ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ποιός παίζει παιχνίδια με τον εγκέφαλό μας;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2007, 22:40:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα...
κατόπιν κάποιων πληροφοριών που έχω απο πολύ σοβαρό άτομο θέλω να αναπτύξω αυτό το θέμα αλλά πριν προχωρήσω θέλω να κάνω ένα μικρό γκάλοπ. Θα ήθελα όσοι έχει τύχει να το παρατηρήσουν, να μου πείτε αν έχει πέσει στην αντίληψή σας η ύπαρξη ενός επαναλαμβανόμενου βόμβου απροσδιόριστης πηγής και αιτιολογίας, ο οποίος συνήθω παρατηρείται γύρω στις 1,30 μέχρι 2,30 τις νύχτες. Όταν λάβω ικανό αριθμό απαντήσεων θα σας μεταφέρω μια πολύ σημαντική πληροφορία που έχω περί αυτού...
Φιλικά...

"ΚΥΚΛΟΥ ΛΗΞΑΙ"

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2007, 22:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι...!

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2007, 00:43:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, ειναι σαν να βαρανε καποιο κουδουνι.Το ακουω οχι αναγκαστικα αυτες τις ωρες που λες, στη γειτονια μου, ειδικα μετα τη δουλεια, κατα τις 3 παρα...βεβαιως μπορει να ειανι ασχετο με το θεμα.Καλο θα ήταν να μας διαφωτίσεις για τον βόμβο να ξέρουμε τι ακριβώς εννοείς...Αυτό που λέω είναι ακυρος ήχος, δεν προσδιορίζω δλδ κστεύθυνδη, και μου δινει την αίσθηση ότι έχει σχέση με το ρεύμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2007, 01:43:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για ποιες (γεωγραφικες) περιοχες μιλαμε?

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2007, 04:12:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω τετοιες ωρες το ακουγα απο το κινητο...γινεται?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2007, 07:59:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάλι, βρε παιδιά, δεν έχει τύχει να ακούσω κάτι.
Βέβαια, όταν είμαι σπίτι τέτοιες ώρες και δεν κοιμάμαι, σχεδόν πάντα ακούω μουσική οπότε ούτως ή άλλως δεν θα μπορούσα να ακούσω κάτι.

Φίλε Απέριττε, θα περιμένω να μας αναφέρεις τις πληροφορίες που έλαβες.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2007, 09:27:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου καλημέρα...
θα ήθελα να πω ότι πριν βάλω το θέμα στο δίκτυο, έκανα ένα μικρό γκάλοπ σε γνωστά άτομα ή σε παρέες που βρέθηκα και πράγματι πολλοί άνθρωποι έχουν παρατηρήσει το φαινόμενο. Μάλιστα ένας μου είπε ότι σηκώθηκε απο το κρεβάτι και βγήκε μέχρι έξω στην γειτονιά του να προσδιορίσει την πηγή του βόμβου. Όμως φαινόταν σαν να έρχεται απο παντού. Θέλω επίσης να διευκρινήσω ότι το φαινόμενο είναι παγκόσμιο και δεν είναι ελληνικό ή τοπικό και αν το ψάξετε σε παρόμοια φόρουμ στο δίκτυο θα διαβάσετε πάρα πολλές αναφορές γι αυτό...
Επίσης με έναν ταξιτζή που μιλούσα εχθές ο οποίος είναι γνωστός ενός φίλου μου, μου έλεγε ότι το φαινόμενο το αντιλαμβάνεται εκτός απο βόμβο, σαν να έχει την αίσθηση ότι γίνεται σεισμός (εντύπωση αίσθησης μικρών δονήσεων)... Όσο για το κινητό που είπε ένας φίλος έχω να του πω ότι ναι πράγματι συμβαίνει να επηρεάζει και τα κινητά ή τηλεφωνητές που τυχόν υπάρχουν στον χώρο και κάνει εκείνο τον χαρακτηριστικό ήχο της παρεμβολής ή θυμίζει τον ήχο λίγο πριν χτυπήσει το κινητό.
Το θέμα είναι πολύ σοβαρό και περιμένω μερικές τοποθετήσεις ακόμα πριν πω αυτά που έχω να πω...
Φιλικά...

"ΚΥΚΛΟΥ ΛΗΞΑΙ"

Edited by - Απέριττος on 12/06/2007 09:35:49

Edited by - Απέριττος on 12/06/2007 09:37:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2007, 10:59:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η ιστορια αυτη ειναι παλια
οταν την ειχα πρωτοακουσει το εψαξα ρωτησα αρκετα ατομα (423) και ολοι μα ολοι μου ειπαν οτι ποτε δεν ακουσαν κανεναν βομβο

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2007, 11:12:18  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαι εγω δεν ακουω... εκεινη την ωρα κοιμαμαι, αρκετα βαθια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2007, 18:56:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Απέριττε.

Σήμερα το βράδυ που θα ακούσεις τον βόμβο (ή αλλιώς στήσε του καρτέρι) ηχογράφησε τον στο PC σου π.χ με το arial sound recorder, και ανέβασε τον κάπου να τον ακούσουμε κι εμείς. Αν είναι εξωτερικός θόρυβος κατέγραψέ τον στο κινητό σου. Η ηχογράφηση θα αποτελεί άλλωστε και μαρτυρία για σένα ότι ο θόρυβος είναι πράγματι υπαρκτός και ότι δεν προέρχεται από σένα τον ίδιο. Αλλιώς μια επίσκεψη σε έναν ΩΡΙΛΑ είναι επιβεβλημένη.
Όσο για το ότι τον ακούν κι άλλοι αυτό δε λέει τίποτα. Αν έχεις διαβάσει λίγο από τη μεθοδολογία των ερευνητών για περίεργα φαινόμενα, τότε θα έβλεπες ότι σημασία έχει ο τρόπος που έκανες την ερώτηση...
-Ξέρεις φίλε ταρίφα ακούω ένα βουητό τα βράδια
-Τι μας λες ρε μεγάλε εγώ ακούω τον θόρυβο από την αντλία πετρελαίου του ταξί, ακόμα κι όταν είναι σβηστό.

Που να δεις τι ακούν τα βράδια οι χειριστές κομπρεσέρ...

Έτσι χωρίς να θέλω να κάνω το θέμα σου να φανεί φαιδρό, πρέπει να σου πω:
Δείξε φως!!!

Ανέβασε την ηχογράφηση και τα λέμε. Προσφέρομαι ευχαρίστως για την ψηφιακή της ανάλυση.




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2007, 01:36:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα...
μερικοί εδω βιάζεστε να ειρωνευτείτε και να βγάλετε βιαστικά συμπεράσματα... Μερικές φορές αναρωτιέμαι αν έχει αξία να γράφει κάποιος πράγματα εδω μέσα... τέλος πάντων...
Λοιπόν αγαπητοί μου. Ο βόμβος δεν μπορεί να καταγραφεί γιατί είναι γέννημα του ίδιου του εγκεφάλου και η πληροφορία που μου έδωσε ο φίλος και πολύ γνωστός ερευνητής του χώρου ήταν η εξής.
Υπάρχει ένα θέμα ήδη ανοιγμένο σχετικά με τους ψεκασμούς. Θα μπορούσα να βάλω το θέμα εκεί αλλά πιστεύω ότι άξιζε και έπρεπε να μπει μόνο του.
Κατά την διάρκεια των ψεκασμών διασκορπίζονται σωματίδια αλουμινίου και βαρίου. Ο φίλος μου είπε συγκεκριμένα για την δράση του αλουμινίου το οποίο εκπέμπεται με την μορφή σωματιδίων συγκεκριμένης δομής και πυκνότητας τα οποία είναι εισπνεύσιμα και έχουν την ιδιότητα να επικάθονται μέσα σε συγκεκριμένα τμήματα του εγκεφάλου.
Όσοι ασχολούνται με ηλεκτρονικά ξέρουν ότι μπορεί να υπάρχει επίδραση των σωματιδίων αυτών με ραδιοεκπομπές.
Γίνεται λοιπον μέσω του συστήματος HAARP (φαντάζομαι ότι οι περισσότεροι το γνωρίζετε έτσι; ), προσπάθεια ελέγχου και υποβολής του εγκεφάλου μας μέσω συγκεκριμένων εκπομπών και ειδικά τις νυχτερινές ώρες που ο εγκέφαλος μεταβάλει την λειτουργία του σε συχνότητες διαφορετικές απο αυτές της εγρήγορσης.
Δεν είναι τυχαίο που τον τελευταίο καιρό πάρα πολύ άνθρωποι παρατηρούν ότι υπάρχουν μέρες που έχουν συγκεκριμμένη διάθεση καλή ή κακή... Και έχει σημασία να διαπιστώνεις αν συμβαίνει αυτό με τρόπο που δεν προϊδεάζει τον άλλο...
Ναι φίλοι μου είτε το πιστεύετε είτε όχι τον βόμβο τον ακούν πολλοί άνθρωποι, έρχεται μέσα απο το κεφάλι τους και σίγουρα δεν είναι ούτε τρελοί ούτε τίποτε... Θεωρώ πάρα πολύ πιθανό η πληροφορία αυτή να είναι πράγματι πολύ σωστή και τότε τα πράγματα για όλους μας δεν είναι καθόλου μα καθόλου ευχάριστα...
Φιλικά...

"ΚΥΚΛΟΥ ΛΗΞΑΙ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2007, 03:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καποια επίσημη τοποθέτηση από καμιά κυβέρνηση έχει γίνει γι'αυτό το θέμα, από τη στιγμή που όπως αναφέρεται είναι σοβαρό;Γιατί αν όντως το ακούει πολύς κόσμος αργά η γρήγορα θα γίνει θέμα...Μιας και θέλουμε τον ήχο γραπτά καλό θα ήταν να δούμε και το μπλοκάκι(423) του γηγενή με τισ υπογραφές των ατόμων που ρώτησε... No offence γηγενή αλλά καλό θα ήταν να μην υποβαθμίζουμε ένα θέμα πριν αυτό αναπτυχθεί.Αν είναι απάτη θα φανεί στην πορεία...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2007, 07:22:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καποια επίσημη τοποθέτηση από καμιά κυβέρνηση έχει γίνει γι'αυτό το θέμα, από τη στιγμή που όπως αναφέρεται είναι σοβαρό;

Μα αγαπητέ Italos, αν ισχύουν πράγματι όλα όσα λέει ο φίλος του Απέριττου, αποκλείεται να ανακοινωθεί κάτι τέτοιο επίσημα στους πολίτες κάποιου κράτους.
Εκτός αν οι κυβερνήσεις είναι τόσο αθώες.
Λες?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2007, 09:21:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετά από αρκετό καιρό σας καλημερίζω και πάλι!
Το "βόμβο" αυτό που λέτε τον έχω αισθανθεί και εγώ αρκετές φορές. Είδικά όταν έχω ξαπλώσει και είμαι χαλαρωμένος(και μπορώ να πώ ότι είναι αρκετά ενοχλητικό!).
Αυτό που έχω υποθέσει είναι πως προέρχεται από τις ηλεκτρικές συσκευές που είναι σε κατάσταση "stand by"(πλησιάστε το αφτί σας να ακούσετε πώς "σφυρίζει" το τροφοδοτικό!) αλλά και από το μοτέρ του ψυγείου (αλήθεια... ξέρετε πόσα ντεσιμπέλ βγάζει? την ημέρα δεν το καταλαβαίνουμε!).Αντίθετα, όποτε βρέθηκα στην εξοχή, μακρυά από ηλεκτρικές συσκευές, καλώδια μοτέρ κτλ, το μόνο που άκουγα ήταν οι ήχοι της φύσης!

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
http://s1.bitefight.gr/c.php?uid=22541Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2007, 09:42:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εξαρταται παντα απο το που κατοικει κανεις. πχ εγω που ζω σε βιομηχανικη ζωνη, θεωρω οτι ο συνεχης βομβος την νυχτα, προερχεται απο τα εργοστασια, τα οποια εργαζονται σε 24ωρη βαση.

ειμαι σιγουρη, πως ολες αυτες οι συσκευες που εχουμε γυρω μας, προκαλουν αυτον τον συνεχη θορυβο, που δεν ειναι μονο μια ή δυο ωρες την νυχτα, αλλα ολο το 24ωρο. το πρωι απλα δεν τον ακουμε γιατι ολοι κανουν φασαρια και τα αυτια μας "συνηθιζουν" να μην τον ακουν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2007, 11:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου ο Απέριττος μιλάει για πολύ συγκεκριμένο βόμβο. Τον έχω ακούσει κι εγώ, μένω δίπλα στο παλιό αεροδρόμιο και είχα την εντύπωση πως είναι ήχος που ακούγεται από τις εκεί εγκαταστάσεις και απλά γίνεται αντιληπτός μετά τα μεσάνυχτα λόγω της ησυχίας που επικρατεί.

Κατα τ'άλλα η θεωρία που μας αναπτύσει ο φίλος Απέριττος είναι αρκετά δελεαστική για να αναπτυχθεί μια κουβέντα εδώ πέρα. Δεν θα πω πως την ασπάζομαι την θεωρία του, δεν γουστάρω όμως και να την απορρίψω γιατί (κλασσικό επιχείρημα) δεν υπάρχουν αποδείξεις και απλά ΄δεν γουστάρω τα σενάρια συνομωσίας.

Αυτοί που έχουνε τις σχετικές γνώσεις, θα μπορούσε να στέκει ένα τέτοιο σενάριο ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2007, 11:57:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Απέριττος, να διευκρινήσουμε κάτι...

Μιλάς για βουητό μέσα στο κεφάλι, ή για επαναλμβανόμενο ήχο (κάτι σαν το "beep" που κάνουνε τα clark) που τον ακούς παντού στον χώρο ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2007, 13:56:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι γειά σας και πάλι...
ο βόμβος για τον οποίο μιλάω σίγουρα δεν έχει σχέση με τους γνωστούς βόμβους που ακούμε στην ησυχία της νύχτας και πιθανόν να έχουν την προέλευσή τους απο το ψυγείο για παράδειγμα όπως ανέφερε ένας φίλος. Σίγουρα δεν είναι κάτι για το οποίο θα υπήρχε επίσημη ενημέρωση. Μην τρελαθούμε τώρα. Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο κανείς δεν θα το παραδεχτεί επίσημα.
Ο συγκεκριμένος βόμβος (τον οποίο εγω προσωπικά δεν έχω αντιληφθεί) μου είπαν ότι είναι πολύ χαρακτηριστικός και παρατηρείται κυρίως τις συγκεκριμένες ώρες (1.30 με 2.30 περίπου την νύχτα) και έχει μια περιοδικότητα πεντάδας. Δηλαδή ακούγεται σε διαστήματα των πέντε και σταματάει για μερικά δεύτερα και πάλι το ίδιο.
Υπάρχουν αναφορές σε ξένα φόρουμς στα οποία έγραψαν άνθρωποι ότι βγήκαν απο τα σπίτια τους για να δουν αν υπάρχει φυσική προέλευση του βόμβου και δεν μπόρεσαν να βρούν κάτι γιατί φαινόταν να προέρχεται απο παντού (αναφορά απο Καναδά). Ο λόγος που δεν ανέφερα απο την αρχή την θεωρία ήταν γιατί δεν ήθελα να προΊδεάσω κανέναν και ήθελα να δω αν έχει βάση η πληροφορία.
Σε σχέση με εμένα προσωπικά, πολύ παλαιότερα σε ένα άλλο φόρουμ (αν θυμάμαι καλά στο ίνερνετ) είχα αναφέρει ότι παρατήρησα για μια περίοδο ότι ξύπναγα μια συγκεκριμένη ώρα της νύχτας με αίσθηση έντονης ζέστης κυρίώς στην περιοχή του κεφαλιού και πάντα η ώρα ήταν ίδια γύρω στις 2.30 το βράδυ. Μου είχε κάνει εντύπωση τότε ότι και αρκετά άλλα μέλη του φόρουμ είχαν βιώσει παρόμοια εμπειρία και σε εκείνους είχε κάνει εντύπωση η χρονική ταύτιση.
Δεν μου αρέσει να υιοθετώ αβασάνιστα την οποιαδήποτε συνομοσιολογική θεωρία, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να εξετάζουμε τις όποιες πληροφορίες την στιγμή που γύρω μας συμβαίνουν πολλά περίεργα τα οποία μας επηρεάζουν έτσι κι αλλοιώς...
Εγω είμαι ο πρώτος που θα ευχόμουν αυτό να μην είναι αλήθεια... Αν είναι όμως; Ποιος άραγε μπορεί να μας επιβεβαιώσει είτε το ένα είτε το άλλο ενδεχόμενο;

"ΚΥΚΛΟΥ ΛΗΞΑΙ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aspirin
Μέλος 1ης Βαθμίδας


119 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2007, 22:02:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aspirin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν τον έχω ακούσει το βόμβο που λές. Μάλιστα σχεδόν κάθε μέρα ξενυχτάω για διάβασμα πέρα από τις 2. Ρε παιδιά, με μια ακτινοβολία μπορούν να μας ελέγχουν τον εγκέφαλο? Θεωρώ πως το μόνο που μπορούν να καταφέρουν είναι να αυξηθούν οι καρκίνοι.
Πάντως αυτό με τη διάθεση που ανάφερες, έχει μια βάση. Τα τελευταία 3 χρόνια περίπου έχω παρατηρήσει ακραίες μεταβολές του συναισθήματος. Τη μία μέρα πετάω από χαρά και την άλλη δε περνω τα πόδια. Ή εκεί που διαβάζω κ έχω όρεξη, μου κόβονται τα πόδια, νιώθω τρομερή κούραση και πέφτω για ύπνο. Το ίδιο ακριβώς και χρονολογικά συμβαίνει στην κοπέλα μου που μένει αλλού. Για παράδειγμα της όταν στις 8 το βράδυ αισθάνομαι μια απίστευτη αδυναμία χωρίς λόγο (μέχρι κ εξετάσεις έκανα μπας κ έχω τπτ, αλλά είμαι οκ), το ίδιο συμβαίνει κ σε αυτή. Περίεργο αλλά αληθινό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2007, 17:14:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Italos καλό θα ήταν να δούμε και το μπλοκάκι(423) του γηγενή με τισ υπογραφές των ατόμων που ρώτησε... No offence γηγενή αλλά καλό θα ήταν να μην υποβαθμίζουμε ένα θέμα πριν αυτό αναπτυχθεί

1)δεν υποβαθμισα τιποτα ειπα πολυ απλα το τι εκανα εγω οταν πριν 5-6 χρονια ακουσα να διαδιδετε ολο αυτο για τον περιεργο θορυβο

2)το να φερω το μπλοκακι με τις υπογραφες των ατομων που ρωτησα ειναι αδυνατον γιατι ουτε τους εβαλα να υπογραψουν καπου
ουτε μπορω τωρα να βρω ολα αυτα τα ατομα(εχουν περασει 5 χρονια και με καποια ατομα εχουμε χαθει)
αλλα και να τα εβρισκα ολα τα ατομα δεν πιστευω οτι θα δεχοντουσαν να υπογραψουν για να πιστεις εσυ οτι οντως εκανα την ερυενα

3)δεν θελω να πισω κανεναν για το αν εκανα η οχι την ερευνα πολυ απλα εγραψα τι εκανα το αν θα το δεχτεις η οχι δεν με ενωχλει

quote:
Απέριττος

ο βόμβος για τον οποίο μιλάω σίγουρα δεν έχει σχέση με τους γνωστούς βόμβους που ακούμε στην ησυχία της νύχτας και πιθανόν να έχουν την προέλευσή τους απο το ψυγείο για παράδειγμα όπως ανέφερε ένας φίλος.


πολυ σιγουρος εισαι τον εχεις ακουσει;


quote:
ΑπέριττοςΟ συγκεκριμένος βόμβος (τον οποίο εγω προσωπικά δεν έχω αντιληφθεί)

συγνωμη;; δεν τον εχεις ακουσει;; και τοτε πως εισαι συγουρος οτι δεν προερχεται απο το ψυγειο;;
και πως ξερεις οτι οσοι τον ακουνε δεν ειναι γιουχου;
γιατι και ο τρελαμενος που σκοτωνε ασχετους στον δρομο ακουγε τον σκυλο του γειτονα να του λεει ποιον θα <<καθαρησει>> αλλα ολη την αλλη μερα ηταν ενας φυσιολογικοτατος ανθρωπος


quote:
Απέριττος
μου είπαν ότι είναι πολύ χαρακτηριστικός και παρατηρείται κυρίως τις συγκεκριμένες ώρες (1.30 με 2.30 περίπου την νύχτα) {Γίνεται λοιπον μέσω του συστήματος HAARP}

με λιγα λογια το HAARP εκπεμπει ηχους ολο το 24ωρο γιατι αν δεχτουμε οτι το φαινομενο ειναι παγκοσμιο και οτι αν χρονικη ζωνη λειτουργει απο τις 1.30 ως τις 2.30 τοτε πρεπει να εκπεμπει σε 24ωρη βαση ακολουθοντας την πορεια της ωρας για να καλυπτει ολη την γη

για τις αλλες λειτουργειες που κανει το HAARP ποτε προλαβαινουν;

και τελικα τι εχει γινει τοσα χρονια που γινονται αυτες οι εκπομπες κατα ποσο εχουν καταφερει να ελεγχουν τους ανθρωπους;

μημπως πρεπει να ξανα αρχησω να δουλευω βραδυ γιατι ετσι θα σωθω;
δεδομενου οτι δεν θα κοιμαμε αυτες τις ωρες αποκλειετε να με ελενξουν
τωρα που το σκεφτομαι δεν θα ειναι και ασχημα


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2007, 02:35:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου Απέριττε.

Βόμβο παρόμοιο με αυτόν που περιγράφεις, έχω ακούσει κι εγώ αρκετές φορές, όχι όμως μονάχα τις ώρες που λες. Πιθανότατα όμως και αυτές.
Βέβαια, από κάτω από το σπίτι μου είναι μια καφετέρια, η οποία έχει κλιματιστικό, που πιθανόν να προκαλεί το θόρυβο. Ούτως ή άλλως, με τα τόσα κλιματιστικά που υπάρχουν μέσα στις πόλεις, είναι πολύ λογικό να συγκεντρώνεται όλος αυτός ο θόρυβος που κάνουν οι εξωτερικές τους μονάδες και να ακούγεται σαν συνεχής βόμβος.
Επίσης, στην πολυκατοικεία που είναι δίπλα στο σπίτι μου, λειτουργεί ψησταριά και μπορεί να ακούγεται ο βόμβος από τα μεγάλα ψυγεία που έχουν.
Τέλος, βρίσκομαι δίπλα σε ένα μεγάλο νοσοκομείο, οπότε και από αυτήν την πλευρά, βλέπω να δικαιολογείται κάποιος βόμβος, από μηχανήματα που λειτουργούν, όπως κάποια που καταστρέφουν τα νοσοκομειακά σπουπίδια και που λειτουργούν συνήθως βράδυ - απ' ότι έχω παρατηρήσει.

Παρολαυτά, υπάρχουν στιγμές που ο βόμβος μου φαίνεται κάπως περίεργος. Για την ακρίβεια, υπάρχει μια αίσθηση υπόγειου και υπόκωφου βόμβου. Αυτό που μου έκανε εντύπωση σε κάποιο προηγούμενο μήνυμά σου, είναι αυτό που γράφεις με τις μικρές δονήσεις σαν σεισμό.
Αυτό λοιπόν, το νιώθω εδώ και αρκετούς μήνες. Πολύ έντονα!
Δε σου κρύβω, ότι μου έχει κινήσει την περιέργεια και σε συνδυασμό με μια ευαισθησία που έχω με τους σεισμούς (πριν γίνει σεισμός το νιώθω), υπάρχουν κάποιες φορές που είμαι σε εγρήγορση - "με όρθια την τρίχα" - έχοντας την αίσθηση, ότι τώρα θα γίνει, τώρα θα γίνει...
Αλλά δε γίνεται σεισμός, απλά ακούγεται ανεπαίσθητο βουητό και υπάρχουν πολύ αδιόρατες δονήσεις.

Για να επικαλεστώ τη φωνή της λογικής και πάλι, θα αναφέρω ότι στην περιοχή που μένω υπήρχε ποτάμι που σκεπάστηκε και υπάρχει πιθανότητα να κυκλοφορούν υπόγεια ρεύματα, που να προκαλούνε τις μικρές δονήσεις.

Πάντως το θέμα είναι ενδιαφέρον και περιμένω κι εγώ να ακούσω κι άλλες απόψεις και εμπειρίες.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2007, 03:11:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω παντως ακουω εναν περιεργο βομβο μεσω του κινητου,οταν μιλαω,το βραδυ μετα τις 2.Σαν 2 βομβοι στη σειρα ανα 2 με 3 λεπτα...και διαρκει 1 με 2 δευτερολεπτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2007, 04:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ηχογράφηση κάντε αν ξανασυμβεί, με το κινητό πχ. Ή με μικρόφωνο συνδεμένο στον υπολογιστή. Αν είναι πραγματικός ήχος θα γραφεί.

Υπάρχει και το "Bristol hum", ένας ήχος που ακούνε μερικοί κυρίως από την ηλικία των 50 και άνω, και ο οποίος δεν καταγράφεται από μικρόφωνα γιατί δεν είναι ήχος. Προκαλείται από τις γραμμές ισχύος (πχ ΔΕΗ), κατ' ευθείαν στον εγκέφαλο.

Εμφάνιση:
http://homepages.tesco.net/~John.Dawes2/search.htm

Ακριβής περιγραφή:
http://homepages.tesco.net/~John.Dawes2/description.htm

Αιτία:
http://homepages.tesco.net/~John.Dawes2/cause.htm


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2007, 05:03:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μερικά δημοσιεύματα από εφημερίδες για το "Bristol Hum" ή σκέτο "Hum":

http://homepages.tesco.net/~John.Dawes2/papers.htm


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2007, 15:35:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
να μου πείτε αν έχει πέσει στην αντίληψή σας η ύπαρξη ενός επαναλαμβανόμενου βόμβου απροσδιόριστης πηγής και αιτιολογίας, ο οποίος συνήθω παρατηρείται γύρω στις 1,30 μέχρι 2,30 τις νύχτες

Φίλε Απέριττε,
κάθε βράδυ μεταξύ 1.30 και 2.30, όταν συμβαίνει να πέφτω για ύπνο,
(σπάνια τόσο νωρίς) ακούω έναν βόμβο...
Δε νομίζω όμως να είναι ο βόμβος, στον οποίο αναφέρεσαι, αλλά μάλλον
κάποιο -ή κάποια- κλιματιστικά στους ακάλυπτους των γύρω πολυκατοικιών.
Διάφοροι υπόκωφοι θόρυβοι παράγονται από κλιματιστικά, που δεν είναι
καλά στερεομένα στους τοίχους και με τη λειτουργία τους προκαλούνται
δονήσεις σε πολύ χαμηλές -και ενοχλητικές- συχνότητες.
Μοιάζει σα να δονείται ακουστικά ο χώρος...

Πάντως, (για να χαριτολογήσουμε λίγο), στη γειτονιά μου ο πιό
παράξενος θόρυβος που ακούγεται πολύ αργά τη νύχτα είναι οι φωνές
πολλών ζώων, σα να βρίσκομαι δίπλα σε ένα ζωολογικό κήπο!
Δεν έχω ανακαλύψει ακόμη την πηγή του θορύβου αυτού, αλλά η υπόθεση
ότι όλα τα κατοικίδια ζωάκια της γειτονιάς συναντιούνται για μια
μεταμεσονύχτια συναυλία κάθε βράδυ, μου φαίνεται υπερβολική!

Τι να κάνεις...
Η νύχτα είναι γεμάτη από μυστηριώδεις θορύβους...
Ξύλα που τρίζουν, ψυγεία που κλαίνε, σωλήνες ύδρευσης και καλοριφέρ
που βαριαναστενάζουν, το ασανσέρ που τα γρανάζια του τρίζουν...

Πέρα από τα όρια του θέματος που θέτεις Απέριττε, θα ήθελα να
σημειώσω ότι αυτή η "μεταμεσονύχτια μουσική της πόλης" είναι
ένα από τα πράγματα, που μας κρατούν σε επαφή με το περιβάλλον μας,
την ώρα που είμαστε στο ονειρικό περιβάλλον.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2007, 15:21:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικά, όταν βρίσκομαι σε έναν πολύ ήσυχο χώρο, μπορεί καμία φορά, σπάνια είναι η αλήθεια, να ακούσω αυτό που ονομάζω χαριτολογώντας «τον ήχο της σιωπής» (“the sound of silence” όπως λέει και έναν παλιό γνωστό όμως τραγουδάκι).

Το φαινόμενο συνήθως δεν διαρκεί πολύ, ούτε το θεώρησα ποτέ ιδιαίτερα ενοχλητικό. Παρόλα αυτά όταν ήμουν παιδί θυμάμαι πως είχα ρωτήσει την γιαγιά μου για αυτό οπότε μου έμαθε ένα κόλπο ώστε να το εξαλείφω το συντομότερο δυνατόν.

Το κόλπο ήταν απλά να χτυπώ τα δάχτυλα μου γρήγορα δίπλα από κάθε αυτί και πράγματι κάθε φορά που το κάνω ο «ήχος της σιωπής» φεύγει όπως ήρθε, διαφορετικά κάποια στιγμή παύει από μόνος του να ακούγεται .. –υποπτεύομαι δίχως να είμαι γιατρός πως αυτός ήταν ένας εμπειρικός τρόπος να αποσυντονιστεί το τύμπανο από αυτή την συχνότητα..

Ο «ήχος της σιωπής» ή καλύτερα ο «Βόμβος» πάντως είναι ένα πολύ γνωστό φαινόμενο, με δεκάδες ερμηνείες όπως μπορείτε να δείτε εδώ http://en.wikipedia.org/wiki/The_Hum

Μάλιστα όσοι έχουν διαβάσει το «Πέρα από το Αίνιγμα της Πεντέλης» σίγουρα θα θυμούνται την χαρακτηριστική υπόθεση του «Βόμβου του Ταος» μιας περιοχής στο Νέο Μεξικό όπου το φαινόμενο εκδηλώθηκε σε εξαιρετικά διευρυμένη κλίμακα δημιουργώντας ένα ικανό σύνολο από φολκλορικές διηγήσεις (για περισσότερα δείτε εδώ http://en.wikipedia.org/wiki/Taos%2C_New_Mexico ή στις σελίδες «325 ως 326» στο «Πέρα από το Αίνιγμα της Πεντέλης»).


Υ.Γ.
Το βιβλίο «Μυστική Ελλάδα» (εκδόσεις Αρχέτυπο, έκδοση Β’ 1999) στην σελίδα 335 περιλαμβάνει μια τουλάχιστον εκκεντρική ή παράδοξη ( ; ) φωτοτυπία που ο συγγραφέας του κεφαλαίου ισχυρίζεται πως στάλθηκε σε συγκεκριμένους παραλήπτες αλλά έπεσε και στα χέρια του τον Απρίλιο του 1997.
Σύμφωνα λοιπόν, με τα λεγόμενα αυτής της (εκ πρώτης όψεως παράδοξη) φωτοτυπίας, οι κάτοικοι του λεκανοπεδίου της Αττικής γίνονται συστηματικά αποδέκτες «υπνωτικών κυμάτων»..
Η ώρα που «μειώνονται» αυτές οι υποτιθέμενες εκπομπές σύμφωνα με την φωτοτυπία προσδιορίζονται μεταξύ 3:00π.μ. με 5:00π.μ.

Καλπάζουσα φαντασία; Με τόσες κεραίες γύρω μας ποίος ξέρει..

Edited by - XD on 17/06/2007 15:33:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2007, 00:46:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ ενδιαφέρον το θέμα, η νύχτες μπορεί να γίνουν πολύ περίεργες. Ο συγκεκριμένος βόμβος που λέτε εσείς μήπως θα μπορούσε να προκληθεί από κάποιους ήχους (προερχόμενους απο ανθρώπινη δραστηριότητα - πχ εργοστασια κτλ) οι οποίοι δεν βρίσκονται στο φάσμα της ανθρώπινης ακοής και έτσι να "ακούγονται" κατευθείαν στον εγκέφαλο χωρίς παρεμβολή του αυτιού; Αν δεν κάνω λάθος, οι υπόηχοι μπορούν να προκαλέσουν στον εγκέφαλο ακόμα και αλλαγή διαθεσης, ίσως και παραισθήσεις. Μήπως λοιπόν οι ήχοι αυτοι δεν είναι καποιο κατευθυνόμενο πρόγραμμα ελέγχου του νου αλλά επιπτώσεις του βιομηχανικού περιβάλλοντος μας; Δεν προσπαθώ να αντικρούσω όσα λέχθηκαν, απλά παραθέτω κάποια δικά μου ερωτήματα μηπως και βρω κι εγώ απαντήσεις.

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2007, 01:57:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
> Αν δεν κάνω λάθος, οι υπόηχοι μπορούν να προκαλέσουν στον εγκέφαλο ακόμα και αλλαγή διαθεσης, ίσως και παραισθήσεις.

Σωστό αυτό satyre. Παρακάτω λες ότι γίνονται αντιληπτοί κατευθείαν από τον εγκέφαλο, αλλά δεν πρέπει να είναι έτσι. Οι υπόηχοι γίνονται αντιληπτοί από το δέρμα και τις ρίζες των τριχών, και ακούγονται καμιά φορά από τις αρμονικές που αποκτούν όταν περνούν από υλικό που τους προκαλεί παραμόρφωση.

Υπάρχει μια εκκλησία στο κέντρο της Βαρκελώνης που πέρασα πριν από λίγα χρόνια και ενώ δεν το είχαμε σκοπό να καθήσουμε, καθήσαμε για λίγο. Σου δημιουργεί ένα δέος αυτή η εκκλησία. Λίγο το μέγεθός της, λίγο ένας ανεπαίσθητος ήχος σαν φύσημα που ακούγεται, κάτι σαν το φύσημα που ακούς όταν βάζεις το αυτί κοντά σε ένα μεγάλο κοχύλι, από αυτά τα σπειροειδή.

Ενδεχομένως το δέος ή "ανατριχίλα" της εκκλησίας οφείλεται και σε υπόηχους. Που αντιλαμβάνεσαι ανεπαίσθητα μέσα από το δέρμα και/ή τις ρίζες των μαλλιών.


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2007, 02:21:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ σωστό αυτό που αναφέρεις. Μάλιστα κάπου είχα διαβάσει - δεν ξέρω βέβαια αν είναι αλήθεια - οτι τα εκκλησιαστικά όργανα σε πολλές καθολικές εκκλησίες εδώ και αιώνες, έχουν και πλήκτρα που βγάζουν βαρείς ήχους στο όριο της ανθρώπινης ακοής η και λίγο πέρα.. Με αποτέλεσμα να προκαλούν το δέος στους πιστούς την ώρα της Θείας λειτουργίας... Αυτό ναι, είναι ένα σχέδιο ελεγχου νου χειροπιαστό, όχι σαν το HAARP (οχι οτι διαφωνώ τελείως για την ύπαρξή του, απλά δεν πιστεύω και οτι όλοι γύρω μας συνωμοτούν να μας ελέγξουν τον νου - αν θ΄'ελουν μπορούν με πιο ευκολους τρόπους αποχαυνοποίησης οπως τηλεόραση, λαιφσταιλ, κτλ.) :)

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lisrep
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2007, 12:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lisrep  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου φαίνεται πώς οι περισσότεροι δεν έχετε καταλάβει τί εννοεί ο συγγραφέας του θέματος....

Σας είπε ότι ο θόρυβος αυτός είναι γέννημα του εγκεφάλου και όχι κάποιου μηχανήματος...

Ο θόρυβος αυτός υπάρχει... είναι μικρό το ποσοστό των ανθρώπων που τον ακούνε και αυτοί που τον ακούνε έχουν χαρίσματα που οι άλλοι άνθρωποι δεν έχουν...

Φίλε Απέριττε εγώ τον ακούω και όντως είναι τις νυχτερινές ώρες....

Λις


------------------------
Τα όνειρα τα ονειρευόμαστε,
Τον κεραυνό τον βλέπουμε και τον ακούμε,
Την βροχή την νιώθουμε,
Και τον σεισμό τον ζούμε !!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bob_cat
Μέλος 1ης Βαθμίδας


128 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2007, 12:57:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bob_cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O φίλος Απέριττος θα εννοεί βόμβους που δημιουργούνται απο εσωτερικούς εγκεφαλικούς παράγοντες που δέν έχουν σχέση με το εξωτερικό περιβάλλον.
Ίσως όλοι έχουμε πέσει θύμα τους κάποιες μεταμεσονύχτιες ώρες λόγω κάποιας φοβίας που μας έχει δημιουργηθεί.


Αεί ο Θεός γεωμετρείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy