ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ελληνο-φρένεια...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2010, 21:12:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο οτι βλέπω,είναι σπάνιοι οι άνθρωποι σαν τον kardasian,αλλά υπάρχουν.

Ενας στους 100.000 "έλληνες"(σε εισαγωγικά γιατί ΔΕΝ υπάρχει κάτι τέτοιο) έχει σωστή στάση απέναντι στην "πατρίδα".

Μερικές φορές η πλύση εγκεφάλου δέν πιάνει σε κάποιους ανθρώπους γιατί είναι ξεχωριστοί.

Ενώ μερικοί άλλοι,προσπαθούν μέσα απο στυλάτα επιχειρήματα και "κομψές" λέξεις να αποδείξουν οτι το μαύρο είναι άσπρο,και μερικοί άλλοι με το μόνο όπλο που έχουν,την καφρίλα τους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2010, 21:15:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απο οτι βλέπω,είναι σπάνιοι οι άνθρωποι σαν τον kardasian,αλλά υπάρχουν.

Ενας στους 100.000 "έλληνες"(


και ένας εσύ 2 άντε με το καλό να τριτώσετε

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2010, 23:33:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Απο οτι βλέπω,είναι σπάνιοι οι άνθρωποι σαν τον kardasian,αλλά υπάρχουν.

Ενας στους 100.000 "έλληνες"(σε εισαγωγικά γιατί ΔΕΝ υπάρχει κάτι τέτοιο) έχει σωστή στάση απέναντι στην "πατρίδα".

Μερικές φορές η πλύση εγκεφάλου δέν πιάνει σε κάποιους ανθρώπους γιατί είναι ξεχωριστοί.

Ενώ μερικοί άλλοι,προσπαθούν μέσα απο στυλάτα επιχειρήματα και "κομψές" λέξεις να αποδείξουν οτι το μαύρο είναι άσπρο,και μερικοί άλλοι με το μόνο όπλο που έχουν,την καφρίλα τους.



Αν η "καφρίλα" φιλε μου δεν οριζεται απο τους ανθρώπους που αποστερούνται επιχειρημάτων και προβαίνουν σε κατηγοριοποιήσεις συνανθρώπων τους...τότε δύο πράματα μπορεί να συμβαίνουν...

Ή ως καφρίλα εννοούν την ικανότητα των άλλων να τους αποδεικνύουν τις λάθος εντυπώσεις τους...

Ή .... η καφρίλα , βλέπει παντού καφρίλα μιας και αναγνωρίζεται-εκ των έσω- και μετέπειτα φαντασιώνεται και "καμαρώνει" ...!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 01:12:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν η "καφρίλα" φιλε μου δεν οριζεται απο τους ανθρώπους που αποστερούνται επιχειρημάτων και προβαίνουν σε κατηγοριοποιήσεις συνανθρώπων τους...τότε δύο πράματα μπορεί να συμβαίνουν...

Ή ως καφρίλα εννοούν την ικανότητα των άλλων να τους αποδεικνύουν τις λάθος εντυπώσεις τους...

Ή .... η καφρίλα , βλέπει παντού καφρίλα μιας και αναγνωρίζεται-εκ των έσω- και μετέπειτα φαντασιώνεται και "καμαρώνει" ...!


ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 14:46:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ή .... η καφρίλα , βλέπει παντού καφρίλα μιας και αναγνωρίζεται-εκ των έσω- και μετέπειτα φαντασιώνεται και "καμαρώνει" ...!

Δηλαδή εσύ,όταν βλέπεις την καφρίλα γύρω σου,τί σημαίνει οτι είσαι και εσύ κάφρος?

Βλέπω μια αδικαιολόγητη επίθεση απο μέρους σου,μιας και δέν σε πρόσβαλα.Αυτό τώρα ξέρεις τι δείχνει...

Edited by - strangerz2 on 06/06/2010 15:01:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 19:21:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[quote]Ή .... η καφρίλα , βλέπει παντού καφρίλα μιας και αναγνωρίζεται-εκ των έσω- και μετέπειτα φαντασιώνεται και "καμαρώνει" ...! [/quote


Δηλαδή εσύ,όταν βλέπεις την καφρίλα γύρω σου,τί σημαίνει οτι είσαι και εσύ κάφρος?

Βλέπω μια αδικαιολόγητη επίθεση απο μέρους σου,μιας και δέν σε πρόσβαλα.Αυτό τώρα ξέρεις τι δείχνει...

Edited by - strangerz2 on 06/06/2010 15:01:30


Προσωπικά δεν αποκάλεσα κανέναν Κάφρο...

Εκείνο που θέλω να πώ και το έχω πάμπολλες φορές ξαναπεί , είναι ότι θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί στις διατυπώσεις μας...και ιδιαίτερα στις κρίσεις μας....μπορώ να ακούσω κάθε επιχειρημά σου φίλε μου..όχι όμως την κρίση σου-ξέρεις τι εννοώ- , ασχέτως αν απευθύνεται ή όχι προς το πρόσωπό μου..!

Θα ήθελα να μην σταθούμε "εκεί" πλέον και να πάμε πάρα-κάτω...!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 06/06/2010 19:24:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 21:22:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
strangerz2 λές...
quote:
Δηλαδή εσύ,όταν βλέπεις την καφρίλα γύρω σου,τί σημαίνει οτι είσαι και εσύ κάφρος?


ενώ λίγο πιο πάνω έχεις πεί...

quote:
Ενώ μερικοί άλλοι,προσπαθούν μέσα απο στυλάτα επιχειρήματα και "κομψές" λέξεις να αποδείξουν οτι το μαύρο είναι άσπρο,και μερικοί άλλοι με το μόνο όπλο που έχουν,την καφρίλα τους.

Να συμπεράνω λοιπόν πως κρίνεις οτι αυτοί οι αλλοι που προσπαθούν κλπ λπ το μόνο όπλο που έχουν είναι η καφρίλα τους.
Δηλαδή είναι κάφροι.
Είναι κάφροι λοιπόν επειδή λένε το μαύρο άσπρο σύμφωνα με την δική σου υποκειμενική αντίληψη.
Με λίγα λόγια τους λές κάφρους.
Επειδή ομως και αυτοί αντιλαμβάνονται οτι λές εσύ το μαύρο άσπρο.. σίγουρα και αυτοί θα σε θεωρούν κάφρο..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 21:25:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επειδή ομως και αυτοί αντιλαμβάνονται οτι λές εσύ το μαύρο άσπρο.. σίγουρα και αυτοί θα σε θεωρούν κάφρο..

Και ποιός είναι κάφρος ρε φίλε,αυτός που υποστηρίζει οτι όλα είναι ένα,ή αυτός που γουστάρει την πατρίδα του και την βάζει πάνω απο ανθρώπους?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 21:30:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και οι δύο
Απο τη στιγμή που αμφότεροι θεωρούν οτι το άσπρο είναι μαύρο

Εγώ μια διαπίστωση έκανα σύμφωνα με αυτά που είπεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 12:22:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Επειδή ομως και αυτοί αντιλαμβάνονται οτι λές εσύ το μαύρο άσπρο.. σίγουρα και αυτοί θα σε θεωρούν κάφρο..

Και ποιός είναι κάφρος ρε φίλε,αυτός που υποστηρίζει οτι όλα είναι ένα,ή αυτός που γουστάρει την πατρίδα του και την βάζει πάνω απο ανθρώπους?



Το γεγονός ότι ο κάθε άνθρωπος έχει την απόψή του -αυτήν που έχει..δεν έχει σηαμασία..- τον καθιστά "Κάφρο" ?

.... προσωπικά βρίσκω πολλές θέσεις να κατατατίθενται με τις οποίες δεν συμφωνώ καθόλου...!!!

Δηλαδή , οι αντίστοιχοι άνθρωποι που εμφορούνται απο αυτές τις ιδέες...αυτοματικά είναι κάφροι?

Τότε αν είναι έστι , όλοι μας είμαστε "Κάφροι"...αλλα δεν είναι έτσι Stranger..!

Μην τήν συνεχίσουμε όμως άλλο αυτήν την συζήτηση..ας πάμε παρακατω..!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 12:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μην τήν συνεχίσουμε όμως άλλο αυτήν την συζήτηση..ας πάμε παρακατω..!

Δέν υπάρχει λόγος να πάμε παρακάτω,ξέρω όλες τις απαντήσεις σου,έχω διαβάσει το γενικό περιεχόμενο της προσωπικότητάς σου,ότι και να σου πώ δέν έχει νόημα για σένα.

Δέν έχει σημασία πόσο μορφωμένος είσαι,πόσα πανεπιστήμια έχεις τελειώσει,ή πόσα βιβλία ψυχολογίας έχεις διαβάσει (και εδώ που τα λέμε,αυτά αναπαράγεις στην ουσία,δέν έχεις κάτι δικό σου να πείς,όλα όσα λές στηρίζονται σε δανεικές γνώσεις απο βιβλία),το γεγονός οτι και εσύ φοράς παρωπίδες και βάζεις μια ιδέα ποιό πάνω απο τον άνθρωπο,τα λέει όλα.Όλα τα άλλα είναι λόγια και μόνο λόγια,που τονίζουν το εγώ σου και σε κάνουν ποιό αρεστό εδω μέσα.Είναι επειδή το έχεις ανάγκη.Δοκίμασες ποτέ να κάνεις ψυχανάλυση στον εαυτό σου?

Αυτή είναι η άποψή μου,χωρίς ίχνος ειρωνίας ή επίθεσης.Δέν με ενδιαφέρει κιόλας,άμα με ενδιέφερε εξάλου,θα προσπαθούσα και εγώ να γίνω αρεστός.

Edited by - strangerz2 on 07/06/2010 12:39:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 17:39:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Μην τήν συνεχίσουμε όμως άλλο αυτήν την συζήτηση..ας πάμε παρακατω..!

Δέν υπάρχει λόγος να πάμε παρακάτω,ξέρω όλες τις απαντήσεις σου,έχω διαβάσει το γενικό περιεχόμενο της προσωπικότητάς σου,ότι και να σου πώ δέν έχει νόημα για σένα.

Δέν έχει σημασία πόσο μορφωμένος είσαι,πόσα πανεπιστήμια έχεις τελειώσει,ή πόσα βιβλία ψυχολογίας έχεις διαβάσει (και εδώ που τα λέμε,αυτά αναπαράγεις στην ουσία,δέν έχεις κάτι δικό σου να πείς,όλα όσα λές στηρίζονται σε δανεικές γνώσεις απο βιβλία),το γεγονός οτι και εσύ φοράς παρωπίδες και βάζεις μια ιδέα ποιό πάνω απο τον άνθρωπο,τα λέει όλα.Όλα τα άλλα είναι λόγια και μόνο λόγια,που τονίζουν το εγώ σου και σε κάνουν ποιό αρεστό εδω μέσα.Είναι επειδή το έχεις ανάγκη.Δοκίμασες ποτέ να κάνεις ψυχανάλυση στον εαυτό σου?

Αυτή είναι η άποψή μου,χωρίς ίχνος ειρωνίας ή επίθεσης.Δέν με ενδιαφέρει κιόλας,άμα με ενδιέφερε εξάλου,θα προσπαθούσα και εγώ να γίνω αρεστός.

Edited by - strangerz2 on 07/06/2010 12:39:13



το όλο ποίημα που λες μου θυμίζει υπνωτισμένο ανθρωπάκι

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 17:53:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eμενα μου θυμιζει κουρδισμενο αριστεριστακι-σκοταδιστακι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 18:48:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Eμενα μου θυμιζει κουρδισμενο αριστεριστακι-σκοταδιστακι.

και πάντα με δεξιά τσέπη

μια εποχή που λες εργαζόμουν σε ένα άτομο που το έπαιζε αριστερός ψήφιζε κκε αλλά είχε bmw και ζούσε χλιδάτη ζωή (από εμένα καθόλου κατακριτέο το να ζεις μέσα στην χλιδή και να ταΐζεις τον σκύλο σου με φιλέτο αλλά ρε μεγάλε μην μου το παίζεις αριστερός)

σε μια συζήτηση μου το έπαιζε πάλι αριστερός και του λέω εγώ

στο τέλος του χρόνου μοιράζεις τα κέρδη σου με τους υπαλλήλους σου;

όχι μου απαντά

τότε σκατά αριστερός είσαι ρε μεγάλε
ήταν η απάντηση μου

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 19:26:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλάκωσαν και τα ζόμπι του συστήματος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 19:37:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πλάκωσαν και τα ζόμπι του συστήματος.

ζόμπι από όσο ξέρω είναι ένα νεκρό άτομο που ζει εις βάρος της κοινωνίας βιαιοπραγεί με μόνο σκοπό να κατασπαράξει τις σάρκες ανθρώπων κάτι σαν και τους αναρχικούς και τα λαμόγια που ζουν παρασιτικά σε κάθε σύστημα

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 19:54:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αθεε,μια παλιοτερη μου απαντηση στον εαρινο.....


3ον.Ως ψευτοκουλτουριαρηδες φιλε μου,οριζω την πιο σιχαμενη νεοελληνικη ταξη.Τους αριστερους,η μαλλον αριστεριστες,με δεξια τσεπη.Ειναι ψευτο γιατι ακριβως αυτα που λενε με αυτα που κανουν ,απεχουν ετη φωτος.Ανταλαξαν το οποιο προτερημα τους με εκατομμυρια ευρω,αποθεωνοντας το καπιταλιστικο συστημα που δηθεν πολεμανε.Ολοι αυτοι φιλε μου αν το παρατηρησεις,ειναι και οι μεγαλυτεροι κυνηγοι της εκκλησιας...Στην ουσια δηλαδη,μας εχουν βαλει στη μεση,οι εκατομμυριουχοι εκκλησιαστικοι,με τους εκατομμυριουους αριστεριστες και μας πουλανε το παραμυθι τους.....Φυσικα για να μπει το χερι στη τζεπη,ουτε λογος......μονο παραμυθιασμα και ευκολογια....

--------------------------------------------------------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 20:05:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
3ον.Ως ψευτοκουλτουριαρηδες φιλε μου,οριζω την πιο σιχαμενη νεοελληνικη ταξη.Τους αριστερους,η μαλλον αριστεριστες,με δεξια τσεπη.Ειναι ψευτο γιατι ακριβως αυτα που λενε με αυτα που κανουν ,απεχουν ετη φωτος.Ανταλαξαν το οποιο προτερημα τους με εκατομμυρια ευρω,αποθεωνοντας το καπιταλιστικο συστημα που δηθεν πολεμανε.Ολοι αυτοι φιλε μου αν το παρατηρησεις,ειναι και οι μεγαλυτεροι κυνηγοι της εκκλησιας...Στην ουσια δηλαδη,μας εχουν βαλει στη μεση,οι εκατομμυριουχοι εκκλησιαστικοι,με τους εκατομμυριουους αριστεριστες και μας πουλανε το παραμυθι τους.....Φυσικα για να μπει το χερι στη τζεπη,ουτε λογος......μονο παραμυθιασμα και ευκολογια....

Καλά κρασιά.

quote:
ζόμπι από όσο ξέρω είναι ένα νεκρό άτομο που ζει εις βάρος της κοινωνίας βιαιοπραγεί με μόνο σκοπό να κατασπαράξει τις σάρκες ανθρώπων κάτι σαν και τους αναρχικούς και τα λαμόγια που ζουν παρασιτικά σε κάθε σύστημα

Ζόμπι είναι αυτός που δέν ξέρει ποιός είναι.Αυτός που κάνει ό,τι του πούν οι άλλοι,αυτός που πιστεύει ατο σύστημα,αυτός που είναι ουσιαστικά τυφλός.

Για πές μου,ποιό είναι το νόημα της ζωής σου? Απάντησε σε αυτό και θα σου αποδείξω οτι είσαι ζόμπι και ανθρωπάκι μαζί.

Edited by - strangerz2 on 07/06/2010 20:06:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 20:22:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ζόμπι είναι αυτός που δέν ξέρει ποιός είναι.Αυτός που κάνει ό,τι του πούν οι άλλοι,αυτός που πιστεύει ατο σύστημα,αυτός που είναι ουσιαστικά τυφλός.

πάλι φωτογραφίζεις τους αναρχικούς,που όλοι μαζί σαν ορδή πάνε και σπάνε,καταστρέφουν κάνουν ότι τους πουν οι αρχηγοί τους έχουν και διάφορα σύμβολα που γίνονται με τα χέρια ή κάποιες συγκεκριμένες φράσεις που φωνάζουν για να ακολουθούν τους αρχηγούς κατά την διάρκεια της εκάστοτε πορείας τυφλοί λοιπόν ακολουθούν τις παρλαπίπες που τους λένε χωρις να μπορούν να θέσουν λογικά ερωτήματα όπως

πως είναι δυνατόν να εχουν αρχηγούς αυτοί που αποκαλούνται αναρχικοί;

πως είναι δυνατόν να λένε ότι είναι ενάντια στους νόμους αλλά να έχουν δικούς τους νομούς;

πως είναι δυνατόν να λένε ότι είναι ενάντια στην απολυταρχία αλλά να είναι οι ίδιοι απολυταρχικοί και να μην επιτρέπουν να ακουστεί η αντίθετη άποψη στις συγκεντρώσεις τους;

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 20:24:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πάλι φωτογραφίζεις τους αναρχικούς,που όλοι μαζί σαν ορδή πάνε και σπάνε,καταστρέφουν κάνουν ότι τους πουν οι αρχηγοί τους έχουν και διάφορα σύμβολα που γίνονται με τα χέρια ή κάποιες συγκεκριμένες φράσεις που φωνάζουν για να ακολουθούν τους αρχηγούς κατά την διάρκεια της εκάστοτε πορείας τυφλοί λοιπόν ακολουθούν τις παρλαπίπες που τους λένε χωρις να μπορούν να θέσουν λογικά ερωτήματα όπως

πως είναι δυνατόν να εχουν αρχηγούς αυτοί που αποκαλούνται αναρχικοί;

πως είναι δυνατόν να λένε ότι είναι ενάντια στους νόμους αλλά να έχουν δικούς τους νομούς;

πως είναι δυνατόν να λένε ότι είναι ενάντια στην απολυταρχία αλλά να είναι οι ίδιοι απολυταρχικοί και να μην επιτρέπουν να ακουστεί η αντίθετη άποψη στις συγκεντρώσεις τους;


Δέν έχω καμία σχέση με αυτούς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 20:24:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Μην τήν συνεχίσουμε όμως άλλο αυτήν την συζήτηση..ας πάμε παρακατω..!

Δέν υπάρχει λόγος να πάμε παρακάτω,ξέρω όλες τις απαντήσεις σου,έχω διαβάσει το γενικό περιεχόμενο της προσωπικότητάς σου,ότι και να σου πώ δέν έχει νόημα για σένα.

Δέν έχει σημασία πόσο μορφωμένος είσαι,πόσα πανεπιστήμια έχεις τελειώσει,ή πόσα βιβλία ψυχολογίας έχεις διαβάσει (και εδώ που τα λέμε,αυτά αναπαράγεις στην ουσία,δέν έχεις κάτι δικό σου να πείς,όλα όσα λές στηρίζονται σε δανεικές γνώσεις απο βιβλία),το γεγονός οτι και εσύ φοράς παρωπίδες και βάζεις μια ιδέα ποιό πάνω απο τον άνθρωπο,τα λέει όλα.Όλα τα άλλα είναι λόγια και μόνο λόγια,που τονίζουν το εγώ σου και σε κάνουν ποιό αρεστό εδω μέσα.Είναι επειδή το έχεις ανάγκη.Δοκίμασες ποτέ να κάνεις ψυχανάλυση στον εαυτό σου?

Αυτή είναι η άποψή μου,χωρίς ίχνος ειρωνίας ή επίθεσης.Δέν με ενδιαφέρει κιόλας,άμα με ενδιέφερε εξάλου,θα προσπαθούσα και εγώ να γίνω αρεστός.

Edited by - strangerz2 on 07/06/2010 12:39:13


Φίλε μου Stranger...ειλικρινά προσπαθώ να σκεφθώ ,πως πρέπει να σου απαντήσω...και σκέπτομαι ότι αν ηλικιακά είσαι κάτων των 25 ετών -ενδεχομενως- να το θεωρούσα φυσιολογικό το πως εξαρτάσαι απο εγγενείς αδυναμίες σου... αν ηλικιακά βρίσκεσαι πάνω απο τα 25 προβληματίζομαι..!

Μην τοποθετείσαι καλύτερα -προσωπική μου άποψη- ...... εκτίθεσαι και εκθέτεις ξεκάθαρα και τις επιδιώξεις σου , που είναι το εντελώς αντίθετο απο αυτό που προσπαθείς να πείσεις..."φυσιολογικό" κατ'εμέ αλλα ψυχοφθόρο και αυτο-καταστροφικό!

Τι σημασία έχει , τι μόρφωση έχω εγώ ή ο καθένας εδώ μέσα και πόσο ρόλο μπορεί να παίζει αυτό στην δική σου ψυχική κατάσταση και ηρεμία???

Με ρωτάς , αν έχω κάνει ψυχανάλυση...αλήθεια αυτήν την ερώτηση , την απευθύνεις σε όποιον δεν συμφωνεί μαζί σου ή επιδιώκει να γίνεται αρεστός ΚΑΙ αλήθεια γνωρίζεις ποιοί και για ποιόν λόγο "ψυχαναλύονται" ???

Αλήθεια Stranger...ποιός κατα την γνώμη σου είναι αρεστός ως άνθρωπος και είναι αυτό στοιχείο που τον "στέλνει" για ψυχανάλυση???

ΑΣΦΑΛΩς και οι γνώσεις μου -όποιες έχω- προέρχονται απο βιβλία , αλλα γιατί οι γνώσεις απο βιβλία είναι "δανεικές"???

Τελικά λές να ψυχαναλυθώ..???

Πάντως έπεσες μέσα σ'ενα πράμα...αρέσω...είμαι ομορφόπαιδο..


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 20:28:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
πάλι φωτογραφίζεις τους αναρχικούς,που όλοι μαζί σαν ορδή πάνε και σπάνε,καταστρέφουν κάνουν ότι τους πουν οι αρχηγοί τους έχουν και διάφορα σύμβολα που γίνονται με τα χέρια ή κάποιες συγκεκριμένες φράσεις που φωνάζουν για να ακολουθούν τους αρχηγούς κατά την διάρκεια της εκάστοτε πορείας τυφλοί λοιπόν ακολουθούν τις παρλαπίπες που τους λένε χωρις να μπορούν να θέσουν λογικά ερωτήματα όπως

πως είναι δυνατόν να εχουν αρχηγούς αυτοί που αποκαλούνται αναρχικοί;

πως είναι δυνατόν να λένε ότι είναι ενάντια στους νόμους αλλά να έχουν δικούς τους νομούς;

πως είναι δυνατόν να λένε ότι είναι ενάντια στην απολυταρχία αλλά να είναι οι ίδιοι απολυταρχικοί και να μην επιτρέπουν να ακουστεί η αντίθετη άποψη στις συγκεντρώσεις τους;


Δέν έχω καμία σχέση με αυτούς.


Και με τι έχεις σχέση φίλε Stranger..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 20:28:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για πές μου,ποιό είναι το νόημα της ζωής σου?

η τελειοποίηση της ανθρώπινης φύσης.

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 20:31:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
πάλι φωτογραφίζεις τους αναρχικούς,που όλοι μαζί σαν ορδή πάνε και σπάνε,καταστρέφουν κάνουν ότι τους πουν οι αρχηγοί τους έχουν και διάφορα σύμβολα που γίνονται με τα χέρια ή κάποιες συγκεκριμένες φράσεις που φωνάζουν για να ακολουθούν τους αρχηγούς κατά την διάρκεια της εκάστοτε πορείας τυφλοί λοιπόν ακολουθούν τις παρλαπίπες που τους λένε χωρις να μπορούν να θέσουν λογικά ερωτήματα όπως

πως είναι δυνατόν να εχουν αρχηγούς αυτοί που αποκαλούνται αναρχικοί;

πως είναι δυνατόν να λένε ότι είναι ενάντια στους νόμους αλλά να έχουν δικούς τους νομούς;

πως είναι δυνατόν να λένε ότι είναι ενάντια στην απολυταρχία αλλά να είναι οι ίδιοι απολυταρχικοί και να μην επιτρέπουν να ακουστεί η αντίθετη άποψη στις συγκεντρώσεις τους;


Δέν έχω καμία σχέση με αυτούς.



παράξενο γιατί λες ακριβώς τις ίδιες παρλαπίπες με αυτούς

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 20:36:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
παράξενο γιατί λες ακριβώς τις ίδιες παρλαπίπες με αυτούς

Αυτό συμβαίνει όταν φοράμε παρωπίδες,βγάζουμε συμπεράσματα που βασίζονται μόνο στις δικές μας ιδέες.Και μετά κρίνουμε κάποιον ενω στην ουσία δέν ξέρουμε κάν ποιός στα αλήθεια είναι αυτός.Αναπόφεκτο απο την στιγμή που μιλάμε σε φόρουμ.

Edited by - strangerz2 on 07/06/2010 20:36:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 20:39:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
η τελειοποίηση της ανθρώπινης φύσης.

Ωραία. Δηλαδή εσύ θέλεις να τελειοποιήσεις την φύση σου?Ρωτάω γιατί αν το νόημα της ζωής δέν είναι αυτοσκοπός,τότε δέν έχει νόημα! Σωστά?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 20:52:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτό συμβαίνει όταν φοράμε παρωπίδες,βγάζουμε συμπεράσματα που βασίζονται μόνο στις δικές μας ιδέες.Και μετά κρίνουμε κάποιον ενω στην ουσία δέν ξέρουμε κάν ποιός στα αλήθεια είναι αυτός.Αναπόφεκτο απο την στιγμή που μιλάμε σε φόρουμ.

δηλαδή εσύ βγάζεις συμπέρασμα για ένα θέμα βασιζόμενος και στις ιδέες των άλλων πχ
εγώ λέω ότι ένας μαύρος δεν είναι κατώτερος από έναν λευκό

αν βασιστώ στα συμπεράσματα των κκκ τότε αυτόματα θα πω ότι ο μαύρος είναι κατώτερος από τον λευκό

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 20:53:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
η τελειοποίηση της ανθρώπινης φύσης.

Ωραία. Δηλαδή εσύ θέλεις να τελειοποιήσεις την φύση σου?Ρωτάω γιατί αν το νόημα της ζωής δέν είναι αυτοσκοπός,τότε δέν έχει νόημα! Σωστά?


κάθε μέρα προσπαθείς να γίνεις ποιο τέλειος από εχτές

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 20:55:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πλάκωσαν και τα ζόμπι του συστήματος.


Mιλαμε για μεγαλο φασιστοαριστεριστακη.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 20:56:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εννοώ οτι τα βλέπουμε απο το δικό μας νοητικό πρίσμα,φιλτράρουμε απο εκεί.Για να ξέρουμε με ποιόν έχουμε να κάνουμε,θα πρέπει ο άλλος να μας έχει πεί τα πάντα για τον ίδιο, και την ίδια στιγμή να μήν βγάζουμε εύκολα συμπεράσματα απο αυτ΄σ που γράφει,γιατί μπορεί να μήν είναι έτσι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy