ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 καρμα αδελφες ψυχες κλπ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
katerina1974
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2008, 23:08:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katerina1974  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας και απο εμενα. λεγομαι κατερινα. θαηθελα να συζητησω για αδελφες ψυχες, για το καρμα μεταξυ των ανθρωπων και για πορηγουμενες ζωες. πιστευετε πχ οτι οσα ατομα συνανταμε σε καθε ζωη τα χουμε συναντησει και σε προηγουμενες? οτι εχουμε αφησει εκκρεμοτητες μαζι τους? επισης πως γινεται να νιωθει καπιιος οτι ενας ανθρπωπος ειν η αδελφη ψυχη του (να εχει δηλ συνεχομενα εντονα σημαδια)καιο αλλος ναμ η το νιωσει ποτε του ? και μη μπυ πειτε οτι ειναι ολα στο μαυλο μας και συμπτωσεις γιατι δεν ιεναι ολα ετσι. θα θελα να συζητησω για ολα αυτα εκτενως. οποιος θελει ας μου στειλει μηνυμα... ευχαριστω

kt

katerina1974
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2008, 02:12:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katerina1974  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΟΥ ΑΠΑΤΝΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΤΟΣΟ ΤΟΥ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟΥ ΕΙΜΑΙ?

ktΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Infinitesimal
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2008, 02:44:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Infinitesimal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν έχω κάποια άποψη επί του θέματος, και ρίχνοντας μια ματιά στο google βάζοντας την φράση "αδερφές ψυχές" είδα ότι υπάρχει ήδη θέμα εδώ στο esoterica με αυτόν τον τίτλο. Γι' αυτό προφανώς δεν σου απάντησε κανείς.

Πιστεύω ότι σε αυτό θα βρεις απαντήσεις σε πολλά ερωτήματα.
Μπες εδώ να το δεις:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=712

Edited by - Infinitesimal on 17/02/2008 02:46:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2008, 18:04:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου, αγαπητή katerina1974.

Σχετικά με το θέμα των αδελφών ψυχών η συζήτηση θα μπορούσε να συνεχιστεί και στο θέμα που πολύ σωστά σου πρότεινε κι ο/η Infinitesimal - κι είναι πραγματικά πολύ ευχάριστη η διάθεση για βοήθεια που επέδειξε () - αλλά θα μπορούσε να γίνει και μια προσπάθεια να αναλυθεί αυτό το θέμα και σ' αυτό το topic.

Αν χρησιμοποιήσεις την Αναζήτηση - επάνω δεξιά στην σελίδα - κι υποβάλλεις τις κατάλληλες λέξεις - κλειδιά, επιλέγοντας την εμφάνιση αποτελεσμάτων μόνο για τίτλο θέματος θα βρεις όλες τις παλιότερες σχετικές συζητήσεις για ένα θέμα που σε ενδιαφέρει.
Θα μπορούσες να διαβάσεις τα θέματα που θα σου εμφανιστούν ως αποτελέσματα και θα μπορούσες μάλιστα να συμμετάσχεις κι εσύ σε κάποιο ενεργό θέμα εκφράζοντας τις δικές σου απόψεις και σκέψεις.

Βλέποντας ότι εξέφρασες ένα "παράπονο":

quote:
ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΟΥ ΑΠΑΤΝΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΤΟΣΟ ΤΟΥ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟΥ ΕΙΜΑΙ?

θα ήθελα να σου πω ότι τα πράγματα δεν είναι καθόλου έτσι, οπότε δεν υπάρχει λόγος να νιώθεις κάτι τέτοιο.

Στα Forums του Esoterica υπάρχουν πάρα πολλά θέματα προς συζήτηση, αρκετές Κατηγορίες Συζητήσεων όπου γίνονται διάλογοι μεταξύ ανθρώπων που μοιράζονται κάποιους κοινούς προβληματισμούς, καταθέτουν τις απόψεις τους γύρω από κάποια θέματα, επικοινωνούν με τους συνομιλητές τους και παράλληλα "ανοίγονται" προς αυτούς αφού μοιράζονται κάτι δικό τους μαζί τους.
Θα μπορούσες λοιπόν να επισκεφθείς τις Κατηγορίες που υπάρχουν, να διαβάσεις λίγο κάποια θέματα που σε ενδιαφέρουν και να καταθέσεις και τις δικές σου σκέψεις κι ανησυχίες.

Αυτή η επικοινωνία όμως μπορεί να απαιτεί κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα για να διεξαχθεί, η επικοινωνία δηλαδή δεν γίνεται με τη μορφή του διαλόγου της συνεχόμενης ροής όπως μπορεί να γίνεται σε κάποιο chat.
Μπορεί μάλιστα κάποιος να καταθέσει μια ερώτηση ή να δώσει μια απάντηση σε κάποιο μήνυμα ενός συνομιλητή του και να λάβει απάντηση μετά από δύο, τρεις πέντε κλπ μέρες.
Αυτό που χρειάζεται λοιπόν είναι λίγη υπομονή μέχρι να δοθεί κάποια απάντηση σε κάποιο μήνυμα μας.

Δεν υπάρχει λόγος λοιπόν να νιώθεις ότι βρίσκεσαι στο "περιθώριο", όλοι είμαστε ίσοι σε ένα διάλογο και δεν υπάρχει κάποιου είδους διαχωρισμού ανάμεσα στους συμμετέχοντες.
Όσο υπάρχει καλή προαίρεση των μελών κι η ειλικρίνεια μεταξύ μας, τότε δεν χωράει κανένα "περιθώριο" ανάμεσα στους συμμετέχοντες.

Εάν χρειαστείς κάποια περαιτέρω βοήθεια, μπορείς να πατήσεις επάνω στο nickname μου και να μου στείλεις κάποιο e-mail.
Σου εύχομαι λοιπόν καλή συνέχεια κοντά μας.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2008, 13:51:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
katerina1974 Καλωσόρισες Το παραπάνω topic που προτάθηκε αναφέρεται στις αδελφές ψυχές ένα άλλο ακόμα
Που μπορεί να σε ενδιαφέρει είναι και το παρακάτω.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8574&whichpage=27&ARCHIVE=
Έχουν ενδιαφέροντες απόψεις και τα δυο ότι θες να προσθέσεις ευπρόσδεκτο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy