ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 η σημασία του να είναι κανείς σοβαρός...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kakounel
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2007, 09:30:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakounel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...έγκειται στην ικανότητά του να ξεχωριζει το σοβαρό απ το σοβαροφανές, να αυτοσαρκάζεται, να ξέρει ότι και το χιούμορ έχει αισθητική, ν αποφεύγει αυτούς "που κάνουν τραγικούς τους γάμους και φαιδρές τις κηδείες"-όχι ότι δεν εχει μια τραγικότηττα κάθε γάμος και μια φαιδρότητα κάθε κηδεία, μια όμως μόνο- και, τέλος, αν είναι να ναι ψώνιο να ξέρει να το κάνει καλά.
Μ αυτή την πρωινή σκέψη ορμώμενη(ουου!) αποφάσισα να δημοσιεύσω έναν κατάλογο γελοίων πραγμάτων για αρχή, υποκειμενικότατο φυσικά, για υτό και έγκυρο.

ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΕΣ

1. η φράση "εντάξει, αλλά για τελευταία φορά!"
2. τα κοντομάνικα πουκάμισα
3. τα παντελόνια "βράκα"(είσαι τρέντυ τώρα η απλά χ...στηκες?)
4. τα εργασιακά γεύματα-δείπνα γιατί δεν τους έφαγες αρκετά στη μάπα, πρέπει και μετά.
5. τα γλυφτρόνια στα εργασιακά γεύματα-δείπνα (έπεσε σως εδώ ή πέρασε η Ρούλα?)
6. το στυλάκι "είμαι-τίγκα-στη-θετική-ενέργεια-πάντα-και-αγαπώ-όλο-τον-κόσμο-ουαου!"(απο μουσικό κανάλι "ελα μωρεεεεε, τι κι αν χώρισες πρωτοχρονιάτικα κι έπαθες κι οστρακια στο κοντεινερ που μενεις μετα το σεισμο?ολα καλααα, κατσε να σου βαλω σακη...")
7. το να κρατάς ΟΛΟ το βράδυ μια μπυρα στο χερι και να τη λιβανίζεις ενώ η κοπέλα σου-φιλη σου-wannabe κατι σου μπορεί να τελείωσε το τζινάκι της και να θέλει κι άλλο!(λέμε τώρα)
8. η μαρίγια
9. οι δήθεν ψαγμένοι
10.ολοι όσοι είναι γελοίοι και δεν το ξέρουν

συνεχίστε, παρασκευή είναι!

ποτέ μην εμπιστεύεσαι έναν γυμνό οδηγό λεωφορείου

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2007, 09:54:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκεπτόμενη ότι είναι Παρασκευή,και λαμβάνοντας σοβαρά υπόψιν τον κατάλογό σου(μα όλα με βρίσκουν σύμφωνη;),θα συμπληρώσω τον κατάλογό σου με αυτά που μου έρχονται τώρα στο κεφάλι!

1.Η σαγιονάρα στον άντρα(είναι χάλι μαύρο!!).
2.Τα λουλουδάτα πουκάμισα.
3.Οι άνθρωποι με περιττά κιλά που δεν ξέρουν να ντύνονται.
4.Η αφεντικίνα μου που ενώ είναι 100 χρονών bitch,μου φοράει κολλητά ρούχα και στρινγκ που φαίνεται!!!

Προς το παρόν αυτά μου έρχονται,αν θυμηθώ κάτι,τα ξαναλέμε!!!

καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2007, 11:30:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maraki8... ξέχασες τις αξύριστες γυναίκες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2007, 12:02:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άτιμε libero!!!Έχεις δίκιο όμως!!Ας προστεθούν λοιπόν στη λίστα και αυτές!!!
***Το "άτιμος" ήταν καθαρά χαριτολόγημα,έτσι;

καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

melancholy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


116 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2007, 12:10:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους melancholy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνήσω με όλα τα παραπάνω συν τις κοντοχοντρες γριες που φοράνε μίνι,το στυλάκι είμαι Θεός/Θεά ενώ στην πραγματικότητα είναι σαν μυγόφτιμα,τα πεντακόσια καμάκια ενώ εσύ απλά θες να πιείς ένα καφέ,και τέλος ατάκες του τύπου: αγαπομωρογλυκοαρκουδινοκουκρκουμπινάκι μου εσύ!Ε-Λ-Ε-Ο-Σ!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2007, 12:27:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ε,εντάξει,νομίζω ότι μερικά γλυκά λογάκια δεν έβλαψαν ποτέ κανέναν...

καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

melancholy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


116 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2007, 13:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους melancholy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά και πάλι!

quote:
ε,εντάξει,νομίζω ότι μερικά γλυκά λογάκια δεν έβλαψαν ποτέ κανέναν...

Ε,ντάξει λίγα γλυκά λογάκια είναι κι απαραίτητα μην ξεχνιόμαστε αλλά και τόσο πολύ ακούγονται ανόητα!Άσε που προκαλούν ζάχαρο!!!

Όταν θα είσαι ολομόναχος θα ανοίκεις μόνο στον εαυτό σου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2007, 14:12:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κορίτσια αποφασίσατε ;

Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2007, 14:51:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ melancholy.
Φίλε μου Στράτο,τα γλυκά λογάκια είναι όμορφα,αρκεί να μην το παρακάνουμε.

Δεν μας είπες όμως κι εσύ την άποψή σου επί του θέματος!

καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

melancholy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


116 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2007, 14:55:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους melancholy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τα γλυκά λογάκια είναι όμορφα,αρκεί να μην το παρακάνουμε.

Θα συμφωνήσω για άλλη μια φορά γλυκιά μου!Άσε που αν ο άλλος το παρακάνει το πιο πιθανό είναι να μην τα εννοεί.Αυτό δεν είναι και το πιο σημαντικό;Να καταλαβαίνεις οτι ο άλλος σ αγαπάει και δε σε δουλεύει...

Όταν θα είσαι ολομόναχος θα ανοίκεις μόνο στον εαυτό σου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2007, 17:54:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
maraki8
Φίλε μου Στράτο,τα γλυκά λογάκια είναι όμορφα,αρκεί να μην το παρακάνουμε.

Δεν μας είπες όμως κι εσύ την άποψή σου επί του θέματος!


Αν εσύ maraki, ήσουν αντίστοιχα...

-100 χρονών bitchος.
-φορούσες κοντομάνικα λουλουδάτα πουκάμισα και παντελόνια "βράκα", με σαγιονάρα λάστιχο από L.A. (Λαϊκή Αγορά) και κατά τη γνώμη των άλλων δεν ήξερες να ντύνεσαι.
-ήσουν κοντόχοντος και γέρος, με στυλάκι είμαι θεός ενώ στην πραγματικότητα είσαι σαν μυγόφτιμα.
-έλεγες στα πιπίνια αγαπομωρογλυκοαρκουδινοκουκρκουμπινάκι μου.
-ήσουν γλυφτρόνι στα εργασιακά γεύματα-δείπνα για να πάρεις καμιά θέση και κανά φράγκο παραπάνω.
-και τέλος όταν έβγαινες, κρατούσες όλο το βράδυ μια μπύρα στο χέρι και τη λιβάνιζες ενώ η γυναίκα σου μπορεί τελείωνε το τζινάκι της και να ήθελε κι άλλο.

Τι θα έλεγες maraki ; ε ;


Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2007, 17:59:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αλήθεια είναι ότι αυτό...

quote:
kakounel
10.ολοι όσοι είναι γελοίοι και δεν το ξέρουν

Με προβλημάτισε και με τρόμαξε... αλλά ευτυχώς... μετά από λίγο το ξεπέρασα.

Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2007, 20:50:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1. το ΔΗΘΕΝ σε όλες του τις εκφράσεις: κρυφές και φανερές.

Για την ώρα δεν έχει άλλο.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2007, 22:09:38  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oι "πολυασχολοι" με τα πολλα κινητα (και τιποτα δεν κανουν)
οι επιδειξιες
οι "νεοπλουτοι"...

Επονται και αλλα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
melancholy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


116 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2007, 11:51:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους melancholy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Με προβλημάτισε και με τρόμαξε... αλλά ευτυχώς... μετά από λίγο το ξεπέρασα

Φίλε Στράτο και μένα το ίδιο!

quote:
Oι "πολυασχολοι" με τα πολλα κινητα (και τιποτα δεν κανουν)
οι επιδειξιες
οι "νεοπλουτοι"...

Πες τα!!!

Όταν θα είσαι ολομόναχος θα ανήκεις μόνο στον εαυτό σου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fantomas3004
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
145 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2007, 15:13:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fantomas3004  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δέν υπάρχουν πουθενά σοβαροί, παρα μόνο σοβαροφανείς
Έχουμε συνταυτίσει την σοβαροφάνεια με την σοβαρότητα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2007, 18:36:39  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aυτοι, που με τα "υποτιθεμενα" αστεια τους, βλαπτουν τους τριγυρω τους...

Αυτοι που με την γενικοτερη συμπεριφορα τους, δεν σεβονται κανενα, ισως και τον ιδιο τους τον εαυτο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2007, 20:18:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμμ, ενδιαφέρον θέμα, με αρκετές χιουμοριτηκές, μάλιστα, προτάσεις.

λοιπόν, σοβαρά, γελοιότητα στις μέρες μας:
-οι τρέντυ [δεν έχουν λόγο ύπαρξης]
-οι emo [αυτοί κι αν δεν έχουν. ας μας κάνουν τη χάρη να σταματήσουν να σκέφτονται μόνο το κόψιμο των φλεβών τους, και να κάνουν κάτι πολύ πιο αποτελεσματικό. bungee jumping χωρίς ιμάντα ας πούμε!]

και φυσικά, οι προαναφερθέντες απ'τον φαντομά, σοβαροφανείς! τους τρώω στη μάπα συνεχώς, και, πραγματικά, είναι τόσο ψυχροί, που λες "ζει τώρα ή δε ζει;" ....

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakounel
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2007, 12:30:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakounel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
με προβληματισε και με τρομαξε

συγγνωμη, τρομαζετε με μια μικρη φρασουλα που εννοει ακριβως αυτο που λεει κι οχι με τα threads που αναζητουν βρυκολακες-εξωγηινους μεσσιες-ερινυες-φαντασματα-αυρες-σαυρες σ αυτο το φορουμ?????

ποτέ μην εμπιστεύεσαι έναν γυμνό οδηγό λεωφορείου

Edited by - kakounel on 21/05/2007 12:32:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakounel
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2007, 12:48:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakounel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ποτέ μην εμπιστεύεσαι έναν γυμνό οδηγό λεωφορείουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2007, 13:01:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
maraki8
Φίλε μου Στράτο,τα γλυκά λογάκια είναι όμορφα,αρκεί να μην το παρακάνουμε.

Δεν μας είπες όμως κι εσύ την άποψή σου επί του θέματος!


Αν εσύ maraki, ήσουν αντίστοιχα...

-100 χρονών bitchος.
-φορούσες κοντομάνικα λουλουδάτα πουκάμισα και παντελόνια "βράκα", με σαγιονάρα λάστιχο από L.A. (Λαϊκή Αγορά) και κατά τη γνώμη των άλλων δεν ήξερες να ντύνεσαι.
-ήσουν κοντόχοντος και γέρος, με στυλάκι είμαι θεός ενώ στην πραγματικότητα είσαι σαν μυγόφτιμα.
-έλεγες στα πιπίνια αγαπομωρογλυκοαρκουδινοκουκρκουμπινάκι μου.
-ήσουν γλυφτρόνι στα εργασιακά γεύματα-δείπνα για να πάρεις καμιά θέση και κανά φράγκο παραπάνω.
-και τέλος όταν έβγαινες, κρατούσες όλο το βράδυ μια μπύρα στο χέρι και τη λιβάνιζες ενώ η γυναίκα σου μπορεί τελείωνε το τζινάκι της και να ήθελε κι άλλο.

Τι θα έλεγες maraki ; ε ;


Στράτος


μέτρον άριστον



Φαίνεσαι θυμωμένος ή μου φάνηκε;ότι και να έγραψα,δεν είχα σκοπό να θίξω κανέναν.Εξάλλου κάνουμε μια συζήτηση μεταξύ τυρού και αχλαδιού.
Αν σε έθιξα σε κάτι,να σου θυμίσω πως ότι γραφτεί στο συγκεκριμένο θέμα,ενδέχεται να θίξει κάποιους από εμάς.Κι εμένα μπορεί να με έθιξε κάτι,αλλά οκ,το δέχομαι,σε κάποιους την σπάει κάτι που αρέσει σε μένα κλπ.
Ελπίζω να μην είσαι όντως θυμωμένος γιατί είσαι από τα μέλη εδώ μέσα,που συμπαθώ περισσότερο και συμφωνώ στα περισσότερα...

quote:
οι "νεοπλουτοι"...

Predator,δεν έχεις ιδέα πόσο μου την δίνουν κι εμένα!!!Είναι η καινούρια μάστιγα!!!

quote:
συγγνωμη, τρομαζετε με μια μικρη φρασουλα που εννοει ακριβως αυτο που λεει κι οχι με τα threads που αναζητουν βρυκολακες-εξωγηινους μεσσιες-ερινυες-φαντασματα-αυρες-σαυρες σ αυτο το φορουμ?????

Τα εσωτερικά τερατάκια/βρυκόλακες,είναι και τα πιο τρομακτικά....

καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2007, 13:33:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
συγγνωμη, τρομαζετε με μια μικρη φρασουλα που εννοει ακριβως αυτο που λεει κι οχι με τα threads που αναζητουν βρυκολακες-εξωγηινους μεσσιες-ερινυες-φαντασματα-αυρες-σαυρες σ αυτο το φορουμ?????

Χμμμ!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2007, 13:52:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
maraki8
Φαίνεσαι θυμωμένος ή μου φάνηκε;

Σου φάνηκε βρε...

quote:
maraki8
ότι και να έγραψα,δεν είχα σκοπό να θίξω κανέναν.Εξάλλου κάνουμε μια συζήτηση μεταξύ τυρού και αχλαδιού.
Αν σε έθιξα σε κάτι,να σου θυμίσω πως ότι γραφτεί στο συγκεκριμένο θέμα,ενδέχεται να θίξει κάποιους από εμάς.Κι εμένα μπορεί να με έθιξε κάτι,αλλά οκ,το δέχομαι,σε κάποιους την σπάει κάτι που αρέσει σε μένα κλπ.

Το ξέρω ρε maraki και ξέρω και πως γράφεις.
Και επειδή κάνουμε μια συζήτηση μεταξύ τυρού και αχλαδιού, μπήκα στον πειρασμό να μην βάλω τη φατσούλα με την οδοντοστοιχία μπας και ψαρώσει κανείς.
Πάντως το μήνυμα είχε και μια μικρή δόση σοβαρότητας, από την άποψη ότι δεν μπορούμε να έχουμε όλοι τα ίδια γούστα και τις ίδιες συμπεριφορές και έτσι είμαστε ανά πάσα στιγμή το ίδιο εκτεθειμένοι με αυτούς που κράζουμε.

quote:
maraki8
Ελπίζω να μην είσαι όντως θυμωμένος γιατί είσαι από τα μέλη εδώ μέσα,που συμπαθώ περισσότερο και συμφωνώ στα περισσότερα...

Δεν είσαι η μόνη maraki μου...

quote:
Ο Υποφαινόμενος
quote:
με προβληματισε και με τρομαξε

kakounel
συγγνωμη, τρομαζετε με μια μικρη φρασουλα που εννοει ακριβως αυτο που λεει κι οχι με τα threads που αναζητουν βρυκολακες-εξωγηινους μεσσιες-ερινυες-φαντασματα-αυρες-σαυρες σ αυτο το φορουμ?????


Πόσο λίγο με ξέρεις...

Στράτος


μέτρον άριστον

Edited by - Ευστράτιος on 21/05/2007 13:55:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2007, 15:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και επειδή κάνουμε μια συζήτηση μεταξύ τυρού και αχλαδιού, μπήκα στον πειρασμό να μην βάλω τη φατσούλα με την οδοντοστοιχία μπας και ψαρώσει κανείς.

Να χαθείς!!!Εγώ πάντως ψάρωσα!!!Λέω κι εγώ,τι έπαθες!!!

quote:
Πάντως το μήνυμα είχε και μια μικρή δόση σοβαρότητας, από την άποψη ότι δεν μπορούμε να έχουμε όλοι τα ίδια γούστα και τις ίδιες συμπεριφορές και έτσι είμαστε ανά πάσα στιγμή το ίδιο εκτεθειμένοι με αυτούς που κράζουμε.

Σαφέστατα!Το είπα κι εγώ πριν.Κράζω αλλά ξέρω ότι μπορεί και να με κράζουν οι άλλοι για κάτι που κάνω εγώ.Τι να γίνει,όλοι ίδιοι να είμαστε πια;;;

καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakounel
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2007, 10:00:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakounel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...δεν μπορουμε να χουμε ολοι τα ιδια γουστα και τις ιδιες συμπεριφορες κι ειμαστε εκτεθειμενοι οπως κι αυτοι που κραζουμε

ναι, ειμαστε, δεν το ξερατε καλε? αυτο τι σημαινει? οτι δεν μπορω να ξερασω οταν δω καποιον να σκαλιζει τη μυτη του επειδη αυτος μπορει να εισαι εσυ? δε νομιζω. αν αυτο που κανεις το θεωρω αηδια, γελοιο η αγενες θα στο πω, κι αυτο θα σημαινει απλα, πως με τα δικα μου μετρα και σταθμα, δεν ξερω τι εισαι, σαφως, αλλα κανεις αηδιαστικα, γελοια, αγενη πραγματα.
κι αυτο εχει σημασια μονο αν σε νοιαζει τι πιστευω εγω για σενα
πω πω, ποσος κοσμος θιχτηκε στα μεταξυ τυρου και αχλαδιου...πωπω..
επειδη και μενα δε με ξερετε, καθολου θα ελεγα, θα σας παρακαλουσα να υποθεσετε το χειροτερο, και αν εχετε αρνητικη σταση να την κρατατε, το εκτιμω αφανταστα. Κι υστερα αυτοι πηγαν μοντε καρλο.

ποτέ μην εμπιστεύεσαι έναν γυμνό οδηγό λεωφορείουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakounel
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2007, 10:12:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakounel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κακουνέλ=κακό κουνέλι απο μοντυ παιθονς.
κι αφηστε ησυχο το μαρακι, αυτο ειναι καλο, δεν ειναι σαν εμενα, δεν ντρεπεστε, κοτζαμ μαντραχαλοι τα βαζετε με παιδακια

ποτέ μην εμπιστεύεσαι έναν γυμνό οδηγό λεωφορείουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2007, 11:04:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ναι, ειμαστε, δεν το ξερατε καλε?

Όποιος δεν γνωρίζει ότι είναι εκτεθειμένος μάλλον δεν είναι του κόσμου τούτου.Το θέμα μας είναι αυτό που είπες κακουνέλ.Κατά πόσο μας νοιάζει η άποψη του οποιουδήποτε για να μας ενοχλήσει το κράξιμο του...

*** Ένα κουνέλι που υπερασπίζεται ένα μαράκι,αποκλείεται να είναι κακό.Thanks kakounel!!!

καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2007, 11:23:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτσε πε συ kakounel γιατί νομίζω ότι χάσαμε την μπάλα. Να τα πάρουμε απ’ την αρχή...

Πρώτα απ’ όλα, γράφω ένα χιουμοριστικό μήνυμα με κάποια από αυτά που είχατε αναφέρει, σαν να τα είχα εγώ όλα αυτά τα "στραβά" και ότι και καλά θίχτηκα.
Αν δεν πέρασε έτσι λάθος μου...

Μετά παίρνω το τελευταίο που γράφεις :
«10.ολοι όσοι είναι γελοίοι και δεν το ξέρουν»
Και με αυτοσαρκασμό απαντάω :
«Η αλήθεια είναι ότι αυτό...
Με προβλημάτισε και με τρόμαξε... αλλά ευτυχώς... μετά από λίγο το ξεπέρασα

Και σε αυτό απαντάς :
«συγγνωμη, τρομαζετε με μια μικρη φρασουλα που εννοει ακριβως αυτο που λεει κι οχι με τα threads που αναζητουν βρυκολακες-εξωγηινους μεσσιες-ερινυες-φαντασματα-αυρες-σαυρες σ αυτο το φορουμ?????»

Συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα που κολλάει η απάντηση σου, στο ότι εγώ και καλά "τρόμαξα" μη τυχών είμαι γελοίος και δεν το ξέρω, με τα threads που αναφέρεις και με την φωτογραφία με το "We‘re all strange here".

Δεν έδωσα σημασία, σκέφτηκα ότι κάτι δεν θα κατάλαβα καλά εγώ.

Έπειτα γράφω στο maraki :
Πάντως το μήνυμα είχε και μια μικρή δόση σοβαρότητας, από την άποψη ότι δεν μπορούμε να έχουμε όλοι τα ίδια γούστα και τις ίδιες συμπεριφορές και έτσι είμαστε ανά πάσα στιγμή το ίδιο εκτεθειμένοι με αυτούς που κράζουμε.

Και σήμερα παίρνεις την παραπάνω πρόταση και γράφεις :

quote:
kakounel
ναι, ειμαστε, δεν το ξερατε καλε? αυτο τι σημαινει? οτι δεν μπορω να ξερασω οταν δω καποιον να σκαλιζει τη μυτη του επειδη αυτος μπορει να εισαι εσυ? δε νομιζω. αν αυτο που κανεις το θεωρω αηδια, γελοιο η αγενες θα στο πω, κι αυτο θα σημαινει απλα, πως με τα δικα μου μετρα και σταθμα, δεν ξερω τι εισαι, σαφως, αλλα κανεις αηδιαστικα, γελοια, αγενη πραγματα.
κι αυτο εχει σημασια μονο αν σε νοιαζει τι πιστευω εγω για σενα

Είπα εγώ κάτι αντίθετο

quote:
kakounel
πω πω, ποσος κοσμος θιχτηκε στα μεταξυ τυρου και αχλαδιου...πωπω..

Ποιον είδες να θίγεται μέχρι τώρα

quote:
kakounel
επειδη και μενα δε με ξερετε, καθολου θα ελεγα, θα σας παρακαλουσα να υποθεσετε το χειροτερο, και αν εχετε αρνητικη σταση να την κρατατε, το εκτιμω αφανταστα.

Θα το σκεφτούμε...

Sorry δε θέλω να σου την πω... σε ρωτάω καλοπροαίρετα, γιατί δεν μπορώ να καταλάβω πως από λεγόμενα μου προέκυψαν οι απαντήσεις που έδωσες.

Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SPARTAKOS20
Νέο Μέλος

Algeria
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2007, 12:18:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SPARTAKOS20  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με χαλάνε οι τρεντυ και οι χιπ χοπάδες που φοράνε τη ζώνη κάτω από τον κόλο τους και κόκκινο βρακί. Μαζέφτε τους εεεε!!

Με χαλάνε οι γκόμενες που ακούνε σκυλάδικα και χορευουν πάνω στα τραπέζια γιανα διχνουν το βρακι τους σε ιδρωμε΄νους γέρους κοιλαράδες.

Αυτοί που το παιζουν επειδή και καλά οδηγουν το κάρ-ο του μπαμπά με τέρμα τα γκάζια και τη μουσική για να εντυπωσιάσουν καμιά γλάστρα.

Οι ψευτό μαγκες φούσκες που πάνε γυμναστήριο σάββατο απόγεμα για να βγουν μετά και να φαίνονται πιο φουσκοτοί.

Οι emo!! Crucifire δεν αυτοκτόνησαν ακόμα αυτοί;;;;PPPPΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakounel
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2007, 13:25:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakounel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Εδώ είναι το: ESOTERICA.gr Forums ! Δεν γράφει πουθενά ότι είναι σοβαρό φόρουμ.

Άσε που με αυτά τα λόγια σου:


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
συγγνωμη, τρομαζετε με μια μικρη φρασουλα που εννοει ακριβως αυτο που λεει κι οχι με τα threads που αναζητουν βρυκολακες-εξωγηινους μεσσιες-ερινυες-φαντασματα-αυρες-σαυρες σ αυτο το φορουμ?????
--------------------------------------------------------------------------------

αποδεικνύεις ότι δεν θεωρείς το forum αυτό και τόόόσο, σοβαρό.


Νομίζω πως, το "Χμμμ!" του Dying Incubus στο το θέμα της kakounel: η σημασία του να είναι κανείς σοβαρός, μεταφράζεται κάπως έτσι: θα της δείξω εγώ.



-thanx libero, I was fully covered by the prolalisas
chill out everyone, especially those who can only use forums like cofee shops in kilkis, men's only(pls kilkis, dont get offended)
sorry i'm not blonde enough and foreign enough to tolerate your misogynism(oh, how i work the english e?)

-the word "grothos" is an ancient root word, dont burn the books in the fire of decency, some may think you are fasists!:o

-forum master, it was soooo hot you erased my text with red pencil, you reminded me my old school-oh boy what memories. It's a bit kinky, though, and I advise you not to do that to other girls, you may get in trouble

-my dear friend kerry king, or is it kenny from the block-oh I can't remember really, the fact that you are int his forum 24-7 writing, while your wife is at home is an insult to you by you, and you should be carefull about telling personal things at public places.
bye now lads, keep up the good work!

ποτέ μην εμπιστεύεσαι έναν γυμνό οδηγό λεωφορείουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2007, 16:11:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kakounel δεν μας κάνεις και μια μετάφραση των παραπάνω στα κινέζικα;
γιατί τα αγγλικά, μπορεί να μην τα ξέρουν όλοι να τα διαβάσουν...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy