ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 ΔΡΟΜΟΣ/ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2003, 01:25:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΝΑ ΠΟΥ Η ΚΑΛΗ ΦΙΛΗ ΑΜΑΛΙΑ ΖΗΤΑΕΙ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΔΡΟΜΟ ....
ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΔΡΟΜΟ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΗΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ .........

ΤΟ ΦΩΣ ΠΑΝΤΟΥ ...
ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΟΛΟΙ ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΦΩΣ ......

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2004, 22:01:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ.
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΠΩΣ ΛΕΓΑΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΛΕΞΕΙΣ.
ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΔΡΟΜΟ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΠΙΛΕΞΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ.
ΑΛΛΟΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΒΙΒΛΙΑ ΑΛΛΟΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΟΜΙΛΙΕΣ ΑΛΛΟΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΑΛΛΟΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΥΗΤΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ.

ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΙ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΣΕΒΑΣΤΟΙ.
ΑΛΛΑ ΜΑΘΗΤΕΙΑ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΠΟΝΗ ΑΛΛΑ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΦΥΠΝΙΣΗΣ.

ΔΥΣΚΟΛΟΣ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΓΕΜΑΤΟΣ ΠΑΓΙΔΕΣ....
ΚΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΑΓΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ .... ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΑ ΜΑΘΑΜΕ ΟΛΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΩΤΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΔΑΞΟΥΜΕ.

Ο ΔΡΟΜΟΣ Η ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ ΔΥΣΚΟΛΟΙ.
ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΠΡΟΧΩΡΟΥΝΕ.....

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ.

EYXAΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **



* Ήθος
* Αγάπη
* Φως
* Εσωτερική εργασία.

Να είσαι πάντα καλά καλέ μου φίλε....
Σας χαιρετώ φιλικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2004, 21:21:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ zezmperg ΝΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕΣ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΕΝΑ ΠΑΛΑΙΟ ΤΟΠΙΚ.
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΚΑΤΙ..
ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΦΕΡΕΙ (ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ) ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΗ, ΣΤΟΥΣ ΔΗΘΕΝ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΥΣ..

ΠΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΒΑΖΟΥΝ ΠΑΓΙΔΕΣ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΜΑΣ..

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΧΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.....

ΑΛΛΑ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ....
ΟΛΟΥΣ ΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΒΟΥΜΕ....
ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

www.
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2004, 01:10:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους www.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΔΡΟΜΟς ΤΗΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ/ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΡΑΣΗ ΕΝΕΙΩΣΑ ΕΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΑΜΗΧΑΝΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ.ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΕΚΕΙΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΣΟΥ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΟΦΟΥΣ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ.ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΧΑΡΙΣΜΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ.ΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ?ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΟΧΙ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΙΚΑΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΛΛΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΚΑΙ ΟΛΛΗ ΦΡΑΣΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ!ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΑΞΙΔΕΥΣΑΝ ΕΩΣ ΣΤΟ ΘΙΒΕΤ ΚΑΠΟΙΟΙ ΖΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΔΙΚΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑΝ Η ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ.ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΘΗΤΕΙΑ ΚΑΙ Η ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΣΤΑ ΚΙΝΗΤΡΑ ΟΛΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ? Η ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?ΙΣΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΔΡΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΠΛΑΝΟΥΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΛΟΓΙΖΕΣΑΙ.ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΙΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΟΙ ΣΤΗΝ ΥΛΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΑΙΣΘΗΣΗ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ.Ο ΔΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2004, 22:31:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ www. ΚΑΤ' ΑΡΧΑΣ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΟΣΟΡΙΣΩ ΣΤΟ ESOTERICA.gr ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ...
ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ..

quote:
Ο ΔΡΟΜΟς ΤΗΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ/ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΡΑΣΗ ΕΝΕΙΩΣΑ ΕΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΑΜΗΧΑΝΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ.

ΑΜΗΧΑΝΙΑ ΚΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ??????????????
ΓΙΑΤΙ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ??????????????

Ο ΔΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ...
ΤΟ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ..............
ΕΣΕΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ.....
ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ...

ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΜΕ
Ο ΔΡΟΜΟΣ ΟΜΩΣ ΔΥΣΚΟΛΟΣ.....
ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΔΥΝΑΜΙ ΑΓΩΝΑΣ...

ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΔΕΕΣΤΕΡΟΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2004, 22:09:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ.
ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΤΗ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΗ ΑΠΟΥΣΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΚΤΕΝΟΜΕΝΑ, ΕΞΑΛΛΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΑΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΟΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΤΗΣ ΣΧΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗ ΜΙΚΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΣΤΑΣΙΑΚΗ ΠΑΥΣΗ "ΩΣ ΜΗ ΓΕΝΝΟΜΕΝΗ" ΓΙΑ ΜΕΝΑ...ΩΣΤΟΣΟ Η ΜΑΤΑΙΟΔΟΞΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΠΩΣ ΣΑΣ ΕΛΕΙΨΑ ;-)

ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΣΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ;
ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΖΗΤΟΥΜΕ, ΟΜΩΣ ΠΟΣΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΑΝ Ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ;
ΜΑΘΗΤΕΙΑ...
Ο ΜΟΝΟΣ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΠΟΥ ΔΕΧΘΗΚΑ ΠΟΤΕ (και τον γνωρισα σε αυτον τον χωρο) ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΑΡΝΗΘΗΚΕ ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ ΔΑΣΚΑΛΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΝΗΣΗ ΤΟΥ ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗ ΔΕΧΘΕΙ Η ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΝΑ ΑΓΓΙΞΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΛΗΘΕΙΑ.

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΡΟΜΑΖΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΝΑ ΝΟΙΩΘΟΥΜΕ ΜΙΚΡΟΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗ ΛΕΞΗ ΜΑΘΗΤΕΙΑ. ΑΝΤΙΘΕΤΑ Η ΛΕΞΗ ΜΑΘΗΤΗΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΜΙΑ ΔΥΝΑΜΙΚΗ. ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΞΕΛΙΞΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ. Ο ΜΑΘΗΤΗΣ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΟΦΟΤΕΡΟΣ. ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΟΣ.

ΜΕ ΑΓΑΠΗ ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2004, 12:22:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ARCHON ΜΕ ΧΑΡΑ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΟΥ ΕΔΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΩΡΟ.

ΠΑΝΤΑ ΛΙΤΟΣ ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΚΤΙΚΟΣ.

ΜΑΘΗΤΕΙΑ....
ΑΥΤΟΣ Ο ΑΠΕΡΑΝΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ ΟΠΟΥ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΒΑΠΤΙΣΤΕΙ ΕΘΕΛΟΥΣΙΑ.

ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ (ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ) ΝΑ ΞΕΧΝΑΝΕ
ΤΗΝ ΜΑΘΗΤΕΙΑ.

ΟΛΟΙ ΣΥΝ-ΟΔΟΙΠΟΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΦΩΣ.
Ο ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΜΑΘΗΤΗ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΤΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟ.....

ΕΝΑ ΑΡΧΑΙΟ ΔΙΩΝΥΜΟ... ΤΟΥ ΜΑΘΗΤΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΥ..

ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2004, 20:14:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΒΑΤΑΡ
ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ('Η ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΠΟΛΥ) ΑΝ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΑΠΩΛΕΣΘΗΣ ΛΟΓΟΣ.

ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΜΟΥ, ΩΣΤΟΣΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΚΟΣΜΟΓΟΝΙΚΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ, ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ "ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΤΑ ΛΕΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ;" ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ.
ΚΑΤ' ΑΡΧΗΝ ΕΜΑΘΑ ΚΑΤΙ, Ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΜΥΚΗΤΑ ΤΟΥ ΚΡΑΣΙΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΧΥΜΟ ΣΤΑΦΥΛΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΔΕΙΞΕΙ ΤΗ ΓΕΥΣΗ ΤΟΥ ΚΡΑΣΙΟΥ. ΠΑΙΖΟΥΝ ΡΟΛΟ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΟΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΣΤΑΦΥΛΙΟΥ, ΑΛΛΑ Η ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ, Ο ΜΑΘΗΤΗΣ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΣΤΡΑΦΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ, ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΔΑΞΕΙ. ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΑΝΟΙΧΤΑ, ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΟΓΙΣΤΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙ ΠΩΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΥΝΑΜΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΡΚΩΣ ΜΕΤΑΒΑΛΛΟΜΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ. ΟΜΩΣ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ. ΣΕ ΤΙ ΟΦΕΛΕΙ Η ΜΑΘΗΤΕΙΑ ΔΙΧΩΣ ΤΗΝ ΜΥΗΣΗ;

ΕΙΠΕΣ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΥΝΤΟΜΟΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΚΤΙΚΟΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΜΟΥΝ ΟΥΤΕ ΤΟ ΕΝΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΑΛΛΟ. ΙΣΩΣ ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ.

ΑΣΧΕΤΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΩ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ...ΤΕΛΙΚΑ Ο ΤΟΙΧΟΣ ΗΤΑΝ ΔΙΑΠΕΡΑΤΟΣ.


ΜΕ ΑΓΑΠΗ ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 13:22:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ARCHON ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ ΣΟΥ....
ΤΟ ΜΕΛΗΜΑ ΚΑΘ' ΕΝΟΣ (ΚΑΤ' ΕΜΕ ΠΑΝΤΑ) ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΤΟΥ..

ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΒΗΜΑ...
ΜΙΑ ΑΡΧΗ...
ΕΝΑ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙ...

ΚΑΤΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΝ...
ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ..

quote:
ΟΜΩΣ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ. ΣΕ ΤΙ ΟΦΕΛΕΙ Η ΜΑΘΗΤΕΙΑ ΔΙΧΩΣ ΤΗΝ ΜΥΗΣΗ;


ΕΙΧΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ...
quote:
ΠΟΤΕ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ?????
ΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ......
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΠΩΣ Η ΜΑΘΗΣΗ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΠΟΤΕ.
ΟΙ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ.
ΑΛΛΟΙΜΟΝΟ ΕΑΝ ΣΤΑΜΑΤΙΣΟΥΝ....

ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ??????
ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΙΣΗ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΤΩΝ ΝΕΟΣΣΩΝ ???????

ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΠΕΦΤΟΥΝ ΟΧΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ....
ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ...ΥΨΩΝΟΝΤΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ....
Η ΕΠΙΠΟΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ Η ΘΕΛΗΣΗ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΙ....

ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΗΣΗ....
ΚΑΙ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ...ΜΑΣ ΑΝΑΜΕΝΕΙ....



Η ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΛΙΛΙΘ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...

"ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΘΑ ΤΟ ΝΙΩΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΘΑ ΤΟ ΦΕΡΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ **ΤΗΝ ΜΥΗΣΗ**"

ΘΑ ΣΟΥ ΦΕΡΩ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ....
ΕΝΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΟΣ ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ (ΤΟΥ ΗΧΟΥ) ΤΟΤΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΜΙΑ ΔΙΝΗ ΑΣΠΡΗ.
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΥΛΗ ΤΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΗΧΟΥ....

ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΗΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ (ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΓΝΩΣΗ ,ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ)....
ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΑΥΤΟ....

ΣΕ ΕΠΟΜΕΝH ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΘΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΩΤΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 21:22:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΕ ΜΟΥ AVATAR

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ. (ΠΕΡΙ ΜΥΗΣΗΣ)
ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ, ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ.

ΕΙΜΑΙ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟΣ.

ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΜΥΗΣΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΣΙΩΠΗ.

ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΜΕ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ. ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΠΑΝΤΑ...ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΜΥΗΣΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΜΟΝΟ. ΑΥΣΤΗΡΑ.

ΚΑΤΕΛΗΞΑ ... ΘΕΛΩ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΑΚΟΜΑ.


ΙΣΩΣ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ ΞΕΡΩ ΠΩΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟΣ


ΜΕ ΑΓΑΠΗ ARCHON.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 23:24:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ARCHON ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΘΕΤΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΤΟΥΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ESOTERICA.gr ...

ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ.....

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ...
ΕΝΑ ΝΕΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ...

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ....
ΘΑ ΠΩ ΠΑΛΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΟΠΙΚ..

quote:
ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΙ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΣΕΒΑΣΤΟΙ.
ΑΛΛΑ ΜΑΘΗΤΕΙΑ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΠΟΝΗ ΑΛΛΑ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΦΥΠΝΙΣΗΣ.

ΔΥΣΚΟΛΟΣ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΓΕΜΑΤΟΣ ΠΑΓΙΔΕΣ....
ΚΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΑΓΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ .... ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΑ ΜΑΘΑΜΕ ΟΛΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΩΤΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΔΑΞΟΥΜΕ.

Ο ΔΡΟΜΟΣ Η ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ ΔΥΣΚΟΛΟΙ.
ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΠΡΟΧΩΡΟΥΝΕ.....


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 09:48:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ....

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΙΚΟΝΕΣ ΛΕΝΕ ΠΟΛΛΑ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 22:10:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ AVATAR

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΤΕΤΙΚΟΣ.

ΩΡΑΙΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΛΛΑ, Ο ΚΩΝΟΣ ΤΟΥ ΗΧΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΜΦΑΝΗΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΚΑΙ "ΣΠΡΩΧΝΕΙ" ΤΟ ΑΕΡΟΣΚΑΦΟΣ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΜΠΡΟΣ...ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΣΗΜΑΔΙ ΤΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ.

ΕΨΑΞΑ ΠΟΛΥ ΣΕ ΒΙΒΛΙΑ. ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ. Ο ΛΟΓΟΣ Ο ΑΛΗΘΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ, ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΣΕ ΜΙΑ ΓΛΩΣΣΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΨΕΙ ΑΠΟ ΑΙΩΝΕΣ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ. ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΑΠΛΑ ΣΟΥ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΧΑΜΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ. ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ.

AVATAR ΘΑ ΜΑΣ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ;


ΜΕ ΑΓΑΠΗ ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 22:57:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι μου,
Πολύ ωραίο το θέμα που πραγματεύεστε, ειδικότερα για κάποιον σαν και εμένα, που βρίσκεται στην αρχή του δρόμου της αναζήτησης. Φίλε μου Avatargr έγραψες,

quote:

ΘΑ ΣΟΥ ΦΕΡΩ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ....
ΕΝΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΟΣ ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ (ΤΟΥ ΗΧΟΥ) ΤΟΤΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΜΙΑ ΔΙΝΗ ΑΣΠΡΗ.
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΥΛΗ ΤΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΗΧΟΥ....

ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΗΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ (ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΓΝΩΣΗ ,ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ)....
ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΑΥΤΟ....


Ωραίο το παράδειγμά σου... είναι γεγονός ότι η δυναμική των ρευστών δεν ήταν το δυνατό μου σημείο στα φοιτητικά μου χρόνια... Να που τώρα βλέπω διαφορετική εφαρμογή τους... Από ότι θυμάμαι (ίσως και να κάνω λάθος) σε αυτές τις ταχύτητες (υπερηχητικές) στην περιοχή του αεροσκάφους κοντά στα πτερύγια δημιουργείται μία έντονη συμπίεση που γίνεται αντιληπτή με τη μορφή ενός ηχητικού κρότου (από έναν εξωτερικό παρατηρητή). Συνεχίζοντας το παράδειγμά σου... βλέπουμε ότι το σημείο αυτό θα είναι η απαρχή για μία νέα ζωή η οποία θα έχει μόνιμα αποτελέσματα τόσο σε προσωπικό επίπεδο (διαφορετική θεώρηση) αλλά και στη σχέση μας με τους έξω. Αξίζει να προσπαθήσουμε λοιπόν...

Με εκτίμηση
--Je^3--

Edited by - Jejeje on 08/04/2004 23:04:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2004, 10:51:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ Jejeje,ARCHON ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ARCHON ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ

quote:
ΩΡΑΙΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΛΛΑ, Ο ΚΩΝΟΣ ΤΟΥ ΗΧΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΜΦΑΝΗΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΚΑΙ "ΣΠΡΩΧΝΕΙ" ΤΟ ΑΕΡΟΣΚΑΦΟΣ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΜΠΡΟΣ...ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΣΗΜΑΔΙ ΤΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ.

ΤΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΩ ,ΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΩ ΟΛΑ ΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ....

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Jejeje ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΡΟΤΟΣ ΟΤΑΝ ΣΠΑΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΤΟΥ ΗΧΟΥ.
ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ (H ΠYΛH)..
ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2004, 19:26:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ,
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ Η ΠΑΡΕΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ

ΑΒΑΤΑΡ, ΟΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΝΗΜΗ.
ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΠΩΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΔΙΟΤΙ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΕΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΟΙΚΕΙΟΤΗΤΑΣ ΠΟΥ ΓΕΝΙΚΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΠΟΚΤΩ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΟΙΚΕΙΟΤΗΤΑΣ ΤΗΣ ΟΠΟΙΑΣ ΚΑΛΕΙΣΑΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΤΕΘΗΜΕΝΟΣ ΝΑ ΣΕ ΒΟΜΒΑΡΔΙΖΩ ΜΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΝΟΙΩΘΩ ΠΩΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΠΙΕΣΤΙΚΟΣ (ΑΝ ΚΑΙ ΓΙΝΟΜΑΙ) ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ. (ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΡΧΟΝΤΑ;)
ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΖΗΤΗΣΩ ΚΑΤΙ...ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΝΔΡΟ, Ε Δ Ω , ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.

ΜΕ ΑΓΑΠΗ ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2004, 10:57:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ARCHON ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΩΝ ΛΙΓΩΝ ΓΝΩΣΕΩΝ ΠΟΥ ΕΧΩ....

ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ (ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ ΚΑΙ ΓΝΩΣΗΣ) ΔΙΑ ΜΕΣΟΥ ΤΟΥ ΔΕΝΔΡΟΥ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΩΣ ΔΕΝΔΡΟ ΤΗΣ ΚΑΜΠΑΛΛΑΣ.

ΕΝΑΣ ΔΡΟΜΟΣ /ΜΑΘΗΤΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ..

ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΛΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΜΑΣ.

ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ (ΔΕΝΔΡΟ) ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΤΑΡΩ ΚΑΙ ΟΙ ΠΛΑΝΗΤΕΣ..

ΒΕΒΑΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ (ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ) ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Η ΑΝΑ-ΓΝΩΣΗ
ΣΧΕΤΙΚΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΠΑΛΛΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διγενής Aκρίτας
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 01:09:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διγενής Aκρίτας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο δρόμος είναι πάντα μοναχικός. Μόνο με την θλίψη της μοναξιάς μπορείς να βρεις τον δρόμο που σου ανήκει.
Ο δρόμος είναι μόνο δικός σου. Κανείς δεν μπορεί να πατήσει τον δρόμο σου.
Πολλοί δρόμοι παράλληλοι, κόσμοι παράλληλοι, μα κάπου χάνονται στην δικιά τους μοίρα .
Πολλές φορές ο δρόμος σου επιβάλετε και εσύ σαν Ιησούς τραβάς τον σταυρό σου.
Δεν μπορείς να ξεφύγεις από το μαρτύριο αυτό, αλλά ίσως δεν πρέπει να ξεφύγεις, γιατί αυτός είναι ο δικός σου δρόμος.
Άλλες φορές ο δρόμος είναι δύσκολος και εσύ μικρό μυρμήγκι που τρέχει να προφτάσει το ιδεατό. Σταμάτα να τρέχεις. Αυτός είναι ο δρόμος σου.
Ο δρόμος πάντα κάπου οδηγεί. Έστω και αν δεν πάει στην υπέρτατη αλήθεια που εσύ ψάχνεις να βρεις. Άνοιξε τα μάτια σου, αφουγκράσου γύρο σου, ο δρόμος θα σε διδάξει, γιατί αυτός είναι ο δρόμος που σου έλαχε.
Αυτός ο δρόμος είναι η ίδια σου η ζωή να την σέβεσαι για να σε σέβεται και αυτή, και όταν την ευχαριστήσεις τότε ίσως να σου φανερώσει τον πραγματικό σκοπό της πορείας σου.
Απλός έχε τα μάτια σου ανοιχτά και αφουγκράσου γύρο σου.
Πολλές φορές πρέπει να σταματάμε να κοιτάμε ψηλά και να συγκεντρωθούμε στον δρόμο μας. Και κάποιες άλλες να κοιτάμε ψηλά γιατί σε αυτό το σημείο ο δρόμος είναι φαρδύς.
Πρέπει να πατάμε γερά στην γη για να θαυμάσουμε τα άστρα.
Τα άστρα είναι υπέροχα αλλά δεν πρέπει να μας σαγηνέψουν, γιατί μετά ξεχνάμε τον δρόμο μας.
Ένα να έχεις κατά νου.
Να έχεις τα μάτια σου ανοιχτά και να αφουγκράζεσαι, ίσως μόνο έτσι βρεις την αλήθεια που <θέλεις> .


(συγνώμη για το ποιητικό ύφος αλλά έτσι μου βγήκε…….)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 19:23:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ Διγενή Aκρίτα ΚΑΙ Η ΠΟΙΗΣΗ ΔΡΟΜΟΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ
ΕΙΝΑΙ..

ΠΟΣΑ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΠΟΙΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ.....
ΤΑΞΙΔΙΑ ΜΑΚΡΙΝΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΜΥΗΤΙΚΑ...

ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΡΑΒΙ ΕΝΑΝ ΠΟΙΗΤΙΚΟ ΛΟΓΟ...

ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΟΥΣ ΥΜΝΟΥΣ ΤΟΥ ΔΑΒΙΔ...

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2004, 12:43:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑ 'ΜΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ;

ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΠΩΣ Η ΓΝΩΣΗ ΔΕΝ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΒΙΒΛΙΑ (ΜΟΝΟ)

ΤΗΝ ΨΑΧΝΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΕΞΩ ΤΩΡΑ.

ΤΟ ΔΕΝΔΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ

ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΛΙΓΟ

AVATAROULI ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ.

ΜΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΑΓΑΛΜΑ ΤΟΥ ΚΟΛΟΣΣΟΥ ΤΗΣ ΡΟΔΟΥ. ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ;
ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΚΑΤΙ 'Η ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΑΓΑΛΜΑ;

ΚΡΑΤΑ ΤΟΝ ΗΛΙΟ;
ΤΟ ΦΩΣ;
ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ;
ΤΟ ΘΕΟ;

ΕΠΙΣΗΣ ΤΙ ΣΧΕΣΕΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΑΝΙΤΑΡΙ ΜΕ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ;
ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΤΗΣ ΚΟΣΜΟΓΩΝΙΑΣ;

ΑΝΑΛΥΣΕ ΜΟΥ ΤΗ ΣΧΕΣΗ: ΑΥΓΟ - ΜΑΝΙΤΑΡΙ - ΔΕΝΤΡΟ

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2004, 12:10:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ARCHON ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΧΑΣΜΕΝΟ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΘΕΜΑ ΕΝΑΣ ΣΤΟΙΧΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΜΟY ΗΛΘΕ ΣΤΟ ΜΙΑΛΟ...

ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΗΛΘΕ ΑΠΟΨΕ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΕΔΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣΑΙ ΠΟΙΟ ΣΥΧΝΑ....

ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΛΟΣΣΟΥ ΤΗΣ ΡΟΔΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΚΕΦΘΕΙ....

ΞΕΡΕΙΣ ΦΙΛΕ MOY ARCHON ΣΥΜΒΟΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ ΓΥΡΟ ΜΑΣ....
ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΟ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝ ΚΑΙ ΒΑΛΩ..
ΔΗΛΑΔΗ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ.
ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΗ ΔΥΝΑΜΗ....
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΔΥΝΑΜΗ...

ΔΙΑΛΟΓΙΣΟΥ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙ...
ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ....

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2004, 12:28:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ AVATAR

ΔΕΝ ΕΦΥΓΑ ΠΟΤΕ
ΕΙΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΣΧΕΔΟΝ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ, ΑΠΛΑ ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΣΙΩΠΗΣ, ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ LOG ON.

ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΨΑΧΝΩ

Η ΑΜΑΛΛΙΑ (ΝΟΜΙΖΩ) ΕΦΤΙΑΞΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΜΒΛΗΜΑΤΑ
ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΤΙ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΕΚΕΙ.

Ο ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ.

ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΟΥ ΔΕΝΤΡΟΥ;

ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.

ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΝΙΤΑΡΙ ΤΗΣ ΚΟΣΜΟΓΟΝΙΑΣ;

ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, Ο ΛΟΓΟΣ Ο ΑΛΗΘΗΣ ΚΑΙ Η ΜΑΘΗΤΕΙΑ. ΠΑΝΕ ΜΑΖΙ.

ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΥΚΛΟΣ

ΜΑΘΗΤΕΙΑ - ΑΣΚΗΣΗ - ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ - ΛΟΓΟΣ - ΜΑΘΗΤΕΙΑ ....

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2004, 13:39:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ARCHON ΔΕΣ ΕΝΑ ΔΕΝΔΡΟ ΤΗΣ CABBALA KAI ΣΥΓΚΡΙΝΕ ΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΛΟΣΣΟ...

ΘΑ ΣΟΥ ΔΙΞΕΙ ΠΟΛΛΑ...

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΝΙΤΑΡΙ ΤΗΣ ΚΟΣΜΟΓΟΝΙΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ...

ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 01:45:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δύο ερωτήσεις...

1) Όλοι ημιμαθείς δεν είμαστε τελικά αφού η γνώση δεν είναι σε έναν
άνθρωπο ολόκληρη ώντας όλοι συνεχώς μαθητές (άρα & επικύνδινοι σε
εμάς και τους άλλους) αφού αναγνωρίζουμε οτι η ημιμάθεια είναι
επικύνδινη βλέποντας αυτή την εκδοχή στο κόσμο μας, γύρω μας;

2) Μήπως τελικά υπάρχει και κάποιο άλλο είδος διδαχής όχι αυτό
του ετερόφωτου δηλ. δάσκαλος-μαθητής αλλα αυτό του αυτόφωτου;
δηλ.εμείς οι ίδιοι να είμαστε οι δάσκαλοι του εαυτού μας άρα και
Κύριοι του, ώντας έτσι;

Όσον αφορά τον δρόμο που διάβασα υπάρχει εκεί για όλους μας.
Εμείς όπως το βλέπω κάνουμε βόλτες επάνω σε αυτόν. Αριστερά, δεξιά
κυκλικά, χοροπηδηχτά κ.ο.κ. Ο δρόμος που διανύσαμε είναι ο δικός
μας δρόμος που απλά είναι η τροχιά που διανύσαμε σε κάτι απέραντο.
Έχει για όλους τις ίδιες βασικές παγίδες. Όλες πνευματικές.
1.Φιλο-δοξία 2.Εξ-αρτηση 3.Α-πληστία 4.Υπερ-οψία
5.Παντο-γνωσία 6.Δυσ-καμψία 7.Βία

Θα συμφωνήσω με τις μαντινάδες του φίλου Silverwolf

Ποτέ σου μη καταφρωνάς,
τα κάτω σκαλοπάτια,
γιατί σ'αυτά πρωτοπατείς,
και βγαίνεις στα παλάτια...

Το να πατήσεις στη κορφή
έχει μια δυσκολία
μα ν'απομείνεις στα ψηλά
έχει μεγάλη αξία

Δε μετανιώνω στη ζωή
όσα κι αν κάνω λάθη
γιατί απ' αυτά διδάχτηκα
όλα όσα' χω μάθει .

Καθότι όσο και αν φαίνεται οτι πήγαμε πίσω ή κάτω ή πιό κάτω
ουσιαστικά διανύσαμε έναν δρόμο μοναδικό δικό μας ζηλευτό με
όλα του τα προβλήματα και τα κακοτόπια του. Βόλτα είναι.
Ας την ευχαριστηθούμε...
Ευχαριστώ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 09:40:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ALOS

ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΘΕΝΤΕΙΕΣ.

ΟΜΩΣ, ΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΠΟΥ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙΣ ΣΤΑ ΜΙΣΑ ΤΗΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ.
ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ, ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΤΑ ΜΙΣΑ ΑΠ' ΟΣΑ ΘΕΣ, ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΑΣ (ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;).
ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΠΩΣ ΑΝ ΞΕΚΙΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΥΟ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΔΕΚΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΗΜΙΜΑΘΕΙΑ; ΙΣΩΣ.
ΟΜΩΣ ΑΛΛΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΑΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΝΑ ΔΙΔΑΞΕΙΣ. ΣΤΗΝ ΜΕΝ ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΣΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑΣ ΑΝΑΖΗΤΗΤΗΣ 'Η ΣΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΝΑ ΠΛΑΝΕΜΕΝΟΣ, ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΟΜΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ.
ΕΣΥ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΝΟΕΙΣ;
ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΙΣΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΡΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΗΜΙΜΑΘΗ (ΚΑΘΩΣ ΤΟΝ ΘΕΩΡΩ ΚΑΘΑΡΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ) ΚΑΙ ΑΥΤΟΠΡΟΣΔΙΟΡΙΖΟΜΑΙ ΩΣ ΠΛΗΡΩΣ ΑΜΑΘΗΣ ΓΙΑΤΙ ΚΟΙΤΑΖΩΝΤΑΣ ΜΕ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΟΜΩΣ.
ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΗΣ ... ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ (ΚΑΙ ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΤΗ ΒΙΩΝΩ) ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΜΙΣΥ ΧΡΟΝΟ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΕΜΑΘΑ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΗΣ. ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΕΞΗΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΟΤΙ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΜΟΥ ΔΑΣΚΑΛΟΣ. ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΙΩΣ; ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΑΝΥΔΙΟΤΕΛΗΣ ΣΥΝΑΝΑΖΗΤΗΤΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ ΠΟΤΕ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΑΣΚΑΛΟ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΕΝΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΕΝΝΟΙΑ ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΦΑΡΟΣ, ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΔΑΞΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΑΓΝΟΟΕΙ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΜΑΣ.
Ο ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΠΟΤΕ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΟΚΑΤΑΣΗΣΕΙ ΤΟΝ ΔΙΑΥΛΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΕ ΤΟΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΜΟΥ ΔΑΣΚΑΛΟ. ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟΦΩΤΟΣ (ΟΠΩΣ Ο ΗΛΙΟΣ) ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΤΡΕΦΕΣΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΑΡΚΑ ΣΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΣΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΟΠΩΣ Ο ΗΛΙΟΣ ΚΑΙΕΙ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΛΑΜΨΕΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ Ο ΑΥΤΟΦΩΤΟΣ ΜΑΘΗΤΗΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΥΤΟΤΡΟΦΟΔΟΤΕΙ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ, ΙΣΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ. ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΟ ΦΩΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΟΔΗΓΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ
ΟΤΑΝ ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΨΗΛΑΓΙΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ.
ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΤΕΡΟΦΩΤΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΨΕΣ ΝΑ ΛΑΜΠΕΙΣ, ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΕΤΟΙΜΟΣ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΑΨΕΙΣ ΝΑ ΤΡΕΦΕΣΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΛΑΜΨΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ. ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΑΥΤΟ, ΓΙΑ ΣΚΕΨΟΥ; ΔΕΜ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ; ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΜΦΑΛΙΟ ΛΩΡΟ, ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑ, ΜΟΛΙΣ Ο ΛΩΡΟΣ ΚΟΠΕΙ, ΓΙΝΕΣΑΙ ΑΥΤΟΦΩΤΟΣ 'Η ΧΑΝΕΣΑΙ.
ΚΑΘΕ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΚΥΟΦΟΡΕΙ ΕΝΑΝ ΔΑΣΚΑΛΟ. ΕΤΕΡΟΦΩΤΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΕΝ ΔΥΝΑΜΕΙ ΑΥΤΟΦΩΤΟ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ, ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΟΥ, ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΕΝΑΝ ΝΕΟ ΔΑΣΚΑΛΟ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΤΗΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ.

Α) Ο ΜΑΘΗΤΗΣ ΕΜΒΡΥΟ Ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΜΗΤΡΑ. ΜΗΤΡΑ ΠΟΥ ΜΟΡΦΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΚΥΗΜΑ ΤΗΣ (ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ Η ΕΤΟΙΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ) ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΕΦΕΙ.

Β) ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΜΑΘΗΤΗ ΝΗΠΙΑΚΗ ΗΛΙΚΙΑ, ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΑΛΑΚΤΙΚΗ ΕΞΑΡΤΗΣΗ.

Γ) ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΜΑΘΗΤΗ Η ΠΡΩΤΗ ΔΙΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΛΑΘΗ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟ ΤΟ ΑΓΡΥΠΝΟ ΒΛΕΜΑ ΤΟΥ ΔΑΣΚΑΛΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ.

Δ) ΕΦΗΒΕΙΑ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ ΡΗΞΗ ΜΕ ΤΟΝ ΔΑΣΚΑΛΟ "ΘΕΣΗ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΣΥΝΘΕΣΗ", Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ.

Ε) ΝΙΟΤΗ ΚΑΙ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΗΣ ΠΛΕΟΝ. ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ. Ο ΜΑΘΗΤΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣ ΠΛΕΟΝ ΑΥΤΟΦΩΤΟΣ.

ΣΤ) ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ Ο ΜΑΘΗΤΗΤΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΚΥΟΦΟΡΕΙ ΤΟΝ ΝΕΟ ΔΑΣΚΑΛΟ.

Ζ)ΓΗΡΑΤΕΙΑ, Ο ΜΑΘΗΤΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΟΝ ΔΑΣΚΑΛΟ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΑΘΗΤΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑΘΗΤΗΣ.

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 11:23:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ALOS ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ..

quote:
1) Όλοι ημιμαθείς δεν είμαστε τελικά αφού η γνώση δεν είναι σε έναν
άνθρωπο ολόκληρη ώντας όλοι συνεχώς μαθητές (άρα & επικύνδινοι σε
εμάς και τους άλλους) αφού αναγνωρίζουμε οτι η ημιμάθεια είναι
επικύνδινη βλέποντας αυτή την εκδοχή στο κόσμο μας, γύρω μας;

ΦΙΛΕ MΟΥ ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ...
ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΗΜΙΜΑΘΕΙΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΥΣ.

EAN ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΕΡΑΝΤΟΣΥΝΗ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ...
ΕΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΓΝΩΘΙ Σ' ΕΑΥΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 23:07:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑRCHON είσαι γεννήτρια σκέψεων τουλάχιστον για μένα.
Μου άρεσε πάρα πολύ το πώς βλέπεις τον κύκλο της μαθητείας.

Άλλα παρόλο που έχουμε την εξελικτική πορεία απο την στιγμή
που δεν γεννιόμαστε μόνοι μας, δεν μαθαίνουμε να σκεφτόμαστε
όπως σκεφτόμαστε μόνοι μας, δεν μεγαλώνουμε ολομόναχοι, μήπως
τελικά είμαστε κατ'ευφημησμόν αυτόφωτοι; Ή μήπως η φλόγα της ψυχής
μας, μας καθοδηγεί στα "σωστά" μονοπάτια ώστε ταυτόχρονα με τις
επιλογές μας όντως να είμαστε εξ'αρχής αυτόφωτοι απ'όταν γεννηθούμε
φτιάχνοντας ένα σχέδιο εξέλιξης μοναδικό με "κακοτοπιές" μόνο και
μόνο για να γίνουμε πιό δυνατοί; (παίδεμα-εκπαίδευση εσωτερική
εν-δυνάμωση)

Όσον αφορά τον δρόμο δεν έχω καταλήξει κάπου γιατί

απο την μία άν πάρουμε χρονικά οτι όλο και κάπου θα είμαστε στα μέσα
μιας διαδρομής που στόχο έχει κάπου κάτι φωτεινό ιδεατό <<"τέλειο">>
σε πολλά εισαγωγικά, αγγίζουμε το παράδοξο με τον Αχιλλέα και
την χελώνα άμα πούμε οτι ο Αχιλλέας είμαστε εμείς και η χελώνα είναι
ο στόχος μας που παντα μας προσπερνάει. Όλα αυτά βεβαια γιατί
μιλάμε για γραμμικό χρόνο και με μονάδες ένα δύο που άπτονται
άπειρα σημεία ανάμεσά τους. Οπότε όσο το βλέπουμε γραμμικά πάντα
θα είμαστε πίσω απο τον στόχο μας άρα και όχι πλήρως μέσα στο φώς.

Απ την άλλη αναγνωρίζω την ανάγκη της ωρίμανσης μιας διαδικασίας που
χρειάζεται χρόνο για να εξελιχθεί, είτε λίγο είτε πολύ. Έτσι ώστε όσο
ο χρόνος περνά είτε αυτόν τον πούμε γραμμικό είτε τον πούμε κυκλικό
(όπως οι εποχές πχ. που επαναλαμβάνονται) είτε οτιδήποτε άλλο είναι
αναγκαίο το φρούτο πχ. να περάσει απο την αγουρη κατάσταση στην ώριμη
ώστε να είναι βρώσιμο. Άν πούμε οτι το φρούτο είναι η γνώση του μαθητή
αυτή μεταβιβάζεται φυσικά. Είτε το φρούτο μαζευτεί και φαγωθεί απο
κάποιον που πεινάει (εκεί και έχουμε μεταβίβαση γνώσης λόγω ανάγκης),
είτε το φρούτο πέσει στο έδαφος και συνεχιστεί το δέντρο για άλλες
γενιές. (εκεί ο δάσκαλος αφήνει το σπόρο της γνώσης στο μαθητή που
περιμένει καρτερικά αλλα δεν έχει ανάγκη). Και στις δύο περιπτώσεις
έχουμε μια παθητική ή ενεργητική μεταφορά γνώσης (καρπού) απο τον
δάσκαλο δέντρο που μόνος του πλέον γεννά καρπούς. Με αυτό ώς δείγμα
δεν μπορούμε πάλι να πούμε οτι επειδή υπάρχει το στάδιο του άγουρου
το φρούτο είναι εξ'ορισμού ημιτελές. Εδώ έχουμε σαφή όρια άγουρου-
ώριμου. Δέν έχει να κάνει με την συνείδηση ώς προς το γνώθι σ'αυτόν
αλλα με την ανάγκη των διπλανών υποκειμένων για μία μεταφορά γνώσης
ενέργειας απο το κεντρικό "διανομέα",γονέα,δέντρο,δάσκαλο.
Αυτή η διαφορά "τάσης" αμάθειας - "σχετικής" μάθητείας έχει ώς
αποτέλεσμα την ενεργητική ή παθητική μεταφορά ανάλογα με το πώς
έδωσα το παράδειγμα παραπάνω.

Φίλε ΑVATARGR για μένα ΕΙΣΑΙ δάσκαλος είτε προσπαθείς να τον κάνεις
είτε όχι. Η προσπάθειά σου που μπορεί να έχει σε κάποιο τομέα της
ζωή σου να δείξεις σε νεωτέρους σου κάτι μεταφέροντας την πείρα σου
σε κάνει αυτόματα έναν ΕΠΙΔΟΞΟ δάσκαλο. Αυτό δεν αναιρεί την γνώση
σου αλλα αναιρεί την πνευματική σου πορεία που φέρνει η δόξα. Απ'την
άλλη και μόνο με την παρουσία σου και με την ομιλία σου μπορεί να
μου ξυπνήσεις έναν θυμό κάποια συναισθήματα κάποιες εσωτερικές
διαδικασίες στις οποίες εγώ θα γίνω ένας καλύτερος άνθρωπος. Έτσι πχ.
μπορεί στους νέους του παραδείγματος πιο πάνω να ΘΕΣ να είσαι
δάσκαλος και να τα καταφέρνεις έν μέρει, άλλα να τα καταφέρνεις
ΤΕΛΕΙΩΣ και επιτυχώς να μεταφέρεις βιώματα και μια ενέργεια
εσωτερική που ο ΕΠΙΔΟΞΟΣ δεν θα μπορούσε αλλα τελικά εσύ με το
ζωντανό παράδειγμα της ζωής σου να μεταφέρεις ακόμα και σε κάποιους
που ποτέ δεν θα μάθεις οτι τελικά είναι ήταν και θα είναι μαθητές
σου. Κάτι δηλαδή σαν αυτό που έλεγε ο Καστανέντα για τους
"δασκάλους" που είναι σπάνιοι και μόνο σκοπό φυσικά δεν έχουν είναι
να μάθουν σε κάποιους κάτι άλλα να κάνουν κάτι άλλο που θα σε φέρει
είτε σε δύσκολη θέση είτε εσύ θα πρέπει να ασχημονήσεις σε αυτούς.

Πιστεύω οτι μέχρι εδώ έχω απαντήσει και στο ερώτημα του ARCHON
--------------------------------------------------------------------
ΟΜΩΣ ΑΛΛΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΑΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΝΑ ΔΙΔΑΞΕΙΣ. ΣΤΗΝ ΜΕΝ ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΣΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑΣ ΑΝΑΖΗΤΗΤΗΣ 'Η ΣΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΝΑ ΠΛΑΝΕΜΕΝΟΣ, ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΟΜΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ
--------------------------------------------------------------------

βάζοντάς του στα τεχνικά θεμέλιά της ερώτησής του μια άλλη ερώτηση.

Πότε πιστέυεις οτι γνωρίζεις κάτι επακριβώς όταν τίποτα δεν
έχει αποδεδειγμένα πεπερασμένες απαντήσεις στο επίπεδο της εξέλιξης
έτσι ώστε
α) να ξέρεις οτι γνωρίζεις ή
β) να μήν ξέρεις οτι δεν γνωρίζεις

αφού το γνώθι σ'εαυτον έχει να κάνει με κάτι μεταβαλλόμενο
όπως ο εαυτός μας. Μήπως πρέπει να προσέχουμε πώς αλλάζουμε
και ώς προς ποιά κατεύθυνση οδηγούμαστε;

Ευχαριστώ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2004, 09:44:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ALOS
ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΒΑΣΗ ΤΑΥΤΙΖΟΜΑΣΤΕ ΣΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.
Η ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΑΓΝΟΙΑΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΤΗΣ ΜΟΝΑΔΙΚΗΣ ΓΝΩΣΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΕΡΑΝΤΟΣΥΝΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ (ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟΚΑΛΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΘΕΟ) ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.
ΕΝΑ ΚΛΑΣΜΑ ΜΕ ΠΑΡΟΝΟΜΑΣΤΗ ΤΟ ΑΠΕΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΗΔΕΝΙΚΟ.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΓΝΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΟΣ.

ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΑ ΣΥΝΕΠΑΚΟΛΟΥΘΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ;

Η ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΑΠΕΡΑΝΤΟΣΥΝΗΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΤΑΠΕΙΝΟ, ΔΙΩΧΝΕΙ ΚΑΘΕ ΜΟΡΦΗΣ ΑΛΑΖΟΝΕΙΑ, ΔΙΩΧΝΕΙ ΚΑΘΕ ΜΟΡΦΗΣ ΜΑΤΑΙΟΔΟΞΙΑ. ΤΣΑΚΙΖΕΙ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ. Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΑΝΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΤΑΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΜΙΚΡΟ ΚΟΚΚΟ ΑΜΜΟΥ.
ΟΧΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ ΚΟΚΚΟ, ΑΦΟΥ Ο ΙΣΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΠΕΡΑΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΥΤΟΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ ... ΠΛΕΟΝ.

Η ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΑΠΕΡΑΝΤΟΣΥΝΗΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ ΘΑ ΦΕΡΕΙ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ (ΟΝΤΟΤΗΤΑ - ΥΠΑΡΞΗ) ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΟΛΟΥ, ΕΝΟΣ ΑΝΩΤΕΡΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ. ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΗΣ ΤΥΧΑΙΟΤΗΤΑΣ. ΣΕΒΑΣΜΟ!
ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗ ΦΥΣΗ, ΤΟ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ.

ΑΥΤΗ Η ΜΟΝΗ ΓΝΩΣΗ ΠΟΥ ΓΙΑ ΧΑΡΙΝ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΑΣ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΟΥΜΕ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΜΑΣ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΤΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ Η ΣΚΕΨΗ ΑΛΛΑ Ο ΝΟΥΣ.

ΕΚΕΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΕΓΩ. ΕΝΩ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΠΙΑΣΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΓΓΙΖΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΩ. ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΣΤΑ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΣΟΥ ΚΡΥΒΩ ΠΩΣ ΦΤΑΝΩ ΜΕ ΛΥΠΗ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΩΣ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΕ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΙ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ. ΤΗ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗ ΒΙΩΣΩ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ. ΙΣΩΣΑΚΟΛΟΥΘΩ ΛΑΘΟΣ ΜΕΘΟΔΟ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗΣ.
ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΙΕΡΑΤΕΙΑ, ΟΠΩΣ ΤΑ ΑΠΟΚΑΛΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΦΙΛΟΣ, ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ ΜΕΣΟΛΑΒΗΤΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΛΟΓΟΥ. ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΟ ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

ΣΥΝΕΠΩΣ Η ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΟΥ ΜΑΘΗΤΗ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗΣ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.

ΣΤΟΧΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ - ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ, ΟΡΑΤΗ ΚΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΚΑΘΟΛΑ ΟΡΙΣΜΕΝΗ. ΕΚΕΙ ΤΕΡΜΑΤΙΖΕΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ.
Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ Ο ΔΡΟΜΟΣ. ΠΟΙΟ ΔΡΟΜΟ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΘΕΜΑ.

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2004, 13:26:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ALOS ΣΥΜΦΩΝΩ ΠΩΣ Ο ARCHON ΕΙΝΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΓΕΝΝΗΤΡΙΑ ΣΚΕΨΕΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ ΕΡΩΤΗΜΑΤΩΝ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΓΙΑΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΒΟΥΗ Ο ΠΛΟΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ
ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ Η ΣΙΩΠΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ...

ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ..

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ALOS ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΟΥΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΕΝ ΔΥΝΑΜΗ...
ΕΝΑΣ ΑΝΑΖΗΤΗΤΗΣ EIMAI ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΔΩ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΤΟΠΙΚΣ..

ΑΝΤΑΛΛΑΣΣΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΠΩΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΧΩΣ ΔΟΓΜΑΤΙΣΜΟΥΣ.
Ο ΔΟΓΜΑΤΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΕΠΛΟ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΜΑΣ.

ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ....

quote:
μπορεί στους νέους του παραδείγματος πιο πάνω να ΘΕΣ να είσαι
δάσκαλος και να τα καταφέρνεις έν μέρει, άλλα να τα καταφέρνεις
ΤΕΛΕΙΩΣ και επιτυχώς να μεταφέρεις βιώματα και μια ενέργεια
εσωτερική

ΤΙΣ ΒΙΩΜΑΤΙΚΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΣ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜΣ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ "να ΘΕΣ να είσαι
δάσκαλος" ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΙΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ??????

ΜΗΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΥΚΟΛΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2004, 13:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AVATAR ΓΕΙΑ ΣΟΥ

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ, ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΤΕΙΝΩ ΤΗ ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ ΜΟΥ ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ;

ΜΑ ΕΓΩ ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΠΕΙΡΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΟΥ ΝΕΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΣΙΩΠΗΣ.

ΟΜΩΣ ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΙΛΑΩ.

ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΒΙΒΛΙΟ ΓΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ, ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ, ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΝΔΡΟ, ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΞΕ

ΓΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ

HEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEELP

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy