ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Προσωρινό θέμα συζήτησης
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 00:00:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Μεταφορά μηνυμάτων από το θέμα:
Τρεις καλοί λόγοι για να γίνετε δάσκαλος

______________________________________________________________________

jonniebegood - Απεστάλη: 01/06/2007, 18:50:46

πεθαμενε, βγαλε το βυσμα και σκεψου τι εγραψα.

αν μπορεις να σκεφθεις μονος σου φυσικα.

μου αρεσει ομολογω να σας αποκαλυπτω τα εσωψυχα σας, αλλά στην θεση σας θα ειχα ξερασει με τον εαυτο μου.

ακομη και σαν καθρεπτης νιωθω αναγουλα...

το θεμα ειναι σοβαρο και ο τζελυμαν ηταν η αφορμη για να αναφερθω σε αυτο.

δεν περιμενα συγνωμη απο τον ανεγκεφαλο τζελυμαν, ουτε κατανοηση απο την πνιγμενη στην κιτρινιλα του θιγμενου εγωισμου σας αντιληψη σας.

αλλά η υποκρισια σας ειναι εξοργιστικη και απανθρωπη!

δεν εισαστε καν ανθρωπακια, εισαστε ανθρωπαρια, αποτυχημενο πειραμα απο γυαλα αλχημιστη.

και φυσικα σας δινω την υπερτατη κατα την νοηση σας ηδονη: διαγραψτε με!

θα ασχοληθω μαζι σας μετα την περιοδο πενθους (αν και δε μ αρεσουν τα τυπολατρικα, το κανω για τους αλλους) και θα γελαμε παρεουλα!

μαλακες σας ειπα?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

______________________________________________________________________

gentleman - Απεστάλη: 02/06/2007, 03:10:04

Εσένα τίποτα δικαστήρια θα σου μάθουν πως να μιλάς σε ανθρώπους που δεν σου κάναν κανένα κακό.

Γιατί στα δικαστήρια η σαχλαμάρα δεν περνάει.

Γιατί εκεί η εξύβριση δεν περνάει.

Γιατί οι κιτρινισμοί και οι αναμετάδοση συκοφαντικών παραποιήσεων έχουν την τύχη που τους πρέπει στα δικαστήρια.

Δεν λέω ότι θα εγκαταλείψω την ανωνυμία και θα σε πάω στα δικαστήρια, απλά θυμίζω ότι η συκοφαντία μέσω ΜΜΕ δεν είναι απλώς ανήθικη, είναι και παράνομη.

Αλλά που να καταλάβεις εσύ από τέτοια. Πήγαινε να τρομάξεις κανά κυνηγό στο βουνό με τα σκυλιά σου. "Φταίω εγώ αν τα αμολήσω;" πέστου. Ξέρεις εσύ. Αν έχει όπλο βέβαια, βάλτην ουρά στα σκέλια και κάντην. Ο νόμος της ζούγκλας. Το δίκιο του πιο δυνατού.


Dare To Dream

______________________________________________________________________

jonniebegood - Απεστάλη: 02/06/2007, 03:31:41

quote:

Εσένα τίποτα δικαστήρια θα σου μάθουν πως να μιλάς σε ανθρώπους που δεν σου κάναν κανένα κακό.


ειπα κανεναν μαλακα αδικως?

quote:

Γιατί στα δικαστήρια η σαχλαμάρα δεν περνάει.


συμφωνω!

quote:

Γιατί εκεί η εξύβριση δεν περνάει.


οταν ειπες οτι οι σπηλαιολογοι χρησιμοποιουν τους νεους για να τους κουβαλανε τον εξοπλισμο, διεπραξες εξυβριση, λασπολογια, συκοφαντικη δυσφημηση και εθιξες ανθρωπους που δεν σου εκαναν κανεναν κακο,
αλλά πανω απο ολα εδειξες χτες ΑΣΕΒΕΙΑ.

αυτην δεν στην συγχωρω, οπως δεν συγχωρω την αγνοηση του ατυχηματος στον Λουσιο και την υποθεση της Αμαλιας στα μελη του φορουμ (το τοπικ Αμαλία Καλυβίνου - Μια Τραγική Ανθρώπινη Ιστορία δεν το επισκεπτεστε?)

quote:

Γιατί οι κιτρινισμοί και οι αναμετάδοση συκοφαντικών παραποιήσεων έχουν την τύχη που τους πρέπει στα δικαστήρια.


παρακαλω, μπι μαϊ γκεστ!

quote:

Δεν λέω ότι θα εγκαταλείψω την ανωνυμία και θα σε πάω στα δικαστήρια, απλά θυμίζω ότι η συκοφαντία μέσω ΜΜΕ δεν είναι απλώς ανήθικη, είναι και παράνομη.


και γω που νομιζα για μια στιγμη οτι θα εγκατελειπες την ανωνυμια για χαρη μου...

αυτα που γραφεις, ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΤΗΡΕΙΣ ΠΡΩΤΟΣ

quote:

Αλλά που να καταλάβεις εσύ από τέτοια.


τζαμπα τα λες φουκαρα μου.

δεν καταλαβαινουν οι γιδοβοσκοι...

quote:

Πήγαινε να τρομάξεις κανά κυνηγό στο βουνό με τα σκυλιά σου.


γαβ!

quote:

"Φταίω εγώ αν τα αμολήσω;" πέστου. Ξέρεις εσύ. Αν έχει όπλο βέβαια, βάλτην ουρά στα σκέλια και κάντην. Ο νόμος της ζούγκλας. Το δίκιο του πιο δυνατού.


μα αφου το ξερεις οτι οπλοφορω νομιμα ως πρακτορας.

και καθε στιγμη βρισκομαι σε επαφη με τα κεντρικα Της Υπηρεσιας ΥΑΠ μεσω του εμφυτευματος στον λοβο του αυτιου μου.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 00:33:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
jonniebegood

Δε νομίζεις ότι είναι καιρός να σταματήσεις αυτό το κακόγουστο θεατράκι;

Τη μια να διατηρείς ένα blog – υπόδειγμα συκοφαντίας, κιτρινισμού και κακοήθειας, να επιδίδεσαι σε δυσφημίσεις, χυδαιολογίες, υποβιβασμούς ανθρώπων, συνομωσιολογικές θεωρίες, να κατηγορείς και να υβρίζεις ανθρώπους σε άλλους διαδικτυακούς χώρους όπως το dwdekatheon.org, να διαστρεβλώνεις κάθε αλήθεια, να κάνεις γενικεύσεις δημιουργώντας – μαζί με άλλους όπως ο Vril - εντυπώσεις εναντίωσης μεταξύ χώρων ή ανθρώπων και χώρων (αναφέρομαι εδώ στις γενικεύσεις σχετικά με τον σπηλαιολογικό σύλλογο Φ.Ο.Σ.)…

Και από την άλλη να μπαίνεις σαν καλός κύριος – επωνύμως βεβαίως βεβαίως! - στα forums του esoterica, παίζοντας την «Όσια Μαρία» τη μια φορά και μη διστάζοντας ακολούθως να μεταφέρεις και στο forum την εμπαθέστατη, εγωιστικότατη και κακόγουστη συμπεριφορά που διατηρείς τουλάχιστον στο blog σου, για να μην αναφέρω οτιδήποτε άλλο!

Έχεις το θράσος να μιλάς για ‘γενναίες’ και επώνυμες πράξεις «αυτομπαναρίσματος» και «πένθους» για την «αδικία» που έχει γίνει στην παρόμοιας συμπεριφοράς κλίκα στην οποία συμμετέχεις, ενώ την ίδια στιγμή σπας τη δήθεν σιωπή σου συμμετέχοντας σα να μην έγινε τίποτε στα forums, αλλά άμα λάχει ρίχνεις και μερικά βρισίδια, προκαλώντας να σε διαγράψουμε! Που εάν είχες έστω και ένα ελάχιστο ίχνος αξιοπρέπειας, θα ντρεπόσουν να κάνεις και την παραμικρή εμφάνιση στα forums…
Αξιοπρέπεια, η οποία ασφαλώς και δεν είναι συνώνυμη του μιλάω επωνύμως.
Ούτε του ότι το παίζεις τη μία «κύριος», την άλλη βρίζεις και όποτε θέλεις γράφεις και στο blog σου, όπου σύμφωνα με τους κανόνες της δικής σου παράλογης και κακοήθους νοοτροπίας, παίζεις το ρόλο του δήθεν ηθικολόγου και κριτή των άλλων, συκοφαντώντας, λοιδορώντας, κιτρινίζοντας οποιονδήποτε έχεις τοποθετήσει ως εχθρό σου.

Έχεις τρομοκρατήσει ανθρώπους, ανθρώπους που θα δίσταζαν να τα βάλλουν μαζί σου και να έρθουν αντιμέτωποι με τον οχετό της συκοφαντίας που διασπείρεις. Ανθρώπους που θα δίσταζαν να έρθουν αντιμέτωποι στην απάνθρωπη και άνευ νοήματος ειρωνεία σου, δείγμα της οποίας είναι απαντήσεις με μικρές παραθέσεις και μεγάλα ψεύτικα χαμόγελα, που δεν αποτελούν καν τρόπο συζήτησης, ίσως ένα γιουχάισμα του απέναντί σου και μία παντελή έλλειψη σεβασμού για οποιαδήποτε μορφή σοβαρής συζήτησης.

Αποκαλείς τον gentleman μαλάκα.
Αποκαλείς εμάς στον παρόντα χώρο αλλά και αλλού μαλάκες, μαλάκες εσωτερικάδες και ανθρωπάρια.
(http://www.dwdekatheon.org/forum/index.php?topic=1113.525)
Και οποιονδήποτε άλλο βρεθεί σε μια θέση που πιστεύεις ότι είναι απέναντί σου, δε θα διστάσεις να τον αποκαλέσεις έτσι και χειρότερα (έχουμε βαρεθεί να παρακολουθούμε την ποικιλία της κακοήθειάς σου) κι ας προσποιείσαι ότι είσαι ευθύς και ειλικρινής και ότι λες τα πράγματα έξω από τα δόντια. Λες μαλάκα όποιον θεωρείς ότι δεν είναι μαζί σου, γιατί πιστεύεις ότι μπορείς να το κάνεις. Ότι μπορείς να κοροϊδέψεις πολλούς ανθρώπους, ή ακόμα και αν δεν καταφέρεις να τους κοροϊδέψεις, τουλάχιστον θα μπορέσεις να τους τρομοκρατήσεις.
Εμάς πες μας έτσι. Δε μας πειράζει. Δεν έχουμε ανάγκη τον δικό σου χαρακτηρισμό για να αυτοπροσδιοριστούμε. Πιθανότατα έχεις εσύ την ανάγκη να λες τους άλλους μαλάκες, ή ακόμα και τον ίδιο τον εαυτό σου (έχεις δηλώσει παλαιότερα πως δε θα δίσταζες να τον αποκαλέσεις έτσι)…
Όσον αφορά εμάς δε σε παρεξηγούμε, όπως θα έχεις δει έχουμε κατανόηση για την περίπτωσή σου, που δεν είναι μοναδική ούτε στο διαδίκτυο, ούτε και στην κοινωνία γενικότερα. Δυστυχώς.
Όσον αφορά τους άλλους ανθρώπους, έχεις ήδη χάσει κάθε δικαίωμα να λέγεσαι μέλος της παρούσας κοινότητας.

Φυσικά απορώ, γιατί συνεχίζεις να την επισκέπτεσαι…

Επειδή εμείς δεν κάνουμε το λάθος, όπως κάνεις εσύ και κάποιοι φίλοι σου, να κατηγοριοποιούμε ανθρώπους και καταστάσεις με μία ταμπέλα, που βολεύει τον εγωισμό μας, αλλά ξέρουμε πολύ καλά πως οι άνθρωποι είναι πολύπλοκα όντα και ταυτόχρονα ικανοί μερικές φορές για το χειρότερο αλλά και για το καλύτερο, θα κρατήσουμε αυτό το θέμα – όπως δηλώνει και ο τίτλος του – ανοιχτό σε συζήτηση για λίγες μέρες. Ευελπιστώντας τουλάχιστον, σε μία σοβαρή τοποθέτηση και μία σαφή επιλογή από μέρους σου.

Για να δούμε;
Υπάρχει πιθανότητα να μπορείς να πραγματώσεις, έστω και κάποιες από τις αρχές που διατείνεσαι πως έχεις;



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 00:36:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
μημπως θα ηταν καλυτερο να δουμε το εργο απο την αρχη;;;;;;

jonniebegood
Απεστάλη: 31/05/2007, 21:20:59
-------------------------------------------------


ζητω συγνωμη για την παρεμβολη στην ροη του θεματος απο τους συζητωντες, αλλά εχω κατι να πω στον θεματοθετη, μιας και τον πετυχα εδω.

καποτε, σε καποιο τοπικ οπου ανακοινωθηκαν τα σεμιναρια Α επιπεδου του ΦΟΣ, ειπες οτι "χρησιμοποιουν τους νεους για να τους κουβαλανε τον εξοπλισμο".

ως νεος σπηλαιολογος λοιπον, εχω να σου πω δυο πραγματα:

1ον. αυτοι που κατηγορουσες, ειναι αναμεσα στους ανθρωπους που ετρεξαν εθελοντικα και με δικα τους εξοδα για να σωσουν ανθρωπους απο την εγκληματικη αμελεια αλλων, ή για να ανασυρουν πτωματα στον Λουσιο.
λεγεται σπηλαιοδιασωση, για να ξερεις και ειναι γνώστες τεχνικων που οι αλλες ομαδες διασωσεων, δεν γνωριζουν.

2ον. ειναι τιμη μου αν μου αναθεσουν αυτοι οι ανθρωποι να κουβαλησω τον εξοπλισμο τους!

ΥΓ. δεν περιμενω να καταλαβεις με το ζορι - απλα τα ειπα

Γιαννης Τριανταφυλλης

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

gentleman - Απεστάλη: 01/06/2007, 02:51:23
-----------------------------------------------------
> εχω κατι να πω στον θεματοθετη, μιας και τον πετυχα εδω.

Τι πέτυχες, αφού δεν γράφω εδώ. Στο Παράξενο γράφω και το ξέρεις. Δε σου κάνει το Παράξενο;

> ειναι γνώστες τεχνικων που οι αλλες ομαδες διασωσεων, δεν γνωριζουν.

Αν είναι γνώστες περισσότερων τεχνικών, και στο Λούσιο μπορεί κάποια μέρα μπορεί να βρεθούν κι αυτοί, δεν έχουν την ηθική υποχρέωση να βοηθήσουν; Μήπως να διαγράψουμε τις αμέτρητες παλιανθρωπιές που κάνανε εδώ μέσα και να τους βγάλουμε Αγίους και Οσίους μόνο και μόνο επειδή στα πλαίσια του χόμπυ τους και στα πλαίσια των άγραφων κανόνων του χόμπυ τους, κάνανε μια καλή πράξη;


Dare To Dream


jonniebegood - Απεστάλη: 01/06/2007, 14:11:19


Το μήνυμα αυτό μεταφέρθηκε στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ
εφόσον αποτελεί παραπλανητική και εκτός θέματος παρέμβαση με επιλεκτική
παράθεση στοιχείων, χωρίς την παραπομπή στο αναφερόμενο μήνυμα, ώστε να
διαμορφώσει ελεύθερα ο αναγνώστης αντικειμενική άποψη επί του θέματος.

Κυρίως δε, εκμετάλευση ενός ευαίσθητου και συναισθηματικά φορτισμένου
κοινωνικού θέματος με σκοπό τη δημιουργία εντυπώσεων, κλίματος και εικόνας.


δεν περιμενα κατι αλλο απο εσενα αμαλια - δειχνε την ανωτεροτητα σου!

και μετα εχουμε την συνεχεια απο εκει που ξεκινας το θεμα αμαλια

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 00:40:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Γιαννη και Τζεντλυ,
συνιστω υπομονη.
Τί εχετε παθει-εν πασει περιπτωσει-
και οι δύο;;;;
Πανω που ηθελα να αναφερω τις σχολικες μου εμπειριες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 00:42:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
ερωτηση προς την αμαλια
παρακολουθητε το τι κανουν τα μελη του εσωτερικα εκτος φορουμ;;;;
παρακολουθητε το που γραφουν το αν εχουν blog και τα λοιπα;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 00:45:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Γιγενη,
Μαλλον θελεις να τα ακουσεις....παλι...
Γιατι δεν πας να συμμετασχεις σε ενα πιο φιλελευθερο φορουμ απο αυτο;
Αραγε ποιο θα ειναι αυτο;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 00:50:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
gigenis:
ερωτηση προς την αμαλια
παρακολουθητε το τι κανουν τα μελη του εσωτερικα εκτος φορουμ;;;;
παρακολουθητε το που γραφουν το αν εχουν blog και τα λοιπα;;

Αυτή θεωρείς πως είναι ερώτηση gigenis;
Τι απάντηση περιμένεις να σου δώσω...;

Γενικότερα να διευκρινίσω, ότι το θέμα δεν ξεκίνησε με τα μηνύματα στο θέμα Τρεις καλοί λόγοι για να γίνετε δάσκαλος. Είναι πολύ παλαιότερο.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 01:01:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Αυτή θεωρείς πως είναι ερώτηση gigenis;

για να δω ερωτηματικα εχω βαλει;;
1...2....3....4....5....6
ναι εχω βαλει 6 ερωτηματικα
και αν βλεπω καλα γραφω
<<ερωτηση προς την αμαλια>>
αρα και το γραφω οτι ειναι ερωτηση αλλα και τα ερωτηματικα δηλωνουν οτι ειναι ερωτηση
οποτε απαντω
-ναι αμαλια ειναι ερωτηση

quote:
Τι απάντηση περιμένεις να σου δώσω...;

την αληθεια περιμενω αμαλια
την αληθεια
πως εσεις βρηκατε το που γραφει ο τζονης και ο βριλ και ο καθε ενας;;
πως βρηκατε οτι εχουν blog;;

πιστευω οτι ειναι ευκολη και κατανοητη η ερωτηση μου
και δεν ειναι η πρωτη φορα που γινετε αναφορα απο το εσωτερικα στο οτι διαφορα μελη γραφουν και αλλου

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 01:22:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
gigenis
ο ίδιος ο jonniebegood έχει βάλει στο esoterica το link για το blog του. Το link του δωδεκάθεον έχει επίσης μπει σε θέμα των forums από άλλο μέλος.

Να σου κάνω κι εγώ μια ερώτηση, αφού φαίνεται πως δυσανεσχετείς με το χαρακτηρισμό ότι δεν είναι πραγματική ερώτηση αυτή που έκανες:
Εσύ, κάποιες από αυτές τις σελίδες τις έχεις επισκεφτεί;
Αυτό σημαίνει ότι "παρακολουθείς" τα μέλη των forums;

Πριν κάνεις εξυπναδίστικη κριτική σε άλλους, να μάθεις να κάνεις κριτική στον εαυτό σου.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 01:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis

gigenis
ο ίδιος ο jonniebegood έχει βάλει στο esoterica το link για το blog του. Το link του δωδεκάθεον έχει επίσης μπει σε θέμα των forums από άλλο μέλος.

αυτο ομως (το οτι καποιος εβαλε το λινκ καποιας σελιδας) δεν υποχρεωνει εσενα αμαλια να επισκεπτεσε καθε μερα τις σελιδες αυτες για να δεις τι γραφουν και τι οχι τα μελη του φορουμ που εισαι διαχειρηστρια
με λιγα λογια μπορει να σας εδωσε καποιος τα λινκ αλλα απο οτι βλεπω δεν ξεκολατε τα ματια σας απο εκει μεσα

Να σου κάνω κι εγώ μια ερώτηση, αφού φαίνεται πως δυσανεσχετείς με το χαρακτηρισμό ότι δεν είναι πραγματική ερώτηση αυτή που έκανες:

για να ακουσω


Εσύ, κάποιες από αυτές τις σελίδες τις έχεις επισκεφτεί;

ναι

Αυτό σημαίνει ότι "παρακολουθείς" τα μέλη των forums;

οχι γιατι
δεν ειμαι διαχειριστης κανενος φορουμ και δεν τους λεω προσεχτε τι γραφεται δεξια και αριστερα που εχει γινει παλιοτερα σε αλλα μελη

ουτε ανοιγω θεμα με το τι γραφουν στα αλλα φορουμ η σε αλλες σελιδες για να τους τα ψαλω


quote:
Πριν κάνεις εξυπναδίστικη κριτική σε άλλους, να μάθεις να κάνεις κριτική στον εαυτό σου.

ο μη αντεχων την κριτικη εφευρισκει δικαιολογιες

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 03:44:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
ο μη αντεχων την κριτικη εφευρισκει δικαιολογιες

Συμφωνούμε.
Ένα κέρδος για σένα θα ήταν να το καταλάβαινες κάποτε.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 04:11:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Βρε Γιγενη,
δεν εχω ξαναδει ποιο αστοχες ερωτησεις απο τις δικες σου!!
Και να φανταστεις οτι δεν παρακολουθω το ιντερνετ!!!
Μια μικρη ιδεα εχω!!!
Βρε συ;
Ειχες δηλωσει οτι εχεις δημιουργησει και οικογενεια;;;;

Γιαννη,
Η συμβουλη μου
ειναι να απεχεις για ενα διαστημα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 15:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
_____________________________________________________________
Μεταφορά του μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ <--κλικ
Οποιαδήποτε παρόμοια προσπάθεια μη διαλόγου θα έχει την ίδια τύχη, για αρχή.

5/6/2007
_____________________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 15:28:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


συνΟλυμπιε ευχαριστω για την παρουσιαση του μεταφερθεντος μηνυματος μου.


γλυκεια μου Αντζι, μολις γυρισα μετα απο τρια τερμινα.

να ξαναφυγω?


ναστε καλα ολοι!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 17:08:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
ναστε καλα ολοι!

Μεγάλα λόγια λες Jonniebegood. Φρόντισε να τα αποδεικνύουν και οι πράξεις σου.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 17:10:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
Ειναι πολιτικη του συλλογου σας , κυριε Γιαννη Τριανταφυλλη, να χρησιμοποιειται διαρκως η επικληση της ιδιοτητας του μελους και ο επισημος τιτλος του σε ασχετες με τις δραστηριοτητες του αντεγκλησεις?

Ειναι εις γνωσιν του επισημου συλλογου (ως νομικο προσωπο) πως καποιο μελος του χρησιμοποιει επωνυμως και διαρκως αυτη του την ιδιοτητα ως επιχειρημα προσωπικης ανωτεροτητας κατα τις δημοσιες και αλλες συναναστροφες του?

Προβλεπω ban απο τον συλλογο (εαν η Διαχειριση του Esoterica προσφυγει επισημως στα αρμοδια οργανα του συλλογου σας για να σας τραβηξουν το αυτι οπως εχει δικαιωμα να κανει (για να μην πω υποχρεωση και φανει πως εκβιαζω καταστασεις και μαλιστα συνωμοσιολογικες!!)

Μην υποτιματε την νοημοσυνη μας, κυριε, και μην καταχρασθε της ανεκτικοτητας των υπολοιπων μιλωντας καταχρηστικως εξ ονοματος τους.

τι λεει το αρθρο 28 (,3 και ,4) του καταστατικου σας??

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 17:28:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
jonniebegood
όπως είπαμε, περιμένουμε να κάνεις μία σαφή επιλογή και να κάνεις πραγματικό διάλογο.
Όχι να προσπαθείς να γελοιοποιήσεις τη συζήτηση και τα επιχειρήματα των συνομιλητών σου και να προσπαθείς να εξεφτελίσεις τους ίδιους τους ανθρώπους με εξυπνακίστικες αττάκες, χαριτωμενιές διαφόρων ειδών, για να δημιουργήσεις ένα διασπαστικό κλίμα και θετική προς τα συμφέροντά σου εντύπωση, μέσα από μία ξεκάθαρη ψυχολογική χειραγώγηση των άλλων ανθρώπων.


Επειδή βλέπουμε πως συνεχίζεις το ίδιο ύπουλο παιχνίδι, ελπίζουμε πως είναι η τελευταία φορά που θα πούμε το παρακάτω:

Κάθε προσπάθεια να παρουσιάσεις αυτόν το χώρο ως αντίπαλο άλλων χώρων και ομάδων άλλων ανθρώπων, είναι παντελώς ψευδής και καθαρά δημιουργημένη από εσένα και τον φίλο σου.
Για να σου πούμε και την αλήθεια, μήπως και σε βοηθήσουμε και λίγο, οι συμπεριφορές σας αυτές, στην πραγματικότητα αποτελούν δυσφήμηση για ομαδικές δράσεις στις οποίες συμμετέχετε. Ειδικά όταν κάνετε τέτοιου είδους συνδέσεις, όπως π.χ. ότι οι υπεύθυνοι του esoterica έχουν πρόβλημα με τον Φ.Ο.Σ. Καλύτερα να το αποφύγετε, δε σας φταίνε και οι άλλοι άνθρωποι...



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 21:25:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
συνΟλυμπιε ευχαριστω για την παρουσιαση του μεταφερθεντος μηνυματος μου.


δεν χρειαζεται να πεις τιποτα συνολυμπιε
απλα εκανα αυτο που επρεπε να γινει για να δωθει η σφαιρικη εικονα

quote:
amalia

jonniebegood
όπως είπαμε, περιμένουμε να κάνεις μία σαφή επιλογή και να κάνεις πραγματικό διάλογο.
Όχι να προσπαθείς να γελοιοποιήσεις τη συζήτηση και τα επιχειρήματα των συνομιλητών σου και να προσπαθείς να εξεφτελίσεις τους ίδιους τους ανθρώπους με εξυπνακίστικες αττάκες, χαριτωμενιές διαφόρων ειδών, για να δημιουργήσεις ένα διασπαστικό κλίμα και θετική προς τα συμφέροντά σου εντύπωση, μέσα από μία ξεκάθαρη ψυχολογική χειραγώγηση των άλλων ανθρώπων.


αν παραλειψουμε το μερος που λες οτι προσπαθει να γελοιοποιησει κλπ κλπ κλπ καιθα το παραλειψουμε οχι για κανεναν αλλον λογο αλλα γιατι ειναι απλα η αποψη σου
και ειμαι συγουρος οτι καποιος αλλος εχει μια αλλη αποψη και καποιος αλλος μια αλλη.......
και σταθουμε στο
"για να δημιουργήσεις ένα διασπαστικό κλίμα και θετική προς τα συμφέροντά σου εντύπωση"

αυτοματως γεννιετε το εξης ερωτημα
υπαρχει ποτε περιπτωση καποιος ανθρωπος να προσπαθησει να δημιουργησει αρνητικη προς τα συμφεροντα του εντυπωση;;;;;

quote:
Ειδικά όταν κάνετε τέτοιου είδους συνδέσεις, όπως π.χ. ότι οι υπεύθυνοι του esoterica έχουν πρόβλημα με τον Φ.Ο.Σ.

εγινε τετοια συνδεση;;;
τζονυ εκανες κατι τετοιο;;;
θα ηθελα να δω που και ποτε εγινε κατι τετοιο γιατι δεν το εχω δει καπου πιθανον να μου εχει διαφυγει

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 21:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

jonniebegood
όπως είπαμε, περιμένουμε να κάνεις μία σαφή επιλογή και να κάνεις πραγματικό διάλογο.
Όχι να προσπαθείς να γελοιοποιήσεις τη συζήτηση και τα επιχειρήματα των συνομιλητών σου και να προσπαθείς να εξεφτελίσεις τους ίδιους τους ανθρώπους με εξυπνακίστικες αττάκες, χαριτωμενιές διαφόρων ειδών, για να δημιουργήσεις ένα διασπαστικό κλίμα και θετική προς τα συμφέροντά σου εντύπωση, μέσα από μία ξεκάθαρη ψυχολογική χειραγώγηση των άλλων ανθρώπων.

ο ενας λεει οτι τρομοκρατω, η αλλη λεει οτι χειραγωγω, και ολα αυτα για το συμφερον μου.

ποιο ειναι το συμφερον μου απο το αν θα καταλαβετε οτι μπορουσατε να πειτε μια απλη συγνωμη?

κανενα!

quote:

Επειδή βλέπουμε πως συνεχίζεις το ίδιο ύπουλο παιχνίδι, ελπίζουμε πως είναι η τελευταία φορά που θα πούμε το παρακάτω:

Κάθε προσπάθεια να παρουσιάσεις αυτόν το χώρο ως αντίπαλο άλλων χώρων και ομάδων άλλων ανθρώπων, είναι παντελώς ψευδής και καθαρά δημιουργημένη από εσένα και τον φίλο σου.

Για να σου πούμε και την αλήθεια, μήπως και σε βοηθήσουμε και λίγο, οι συμπεριφορές σας αυτές, στην πραγματικότητα αποτελούν δυσφήμηση για ομαδικές δράσεις στις οποίες συμμετέχετε.

Ειδικά όταν κάνετε τέτοιου είδους συνδέσεις, όπως π.χ. ότι οι υπεύθυνοι του esoterica έχουν πρόβλημα με τον Φ.Ο.Σ. Καλύτερα να το αποφύγετε, δε σας φταίνε και οι άλλοι άνθρωποι...


οπως ειπα παραπανω, ο,τι καταλαβατε καταλαβατε.

εγω εμπνευσθηκα μουσικα απο τη κατασταση και απαντω με τραγουδια:

συγνωμη γιατι ο,τι ειπα, ο,τι εκανα, αϊ ντιντ ιτ μαϋ γουεϋ. (εκτελεση απο τους σεξ πιστολς )

και επειδη βλεπω οτι σε συγχισα αρχισα να αναρωτιεμαι, σουντ αϊ σταϋ ορ σουντ αϊ γκοου (εκτελεση απο τους σεξ πιστολς )

υπογραφη: τζονιμπιγκουντ (εκτελεση απο τους σεξ πιστολς )


ΥΓ. υποσχομαι να σας ανεβασω συντομα τα λινκ απο τα τραγουδια

ΥΓ.2 παω πρωτα ομως να απαντησω σε ενα αλλο ποστ που πηρε το ματι μου.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 22:16:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ <--κλικ

6/6/2007
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 22:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ <--κλικ

6/6/2007
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 23:01:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
Δικαιωμα σας να νομιζετε ο,τι θελετε, jbg...

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2007, 01:00:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
jonniebegood
τα δύο τελευταία μηνύματά σου μεταφέρθηκαν στη σαλάτα, για τους ίδιους λόγους που έχει μεταφερθεί και το μήνυμά σου - Απεστάλη: 05/06/2007, 15:22:30.

Βλέπουμε ότι συνεχίζεις την προσπάθεια δημιουργίας ψευδών εντυπώσεων για να αποπροσανατολίσεις από την ουσία του ζητήματος. Σου έχουμε γράψει και στο άλλο θέμα που άνοιξες και το οποίο απενεργοποιήθηκε και μεταφέρθηκε στο Μουσείο:

Μην επιχειρήσεις ξανά να υποτιμήσεις τη νοημοσύνη μας, ότι δήθεν έχει ξεκινήσει όλη η κατάσταση από τα μηνύματα που έχεις παραθέσει στο παρόν θέμα – κλασικό παράδειγμα προσπάθειας δημιουργίας εντυπώσεων και χειραγώγησης του εστιασμού των αναγνωστών προς κατασκευασμένα ζητήματα, που δεν έχουν σχέση με την ουσία.

Το πρόβλημα είναι η συμπεριφορά σου εδώ και πάρα πολλούς μήνες
και καλό θα ήταν να το καταλάβεις.

Αλλά εσύ συνεχίζεις την ίδια συνομωσιολογική θεωρία. Και μάλιστα, υποτιμόντας με βαρύτατο τρόπο ανθρώπους, προσπαθώντας να εξευτελίσεις την προσωπικότητά τους με χαρακτηρισμούς, όπως "πετ".

quote:
ξαναμπαναρομαι λοιπον απο τωρα, για αγνωστο χρονικο διαστημα.

Φαίνεται πως αυτή είναι καλή επιλογή.
Ακόμα καλύτερη επιλογή θα ήταν να σκεφτείς ειλικρινά, εάν θέλεις να συμμετέχεις πραγματικά σ' αυτήν την κοινότητα, σεβόμενός την.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2007, 01:02:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
gigenis
όπως έχουμε ξαναπεί, ο ορθολογισμός θέλει μεγαλύτερη δουλειά για να επιτευχθεί.
Το ίδιο και η αντικειμενική κριτική.

Θα σου συνιστούσα να απέχεις από τέτοιου είδους συζητήσεις καλύτερα, μέχρι τουλάχιστον να μπορέσεις να δομήσεις καλύτερα το κριτήριό σου και να το κάνεις πιο αντικειμενικό και διαχωρισμένο από συναισθηματικούς παράγοντες.

Για να σε βοηθήσω θα περιοριστώ μόνο στο εξής σημείο από αυτά που έχεις γράψει:

quote:
"για να δημιουργήσεις ένα διασπαστικό κλίμα και θετική προς τα συμφέροντά σου εντύπωση"

αυτοματως γεννιετε το εξης ερωτημα
υπαρχει ποτε περιπτωση καποιος ανθρωπος να προσπαθησει να δημιουργησει αρνητικη προς τα συμφεροντα του εντυπωση;;;;;


Όπως λες...
αν δεν είχες φυσικά απομονώσει επιλεκτικά τη φράση την οποία βάζεις σε εισαγωγικά, θα έβλεπες πως με την αρχική φράση
"για να δημιουργήσεις ένα διασπαστικό κλίμα και θετική προς τα συμφέροντά σου εντύπωση, μέσα από μία ξεκάθαρη ψυχολογική χειραγώγηση των άλλων ανθρώπων"
πιθανότατα γεννιούνται "αυτόματα" εντελώς διαφορετικά ερωτήματα από αυτό που θέτεις. Βλέπεις, υπάρχουν και ηθικοί παράγοντες οι οποίοι έχουνε ίσως και τη μεγαλύτερη σημαντικότητα, αυτοί ακριβώς που παρέλειψες...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2007, 02:52:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
αϊ ντιντ ιτ μαϋ γουεϋ.


Προσπάθησε τον Σιντ να τον κάνει ο Ροτεν να συνέλθει, αγαπητέ, αλλά τον είχε πάρει η κατηφόρα και δεν το έβλεπε.

Σκέψου το.


Αυτό δεν είναι I did it my way "Sid Vicious" είναι my way OR THE HIGHWAY limp bizkit

http://www.youtube.com/watch?v=nHM5Eb99vy4



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2007, 03:07:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Και κοίτα και τους ΣΤΙΧΟΙ!!!


Κάτι προσπαθούν να πούνε Τζόννυ.

Check, check, check check... out my melody

Special
You think you're special
You do
I can see it in your eyes
I can see it when you laugh at me
Look down on me
You walk around on me
Just one more fight
About your leadership
And I will straight up
Leave your ****
Cause I've had enough of this
And now I'm pissed

Yeah
This time I'm 'a let it all come out
This time I'm 'a stand up and shout
I'm 'a do things my way
It's my way
My way, or the highway

Check out, check check... out my melody

Just one more fight
About a lot of things
And I will give up everything
To be on my own again
Free again

Yeah
This time I'm 'a let it all come out
This time I'm 'a stand up and shout
I'm 'a do things my way
It's my way
My way, or the highway

Some day you'll see things my way
Cause you never know
Where, you never know
Where you're gonna go

Check out, check check... out my melody

Just one more fight
And I'll be history
Yes I will straight up
Leave your ****
And you'll be the one who's left
Missing me

Yeah
This time I'm 'a let it all come out
This time I'm 'a stand up and shout
I'm 'a do things my way
It's my way
My way, or the highway

Some day you'll see things my way
Cause you never know
Where, you never know
Where you're gonna go

Check out, check check... out my melody


Σκέψου μήπως ... μήπως έχεις κάποια ευθύνη για όσα έχουν γίνει;

Η γνώμη μου είναι ότι έχεις φερθεί απαράδεκτα και εχεις πει λόγια που με έβγαλαν από τα ρούχα μου.

Δεν είναι θέμα σε ποιόν απευθύνθηκες.

Μη μου παραθέσεις κουότες με αυτά που είπαν για σένα.

Το να λες για την πάρτη σου "...είμαι ... είμαι.... είμαι ό πρώτος που λέει ότι είμαι μαλάκας..." δε μου λέει τίποτα.

Μοιάζει με μια ταινία που είδα το απόγευμα με τον Γουόλτερ Ματάου που είχε μία γκόμενα στο κρεββάτι του και την έκρυβε από τη γυναίκα του κάτω από το πάπλωμα και όταν αυτή μπήκε στο δωμάτιο τον ρώτησε γιατί φέρεται περίεργα της είπε!

"Μα έχω μια ξανθιά στο κρεββάτι μου που πέρασα μαζί της τη νύχτα. Χχχα χαα"."

Ελπίζω να υπάρχει ελπίς....


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2007, 16:12:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
gigenis
όπως έχουμε ξαναπεί, ο ορθολογισμός θέλει μεγαλύτερη δουλειά για να επιτευχθεί.
Το ίδιο και η αντικειμενική κριτική.

Θα σου συνιστούσα να απέχεις από τέτοιου είδους συζητήσεις καλύτερα, μέχρι τουλάχιστον να μπορέσεις να δομήσεις καλύτερα το κριτήριό σου και να το κάνεις πιο αντικειμενικό και διαχωρισμένο από συναισθηματικούς παράγοντες.

Για να σε βοηθήσω θα περιοριστώ μόνο στο εξής σημείο από αυτά που έχεις γράψει:


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
"για να δημιουργήσεις ένα διασπαστικό κλίμα και θετική προς τα συμφέροντά σου εντύπωση"

αυτοματως γεννιετε το εξης ερωτημα
υπαρχει ποτε περιπτωση καποιος ανθρωπος να προσπαθησει να δημιουργησει αρνητικη προς τα συμφεροντα του εντυπωση;;;;;


--------------------------------------------------------------------------------


Όπως λες...
αν δεν είχες φυσικά απομονώσει επιλεκτικά τη φράση την οποία βάζεις σε εισαγωγικά, θα έβλεπες πως με την αρχική φράση
"για να δημιουργήσεις ένα διασπαστικό κλίμα και θετική προς τα συμφέροντά σου εντύπωση, μέσα από μία ξεκάθαρη ψυχολογική χειραγώγηση των άλλων ανθρώπων"
πιθανότατα γεννιούνται "αυτόματα" εντελώς διαφορετικά ερωτήματα από αυτό που θέτεις. Βλέπεις, υπάρχουν και ηθικοί παράγοντες οι οποίοι έχουνε ίσως και τη μεγαλύτερη σημαντικότητα, αυτοί ακριβώς που παρέλειψες...



LOL!!!

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy