ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Η λύση του μυστηρίου του κοριτσίού με τα γυάλινα μάτια.
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΤΚΜΤΓΜ
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2005, 22:36:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΚΜΤΓΜ
Μέλη του forum,χαίρεται.
Με λένε Βασίλη,και τον Ιούνιο της φετινής χρονιάς είχα δημοσιεύσει τη λύση για την αντιμετώπιση της Μόρας.Παρόλο που ο σκοπός μου ήταν να βοηθήσω όσους βασανιζόντουσαν από φριχτά βράδια,υπήρξαν κάποια μάλλον ανώριμα σχόλια,ενά απ'αυτά αν θυμάμαι οτί ήμουν ματαιόδοξος.Φυσικά οι περισσότεροι από εσάς ήσασταν πολύ ευγενικοί,ασχέτως του αν πιστέψατε τη θεωρία μου.Παρ'όλ'αυτά,εκνευρίστηκα από τα ''έξυπνα'' σχόλια μερικών,οι οποίοι μάλλον θεωρούν μεγάλο θράσος να δημοσιεύει κάποιος τη λύση ενός μεταφυσικού μυστηρίου.
Όχι όμως αγαπητά μέλη του forum,δεν είμαι ψώνιο,δε προσπαθώ να αποδείξω τίποτα.Το μόνο που προσπαθώ να κάνω είναι να βοηθήσω και να συνεισφέρω σ'ένα κλάδο που αγαπώ και πιστεύω.
Ο λόγος γι'αυτό το thread είναι μία προσωπική θεωρία,μία ανακάλυψη αν θέλετε,σχετικά με το Κορίτσι με τα Γυάλινα Μάτια,το οποίο έχει εθεαθή πολλές φορές στο νεκροταφείο στην οδό Αναπαύσεως στο Μαρούσι.Ακολουθεί η θεωρία μου:
Το κορίτσι αυτό υπάρχει,είναι εκεί δηλαδή,αλλά δεν είναι αληθινή.Είναι μία εγγραφή,μία ανάμνηση.Εγγραφή είναι η καταγραφή ενός περιστατικού στο χωρόχρονο.Το περιστατικό αυτό καταγράφεται λόγω έντονων συναισθημάτων εκείνη τη στιγμή.Παρ'όλ'αυτά,αυτό το κορίτσι δεν είναι μία συνηθισμένη εγγραφή,αλλά κάτι εντελώς πρωτότυπο.Βλέπετε,οι περισσότερες εγγραφές είναι σαν βίντεο που παίζουν.Πάρτε για παράδειγμα τις εγγραφές εκτελέσεων στο ''στοιχειωμένο'' νοσοκομείο της Κέρκυρας.Είναι σαν βίντεο,δεν έχουν καμία απολύτως αλληλεπίδραση με το περιβάλλον.Η εγγραφή του κοριτσιού όμως,αλληλεπιδρά με το περιβάλλον.Μιλάει σε ταξιτζήδες,ζητώντας τους να τη πάνε σπίτι.Μπαίνει κυριολεκτικά μέσα στα ΤΑΞΙ!
Η εγγραφή αποθηκεύεται στο χωρόχρονο λόγω ενέργειας.Μία εξήγηση που θα μπορούσε λοιπόν να δοθεί σε αυτή τη καταπληκτική εγγραφή είναι οτί το κορίτσι θα μπορεί να είχε έντονη τηλεπάθεια ή τηλεκίνηση,οπότε τα έντονα συναισθήματα της σε ανάμιξη με τα ψυχικά αυτά χαρίσματα να δημιούργησαν μία εγγραφή που αλληλεπιδρά τόσο απίθανα με το περιβάλλον.
Αυτά για το forum.Φυσικά δεν έχω γράψει τα πάντα.Εδώ απλώς σας εξηγώ την ανακάλυψη μου,και όποιος ενδιαφέρεται για περισσότερες πληροφορίες μπορεί άνετα να μου γράψει στο e-mail adress που έχω φτιάξει ειδικά για αυτή τη θεωρία.
Το όνομα μου είναι Βασίλης Παπαζόγλου,και είναι χαρά μου να απαντήσω σε απορίες,διαφωνίες(βάσιμες όμως,όχι ειρωνικά σχόλια ή αντιδράσεις για την αντίδραση),και οτιδήποτε άλλο θέλετε να μου γράψετε σχετικά με τη παραπάνω ανάλυση,στο e-mail adress: tokoritsimetagialinamatia@yahoo.gr
Δεν θ'απαντήσω σε απαντήσεις στο forum,αφού δε πρόκειται να ξαναμπώ όσο αφορά το συγκεκριμένο θέμα.
Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.
mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 03:46:52  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912
ΕΙΧΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΑΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΡΑ,ΜΕ ΑΛΛΟ ΚΩΔΙΚΟ ΠΡΟΦΑΝΩΣ, ΑΦΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΙCK NAME ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ.
ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΚΑΤΙ, ΘΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΜΕ ΑΛΛΟ ΚΩΔΙΚΟ?
ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΚΑΤΙ ΘΑ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΝΕΟ ΤΟΠΙΚ? ΤΗΝ ΘΕΩΡΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΓΡΑΨΕΙΣ ΣΤΟ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΝ?
ΤΕΛΟΣ, ΠΟΙΟ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΑΦΟΥ ΛΕΣ ΚΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΣ, ΚΙ ΑΠΛΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ Ε-ΜΑΙL ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΟΠΟ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 04:33:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
Το όνομα μου είναι Βασίλης Παπαζόγλου,και είναι χαρά μου να απαντήσω σε απορίες,διαφωνίες(βάσιμες όμως,όχι ειρωνικά σχόλια ή αντιδράσεις για την αντίδραση),και οτιδήποτε άλλο θέλετε να μου γράψετε σχετικά με τη παραπάνω ανάλυση,στο e-mail adress: tokoritsimetagialinamatia@yahoo.gr
Δεν θ'απαντήσω σε απαντήσεις στο forum,αφού δε πρόκειται να ξαναμπώ όσο αφορά το συγκεκριμένο θέμα.
Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τις παρατηρήσεις της mariha2912.
Βρήκες τη λύση;
Με γειά σου με χαρά σου!

Θες να τη μοιραστείς μαζί μας;
Εάν θες, και πάλι

Με γειά σου με χαρά σου!

εάν πάλι θες μέσω email,
τότε απλά...γειά σου!

Το θέμα αυτό απενεργοποιείται.
Η οποιαδήποτε συζήτηση σχετικά, μπορεί να συνεχιστεί στο
ήδη υπάρχον θέμα:

Το κοριτσι με τα γυαλινα ματια
κάνε κλικ^^^^

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy