ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Είναι φαινόμενα φυσιολογικά; Αναρωτιέμαι!!! Η ψυχή τι λέει;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 17:01:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αποτελμάτωση της ζωής μας, το αδιέξοδο των ανθρωπίνων σκέψεων, είναι άραγε σε τελευταία ανάλυση [φαινόμενα φυσιολογικά] όπως φυσιολογική είναι η θρόμβωση του αίματος, το εγκεφαλικό επεισόδιο και η αρτηριοσκλήρωση;
Θα μου πείτε κάθε πολιτισμός έχει μέσα του τα σπέρματα της φθοράς και
της αυτοκαταστροφής.
Μπορεί το λάθος να είναι μέσα στην ανθρώπινη φύση.
΄Αρα ο νόμος της παρακμής και της ακμής δεν αφορά μόνο στα έμβια όντα αλλά και σε ότι δημιουργούν.
Αποτελμάτωση ζωής και αδιέξοδο. Πως αλλάξουμε αρνητικές καταστάσεις.
Παγκόσμια.
Κάθε παιχνίδι έχει έναν ή ορισμένο ή και περιορισμένο αριθμό δυνατών λύσεων.
Δεν υπάρχουν προβλήματα αλλά λύσεις.
Που είναι λοιπόν;
Γιατί εντός μας υπάρχει η νοσταλγία της ζούγκλας.
Αφού καταφέραμε πέρα από το επιθετικό ένστικτο να αναπτύξουμε δεξιότητες αρετές δραστηριότητες φωτός, τέχνη θρησκεία επιστήμη φιλοσοφία πολιτειακούς θεσμούς και βάλε.
Γιατί παραμένει ο εσώτερος εαυτός πρωτόγονος ή και βάρβαρος;
Είναι φαινόμενα φυσιολογικά;
΄Ολα αυτά τα καταστροφικά παιχνίδια;
Πάλη δυνάμεων και πάλη συμφερόντων κατευθύνουν τις ζωές.
Προς άγνωστα επιμένω και σκληρά πεπρωμένα...
Ο δυνατός είναι ικανός και γιά το καλό και γιά το κακό.
Μόνοι βγάζουμε τα μάτια μας.
Και τα μάτια των δικών μας.

Που πάμε;
Γύρω μας μυρμηγκιές ανθρώπων ζουν τη μίζερη ζωή τους στο περιθώριο.
Υπομένουν καρτερικά τη φτώχεια και την στέρηση την καταπίεση και την ηθική εξαθλίωση την εξουθένωση από άπειρες αιτίες. Κοινωνικές και άλλες.
Που πάει η κοινωνία των αγγέλων;


ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 18:03:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Που πάει η κοινωνία των αγγέλων

Αφροδίτη για πότε λές?

Με αγάπηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 18:17:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιά το χάλι της ανθρωπότητας και γιά την σιωπή όλων μας.

Να, οι λίγοι καλή μου φίλη δεν αλλάζουν τον κόσμο. Και γενικά την αρνητικότητα των καιρών την αφήνουμε να μας αγγίζει, δεν την προσπερνάμε δεν την νικάμε, ίσως και να μην αντέχουμε να αγωνιστούμε γιά το γενικότερο καλό.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 22:37:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφροδιτάκι, έχεις δίκιο εν μέρει στα όσα καταγράφεις.
Αλλά δεν πιστεύω οτι τα πράγματα είναι τόσο τραγικά ώστε να επέρχεται στα πάντα φθορά και τελμάτωση.
Εγώ πιστεύω πως οι άνθρωποι μπορούν να αφυπνιστούν συλλογικά και πιστεύω οτι σιγά σιγά συμβαίνει αυτό...
Ναι, η κατάσταση είναι δύσκολη πλέον κι η εποχή μας έχει πολλά άσχημα που μας πληγώνουν ατομικά ή κι ομαδικά.
Αλλά πιστεύεις, καλή μου φίλη, οτι δε μπορούμε να τ' αλλάξουμε αυτά?
Αν όχι όλα, τουλάχιστον ένα μεγάλο μέρος αυτών.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2005, 12:59:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λυπάμαι αφροδίτη , που με πρόλαβε ο Dying_Incubus .

Απαντώ ( θα προσπαθήσω ) , δεύτερος και καταιδρωμένος .

Αν γνώρισες στην ζωή σου μέχρι σήμερα άγγελους ,αυτό μόνο ένα μπορεί να σημαίνει :

Έχεις την θεική εύνοια .
Γι'αυτό το αντιλαμβάνεσαι .

Αν δεν έχει συμβεί , λυπάμαι δεν μπορώ να σε βοηθήσω .

Γράψε μου με την κοφτερή αντίληψή σου , που έμαθα να εκτιμάω ιδιαίτερα αν το επιθυμείς .

Τι θέλεις απο τον κόσμο αυτό
Σε ευχαριστώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2005, 13:17:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γράψε μου με την κοφτερή αντίληψή σου , που έμαθα να εκτιμάω ιδιαίτερα αν το επιθυμείς .

Τι θέλεις απο τον κόσμο αυτό
Σε ευχαριστώ.


Σε ευχαριστώ γιά τα καλά λόγια σου.
΄Εναν πιό ανθρώπινο κόσμο. Περισσότερο φωτεινό. Βλέπουμε την ασχήμια γύρω μας και την βιώνουμε περισσότερο από την ομορφιά.
Βέβαια η ανθρώπινη φύση είναι αντιδραστική ακαταδάμαστη φίλε ΑΛΦΑ ΩΜΕΓΑ,γιατί πρώτα από όλα δεν είναι ενιαία. Η ανθρώπινη φύση νομοθετεί δεν νομοθετείται. Πάντα θα μετρούμε την απόσταση ανάμεσα στο όραμα του σοφού και στον πρακτικό βίο των ανθρώπων, ανάμεσα στο όνειρο του ποιητή και στην πεζή κοινωνική πραγματικότητα.
Το ύψος του στοχασμού και η μαγική πραγμάτωση της κάθε δημιουργίας σε ένα χώρο υπερβατικό θα μετρούν πάντοτε τη δύναμη του ανθρώπου.
Μέσα στην ανθρωπιά και την αγάπη πιστεύω -που είναι η παράλληλη κι απλησίαστη φθορά του φωτός- θα βρούμε την τροφή στην πηγή της ζωής και της απαραβίαστης πραγματικότητας. Μιάς πραγματικότητας που δημιουργεί δεν τσακίζει, που ανασαίνει δεν αγκομαχά που αγαπά δεν μισεί που διδάσκει δεν αποπροσανατολίζει που μεθά αλλά δεν σέρνεται στο χώμα, που ταξιδεύει σε πελάγη αλλά δεν βυθίζεται.
Ας προσφέρουμε το νόημα του μοιράζειν και συνυπάρχειν στη φθαρτή και κουρασμένη ανάσα του χρόνου.
Κι αν ο κόσμος λέμε πως βαδίζει από το κακό στο χειρότερο, οι λίγοι τρελλοί εναπομείναντες ας κάνουν κάτι.
Να προχωρήσει από το καλό στο καλύτερο.

Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2005, 13:34:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αφροδιτάκι, έχεις δίκιο εν μέρει στα όσα καταγράφεις.
Αλλά δεν πιστεύω οτι τα πράγματα είναι τόσο τραγικά ώστε να επέρχεται στα πάντα φθορά και τελμάτωση.
Εγώ πιστεύω πως οι άνθρωποι μπορούν να αφυπνιστούν συλλογικά και πιστεύω οτι σιγά σιγά συμβαίνει αυτό...
Ναι, η κατάσταση είναι δύσκολη πλέον κι η εποχή μας έχει πολλά άσχημα που μας πληγώνουν ατομικά ή κι ομαδικά.
Αλλά πιστεύεις, καλή μου φίλη, οτι δε μπορούμε να τ' αλλάξουμε αυτά?
Αν όχι όλα, τουλάχιστον ένα μεγάλο μέρος αυτών.

In anticipation of my resurrection...



Ακόμα μια φορά με κάλυψες απόλυτα καλέ μου φίλε Dying_Incubus, έτσι είναι όπως τα γράφεις, αλλά ας το πάμε και λίγο πιο κάτω, για να τα αλλάξουμε συλλογικά πρέπει πρώτα να τα αλλάξουμε ατομικά, έτσι δεν είναι? Και μην ξεχνάς Αφροδιτούλα μου, ότι κάθε θάνατος είναι και μια νέα (ανα)γέννηση. Έτσι και εμείς, για να (ανα)γεννηθούμε, πρέπει πρώτα να πεθάνουμε. Αυτό είναι ένα μονοπάτι που πρέπει να το περάσουμε, νομίζω, και έχουμε δυνάμεις μέσα μας για να το κάνουμε.

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2005, 14:47:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Όταν αγαπήσεις τον κόσμο αυτόν .
Όταν τον μάθεις να σε αγαπά .

Και μετά από πολλά όταν …τελικά βυθιστείς στην ψυχή σου .
Εκεί θα τον βρεις τον θεό σου .

Δεν φτάνει όμως να τον βρεις .
Πρέπει να του αφιερωθείς .

Θα μιλήσει μαζί σου θα το δεις κάποια στιγμή .

Αν όλα αυτά ακούγονται και είναι μοιρολατρικά, αλλάζω ρυθμό και πάω στα γήινα τα γνωστά .

Δεν θα γίνει ποτέ παράδεισος η γη .
Το καλό με την βία θα προχωρά, θα μοιάζει στάσιμο .

Γιατί και ξανά γιατί


Γιατί είμαστε όλοι περαστικοί .
Δεν μένουμε πολύ καιρό εδώ .

Θα το λέω ώσπου να μουδιάσει η γλώσσα μου, ώσπου να μου κοπούνε τα χέρια θα το γράφω .

Αλλού ορέ είναι η αληθινή ζωή σύντροφοι , δεν το θωρείτε .

Εκεί , εκεί πάνω ψηλά ,δεν την βλέπεται


Μεγαλώστε την ψυχή ,ματώστε την και θα την δείτε .

Πονέστε ακόμη ποιο πολύ , πέστε το επιτέλους και πιστέψτε το , όπως ο αλήτης , ο αγύρτης Άλφα-ωμέγα :


Εγώ , ναι μονάχα εγώ , φταίω για την δυστυχία όλου του κόσμου και άλλος ουδείς .

Το μπορείτε ορέ παλικάρια ,έχετε μωρέ ψυχή

Εγώ σας το λέω ο τελευταίος, ο ποιο άχρηστος άνθρωπος επάνω στην γη .

Και όμως φίλοι μου , με έκανε χρήσιμο η αγάπη .


Ποιος άλλος μωρέ πιστεύει στην ζωή μετά θάνατον


Δεν θέλω να πάω μονάχος, συντρόφους γυρεύω , δεν με ακούτε

Συνάνθρωποι με αγνοείται

Αν έγινα και πάλι μοιρολατρικός , ε τότε να πάω μόνος μου, θα με καταλάβει ο θεός .

Όσο όμως ζω ,θα προσπαθώ .

Έστω και μια ακόμη ψυχή να πάρω μαζί μου , είναι αρκετό .


Εσύ που με διαβάζεις , θέλεις εσύ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2005, 14:56:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Όταν αγαπήσεις τον κόσμο αυτόν .
Όταν τον μάθεις να σε αγαπά .

Και μετά από πολλά όταν …τελικά βυθιστείς στην ψυχή σου .
Εκεί θα τον βρεις τον θεό σου .

Δεν φτάνει όμως να τον βρεις .
Πρέπει να του αφιερωθείς .

Θα μιλήσει μαζί σου θα το δεις κάποια στιγμή .

Αν όλα αυτά ακούγονται και είναι μοιρολατρικά, αλλάζω ρυθμό και πάω στα γήινα τα γνωστά .


Όσο όμως ζω ,θα προσπαθώ .



Νemesi μου λατρευτή, αγαπημένε Dying Incubus, γλυκύτατε ΑΛΦΑ ΩΜΕΓΑ, συμφωνώ, είναι όμορφο σε καιρούς παθών και λαθών να φωτίζει ένας θερμότερος ήλιος το είναι μας.
Ο άνθρωπος παλεύει. Κυττάει πίσω του συγκρίνει όλα αυτά που χάνει στα αχνάρια του πολιτισμού του, με κείνα που του σκέπασε ο χρόνος. Προσπαθεί να ανακαλύψει κομμάτι από τις ρίζες του. Ο κάθε άνθρωπος φιλαράκια εκλεκτά.
Χωρίς αυτές τις ρίζες ο άνθρωπος χάνεται και τυραννιέται.

Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 21:39:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΙΗΤΙΚΟ ΠΡΟΛΟΓΟ ΣΟΥ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ...

ΡΩΤΑΣ "Που πάει η κοινωνία των αγγέλων;" ΠΟΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ??
ΤΟ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΝΤΙΜΟΥΣ ΚΑΙ ΓΕΜΑΤΟΥΣ ΑΓΑΠΗ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΓΓΕΛΩΝ ??????

ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ...

ΑΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΤΗΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ..

ΑΝΟΙΞΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΧΕΙΜΩΝΕΣ, ΒΡΟΧΕΣ...
ΠΛΗΜΜΥΡΕΣ , ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ ,ΣΕΙΣΜΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΑΠΩΛΕΙΕΣ...
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ Η ΦΥΣΗ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΤΗΣ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΑΟΥΣ...

ΧΑΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ ΕΝΑΣ ΑΕΝΑΟΣ ΚΥΚΛΟΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 17:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειρωνικά ή μάλλον πονεμένα είχε αντηχήσει καλέ μου φίλε το -η-[κοινωνία των αγγέλων].
Οι καιροί είναι δύσκολοι.
Λένε πως μέσα στα βάθη της ύπαρξής μας ο καθένας μπορεί να βρει γαλήνη και σοφία, μόνο αν καθυποτάξει τις σκέψεις του. Αν τούτο γίνονταν παγκόσμια οι χρόνοι μας θα ήταν φωτεινότεροι.
Καλώς ή κακώς ζούμε και στην κοινωνία των δαιμόνων, το λέω συχνά.
Ο καθένας από εμάς κρύβει μέσα του μία ζωτική δυναμικότητα μιά αδιερεύνητη αν θες δυνατότητα που περιμένει να χρησιμοποιηθεί. Δυστυχώς σκορπιζόμαστε.
Ο κόσμος είναι σύνθετος και ανταγωνιστικός. Γιά να επιβιώσουμε σαφώς και πρέπει να μάθουμε πως να προσαρμοζόμαστε σε συνεχώς μεταβαλλόμενες συνθήκες και να αποκτήσουμε σαφή -ΑΝ ΟΧΙ ΣΟΦΗ- αντίληψη του κόσμου στον οποίο ζούμε.
Ο ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΕΞΟΥΣΙΑΖΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑ. ΕΛΕΓΕ Ο ΣΕΝΕΚΑΣ. ΚΑΙ ΔΙΚΙΟ ΕΙΧΕ.

Α.Ρ.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 14:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μπορεί το λάθος να είναι μέσα στην ανθρώπινη φύση.


σ'αυτό ακριβώς το λάθος ορίζεται το μεγαλείο του ανθρώπου, στην επίγνωση της αθλιότητας του...
κι αυτό ακριβώς το λάθος καλούμαστε να διορθώσουμε ο καθένας ξεχωριστά στην πορεία....

quote:
Αποτελμάτωση ζωής και αδιέξοδο. Πως αλλάξουμε αρνητικές καταστάσεις.
Παγκόσμια.


Παγκόσμια και εν μία νυκτί απλά ΔΕΝ γίνεται.... να ξεκινάγαμε ο καθένας με τα χάλια του θα πρότεινα εγώ...

quote:
Γιατί εντός μας υπάρχει η νοσταλγία της ζούγκλας.


το κακό είναι ότι εντός μας δεν υπάρχει η νοσταλγία της ζούγκλας, γιατί αυτό θα έδειχνε πως έχουμε στοιχειωδώς εξελιχθεί... αλλά η ΙΔΙΑ η ζούγκλα....


quote:
Προς άγνωστα επιμένω και σκληρά πεπρωμένα...


υπάρχει κανένα πεπρωμένο που να είναι γνωστό? όσο για το σκληρά.... το πεπρωμένο κάνει την δουλειά του (προσωπική εξέλιξη, ανταπόδωση/κάρμα) ανεξάρτητα από το αν μας αρέσει εμάς ή όχι.... δεν δουλεύει για να μας διασκεδάζει....


quote:
Μόνοι βγάζουμε τα μάτια μας.
Και τα μάτια των δικών μας.


ακριβώς έτσι γλυκιά μου... ακριβώς έτσι.... αρκεί να το θυμόμαστε σε όλες τις περιπτώσεις...

quote:
Γύρω μας μυρμηγκιές ανθρώπων ζουν τη μίζερη ζωή τους στο περιθώριο.


καμμιά φορά το περιθώριο είναι το κόστος αυτών που επιλέγουν να ΜΗΝ ζούνε την ζωή τους μίζερα.... αυτούς ακριβώς τους καμαρώνω, και σίγουρα δεν μπορώ να τους κρίνω....
αλλίμονο σ'αυτούς που παινεύονται για τα λεφτά τους, την κοινωνικότητα τους και εξαντλούν την ευδαιμονία τους σε ό,τι δείχνει ωραίο (ή έστω ωραιότερο κάποιου άλλου)

quote:
Που πάει η κοινωνία των αγγέλων;


νομίζω καλή μου πως η κοινωνία των αγγέλων δεν έχει κανένα από τα προβλήματα που προανέφερες....


quote:
Γιά το χάλι της ανθρωπότητας και γιά την σιωπή όλων μας.



πολλές φορές η σιωπή είναι τουλάχιστον πιο ειλικρινής από "τα ψεύτικα τα λόγια τα μεγάλα..."

quote:
Μέσα στην ανθρωπιά και την αγάπη πιστεύω -που είναι η παράλληλη κι απλησίαστη φθορά του φωτός- θα βρούμε την τροφή στην πηγή της ζωής και της απαραβίαστης πραγματικότητας. Μιάς πραγματικότητας που δημιουργεί δεν τσακίζει, που ανασαίνει δεν αγκομαχά που αγαπά δεν μισεί που διδάσκει δεν αποπροσανατολίζει που μεθά αλλά δεν σέρνεται στο χώμα, που ταξιδεύει σε πελάγη αλλά δεν βυθίζεται.




έτσι ακριβώς καλή μου Αφροδίτη! έτσι ακριβώς!


quote:
Λένε πως μέσα στα βάθη της ύπαρξής μας ο καθένας μπορεί να βρει γαλήνη και σοφία, μόνο αν καθυποτάξει τις σκέψεις του. Αν τούτο γίνονταν παγκόσμια οι χρόνοι μας θα ήταν φωτεινότεροι.




o καθένας ? μπορεί ο καθένας να το κάνει αυτό γλυκιά μου Αφροδίτη? πραγματικά μπορεί? ή μπορεί μόνο να το ισχυρίζεται?


quote:
ΚανονικόΣυνθήκηορισμούΛίσταορισμώνΔιεύθυνσηΟ ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΕΞΟΥΣΙΑΖΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑ. ΕΛΕΓΕ Ο ΣΕΝΕΚΑΣ. ΚΑΙ ΔΙΚΙΟ ΕΙΧΕ.

τα έλεγε ο έρημος.... αλλά ποιος τον άκουγε?

με όλη μου την αγάπη
για μια πολύ γλυκιά και φωτεινή μέρα

Galadriel

bitch and bites

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 20:03:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο καθένας στον κόσμο τούτο όπως στρώνει κοιμάται.
Σε χώματα, σε πέτρες στους δρόμους σε μεταξωτά σεντόνια.
Και κανέναν δεν φοβάται.
΄Ενα χαμόγελο είναι πάντα έναυσμα κίνησης προς το αύριο.
΄Ενα νιογέννητο ολόφωτο όνειρο.
Κάποιοι ξαποσταίνουν μες τη μιζέρια τους.
΄Αλλοι λάμπουν παντού διά της παρουσίας τους...
Διά της γνώσης
της σοφίας
της απλότητας
της ταπεινότητας
και του σεβασμού προς εαυτόν και όχι μόνο.
Η ψυχή του σωστού λέει πάντα ναι στην πρόοδο την ευημερία τη λάμψη και την ανθρωπιά.
Η ψυχή του δειλού αιώνες τώρα πεθαίνει στα λιμνάζοντα ύδατα, στους θεατρινισμούς και στα λάθη.
Θέμα επιλογής...
΄Ολα...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 18:29:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μερικοί σκορπίζουν φαρμάκι λέει ο καλός φίλος Σωτήρης, γιατί δεν έχουν τίποτα άλλο να μοιράσουν. Λεηλατημένα κορμιά και ανάσες. Μετά λέμε γιά φαινόμενα φυσιολογικά και γιά θέματα ψυχής;
Γεροντοκοριάζουν κάποιες καρδιές και με το πρώτο φύσημα του αγέρα φιλαράκια χάνουν τα πέταλα.
Και τα μυαλά.

΄Εναστρο θάμπος
η γήινη θητεία σου είναι γιά τους λίγους.
Κάποιοι άλλοι εκμηδενίζονται από μόνοι
σε φαντασιώσεις δήθεν πυρός,
σπασμένη όραση
και γιά έναστρους Στρατηλάτες έχουν
ντροπές.

Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 12:50:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Θα σας τσακίσω όλους με το φωτόσπαθο μου!" δήλωνε ένας πρώην Πρωτογέννητος αποπλανησιάρης του διαδικτύου...

απειλούσε Θεούς και Δαίμονες μ'αυτό το φωτόσπαθο και ουδέποτε συνειδητοποίησε τι εκρήξεις γέλιου πυροδοτούσε
μ'αυτές του τις δηλώσεις.... Τώρα τελευταία έμαθα πως κουβαλάει και "Αστροπελέκι"

απευθυνόταν σε μυαλά βασανισμένα από τις ψευδαισθήσεις τους, σε μυαλά νεανικά που δεν είχαν αναπτύξει ακόμα
την ικανότητα της κρίσης, και, με λόγια γλυκά (μαέστρος της τέχνης του βάζω δυό κιλά όμορφες λέξεις στην ίδια πρόταση)
αποχαύνωνε τους "ακροατές" του....

θυμόταν κάθε τόσο το δίκιο του, φώναζε αγανακτισμένος (φωνάζει ο κλέφτης λένε...) και διαμόρφωνε εντυπώσεις (αχ εγώ ο
έρημος που με κατατρέχουν όλοι) προκειμένου να ρίξει στάχτη σε μάτια ήδη κλειστά....

ορκιζόταν σε μία κοινωνία αγγέλων, διαπράττοντας αδικήματα δαιμονικού επιπέδου σε ψυχές απαίδευτες και αθώες ή τόσο
τυφλές από την βλακεία, που αυτή τους η αναπηρία σχεδόν γινόταν αθωότητα...

το λάθος βρισκόταν σε όλους αυτούς που προτιμούσαν να βολευτούν στα ωραία λόγια, στις εύηχες προτάσεις και στις αγανακτισμένες
φωνές, παρά να τον βουτήξουν και να τον κάνουν τόπι στο ξύλο μπας και βγάλει το σκασμό....

αυτός είναι ο κόσμος μας γλυκιά μου Αφροδίτη... δεν ξέρω αν υπάρχουν Εναστροι Καβαλλάρηδες, αλλά λογικά άλματα παρατηρούνται
συνεχώς... καθ' έξιν και κατά συρροήν που λέμε στην νομική επιστήμη...

και το λάθος είναι αυτών που κάνουν την πάπια!


Point G.

bitch and bites

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
11thThief
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 14:12:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 11thThief  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μήνυμα έχει μεταφερθεί στη:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

amaliaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 16:54:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗ:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
12thThief
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 17:56:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 12thThief  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗ:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 18:19:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗ:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 18:26:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά... ηρεμήστε λίγο!
Έλεος!!!!

"Critical noise levels in this area.
Be sure to report all decibel surges in excess of 1.5 on the Murrer-Wiggins scale."
Valnta + THX1138

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 18:35:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗ:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 18:38:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗ:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

επί του θέματος λοιπόν :

ο κόσμος μας (και όχι ο αγγελικός), αποτελείται από ξεχωριστές μονάδες που η κάθε μία φέρει την ευθύνη εκτός του εαυτού της και όλων των υπολοίπων....
είναι λογικό λοιπόν, οι προσπάθειες μας (και φυσικά χωρίς να παίρνουμε τον νόμο στα χέρια μας) να συγκεντρώνονται καταρχήν οι προσπάθειες μας κατά
κύριο λόγο, στην αυτογνωσία και την αυτοσυγκράτηση για να μπορέσουμε να επιφέρουμε την αλλαγή που έχει ανάγκη αυτός ο κόσμος...

Galadriel

Υ.Γ. χαίρομαι για τις επι-βραβεύσεις σου και περιμένω εκείνα τα λεφτά που μου είχες υποσχεθεί βρε!


bitch and bites

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 18:53:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗ:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 19:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗ:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 23:43:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΟΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ...

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 13:50:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗ:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 15:05:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε Αφροδίτη μου, τώρα γιατί πετάς κι εσύ υποννοούμενα?
Γιατί δεν την αφήνεις την όλη ιστορία να λήξει εδώ?
Δεν είναι προτιμότερο να σταματήσουν αυτές οι ανταλλαγές "καρφιών" και να επέλθει ηρεμία και στις 2 πλευρές?
Η όλη ιστορία έχει εκτυλιχθεί σε προσωπικό επίπεδο, γιατί να μεταφερθεί κι εδώ?
Με έχεις συνηθίσει να είσαι γλυκομίλητη κι ήρεμη με όλους, γιατί δεν συνεχίζεις και τώρα?
Καταλαβαίνω οτι μπορεί να είσαι εξοργισμένη, πληγωμένη και 1002 άλλα πράγματα.
Αλλά μην το συνεχίζουμε κι εδώ αυτό το πράγμα.
Κάπου είδα που λές οτι η διαγραφή σου ήταν άδικη.
Γιατί, φίλη μου?
Έκανες λάθος δημιουργώντας εκείνο το topic επειδή έθιξες ονομαστικά κάποια μέλη και δή ανέφερες στοιχεία από την προσωπική ζωή τους/σας.
Λογικά δεν θα έπρεπε να διαγραφείς για λίγο για να ηρεμήσουν τα πνεύματα?
Αυτή είναι η γνώμη μου φυσικά, ίσως έχω άδικο.
Επειδή όμως με απεκάλεσες κάποτε φίλο κι επειδή σε βλέπω κι εγώ ως φίλη σου δίνω αυτή τη φιλική συμβουλή...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 15:23:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Που την καταλαβαίνω και την ασπάζομαι.

...
ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗ:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

...

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΕΣ. ΟΔΙΚΕΣ ΕΝΝΟΩ.
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΟΣ.
ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ.
ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ ΤΙΣ ΑΣΠΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΚΟΛΟΥΘΩ.

Α.Ρ.
ΤΙΓΡΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 16:28:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Επειδή όμως με απεκάλεσες κάποτε φίλο κι επειδή σε βλέπω κι εγώ ως φίλη σου δίνω αυτή τη φιλική συμβουλή...



Το θέμα λοιπόν Dying Ιncubus επανήλθε στην πρώτη του μορφή.
Ξέρεις τι ήρθε στο νου μου.
ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ Η ΣΚΕΨΗ, ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΣ ΘΕΡΜΑΙΝΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗ ΦΩΤΙΑ.
ΤΟ ΝΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ.
ΤΟ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ.
ΣΟΦΙΕΣ ΚΑΙ Η ΨΥΧΗ ΤΙΣ ΛΑΧΤΑΡΑΕΙ. ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ. ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ. ΚΑΛΟ ΑΠΟΜΕΣΗΜΕΡΟ.

Α.Ρ.ΤΙΓΡΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 21:54:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Η ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΙΑΙΩΝΙΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ FORUM
ΜΕ ΤΗ ΜΟΡΦΗ ΠΕΖΟΥ, ΠΟΙΗΤΙΚΟΥ Η ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟΥ ΛΟΓΟΥ
ΘΑ ΕΧΕΙ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΦΑΝΕΡΑ (ΑΛΛΑ ΚΑΙ
ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΦΑΝΕΡΑ) ΕΜΠΛΕΚΟΜΕΝΩΝ


Σε οποιαδήποτε συνέχιση του κλίματος, το οποίο αποτέλεσε αφορμή για τη μετακίνηση μηνυμάτων, το θέμα αυτό θα απενεργοποιηθεί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Orianna
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 09:55:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Orianna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφροδίτη, δίκιο έχεις όταν γράφεις ότι η κοινωνία είναι μια άγρια ζούγκλα. Αδικείς όμως τον εαυτό σου όταν παίρνεις τόσο κατάκαρδα αυτή τη διαπίστωση. Κι εγώ όταν παρασύρομαι από τέτοιες σκέψεις το μόνο που καταφέρνω είναι να βυθίζομαι στην κακοδιαθεσία. Ο άνθρωπος, ως μονάδα πράγματι είναι ανίσχυρος όταν έχει να αντιμετωπίσει το σύστημα. Και σύστημα λέγοντας δεν εννοώ μόνο το κοινωνικό πλέγμα αλλά και τους φυσικούς νόμους. Μέχρι λοιπόν να γίνει κάτι μαζικό προκειμένου να αλλάξει κάτι στον κόσμο, ας φροντίσουμε λέω εγώ να κάνουμε καλύτερους τους εαυτούς μας και να κάνουμε το καλό στους άλλους μέσα από τις μικρές μας δυνάμεις.

Μάθε απ΄ τα λάθη των άλλων. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να τα κάνεις όλα αυτοπροσώπως ;)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy