ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ηταν προκλητικο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2006, 01:33:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
πριν κατι ωρες εβαλα ενα θεμα

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8291&SearchTerms=η,νηστεια,μας,παχαινει;;

οι διαχειριστες εκριναν οτι το παραεκανα εσεις τι λετε;;;;;;;;;;;;

και ενα δευτερο ερωτημα οταν ενα θεμα απενεργοποιιτε δεν πρεπει να
ενημερωνουν τον συγραφεα του θεματος;;;;

εγω τουλαχιστον θα ηθελα ενα email που να μου λεει οτι το θεμα μου εχει απενεργοποιιθει
και οχι να ψαχνω να το βρω

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

Edited by - gigenis on 01/07/2006 01:36:28

studiare lavorare imaginare
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2006, 01:51:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους studiare lavorare imaginare
γιατί τόσα ερωτηματικά?
Δέν ήταν προκλητικό δηλαδή?

Τα φόρουμ είναι ιστοχώροι διαλόγου και προβληματισμου.
Ακραιοι-προκλητικοι τίτλοι προκαλούν ένταση και μόνο το διαλογο δεν προαγουν .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2006, 02:03:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
οι διαχειριστες εκριναν οτι το παραεκανα εσεις τι λετε;;;;;;;;;;;;

το θέμα gigeni δεν είναι τι λέμε εμείς, αλλά το γιατί εσύ δεν καταλαβαίνεις ότι σωστά κλειδώθηκε...

Αν διαβάσεις το λινκ που σου έδωσε η amalia θα δεις ότι σε δύο τουλάχιστον απο τα κριτίρια έχεις πέσει μέσα...

φιλικά


ΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΕΧΩ
ΑΓΑΠΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2006, 02:05:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Αν διαβάσεις το λινκ που σου έδωσε η amalia θα δεις ότι σε δύο τουλάχιστον απο τα κριτίρια έχεις πέσει μέσα...


σε ποια;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2006, 02:16:59  Εμφάνιση Προφίλ
  • Θέματα τα οποία αναλύουν διάφορες πλευρές του χριστιανικού δόγματος και που θα μπορούσαν να περιοριστούν σε λιγότερα, ώστε να μην υπάρχει σκέδαση των απόψεων σε διάφορα υποθέματα.
  • Θέματα που κρίνονται ως προκλητικά σε σχέση με το οποιοδήποτε "πιστεύω" ανθρώπων.


μην μου ζητήσεις να σου αναλύσω σε ποια ακριβώς σημεία το post σου έχει πέσει μέσα στους δύο παραπάνω όρους.
διότι θα μπούμε σε μια διαδικασία διαλόγου με αντικείμενο κάτι το οποίο δεν θέλω ούτε είναι και ευχάριστω για εμένα αυτό που τώρα κάνω...
ζήτησες την γνώμη μας και έγραψα την δική μου.
συγνώμη αλλά αυτή είναι.

φιλικά και πάλι


ΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΕΧΩ
ΑΓΑΠΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2006, 08:57:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
ελαχιστε στο πρωτο που το θεμα μου εχει <<πεσει>> μεσα λεει οτι διαγραφεται το θεμα που εχει διπλο-τριπλο υποθεματα

το δικο μου δεν καλυπτετε απο αυτη την δικαιολογια για να σβηστει

για την δευτερη περιπτωση τοτε δεν θα επρεπε να ανοιγεται κανενα θεμα γιατι παντα θα υπαρχουν θεματα που καποια ατομα θα τα βλεπουν προκλητικα σε σχεση με το πιστευω τους

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iridav
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2006, 10:24:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iridav
Γηγενή, συμφωνώ μαζί σου. Δεν πιστεύω ότι είχες παραβεί κάποιον από τους κανόνες. Δεν προσέβαλες τα πιστεύω των Χριστιανών, ούτε το Χριστιανικό δόγμα. Άλλο οι ιερείς και οι παπάδες κι άλλο η εκκλησία. Μπορεί να συνδέονται, αλλά δεν είναι ένα και το αυτό.

:*) Μου αρέσει να ζω!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2006, 10:28:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
quote:
η νηστεια σε παχαινει;;

Δεν ξέρω αν η νηστεία παχαίνει...

Αλλά....

Κάντε δίαιτα τώρα που είναι και καλοκαίρι και βγαίνουμε στις παραλίες...

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2006, 13:44:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna
Έκανα μιά επίσκεψη στο θέμα δέν παρατήρησα τίποτα το προκλητικό ή προσβλητικό.
Η καλύτερη λύση θα ήταν να μεταφερθεί στο ΑΧΛΑΔΟΤΥΡΟΥ, γιατί πραγματικά δέν ταιριάζει με την θεματολογία του ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ Έχει όμως μιά χιουμοριστική πλευρά που είναι κατάλληλη για την συγκεκριμένη κατηγορία του Αχλαδότυρου που έχουν ανοιχτεί πλήθος απο παρόμοια θέματα.

http://www.seasite.niu.edu/Indonesian/Indonesian_Elections/Indo-pemilu99/21.jpg
"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2006, 17:01:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
Agnostic

quote:

Δεν ξέρω αν η νηστεία παχαίνει...

Αλλά....

Κάντε δίαιτα τώρα που είναι και καλοκαίρι και βγαίνουμε στις παραλίες...


το εχω προβλεψει

iridav

quote:
Γηγενή, συμφωνώ μαζί σου. Δεν πιστεύω ότι είχες παραβεί κάποιον από τους κανόνες. Δεν προσέβαλες τα πιστεύω των Χριστιανών, ούτε το Χριστιανικό δόγμα. Άλλο οι ιερείς και οι παπάδες κι άλλο η εκκλησία. Μπορεί να συνδέονται, αλλά δεν είναι ένα και το αυτό.

Krisnna

quote:
Έκανα μιά επίσκεψη στο θέμα δέν παρατήρησα τίποτα το προκλητικό ή προσβλητικό.
Η καλύτερη λύση θα ήταν να μεταφερθεί στο ΑΧΛΑΔΟΤΥΡΟΥ, γιατί πραγματικά δέν ταιριάζει με την θεματολογία του ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ Έχει όμως μιά χιουμοριστική πλευρά που είναι κατάλληλη για την συγκεκριμένη κατηγορία του Αχλαδότυρου που έχουν ανοιχτεί πλήθος απο παρόμοια θέματα.

συμφωνω και με τους δυο σας αν και δεν προκεται να μου κανουν την τιμη περιμενω να μου πουν τον λογο που το εκλεισαν

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2006, 19:55:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
gigenis
quote:
αν και δεν προκεται να μου κανουν την τιμη περιμενω να μου πουν τον λογο που το εκλεισαν

Ο λόγος που απενεργοποιήθηκε το θέμα που άνοιξες υπάρχει στο μήνυμά μου.
Πρόσθετα μηνύματα σε άλλα θέματα, που αφορούν γενικότερα τη θεματολογία στην κατηγορία ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ υπάρχουν καταγεγραμμένα και τα έχεις διαβάσει. Είμασταν εξαιρετικά σαφείς στο ζήτημα αυτό.

Μπορείς εξάλλου να συμμετάσχεις σε σχετικό ενεργό θέμα:
Τα συμβαινοντα στους κολπους της εκκλησιας

Για μια πιο γενικότερη προσέγγιση του θέματος της υποκρισίας (εάν αυτό θες να καταδείξεις με το θέμα που άνοιξες) μπορεί να γίνει και στο:
Η Υποκρισία ως Τροχοπέδη στην Πνευματική Εξέλιξη - πρόσκληση σε δημόσια συζήτηση

Πιστεύω μάλιστα, πως εάν αποφευχθεί η εστίαση στους εκπροσώπους μίας θρησκείας και εξεταστεί το θέμα με σφαιρικότητα και ανοιχτό φιλοσοφικό πνεύμα, θα μπορούσε να γίνει μια πολύ καλή συζήτηση.

Το παρόν θέμα θα παραμείνει ενεργό μέχρι αύριο.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2006, 20:14:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis

οκ αμαλια εσυ εχεις το μαχαιρι εσυ και το καρπουζι


Η Υποκρισία ως Τροχοπέδη στην Πνευματική Εξέλιξη
Η Υποκρισία ως Τροχοπέδη στην Πνευματική Εξέλιξη

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

airtangerine
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2006, 02:49:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους airtangerine
quote:
"λακωνικό"

Εγώ διασκεδάζω με την καρδια μου που η ΑΜΑΛΙΑ χρησιμοποιεί το "λακωνικό" στιχείο , λες και ξέρει τι είναι το Λακωνίζειν....
Έχει γέλιο η υπόθεση..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
airtangerine
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2006, 02:52:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους airtangerine
quote:
οκ αμαλια εσυ εχεις το μαχαιρι εσυ και το καρπουζι

Το μαχαίρι το βλέπουμε.

Το καρπούζι ρε παιδιά ποιό είναι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2006, 19:05:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Το καρπούζι ρε παιδιά ποιό είναι;

To καρπούζι..??..

Αμ βρε φουκαρά μου.. εκεί που είναι πως να το δείς?

Ξεράθηκα ρε παιδιά.. ξεράθηκα στα γέλια....

Πώς του πάει..μούρλια ..σαν μοτοσυκλετιστής της τροχαίας του 50

Edited by - allzzaro on 03/07/2006 19:25:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alex Pak
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2006, 19:57:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alex Pak

_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ "ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ"
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2006, 02:18:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
airtangerine:
quote:

quote:
"λακωνικό"

Εγώ διασκεδάζω με την καρδια μου που η ΑΜΑΛΙΑ χρησιμοποιεί το "λακωνικό" στιχείο , λες και ξέρει τι είναι το Λακωνίζειν....
Έχει γέλιο η υπόθεση..


Ναι βρε παιδί μου, πολύ αστείο, να μην ξέρει η ΑΜΑΛΙΑ τι είναι το Λακωνίζειν!

Τι είναι λοιπόν;
Και ποιο το νόημα του παραπάνω σχόλιού σου;
Μια λεξικολογική άποψη από έναν "ειδήμονα" της αρχαίας ελληνικής γραμματείας, ή απλά η διάθεση να πεις κάτι, απλά και μόνο για να πεις;

Ελπίζω μόνο airtangerine να μην επιλέξεις το Λαγο-νίζειν...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2006, 01:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
το παρόν θέμα απενεργοποιείται.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy