ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Χαιρετώ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 20:47:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και φυσικά, Αφροδίτη, με χαμόγελο πάντα, ανεξαρτήτως "συνθηκών", χωρίς χαζοχαρουμενιά κατά το εφικτόν.

Ζ.-


Γενικότερα σε ανθρώπους ώριμους και αποδεδειγμένα ψαγμένους την χαζοχαρουμενιά δεν την συναντάς και σαν λέξη είναι απούσα από τα λεξικά, δεν την συναντάς, εκτός αν πρόκειται γιά ηλιθίους και σε βεβαιώ μαζί με τα καλωσορίσματα ότι δεν υπάρχουν εδώ μέσα. Ο κάθε ένας έχει και αυτό το κάτι που εμπλουτίζει το φόρουμ. Και από τους παρόντες και από τους αποχωρήσαντες.
Σε forum εσωτερισμού η χαζοχαρουμενιά κάπως δεν μου κολλάει.
Μήπως εννοείς η χαζοευγένεια και η χαζοτυπικότητα. Η χαζοανεκτικότητα. Να το ψάξω.
Χαιρετώ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ζαβαρακατρανέμιος
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 21:57:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ζαβαρακατρανέμιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γενικότερα σε ανθρώπους ώριμους και αποδεδειγμένα ψαγμένους την χαζοχαρουμενιά δεν την συναντάς και σαν λέξη είναι απούσα από τα λεξικά, δεν την συναντάς, εκτός αν πρόκειται γιά ηλιθίους και σε βεβαιώ μαζί με τα καλωσορίσματα ότι δεν υπάρχουν εδώ μέσα. Ο κάθε ένας έχει και αυτό το κάτι που εμπλουτίζει το φόρουμ. Και από τους παρόντες και από τους αποχωρήσαντες.
Σε forum εσωτερισμού η χαζοχαρουμενιά κάπως δεν μου κολλάει.
Μήπως εννοείς η χαζοευγένεια και η χαζοτυπικότητα. Η χαζοανεκτικότητα. Να το ψάξω.
Χαιρετώ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]

Aφροδίτη, για τον εαυτό μου μιλούσα.

Ότι δηλαδή θα διατηρήσω το χαμόγελο, όπως μου το προτείνεις, χωρίς να γίνομαι χαζοχαρούμενος, όσο μπορώ.

Mην αποπροσανατολίζεσαι.
Z.-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 22:04:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Γενικότερα σε ανθρώπους ώριμους και αποδεδειγμένα ψαγμένους την χαζοχαρουμενιά δεν την συναντάς και σαν λέξη είναι απούσα από τα λεξικά, δεν την συναντάς, εκτός αν πρόκειται γιά ηλιθίους και σε βεβαιώ μαζί με τα καλωσορίσματα ότι δεν υπάρχουν εδώ μέσα. Ο κάθε ένας έχει και αυτό το κάτι που εμπλουτίζει το φόρουμ. Και από τους παρόντες και από τους αποχωρήσαντες.
Σε forum εσωτερισμού η χαζοχαρουμενιά κάπως δεν μου κολλάει.
Μήπως εννοείς η χαζοευγένεια και η χαζοτυπικότητα. Η χαζοανεκτικότητα. Να το ψάξω.
Χαιρετώ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]

Aφροδίτη, για τον εαυτό μου μιλούσα.

Ότι δηλαδή θα διατηρήσω το χαμόγελο, όπως μου το προτείνεις, χωρίς να γίνομαι χαζοχαρούμενος, όσο μπορώ.

Mην αποπροσανατολίζεσαι.
Z.-


[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 22:06:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Γενικότερα σε ανθρώπους ώριμους και αποδεδειγμένα ψαγμένους την χαζοχαρουμενιά δεν την συναντάς και σαν λέξη είναι απούσα από τα λεξικά, δεν την συναντάς, εκτός αν πρόκειται γιά ηλιθίους και σε βεβαιώ μαζί με τα καλωσορίσματα ότι δεν υπάρχουν εδώ μέσα. Ο κάθε ένας έχει και αυτό το κάτι που εμπλουτίζει το φόρουμ. Και από τους παρόντες και από τους αποχωρήσαντες.
Σε forum εσωτερισμού η χαζοχαρουμενιά κάπως δεν μου κολλάει.
Μήπως εννοείς η χαζοευγένεια και η χαζοτυπικότητα. Η χαζοανεκτικότητα. Να το ψάξω.
Χαιρετώ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]

Aφροδίτη, για τον εαυτό μου μιλούσα.

Ότι δηλαδή θα διατηρήσω το χαμόγελο, όπως μου το προτείνεις, χωρίς να γίνομαι χαζοχαρούμενος, όσο μπορώ.

Mην αποπροσανατολίζεσαι.
Z.-


To κάθε χαμόγελο είναι όμορφο και σεβαστό. Δεν είναι ποτέ χαζούλικο.
Είναι τρυφερό να γελάμε σε δύσκολους καιρούς. Πίστεψέ με.
Δεν αποπροσανατολίζομαι.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ζαβαρακατρανέμιος
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 22:13:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ζαβαρακατρανέμιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τώρα κατάλαβες λίγο καλύτερα τι έλεγα αγαπητέ?
G.

Φευ, ναι!


Z.-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 23:31:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
εγω δε σε καλωσοριζω αν δε μου πεις απο που βγαινει το ονομα σου...
χρονια ακουω το τραγουδι, και οποτε ρωταω τι σημαινει, η δεν ξερουν, η γελανε και αλλαζουν θεμα...

Δεν μπορώ να σου πω με απόλυτη σιγουριά, αλλά υποθέτω ότι ο Mαρκόπουλος δημιούργησε ένα όνομα από τη σύνθεση των λέξεων:
1. Z[HN]A = Δίας. ¶κουσα πως οι κρητικοί λένε ακόμα και σήμερα Nη Zα= μα το Δία. Eλπίζω ο Pιζίτης να το επιβεβαιώση, γιατί οι Pεθυμνιώτες και οι Hρακλειώτες που ρώτησα δεν το γνώριζαν.
2. BAPA πιθανόν από το ρήμα βαρώ
3. KATPA από το quatro = αριθμός τέσσερα
4. ANEMOI

O Zεύς βαρά (ηχεί ή κτυπά) στους τέσσερεις ανέμους.

Φυσικά η παραπάνω εξήγηση είναι αυθαίρετη και μόνο ο ίδιος ο συνθέτης θα μπορούσε να σου δώση τη σωστή πληροφορία. Tο ψευδώνυμο είναι επίσης τυχαίο, που μου ήρθε στο μυαλό έτσι την ώρα που έκανα την εγγραφή.

Z.-


;;;;;;;;
;;;;;;;;
Στην δικη μου περιοχη η λεξη σημαινει "οσα παιρνει ο ανεμος", "ο,τι βρεξει ας κατεβασει...", "απο δω παν κι αλλοι...", "κανε οτι σου γουσταρει...", και γενικως... γραψτα ολα κανονικα....
Καλη εκδοχη οταν δεν εισαι στις καλες σου,
Ασχημη οταν την υιοθετεις σαν τροπο συμπεριφορας.
Αφου δεν ηξεραν οι ιδιοι οι Κρητικοι, εσυ πως εβγαλες το συμπερασμα;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 00:11:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτη η λεξη (Ζαβαρακατρανεμια) δεν υπαρχει στο ελληνικο λεξικο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 00:15:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια δεν τελειωσα την απαντηση μου και συγχωρεστε με. την εχω πατησει απο ιο και δεν ξερω τι να κανω!!
προσπαθω παλι. ελπιζω να το παρετε


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 00:22:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγραψα πολλα αλλα σβηστηκαν.
Παντως δεν θα υποχωρησω απο την πρωτη εντυπωση μου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2005, 15:30:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλησπέρα...

κατάλαβες λοιπόν ε?.... χαίρομαι...

τώρα επί του "θέματος"....


ρίξτε μια ματιά εδώ :

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=1&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=1498


Galadriel


in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ζαβαρακατρανέμιος
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 12:17:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ζαβαρακατρανέμιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή φίλη, Galadriel, ανέτρεξα στο θρέντ που μου προτείνεις και το διάβασα. Η σύνδεση του συγκεκριμένου τραγουδιού με τη Μασονία ( ! ) μου άνοιξε την όρεξη, αλλά δυστυχώς... άνθρακες ο θησαυρός, με το "φάουλ" να διαπράττεται από τ' αποδυτήρια ακόμα.

Τελικώς νομίζω ότι το συγκεκριμένο τραγούδι δεν είναι άλλο από τη γνωστή διάθεση του Μαρκόπουλου να παίζη με τους ήχους. Η εποχή άλλωστε που το έγραψε προσφερόταν για "παράξενα" δημιουργήματα, που υποδήλωναν κάποια σημασία-φάντασμα, που όσο κι αν έψαχνες δεν θα την έβρισκες. Τα τελευταία ίσως υπολείμματα του φουτουριστικού κινήματος -αποτυχημένη μετάλλαξη του ντανταϊσμού, στην υπηρεσία του ιταλικού φασισμού- το οποίο αρεσκόταν πολύ στη χρήση ήχων χωρίς σημασία, και που στη δεκαετία του '60 ήδη έπνεε τα λοίσθια; Μπορεί.

Το ζήτημα είναι ότι κάποιοι ακόμα και σήμερα ψάχνουν να βρουν το τίποτα μέσα απ' το μηδέν, ανακατεύοντας διάφορα υλικά-λέξεις, που προκαλούν μεν το ενδιαφέρον, κάνουν εντύπωση και μετά, όταν πρέπει τα ισχυριζόμενα να εξηγηθούν, "παφ" σκάει το μπαλονάκι γεμίζοντας το χώρο με... καθαρό αέρα.

Άλλωστε έτσι γίνεται και η ανίχνευση της "αλήθειας" του πέραν του φυσικού: "Τυφλό σύστημα" και γενικώς έπεα πτερόεντα.

Τη φιλική καλημέρα μου
Ζ.-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MayaMaya
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2005, 18:10:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MayaMaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας, είμαι ένα ακόμα νέο μέλος. Μόλις εχθές διάβασα λίγο από τις κουβέντες σας. Μου φανήκατε εντυπωσιακοι! Λίγα για μένα: Υποφέρω από μία γενικότερη δυσλεξία άλλοτε μου βγαίνει έντονα άλλοτε λιγότερα. Ας πούμε ότι γράφω ιστοριούλες τρόμου και σοφίας. Βέβαια στο φόρουμ δεν ξέρω αν θα γραφω έτσι γιατί είναι κάτι πιο προσωπικό και δεν έχω συνηθίσει.
Πάντως θα το παλέψω. Μήπως μπορείτε κάποιος σας να μου προτείνει ένα thread που γράφετε κυρίως για ενδιαφέροντα όπως η συγγραφή(μυθιστορήματος,θεατρικού και σεναρίου);
Μάκια ΜayaMaya...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
matmat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
319 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2005, 18:59:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matmat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σας, είμαι ένα ακόμα νέο μέλος. Μόλις εχθές διάβασα λίγο από τις κουβέντες σας. Μου φανήκατε εντυπωσιακοι! Λίγα για μένα: Υποφέρω από μία γενικότερη δυσλεξία άλλοτε μου βγαίνει έντονα άλλοτε λιγότερα. Ας πούμε ότι γράφω ιστοριούλες τρόμου και σοφίας. Βέβαια στο φόρουμ δεν ξέρω αν θα γραφω έτσι γιατί είναι κάτι πιο προσωπικό και δεν έχω συνηθίσει.
Πάντως θα το παλέψω. Μήπως μπορείτε κάποιος σας να μου προτείνει ένα thread που γράφετε κυρίως για ενδιαφέροντα όπως η συγγραφή(μυθιστορήματος,θεατρικού και σεναρίου);
Μάκια ΜayaMaya...

Καλώς ήλθες ...
μην νομίζεις ολοι απο κάτι υποφέρουμε αλωστε
και ο Αινσταίν δυσλεκτικός ήταν!!!
Σάν Νέος κι εγώ εδώ το μόνο που θα σου ευχηθώ είναι καλά να περάσεις
οσο για το που να ανπτύξεις τις συγγραφικές σου ανησυχίες
θα σου πούν οι υπόλοιποι φαντάζωμε..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MayaMaya
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2005, 19:42:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MayaMaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέρεις κάτι εχθες χαζευα ένα από τα thread και ήταν η φάση που ο καθένας έγραφε τι του αρέσει να γράφει π.χ. σενάριο ιστορίες και άλλα τινά. Σημερα όμως που μπήκα στο φορουμ δε μπορώ με καμία περίπτωση να το βρω.
Σε ευχαριστώ πάντως...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
matmat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
319 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2005, 19:54:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matmat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ξέρεις κάτι εχθες χαζευα ένα από τα thread και ήταν η φάση που ο καθένας έγραφε τι του αρέσει να γράφει π.χ. σενάριο ιστορίες και άλλα τινά. Σημερα όμως που μπήκα στο φορουμ δε μπορώ με καμία περίπτωση να το βρω.
Σε ευχαριστώ πάντως...


Για δες μήπως ειναι αυτό!!

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3100

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MayaMaya
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2005, 20:36:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MayaMaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ασε το βρήκα μετά από ώρες βλακείας...
Βασικά νόμιζα ότι το subforum είχε μόνο μία σελίδα.
Να μούντζα στην μάπα μου.

Λίγα για μένα ακόμα. Ασχολούμε με pc και είμαι συλλέκτης σπάνιας μουσικής. Έχω 300 giga βέβαια και αρκετή σαβούρα. Μαρέσει πολύ η μουσική. Βέβαι σπίτι μου για να μην τρελαθώ ακούω ατμοσφαιρικά αλλά όταν είμαι με παρέα κυρίως electro-gothic. Oxi ότι μπορεί να σας νοιάζει αλλά έτσι για την ηλεκτρονική μας γνωριμία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ας πουμε ότι μοιάζω με ευχούλη. Έχω πολλά μαλλιά όσο το μισό μου σώμα και αστραφτερά του αίματος νύχια ως τέρατος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hewhoislikei
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 15:13:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hewhoislikei  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ζαβαρακατρανεμοια, ζα βαρα κατρα νε μοια
ηλεος
ηλεος
ναμα, ναμα, ναμα,
νεμοια

Αφου ο Διονυσος περασε απο την Περσια, δια του ζοροαστρησμου(η αρχικη επιρροει του μονοθεισμου) και ηρθε στην ελλαδα, το διονυσιακα οργεια πηραν αλλη μορφη.
ο θεος που τρωγετε απο τους πιστους του δεινει παραδειγμα για μεταγεννεστερες θρησκειες, ετσι και σημερα λαμβανουμε σωμα και αιμα χριστου.
το ονομα του μελους Ζ.- ειναι απο μια αρχαια προσευχη η οποια λεγοταν στις διονυσιακες και μετα στις ορφικες τελετες.

Στον τελευταιο πειρασμο ο Καζαντζακης αναφερεταλ στον Αδοναι, ο οποιος προυπαρχει τον διονυσο και τον χριστο.
ο θεος αδοναι κατα τους πιστους στην μεση ανατολη/ μεσοποταμια ηταν θεος ομορφος, μη-πολεμικος που στην μεταφορα του στον παραδεισο εμεινε αθανατος και συμβουλος/προστατης πλεον του ανθρωπου.
ακομα και σημερα το ονομα αδοναι ειναι νομημο ονομα του θεου.

αδοναι
λαμα
λαμα
σαβαχθιανει

ειναι πασυγνωστο αυτο το ρητο και ειναι παραφθορα της προσευχεις αφου υπαρχει και η παραφθορα τις γλωσσας.
στις μεταφρασεις, ή μαλλον καλυτερα, στις μεταδωσεις φιλοσοφικων και πολυτισμικων περιεχομενων αναμεσα στις διαφορες φυλες τοτε, υπηρξε παραερμηνευση σημαντικων γεγονοτων. ετσι και σημερα επικρατει το μπαχαλο αναμεσα στις παγκοσμιες θρησκειες
βεβαια ο καθε ανθρωπος εχει και δικια του εκδοχη για την κατασταση της ζωης, ετσι και η λαοι εχουν κοινα στοιχεια αντιληψης μεταξυ τους, γιαυτο ταυτιζονται και εθνηκοποιουνται.
το τι ακριβος σημαινει η προσευχη, κατα γραμμα και εννοια τις λεξεις τις δεν μπωρω να ερμηνευσω. πως ηταν προσευχη ειναι δεδομενο ομως.
την ερμηνεια που δεινει για το ονομα του δεν ειναι σωστη κατα αυτη την εκδοχη.

ελπιζω να προκαλω με την αποψη μου, και αν παρεξηγηθει ελπιζω να οδηγησει σε καλυτερη διαφωτιση στο θεμα και οχι εγωιστικες κοντρες.

προσεξτε παρακαλω πως αν παραλειπτω μερικα σημεια, ειναι σκοπιμα και οχι απο ημη-μαθεια/αμαθεια.

προτιμω κομματια τις αληθειας μεμονομενα αφου μια ολοκληη εικονα δεν υπαρχει αυτη την στιγμη.
ειναι αναζητηση ζωης αυτη και δεν θα μπω αναλυτηκα ακομα στα θεματα σας αφου δεν γνωριζω επιπεδο γνωσης αναμεσα στους συνανθρωπους μου εδω στο site.

τα φαινομενα δεν απατουν παντα, οταν καταλαβαινει κανεις πως ειναι κομματια κατι αλλου.

ευχομαι να ειναι ευκαρπες οι ανταλλαγες των αποψεων μας.
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΕΧΩΜΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΑΕΞΗΓΗΣΗ, ΔΙΩΡΘΩΣΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΕΙΡΗΣΗ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ.
ευχαριστω για την ευκαιρια να εκφραστω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2005, 17:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
κάποιοι ακόμα και σήμερα ψάχνουν να βρουν το τίποτα μέσα απ' το μηδέν


Απομονώνω την φράση από τον περίγυρο της (με τον οποίο συμφωνώ απόλυτα) για να πούμε κάτι παραπάνω...

πάς πουθενά? (λέει...) έλα μαζί μας! bambacha

το θέμα δεν είναι να βγάζεις τίποτα απ' το μηδέν, αλλά να βγάζεις απ' το μηδέν γενικότερα...

και ποιος άραγε θα το κρίνει αυτό? το μηδέν του καθενός είναι διαφορετικό .... ο καθένας καλείται να ολοκληρώσει το μηδέν του και ο όφις τελικά να φάει την ουρά του επιτυχώς...

bambacha λοιπόν αγαπητέ


Galadriel

bitch and bites

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2005, 19:33:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να μούντζα στην μάπα μου.

και πολυ καλα εκανες]

quote:
Βασικά νόμιζα ότι το subforum είχε μόνο μία σελίδα.


quote:
Μήπως μπορείτε κάποιος σας να μου προτείνει ένα thread που γράφετε κυρίως για ενδιαφέροντα όπως η συγγραφή(μυθιστορήματος,θεατρικού και σεναρίου);

δεν μπορω να καταλαβω γιατι γραφετε στα αγγλικα μερικες λεξεις οπως το thread και το subforum.και πουνα ξερω εγω τι σημαινουν ολα αυτα ?
επειδη τυχαινει να γραφω και εγω ιστοριες τρομου και θριλερ με αρρωστημενους χαρακτηρες π.χ{μανα τραβεστι που συνουσιαζεται με τα παιδια της} θα μπορουσα να σε βοηθησω....αν μου ελεγες τι σημαινουν αυτα στα Ελληνικα!

santaclaws is coming....to town!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2005, 15:15:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
test

ουτε χθες ηρθα
ουτε αυριο θα φυγω


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Katastrofi
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 00:18:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Katastrofi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας και χαρά σας, είμαι κι εγώ νέο μέλος και σας το λέω από τώρα ότι βαριέμαι το πολύ γράψιμο!!!

Ελπίζω να μην είναι υποχρεωτικό να γράφω πολλά!!!

Είδα μερικούς που γράφουν γράφουν γράφουν ακόμα γράφουν και ποιοί τα διαβάζουν αλήθεια!!

Ελπίζω να έγραψα και στο σωστό μέρος!!

Πω Πω άγχος!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2006, 21:57:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας φίλοι μου,παλιότεροι συνταξιδιώτες στο άγνωστο και σίγουρα θεατές του ΑΝΕΞΗΓΗΤΟΥ...
Κάποιοι ελπίζω να με θυμάστε,οι νεότεροι τους χαιρετώ και ελπίζω σε καινούριες συζητήσεις να τα πούμε..
Για δύο πέρίπου χρόνια έμεινα σιωπηλός αναγνώστης σας,ακόμα και αν αρνήθηκα κάποιες συναντήσεις λόγω προσωπικών επιλογών (ελπίζω σεβαστές από το esoterica)!Ωστόσο παρέμεινα και εξελίχθηκα φανατικός αναγνώστης των θεμάτων του ΠΑΡΑΞΕΝΟΥ,άλλωστε εκεί "κατοικώ",και χαίρομαι που τα μέλη πλήθυναν σε αριθμό και επίπεδο...

Οι μέρες λοιπόν συνταξιδιώτες είναι δύσκολες και σίγουρα τίποτα δεν είναι τυχαίο...ας κρατήσουμε αυτό για αρχή...

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zolotas
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 13:21:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zolotas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα και παλι στα μελη του φορουμ .......ειδα πορτα ανοιχτη και μπηκα.....τωρα αν επεσα στο κλουβι με τις τρελλες ...θα διξει.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 16:58:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γειά σου ρε zolota γίγαντα!!!

Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elbereth129
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2006, 19:13:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elbereth129  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος elbereth129  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hello!
καινούρια κι εγώ εδω....ενδιαφέρουσα φαίνεται "η παρέα σας"(γι'αυτό αλλοστε εγινα κ μέλος...)τεσπά,see you around guys.

listen to your new-sprung Ways,
Remember Now your diff'rent Days.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2006, 19:31:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς την

quote:
ενδιαφέρουσα φαίνεται "η παρέα σας"

Κι ακόμα δεν είδες τίποτα

Ετοιμάσου για "γερές" συζητήσεις". Για χριστιανοεβραιοδωδεκαθεϊσμούς, εξωγηινομασονοreptilians και πολλά άλλα όμορφα

Μη σκοτώνεις τα κουνούπια...άλλοι σου πίνουν το αίμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elizabetta20
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2006, 13:47:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elizabetta20  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ!!
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΑ ΕΝΑ SITE ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΘΕΜΑΤΑ Κ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΙΝΕΣ(ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ)ΟΠΟΥ ΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΝΕΤΑ Κ ΚΡΑΖΟΥΝ ΤΟ ΚΑΘΕ ΤΙ ΠΟΥ ΛΕΩ!ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΙΜΑΙ ΑΦΕΛΗΣ Κ ΑΝΑΣΦΑΛΗΣ(ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΥΡΙΕΣ)ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΣΚΥΛΟΤΡΑΓΟΥΔΑ,ΛΕΩ Σ'ΑΓΑΠΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΘΕΛΩ(ΤΙ????ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΤΑ)ΔΕΝ ΦΟΡΑΩ ΞΕ@@ΛΑ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΟΥ.ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΛΗ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ!!!
ΑΣ ΣΥΣΤΗΘΩ..ΕΙΜΑΙ Η ΛΙΖΑ 20 ΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Κ ΣΥΓΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2009, 18:55:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επαναφέρω το θέμα ώστε να δώσουμε την ευκαιρία στα νέα μελή να γράψουν
Τα πρώτα τους μηνύματα και να σπάσει ο πάγος χαιρετίζοντας τους εμείς οι παλαιότεροι .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2009, 19:08:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και πολυ καλα εκανες φιλε Open Mind... ετσι, θα ειναι ενα "πρωτο" βημα προσεγγισης των "Στραb..." εεε των νεων μελων ηθελα να πω


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2009, 00:52:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
PREDATOR-ετσι, θα ειναι ενα "πρωτο" βημα προσεγγισης των "Στραb..." εεε των νεων μελων ηθελα να πω

Ναι, αλλά αφού περάσουν πρώτα την τριήμερη δοκιμασία που επιβάλλεται …

Διαμονή σε στοιχειωμένο σπίτι (0:00 έως 05:00), επίκληση τουλάχιστον μιας οντότητας από τους Μεγάλους παλαιούς (Κθούλου), Γιογκ Σοθώθ και περισυλλογή εκτοπλάσματος (μύξας..) από τα ρουθούνια του .

Οι υπόλοιπες δοκιμασίες δεν λέγονται για να μην τους τρομοκρατήσουμε…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy