ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ghost Voice Rec η απίστευτη συμπτωση? (Λευκός θόρυβος/EVP)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Radical_Dreamer
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2007, 03:35:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Radical_Dreamer
Γεια σας,ειμαι καινουριος στο φορουμ, ειμαι 18 χρονων και θα ηθελα να σας αναφερω τι συνεβη πριν μολις μια ωρα περιπου.Θα ηθελα να διευκρινησω πως δεν εχω σκοπο να κοροιδεψω και να πω ψεματα για να κερδισω εντυπωσεις παρα μονο να μοιραστω αυτο που συνεβη μαζι σας και να μου πειτε τι πιστευετε.

Λοιπον,πριν περιπου μια ωρα βρηκα τα λογια ενος τραγουδιου που μου αρεσει πολυ και ειπα να ηχογραφησω τη φωνη μου ενω τραγουδω το συκεκριμενο τραγουδι(ειμαι απαισιος τραγουδιστης

Τα λογια του τραγουδιου ειναι τα εξης(Ειναι το Scars and Wounds των Machine Men)

I believe in life as a soul after death
But please forgive me before my last breath
I've been a fool but I'm not the only one
Will you bless me beneath the real sun

I can feel presence of the souls
They're searching for the reason of this
I can hear the screams of unknown
Remorse, their sins, the scars and wounds
Remind them of unsuccessful life

Παρακαλω δωστε ιδιαιτερη εμφαση σε καθε στιχο.Λοιπον,στην ηχογραφηση αυτη που ηταν τριτη κατα σειρα(δηλαδη ειχα αναφερει αυτα τα λογια αλλες δυο φορες)ακουγεται ενα τσιριγμα στην αρχη.Και για να το ξεκαθαρισω απο τωρα, η τηλεοραση εδειχνε καναπεδες και ηταν σιγα και μακρια,η συσκευη που χρησιμοποιησα δεν το εχει ξανακανει αυτο και δεν ειναι λογικο αφου κατα την ηχογραφιση δεν παραγει ηχο και δεν υπηρχε καποιο αντικειμενο εκει γυρω που να μπορουσε να προκαλεσει τετοιο ηχο.Επισης θα ηθελα να προσθεσω πως τις τελευταιες μερες ημουν καπως ανησυχος σχετικα με γεγονοτα που αφορουν το μεταφυσικο λογω καποιων εμπειριων που ειχα με ενα φιλο.Το θεμα ειναι πως πιστευα πως ειμαι σκεπτικιστης ομως παρολα αυτα επηρεαστηκα πολυ απο αυτο που συνεβη και εγω προσωπικα εχω ακουσει 2 μολις φορες την ηχογραφηση και την εστειλα και σε ενα φιλο μου για να την ακουσει και αυτος και τετοια ωρα δεν θα ηθελα να την ακουσω ξανα.Για αυτο την ανεβασα στο νετ για να ακουσετε και εσεις και να μου πειτε τι πιστευετε και παρακαλω δωστε προσοχη και στους στιχους και αγνοηστε την παραφωνια

Οριστε το link:http://rapidshare.com/files/46033785/REC003.WAV.html
Ευχαριστω!


_____________________________________________________________
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ Ghost Voice Rec η απίστευτη
συμπτωση?
ΣΕ Ghost Voice Rec η απίστευτη
συμπτωση? (Λευκός θόρυβος/EVP)

31/07/2007
_____________________________________________________________

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2007, 17:36:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ Ghost Voice Rec η απίστευτη συμπτωση? ΣΕ Ghost Voice Rec η απίστευτη συμπτωση? (Λευκός θόρυβος/EVP)




======================================================





Αγαπητέ Radical_Dreamer, καλώς ήλθες κοντά μας!
Σου εύχομαι καλή διαμονή!

Καταρχάς θα ήθελα να σε ευχαριστήσω που μοιράζεσαι μαζί μας το ηχητικό αρχείο που όπως λες σου έκανε εντύπωση για τον ήχο που ακούγεται κατά την ηχογράφηση.
Το φαινόμενο αυτό θυμίζει έντονα το λεγόμενο "Λευκό θόρυβο" ή αλλιώς EVP.

Επειδή υπάρχει κάποιο ενεργό θέμα ήδη, θα ήταν καλύτερο να καταθέσεις την εμπειρία σου εκεί (ακόμα και με copy - paste) καθώς μπορείς να βρεις και περισσότερες πληροφορίες αλλά και να διαβάσεις για τυχόν εμπειρίες άλλων ανθρώπων.
Επιπλέον, αυτό μας βοηθάει να αποφεύγουμε τα διπλά θέματα που έχουν τον ίδιο σκοπό συζήτησης.

Το θέμα στο οποίο μπορείς να συμμετάσχεις είναι το (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο για να μπεις κατευθείαν):

Λευκός Θόρυβος

Οπότε το θέμα αυτό απενεργοποιείται καθώς η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί στο προτεινόμενο θέμα.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy