ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Αν ο Χαροντας ερχοτανε σημερα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
DANILOVIC
Νέο Μέλος

Croatia
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 22:40:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DANILOVIC  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετω την μαγικη παρεα σας.
Αν και ειμαι συχνος επισκεπτης δεν ελαβα συμμετοχη.Σημερα ανοιγω λοιπον ενα θεμα πολυ σημαντικο.

Εχετε συνειδητοποιησει οτι ειστε περαστικοι σε τουτη την ζωη;


Δεν εχουμε υπογραψει κανενα συμβολαιο με τον Χαροντα για το ποτε θα μας αρπαξει πραγμα που σημαινει οτι μπορει να πεθανετε αυριο,σε 3 χρονια η σε 80 χρονια.Εχετε σκεφτει μηπως υπαρχει κολαση και οτι εκει μπορει να υποστειτε φριχτα βασανα;

Θελω με το χερι στην καρδια να μου απαντησετε εαν σημερα αφηνατε την τελευταια σας πνοη που πιστευετε οτι θα καταληγατε στο τιποτα δηλαδη στην ανυπαρξια και αυτο που θα εμεινε απο εσας ειναι απλως...


Η πιστευετε οτι θα πηγαινατε σε καποιο παραδεισο οπως δεχεται η θρησκεια μας ως αναμαρτητοι και τελοιοι σαν τον θεανθρωπο Χριστο;

Η μηπως θα πηγαινατε σε καποια κολαση ή η ψυχη σας θα εμπαινε σε ενα καινουργιο σωμα για μια νεα αρχη για να υποστειτε τις συνεπειες των πραξεων σας;


Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2006, 03:25:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εχετε συνειδητοποιησει οτι ειστε περαστικοι σε τουτη την ζωη;

Ολοι περαστικοί είμαστε

quote:
Εχετε σκεφτει μηπως υπαρχει κολαση και οτι εκει μπορει να υποστειτε φριχτα βασανα;

Χαχαχα. Αυτά είναι παραμύθια για να τρώει όλο το φαγητό του ένα μικρό παιδί

quote:
Θελω με το χερι στην καρδια να μου απαντησετε εαν σημερα αφηνατε την τελευταια σας πνοη που πιστευετε οτι θα καταληγατε στο τιποτα δηλαδη στην ανυπαρξια και αυτο που θα εμεινε απο εσας ειναι απλως...

Θα έλεγα στην ανυπαρξία...πιθανότερο μου φαίνεται...

quote:
Η πιστευετε οτι θα πηγαινατε σε καποιο παραδεισο οπως δεχεται η θρησκεια μας ως αναμαρτητοι και τελοιοι σαν τον θεανθρωπο Χριστο;

Μπα.

quote:
Η μηπως θα πηγαινατε σε καποια κολαση ή η ψυχη σας θα εμπαινε σε ενα καινουργιο σωμα για μια νεα αρχη για να υποστειτε τις συνεπειες των πραξεων σας;


Τι κόλαση και αηδίες...


Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2006, 09:00:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ DANILOVIC, κάποτε ένας φίλος μου μου είπε πως η ανθρώπινη ψυχή είναι προέκταση της Ανώτερης Δύναμης, αυτού που ονομάζουμε Θεό.
Μια προέκταση που έχει μέσα της ψήγματα από την Αλήθεια, την Σοφία, την Αγάπη και την Γνώση που διέπουν αυτήν την Ανώτερη Δύναμη και πασχίζει να την προσεγγίσει.
Για να είμαι ειλικρινής εκείνη την εποχή δεν πίστευα καθόλου σε καμία ανώτερη δύναμη - αν και πίστευα στην ύπαρξη της ψυχής - αρνιόμουν σχεδόν πεισματικά την ύπαρξη ενός Θεού.
Με τον καιρό αντιλήφθηκα πως η άρνηση μου αυτή προερχόταν μέσα από κάποιες προσωπικές μου εμπειρίες - όχι και τόσο ευχάριστες αλλά σίγουρα "διδακτικές" - κι οτι λειτουργούσε ανασταλτικά κατά κάποιον τρόπο στο να δω ένα ακόμη στοιχείο που θα φώτιζε σε ένα βαθμό την πορεία μου μέσα στο δικό μου μονοπάτι.

Σύμφωνα λοιπόν με αυτόν τον συλλογισμό μου, δε μπορώ να σκεφτώ οτι γεννιόμαστε, ζούμε, μαθαίνουμε και περνάμε στην ανυπαρξία και τη λήθη μετά τον φυσικό μας θάνατο.
Για κάποιο λόγο ερχόμαστε σ' αυτόν τον κόσμο και προσπαθούμε να εξελιχθούμε.
Θα ήταν λοιπόν άτοπο να πεθαίναμε και να σταματούσε αυτή η εξέλιξη.
Για ποιό λόγο άλλωστε θα είχαμε γεννηθεί?

Και πάμε τώρα στην Κόλαση και τον Παράδεισο...
Δεν πιστεύω οτι η ψυχή μας όταν φεύγει από το σώμα μας πηγαίνει σε ένα μέρος όπου καίνε καζάνια κι υπάρχουν δαίμονες που σε βασανίζουν, ούτε υπάρχει μέρος όπου τρέχουν κελαριστά ρυάκια και κελαηδούν πουλάκια σε όμορφα δέντρα.
Η Κόλαση κι ο Παράδεισος είναι εδώ και τα έχουμε φτιάξει εμείς οι ίδιοι με τις επιλογές μας.
Εμείς με τις πράξεις μας φτιάχνουμε τον τόπο όπου "κατοικεί" η ψυχή μας μαζί με τους αγγέλους ή τους δαίμονες της.
Ίσως πάλι οι επιλογές μας σε μια προηγούμενη ενσάρκωση μας να έχουν καθορίσει το πως θα πορευτούμε στο τώρα.
Και πάλι όμως μπορούμε να φτάσουμε σε αυτόν το Παράδεισο, φίλε μου.
Αρκεί να το προσπαθήσουμε και να αποτρέψουμε τον εαυτό μας από μια πολύ άσχημη ανθρώπινη συνήθεια:

Να επεμβαίνει στην ζωή των άλλων κάνοντας την Κόλαση...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κιρκη
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2006, 16:50:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κιρκη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν εχουμε υπογραψει κανενα συμβολαιο με τον Χαροντα για το ποτε θα μας αρπαξει πραγμα που σημαινει οτι μπορει να πεθανετε αυριο,σε 3 χρονια η σε 80 χρονια

Δεν ξερω για σας αλλα εγω εχω κανει μια συμφωνια με τον Αγιο Πετρο και αλλη μια με τον Ανουβι (καλου κακου...) για να παω standar στον Παραδεισο επειδη ειμαι αξιολατρευτη! Τι; Εσεις ετσι στο φλου το εχετε αφησει? Ανοργάνωτοι θα πατε?

quote:
Θελω με το χερι στην καρδια να μου απαντησετε εαν σημερα αφηνατε την τελευταια σας πνοη που πιστευετε οτι θα καταληγατε στο τιποτα δηλαδη στην ανυπαρξια

Παρόλο που μια μεταθανατια ζωη ειναι μεγαλος πειρασμος...ποσο μαλλον η μετανσαρκωση που σου δινει και πολλες ευκαιριες να τα καταφερεις....θεωρω οτι η ανυπαρξια ειναι και αυτο μια προοπτικη!

Και καθολου δεν μου αρεσει η ανυπαρξια σαν ιδεα αλλα και τα υπολοιπα καμια φορα μου φαινονται πολυ ουτοπιστικα. Σαν να εχουν επινοηθει για να παρηγορησουν.
Το γνωστο "ο,τι φαμε , ο,τι πιουμε και ο,τι αρπαξει ο κ***ς μας" δεν ειναι και τοσο ασχημη κοσμοθεωρηση αν το δεις απο μια σωστη(!) οπτικη γωνια...

Για παραδεισους και κολασεις δεν το συζηταμε. Αρκετους παραδεισους εχουμε εδω (τοποθεσιες απιστευτου φυσικου και ζωικου κάλους) και ακομα περισσοτερες κολασεις (ανεργεια, πληθωρισμος,κλπ.) και αλλους θελουμε;
Επισης αρνουμαι την υπαρξη καποιου να με κρινει και να αποφασισει που θα παω, υπογειο ή ρετιρέ; Αρκετες διακρισεις γινονται εν ζωη, γιατι καποιοι αρεσκονται να τις παρατεινουν δεν το καταλαβαινω.

Αν λοιπον υπαρχει "Μετά" (θέλω να) πιστευω οτι θα ειναι μια συνεχεια της εδω ζωης. Οτι το ταξιδι δεν θα διακοπει, απλα θα συνεχισει με διαφορετικη υποσταση.


I am her, who everybody wants around them, but noone wants to keep...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2006, 18:00:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DANILOVIC να σε καλωσορίσω στο Εσωτέρικα. Πολύ όμορφο θέμα.

Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω στην ανυπαρξία, ούτε όμως και σε παραδείσους και κολάσεις.

Προσωπικά πιστεύω στη μετενσάρκωση.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 03:38:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


και οι ερευνες συνεχιζονται...


quote:

DANILOVIC

Εχετε συνειδητοποιησει οτι ειστε περαστικοι σε τουτη την ζωη;



εχουμε ολοι ακουσει το "δυο πορτες εχει η ζωη", αρα ειμαστε μυημενοι


quote:

Εχετε σκεφτει μηπως υπαρχει κολαση και οτι εκει μπορει να υποστειτε φριχτα βασανα;



αν υπαρχει κολαση και δινεις φαπες στις γκομενες για να στρωσουν, εχεις ουαν γουεϊ τικετ εξασφαλισμενο


quote:

και αυτο που θα εμεινε απο εσας ειναι απλως...


σκονη στον ανεμο


quote:

Η πιστευετε οτι θα πηγαινατε σε καποιο παραδεισο οπως δεχεται η θρησκεια μας ως αναμαρτητοι και τελοιοι σαν τον θεανθρωπο Χριστο;

Η μηπως θα πηγαινατε σε καποια κολαση ή η ψυχη σας θα εμπαινε σε ενα καινουργιο σωμα για μια νεα αρχη για να υποστειτε τις συνεπειες των πραξεων σας;



οτι και να ισχυει δεν με προβληματιζει - θα το αντιμετωπισω εκεινη την στιγμη

να υπενθυμησω μονο οτι κανεις δεν γυρισε για να μας πει τι ακριβως συμβαινει



ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 04:02:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
να υπενθυμησω μονο οτι κανεις δεν γυρισε για να μας πει τι ακριβως συμβαινει


Μα τι λες βρε Τζόννυ. Δεν έχεις δει την κολοσσιαία μεταφυσική ταινία "Flatliners"???

Επίσης μην βάζεις φωτογραφίες από τέτοιους φρικτούς σκελετούς, νεκροκεφαλές, διαβόλια και τριβόλια γιατί κατουριέμαι από το φόβο μου

Ολοι στην κόλαση θα πάμε.
Ευλόγησον γέροντα...

Lost in Necropolis

La ville de la mort


Edited by - Agnostic on 31/10/2006 04:03:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 18:29:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

Agnostic

Μα τι λες βρε Τζόννυ. Δεν έχεις δει την κολοσσιαία μεταφυσική ταινία "Flatliners"???



α ναι - την εχω δει

πιστευεις οτι κατορθωσαν να αποφοιτησουν με τοση ελειψη οξυγονωσης στον εγκεφαλο τους?


quote:

Επίσης μην βάζεις φωτογραφίες από τέτοιους φρικτούς σκελετούς, νεκροκεφαλές, διαβόλια και τριβόλια γιατί κατουριέμαι από το φόβο μου


εδω ειναι που την παταμε και αντιδραμε αρνητικα, και σε ευχαριστω που διαμαρτυρηθηκες

η σηψη μας τρομαζει στον θανατο, ενω εχουμε ηδη πεθανει οταν μας συμβαινει

και ειναι η απαραιτητη διαδικασια για να γινουμε σκονη στον ανεμο και να επιστρεψουμε πισω τα υλικα που δανειστηκαμε


ο ιδιος ο θανατος δεν "ποναει", μονο το πριν απο αυτον χρονικο διαστημα μπορει να περιεχει πονο, και αυτο τον κανει λυτρωτικο



Ολοι στην κόλαση θα πάμε.

[/quote]


εκει ειναι ολοι οι ενδιαφεροντες τυποι που θαθελα να κανω παρεα - εκει δεν ειναι και ο Καζαντζακης?


quote:

Ευλόγησον γέροντα...

[/quote]


ευλογημενος τέκνο μου

και να ξερεις οτι αν δεν αμαρτησεις δεν αγιαζεις


ΥΓ. φατσουλες γιοκ, γιατι κολλησε το εσωτερικα παλι...

για οποιον αντεχει:

http://www.youtube.com/watch?v=srmiZ5OVn00


ΥΓ.2 φιλε DANILOVIC, ο θανατος εχει πολλα προσωπα, ενα για τον καθενα μας

εχεις αναλογισθει ποιο μπορει να ειναι το προσωπο του δικου σου?

σε κοιταξε ποτε ωστε να να δεις τα ματια του ή να τον ψιλοδιακρινεις εστω?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DANILOVIC
Νέο Μέλος

Croatia
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 20:26:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DANILOVIC  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Σύμφωνα λοιπόν με αυτόν τον συλλογισμό μου, δε μπορώ να σκεφτώ οτι γεννιόμαστε, ζούμε, μαθαίνουμε και περνάμε στην ανυπαρξία και τη λήθη μετά τον φυσικό μας θάνατο.
Για κάποιο λόγο ερχόμαστε σ' αυτόν τον κόσμο και προσπαθούμε να εξελιχθούμε.
Θα ήταν λοιπόν άτοπο να πεθαίναμε και να σταματούσε αυτή η εξέλιξη.
Για ποιό λόγο άλλωστε θα είχαμε γεννηθεί?


Ωραιοι οι συλλογισμοι Ινκουμπους.


quote:
Και πάμε τώρα στην Κόλαση και τον Παράδεισο...
Δεν πιστεύω οτι η ψυχή μας όταν φεύγει από το σώμα μας πηγαίνει σε ένα μέρος όπου καίνε καζάνια κι υπάρχουν δαίμονες που σε βασανίζουν, ούτε υπάρχει μέρος όπου τρέχουν κελαριστά ρυάκια και κελαηδούν πουλάκια σε όμορφα δέντρα.


Σιγουρο σε βλεπω...Ποτε μην λες ποτε.


quote:
αν υπαρχει κολαση και δινεις φαπες στις γκομενες για να στρωσουν, εχεις ουαν γουεϊ τικετ εξασφαλισμενο

Μηπως Τζωνυ η γυναικα χρειαζεται λιγο ελαφρυ ξυλο οταν ξεπερναει καποια ορια,π.χ τα ορια της χυδαιοτητας καιτης φαυλοτητας?

quote:
οτι και να ισχυει δεν με προβληματιζει - θα το αντιμετωπισω εκεινη την στιγμη



θΑ ΕΠΡΕΠΕ Τζωνιμπιγκουντ να σε προβληματιζει.Θα πρεπει να εισαι προετοιμασμενος για να αντικρυσεις τον Κυριο.Ο ΧΑΡΟΝΤΑΣ δεν υπογραφει συμβολαια.

Η αποστολη σου σε τουτη την ζωη ειναι φτασεις στην Θεωση μεσω της Χριστιανικης Οδου.Αυτη η Οδος θα σε οδηγησει στην απολυτη ευτυχια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 21:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η αποστολη σου σε τουτη την ζωη ειναι φτασεις στην Θεωση μεσω της Χριστιανικης Οδου.Αυτη η Οδος θα σε οδηγησει στην απολυτη ευτυχια.

Και της άλλης.... και της άλλης της αυτηνής οδού τί θα κάνουμε δυστυχείς θα μείνουμε?

υ.γ. ΕΣΩ-τερικά... χιούμορ -εκ παλαιόθεν κρατεί- περί της αριστερής οδού της άλλης, της αυτής.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 22:12:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συμφωνα με τις θρησκειες σαν αθεος που ειμαι εχω εξασφαλισει μια θεση στην κολαση(αν δεχτουμε οτι κανω λαθος και υπαρχει κατι μετα θανατον)

τωρα υπαρχει το εξης προβλημα

στην κολαση το μονο συγουρο ειναι οτι θα εχω πολυ καλη παρεα
γυναικες ελαφρων ηθων χαρτομουτρα ναρκομανεις.....

ενω στον παραδεισο ολοι γυρο μου θα ειναι σε στιλ λουκα

για μενα η κολαση θα ειναι παραδεισος και ο παραδεισος κολαση
που ακριβως θα πρεπει να με βαλει ο θεος;;

αν με βαλει στην κολαση θα περναω φινα ετσι θα ειμαι εκει που πρεπει αλλα δεν θα τιμωρουμε

αν με βαλει στον παραδεισο δεν θα ειμαι εκει που πρεπει γιατι ειμαι αμαρτωλος αλλα θα περναω χαλια (ψαλμωδιες,την λουκα να φωναζει <<εισαι του σατανα>> και διαφορα αλλα)

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matthias16
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
187 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 22:39:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΚΟΛΑΣΗ ΚΑΙ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ,ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ "ΛΑΤΡΕΨΕΙ" ΤΟΝ ΘΕΟ ΕΠΕΙΔΗ Π.Χ. ΓΕΝΗΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ,ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ??
ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ Η ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΠΟΚΑΛΛΟΥΜΕ "ΖΩΗ" ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΖΩΤΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΜΑΣ.
ΠΩΣ ΘΑ ΚΡΙΝΑΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΟ?

"the world is full of kings and queens,who blind your eyes and steal your dreams"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κιρκη
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 23:10:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κιρκη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εκει ειναι ολοι οι ενδιαφεροντες τυποι που θα θελα να κανω παρεα - εκει δεν ειναι και ο Καζαντζακης?


Και ο Καλιγουλας....! Αμα εχει φερει μαζι του και τα αλογα, ενδιαφερον ακουγεται!

quote:
ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ Η ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΠΟΚΑΛΛΟΥΜΕ "ΖΩΗ" ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΖΩΤΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΜΑΣ.
ΠΩΣ ΘΑ ΚΡΙΝΑΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΟ?

Εμενα καλο μου ακουγεται...μονο που ετσι δε θα γνωρισω ποτε τον Καλιγουλα!
Γμτ! Και οι εν ζωη είναι τοσο βαρετοι! Δεν εχουν φαντασια...Ουτε αλογα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 23:57:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ενω στον παραδεισο ολοι γυρο μου θα ειναι σε στιλ λουκα

Mέγα σφάλμα αγαπητέ.

Στήν κόλαση θα είσαι παρέα με το παπαδαριό που απήγαγε τον μικρό ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΚΑΙ ΤΗ ΛΟΥΚΑ και όλους τους θεο-τέτοιους.

Στον παράδεισο έχεις μία ελπίδα να είσαι με μας τους σατανιστές-παγανιστές-μάγισσες-μάγους-κεκαμμένους σκεπτόμενους ΦΙΛΌΣΟΦΟΥΣ ΠΟΛΕΜΑΡΧΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΑΜΑΡΤΩΛΟΥΣ...

Α ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΖΟΝΝΥ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΘΕΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΑΥΤΗΝΗΣ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΗΛΩΣΕ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2006, 08:01:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η αποστολη σου σε τουτη την ζωη ειναι φτασεις στην Θεωση μεσω της Χριστιανικης Οδου.Αυτη η Οδος θα σε οδηγησει στην απολυτη ευτυχια.

Χμμμ!
Αυτό βέβαια αποτελεί μια προσωπική σου πεποίθηση η οποία έχει απήχηση σε σένα.
Δεν είναι σίγουρο οτι μπορεί να εκφράζει και τον κάθε άνθρωπο...

quote:
Και της άλλης.... και της άλλης της αυτηνής οδού τί θα κάνουμε δυστυχείς θα μείνουμε?

Εμείς παίρνουμε εισιτήριο πρώτης θέσης για την κάμινο της Κολάσεως (άνευ επιστροφής φυσικά)!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2006, 02:37:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

DANILOVIC

Σιγουρο σε βλεπω...Ποτε μην λες ποτε.



κι εσυ πολυ σιγουρος ακουγεσαι στο οτι υπαρχει κολαση και παραδεισος - σκεφθηκες την πολιτικη τους σημασια ποτε?

παρεπιπτοντως, συνειδητοποιησα την ανυπαρξια τους οταν πηγαινα δημοτικο


quote:

Μηπως Τζωνυ η γυναικα χρειαζεται λιγο ελαφρυ ξυλο οταν ξεπερναει καποια ορια,π.χ τα ορια της χυδαιοτητας καιτης φαυλοτητας?



και οταν ξεπερνα τα ορια ο αντρας, ποιος τον σφαλιαρωνει?


quote:

quote:
οτι και να ισχυει δεν με προβληματιζει - θα το αντιμετωπισω εκεινη την στιγμη

θΑ ΕΠΡΕΠΕ Τζωνιμπιγκουντ να σε προβληματιζει.Θα πρεπει να εισαι προετοιμασμενος για να αντικρυσεις τον Κυριο.Ο ΧΑΡΟΝΤΑΣ δεν υπογραφει συμβολαια.



ζω την ζωη μου με συνειδηση

προσπαθω να μην αδικω τιποτα

προσπαθω να μην βλαπτω τιποτα


οχι γιατι φοβαμαι την κριση και την τιμωρια μετα θανατο, αλλά γιατι θελω να ζω εχοντας συνειδηση των πραξεων μου


εχω αντικρυσει αυτο που εσυ ονομαζεις κυριο, οπως εχω δει τον θανατο καταφατσα - εσυ? (σε ξαναρωτησα αλλά δεν απαντησες)


ομως το ποτε θα τα τιναξω τι ρολο παιζει και μιλας για συμβολαια με τον χαρο?

εγω ξερω οτι καθε στιγμη μου μπορει να ειναι η τελευταια και αυτο με κανει να την απολαμβανω, ευχαριστη ή δυσαρεστη


quote:

Η αποστολη σου σε τουτη την ζωη ειναι φτασεις στην Θεωση μεσω της Χριστιανικης Οδου.Αυτη η Οδος θα σε οδηγησει στην απολυτη ευτυχια.



μονο μεσω αυτης της οδου φτανει κανεις στην θεωση?

παλι πολυ σιγουρος ακουγεσαι...


λοιπον, εγω νομιζω οτι η αποστολη μου σε αυτην την ζωη, ειναι να την ζησω!


*


αυτηνης της σχολης μαθητης

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2006, 02:41:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

quote:
εκει ειναι ολοι οι ενδιαφεροντες τυποι που θα θελα να κανω παρεα - εκει δεν ειναι και ο Καζαντζακης?

Κιρκη

Και ο Καλιγουλας....! Αμα εχει φερει μαζι του και τα αλογα, ενδιαφερον ακουγεται!



με βρισκεις ανενημερωτο

τι εκανε με τα αλογα ο καλι?


quote:

Εμενα καλο μου ακουγεται...μονο που ετσι δε θα γνωρισω ποτε τον Καλιγουλα!



εχει και αλλους βιτσιοζους - δεν χαθηκε το ειδος με τον θανατο του


quote:

Γμτ! Και οι εν ζωη είναι τοσο βαρετοι! Δεν εχουν φαντασια...Ουτε αλογα...



μαλλον κανεις παρεα με λαθος ατομα...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2006, 09:17:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
παρεπιπτοντως, συνειδητοποιησα την ανυπαρξια τους οταν πηγαινα δημοτικο

Καλά, εσύ ξεπέρασες κι εμένα!

quote:
και οταν ξεπερνα τα ορια ο αντρας, ποιος τον σφαλιαρωνει?

Η γυναίκα!
Οι κουτάλες άλλωστε δεν χρησιμεύουν μόνο στη μαγειρική!
Χεχε!

quote:
λοιπον, εγω νομιζω οτι η αποστολη μου σε αυτην την ζωη, ειναι να την ζησω!

Σημασία έχει να ζήσεις την ζωή σου και να αφήσεις πίσω πράγματα χρήσιμα για την ζωή και των υπολοίπων.
Το χειρότερο είναι οι πράξεις σου να έχουν αρνητικές επιπτώσεις στην ζωή τρίτων, παρεμποδίζοντας την δική τους εξέλιξη...
Όσο κοινότυπο κι εύκολο κι αν ακούγεται στην θεωρία, είναι τρομερά δύσκολο στην πράξη, φίλε μου...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2006, 09:48:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
jonniebegood :
οχι γιατι φοβαμαι την κριση και την τιμωρια μετα θανατο, αλλά γιατι θελω να ζω εχοντας συνειδηση των πραξεων μου

ΑΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΑΝ ΟΛΟΙ ΕΤΣΙ, Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΝΟΗΜΑ.
Και εγώ σάν χριστιανός ομολογώ οτι αληθινός χριστιανός είναι ο άνθρωπος που πιστεύει απο μόνος του οτι πρέπει να κάνει το καλό, απο μόνος του δίχως να το γνωρίσει μέσω τρίτου.
Άν το κάνει απο φόβο για την μεταθανάτια τιμωρία κακό δικό του, στο μέλλον η απογοήτευση του θα είναι τεράστια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κιρκη
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2006, 14:56:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κιρκη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
με βρισκεις ανενημερωτο

τι εκανε με τα αλογα ο καλι?


Ο Καλιγουλας φημολογειται οτι στα οργια του φωναζε και ΟΛΟΚΛΗΡΟ το ιππικο. Και οταν λεω ΟΛΟΚΛΗΡΟ, εννοω ΟΛΟΚΛΗΡΟ, οχι μονο τους ιππεις.

Κοινως ο Καλι δεν ειχε τιποτα να ζηλεψει απο τη συγχρονη porn industry.

Επισης φημολογειται οτι ο θανατος του επηλθε κατα τη διαρκεια ενος τετοιου χαρουμενου και ευφανταστου οργιου... Αλλα αυτα τα λενε οι κακοηθεις, καθως η ιστορια γραφει οτι δολοφονηθηκε απο αξιωματικο της προσωπικης του φρουρας.

Ομως τα παραμυθια εκτος απο δρακο, θελουν και happy end, Johnny μου!

Παν μέτρον άριστον.Αλλά πρέπει να τίθεται μέτρο και στη μετριόητα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κιρκη
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2006, 15:26:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κιρκη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μηπως η γυναικα χρειαζεται λιγο ελαφρυ ξυλο οταν ξεπερναει καποια ορια,π.χ τα ορια της χυδαιοτητας καιτης φαυλοτητας?


Οταν ξεπερναει καποιο οριο (οποιο να'ναι! π.χ. το οριο ταχυτητας), χωσ'της ενα μπατσακι και πες της "Γουσταρεις;". Αμα πει ναι, κοπανα ελευθερα!
Αλλα ρωτα πρωτα,ενταξει;

quote:
και οταν ξεπερνα τα ορια ο αντρας, ποιος τον σφαλιαρωνει?


Ο Θεος!
Α! Συγνωμη! Ο Μοναδικος Χριστιανικος Θεος!

Παν μέτρον άριστον.Αλλά πρέπει να τίθεται μέτρο και στη μετριόητα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2006, 22:16:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εχετε συνειδητοποιησει οτι ειστε περαστικοι σε τουτη την ζωη;
Δεν εχουμε υπογραψει κανενα συμβολαιο με τον Χαροντα για το ποτε θα μας αρπαξει πραγμα που σημαινει οτι μπορει να πεθανετε αυριο,σε 3 χρονια η σε 80 χρονια.Εχετε σκεφτει μηπως υπαρχει κολαση και οτι εκει μπορει να υποστειτε φριχτα βασανα;
Θελω με το χερι στην καρδια να μου απαντησετε εαν σημερα αφηνατε την τελευταια σας πνοη που πιστευετε οτι θα καταληγατε στο τιποτα δηλαδη στην ανυπαρξια και αυτο που θα εμεινε απο εσας ειναι απλως...
Η πιστευετε οτι θα πηγαινατε σε καποιο παραδεισο οπως δεχεται η θρησκεια μας ως αναμαρτητοι και τελοιοι σαν τον θεανθρωπο Χριστο;
Η μηπως θα πηγαινατε σε καποια κολαση ή η ψυχη σας θα εμπαινε σε ενα καινουργιο σωμα για μια νεα αρχη για να υποστειτε τις συνεπειες των πραξεων σας;

Εγω πιστευω οτι ειμαι αρκετα συνειδητοποιημενη σε αυτο το θεμα..Σαφως και δεν εχουμε κανει κανενα συμβολαιο..μακαρι να μπορουσαμε να κανουμε συμβολαιο..Θα φροντιζα να μη ζησω τοσα χρονια, ωστε να δω τους αγαπημενους μου να πεθανουν, να μην αναγκαστω να τους θαψω ολους εγω..(αφου ειμαι και η μικροτερη με διαφορα στην οικογενεια), και φυσικα θα απεφευγα το να μεινω ολομοναχη..
Οσο αφορα τωρα τη μετα θανατο ζωη..Πολυ πιθανο, να πηγαινα στην κολαση, παλαιοτερα ήμουν πολυ καλυτερη..εκανα περισσοτερα καλα στους γυρω μου..σταματουσα να ακουσω το προβλημα του διπλανου, και αφιερωνα πολυ περισσοτερο χρονο στο συνανθρωπο μου...
Το καλο ομως της ιστοριας ειναι, οτι πιστευω, πως ακομη και αν παω στην κολαση..Θα παω γιατι αυτο θα αξιζω..Δηλαδη πιστευω στην Δικαιοσυνη του Θεου, Πιστευω οτι δε θα αδικηθω, οποτε αν παω στην κολαση..θα παω γιατι αυτο θα αξιζω.. (φυσικα κολαση δεν εννοω αυτο το κλασικο με τα καζανια..., κολαση θα μπορουσε να ειναι κατι πολυ ποιο απλο, και πολυ ποιο βασανιστικο..οπως..το να μη δεις ποτε το θεο..να μη γνωρισεις ποτε τον δημιουργο σου..να εισαι για παντα καπου μακρια, με τις τυψεις σου.. λεω τωρα εγω..)

Δεν το σκεφτομαι ομως, για μενα ειναι το μονο σιγουρο που θα μου συμβει..οποτε δεν αγχωνομαι..οτι ειναι να γινει, θα γινει..και γω θα ειμαι εκει..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
vasiliskos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2006, 23:24:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vasiliskos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους! Νέο μέλος μεν παλιά αναγνώστρια δε. Από καιρό ήθελα να είμαι στην παρέα σας αλλά κάθε φορά με σταμάταγε το πόσο δύσκολο είναι να μπω στα forum..Τελικά όμως ίσως να είναι και καλό αυτό γιατί ενώ σκεφτόμουν να γράψω τις σκέψεις μου είδα ότι είχα όλο το καιρό να αποβάλλω τα άχρηστα :)
Μια απορία λοιπόν θέλω να εκφράσω. Αν υπάρχουμε εδώ και μόνο. Τίποτα πριν τίποτα μετά εκείνο το κλάμα που ρίχνουμε βρε παιδιά μόλις βγαίνουμε από τη μαμά μας τι είναι? Φοβερό ουρλιαχτό. Κλαίμε γιατί ο μαιευτήρας είναι πολύ άσχημος? Γιατί τα νοσοκομεία έχουν σπάνια θέρμανση καλή, γιατί κανένας δεν μας ρώτησε και τα έχουμε πάρει στο κρανίο?
Αντίθετα μόλις φθάσουμε στο τέλος έχουμε μια αποχαύνωση, αν είναι και σε βαθειά γεράματα ούτε που καταλαβαίνουμε πως φθάνει...
Εγώ εκεί θέλω να θυμηθώ και δεν μπορώ. Τι μου λειπε και έκανα τέτοια φασαρία τέτοιο σαματά. Λέτε να ξέρουμε από το πρώτο δευτερόλεπτο ότι η έξοδος προς το κόσμο είναι και ο θάνατός μας πακέτο?
Κι αν το ξέρουμε πως γίνεται?
Τελικά το σπουδαίο είναι να αναζητήσουμε αν υπάρχει το μετά ή τι ήταν το πριν. Η μήπως σαν ένας κύκλος το πριν και το μετά είναι μια συνάντηση? Αχ! η ζωή μου κύκλους κάνει!!!
Πολύ ωραίο το θέμα. Θα σκεφώ κι άλλα και μετά υπόσχομαι να πάρω τα φάρμακά μου σαν καλό παιδί και να καθήσω ήσυχη :)))Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 00:49:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
vasiliskos σε χαιρετώ και σου εύχομαι καλή πλοήγηση.

΄Οταν γεννάει μια γυναίκα ένα παιδί αυτομάτως το χαρίζει στο θάνατο.

Η ζωή είναι μια πορεία με το ίδιο πάντα γνωστό τέλος.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 01:21:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

Κιρκη

Κοινως ο Καλι δεν ειχε τιποτα να ζηλεψει απο τη συγχρονη porn industry.



σε αυτον τον τομεα δεν εχει αλλαξει ή εφευρεθει ΤΙΠΟΤΑ απο την παλαιολιθικη εποχη

το μουσειο του σεξ στο Αμστερνταμ εχει πολλα ενδιαφεροντα αντιγραφα απο ευρηματα που ποτε δεν θα βγουν στις προθηκες των αλλων μουσειων

επισης καλη πηγη πληροφοριων ειναι οι τραπουλες στα μαγαζια με σουβενιρ, που εχουν εικονες απο Ελληνικα αγγεια


quote:

Ομως τα παραμυθια εκτος απο δρακο, θελουν και happy end, Johnny μου!



ειχαμε καταληξει καποτε σε ενα τοπικ, οτι στο τελος του παραμυθιου ο καλος σκοτωνει το δρακο, παιρνει τα λεφτα και το κοριτσι και την κανει γι αλλου

γι αυτο δηλωνω γκουντ, αλλά τιποτα μεχρι στιγμης ρε γαμωτο - ουτε καν δρακος - εκτος κι αν διαβαζουν το γκουντ ως γκουντα...

quote:

Οταν ξεπερναει καποιο οριο (οποιο να'ναι! π.χ. το οριο ταχυτητας), χωσ'της ενα μπατσακι και πες της "Γουσταρεις;". Αμα πει ναι, κοπανα ελευθερα!
Αλλα ρωτα πρωτα,ενταξει;
---------------------------------------------------------------------

Ο Θεος!
Α! Συγνωμη! Ο Μοναδικος Χριστιανικος Θεος!



εγραψες!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 01:32:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

vasiliskos

εκείνο το κλάμα που ρίχνουμε βρε παιδιά μόλις βγαίνουμε από τη μαμά μας τι είναι?



θα σου πω εγω τι ειναι: φαντασου τι καλα που περναμε μεσα στην κοιλια

πλεουμε σε ενα ζεστο υγρο, δεν χρειαζεται ουτε να αναπνεουμε, τζαμπα φαϊ, και ενα γλυκο κοκκινωπο ημιφως

και βγαινουμε σε ενα κρυο δωματιο μαιευτηριου, πρεπει να αναπνεουμε μονοι μας, να τρωμε μονοι μας, κτλ κτλ

ετσι μουρχεται να ξανακλαψω τωρα που το γραφω


παρολλα αυτα, δεν βγαινουμε και εντελως μαλακες απο την κοιλια - προπονουμαστε στο βυζαγμα της ρογας (με το δακτυλο μας) και μολις πιασουμε μαλλι δεν το αφηνουμε απο τα χερια μας


αλλά να θυμησω και το μπατσακι που μας δινει στον κωλο ο γιατρος για να κλαψουμε και να παρουμε ανασα - γιατι αν ειναι ευκολη η εξοδος, ξεχναμε να αναπνευσουμε


καλως ηρθες στο φορουμ


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κιρκη
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 13:47:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κιρκη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κλαίμε γιατί ο μαιευτήρας είναι πολύ άσχημος?

Η αληθεια ειναι οτι οι περισσοτεροι μαιευτητρες δεν ειναι και κουκλια ζωγραφιστα...

quote:
Γιατί τα νοσοκομεία έχουν σπάνια θέρμανση καλή,

Ειναι γνωστα τα προβληματα των ελληνικων νοσοκομειων

quote:
Αντίθετα μόλις φθάσουμε στο τέλος έχουμε μια αποχαύνωση, αν είναι και σε βαθειά γεράματα ούτε που καταλαβαίνουμε πως φθάνει...


Χαυνωση απο τι; Απο Tavor; Ardan; Lexotanil; Χωρις αυτα θα υπηρχε χαυνωση ή πονος και δυσφορια;
Οι περισσοτεροι ανθρωποι δεν φευγουν τοσο ομορφα οσο περιγραφεις...

quote:
jonniebegood

αλλά να θυμησω και το μπατσακι που μας δινει στον κωλο ο γιατρος για να κλαψουμε και να παρουμε ανασα



Μη λες τετοια πραγματα και παιρνει θαρρος ο θεματοθετης!

Παν μέτρον άριστον.Αλλά πρέπει να τίθεται μέτρο και στη μετριόητα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DANILOVIC
Νέο Μέλος

Croatia
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 15:15:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DANILOVIC  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Θα φροντιζα να μη ζησω τοσα χρονια, ωστε να δω τους αγαπημενους μου να πεθανουν, να μην αναγκαστω να τους θαψω ολους εγω..(αφου ειμαι και η μικροτερη με διαφορα στην οικογενεια), και φυσικα θα απεφευγα το να μεινω ολομοναχη..


Πιστευεις οτι ειναι παντα στο χερι σου να μην μεινεις ολομοναχη;

Εαν Gwgw καποτε τα φερει ετσι η ζωη και μεινεις ολομοναχη σε μεγαλη ηλικια πραγμα που δεν το ευχομαι για σενα πως θα αντιμετωπισεις την ολη κατασταση,θα παραιτηθεις απο την ζωη;Οι περισσοτεροι ανθρωποι παραιτουνται απο την ζωη οταν τα προσωπα που αγαπησαν φευγουν για το μεγαλο χωρις επιστροφη ταξιδι.Eιναι πολλοι αυτοι που μενουν μονοι.Kαι δεν ειμαστε ετοιμοι να αντιμετωπισουμε αυτα που μας επιφυλλασει η πουτανα η ζωη.Καταρρεουμε και ζουμε με τις αναμνησεις του παρελθοντος,με τα φαντασματα του παρελθοντος.


Εχετε σκεφτει πως ειναι να εισαι γερος και μονος,να μην μπορεις να κανεις αυτα που εκανες στο μακρινο παρελθον και να περιμενεις τον θανατο;

Γηρας ομως δεν ειναι απαραιτητα αριθμος.
Γερνας οταν αρχιζεις να ζεις με αναμνησεις.Γερνας οταν παραιτησαι απο την ζωη.Και ο θανατος ειναι ο μονος που μας λυτρωνει απο το γηρας.

Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ HAPPY END.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΛΥΚΟ ΤΕΛΟΣ ΣΑΝ ΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΟΥ ΧΟΛΥΓΚΟΥΝΤ.

Το τελος της ζωης ειναι μια πικρη πορδη...

Οι περισσοτεροι λιγο πριν ερθει ο φιλος Θανατος μενουμε μονοι.Μονοι γεννιομαστε,μονοι πεθαινουμε και πριν απο αυτο περναμε τον γολγοθα του γηρατος,της φθορας,της παρακμης.

Μια μερα θα σηκωθουμε απο το κρεβατι και θα συνειδητοποιησουμε οτι ειμαστε μονοι σαν λυκοι στο βουνο και θα κοιταχτουμε στο καθρεφτη και αυτο που θα δουμε θα ειναι εναν ανθρωπο χωρις μελλον,χωρις ονειρα,χωρις στοχους,χωρις παθος για την ζωη.Αυτο που θα περιμενουμε ειναι να ερθει ο χαροντας που θα μας οδηγησει κοντα στον Θεο η μακρια απο αυτον.

Ειστε ετοιμοι να συγκρουστειτε με τη μοναξια και την φθορα;


Τι φοβαστε πιο πολυ τον θανατο η το γηρας που σε σκοτωνει πριν ερθει ο Χαρος;

Edited by - DANILOVIC on 03/11/2006 15:16:40

Edited by - DANILOVIC on 03/11/2006 15:17:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 16:26:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Φιλε DANILOVIC,

μου θυμιζεις τιν χιτλερ..........

Mε εκτιμηση ΆνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 17:12:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε DANILOVIC γιατί είσαι τόσο απαισιόδοξος? Η Ζωή είναι ένα πολύ όμορφο δώρο. Κάθε άνθρωπος , πίστεψε με , σε όποια ηλικία και αν βρίσκετε Θέλει να ζήσει!! Γιατί η ζωή πάντα είναι ωραία. Όποιος συμφιλιώνεται με τον θάνατο ζει την ΖΩΗ. Απολαμβάνει την ΖΩΗ. Παίρνει από την ΖΩΗ και δίνει στην ΖΩΗ !!!


quote:
Ειστε ετοιμοι να συγκρουστειτε με τη μοναξια και την φθορα;

Η μοναξιά? Γιατί να συγκρουστεί κάποιος μαζί της? Είναι οδηγός η μοναξιά φίλε μου, είναι Δάσκαλος μεγάλος. Έρχεται όταν πρέπει και διορθώνει και μαθαίνει.


Η φθορά? Η φθορά φίλε μου ξεκινά από μέσα μας. Με αυτή πρέπει να συγκρουσθούμε… (βλέπε ‘το πορτραίτο του Dorian Gray’).

quote:
Τι φοβαστε πιο πολυ τον θανατο η το γηρας που σε σκοτωνει πριν ερθει ο Χαρος;

Εξαρτάτε από το τι ζητά ο κάθε ένας στη ζωή. Κατ'αναλογία θα πάρει και τον μισθό του...

Η αναμονή όταν πλησιάζουν αλλαγές προκαλεί δυσφορία...


Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...

Edited by - Marte on 03/11/2006 17:33:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DANILOVIC
Νέο Μέλος

Croatia
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 19:08:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DANILOVIC  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Βρε DANILOVIC γιατί είσαι τόσο απαισιόδοξος? Η Ζωή είναι ένα πολύ όμορφο δώρο. Κάθε άνθρωπος , πίστεψε με , σε όποια ηλικία και αν βρίσκετε Θέλει να ζήσει!! Γιατί η ζωή πάντα είναι ωραία. Όποιος συμφιλιώνεται με τον θάνατο ζει την ΖΩΗ. Απολαμβάνει την ΖΩΗ. Παίρνει από την ΖΩΗ και δίνει στην ΖΩΗ !!!


Εγω απαισιοδοξος;Οχι καθολου.Ρεαλιστης ειμαι οσον αφορα την τωρινη εφημερη ζωη μας και αισιοδοξος για το μετα.Αλλα για να ειναι κανεις ρεαλιστης πρεπει να ξεφυγει απο την εικονικη πραγματικοτητα στην οποια ζει.

Ειμαι κατα βαθος τσισευτυχισμενος γιατι ξερω οτι θα ειμαι στο παραδεισο και θα μπορω να κλανω ελευθερα και να κανω αχαλινωτο σεξ.


quote:

Η φθορά? Η φθορά φίλε μου ξεκινά από μέσα μας. Με αυτή πρέπει να συγκρουσθούμε… (βλέπε ‘το πορτραίτο του Dorian Gray’).


Υποστηριξα το αντιθετο;


quote:
Κάθε άνθρωπος , πίστεψε με , σε όποια ηλικία και αν βρίσκετε Θέλει να ζήσει!! Γιατί η ζωή πάντα είναι ωραία.

Κανε μια επισκεψη σε ενα γηροκομειο και μετα πες μου ξανα αυτο που λες.

quote:
Φιλε DANILOVIC,

μου θυμιζεις τιν χιτλερ..........

Mε εκτιμηση Άντα


Σε ευχαριστω κουκλα μου γλυκια.


Και κατι τελευταιο.Θετω ενα ερωτημα προς ολους.

Εαν ο Διαβολος σας ελεγε πουλα την ψυχη σου σε μενα και εγω θα αποτρεψω αυτο που φοβασαι πιο πολυ θα το κανετε;

Αν υποθεσουμε οτι σας ελεγε εγω θα σας κανω παλι νεους η θα σας φερω πισω εναν νεκρο συγγενη σας αλλα πουληστε πρωτα την ψυχη σας σε εμενα εσεις τι θα κανατε;

Edited by - DANILOVIC on 03/11/2006 19:10:05

Edited by - DANILOVIC on 03/11/2006 19:11:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy