ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Πράγματα που ίσως δε γνωρίζαμε για το κινητό μας ...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2006, 12:50:05  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετα την συνταρακτικη εκπομπη του κ. Ευαγγελατου (σσσ... μας ακουνε ντε) καλο θα ηταν να πουμε κατι για αυτα... Αλλοτε μας "προδιδουν" αλλοτε μας βοηθανε...

Πράγματα που μπορείτε να κάνετε με το κινητό σας σε στιγμές έκτακτου ανάγκης.

Το κινητό σας μπορεί να χρησιμεύσει ως συσκευή … επιβίωσης! Ορισμένα πράγματα που ίσως δε γνωρίζετε για το κινητό σας: *I* * Παγκόσμιος αριθμός εκτάκτου ανάγκης είναι 112 .* Αν βρεθείτε σε περιοχή εκτός κάλυψης του δικού σας δικτύου και παρουσιαστεί κάτι …έκτακτο, καλέστε 112 και το κινητό σας θα αναζητήσει οποιοδήποτε δίκτυο υπάρχει διαθέσιμο στην περιοχή, και μπορείτε να πραγματοποιήσετε αυτή την κλήση ακόμα κι αν τα πλήκτρα είναι κλειδωμένα. **Δοκιμάστε το.**

*II*
* Θέμα: Έχετε κλειδώσει τα κλειδιά σας στο αυτοκίνητο, στο πορτ μπαγκάζ; Το αυτοκίνητό σας έχει τηλε-κλειδαριά ;*
Αν συμβεί κάτι τέτοιο και έχετε 2ο σετ τηλε-κλειδιών στο σπίτι καλέστε κάποιον στο σπίτι σας. Κρατήστε το κινητό σας 30 εκατοστά από την πόρτα του αυτοκινήτου και ζητήστε από τον άνθρωπο που είναι στο σπίτι να πατήσει το κουμπί ξεκλειδώματος, κρατώντας το κλειδί κοντά στο κινητό του. Το αυτοκίνητό σας θα ξεκλειδώσει!
Μπορεί το 2ο σετ κλειδιών να βρίσκεται σε άλλη ήπειρο αλλά θα ξεκλειδώσει την πόρτα ή το πορτ-μπαγκάζ του αυτοκινήτου σας!!!

ΚΑΙ

*III* Πώς να απενεργοποιήσετε ένα κλεμμένο κινητό
Για να δείτε το σειριακό αριθμό του κινητού σας, καλέστε τον εξής αριθμό:
* # 0 6 # Ένας 15ψήφιος κωδικός θα εμφανιστεί στην οθόνη σας. Αυτός είναι ένας μοναδικός κωδικός που αντιστοιχεί στη δική σας συσκευή. Γράψτε τον κάπου και κρατήστε τον σε ένα ασφαλές μέρος. Σε περίπτωση κλοπής μπορείτε να καλέσετε την εταιρία κινητής τηλεφωνίας και με τον κωδικό αυτό να μπλοκάρουν τη συσκευή σας ακόμα κι αν ο κλέφτης βάλει άλλη κάρτα SIM μέσα. Η συσκευή αχρηστεύεται πλήρως. Μπορεί να χάσατε το κινητό σας αλλά και εκείνος που το έκλεψε δεν μπορεί να τη χρησιμοποιήσει όσο κι αν προσπαθήσει.

Aμα γνωριζετε κατι επιπλεον, γραψτε το... και να αναπτυξουμε συζητηση...



THE HOUSE CAT

...and the Predators will prevail...

Edited by - PREDATOR on 30/10/2006 12:53:11

matthias16
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
187 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2006, 16:21:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μυστικοι κωδικοι.....

Alcatel
IMEI number: * # 0 6 #
Software version: * # 0 6 #
Net Monitor: 0 0 0 0 0 0 *


Bosch
IMEI number: * # 0 6 #
Dafault Language: * # 0 0 0 0 #
Net Monitor: * # 3 2 6 2 2 5 5 * 8 3 7 8 #


Motorola
IMEI number: * # 0 6#
Net Monitor ON: * * * 1 1 3 * 1 * [OK]
Net Monitor OFF: * * * 1 1 3 * 1 * [OK]
* - press this until box shown up


Nokia
IMEI number: * # 0 6 #
Software version: * # 0 0 0 0 # lub * # 9 9 9 9 #
Simlock info: * # 9 2 7 0 2 6 8 9 #
Enhanced Full Rate: * 3 3 7 0 # [ # 3 3 7 0 # off]
Half Rate: * 4 7 2 0 #
Provider lock status: # p w + 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 + 1
Network lock status: # p w + 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 + 2
Provider lock status: # p w + 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 + 3
SimCard lock status: # p w + 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 + 4
1234567890 - MasterCode which is generated from IMEI


Philips
IMEI number: * # 0 6 #
Simlock info: * # 8 3 7 7 #
Security code: * # 1 2 3 4 # (Fizz) or * # 7 4 8 9 #


Samsung
IMEI number: * # 0 6 #
Software version: * # 9 9 9 9 # albo * # 0 8 3 7 #
Net Monitor: * # 0 3 2 4 #
Chaning LCD contrast: * # 0 5 2 3 #
Memory info: * # 0 3 7 7 # albo * # 0 2 4 6 #
Reset memory (SIMLOCK`a removing!!!): * 2 7 6 7 * 3 8 5 5 #
Reset CUSTOM memory: * 2 7 6 7 * 2 8 7 8 #
Battery state: * # 9 9 9 8 * 2 2 8 #
Alarm beeper: * # 9 9 9 8 * 2 8 9 #
Vibra test: * # 9 9 9 8 * 8 4 2 #


Siemens
IMEI number: * # 0 6 #
Software version: put off sim card and enter:: * # 0 6 # (and press LONG KEY)
Bonus screen: in phone booke: + 1 2 0 2 2 2 4 3 1 2 1
Net Monitor (S4 Power): Menu 9 8, left SoftKey, 7 6 8 4 6 6 6, Red phone, Menu 5 6


Sony Εricsson
IMEI number: *#06#
Software version: *#8377466#
Show list of product creator names: (you must save this number in your Phone Book with "own phone no." record): + 1 2 0 2 2 2 4 3 1 2 1


Τωρα ψαχνω και αυτον για τις υποκλοπες.....

"the world is full of kings and queens,who blind your eyes and steal your dreams"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 12:09:53  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H COSMOTE HELLAS ΕΞΕΔΩΣΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ "ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ" ΜΑΣ:

"Πρακτικές οδηγίες για να αποφύγουν οι χρήστες κινητών τηλεφώνων την εγκατάσταση ιών και την υποκλοπή των συνομιλιών τους εξέδωσε τη Δευτέρα η Cosmote, με αφορμή τηλεοπτικές εκπομπές και δημοσιεύματα σχετικά με την ασφάλεια της κινητής τηλεφωνίας.

Όπως αναφέρει ανακοίνωσή της εταιρείας, το ενδεχόμενο εγκατάστασης ιού δεν αφορά τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας και τη λειτουργία των δικτύων τους, αλλά τη συμπεριφορά του ίδιου του χρήστη. Η εγκατάσταση ιού που υποκλέπτει συνομιλίες είναι δυνατή μόνο εφόσον ο ίδιος ο χρήστης εγκαταστήσει μόνος του ή μέσω τρίτων άγνωστο λογισμικό.

Η Cosmote συνιστά στους χρήστες:

Να απενεργοποιούν τη λειτουργία Βluetooth όταν δεν την χρησιμοποιούν
Να μην εγκαθιστούν εφαρμογές και να μην αποθηκεύουν άγνωστα αρχεία που δέχονται μέσω Βluetooth ή μέσω MMS.
Να μην αποθηκεύουν αρχεία ή εφαρμογές στο κινητό τους τηλέφωνο από άγνωστες ιστοσελίδες WAP ή Internet.
Να μην ανοίγουν και να μην αποθηκεύουν αρχεία που λαμβάνουν στο κινητό τους μέσω e-mail από αποστολείς που δεν γνωρίζουν.
Να ελέγχουν συστηματικά τους λογαριασμούς τους για τυχόν χρεώσεις για μηνύματα SMS/MMS που δεν έχουν στείλει ή χρεώσεις για δεδομένα (GPRS/3G WAP, GPRS/3G Internet) που δεν έχουν κατεβάσει.
Να μην αφήνουν το κινητό τους τηλέφωνο εκτεθειμένο σε τρίτους.
Σύμφωνα με το ρεπορτάζ τηλεοπτικής εκπομπής, είναι εύκολο κάποιος να στείλει στο κινητό ένα πρόγραμμα, το οποίο αφού εγκατασταθεί επιτρέπει την υποκλοπή συνομιλιών ακόμη και στην περίπτωση που η συσλευή είναι απενεργοποιημένη."


THE METAL CATS

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 13:34:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PREDATOR,
πραγματικά δε γνώριζα τίποτα για όσα είπες.
πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 13:57:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PREDATOR ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΑ
ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΝΑ
ΔΩ ΑΝ ΠΙΑΝΕΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 14:30:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

PREDATOR ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΑ
ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΝΑ
ΔΩ ΑΝ ΠΙΑΝΕΙ.

Υπάρχουν άνθρωποι, που πιστεύουν ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ τους πούν άλλοι που το άκουσαν από άλλους....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 16:24:27  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κροκο... συνεχιζεις το ιδιο τοπαριο... συνεχιζεις να εισαι προσβλητικος. ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ (ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ)... ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΥΝΟΙΑ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ, ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.

ΕΓΩ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΑΥΤΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ... ΚΑΙ ΘΕΩΡΗΣΑ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΑΛΛΟΥΣ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ, ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ. ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΚΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΞΑΝΑ ΣΕ ΜΕΝΑ Ή Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΜΕΙΩΤΙΚΟ ΝΑ ΠΕΙΣ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ... ΚΑΝΤΟ... ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΑ ΝΩΤΑ ΣΟΥ.


THE METAL CATS

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 16:27:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ (ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟΣ, ΣΟΥ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ) ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΘΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ... ΜΕ ΑΝΑΓΚΑΣΕΣ ΝΑ ΒΓΩ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ, ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑΝ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ... ΟΥΤΩΣ Ή ΑΛΛΩΣ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ "ΕΦΕΥΡΕΣΕΙΣ"...


THE METAL CATS

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Drillgr
Μέλος 1ης Βαθμίδας


56 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 16:41:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Drillgr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Υπάρχουν άνθρωποι, που πιστεύουν ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ τους πούν άλλοι που το άκουσαν από άλλους....

Οταν ο αλλος δεν γνωριζει μπορει να πιστευει οτιδηποτε αλλα στην παρουσα φαση αυτα που ειπωθηκαν ειναι σωστα(τουλαχιστον τα 2 απο τα 3 τα γνωριζω). Αυτο με το 112 υπαρχει απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου και το αλλο με το imei γινεται αλλα στο εξωτερικο, εδω δεν εχουν προχωρησει τοσο πολυ

Οσο για την επιθετικη συμπεριφορα, αυτη δεν ωφελησε ποτε κανεναν...

.::Greek Motorola Community::.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 16:48:46  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H eπιθετικη συμπεριφορα, ξεκιναει απο αυτον που την προκαλει. Τωρα αν καποιος (επαναλαμβανω) δεν του αρεσει κατι σε αυτο... Ας μην συμμετασχει στο παρον θεμα. Δεν ειναι υποχρεωτικο να μπει και να διαβασει ολα τα θεματα. Υπαρχουν θεματολογιες που ενδιαφερει το καθενα ξεχωριστα! Τελος παντων. Το θεμα θεωρειται ληξαν... Ας συνεχισουμε την κανονικη ροη και ας μιλησουμε για τα κινητα! Οποιος γνωριζει καποιες πληροφοριες παραπανω ας πει την αποψη του!


THE ΗΟUSE CAT

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 17:12:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι αποδεδειγμένο, ότι οι μεγαλύτεροι φασίστες κατηγορούσαν τους άλλους για ... επιθετική συμπεριφορα. Εξάλλου, ο ίδιος ο Χίτλερ εξαπέλυσε επίθεση κατά του Στάλιν, με την πρόφαση ότι ο Στάλιν είναι ... επιθετικός. Και ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματά του.

Επίσεις, η διδοση ψευδών ειδήσεων είναι χαρακτηριστική της χαμηλού επιπέδου ευθύνης που έχει ο καθένας για τα "λεγόμενά" του. Το υποτιθέμενο κολπάκι με τη μετάδοση του κωδικού των κλειδιών αυτοκινήτου μέσω κινητού, είναι απόδειξη ότι υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν ιδέα για τι μιλάνε αλλά παρόλα αυτά τα ξέρουν όλα...

Τα υπόλοιπα, σχετικά με το 112 και τα νούμερα που εμφανίζει το κινητό, δεν έχουν ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με υποκλοπές και άλλες συνομοσιολογικές αηδίες.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 17:30:41  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oσο αφορα για το 112... ποιος σου ειπε οτι δεν ισχυει... ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ SOS ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ ΕΜΒΕΛΕΙΑΣ.

Το θεμα αυτο γραφτηκε για την ΚΑΛΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ και οχι για την δημιουργια τους ως μεσο υποκλοπης. Τωρα αν εννοεις εμενα φασιστα... παρακαλω να το παρεις πισω... γιατι ξερουμε πολυ καλα και οι δυο μας ποιος ειναι αυτος που προκαλει εδω μεσα...

Σε παρακολουθω απο την αρχη που εχεις μπει στο Φορουμ και βλεπω μια μειωτικη σταση προς πολλα μελη (εκτος φυσικα των διαχειριστων και συντονιστων, για ευνοητους λογους)... Εγω ποτε ΠΟΤΕ δεν σου απυθυνα τοσο σκληρες κατηγοριες...απλως ειπα μια αληθεια. ΑΜΑ ΣΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΣ ΜΗΝ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ... ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΟΝ ΔΙΑΛΟΓΟ... ΑΛΛΑ ΠΡΟΓΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΟΥ... ΛΟΙΠΟΝ... ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ...

ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΕ ΕΒΡΙΣΑ... ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ... ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΕΙΔΗΣΕΟΓΡΑΦΙΚΑ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟΨΕΙΣ...

ΚΑΙ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΕΡΟΣ Ο ΧΙΤΛΕΡ ΘΑΥΜΑΖΕ ΤΟΝ ΣΤΑΛΙΝ ΦΙΛΕ... ΑΠΛΩΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΤΟΥ!!! ΔΙΑΒΑΖΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ, ΑΝ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ...

ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΝΟΙΧΤΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΥΘΥΝΕΣ ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΗΞΗ 'Η ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΣΥΜΒΕΙ...

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΕΙ ΤΟΝ ΚΡΟΚΟ


THE ΗΟUSE CAT

...and the Predators will prevail...

Edited by - PREDATOR on 31/10/2006 17:32:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 18:03:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορείς να χαρακτηρίσεις με έναν αριθμό από το 1 έως το 10 το βαθμό της επιθετικής σου συμπεριφοράς ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 18:10:02  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαποιος με αναγκασε να εξοργιστω... Το παραδεχομαι αν και δεν το συνιθιζω... Αλλα εσυ μπορεις να χαρακτηρισεις με έναν αριθμο απο το 1 εως το 10 το βαθμο της ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΗΣ σου συμπεριφορας ????

Οχι για να ειμαστε δικαιοι ο ενας απεναντι στον αλλον... Γιατι (οπως ισχυει κανονικα) καποιος δεν επιτιθεται αν δεν υπαρξη προκληση!!!!


THE ΗΟUSE CAT

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 20:26:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------

PREDATOR ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΑ
ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΝΑ
ΔΩ ΑΝ ΠΙΑΝΕΙ.

--------------------------------------------------------------------------------


Υπάρχουν άνθρωποι, που πιστεύουν ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ τους πούν άλλοι που το άκουσαν από άλλους....



ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΑΠΟΡΡΙΠΤΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.

ΒΑΣΙΚΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΣΕΙΡΙΑΚΟ ΑΡΙΘΜΟ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ.
ΟΠΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ 112 .
ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ
ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΑΛΛΩΣΤΕ Ο predator ΜΑΣ ΠΡΟΕΤΡΕΨΕ ΝΑ
ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ.
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΚΑΤΙ Η ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΡΡΙΨΩ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΕΛΕΓΧΩ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ .
ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 21:16:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικά kroko χμμμμ!!! Αδυνατώ να καταλάβω την αιτία της ένστασής σου.

Ακόμα και κάτι από τα γραφόμενα -αυτοκίνητο- να ήταν ανακριβές δεν δικαιόλογεί το:

"Το υποτιθέμενο κολπάκι με τη μετάδοση του κωδικού των κλειδιών αυτοκινήτου μέσω κινητού, είναι απόδειξη ότι υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν ιδέα για τι μιλάνε αλλά παρόλα αυτά τα ξέρουν όλα..."

Δεν δικαιολογεί την αντίδρασή σου να χαρακτηρίσεις κάποιον φασίστα.

Ούτε φυσικά να χαρακτηρίσεις τους γράφοντες και συμμετέχοντες ευκολόπιστους και αφελείς.

Και στο κάτω κάτω δεν κατάλαβα και τον λόγο της αντίδρασης με τον τρόπο ΑΥΤΟ σε ένα τόπικ που πληροφορίες δίνει για τη χρήση του κινητού .

Κεκτημένη ταχύτητα?

Έγχρωμοι φακοί επαφής?



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2006, 00:29:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Ο λύκος κι αν εγέρασε
κι αν άσπρισε το μαλλί του,
ούτε το χούι άλλαξε,
μήτε την κεφαλή του!"

...



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2006, 02:43:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά το ξεκλείδωμα ενός αυτοκινήτου με κινητό δεν μπορεί να εφαρμοστεί με την παρούσα τεχνολογία.

Δυστυχώς είναι ένας ακόμα urban legend.

http://urbanlegends.about.com/library/bl_unlock_door.htm

Το ίδιο ισχύει και για το 112

http://www.snopes.com/science/mobile.asp

quote:
Aμα γνωριζετε κατι επιπλεον, γραψτε το... και να αναπτυξουμε συζητηση...

Πριν από πολλά χρόνια θυμάμαι ότι ο ηχολήπτης μας στην Ελλάδα πήρε τα settings από το equalizer στο σπίτι και τα πέρασε μέσα από το κινητό στην κονσόλα σε μία συναυλία που δίναμε τότε. Το πως το έκανε δεν θυμάμε και αν κανείς γνωρίζει πως γίνεται κάτι τέτοιο ας γράψει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2006, 09:39:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

χα χα χα, έχετε πολύ πλάκα μερικοί και μερικές.....


Συμβουλή. Να πάτε να μάθετε να διαβάζετε. Είναι κάτι που μαθαίνεται. Άλλα πράγματα, όπως π.χ. να μάθετε να καταλαβαίνετε τι διαβάζετε, αυτό έιναι πάρα πολύ δύσκολο να το μάθετε. Εξαρταται από το ... hardware, και όταν αυτό είναι περιορισμένο, τα αποτελέσμτά του είναι εμφανή.

Την καλημέρα μου και περστικά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Drillgr
Μέλος 1ης Βαθμίδας


56 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2006, 10:21:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Drillgr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το ίδιο ισχύει και για το 112

http://www.snopes.com/science/mobile.asp



Καλα ενοειται οτι το 112 δεν μπορεις να το καλεσεις οταν κανενα δικτυο δεν εχει σημα στην περιοχη!Δε νομιζω να υποστιριξε κανεις το αντιθετο

.::Greek Motorola Community::.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2006, 12:28:17  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον...ας τελειωνουμε με αυτο το Θεμα... Πρωτον... τα συγκεκριμενα "Πειραματα" δεν τα λεω εγω...τα μετεφερα αυτουσια απο Εφημεριδα! Δευτερον... αν το μελος Κροκο συνεχιζει το ιδιο τροπαριο με το να ειναι μειωτικος και προσβλητικος ΑΛΛΑ και ειρωνικος απεναντι μου... καλα να κανει, εγω ομως δεν θα μπω στο ιδιο τριπακι ΓΙΑΤΙ δεν ειναι η συμπεριφορα μου! Ελπιζω μεχρι τωρα να το εχω δειξει αυτο.

Το μελος Κροκο, οσοι μπορουν να δουν ολες τις απαντησεις του, στις περισσοτερες ειναι ειρων και προσβλητικος ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΕΝΑ αλλα και σε αλλα ΜΕΛΗ του Φορουμ! Ελπιζω να ηρεμισει... εκτος αν με την συμπεριφορα του θελει να εξαναγκασει καποιους να αποχωρησουν απο τις Συζητησεις! Αν το θελει αυτο, τον πληροφορω οτι δεν θα το ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ!!!!


THE ΗΟUSE CAT

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2006, 12:31:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστω πολλοι οσοι απο εσας καταλαβαν το ποσο προσβλητικος ηταν εναντιον μου ο χαρακτηρισμος μου ως ΦΑΣΙΣΤΑΣ!!! Ευχαριστω για την εμμεση (ή αμεση) υποστηριξη και συγγνωμη για το αν σας εκανα να στενοχωρηθειτε με τα οσα ειπωθηκαν σε αυτο το Θεμα


THE ΗΟUSE CAT

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2006, 14:52:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
amalia για να το λες κάτι ξέρεις δεν μπορεί...(την παροιμία εννοώ)

Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2006, 15:19:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


χα χα χα, έχετε πολύ πλάκα μερικοί και μερικές.....


Συμβουλή. Να πάτε να μάθετε να διαβάζετε. Είναι κάτι που μαθαίνεται. Άλλα πράγματα, όπως π.χ. να μάθετε να καταλαβαίνετε τι διαβάζετε, αυτό έιναι πάρα πολύ δύσκολο να το μάθετε. Εξαρταται από το ... hardware, και όταν αυτό είναι περιορισμένο, τα αποτελέσμτά του είναι εμφανή.

Την καλημέρα μου και περστικά.





Λυπάμαι για την συμπεριφορά αυτή. Οπότε:

Warning!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2006, 16:01:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mπορουμε να επιστρεψουμε στο Αρχικο Θεμα μας παρακαλω? Δεν ειναι αναγκη να ασχοληθουμε αλλο με αυτο το ζητημα! Εγω τουλαχιστο δεν ενδιαφερομαι πια για αυτο το προσωπο, ο,τι και να μου πει!!! Αρκει μονο μην με ξαναβρισει!!!!!


THE ΗΟUSE CAT

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2006, 18:20:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλα ενοειται οτι το 112 δεν μπορεις να το καλεσεις οταν κανενα δικτυο δεν εχει σημα στην περιοχη!Δε νομιζω να υποστιριξε κανεις το αντιθετο

Όντως έχεις δίκιο φίλε Drillgr

μιάς και το λινκ που παρέθεσα δεν ήταν και τόσο σχετικό το διορθώνω και παραθέτω το ανάλογο άρθρο της wikipedia

http://en.wikipedia.org/wiki/Emergency_telephone_number


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2006, 20:15:53  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπραβο A. Kircher... με καλυψες πολυ καλα στο θεμα!!!



THE ΗΟUSE CAT

...and the Predators will prevail...

Edited by - PREDATOR on 01/11/2006 20:18:39

Edited by - PREDATOR on 01/11/2006 20:20:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2006, 20:17:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
XI XI XI ΕΥΘΥΜΗΣΑΜΕ ΠΑΛΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΙΟΥΜΟΡ .
ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΕΣΥ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ
ΟΛΟΙ ΛΕΝΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΔΙΚΟ
ΚΑΙ ΕΣΥ ΔΙΚΙΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟΥ.
ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΤΟ SOFTWARE ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΩΧΗΜΕΝΟ ΣΕ ΟΤΙ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΠΑΛΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΕΧΕΙ.

ΤΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΝΙΑΤΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ
Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2006, 20:22:19  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eπαναλαμβανω... δεν ηταν δικια μου συμβουλη... Μεταφερομενη Αυτουσια απο Εφημεριδα!!!

Εγω ουτε αυτοκινητο δεν εχω, πως θα το δοκιμασω???


THE ΗΟUSE CAT

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Drillgr
Μέλος 1ης Βαθμίδας


56 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2006, 20:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Drillgr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Predator εχω την εντυπωση πως ο Open Mind δεν απευθυνεται σε σενα

Γενικως παιδια να χρησιμοποιειται το quote να μην χανομαστε!


.::Greek Motorola Community::.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2006, 21:01:42  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nαι, για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις!!


THE ΗΟUSE CAT

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy