ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Αγαπημένα videogames
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2007, 23:20:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι θα λέγατε να κάναμε μια αναδρομή στα παιχνίδια που μας έχουνε μείνει αξέχαστα, παλιά αλλά και καινούργια.

Πιστεύω πως έχουμε να πούμε πολλά από αγαπημένα παιχνίδια που παίζαμε όταν ήμασταν μικροί, αλλά και τώρα που είμαστε ποιο μεγάλοι και συνεχίζουμε να νοιώθουμε μικροί παίζοντας παιχνίδια που μας διασκεδάζουνε και μας κάνουν να ξεχνάμε την οποιαδήποτε ρουτίνα της σύγχρονης ζωής μας ….

Ας ξεκινήσω μια παρουσίαση με ένα από τα αγαπημένα μου παλιά Strategy που αφήσανε εποχή στο είδος του .

Το Starcraft, κυκλοφόρησε αν θυμάμαι καλά γύρω στο 1998 από την Blizzard, ένα διαστημικό RTS που κυριολεκτικά γίνεται χαμός στην προσπάθεια επικρατήσεις των τριών units .

Marine

Protoss

Zerg

Μερικές φωτογραφίες για καταλάβουν όσοι δεν γνωρίζουν το παιχνίδι .


Edited by - elo on 23/10/2007 23:22:00

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2007, 18:13:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιας και ανήκω και εγώ στην κατηγορία των...μεγάλων (όχι πολύ ) παιδιών, θα σας πω τις προτιμήσεις μου...
Δηλαδή για την ακρίβεια, τα παιγνίδια που μπορούν να με καθηλώσουν για ώρες στο pc!
Strategy!
Αλλά όχι τις ποιο πάνω κατηγορίας, αλλά τις ποιο κάτω!

Πανομοιότυπο με το Troy είναι το Spartan, αλλά με διαφορετικούς χάρτες!
Για αρχή, αυτό που παίζω τόρα!
Έπεται και συνέχεια, για ποιο παλιά, αλλά εξίσου αγαπητά!



Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

_____________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ
ΤΩΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ, ΩΣΤΕ ΝΑ
ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΤΟ ΠΛΑΤΟΣ ΤΗΣ
ΣΕΛΙΔΑΣ ΣΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ.

ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΔΕΙΤΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΛΙΚ ΕΠΑΝΩ
ΣΕ ΚΑΘΕΜΙΑ ΑΠ΄ΑΥΤΕΣ

24/10/2007
_____________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2007, 20:24:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
elo πολύ ωραίο topic !!!

Εγώ είμαι λάτρης των adventure και των strategy games.
Πάντα μου άρεσαν οι γρίφοι και το μυστήριο.
Το πρώτο παιχνίδι που έπαιξα λεγόταν "morpheus", ένα καθαρόαιμο παιχνίδι γρίφων πρώτου ρόλου που κινείται στο χώρο του ονείρου, διαδραματίζεται σε ένα πλοίο "φάντασμα", όπου ο παίχτης-πρωταγωνιστής ψάχνοντας τον πατέρα του, καλείται να βρεί τι έγινε πάνω στο πλοίο και στους επιβάτες(πολύ όμορφα γραφικά για την εποχή του γύρω στο 1998).

Story

The year is 1928, Matthew Holmes' father is attempting to travel across the North Pole in a hot air balloon. As he is making preparations, a man suffering from the climate stumbles in and mutters many incoherent words, he mentions a luxury liner called the Herculania and that the people on it need help. Intrigued by this, he proceeds in the direction of the liner...and disappears. Thirty years later, Matthew has embarked upon a quest to find his father and gain some closure. Unfortunately, he has lost his way and is separated from the rest of his party. As he is about to succumb to the weather, he suddenly discovers the ship that his father was searching for. Could this ship hold the answers to his disappearance?It's a world where dreams never die...even when the dreamer is long gone.

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2007, 20:29:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από στρατηγικης ολη η σειρα του Αge of empires επισης το Command & conquer
Kai to Empire earth από action adventure Resident Evil,Alone in the dark ,Silent hill,Bloodomen ,από r.p.g Legacy of kain ,Diablo,Warcraft από adventure το Dracula,Necronomicon στα αθλητικα pro soccer και football manager
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2007, 22:48:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ ωραίο θέμα elo

Μας γυρνά πίσω στα χρόνια, τότε που υπήρχε άπειρος χρόνος να κάτσεις μπροστά από την οθόνη του υπολογιστή, μέρες και νύχτες για να βγάλεις την πίστα...
Δύο παιχνίδια μου έχουν μείνει αξέχαστα.

Το πρώτο, λόγω της καλλιτεχνικής φύσης των γραφικών του, της ιδιαίτερης αργής και ατσούμπαλης κίνησης του ήρωα που διασχίζει τις πίστες και της ιδιόρυθμης ηχητικής του επένδυσης (από τον Terry Scott Taylor). Όλες οι σκηνές για το παιχνίδι (που είναι adventure με γρίφους), καθώς και ο ανεπανάληπτος ήρωας του οποίου την τύχη έχετε πάρει στα χέρια σας, είχαν αρχικά κατασκευαστεί από... πλαστελίνη! Οπότε η γραφική απεικόνισή τους είναι σα να βλέπεις έναν κόσμο από πλαστελίνη. Ίσως σ' αυτό να οφείλεται η αργή κίνηση του πρωταγωνιστή Klaymen, ο οποίος περπατάει δίνοντας μία αίσθηση αμφίβολης ισορροπίας, ενώ οι τεράστιες πατούσες του μοιάζουν σα να κολλάνε και να ξεκολλάνε από το έδαφος.

Πρόκειται για το: Neverhood!
το οποίο δημιουργήθηκε από τον Doug TenNapel και κυκλοφόρησε το 1996 από τα Dreamworks Studios.

Ο Klayman ξυπνάει ένα πρωί μέσα σε ένα δωμάτιο και πρέπει να βρει τον τρόπο να βγει έξω από αυτό. Θα το καταφέρει, μόνο αν μπορέσει να ενεργοποιήσει ένα τεράστιο και άγαρμπο σφυρί, που τελικά σπάζει την πόρτα - ο ήρωας είναι έξω. Περπατώντας με το ιδιότυπο μεθυσμένο βήμα του, εξερευνεί μία χώρα φτιαγμένη από πλαστελίνη και εφοδιασμένη με πολλούς γρίφους, παγίδες, ακόμα και ένα τρομερό τέρας από πλαστελίνη, από το οποίο μόλις που καταφέρνει να ξεφύγει. Στην εξερεύνησή του, μαζεύει παλιές βιντεοκασέτες που όλες μαζί συνθέτουν την ιστορία της Neverhood, την οποία πρέπει να σώσει από ένα φοβερό και άγνωστο κακό που είχε συμβεί στο παρελθόν.

Περισσότερα για το NEVERHOOD εδώ


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2007, 23:32:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το δεύτερο παιχνίδι είναι το όγδοο και τελευταίο της σειράς King's Quest και λέγεται:

Mask of Eternity

Έχει σχεδιαστεί από την Roberta Williams και κυκλοφόρησε το 1998 από τα Sierra Studios.

Αν και τα γραφικά του δεν μπορούν να συγκριθούν με τα γραφικά πιο σύγχρονων παιχνιδιών, ή ακόμα και με τα γραφικά παιχνιδιών της εποχής του, η πλοκή του (είναι κι αυτό adventure game) είναι ιδιαίτερη.
Στο Daventry, το Βασίλειο του Ήλιου, μάγοι φυλάνε τη Μάσκα της Αιωνιότητας που διασφαλίζει την αλήθεια, το φως και την τάξη. Αλλά ο αρχηγός των μαγικών αυτών οντοτήτων διαφθείρεται και σπάει τη μάσκα σε κομμάτια, τα οποία σκορπίζει σε διάφορα Βασίλεια. Με το σπάσιμο της μάσκας, κάθε άνθρωπος που μένει στο Daventry μετατρέπεται σε πέτρα, εκτός από τον ήρωα τον Connor Maclyrr, ο οποίος παίρνει οδηγίες από έναν μάγο να ταξιδεύσει μέσα από τα Βασίλεια για να μαζέψει τα κομμάτια της μάσκας και να τα ενώσει, ώστε να βασιλέψει και πάλι η αλήθεια, το φως και η τάξη.

Στην πορεία του παιχνιδιού ο Connor περνάει από διάφορα Βασίλεια και έχει να αντιμετωπίσει πολλές δοκιμασίες και να λύσει πολλούς γρίφους. Η ζωτικότητά του εξαρτάται από διάφορα αντικείμενα που μαζεύει στο δρόμο του και απειλείται από όντα που αναδύονται από το χώμα και μυρίζουν θάνατο... Έχει επίσης την ευκαιρία να αναβαθμίσει τα όπλα του, καθώς και να κερδίσει χρυσά νομίσματα που θα του φανούν πολύ χρήσιμα. Έτσι, ξεκινώντας από το Βασίλειο του Daventry, κατεβαίνει στη χώρα του Θανάτου (ιδιαίτερα ενδιαφέρον το αιγυπτιακό στυλ της πίστας αυτής, καθώς και η δοκιμασία του Connor στο δικαστήριο του Όσιρι). Από κει θα συνεχίσει στη χώρα των βάλτων, στο υπόγειο βασίλειο των νάνων, σε έναν τόπο γεμάτο με ηφαίστεια και πολλές παγίδες, σε μια παγωμένη και μυστηριακή χώρα και πριν φτάσει στη χώρα του Ήλιου, θα πρέπει να περάσει από τον Χαμένο Παράδεισο.

Εδώ θα πρέπει να δοθεί ιδιαίτερη προσοχή, διότι εάν δεν ξέρεις μπορείς εύκολα να την πατήσεις:

Κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, ο παίχτης μπορεί να κάνει save σε διάφορα σημεία, ώστε να μη χρειάζεται κάθε φορά να περνάει από όλες τις πίστες. Από την κάθε πίστα μπορείς να γυρίσεις στις προηγούμενες, όχι όμως και από την τελευταία! Οπότε, εάν έχει κανείς περάσει στην τελευταία και δεν έχει κάνει save 2 - 3 προηγούμενες καταστάσεις (π.χ. τις 2 προτελευταίες πίστες), θα του ζητηθεί να φέρει κάτι που βρίσκεται σε προηγούμενη πίστα. Δεδομένου ότι δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω εάν βρίσκεσαι στην τελευταία πίστα, θα πρέπει να ξαναπαίξεις όλο το παιχνίδι από την αρχή!


Περισσότερα για το King's Quest - Mask of Eternity εδώ


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2007, 00:56:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AmerZone

Adventure game πρώτου προσώπου.Μεταφερόμαστε από την Γαλλία στο μακρινό φανταστικό Amerzone κάπου στην κεντρική Αμερική.Εχουμε το ρόλο ενός νέου δημοσιογράφου που ανακαλύπτει το μύθο των μυστήριων "άσπρων πουλιών".
Σύμφωνα με το μύθο, τα "άσπρα πουλιά" χαρίζουν την αιώνια ζωή και την ευημερία και προσφέρθηκαν στους εγγενείς Αμερικανούς ως δώρο από το Θεό.
Αυτά τα πουλιά φτιάχθηκαν έτσι ώστε όταν γεννηθούν να ζούν και να πεθαίνουν στον ουρανό, χωρίς να πατήσουν ποτέ στη γη.Ενας εξερευνητής όμως κατάφερε και έκλεψε το πρωτότυπο αυγό πριν προλάβει να γεννηθεί το πουλί.Από εκείνη την μοιραία ημέρα, η φυλή των ιθαγενών έχει υποφέρει κάτω από μια ανελέητη πληγή.Για να μπει ένα τέλος πρέπει ο πρωταγωνιστης(εμείς), να βρει και να επιστρέψει το αυγό στους ιθαγενείς.
Και αρχίζει μία περιπέτεια που μας φέρνει πρόσωπο με πρόσωπο με τα μυστικά της ζούγκλας.

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2007, 03:12:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H Cryo interactive μία πολύ γνωστή εταιρεία video games, έδωσε μερικά από τα καλύτερα andveture παιχνίδια.

Η σειρά Αtlantis είναι κάποια από αυτά.Το Atlantis 1: The Lost Tales που κυκλοφόρησε το 1998 περίπου δημιούργησε ένα εξαιρετικό από κάθε πλευρά κόσμο, με μία μοναδική πανοραμική άποψη 360 μοιρών πρώτου προσώπου και κίνηση προς όλες τις κατευθύνσεις. Και φυσικά είχε σαν θέμα την μυθική Ατλαντίδα. Ηταν ένα απίστευτο για τα δεδομένα της εποχής παιχνίδι, που στην Ευρώπη πούλησε πάρα πολύ. Το Atlantis 2 έρχεται να διευρύνει την θεματολογία του πρώτου της σειράς διαθέτοντας πολύ ανώτερα γραφικά και ήχο. Αυτή την φορά δεν υπάρχει καθόλου action δράση όπως στο πρώτο, ούτε και προβληματική save ρουτίνα, η δε Ατλαντίδα είναι πάντα εδώ έτοιμη να εξάψει την φαντασία μας. Η εισαγωγή του παιχνιδιού είναι φοβερή, πολύ ατμοσφαιρική, και προδιαθέτει τον παίκτη για το τι πρέπει να περιμένει μέσα στο παιχνίδι, ακόμα καλύτερα γραφικά συναντάμε στη τρίτη συνέχεια το Atlantis 3,που στην χώρα μας είχε έρθει και με ελληνικούς υπότιτλους. Δυστυχώς η εταιρεία αυτή πλέον έχει κλείσει

Atlantis 1.

Atlantis 2.

Atlantis 3.


Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2007, 10:01:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Krios αν και παλιά παιχνίδια το Troy και το Spartan, είναι πολύ καλά .

Αλήθεια έχεις παίξει με κανένα παιχνίδι από την σειρά total war, «Medieval Total War, Rome Total War, Shogun Total War,



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2007, 10:28:11  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aς ξεκινησω και εγω να κατατασσω τα αγαπημενα μου παιχνιδα, που μου χαρισαν και χαριζουν ωρες διασκεδασης...

Απο Driving Arcade-Simulation:

Need For Speed III: Hot Pursuit (1998)


Need for Speed: Hot Pursuit 2 (2002)


Need for Speed: Underground (2003)


Need for Speed: Most Wanted (2005)

Need for Speed: ProStreet (2007)

επεται συνεχεια... για αλλες κατηγοριες παιχνιδιων

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2007, 10:45:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
amalia - Δεδομένου ότι δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω εάν βρίσκεσαι στην τελευταία πίστα, θα πρέπει να ξαναπαίξεις όλο το παιχνίδι από την αρχή!

Mask of Eternity Για αυτό τον λόγο ποτέ δεν άντεξα να τελειώσω αυτό το παιχνίδι ΧΑ, ΧΑ

Καλή μου κεραυνέ αν κατάλαβα σου αρέσουν τα adventure παιχνίδια που έχουν όμορφα σκηνικά και εικόνες, γιατί άραγε; …
Τι λες να δεις το Syberia .

Ο δημιουργός του Syberia, Benoit Sokal , στήνει ένα από τα πιο ιδιόρρυθμα αλλά ταυτοχρόνως όμορφα σκηνικά που έχουμε δει τα τελευταία χρόνια σε adventure και όχι μόνο. Θα ταξιδέψετε στην μυστηριώδης πόλη Valadilaine των γαλλικών Άλπεων, μία πολή η οποία έχει περισσότερους κατοίκους-ρομπότ (κουρδιστά για να ήμαστε ακριβείς) παρά ανθρώπους.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2007, 17:12:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλήθεια έχεις παίξει με κανένα παιχνίδι από την σειρά total war, «Medieval Total War, Rome Total War, Shogun Total War,

Μέχρι στιγμής, δυστυχώς όχι...
Ο κυριότερος λόγος είναι ότι κολλάω με ένα παιγνίδι, αν μου αρέσει βέβαια!
Να φανταστείς, ότι το Anno 153 The New world, το είχα αγοράσει πριν πάρω pc (παίζαμε με ένα φίλο)και παρόλο που έχουν περάσει τόσα χρόνια δεν το έχω βαρεθεί!
Και βέβαια πριν αγοράσω ένα παιχνίδι, πρέπει οπωσδήποτε να παίξω το Demo του!
Δεν είχα καταφέρει μέχρι στιγμής να βρω το Demo του Medieval Total War, για το οποίο έχω ακούσει πάρα πολύ καλά σχόλια!
Το βρήκα μόλις τώρα που μου το θύμισες, και το κατεβάζω.
Πολλά ΜΒ όμως βρε παιδί μου...πόσα;;; 639,9!!!! Πω πω... Θα κάνει κανα τρίωρο να κατέβει....
Ελπίζω να αξίζει τον κόπο!

quote:
Από στρατηγικης ολη η σειρα του Αge of empires επισης...

Τι μου θύμισες τώρα φίλε Open Mind...
Το Αge of empires ΙΙΙ, είναι το ακριβοπληρωμένο παιχνίδι που έχω, και δεν το έχω παίξει σχεδόν καθόλου!
Το είχα ξεχάσει τελείως!
Και αγόρασα το πλήρες πακέτο, με τα cd, dvd, αφίσες, βιβλία και όλα τα σχετικά... που να βρίσκεται άραγε...
Ο λόγος είναι ότι βρήκα ένα παιχνίδι πολύ παλιό, αλλά πολύ καλό!
Και ως συνήθως, κόλλησα...
Το Stronghold Crusader!!!!
Πολύ παλιό μεν, πολύ καλό δε!!!
Ακολουθούν ορισμένες φώτο από το παιχνίδι, το οποίο έχει άμεση σχέσει με την ταινία (η οποία επίσης μου αρέσει πάρα, μα πάρα πολύ) "Kingdom of Heaven!!!






Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2007, 19:18:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου elo, το syberia 1 και το syberia 2 ,φυσικά τα έχω παίξει σαν παιχνίδια και ήταν τα επόμενα ακριβώς που θα σας έλεγα, πολύ όμορφα και με ενδιαφέρουσα πλοκή, να φανταστείς τόσο με είχαν απορροφήσει που τα τερμάτισα σε δύο μέρες .

Ενα άλλο πανέμορφο παιχνίδι με υπέροχα γραφικά ακόμα και για την σημερινή εποχή ήταν το: "The Longest Journey" του 1999. Το παιχνίδι κινείται ανάμεσα σε δύο παράλληλους κόσμους, στο κόσμο του φανταστικού και της μαγείας(στην Arcadia) και στο κόσμο της επιστήμης και της τεχνολογίας (στην Stark). Ο παίκτης παίρνει το ρόλο της April Ryan( της ηρωίδας του παιχνιδιού) που πρέπει να αποκαταστήσει την ευαίσθητη ισσοροπία που κινδυνεύει να χαθεί, ανάμεσα σε αυτούς τους κόσμους.


Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2007, 00:54:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ώρα να περάσουμε σε ποιο σκοτεινές καταστάσεις, σε ποιο Gothic ατμόσφαιρες .


Vampire τhe Masquerade - Bloodlines

Ένα από τα αγαπημένα μου σκοτεινά παιχνίδια... Η ιστορία διαδραματίζεται στον σκοτεινό υπόκοσμο του L.A και έχεις τον ρόλο ενός βρικόλακα .
Έχεις την δυνατότητα να επιλέξεις σε ποια φατρία βρικολάκων θα ανήκεις στην αρχή του παιχνιδιού, όπου η κάθε οικογένεια βρικολάκων έχει μεγάλη γκάμα από διαφορετικές δυνάμεις και αδυναμίες, ικανότητες και χαρακτηριστικά .

Περιηγηθείτε σε πρώτο πρόσωπο σε έναν ζωντανό κόσμο όπου κάθε σας επιλογή μετράει.







Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2007, 10:56:11  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ώρα να περάσουμε σε ποιο σκοτεινές καταστάσεις, σε ποιο Gothic ατμόσφαιρες .


Vampire τhe Masquerade - Bloodlines



Φιλε elo... για πιο gothic καταστασεις, εγω προσωπικα θα προτιμουσα αυτο:

ή το BloodRayne 2!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2007, 11:06:13  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eνα παιχνιδι που μου αρεσε πολυ, παλιο μεν, αλλα καταπληκτικο... και μαλιστα εχει κερδισει και πολλες διακρισεις για τα 3D γραφικα του (αν και παιχνιδι του 1999!!!)

Ειναι κατηγοριας FPS (First Person Shooter) με Action

Descent³


Descent³ is the third and final game in the line of Descent computer games, well known for the use of six degrees of freedom and true 3D rendering technology.

Descent³ constituted a major technical upgrade over its two predecessors, introducing many ground breaking graphical techniques like portal rendering, procedural texturing and advanced lighting and was probably the most graphically advanced game of its time. However, this was also very taxing for hardware at that time. Plans to create official and fan-made sequels to Descent³ were scrapped due to dissatisfactory sales[citation needed] and issues concerning ownership rights.[1][2]


Story
The storyline of Descent³ is shown through several cutscenes throughout the game, as well as in in-game mission briefings and debriefings.

Previously in Descent II, Material Defender 1032 had narrowly escaped the destruction of an alien planetoid he was investigating on orders of the Post Terran Mining Corporation (PTMC), a megacorporation. He was about to return to Earth to collect his reward, but without warning, a malfunction occurred in the ship he was flying.

In the opening movie, we see the (unconscious) Material Defender's ship drifting into the sun. At the very last moment, just as his ship begins to burn up due to excess heat, a salvage vessel saves the ship. The Material Defender is extracted from his ship, and it is disposed of in the sun.

As the Material Defender recovers, he learns that he was rescued by the Red Acropolis Research Team. The director of the faction tells him of strange things that were happening in the PTMC, as well as the fact that one of her acquaintances in the PTMC was killed by a robot. What made the Red Acropolis suspicious of the PTMC was when they denied that they had ever employed him, even though he had worked with them for years. The Red Acropolis had tried to notify the Collective Earth Defense, a large anti-terrorist and police group, of the PTMC's actions, but they took no action; they dared not mess with the PTMC.

The director also tells the Material Defender that while he was clearing the PTMC's mines of a computer virus, the PTMC were actually testing and modifying it. The virus, she said, was extremely advanced nanotechnology. She wants to stop the virus, and she wants the Material Defender for the job. After some persuasion and offers from her, he gives in. At this point, he is shown an animation. Apparently, the PTMC had sabotaged him.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2007, 14:55:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το 1999 η Κονάμι έβγαλε το "silent hill", ένα παιχνίδι adventure που είχε και δράση. Διάσημο στην εποχή του, ακολούθησαν άλλες τρεις συνέχειες, και μία ταινία ομότιτλη που βασίστηκε πάνω σε αυτό.
Το στόρυ του παιχνιδιού λίγο πολύ το ξέρουν όσοι το έχουν παίξει ή έχουν δει την ταινία.
Στο παιχνίδι έχουμε ένα πατέρα με την κόρη του, που φτάνουν στη πόλη silent hill. Εκεί εξαφανίζεται η μικρή, και ο πρωταγωνιστής ψάχνει να την βρει με "βοηθό" μία μυστηριώδη αστυνομικό.
Ατμοσφαιρικό θρίλερ με τέρατα και ζόμπι, χαρακτηριστικός ο ήχος της σειρήνας που μας προιδεάζει για την αλλαγή πίστας και την εμφάνιση μεγαλύτερων και πιο δυνατών τεράτων.
Παίζοντας το αισθανόμουν πολλές φορές την αδρεναλίνη μου να χτυπάει κόκκινο(το ίδιο συναίσθημα είχα και με την σειρά του resident evil)

(οι μορφές στο silent hill αισθανόμουν σαν να είχαν βγει από πίνακες του Φράνσις Μπέικον)







Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2007, 16:10:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνήσω με τον φίλο Κριό, ότι τα στρατηγικής παιχνίδια εύκολα κανείς δεν τα βαριέται, γιατί ανάλογα με τις κινήσεις (επιλογές) που κάνουμε κάθε φορά διαμορφώνουμε και την έκβαση του παιχνιδιού.

Το Anno 1503-the new world είναι και σε μένα από τα αγαπημένα μου, όπως και τα Age of Empire και Empire Earth. Στο Αnno 1503 αν διαλέξεις την οδό των εξερευνήσεων και της ανάπτυξης της χώρας χωρίς να δώσεις μάχες, μπορώ να πω ότι μου θυμίζει πολύ το Sim Sity. Μόνο που στο Anno 1503 εκεί που σου στήνουν το άγαλμα μετά από λίγο μπορεί να βρεθείς χωρίς κεφάλι αν δεν υπάρχουν πόροι για να αναπτύξεις την χώρα σου (συχνά πυκνά το πάθαινα στην αρχή, άτιμο χρυσάφι)


Wolf

Edited by - keraynos on 26/10/2007 16:14:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2007, 17:49:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πράγματι το Anno 1503, Ήταν και εξακολουθεί να είναι από τα αγαπημένα μου!
Υπάρχει άλλο ένα παιγνίδι στρατηγικής, καθαρά πολεμικό!
Νομίζω ότι στο είδος του κατά την άποψη νου πάντα, είναι σχεδόν τέλειο!
Για μένα έχει ένα ελάττωμα μόνο...
Το χρόνο! Έχεις 1:30 για να βγάλεις την πίστα!
Αν και αρκετά, εμένα τα χρονοδιαγράμματα με πνίγουν...
Αααα ποιο είναι;;;
Μα ποιο άλλο το διάσιμο... RISE OF NATIONS!
Τέλειο παιχνίδι για το είδος του!
Ξεκινάς με ακόντια, και καταλήγεις με πυρηνικές βόμβες!
Περιττό να πω, πως αν αποκτήσουν οι άλλοι, και εσύ όχι....
Κλάφτα Χαράλαμπε!
Από τη Microsoft όποιος θέλει μπορεί να κατεβάσει το Demo του παιγνιδιού.
Για να μην κουράζεστε, από εδώ:
http://www.microsoft.com/games/riseofnations/
Και μερικές φώτο...







Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2007, 19:21:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Krios πραγματι το stronghold είναι πολύ καλο όπως και το rise of nationsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2007, 21:57:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PRETADOR αφού σου αρέσουν - όπως είδα - τα παιχνίδια με τα αυτοκίνητα, ίσως να έχεις παίξει το crazy taxi!

Μίκρο παιχνιδάκι, αλλά αρκετά διασκεδαστικό αν θες να χαλαρώσεις για καμία ωρίτσα. Διαλέγεις ποιος οδηγός ταξί είσαι και μετά κυκλοφορείς με ιλιγγιώδη ταχύτητα σε μία πόλη, προσπαθώντας να βρεις πελάτη να τον πας στον προορισμό του. Όλα επιτρέπονται: Να τσακίσεις διερχόμενα παγωτατζίδικα, να σπιντάρεις υποβρυχίως, να εκτοξευθείς σε ταράτσα - φτάνει να μην έχει κάγκελα και να μπορέσεις να εκτοξευθείς και πάλι στο δρόμο, να πας στην αντίθετη κατεύθυνση, να τρακάρεις με πούλμαν (αυτό δυστυχώς καθυστερεί το ταξί οπότε δεν το συνιστώ).
Ο στόχος είναι να πάει ο πελάτης γρήγορα εκεί που θέλει. Αλλιώς θυμώνει και δεν σε πληρώνει.

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΙΞΕΤΕ ΕΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΒΓΕΙΤΕ ΕΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΕΤΕ!


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2007, 23:05:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και αφού είπα για το "Silent hill", ας δούμε λίγο και το "Resident evil" παιχνίδι της ίδιας εποχής και αυτό με πολλές συνέχειες. Το αγαπημένο μου της σειράς το Νο 3 - Nemesis, που γυρίστηκε και σε ταινία.
Το στόρυ ξεκινά...
Η Jill Valentine επιβίωσε από τον καταστροφικό ιό, παραιτείται από την S.T.A.R.S. και ετοιμάζεται να φύγει από την Raccoon City, αλλά η πόλη είναι μέσα στην καταστροφή μετά από το ξέσπασμα ενός νέου χειρότερου ιού.Η Jill βρίσκεται σύντομα παγιδευμένη από τις ορδές των Ζόμπι, και έρχεται αντιμέτωπη με τον Nemesis το κυρίαρχο zombie...






Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2007, 23:42:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Της ίδιας εταιρείας (Capcom) με το Resident evil και το Dino crisis.Εδώ έχουν αντικαταστήσει τα αργοκίνητα zombie με ευκίνητους δεινόσαυρους,
ο μεγάλος αντίπαλος της ομάδας των ηρώων μας (Regina,Gail,Rick,Cooper,Tom,Dr. Edward Kirk ) ένας τυραννόσαυρος.Στο παιχνίδι αυτό νιώθει κανείς απέραντη μοναξιά και φόβο καθώς δεν ξέρει τι θα του πεταχτεί απότομα μπροστά του, εκεί που νομίζεις ότι θα βρεθείς μπροστά στα τέρατα επικρατεί ηρεμία και όταν πας με σιγουριά ότι όλα είναι καλά τότε γεμίζει ο τόπος από δαύτα....





Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2007, 11:36:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμαλία εμένα δεν μου αρέσουν τα ραλακια τα βαριέμαι αλλα το
Crazy taxy έχει φοβερή πλακά είχα κολλήσει μια εποχή με αυτό
Τέτοιου είδους παιχνίδια μου αρέσουν υπάρχουν και στο pc το king of the road
Και το hard truck οπού είσαι νταλικιερης και πρέπει να πας το εμπόρευμα
Στην ώρα του έχει πλακά.
απ τα πρώτα παιχνίδια του είδους ήταν στο psx το courier crisis οπού έπρεπε
Να παραδίδεις τα πακέτα στην ώρα τους είχε πλακιτσα και αυτό.
Κεραυνός τα resident evil τα έχω τερματίσει όλα είναι απ τα αγαπημένα μου
Αλλα χαλάσανε το επίπεδο δυσκολίας έχει γίνει πολύ εύκολο το καλύτερο
Ήταν το πρώτο ηταν και δύσκολο έπρεπε να βάλεις το μυαλό σου να δουλέψει
Τα dino crisis είναι ολόιδιο στυλ αλλα με δεινοσαύρους δεν με συγκινησαν ίσως
Γιατι είμαι θριλακιας αμα δεν έχει τέρατα η κανένα φάντασμα δεν κάθομαι να
Παίξω το alone in the dark είναι καλό έχει πολύ ωραία ατμόσφαιρα.
Αυτό που μου φαίνεται περίεργο είναι ότι δεν έχει γράψει κανείς για το pro
Το ποδοσφαιρακι εχει κυκλοφορήσει και το καινούργιο το pes 2008 και έχει
Πάρει και τα δικαιώματα παναθηναϊκού ολυμπιακού έχοντας τους παίκτες
Κανονικά φυσικά κάνει τρελές πωλήσεις όπως πάντα βεβαία το pro είναι
Νούμερο ένα .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2007, 15:18:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλοι ξέρουμε την ταινία και το μυθιστόρημα "Κώδικας Da Vivci ". Η ταινία αυτή έγινε πηγή έμπνευσης για να δημιουργηθούν 2 πολύ ωραία video games.
Το πρώτο ομότιτλο της ταινίας ένα action adventure (το πήρα αλλά ακόμα λόγω περιορισμένου χρόνου δεν αξιώθηκα να το παίξω), και το δεύτερο ένα καθαρόαιμο adventure το: "The Secrets of Da Vinci". Αυτό το παιχνίδι του 2006 το λάτρεψα(γιατί άραγε; )με απορρόφησε, μυστήριο, γρίφοι καταπληκτικοί, σχέδια του Leonardo, και η ιπτάμενη μηχανή του σε λειτουργία το μέσον για την διαφυγή μας στο τέλος του παιχνιδιού

Λίγα λόγια για το θέμα του παιχνιδιού: "Paris, 1522. Valdo, an ambitious young apprentice working for Leonardo Da Vinci's disciple, Francesco Melzi, is least happy when the scholar suddenly dismisses him. However, shortly afterwards, he receives a letter from a mysterious patron, asking him to locate one of the great master's missing codices. To gain access to Da Vinci's last residence, the Manoir du Cloux near Ambroise, Valdo tells its new inhabitant, a courtesan by the name of Babou de la Bourdaisiere, that he is Francesco Melzi's apprentice and that he wishes to examine the inventions that still remain on the estate. Under this cover, he starts to scour the estate: Babou's bedroom, Leonardo's workshop, the grounds, and dovecot, leaving no stone unturned. In the course of his investigations, he encounters a wide array of intriguing characters: Saturnin, a suspicious looking guardian, as well as the King of France himself. To complete his mission, he has to solve a series of enigmas set by the great master himself if Da Vinci's inventions are to function again. On the trail of the genius, Valdo is no more aware of the secrets he is about to unveil as the danger lurking in store for him."








Σταματάω εδώ, γιατί το παράκανα! Ετσι όπως πάω θα βάλω όλο το παιχνίδι σε εικόνες. Είναι τόσος καιρός που το έπαιξα και ακόμα η μαγεία του με επηρεάζει!

Wolf

Edited by - keraynos on 27/10/2007 15:27:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2007, 16:39:04  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

PRETADOR αφού σου αρέσουν - όπως είδα - τα παιχνίδια με τα αυτοκίνητα, ίσως να έχεις παίξει το crazy taxi!

Μίκρο παιχνιδάκι, αλλά αρκετά διασκεδαστικό αν θες να χαλαρώσεις για καμία ωρίτσα. Διαλέγεις ποιος οδηγός ταξί είσαι και μετά κυκλοφορείς με ιλιγγιώδη ταχύτητα σε μία πόλη, προσπαθώντας να βρεις πελάτη να τον πας στον προορισμό του. Όλα επιτρέπονται: Να τσακίσεις διερχόμενα παγωτατζίδικα, να σπιντάρεις υποβρυχίως, να εκτοξευθείς σε ταράτσα - φτάνει να μην έχει κάγκελα και να μπορέσεις να εκτοξευθείς και πάλι στο δρόμο, να πας στην αντίθετη κατεύθυνση, να τρακάρεις με πούλμαν (αυτό δυστυχώς καθυστερεί το ταξί οπότε δεν το συνιστώ).
Ο στόχος είναι να πάει ο πελάτης γρήγορα εκεί που θέλει. Αλλιώς θυμώνει και δεν σε πληρώνει.

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΙΞΕΤΕ ΕΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΒΓΕΙΤΕ ΕΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΕΤΕ!


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!



Δεν το εχω παιξει γιατι ποτε δεν το ειχα συμπαθησει...

Προτιμω στο κλασικο Arcade-Racing τυπου NFS... και τιποτα αλλο δεν μ' εχει συγκινησει... Αντε βαρια βαρια και το Test Drive Unlimited:

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2007, 16:43:54  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αμαλία εμένα δεν μου αρέσουν τα ραλακια τα βαριέμαι αλλα το
Crazy taxy έχει φοβερή πλακά είχα κολλήσει μια εποχή με αυτό
Τέτοιου είδους παιχνίδια μου αρέσουν υπάρχουν και στο pc το king of the road
Και το hard truck οπού είσαι νταλικιερης και πρέπει να πας το εμπόρευμα
Στην ώρα του έχει πλακά.
απ τα πρώτα παιχνίδια του είδους ήταν στο psx το courier crisis οπού έπρεπε
Να παραδίδεις τα πακέτα στην ώρα τους είχε πλακιτσα και αυτό.


Δοκιμασε το 18 Wheels of Steel Haulin... και θα δεις "αλλες" φασεις με φορτηγα...

Εχεις ΟΛΟΚΛΗΡΟ χαρτη των Η.Π.Α. να διανυσεις, με ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ χιλιομετρικες αποστασεις, αναμεσα στις πολεις-πρωτευουσες των πολιτειων.. και μαλιστα, πρεπει να προσεχεις στον δρομο απο φυσικα και τεχνικα εμποδια, καθως επισης και το ρεζερβουαρ!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2007, 18:21:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δοκιμασε το 18 Wheels of Steel Haulin... και θα δεις "αλλες" φασεις με φορτηγα...

Ναι το ξερώ το παιχνίδι καλο είναι .
Predator μια και σου αρέσουν τα ραλακια αυτή την εβδομάδα προς
Το τέλος αναμένεται το καινούργιο NFS .
keraynos για το The Secrets of Da Vincι Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και στους περισσοτέρους τους αρέσει πιο πολύ
Από το Κώδικας Da Vivci.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2007, 16:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Predator μια και σου αρέσουν τα ραλακια αυτή την εβδομάδα προς
Το τέλος αναμένεται το καινούργιο NFS .
keraynos για το The Secrets of Da Vincι Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και στους περισσοτέρους τους αρέσει πιο πολύ
Από το Κώδικας Da Vivci.



To εχω ηδη το παιχνιδι και ειναι φανταστικο... πολυ καλυτερο του NFS CARBON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2007, 18:50:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από παιχνίδια με rally αγαπημένα μου είναι οι σειρές "Colin Mcrae Rally" και "Gran Turismo", επίσης μου άρεσε πολύ ένα rally με jeep το "4x4 evo 2",αυτό πιο πολύ για συναισθηματικούς λόγους, ότι δεν μπορώ να κάνω στην πραγματικότητα, καθώς σέβομαι τους συνεπιβάτες μου, τον εαυτό μου και τους άλλους οδηγούς, το κάνω μέσα σε αυτό το παιχνίδι, αφού στο συγκεκριμένο υπάρχει και το αμαξάκι μου και κάνω τα τρελά μου με αυτό, και χωρίς κίνδυνο .

Colin Mcrae Rally


Gran Turismo


4x4 evo 2


Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2007, 11:30:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το Colin McRae, καλη σειρα... ΑΛΛΑ ο "κυριολεκτικα" τελευταιος τιτλος, το DIRT ηταν μια αποτυχια (δυστυχως) για τον Colin...

το 2005 ηταν αξιολογο...

Το Grand Turismo προσπαθει να κερδισει την δοξα του NFS αλλα δεν το φτανει...ουτε καν το Test Drive!!! Aπο οτι θυμαμαι δεν υπαρχει καν εκδοση για PC!!!!

Λοιπον, ας περασω στο/στα αγαπημενο/α RTS (Real Time Strategy):

TO KΛΑΣΙΚΟΤΕΡΟ, ΙΣΩΣ, ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ... αφου το επαιξαν τουλαχιστο 50.000.000 ανθρωποι σε ολο τον κοσμο, και ακομα το παιζουν δηλαδη..


Το Command & Conquer: RED ALERT 2...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy