συνθέτης θα μπορούσε να σου δώση τη σωστή πληροφορία. Tο ψευδώνυμο είναι επίσης τυχαίο, που μου ήρθε στο μυαλό έτσι την ώρα που έκανα την εγγραφή.

Z.-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 18:46:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειαα...

χμ... χαίρομαι για την αυτοπεποίθηση που έχεις ως προς τις ικανότητες σου να κρατήσεις την προσοχή μου...
αναρωτιέμαι βέβαια, σε τι θα σε εξυπηρετήσει αυτό, γιατί αν δεν γράψεις κάτι πιο ενδιαφέρον (για τα δικά μου γούστα πάντα) σε βλέπω να την χάνεις....

όσο για τον Ερμή... τον αδικείς με το να μεταφέρεις εδώ μόνο αυτές του τις ιδιότητες... να υπενθυμίσω μόνο μία ακόμα...
ήταν και ψυχοπομπός.... δεδομένου ότι είναι κυβερνήτης του ζωδίου μου θα πρότεινα να επανεξετάσεις εκείνο το "καλή ψυχή" που είπα στην αρχή...

ελαστική ευφυία λοιπόν.... μάλιστα... μάλιστα... με το μαλακό τότε αγαπητέ τις αυξομειώσεις γιατί κάπως έτσι χαλαρώνει κάποτε το λάστιχο....

την έκλεισες την πόρτα ε? κακώς! μην πιστεύεις όλα όσα σου λένε...

γιατί όπως έλεγε (πολύ πετυχημένα) κάποτε κάποιος "η είσοδος δωρεάν, η έξοδος επικίνδυνη"!

αυτά...


Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 18:48:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Y.Γ.

quote:

quote:

Αγαπητοί μου φίλοι, σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.
Oannes, αν σου πω ότι ήρθα για να μπλέξω, θα με πιστέψης; Το που έμπλεξα σίγουρα θα το μάθω στην πορεία
SeaHawk, θα μείνω όσο οι "συνθήκες" το επιτρέψουν.
Και φυσικά, Αφροδίτη, με χαμόγελο πάντα, ανεξαρτήτως "συνθηκών", χωρίς χαζοχαρουμενιά κατά το εφικτόν.
Ζ.-


Και που την ηξερες την Αφροδιτη, σαν νεο μελος;
Προλαβες και διαβασες ολα τα μυνηματα της;
Η ειλικρινεια ειναι ο καλυτερος βοηθος.


τώρα κατάλαβες λίγο καλύτερα τι έλεγα αγαπητέ?


G.


in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy