ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΝΕΕΣ ΛΕΞΕΙΣ!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2006, 20:25:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θάπρεπε να προστεθούν στο λεξικό χε χε χε:

ΔΙΣΤΑΓΜΟΠΟΡΤΙΑ:

Η στιγμιαία επιβράδυνση του βηματισμού, όταν πλησιάζεις σε πόρτες που ανοίγουν αυτόματα, λόγω της ενστικτώδους υποψίας ότι έχει πάθει βλάβη ο μηχανισμός, οπότε αν συνεχίσεις θα κουτουλήσεις επάνω τους.

ΣΙΝΕΜΝΗΣΤΙΚΑ:

Τα αποκόμματα εισιτηρίων του κινηματογράφου, που παραμένουν στις τσέπες των μπουφάν και τα ανακαλύπτεις μετά από καιρό.

ΕΤΟΙΜΟΓΕΛΟ:

Η αγωνιώδης έκφραση «είμαι-ετοιμος-να-βάλω-τα-γέλια» που παίρνει κανείς όταν του διηγούνται ένα ανέκδοτο, προκειμένου να είναι έτοιμος να γελάσει αμέσως μόλις τελειώσει για να φανεί ευγενικός και να ευχαριστήσει αυτόν που το λέει.

ΕΥΓΕΝΙΚΙΝΗΣΙΑ:

Το άκρως αντιθετο του τρακαρίσματος. Το φαινόμενο της «Ευγενικινησίας» συμβαίνει όταν δύο αυτοκίνητα ακινητοποιούνται ταυτόχρονα σε μία διασταύρωση, καθώς οι οδηγοί τους, από ευγένεια, δίνουν προτεραιότητα ο ένας στον άλλον, χωρίς να «υποχωρεί κανένας από τους δύο.

ΠΟΖΗΧΑΝΙΑ:

Η αμήχανη ακινησία (λίγων δευτερολέπτων), με το παγωμένο χαμόγελο, όσων ποζάρουν μπροστά σε μια ψηφιακή φωτογραφική μηχανή, μέχρι να γίνει το αυτόματο φόκους και οι υπόλοιπες ρυθμίσεις.

ΓΑΛΛΙΚOΦΥΓΗ:
Το να απομακρύνεσαι σφυρίζοντας αδιάφορα, ενώ μόλις έχεις βάλει στο φλιτζάνι σου την τελευταία ποσότητα γαλλικού καφέ από την καφετιέρα του χώρου εργασίας, επειδή βαριέσαι θανάσιμα να μπεις στη διαδικασία να ετοιμάσεις άλλον για τους επόμενους.

ΚΕΡΜΑΤΟΜΠΟΛΟΪ:

Το ασυναίσθητο παιχνίδι με τα ψιλά που βρίσκονται χύμα στην τσέπη.

ΣΙΝΤΑΡΦΑΝΟ:

Το cd που έχει αποχωριστεί για πάντα τη θήκη του, είτε γιατί δεν τοποθετήθηκε ποτέ πίσω όταν βγήκε από το μηχάνημα είτε η θήκη μεταφέρθηκε κατά λάθος άδεια σε άλλο σημείο (π.χ. αυτοκίνητο) οπότε παραμένει επ’άπειρον στην κορυφή της στοίβας (προσεκτικά τοποθετημένο ανάποδα ώστε να μη φθείρεται)

Big fish Ενθετο περιοδικό της εφημερίδας Πρώτο Θέμα


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"

Edited by - gretel on 25/02/2006 23:35:22

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 14:46:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και φυσικά όποιος ξέρει κι άλλες μπορεί να τις παραθέσει....


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 17:35:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η λέξη αυτή είναι γέννημα ενός Ισπανού που μάθαινε ελληνικά.
"Γαμογελώ"
Ο άνθρωπος βέβαια ήθελε να πει χαμογελώ, αλλά θεωρήθηκε αρκετά περιγραφική η έννοια της λέξης που έφτιαξε άθελά του, μιας και περιγράφει ένα χαμόγελο που δεν μοιάζει με κανένα άλλο....
;)

Και τι δεν κάνατε για να με θάψετε...
Όμως ξεχάσατε πως ήμουν σπόρος!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 18:30:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

απο τα ελαχιστα πραγματα που ειπε με λεξεις καποιος δασκαλος μου:


δυστυχιοκοκκιωσις - η ασθενεια απο την οποια πασχει ο ανθρωπος


δυστυχιονια - υπευθυνα για την νοσο


ευτυχιονια - το ζητουμενο


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 00:57:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δύο χρόνια πριν, καλοκαίρι.
Πηγαίνω σε μαγαζί με σύνεργα ψαρέματος.
Ζητάω: αγκίστρια, πετονιές, βαρύδια.
Και μετά...ελαφρύδια!
(οι μικρές σημαδούρες που στερεώνονται περίπου 2 μέτρα πριν το αγκίστρι για να μη βυθίζεται η πετονιά)
Ο μαγαζάτορας, ακόμα τα ψάχνει...

Κάποιες άλλες λέξεις:

Αθλιόφυτο:Φυτό που φύεται σε δημόσιες υπηρεσίες και που ποτίζεται μια φορά του χρόνο. Ενίοτε χρησιμοποιείται ως τασάκι και είναι πάντοτε σε άθλια κατάσταση τέτοια, που δεν αναγνωρίζεται πια το είδος του. Ανήκει πλέον στην κατηγορία "αθλιόφυτο"

Φυσοτρώω:Χαρακτηριστική κίνηση της στοματικής κοιλότητας που έχει ως αιτία τη βιαστική δαγκωνιά τυρόπιτας, χωρίς να ληφθεί υπόψην η υψηλή της θερμοκρασία. Αυτός που φυσοτρώει, κρατάει το κομμάτι της τυρόπιτας μεταξύ δοντιών και γλώσσας, ενίοτε το αναταράσει (ή και αναποδογυρίζει για να κρυώσει και από την άλλη πλευρά ) και κάνει χαρακτηριστικούς ήχους φυσήματος σε συνδιασμό με πόνο καυσίματος.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 00:59:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επίσης:

Πουχειπάει (το): Το "πουχειπάει", είναι οποιοδήποτε αντικείμενο μικρού μεγέθους, το οποίο ακριβώς τη στιγμή που το θέλουμε δεν το βρίσκουμε, ή μας πέφτει από το χέρι μόλις πάμε να το τοποθετήσουμε κάπου. Ψάχνουμε το έδαφος, κάτω από καναπέδες, καρέκλες, τραπέζια και αναφωνούμε με αγωνία: "Μα, που' χει πάει;;;"


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 18:05:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δύο χρόνια πριν, καλοκαίρι.
Πηγαίνω σε μαγαζί με σύνεργα ψαρέματος.
Ζητάω: αγκίστρια, πετονιές, βαρύδια.
Και μετά...ελαφρύδια!

Παρτόν.. ζητάς αγκίστρια, πετονιές.. να τα κάνεις τί??
Μην μου πείς οτι πάς για ψάρεμα

Ακου ελαφρύδια.. φελλάρια βρέ.. φελλάρια τα λέμε.. τώρα θα εννοείς αυτά τα πλαστικά , τα μοντέρνα αυτά βρέ τα βλέπουν τα ψάρια και φεύγουν.. ξέρεις τι πονηρά είναι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 18:06:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και φυσικά όποιος ξέρει κι άλλες μπορεί να τις παραθέσει....

ΠλέΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 12:29:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΠΑΡΑΝΑΛΩΜΑ Που περιγράφει την κατάσταση όσων γυρνάνε από σπα σε σπα...

Και τι δεν κάνατε για να με θάψετε...
Όμως ξεχάσατε πως ήμουν σπόρος!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

***********s
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 13:09:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ***********s  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά >> ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
***********s
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 13:10:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ***********s  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά >> ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 18:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΘΟΒΛΗΤΟ:=


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 19:11:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμάν ρε ξωτικούλα με αυτή τη φωτογραφία.
Λυπήσουμε, δεν τρώω που δεν τρώω, την βλέπω και μου κόβετε τελείως η όρεξη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 23:25:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμμμ. Τί θα λέγατε να παίξουμε ένα παιχνίδι. Να εφεύρουμε λέξεις που θα περιλαμβάνουν το νόημα μιας ολόκληρης πρότασης.

Π.χ. Είσαι άνω ποταμών

πώς θα μπορούσε να ειπωθεί με μία λέξη? Σας έχω κι άλλες...χε χεχε...

ΚΑΤΣΕ ΣΤ'ΑΥΓΑ ΣΟΥ

ΙΣΑ ΜΩΡΗ ΑΡΡΩΣΤΗ

ΜΗ ΦΑΣ ΘΑ ΣΦΑΞΟΥΜΕ ΓΛΑΡΟ

ΒΛΑΜΜΕΝΗ ΞΑΝΘΙΑ ΨΩΝΑΡΑ

οποιαδήποτε ομοιότητα του τελευταίου, με την δημιουργό του τόπικ είναι απολύτως συμπτωματική


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"

Edited by - gretel on 01/03/2006 00:19:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 01:20:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία ιδέα gretel!

ΚΑΤΣΕ ΣΤ'ΑΥΓΑ ΣΟΥ: αυγάτσε σου!
ΙΣΑ ΜΩΡΗ ΑΡΡΩΣΤΗ: περαστισακά σου!
ΜΗ ΦΑΣ ΘΑ ΣΦΑΞΟΥΜΕ ΓΛΑΡΟ: γλαροκρέμασμα! (θέλει και επεξήγηση αυτό: λες στον άλλο να μη φάει και εκείνος δεν τρώει, γιατί νομίζει ότι θα φάει γλάρο, αλλά τον κρεμάς και δεν τρωέι τίποτα...)


Και κάποιες άλλες νέες λέξεις.
Σβαμπήγορος και 2γουοκεργγελέας:
Ο Σβαμπήγορος, είναι ο συνήγορος του Σβάμπε σε σχετικές κατηγορίες στο forum ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ.
O 2γουοκεργγελέας ή στα greeklish Wwalkerήγορος είναι αντίστοιχα ο εισαγγελέας ή ο κατήγορος που την πέφτουν στον Σβάμπε - και πάλι στα του ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ!



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 01:24:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και κάποιες άλλες νέες λέξεις.
Σβαμπήγορος και 2γουοκεργγελέας:
Ο Σβαμπήγορος, είναι ο συνήγορος του Σβάμπε σε σχετικές κατηγορίες στο forum ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ.
O 2γουοκεργγελέας ή στα greeklish Wwalkerήγορος είναι αντίστοιχα ο εισαγγελέας ή ο κατήγορος που την πέφτουν στον Σβάμπε - και πάλι στα του ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ!

Εδώ το θέμα έχει πολύ ψωμί...χε χε χε ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 01:38:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...και φυσικά μην ξεχνάμε ότι αύριο για την Αττική προβλέπεται εκτεταμένη ηλιθιοφάνεια!


Galadriel, UK

υ.γ. : αφιερωμένο εξαιρετικά στα πολύ αγαπητά μέλη Περονοτέτοιος και Didowhatever


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος

Edited by - G. on 01/03/2006 01:42:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 01:43:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τυχερούλα στο Λόντον έχει συννεφιά...

Γιατί ΒΛΑΗΤΤΗΤΗ (η αήττητη βλακεία).


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KissTheFlame
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 11:18:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KissTheFlame  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Απεξαπανέκαθεν

Παρασυμπαθίζομαι (μάλλον δεν υπάρχει :) )---> σεξουαλικού περιεχομένου

Κάτσε στ'αυγά σου = κατσαυγάσου?? χεχ..


U dO KnOW u'RE pREtenDInG..Do u KnOW iT %*@%iN' AcHEs ??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 11:36:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τυχερούλα στο Λόντον έχει συννεφιά...


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"


Μεγάλη μπουκιά φάε......

Δεν έχω δει πιο γαλανό ουρανό από το σημερινό!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 15:14:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
durden_alie
quote:
Δεν έχω δει πιο γαλανό ουρανό από το σημερινό!

Μη μου πεις!
Έχει λονδήλιο σήμερα;;;


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 21:15:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...και φυσικά μην ξεχνάμε ότι αύριο για την Αττική προβλέπεται εκτεταμένη ηλιθιοφάνεια!


Galadriel, UK

υ.γ. : αφιερωμένο εξαιρετικά στα πολύ αγαπητά μέλη Περονοτέτοιος και Didowhatever


Μπεεεεεεεεεεεεεεεεεέ!!!

Κοίτα να μην ξέχασεις την ομπρέλλα σου και πάθεις οβερντοουζ.

Didorium, Hell

πιες = ΑΠ-Α-Ο

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 21:59:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μη μου πεις!
Έχει λονδήλιο σήμερα;;;

Το πρωί ναι! Μετά το γύρισε σε χιον-δ-ήλιο!

(Κοιτάζω έξω απ' το παράθυρο και τι να δω! Ένας υπέρλαμπρος ήλιος και οι νιφάδες του χιονιού να πέφτουν πυκνές πυκνές! Μη ρωτάτε πως γίνεται...Απλά ΓΙΝΕΤΑΙ! )

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 22:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πώς θα μπορούσε να ειπωθεί με μία λέξη? Σας έχω κι άλλες...χε χεχε...

ΒΛΑΜΜΕΝΗ ΞΑΝΘΙΑ ΨΩΝΑΡΑ


μενεγακη


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 22:52:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

πώς θα μπορούσε να ειπωθεί με μία λέξη? Σας έχω κι άλλες...χε χεχε...

ΒΛΑΜΜΕΝΗ ΞΑΝΘΙΑ ΨΩΝΑΡΑ


μενεγακη


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 23:15:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βρε Didowhatever μου για ξαναπέστο σε απλά ελληνικά γιατί εδώ στα ξένα την έχω ξεχάσει τη σφηνοειδή


GalaΚάπωςΕτσι, UK


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zolotas
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 01:07:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zolotas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΜΕΙΝΑ ΜΛΚΑΣ ........μ αυτα που διαβασα......εκφραση ειναι αυτο οκΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 08:03:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

βρε Didowhatever μου για ξαναπέστο σε απλά ελληνικά γιατί εδώ στα ξένα την έχω ξεχάσει τη σφηνοειδή
GalaΚάπωςΕτσι, UK

Ντον'τ γουορρυ!!

---->> Για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος

Didorium, Hell


Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 10:18:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Μη μου πεις!
Έχει λονδήλιο σήμερα;;;

Το πρωί ναι! Μετά το γύρισε σε χιον-δ-ήλιο!

(Κοιτάζω έξω απ' το παράθυρο και τι να δω! Ένας υπέρλαμπρος ήλιος και οι νιφάδες του χιονιού να πέφτουν πυκνές πυκνές! Μη ρωτάτε πως γίνεται...Απλά ΓΙΝΕΤΑΙ! )



ΓΙΝΕΤΑΙ, ΓΙΝΕΤΑΙ, και εδώ που είμαι εγώ μια από τα ίδια ήταν χθες, όλο το πρωί ήλιο και γαλανό ουρανό και το απόγευμα... άρχισαν να χορεύουν οι νιφάδες, αλλά το βράδυ το γύρισε σε... Χριστούγεννα χιχιχιχι

Σήμερα είναι όπως στη φωτογραφία μου αλλά λίγο στο πιο ... γκρίζο του

Καλή σας μέρα


"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oneiro-mou
Μέλος 1ης Βαθμίδας


78 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2006, 09:48:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oneiro-mou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Παει πολυς καρος απο τοτε που εχω να γραψω κατι...
Οφειλω να πω πως το νεο θεμα ειναι ακρως δελεαστικο....

Θα πω λοιπον το εξης,μετα την ανακυρηξη του ΨΕΥΔΟΚΡΑΤΟΥΣ εδω στην Κυπρο σε οτι βαλεις μπροστα το "ψευδο" κολλαει!!!
Και παμε
ΨΕΥΔΟΑΓΑΠΗ
ΨΕΥΔΟΓΚΟΜΕΝΟΣ
ΨΕΥΔΟΝΙΑΖΟΜΑΙ
ΨΕΥΔΟΘΕΛΩ
ΨΕΥΔΟΕΡΩΤΕΥΟΜΑΙ...ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ

Μην σας κουρασω αλλο!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2006, 14:23:50  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε όλους.Έχω να καταθέσω μια νέα λέξη-καταγγελία για γνωστό κατάστημα ειδών πληροφορικής:

Multi-δράμα

(Μην το πάρει κανείς προσωπικά..)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy