ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ελληνο-φρένεια...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 14:45:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.youtube.com/watch?v=dCawROkAZ3w&feature=player_embedded#!

Προσωπικά και μολονότι μπορώ να πώ ότι θίγονται διάφορα συμφέροντα , δεν μπορώ να κατα-νοήσω τέτοιου είδους συμπεριφορές και μάλιστα με τον τρόπο που γίνονται και εξωθούν και την άλλη πλευρά σε χειρο-δικίες...τουλάχιστον αυτοί -οι μαύροι- ....ξερο-σταλιάζουν μέσα στον ήλιο όλη τη μέρα για να βγάλουν ένα κομμάτι ψωμί και ούτε κλέβουν αλλα ούτε κάθονται στις καφετέριες με τις ώρες να αμπελο-φιλοσοφούν σαν κάποιους Νεο-Έλληνες...

Αλλα όπου η πολιτεία δεν έχει θέσει σαφή πλαίσια για το οτιδήποτε και δεν αναλαμβάνει η ίδια να δώσει λύσεις , μοιραίο είναι να υπάρχουν τέτοια πολύ άσχημα γεγονότα...

Να με συγχωρήσουν οι συμπατριώτες μου , μα δεν απέχουν και πολύ αυτές οι συμπεριφορές απο αυτές της Κου-κλούξ-κλάν...και αν κάθε θιγόμενη ομάδα αναλαμβάνει δράση απο μόνη της , τότε δεν απομένει να καταργήσουμε το κράτος και να κυνηγάμε ο ένας τον άλλο , ως πηγή των κακο-δαιμονιών μας!


soul

Edited by - Εαρινός on 25/05/2010 14:50:19

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 15:58:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι λες εαρινέ πας καλά; παράνομα ήρθαν στην χώρα,παράνομα πουλάνε ότι πουλάνε,έχουν κλείσει μαγαζιά εξαιτίας τους και μας λες ότι τι;
κρίμα που οι κακόμοιροι (λαθρομετανάστες-παράνομοι μικροπωλητές χωρίς άδεια,χωρίς να πληρώνουν φόρους,που συνήθως είναι και κλεμμένα αυτά που πουλάνε) δεν μπορούν να πουλήσουν την παράνομη πραμάτια τους;

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan Allen

Edited by - αθεος on 25/05/2010 15:58:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 17:06:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

τι λες εαρινέ πας καλά; παράνομα ήρθαν στην χώρα,παράνομα πουλάνε ότι πουλάνε,έχουν κλείσει μαγαζιά εξαιτίας τους και μας λες ότι τι;
κρίμα που οι κακόμοιροι (λαθρομετανάστες-παράνομοι μικροπωλητές χωρίς άδεια,χωρίς να πληρώνουν φόρους,που συνήθως είναι και κλεμμένα αυτά που πουλάνε) δεν μπορούν να πουλήσουν την παράνομη πραμάτια τους;

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan Allen

Edited by - αθεος on 25/05/2010 15:58:56


Φίλε μου κατ'αρχάς να σ'ευχαριστήσω για την συμμετοχή σου στο θέμα ... !

Συνεχίζοντας , θα ήθελα να σου πώ το εξής:"Ούτε εγκληματίες είναι , ούτε κλέφτες , ούτε και λωποδύτες και η ανάγκη του έφερε στην πατρίδα μας , η ανάγκη τους να επιζήσουν...όπως εξ'αλλου κάνει και ο καθενας μας..."

Θα σου υπενθυμίσω , ότι και πολλοί Έλληνες , τούτη την ώρα βρίσκονται σε ξένα μέρη και ελπίζουν να τύχουν μιας όσο το δυνατόν καλύτερης μεταχείρισης που να συνάδει με άνθρώπινη μεταχείριση και όχι ζώου , μιάς μεταχείρισης που δηλώνει σεβασμό απέναντί τους ..!

Ασφαλώς ΝΑΙ , ΔΙΑΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕς ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ και προτιμώ να έστω να θιγώ -κατ'ελάχιστον- απο αυτούς τους ανθρώπους , παρά να τους διαπομπεύω και να τους συμπεριφέρομαι ως ζώα..αυτό δεν ταιριάζει με τις εν γένει πεποιθήσεις μου και αρχές μου..΄συγγνώμη αν σε στενοχωρώ αλλα έτσι ακριβώς έχουν τα πράματα για μένα!

Θα συμφωνήσω σε μερικά απ'οσα λές , μα δεν μπορούμε να φθάσουμε σε σημείο να υποκαταστήσουμε τον νόμο και δεν μπορούμε ως ομάδες συγκροτημένοι -όσο δίκιο κι'αν έχουμε..- να εκτελούμε "χρέη" αστυνομικού και εκτελεστικής δικαιοσύνης...τότε , καταλύεται το κράτος και αρχίζει η αναρχία..!

Αν είναι παράνομοι , τότε ας τους καλέσουν και να τους θέσουν ένα χρονοδιάγραμμα για να βρούν δουλειά -διαφορετικά ας τους απελάσουν- ή να τους εντάξουν -τα επάγγελματά τους- στην οικονομία της χώρας και να φορολογούνται ...!

Τρόποι υπάρχουν και μάλιστα τρόποι που να συντονίζονται-ευθυγραμμίζονται με μια δημοκρατική χώρα με αρχές και πολιτισμό...αυτό το "γιουρούσι" προσωπικά δεν μου αρέσει και σε κάθε περίπτωση δεν προβάλλει μια κοινωνία με υγιή πολιτισμό...

Δηλαδή , απο τις ένα εκατομμύριο επιλογές που έχουμε στα χέρια μας για να επιλύσουμε το πρόβλημα , βρήκαμε την διαπόμπευση και τον ευτελισμό αυτών των ανθρώπων...συγγνώμη μα δεν συμφωνώ καθόλου!


soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 17:35:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτή είναι η επίσημη θέση για τα γεγονότα και μαρτυρίες κάποιων Ελλήνων ... που προφανώς είναι λιγότερο Έλληνες απο τους εν λόγω κυρίους που συμμετείχαν ενεργά και μάλιστα με μένος εναντίον αυτών των ανθρώπων , που στο κάτω-κάτω φανερά πουλούσαν την πραματειά τους και όχι εν κρυφώ...


http://www.youtube.com/watch?v=rUNJVSKaPFk&feature=related

Θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί σε τέτοιου είδους φαινόμενα και να μην διολισθήσουμε σε ακραίου είδους συμπεριφορές και που δεν εκφράζουν τον πολιτισμό μας και τον Ελληνικό λαό γενικότερα..!


soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 18:30:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Συνεχίζοντας , θα ήθελα να σου πώ το εξής:"Ούτε εγκληματίες είναι , ούτε κλέφτες , ούτε και λωποδύτες και η ανάγκη του έφερε στην πατρίδα μας , η ανάγκη τους να επιζήσουν...όπως εξ'αλλου κάνει και ο καθενας μας..."

ήρθαν παράνομα στην χώρα? ναι άρα είναι λαθρομετανάστες πρώτο παράπτωμα
έχουν άδεια μικροπωλητού; όχι άρα δεύτερο παράπτωμα
έχουν αγοράσει νόμιμα αυτά που πουλάνε; όχι όλα αυτά είναι από παραεμπόριο τρίτο παράπτωμα
και εγώ θέλω να ζήσω άλλα δεν παρεμβαίνω τους νόμους και για να ξέρεις είμαι παιδί τις ξενιτιάς γεννημένος στο εξωτερικό και ξέρω από πρώτο χέρι το τι πρέπει να κάνει ο μετανάστης

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 19:16:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Συνεχίζοντας , θα ήθελα να σου πώ το εξής:"Ούτε εγκληματίες είναι , ούτε κλέφτες , ούτε και λωποδύτες και η ανάγκη του έφερε στην πατρίδα μας , η ανάγκη τους να επιζήσουν...όπως εξ'αλλου κάνει και ο καθενας μας..."

ήρθαν παράνομα στην χώρα? ναι άρα είναι λαθρομετανάστες πρώτο παράπτωμα
έχουν άδεια μικροπωλητού; όχι άρα δεύτερο παράπτωμα
έχουν αγοράσει νόμιμα αυτά που πουλάνε; όχι όλα αυτά είναι από παραεμπόριο τρίτο παράπτωμα
και εγώ θέλω να ζήσω άλλα δεν παρεμβαίνω τους νόμους και για να ξέρεις είμαι παιδί τις ξενιτιάς γεννημένος στο εξωτερικό και ξέρω από πρώτο χέρι το τι πρέπει να κάνει ο μετανάστης

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan Allen


Επαναλαμβάνω , ότι το γεγονός ότι ήρθαν παράνομα στην χώρα -αλήθεια είναι όλοι τους παράνομοι???- και πουλάνε παράνομα και προϊόντα παρα-εμπορίου , δεν νομιμοποιεί κανέναν να τους διαπομπεύει κατ'αυτόν τον τρόπο και πως αυτά είναι αρμοδιότητα των αρμοδίων υπηρεσιών για να τα αξιολογήσουν-ελέγξουν και όχι διαφόρων "ομάδων" που κρύβονται πίσω με την μάσκα του "αδικημένου αυτόχθονα" προκειμένου να εκτονώσουν το ρατσιστικό μένος και κόμπλεξ τους...!

Αυτές δεν είναι αρμοδιότητες των πολιτών αλλα της πολιτείας...συμφωνούμε τουλάχιστον σ'αυτό???


soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 19:21:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ωραία όταν λοιπόν τύχει να δεις κάποιον να κλέβει ή να βιάζει ή να σκοτώνει ή να πουλάει ναρκωτικά περίμενε την πολιτεία που είναι αρμόδια
παρακάλα μόνο μην είσαι εσύ το θύμα ή κάποιος δικός σου

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 19:29:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θες να δοκιμάσεις εσύ να πουλήσεις όπως αυτοί την παράνομη πραμάτεια να δεις για πότε θα σε μαζέψει η αστυνομία; αν φυσικά γλυτώσεις από τους "κακόμοιρους" λαθρομετανάστες και δεν σε διαμελίσουν που μπήκες στην περιοχή τους

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 19:51:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι κάνουν οι "κακόμοιροι"λαθρομετανάστες
http://www.youtube.com/watch?v=KD2dDVHLKRc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=cky4ZY66NpU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=F0fSyv-fKmM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=pbmYAyAmyGY&feature=related

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan Allen

Edited by - αθεος on 25/05/2010 20:02:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 22:03:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το γεγονός ότι κάποιοι μετανάστες παρανομούν ενδεχομένως ή συμπεριφέρονται με όχι αρμόζουσα συμπεριφορά ή οτιδήποτε άλλο , σε καμμιά περίπτωση δεν μπορεί να δικαιολογήσει ή να νομιμοποιήσει μια αντίστοιχη δική μου συμπεριφορά και να εξισωθώ μαζί τους φίλε μου ή με τον οποιοδήποτε άλλο , ακόμα και Έλληνα παραβατικό και αγράμματο ή ασέβαστο!

Ασφαλώς δεν παραγνωρίζω ότι υπάρχουν αλλοδαποί οι οποίοι με την συμπεριφορά τους "εγκυμονούν" κινδύνους αλλα υπάρχουν και αλλοδαποί που τιμούν την χώρα που τους φιλοξενεί και την αγαπούν σαν δική τους!

Έναν που κλέβει , είτε αλλοδαπός είναι ..είτε Έλληνας και γώ πρώτος θα τον κατακρίνω και αν βρεθεί στο δρόμο μου , ίσως και τον κυνηγήσω ... μα δεν μπορώ να διαπομπεύσω έναν άνθρωπο που πουλάει την πραμάτειά του και μάλιστα με τέτοιου είδους τρόπο...αλλοίμονο αν "πάρουμε" εμείς ως πολίτες τον νόμο στα χέρια μας και κάτω απο την έστω δίκαιη συναισθηματική μας φόρτιση προβαίνουμε σε ωμές διώξεις ... !

Αρμόδια είναι η πολιτεία για την επίλυση τέτοιου είδους θεμάτων και αν δεν έχουν άδεια παραμονής μπορεί κάλλιστα να τους απελάσει...έχει απόσταση το ένα απο το άλλο..τι θα γίνουμε δηλαδή ... τριτοκοσμική χώρα???


Δεν μπορούμε να αφήσουμε εσωτερικές φοβίες να μας χειραγωγήσουν και να μας κατευθύνουν ... αλλοίμονο ..αυτό θα μας οδηγούσε σε οπισθοδρόμηση και σε αποτελέσματα καθόλου ευχάριστα!

Υπάρχει λογικός τρόπος-τρόποι να διευθετούνται τέτοια θέματα και δεν μπορεί να αφήνονται στα "χέρια" ασυλλόγιστων ανθρώπων!

Αλλοίμονο αν με ακραίες συμπεριφορές λύναμε τις όποιες διαφορές μας...αυτό λέω..διαφωνείς???


soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 22:32:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μα δεν πουλάνε κλέβουν εκείνη την ώρα δεν μπορείς να το καταλάβεις πουλάνε κλεμμένα,δεν πληρώνουν φόρους,κλέβουν την δουλειά από τα μαγαζιά

και δυστυχώς οι αλλοδαποί που είναι εδώ είναι στην πλειοψηφία τους παράνομοι δυστυχώς σε αυτό έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης και το κράτος και οι πολίτες

quote:
Έναν που κλέβει , είτε αλλοδαπός είναι ..είτε Έλληνας και γώ πρώτος θα τον κατακρίνω και αν βρεθεί στο δρόμο μου , ίσως και τον κυνηγήσω ...

το ίδιο γίνετε και στο βίντεο που δείχνεις αυτοί έκλεβαν και οι άλλοι τους κυνήγησαν

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 22:38:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η ακραία συμπεριφορά ήταν να ανοίξουμε τα σύνορα για να μπουν μέσα ότι νάνε και όσοι νάνε
2.500.000 αλλοδαποί στην ελλαδα 1.500.000 έλληνες άνεργοι

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 23:35:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

μα δεν πουλάνε κλέβουν εκείνη την ώρα δεν μπορείς να το καταλάβεις πουλάνε κλεμμένα,δεν πληρώνουν φόρους,κλέβουν την δουλειά από τα μαγαζιά

και δυστυχώς οι αλλοδαποί που είναι εδώ είναι στην πλειοψηφία τους παράνομοι δυστυχώς σε αυτό έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης και το κράτος και οι πολίτες

quote:
Έναν που κλέβει , είτε αλλοδαπός είναι ..είτε Έλληνας και γώ πρώτος θα τον κατακρίνω και αν βρεθεί στο δρόμο μου , ίσως και τον κυνηγήσω ...

το ίδιο γίνετε και στο βίντεο που δείχνεις αυτοί έκλεβαν και οι άλλοι τους κυνήγησαν

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan Allen


Αρμόδιοι γι'αυτά τα θέματα δεν είμαστε εμείς ξανα-λέω , οι αρμόδιοι να ελέγξουν για την νομιμότητά τους είναι η αστυνομία και δεν μπορεί να αναλαμβάνουμε χρέη αστυνομικού...ούτε και δικαστή!

Αν είναι κλεμμένα ή οι ίδιοι νόμιμοι στην Ελλάδα , θα το κρίνουν-ελέγξουν οι αρμόδιες αρχές που έχουν την ευθύνη και δεν μπορεί ο κάθε ένας να εκτελεί χρέη αστυνομικού και δικαστή...τι στο καλό , θα γυρίσουμε στον Μεσσαίωνα ...όπου έκαιγαν ανθρώπους και τους διαπόμπευαν ρε σύ Άθεε..?

Ξέρεις τι σημαίνει όχλος...ρατσισμός και προκατάλλειψη..???

Να τους ελέγξουν οι έχοντες την ευθύνη και την αρμοδιότητα...δηλαδή δεν συμφωνείς???


soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 23:40:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
στις φυλακές το 40% είναι αλλοδαποί ενώ στο σύνολο του πληθυσμού είναι το 25%(επίσημα είναι το 10%)

έχουμε λοιπόν άριστο πράμα

σε σύνολο 12.000 φυλακισμένων το 40%,δηλαδή 4800 είναι αλλοδαποί αν το δούμε στο σύνολο του πληθυσμού έχουμε

έλληνες 10.000.000
φυλακισμένοι 7.200=0,0072


αλλοδαποί 2.500.000
φυλακισμένοι 4.800=0,2%


«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 10:47:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα φίλε μου ,χθές δεν άντεχα να σου κάνω παρέα και κοιμήθηκα..

Μου γνωστοποίησες διάφορα στοιχεία , μα δεν μου απάντησες στο ερώτημά μου..όχι ότι είσαι υποχρεωμένος..αλλοίμονο..!

Πίστεύεις ότι μπορούμε εμείς -ο καθένας μας- να υποκαταστήσουμε/ει τον νόμο και να αναλάβει δράση εναντίον όσων κρίνουμε ότι τελούν υπο παρανομία ???

Έχουμε το ηθικό δικαίωμα να διαπομπεύουμε ανθρώπους ... να τους ευτελίζουμε και να ξεφτιλίζουμε την προσωπικότητά τους???

Έχω την αίσθηση -εσύ θα μου πείς- ότι αρμόδια για την επίλυση αυτών των θεμάτων , είναι η πολιτεία και οι νόμοι...και προσωπικά ήμουν και θα είμαι απέναντι σε τέτοιου είδους μεθοδεύσεις και συμπεριφορές και προς τον οποιονδήποτε και αυτό διότι οι αρχές μου και η παιδεία μου αλλα και ο εν γένει ψυχισμός μου , δεν μπόρεσε ποτέ και δεν μπορεί να δικαιολογήσει τέτοιου είδους συμπεριφορές...

Αν η Ελλάδα δεν μπορεί να κρατήσει αυτούς τους ανθρώπους -είναι άνθρωποι με ψυχή και ανάγκες , όπως όλοι μας- ας φροντίσει με πολιτισμένο τρόπο και διαδικασίες για την ρύθμιση του θέματος...εν πάσει περιπτώσει δεν θα πώ εγώ τον/τους τρόπους διαχείρισης του θέματος , αλλα σε καμμιά περίπτωση δεν μπορούμε εμείς να υποκαταστήσουμε τον νόμο και μάλιστα με αυτόν τον τρόπο , που παραπέμπει ... άσε δεν θέλω να το πώ και προσβάλλει και τον πολιτισμό μας και τον Έλληνα..!

Θα κάνουμε εμείς τον αστυφύλακα φίλε μου .. μα είναι δυνατόν???


soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 11:35:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν οι νόμοι εφαρμοζόντουσαν τότε δεν θα είχαμε αυτές τις αντιδράσεις
αλλά δυστυχώς δεν λειτουργεί τίποτα και αναγκαστικά ο πολίτης αναγκάζεται να φτάσει σε αυτές τις καθόλου σωστές εφαρμογές
το πρόβλημα όμως δεν ξεκινά από τους αγανακτισμένους πολίτες που γιουχάρουν τους λωποδύτες το πρόβλημα είναι από την μη εφαρμογή των νόμων

κατέβα κάτω μεσημέρι και θα μπορέσεις να αγοράσεις τα πάντα από τα κλεφτρόνια που υπάρχουν σε κάθε γωνία,κινητά,γυαλιά,κάμερες,τα πάντα
υπάρχουν

αυτοί λοιπόν στο βίντεο δεν διαφέρουν σε τίποτα από τα κλεφτρόνια που πουλάνε την πραμάτεια τους

έχεις κατέβει βράδυ στο κέντρο να δεις τι γίνετε;
έχεις δει κοριτσάκια να είναι παρατεταγμένα και να παρακαλάν για να τις πάρεις για μια βίζιτα;
αυτά τα κορίτσια αυτό περίμεναν όταν ερχόντουσαν από την χώρα τους;
έκαναν χιλιάδες χιλιόμετρα μόνο και μόνο για να πουλάνε το κορμί τους;

είδες τα βίντεο με τα αλάνια που ορμάνε και παίρνουν τις τσάντες από τα αυτοκίνητα;

σου αρέσει έτσι όπως έχει γίνει το κέντρο;


«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 12:12:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

αν οι νόμοι εφαρμοζόντουσαν τότε δεν θα είχαμε αυτές τις αντιδράσεις
αλλά δυστυχώς δεν λειτουργεί τίποτα και αναγκαστικά ο πολίτης αναγκάζεται να φτάσει σε αυτές τις καθόλου σωστές εφαρμογές
το πρόβλημα όμως δεν ξεκινά από τους αγανακτισμένους πολίτες που γιουχάρουν τους λωποδύτες το πρόβλημα είναι από την μη εφαρμογή των νόμων

κατέβα κάτω μεσημέρι και θα μπορέσεις να αγοράσεις τα πάντα από τα κλεφτρόνια που υπάρχουν σε κάθε γωνία,κινητά,γυαλιά,κάμερες,τα πάντα
υπάρχουν

αυτοί λοιπόν στο βίντεο δεν διαφέρουν σε τίποτα από τα κλεφτρόνια που πουλάνε την πραμάτεια τους

έχεις κατέβει βράδυ στο κέντρο να δεις τι γίνετε;
έχεις δει κοριτσάκια να είναι παρατεταγμένα και να παρακαλάν για να τις πάρεις για μια βίζιτα;
αυτά τα κορίτσια αυτό περίμεναν όταν ερχόντουσαν από την χώρα τους;
έκαναν χιλιάδες χιλιόμετρα μόνο και μόνο για να πουλάνε το κορμί τους;

είδες τα βίντεο με τα αλάνια που ορμάνε και παίρνουν τις τσάντες από τα αυτοκίνητα;

σου αρέσει έτσι όπως έχει γίνει το κέντρο;


«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan Allen


Δεν θα διαφωνήσω καθόλου μαζί σου ως πρός τις αναφορές που κάνεις και αυτό διότι είναι πέρα για πέρα αλήθεια και γώ προσωπικά μια φορά που κατέβηκα Ομόνοια πρός την Πειραιώς αισθάνθηκα ως ξενος μέσα στην χώρα μου -κάπου Δραγατσανίου αν θυμάμαι καλά- και με τις εικόνες που είδα "αγριεύθηκα" ....ΑΛΛΑ...υπάρχει και το μεγάλο ΑΛΛΑ φίλε μου...

Όλα υτά που βλέπεις/ουμε καθημερινά προσωπικά θεωρώ ότι είναι καθρέπτης του Ελληνικού κράτους και της δομής αλλα και της λειτουργίας του και που σε άλλη περίπτωση -προφανώς- δεν θα υπήρχαν!

Επαναλαμβάνω ότι αυτούς τους ανθρώπους τους οδήγησε ως εδώ η μιζέρια και η εξαθλίωση και η ανάγκη τους να μπορέσουν να ζήσουν και προσωπικά δεν τους κατηγορώ γι'αυτό , ούτε και για το γεγονός ότι δεν έχουν την απαιτούμενη μόρφωση και παιδεία αποτέλεσμα της κοινωνικής κατάστασης που υπάρχει στην χώρα τους ..!

Πραγματικά τους λυπάμαι και μέσα απο τα μάτια τους , ορίζεται και καθρεπτίζεται η αναλγησία αλλα και η αδιαφορία όλης της οικουμένης που ενώ θα μπορούσε να δώσει ανθρώπινες λύσεις και να τις επιβάλλει προκειμένου αυτοί οι άνθρωποι να παραμείνουν στην χώρα τους και να εργασθούν εκεί...συντηρεί αλλα και φροντίζει να γιγαντώσει τα προβλήματα τους για ιδιοτελείς σκοπούς που όλοι γνωρίζουμε , στηρίζοντας αλλα και τοποθετώντας μαϊντανούς και πρακτόρους στην θέση των κυβερνώντων..!

Αυτό που βλέπουμε φίλε μου αυτή την στιγμή , είναι μια ιδέα και μόνο του τι θα επακολουθήσει τα επόμενα χρόνια , όπου προβλέπεται ότι την Ευρώπη θα την σαρώσει κύμμα μετανάστευσης απο χώρες της Ασίας και της Αφρικής και όχι μόνον!


Χρειάζονται πολιτικές και όχι διώξεις , χρειάζεται πολιτική βούληση και σχεδιασμός προκειμένου να αντιμετωπισθούν έκρυθμες καταστάσεις και οι οποίες μπορεί να ξεπεράσουν και μας τους ιδίους...δεν μπορούμε να κλείνουμε τα ματια και να "χώνουμε" κάτω απο το χαλί όλα όσα δεν μπορούμε να χειρισθούμε ή ακόμα φοβόμαστε να χειρισθούμε!

Η πολιτεία αλλα και όλη η Ευρώπη ας αναλογισθεί τις ευθύνες της έναντι των λαών της και να "δεί" το θέμα ως κατεξεχόντως ιδιαίτερο και υπο όρους επικίνδυνο!

Μην ξεχνάμε ότι ο άνθρωπος είναι "ζώον" και μάλιστα το χειρότερο αρπακτικό , απλά υπολανθάνουν κάποιες ιδιότητές του και υπο τις κατάλληλες προϋποθέσεις ενεργοποιούνται και αποκτούν ψυχή και αν αυτή η ψυχή ομαδοποιηθεί συγκροτεί μια αιμοσταγή ορδή δολοφόνων με συνέπειες απρόβλεπτες και οδυνηρές και τα παραδείγματα ανα τον κόσμο πάμπολλα φίλε μου!

Ακόμα και στους συμπατριωτες μας που είδα στο βίντεο , πολύ φοβάμαι ότι τους κυριάρχησε αυτή η ψυχή...γνώμη μου είναι ότι θα πρέπει να πρυτανεύσει η λογική καινα αντιμετωπισθεί το θέμα -είναι όντως θέμα- με στρατηγική και συνέπεια!

Η πολιτεία έχει βαρύτατες ευθύνες !!!


soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 14:34:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επαναλαμβάνω ότι αυτούς τους ανθρώπους τους οδήγησε ως εδώ η μιζέρια και η εξαθλίωση και η ανάγκη τους να μπορέσουν να ζήσουν και προσωπικά δεν τους κατηγορώ γι'αυτό , ούτε και για το γεγονός ότι δεν έχουν την απαιτούμενη μόρφωση και παιδεία αποτέλεσμα της κοινωνικής κατάστασης που υπάρχει στην χώρα τους ..!

κανείς δεν τους κατηγορεί που προσπαθούν να ζήσουν μια καλύτερη ζωή,το ότι κλέβουν είναι το πρόβλημα εκτός και αν λόγο του ότι είναι αλλοδαποί παίρνουν ελευθέρας σε όποια παραβατική συμπεριφορά για να μην χαρακτηριστούμε ρατσιστές


quote:
Πραγματικά τους λυπάμαι και μέσα απο τα μάτια τους , ορίζεται και καθρεπτίζεται η αναλγησία αλλα και η αδιαφορία όλης της οικουμένης που ενώ θα μπορούσε να δώσει ανθρώπινες λύσεις και να τις επιβάλλει προκειμένου αυτοί οι άνθρωποι να παραμείνουν στην χώρα τους και να εργασθούν εκεί...συντηρεί αλλα και φροντίζει να γιγαντώσει τα προβλήματα τους για ιδιοτελείς σκοπούς που όλοι γνωρίζουμε , στηρίζοντας αλλα και τοποθετώντας μαϊντανούς και πρακτόρους στην θέση των κυβερνώντων..!

συμφωνώ αλλά για ποιον λόγο να ανεχτώ εγώ την όποια παραβατική συμπεριφορά τους και να πεινάσω και εγώ και τα παιδιά μου;

γιατί να χάσω την εργασία μου;(όταν τα λαμόγια που φωνάζουν υπέρ των "κακόμοιρων"λαθρομεταναστών τους προσλαμβάνουν με μισό μεροκάματο και χωρίς ένσημα)
γιατί να κλείσω το μαγαζί μου;(όταν έξω από αυτό πουλάνε οι λαθρομετανάστες χωρίς άδεια μικροπωλητού κλεμμένα είδη)

γιατί να κινδυνεύει η κόρη μου,η γυναικά μου,η αδερφή μου όταν περνάει από τα στενά που έχουν καταλάβει οι λαθρομετανάστες;

γιατί να μένω στο ράντσο όταν το κρεβάτι που έχω πληρώσει με τις εισφορές μου καταλαμβάνεται από λαθρομετανάστη που έβγαλε με πουστιά πράσινη κάρτα και δεν έχει πληρώσει ούτε ένα ένσημο;


όταν και αν λυθεί το πρόβλημα της λαθρομετανάστευσης και όταν οι αλλοδαποί δεν προστατεύονται από τους κουλτουριάρηδες φωνάζοντας σε όλους όσους ζητούν τα αυτονόητα (να εφαρμοστεί ο νόμος και να συλληφθούν οι παράνομοι να απελαθούν οι παράνομοι και τα κακοποιά στοιχειά) ότι είναι ρατσιστές τότε θα πάψουν και αυτά τα φαινόμενα

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan Allen

Edited by - αθεος on 26/05/2010 14:35:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 15:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταλαβαίνω την δίκαιη οργή σου και θα ήθελα να σου πώ , ότι προσωπικά δεν είμαι ψευτο-κουλτουριάρης αλλα έχω την δική μου νοο-τροπία και σκέψη...

Απλά είμαι υπέρμαχος της δράσης και όχι της αντί-δρασης.......είμαι υπέρμαχος των λύσεων και όχι των "ματζουνιών-παυσιπόνων" και κείνο που λέω είναι ότι δεν θα εκτεθώ εγώ και ολόκληρη η Ελληνική κοινωνία προβαίνοντας σε τέτοιου είδους συμπεριφορών και που δεν δίνουν λύσεις μόνιμες και σταθερές!

Ας αφυπνισθεί η Ελληνική κοινωνία και να "υποχρεωθεί" η πολιτεία , δίνοντας λύσεις ώριμες και με νηφαλιότητα..λύσεις που να έχουν υπ'οψιν τους τον άνθρωπο και ότι διακυβεύεται ως αξία και περιεχόμενο!

Τους κυνήγησαν...και τι έγινε ρε φίλε μου...πήγαν παρα-πέρα και την επομένη ημέρα θαρρείς ότι δεν ήσαν ξανά εκεί???

Ειλικρινά φοβάμαι ότι όσο η πολιτεία παραμένει απαθής και αδρανής , θα συμβούν πολύ-πολύ χειρότερα και πολύ φοβάμαι ότι κάποιοι θα χρησιμοποιήσουν απεργίες εργαζομένων-φοιτητών κλπ...για να ξεσπάσουν την οργή τους..!

Υπάρχουν πολλά στραβά και πολλά λάθη φίλε μου...δεν λύνεται το θέμα-πρόβλημα με πογκρόμ-διώξεων...χρειάζονται πολιτικές και βούληση!

Αν πάρουμε την υπόθεση στα χέρια μας και μας χειραγωγήσει το συναίσθημα δεν θα έχουμε καλά αποτελέσματα!


soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 16:16:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το 97% του ελληνικού λαού είναι άχρηστο να κάνει ορθή πολίτικη σκέψη και αυτό φαίνεται γιατί τόσο είναι το ποσοστό που παίρνουν τα 300 λαμόγια που είναι στην βουλή μέσα σε αυτό το ποσοστό είναι και αυτοί που είναι τόσο ηλίθιοι που δεν ψηφίζουν γιατί νομίζουν ότι έτσι στέλνουν ένα μήνυμα

αν όλοι τους κυνηγούσαν θα είχαν προ καιρού πάει στα τσακίδια όσο όμως τους ανεχόμαστε τόσο θα κάνουν ότι γουστάρουν και προτιμώ να με πουν ρατσιστή και ότι άλλη βλακεία σοφιστούν να με βαφτίσουν οι ψευτοκουλτουρίαριδες παρά να είναι η χώρα μου σε αυτό το χάλι

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 16:51:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

το 97% του ελληνικού λαού είναι άχρηστο να κάνει ορθή πολίτικη σκέψη και αυτό φαίνεται γιατί τόσο είναι το ποσοστό που παίρνουν τα 300 λαμόγια που είναι στην βουλή μέσα σε αυτό το ποσοστό είναι και αυτοί που είναι τόσο ηλίθιοι που δεν ψηφίζουν γιατί νομίζουν ότι έτσι στέλνουν ένα μήνυμα

αν όλοι τους κυνηγούσαν θα είχαν προ καιρού πάει στα τσακίδια όσο όμως τους ανεχόμαστε τόσο θα κάνουν ότι γουστάρουν και προτιμώ να με πουν ρατσιστή και ότι άλλη βλακεία σοφιστούν να με βαφτίσουν οι ψευτοκουλτουρίαριδες παρά να είναι η χώρα μου σε αυτό το χάλι

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan Allen


Α!!! ρε Άθεε...είσαι πολύ οργισμένος και ασφαλώς έχεις τους λόγους σου και το δίκιό σου...ειλικρινά δεν είναι η Ελλάδα που θα θέλαμε και που δικαιούνται οι επόμενες γενεές , ουσιαστικά συμφωνούμε σε αρκετά...απλά διαφέρει ο τρόπος με τον οποίο ο καθένας μας προσεγγίζει το θέμα και οι λύσεις που προτείνει ο καθένας μας!


soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 18:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Α!!! ρε Άθεε...είσαι πολύ οργισμένος και ασφαλώς έχεις τους λόγους σου και το δίκιό σου...ειλικρινά δεν είναι η Ελλάδα που θα θέλαμε και που δικαιούνται οι επόμενες γενεές , ουσιαστικά συμφωνούμε σε αρκετά...απλά διαφέρει ο τρόπος με τον οποίο ο καθένας μας προσεγγίζει το θέμα και οι λύσεις που προτείνει ο καθένας μας!

είδα τα αποτελέσματα της λύσης που προτείνεις,εδώ και 20 χρόνια από το 90 που άνοιξαν τα σύνορα είδα πως φέρεται η πολιτεία στους λαθρομετανάστες και στους εισαγόμενους λωποδύτες παντός φύσεως τώρα ήρθε η ώρα να πάρουμε τις τύχες μας στα χέρια μας

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 18:40:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θέλω να μου απαντήσεις με το χέρι στην καρδιά
αν στο βίντεο που έβαλες οι διωκόμενοι ήταν έλληνες λαμόγια και όχι αλλοδαποί λαμόγια θα ήσουν υπέρ των διωκόμενων(όπως είσαι τώρα) ή των διωκτών;

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 19:02:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οταν ο ιμπραημ εφαγε τις μαπες του απο τους μανιατες,αποφασισε να φερει καραβιες αποικων για να ξεκληριστουν οι ελληνες.Μετα απο 200 χρονια το ονειρο του γινεται πραγματικοτητα.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 21:46:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κανένας άνθρωπος δέν γεννιέται κακός και κανένας δέν είναι κακός στην ουσία του.Οι λαθρομετανάστες και οι μετανάστες,είναι άνθρωποι απελπισμένοι.Πάνω στην απελπισία τους,αναγκάζονται να κάνουν διάφορα για να επιζήσουν,είναι απόλυτα λογικό.Οι συνθήκες τους οδηγούν εκεί,καλό είναι να μήν τους κρίνουμε.Αυτοί όμως που δέν είναι λογικό να συμπεριφέρονται άσχημα,είναι οι Ελληναράδες.Είναι ντροπή. Υπάρχει τόσο μίσος σε αυτούς τους "ανθρώπους",δέν μπορώ να το καταλάβω,πώς είναι δυνατόν να είναι τόσο φανατικοί με την "πατρίδα".Οι "ελληναράδες" είναι ο πραγματικός καρκίνος αυτής της χώρας.

Edited by - strangerz2 on 26/05/2010 21:47:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 22:29:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

θέλω να μου απαντήσεις με το χέρι στην καρδιά
αν στο βίντεο που έβαλες οι διωκόμενοι ήταν έλληνες λαμόγια και όχι αλλοδαποί λαμόγια θα ήσουν υπέρ των διωκόμενων(όπως είσαι τώρα) ή των διωκτών;

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan Allen


Με το χέρι στην καρδιά θα σου απαντήσω και ότι λέει ο καθένας τον δεσμεύει...

Ήμουν...είμαι και θα είμαι πάντα υπέρ των διωκομένων και μάλιστα κατά των χυδαίων και τραμπούκων ανθρώπων και αυτό διότι δεν χρειάζεται κανένα ιδιαίτερο ταλέντο και καλλιέργεια για να το κάνεις κανείς...απλά βρίζεις..πετάς καμμιά καρέκλα και γενικά πολύ "αντριλίκι"....και έχω παίξει ξύλο -λυπάμαι που το λέω- γι'αυτό το λόγο...δεν ανέχομαι τον εξευτελισμό των ανθρώπων και μάλιστα ανθρώπων που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα..!

Ο άνθρωπος δεν γεννιέται άνθρωπος ... γίνεται άνθρωπος με την συμπεριφορά του!!!

Καλώς ή κακώς αυτός είμαι..!


soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 22:36:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oσο αγοραζουμε πραγματα απο τετοιους πλανωδιους και πηγαινουμε σε πορνες απο τετοιες χωρες,ειναι σαν να λεμε σε καποιους συνεχιστε να προωθειται την παιδικη και οχι μονο εξαθλιωση στον τριτο κοσμο.Ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 22:53:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Oσο αγοραζουμε πραγματα απο τετοιους πλανωδιους και πηγαινουμε σε πορνες απο τετοιες χωρες,ειναι σαν να λεμε σε καποιους συνεχιστε να προωθειται την παιδικη και οχι μονο εξαθλιωση στον τριτο κοσμο.Ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε

ακριβώς

quote:
Με το χέρι στην καρδιά θα σου απαντήσω και ότι λέει ο καθένας τον δεσμεύει...

Ήμουν...είμαι και θα είμαι πάντα υπέρ των διωκομένων και μάλιστα κατά των χυδαίων και τραμπούκων ανθρώπων και αυτό διότι δεν χρειάζεται κανένα ιδιαίτερο ταλέντο και καλλιέργεια για να το κάνεις κανείς...απλά βρίζεις..πετάς καμμιά καρέκλα και γενικά πολύ "αντριλίκι"....και έχω παίξει ξύλο -λυπάμαι που το λέω- γι'αυτό το λόγο...δεν ανέχομαι τον εξευτελισμό των ανθρώπων και μάλιστα ανθρώπων που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα..!


ενδιαφέρον την στιγμή λοιπόν που εγώ με δυο τρεις άλλους τρομοκρατώ και κλέβω μεμονωμένα άτομα είσαι με τα άτομα που ληστεύω όταν όμως μαζευτεί πλήθος και με καταδιώξει για τις πράξεις μου τοτε εισαι μαζί μου

quote:
Κανένας άνθρωπος δέν γεννιέται κακός και κανένας δέν είναι κακός στην ουσία του.Οι λαθρομετανάστες και οι μετανάστες,είναι άνθρωποι απελπισμένοι.Πάνω στην απελπισία τους,αναγκάζονται να κάνουν διάφορα για να επιζήσουν,είναι απόλυτα λογικό.Οι συνθήκες τους οδηγούν εκεί,καλό είναι να μήν τους κρίνουμε.

σοβαρά;
οι γονείς μου έζησαν 8 χρόνια στο εξωτερικό αλλά δεν έκλεψαν εργάστηκαν εκεί,εγώ έζησα 5 χρόνια στο εξωτερικό άλλα δεν έκλεψα ούτε βγήκα στα φανάρια να ζητιανέψω ούτε με πούλησε ο πατέρας μου σε κανέναν ανώμαλο για να κάνει το κέφι του
παράξενο έτσι αλλά και η αδερφή του πατέρα μου με την οικογένεια της έζησε πολλά χρονιά στο εξωτερικό και ο αδερφός του πάτερα μου με την δική του οικογένεια και 2 ξαδέρφια μου παραμένουν στο εξωτερικό,όλοι αυτοί λοιπόν εργάζονταν και όσοι έχουν μείνει εκεί συνεχίζουν να εργάζονται ούτε κλέβουν ούτε παραβατούν αλλά σέβονται τους νομούς των κρατών που τους φιλοξενούν

quote:
Αυτοί όμως που δέν είναι λογικό να συμπεριφέρονται άσχημα,είναι οι Ελληναράδες.Είναι ντροπή. Υπάρχει τόσο μίσος σε αυτούς τους "ανθρώπους",δέν μπορώ να το καταλάβω,πώς είναι δυνατόν να είναι τόσο φανατικοί με την "πατρίδα".Οι "ελληναράδες" είναι ο πραγματικός καρκίνος αυτής της χώρας.

αν καταλάβεις τι είναι πατρίδα τότε θα καταλάβεις πόσο χαζά είναι αυτά που λες

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 22:59:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σοβαρά;
οι γονείς μου έζησαν 8 χρόνια στο εξωτερικό αλλά δεν έκλεψαν εργάστηκαν εκεί,εγώ έζησα 5 χρόνια στο εξωτερικό άλλα δεν έκλεψα ούτε βγήκα στα φανάρια να ζητιανέψω ούτε με πούλησε ο πατέρας μου σε κανέναν ανώμαλο για να κάνει το κέφι του
παράξενο έτσι αλλά και η αδερφή του πατέρα μου με την οικογένεια της έζησε πολλά χρονιά στο εξωτερικό και ο αδερφός του πάτερα μου με την δική του οικογένεια και 2 ξαδέρφια μου παραμένουν στο εξωτερικό,όλοι αυτοί λοιπόν εργάζονταν και όσοι έχουν μείνει εκεί συνεχίζουν να εργάζονται ούτε κλέβουν ούτε παραβατούν αλλά σέβονται τους νομούς των κρατών που τους φιλοξενούν

Το ίδιο συμβαίνει και εδώ στην Ελλάδα,υπάρχουν πολλοί ξένοι που ζούν αξιοπρεπώς,παρότι δέν τους αντιμετωπίζουν το ίδιο και μερικούς τους εκμεταλεύνται οι λεβέντες σου οι "ελληνες".

quote:
αν καταλάβεις τι είναι πατρίδα τότε θα καταλάβεις πόσο χαζά είναι αυτά που λες

Αγαπώ την Ελλάδα,αλλλά δέν την βάζω πάνω απο ανθρώπους,αν είναι δυνατόν.Μας έχει τυφλώσει ο φανατισμός.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 23:08:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πες μας τωρα οτι το προβλημα της ελλαδος ειναι οτι ειμαστε ρατσιστες,να μας στειλεις....

Την ελλαδα θα την βαζεις οχι μονο πανω απο ανθρωπους αλλα και απο τη θρησκεια και τον ιδιο σου τον εαυτο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 23:18:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πες μας τωρα οτι το προβλημα της ελλαδος ειναι οτι ειμαστε ρατσιστες,να μας στειλεις....

Μιλάω για τους Ελληναράδες,όχι για όλους.


quote:
Την ελλαδα θα την βαζεις οχι μονο πανω απο ανθρωπους αλλα και απο τη θρησκεια και τον ιδιο σου τον εαυτο....

Γιατί να το κάνω αυτό? Μόνο ένας φανατικός έχει τέτοιες άρρωστες απόψεις.Δέν είμαι άρρωστος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy