ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΜΑΣ ΧΡΟΝΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 09:04:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΧΝΑ ΑΝΑΠΟΛΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ.ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΜΥΡΩΔΙΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ.ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΘΥΜΗΘΩ...!!
ΤΗΝ ΖΕΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ.ΤΟ ΣΤΟΛΙΣΜΑ ΤΟΥ ΔΕΝΤΡΟΥ ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΨΙΛΟΒΑΡΙΟΜΟΥΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟ,ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΣΒΗΝΩ ΟΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ ΣΑΛΟΝΙΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΗ ΩΡΑ ΝΑ ΧΑΖΕΥΩ ΤΑ ΛΑΜΠΑΚΙΑ ΤΟΥ ΔΕΝΤΡΟΥ.
ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗ ΣΥΓΧΩΡΕΜΕΝΗ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΣΤΑ ΓΟΝΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΜΑΝΤΕΨΟΥΜΕ ΤΙ ΧΡΩΜΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΜΑΞΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.
ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ,ΣΤΟ ΓΑΛΑΤΣΙ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΕΙΡΗΝΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΓΝΙΔΙ.ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΟΥ ΑΓΟΡΑΣΕ ΕΝΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΝΕΡΟΠΙΣΤΟΛΟ.ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΕΝΑ ΛΑΣΤΙΧΕΝΙΟ ΦΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΙΣΤΟΛΙ ΠΟΥ ΠΕΤΑΓΕ ΒΕΛΑΚΙΑ ΜΕ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥΣ.
ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΑ ΠΑΙΓΝΙΔΙΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.ΚΡΥΦΤΟ,ΚΥΝΗΓΗΤΟ (ΤΟΤΕ ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΚΟΜΗ ΑΛΑΝΕΣ),ΜΠΙΖ,ΑΜΠΑΡΙΖΑ,ΜΑΚΡΙΑ ΓΑΙΔΟΥΡΑ (ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΟ)....
ΑΝΤΑΛΛΑΣΑΜΕ ΧΑΡΤΑΚΙΑ ΜΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΩΝΑΜΕ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΑΖΑΡΙ ΤΩΝ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΕΩΝ...
ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ ΟΠΩΣ:ΜΠΛΕΚ,ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ,ΟΜΠΡΑΞ,ΑΓΟΡΙ,LUCKY LUCK,ASTERIX,ΣΕΡΑΦΙΝΟ,ΤΙΡΑΜΟΛΑ,ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ,ΠΟΠΑΥ (ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ),SPIDERMAN,HULK και αλλα...
ΕΠΙΣΗΣ ΜΥΘΟΙ ΤΟΥ ΑΙΣΩΠΟΥ,ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΤΩΝ ΑΔΕΛΦΩΝ ΓΚΡΙΜ,ΙΟΥΛΙΟΣ ΒΕΡΝ ΑΛΛΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ "ΚΟΛΛΗΣΕΙ" ΕΠΑΝΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ TO "TA ΨΗΛΑ ΒΟΥΝΑ" ΤΟΥ ΖΑΧΑΡΙΑ ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ.
ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΣ ΜΥΡΩΔΙΕΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ.ΑΧ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΜΥΡΩΔΙΕΣ !!
ΤΗΣ ΠΛΑΣΤΕΛΙΝΗΣ,ΤΩΝ ΞΥΣΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΜΟΛΥΒΙΟΥ,ΤΗΣ ΓΟΜΟΛΑΣΤΙΧΑΣ,ΤΩΝ ΜΑΡΚΑΔΟΡΩΝ,ΟΙ ΞΥΛΟΜΠΟΓΙΕΣ,ΟΙ ΤΕΜΠΕΡΕΣ......
ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΥ ΣΤΑ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑΤΑ ΠΑΙΖΑΜΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕ ΠΑΡΑΓΕΜΙΣΜΕΝΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΔΑΣ.
ΣΥΧΝΟΤΑΤΟΙ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΙ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ.ΓΔΑΡΣΙΜΑΤΑ,ΣΤΡΑΜΠΟΥΛΗΓΜΑΤΑ,ΜΕΛΑΝΙΕΣ,ΜΑΤΩΜΕΝΕΣ ΜΥΤΕΣ ΚΑΙ ΧΕΙΛΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ... ΡΟΜΑΝΤΙΚΑ.
ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗΝ ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΦΡΑΣΗ "ΔΕΝ Σ'ΕΧΩ ΦΙΛΩ" ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΑΛΩΝΑΜΕ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΣΗΜΑΝΤΟ (ΑΛΛΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΤΕ).
ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΝ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΟΣΟ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΗΤΟ ΗΤΑΝ Η ΕΥΚΟΛΗ ΛΕΙΑ.
ΘΥΜΑΜΙ ΤΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΠΛΕ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΛΙΚΕΙΟ-ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΟΥΚΟΥΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΦΡΑΤΑ ΚΟΥΛΟΥΡΙΑ.
ΣΤΟ ΔΙΑΛΛΕΙΜΑ ΜΑΛΩΝΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΙΕΙ ΠΡΩΤΟΣ ΝΕΡΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΛΕΣ ΚΙ ΟΛΕΣ ΒΡΥΣΕΣ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝ ΣΤΟ ΠΡΟΑΥΛΙΟ.
ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΑΘΩΑ ΠΛΗΣΙΑΣΜΑΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΦΥΛΟ."Ο ΣΠΥΡΟΣ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗ ΝΑΤΑΛΙΑ".."Η ΙΩΑΝΝΑ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΟΝ ΠΑΥΛΟ" ΕΛΕΓΑΝ ΟΣΟΙ ΕΙΧΑΝ ΜΕΙΝΕΙ...ΜΠΟΥΚΑΛΑ (ΧΑΧΑΧΑ).
ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ (ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ,ΜΕΤΑ ΕΓΧΡΩΜΗ). ΜΠΟΛΕΚ & ΛΟΛΕΚ,ΟΜΑΔΑ ΤΖΙ,ΑΡΓΩ,ΧΑΙΝΤΙ,ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΟΛΟΙ (ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ,ΘΥΜΑΣΤΕ ?),ΦΡΟΥΤΟΠΙΑ,ΔΟΚΤΩΡ ΧΟΥ,THE DUKES,Ο ΙΠΠΟΤΗΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ,ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ ΠΙΛΑΒΙΟΥ....
ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΣΤΙΣ ΠΛΑΤΕΙΕΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΑΜΕ ΤΗΝ ΤΕΝΕΚΕΔΟΥΠΟΛΗ,ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ...
ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΑΓΩΤΟ ΚΥΠΕΛΑΚΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΦΙΑ ΒΑΣΗ ΤΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΠΕΡΙΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΓΝΙΔΑΚΙ.
ΤΣΙΧΛΕΣ ΣΕ ΣΧΗΜΑ ΤΣΙΓΑΡΟΥ ΚΑΙ ΚΕΡΜΑΤΟΣ,ΜΑΛΛΙ ΤΗΣ ΓΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΓΛΕΙΦΙΤΖΟΥΡΙ ΣΕ ΣΧΗΜΑ ΚΟΚΚΟΡΑ.
ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗΝ ΝΟΝΑ ΜΟΥ (ΝΑ'ΝΑΙ ΚΑΛΑ) ΠΟΥ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΕΦΕΡΝΕ ΤΗΝ ΛΑΜΠΑΔΑ (ΑΠΛΗ,ΜΟΝΟ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΡΔΕΛΑ.ΟΧΙ ΜΕ ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ ΕΜΠΟΡΙΚΕΣ ΑΗΔΙΕΣ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΕΡΝΕ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΣΟΚΟΛΑΤΕΝΙΟ ΛΑΓΟ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΚΡΥΒΑΝ ΑΜΕΣΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ....ΚΑΤΑΝΑΛΩΘΕΙ ΚΡΥΦΑ ΤΗ ΝΥΧΤΑ.
ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΜΥΡΩΔΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΑΛΛΑ...ΣΤΑΜΑΤΩ ΕΔΩ.ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ.(ΕΚΟΥΣΙΩΣ ΠΑΡΕΛΕΙΨΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ.ΑΣ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΤΑΛΓΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ).
ΛΟΙΠΟΝ....ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ .... !!!!


Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 09:22:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ Masvidal τί να πω? Tα είπες όλα εσύ. Πολλές φορές πέρασαν αυτές οι σκέψεις από το μυαλό μου και σου δίνω συγχαρητήρια που είχες το θάρρος να τα γράψεις. Aπό τα συμφραζόμενά σου κατάλαβα οτι είσαι γύρω στα 30+
Tί έχουμε δει κι εμείς ως γενιά... Mονίμως στο μεταίχμιο...

Ή θα βρούμε το δρόμο ή θα τον δημιουργήσουμεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 09:43:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΑ ΜΑΘΗΤΗΚΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 11:36:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!
ΑΧ,KAΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ MASVIDAL,
ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕΣ!!! ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ!!!
ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΘΟΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ...ΠΛΑΘΟΥΝ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΜΑΣ,ΚΑΙ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ...
ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΘΥΜΗΘΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΑΥΤΗ ΠΟΛΗ; ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΚΟΡΔΕΛΙΟ,ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΣΤΟ ΚΑΡΑΜΠΟΥΡΝΑΚΙ...ΑΧ,ΔΟΞΑΣΜΕΝΗ "ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ ΣΟΦΟΥΛΗ 103"!!!
ΤΙΣ ΑΛΑΝΕΣ ΠΟΥ ΛΕΣ,ΣΤΟ ΚΟΡΔΕΛΙΟ ΤΙΣ ΓΝΩΡΙΣΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΤΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ...ΚΥΡΙΩΣ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΜΟΝΟΠΩΛΟΥΣΑΝ ΤΙΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΜΑΣ...ΩΡΑΙΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ!!!ΟΝΕΙΡΑ...
ΗΘΟΠΟΙΟΙ,ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΕΣ(ΠΑΣΧΑΛΗΣ,ΤΟΥΡΝΑΣ-Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΑΔΥΝΑΜΙΑ!!!- Κ.Λ.Π.)ΟΝΕΙΡΑ...
ΚΟΥΤΣΟ,ΟΛΑ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΜΕ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ(ΚΡΥΦΤΟ,ΚΗΝΥΓΗΤΟ-ΜΕΓΑΛΗ ΠΛΑΚΑ ΤΟ ΚΗΝΥΓΗΤΟ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΙΑΝΟΥΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΓΟΡΙΑ...)
ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΚΑΡΑΜΠΟΥΡΝΑΚΙ(ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ) ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΑ...ΒΟΛΤΑ ΚΑΘΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΗΝ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ ΣΟΦΟΥΛΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΠΛΟΚΙΑ,ΣΤΟΝ ΝΑΥΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ...ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΚΑΙ ΧΑΖΕΥΑΜΕ ΣΤΟ ΜΙΝΙ ΓΚΟΛΦ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ...ΚΑΙ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΗΝ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΑΛΑΝΑ ΠΟΥ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΕΠΑΙΖΑΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ..."ΜΑΝΙΝΑ,ΚΑΤΕΡΙΝΑ,ΦΑΝΤΑΖΙΟ(ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ!!!)ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ,ΧΕΙΜΩΝΑ-ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ...ΣΑΒΒΑΤΟΒΡΑΔΟ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ!!!ΚΥΡΙΑΚΕΣ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ (ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΟ ΜΑΛΤΕΠΕ,ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΣΥΝΗΘΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥΕΙΠΩΜΕΝΟ ΤΟ ΤΟΥΡΚΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΘΙΕΡΩΘΕΙ...)ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΔΙΗΜΕΡΕΣ (WEEKEND)ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ,THN NAOYΣΑ,ΤΟΝ ΒΟΛΟ,ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΜΩΝΑ,ΤΟ ΚΑΣΤΡΑΚΙ(ΕΚΕΙ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΚΑΘΑΡΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΑΗΤΟ),ΕΔΕΣΣΑ,ΦΛΩΡΙΝΑ,ΒΕΡΟΙΑ...ΚΑΘΕ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ,ΣΧΕΔΟΝ,ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΧΙΟΝΙΟΥ(ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΟ ΚΟΡΔΕΛΙΟ,ΣΤΟ ΚΑΡΑΜΠΟΥΡΝΑΚΙ ΗΤΑΝ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ Η ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΠΑΝΙΑ.)
ΤΙ ΟΜΟΡΦΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!ΕΠΑΙΖΑ ΚΑΙ ΜΠΑΣΚΕΤ(ΚΑΛΟ)ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΧΑΝΘ,ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΦΥΓΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΑΛΟΝΙΚΗ...(ΜΕΓΑΛΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΦΥΓΑΜΕ!!!)
ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ(ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΘΛΙΨΗ ΤΟΥ ΑΠΟΧΩΡΙΣΜΟΥ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗΣ ΜΟΥ ΠΟΛΗΣ...ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ(ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΜΟΥ...)ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΑ ΠΑΤΡΕΙΑ ΕΔΑΦΗ...ΟΙΚΑΔΕ...
ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΔΩ!!!ΣΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ...
ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕΣ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ!!!
ΟΜΟΡΦΑ ΧΡΟΝΙΑ,ΧΑΡΕΣ,ΛΥΠΕΣ...ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΝ ΧΑΣΑΜΕ ΝΩΡΙΣ..
ΘΥΜΗΣΕΣ...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 15:53:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι πρώτες μου αναμνήσεις είναι διάσπαρτα τοπία κ στρατόπεδα...Ο πατέρας μου στρατιωτικός κ μεις να γυρνάμε από πόλη σε πόλη...Ξεχωρίζω την Καστοριά...Η παγωμένη λίμνη το χειμώνα που πήγαινα κ έπαιζα, οι κύκνοι, οι πυγολαμπίδες που κυνηγούσα τα βράδυα κ τις έβαζα μέσα σε βαζάκια (αλήθεια, από τότε κ μετά ποτέ δεν ξαναείδα πυγολαμπίδες), οι φαντάροι που μου μάθαιναν να βρίζω μόλις ξέφευγα λίγο από τους δικούς μου, "Η Σουβλίτσα κ ο Κλούβιος" μέσα σ' ένα μηχάνημα να τραγουδάνε "Ρία,Ρία,Ρία,Ρο", "Τα παραμύθια της θείας Λένας" κ η "Ντενεκεδούπολη" σε βινύλιο εναλλάξ με ,ABBA κ Βod Dylan κ ένα 45άρι με το "Oh,Μαmmy Blue" για να κοιμηθώ...Νέγρες κούκλες σταλμένες από τον παππού που ταξίδευε κ προκαλούσαν έκπληξη στα υπόλοιπα παιδιά κ βαρεμάρα σ'εμένα..PLAYMOBIL αγαπημένα κ ένα παιδικό κόλλημα να βάζω αντικείμενα στ'αυτιά κ τα ρουθούνια μου κ τον ίδιο γιατρό να αγανακτεί κάθε φορά που μ'έβλεπε...Σταθερό σημείο αναφοράς τα καλοκαίρια στο Ιόνιο,μια κούνια κάτω απ'τη μουριά,η μυρωδιά από πατημένα μούρα κ ώριμα σύκα, η αναμονή για τα "μεγάλα κύματα" του καλοκαιριού,"πατητές" με τα πόδια κάποιου στους ώμους μου μέχρι να πω το "Πάτερ ημών" ή για να δηλώσω Παναθηναϊκός αργότερα...
Στο σχολείο.."λάστιχο" κ κυνηγητό,διάφορα "γούρια" στα διαγωνίσματα που πάνω τους ήταν γραμμένα τα πάντα, Μπλεκ κ Spiderman κ Κάντυ-Κάντυ με 2 κατάμαυρες σελίδες στη φάση που πέθανε ο Αντονυ...Μετά εμφανίστηκε ο Τέρυ που ήταν μελαχροινός κ πιο γκόμενος κ παρηγορήθηκε η υφήλιος..
Σάββατο βράδυ κ Κυριακή μεσημέρι μετά τις οικογενειακές εκδρομές,ελληνική ταινία...Παιχνίδι έξω μέχρι που να πέσει ο ήλιος κ να αρχίσουν οι φωνές...Τρελές κούρσες με ποδήλατα, χιλιοχτυπημένα γόνατα κ καρούμπαλα στο κεφάλι, κλεμμένα φρούτα από τα δέντρα της γειτονιάς,πορτοκαλάδα κ μικυ μάους κ το δροσερό χέρι της μάνας μου στο κεφάλι μου όταν είχα πυρετό...

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius 1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 16:12:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεσμεύομαι απέναντι σας αγαπητοί φίλοι, να καταθέσω κι εγώ κάποια στιγμή τις αναμνήσεις μου, από τα παιδικά μου χρόνια στην Καισαριανή, η οποία τότε, ήταν μια πανέμορφη συνοικία, αλλά εμείς το αγνοούσαμε...

Επειδή όμως αυτά που γράψατε για τα περιοδικά, γρατζούνισαν λίγο την ψυχή μου, επιτρέψτε μου να καταθέσω ταπεινά, ότι για 20 χρόνια σχεδίαζα τα εξώφυλλα των περιοδικών ΣΕΡΑΦΙΝO και ΤΙΡΑΜΟΛΑ, καθώς και την κεντρική αφίσα στο SPIDERMAN...

Χαίρομαι λοιπόν που η τότε δουλειά μου, αποτελεί κι αυτή, ένα πολύ μικρό μέρος των αναμνήσεών σας...

Ο φίλος σας
Moebius

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 16:24:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενα ευχαριστώ στον αγαπημένο Μoebius...γιατί οι κεντρικές αφίσες του spiderman ήταν η βασική διακόσμηση του παιδικού μου δωματίου...

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 16:27:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΑΣ.ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ? ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΕΙΧΕ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ.ΞΕΡΩ ΜΕ ΤΙ ΑΤΟΜΑ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ.
AYTO ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟ FORUM.ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΨΥΧΗΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΝΑΝ ΠΡΟΣ ΕΝΑΝ & ΜΙΑ ΠΡΟΣ ΜΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ.
ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ,ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΟΙ ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

qex
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 16:33:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους qex  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hallo
ti na po...ta exete pei ola...tora psaxno tin magia...tote tin eixa brei...alla megalosa k tin exasa.............

Is DARKNESS leading me?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius 1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 16:38:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειλικρινά καλή/έ μου Valda, με συγκίνησες!

Μια και ανήκες σ' εκείνο το υπέροχο αναγνωστικό κοινό, να σου πω πληροφοριακά ότι ήμουν πίσω από τον ''Αραχνοπερίεργο'', αλλά και έγραφα τα τελευταία χρόνια τις στήλη για τα ΜΥΣΤΉΡΙΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ καθώς και την αλληλογραφία...

Να είσαι καλά και όποτε θέλεις τα ξαναλέμε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katze
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 16:40:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katze  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω πολλή δουλειά αυτές τις μέρες και δεν προλαβαίνω ούτε να γράψω ούτε να διαβάσω. Αλλά σε αυτό το θέμα δε θα μπορούσα να αντισταθώ...
Ηθελα μόνο να σας πω πως συγκινήθηκα πολύ που διάβασα όλα αυτά και πως κάθομαι στο γραφείο και έχω δακρύσει...Τις αναμνήσεις μου δεν επιθυμώ να τις μοιραστώ (όχι τις αναμνήσεις αυτής της ηλικίας τουλάχιστον), είναι πολύ γλυκό όμως να διαβάζω τις δικές σας...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius 1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 17:04:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με συγχωρείς Valnta για το λαθάκι στο επίθετό σου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cronos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Christmas Island
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 23:27:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cronos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ Masvidal...
Μου θύμισες τα παιδικά μου χρόνια, τότε που ήμουν δεκαέξι...
Μα τί λέω???
Αφού είμαι ακόμα 15... Πάντως είναι ωραία... Ακούς τους άλλους να υμνούν τα χρόνια που εσύ τώρα ΖΕΙΣ...
Είναι υπέροχο...Με έχει κατακλύσει μια νοσταλγία για το...τώρα... Είμαι εγώ,εδώ, και όμως, νοιώθω ότι βρίσκομαι λίγο πιο μπροστά από το τώρα... Κάπου σε κάποια παλιά Παιδική Αγάπη του Παρόντος... Μα, τι υπέροχη αίσθηση... Ξετυλίγομαι μπροστά σε αγνώστους χωρίς φόβο... Νοσταλγώ το τώρα... Ευχαριστώ τον Θεό μου... Με ευλογεί με ένα υπέροχο συναίσθημα...

Αγάπη για όλα, για τον φτωχό, για τον κλέφτη, για τον εχθρό... ΄Μα γιατί όχι; Ο καθένας μας είναι η εικόνα του Θεού...

Με Χριστιανική Αγάπη,
Cronos

Τέτοιος θα είναι ο χαρακτήρας εκείνου του πρωινού
που το απλό πέρασμα του χρόνου δεν μπορεί να φέρει την αυγή του


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 00:49:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...ένας βαθύς αναστεναγμός, ένα γρήγορο πετάρισμα των βλεφάρων να στεγνώσουν γρηγορότερα... και τα χέρια στο πληκτρολόγιο...
Αλλά τι να γράψεις?
Masvidal, είμαι σχεδόν όλα όσα έγραψες! Έγραψες!
Τα διαβάζω και τα ξαναδιαβάζω και έρχονται στα μάτια εικόνες, στ' αυτιά οι ήχοι, στη μύτη οι μυρωδιές και στο στόμα ο κόκκινος γλυφιτζουροκόκκορας...

Ευχαριστώ πολύ πολύ...

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 00:53:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...και να σκεφτεί κανείς ότι μας χώριζαν τότε πάνω από 1000 km...

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 01:06:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...και να σκεφτεί κανείς ότι μας χώριζαν τότε πάνω από 1000 km...

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ




ΟΙ ΘΥΜΗΣΕΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΜΑΣ ΧΡΟΝΩΝ ΕΚΜΗΔΕΝΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΖΟΥΝ ΤΙΣ ΚΟΙΝΕΣ ΜΑΣ ΣΚΕΨΕΙΣ....ΜΗΠΩΣ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΖΗΣΕΙ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 01:14:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Μακάρι να γινόταν αντιληπτό ότι και ΤΩΡΑ, ΟΛΟΙ στην ΙΔΙΑ γειτονιά ζούμε...

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 07:41:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Ana-nation πραγματικά μακάρι να γινόμασταν πάλι μια γειτονιά. Και ας μαζευόμασταν για να μαλώσουμε με την κάτω γειτονιά. Και ας ανοίγαμε το κεφαλι μας με πέτρες. Και ας ήταν τα γόνατα ματωμένα κάθε μερα. Την άλλη μερα το πρωι , ολοι μαζι ΦΙΛΟΙ πηγαίναμε σχολείο. Στο 17ο ΝΙΚΑΙΑΣ. Και ας ήταν το σχολείο μου μισογκρεμισμένο από τους σεισμούς. Μια χαρα ηταν για εμας. Eiδικα όταν πηγαίναμε εκδρομές στο γεροκομείο δίπλα. (δίπλα στις φυλακές κορυδαλλού). Ναι !! δίπλα στις φυλακές. Τώρα που το σκέφτομαι δεν πρέπει να ακούγεται πολύ ωραία. Και όμως ήταν τέλεια.

Ο φιλος Masvidal μου θύμισε την πορτοκαλάδα στο στρογγυλό μπουκάλι που την γεμίζαμε χώμα για να παίξουμε. Και αλίμονο αν σε πετύχαινε στην μούρη.
Εμένα η αγαπημένη μου πάντως ηταν η Αμπάριζα. ΄΄η ο αγωνας με τα καπακια. Ξερεις γυρο από το τετραγωνο, και να σκιζονται τα μπαλωματα στα γονατα. Και ποιος την ακουει τωρα την μανα μου;

Να θυμίσω και κάτι ακόμα;; θυμάται κανείς τα ΕΥΖΩΝΑΚΙΑ;;;; ηταν κατι ζαχαρωτα που ηταν τυλιγμένα σε ένα ιλουστρασιόν κόκκινο, ΄΄η πράσινο ΄΄η κίτρινο διάφανο χαρτί. Αυτό το βρέχαμε και το κολλάγαμε στα ματια μας και κάναμε ότι φοράγαμε γυαλιά ήλιου.
Το θυμάται κανένας;; αυτά και τις ΜΠΟΜΠΟΝΕΛΕΣ.

Λοιπόν και ακουστέ και ένα αστείο. Πριν κανένα μήνα, πέρναγα από μια γειτονία στην Καστέλα. Και ξαφνικά βλεπω μπροστα μου ένα μπόμπιρα να κρατάει μια ΜΠΟΜΠΟΝΕΛΑ. !!!!!!!!!!!

ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΝΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ.

Τελικα συγκρατήθηκα και τον ρώτησα από πού την πηρε. Τις πούλαγε ένα περίπτερο. Πήγα και πήρα 6 για να φάω. Ρε παιδία……… πως την τρώγαμε αυτην την αηδία, και μας άρεσε κιόλας ;; παρά όλα αυτά, τις έφαγα και τις 6. Έτσι σαν προσφορά στον παλιό καιρό. (χι χι χι )


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariearies
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 10:45:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariearies  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλά, που τα θυμηθήκατε όλα αυτά βρε παιδια??πω!πω!τόσο μακρινές αναμνήσεις!!!! μάλλον είμαστε όλοι πάνω κάτω της ίδιας ηλικίας σε αυτό το topic....
τα ΕΥΖΩΝΑΚΙΑ!!! με το γυαλιστερό περιτύλιγμα!! χαχα!! που τα θυμήθηκες alati!!! τα είχαμε πεθάνει!! αλλά δεν θυμάμαι τις ΜΠΟΜΠΟΝΕΛΕΣ??? ήταν μήπως εκείνες οι χαζές γρανίτες μέσα στο πλαστικό??? και το μαλλί της γριάς στα πανυγύρια και στα λούνα παρκ!!! εγώ μεγάλωσα στην καλλιθέα και τα έζησα όλα αυτά που αναφέρετε....(αν και ζω τα τελευταία χρόνια Θεσσαλονίκη): 17ο δημοτικό με το στοιχειωμένο υπόγειο που ακούγονταν θόρυβοι στην απογευματινή βάρδια!! μπουγέλα στις αυλές των σχολείων εμείς πετούσαμε και σακούλες γεμάτες με νερό από το μπαλκόνι του σπιτιού μας στους περαστικούς!!! ΜΑΚΡΥΑ ΓΑΙΔΟΥΡΑ!!! χαχα!! τι χτυπήματα στο κεφάλι, στα πόδια, στα χέρια!!
ΑΧ!! και η μπλε και ροζ ποδιά!! θεέ μου....και οι φωτογραφίες που βγάζαμε στο προαύλιο όλη η τάξη μαζί με την καμήλα!! ναι, εμάς μας είχαν φέρει στο σχολείο μία καμήλα για αναμνηστικές φωτογραφίες!!! Μάλλον, θα πρέπει να βρεθούμε όλοι μαζί να γράψουμε τα απομνημονεύματά μας, της γενιάς του ΄70!!!
Καλημέρα σε όλους!!
μαρία

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 11:45:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ MASVIDAL,
ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΘΥΜΗΣΕΣ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΟΥ "ΑΙΩΝΙΟΥ ΑΠΟΧΩΡΙΣΜΟΥ"
ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ ΓΙ'ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΧΡΩΣΤΑΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΗΜΕΡΑ...
ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΣΟ ΗΡΕΜΟΣ ΚΑΙ ΓΑΛΗΝΙΟΣ,ΕΛΛΗΝΙΣΤΗΣ ΒΑΘΥΤΑΤΟΣ,ΕΝΤΙΜΟΣ (ΣΕ ΑΚΡΑΙΟ ΒΑΘΜΟ),ΕΥΓΕΝΗΣ... ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΦΕΡΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΑΙΔΙΑ...
ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΜΟΥΣΕΙΟ,ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ,ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΤΟΠΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΑΕΙ...ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΠΛΩΣ ΜΑΣ ΜΑΘΑΙΝΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!ΩΡΕΣ ΣΤΕΚΟΜΑΣΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΓΑΛΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΞΗΓΟΥΣΕ...
ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΠΕΛΛΑ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ...ΤΑ ΨΗΦΙΔΩΤΑ ΠΟΥ ΚΑΘΩΣ ΜΑΣ ΜΙΛΟΥΣΕ ΓΙ'ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΙΔΕΥΕ ΑΠΑΛΑ...
ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!

(ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΑΝ ΞΕΦΥΓΑ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΤΟ ΕΝΟΙΩΣΑ ΟΜΩΣ ΩΣ ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ ΓΙ'ΑΥΤΟΝ ΝΑ ΠΩ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ...)


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 15:59:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΣΤΟΝ "ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ" ΤΟΝ ΘΕΡΙΝΟ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΑΜΕ ΚΑΟΥΜΠΟΪΚΑ (ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΓΑΜΕ),ΚΑΡΑΤΕ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ.
ΧΡΑΤΣ,ΧΡΑΤΣ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΕΚΑΝΑΝ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΧΑΛΙΚΙ.ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΗΧΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΧΝΑΩ.ΜΥΡΙΖΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΡΙΓΥΡΩ.ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ Η ΤΑΙΝΙΑ ΚΟΛΛΑΓΕ ΚΑΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΧΑΛΑΣΜΟΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ...ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΖΗΛΙΑΣ ΠΟΥ ΕΝΙΩΘΑ ΓΙ'ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑΝ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ "ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ" ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΑΛΚΟΝΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΔΟΥΝ ΑΝΕΤΑ ΤΟ ΕΡΓΟ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΙΩΘΑ ΤΗΝ ΑΔΙΚΙΑ ΝΑ ΜΕ ΠΝΙΓΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ.ΣΤΟ ΔΙΑΛΛΕΙΜΑ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ ΤΡΕΧΑΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΝΤΙΝΑ ΓΙΑ ΠΑΤΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΟΠ ΚΟΡΝ,ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΔΑ ΚΑΙ ΛΕΜΟΝΙΤΑ.ΘΕΡΙΝΑ ΣΙΝΕΜΑ.....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Π
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 10:23:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Π  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΕΣ, ΑΥΤΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙΣ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ΤΟΥ 40 50 60 ΚΑΙ 70 ΠΙΘΑΝΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΕΠΙΖΗΣΕΙ.
ΟΙ ΚΟΥΝΙΕΣ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΒΑΜΜΕΝΕΣ ΜΕ ΓΥΑΛΙΣΤΕΡΗ ΛΑΔΟΜΠΟΓΙΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΜΟΛΥΒΔΟ.
ΤΑ ΠΑΤΩΜΑΤΑ ΕΙΧΑΝ ΜΩΣΑΪΚΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΕΡΟΝΙΑΖΕ ΤΑ ΚΟΚΚΑΛΑ ΚΙ ΟΙ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΕΣ ΞΥΛΙΝΑ ΠΑΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΓΥΑΛΙΖΑΝ ΜΕ ΠΑΡΚΕΤΙΝΗ, ΜΕ ΚΑΤΙ ΒΑΡΕΙΕΣ ΠΑΡΚΕΤΕΖΕΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΤΟΣΟ ΑΓΚΙΘΕΣ ΚΑΡΦΩΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΣΤΙΣ ΞΥΠΟΛΗΤΕΣ ΠΑΤΟΥΣΕΣ ΜΑΣ.
ΟΙ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΕΚΑΝΑΝ ΘΡΑΥΣΗ. ΚΑΘΕ ΤΟΣΟ ΚΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ Η ΣΥΜΜΑΘΗΤΗΣ ΠΑΘΑΙΝΕ ΙΛΑΡΑ ΚΟΚΚΥΤΗ, ΜΑΓΟΥΛΑΔΕΣ, ΑΝΕΜΟΒΛΟΓΙΑ.
ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΠΑΚΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΤΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ, ΟΥΤΕ ΚΑΠΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΠΡΙΖΕΣ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ, ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΣΚΟΥΡΕΣ ΤΙΣ ΦΤΙΑΓΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΒΑΚΕΛΙΤΗ.
ΤΑ ΚΕΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΠΙΝΑΜΕ ΚΑΤΕΛΗΓΑΝ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΠΡΩΤΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΑΣ ΚΙ ΥΣΤΕΡΑ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.
ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΣΟΜΠΕΣ ΜΕ ΞΥΛΑ Η ΜΕ ΚΑΡΒΟΥΝΟ, Η ΜΕ ΘΕΡΜΑΣΤΡΕΣ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ. ΠΟΥ NA ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ ΤΟΤΕ.
ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΧΕ ΤΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ, ΚΑΙ ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΑ ΜΕ ΜΑΝΤΑΛΑΚΙΑ ΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΜΑΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΗΡΩΑΣ ΚΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΕΡΙΦΗΣ. ΑΚΟΜΑ ΖΗΤΑΩ ΤΗ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΙΟΝ ΑΜΥΓΔΑΛΟΥ ΤΟΥ ΤΑΛΛΗΡΟΥ, Η ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΓΚΟΦΡΕΤΕΣ ΜΕΛΟ ΜΕ ΤΑ ΧΑΡΤΑΚΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΦΟΡΕΣΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΗΜΑΙΕΣ ΤΩΝ ΧΩΡΩΝ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.
ΤΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΕΙΧΑΝ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕΣΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΑΛΥΜΜΕΝΗ ΜΕ ΜΠΛΕ ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ ΚΑΠΙΤΟΝΕ ΚΑΛΥΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΟΓΚΑΓΑΝ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΑΛΛΑΖΕ ΤΑΧΥΤΗΤΑ. ΣΚΑΝΙΑ ΒΑΜΠΙΣ, ΣΚΟΝΤΑ, ΒΟΛΒΟ ΚΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ BRITISH LEYLAND ΚΑΙ ΗΙΝΟ. ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΔΕΞΙΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΜΑΣ ΟΝΕΙΡΑ. ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΕΙΣΠΡΑΚΤΟΡΑΣ ΣΤΡΙΜΩΓΜΕΝΟΣ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΠΙΣΩ ΠΟΡΤΑ ΜΕ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΚΙ ΕΛΕΓΕ ΤΙΣ ΣΤΑΣΕΙΣ Η ΦΩΝΑΖΕ ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΚΟΣΙ.
ΤΑ ΓΚΡΙΖΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΠΕΛΩΡΙΑ ΤΑΞΙ ΜΕ ΤΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΠΕΦΤΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΛΑΤΕΣ ΤΩΝ ΜΠΡΟΣΤΙΝΩΝ ΚΑΘΙΣΜΑΤΩΝ, ΓΥΡΟΦΕΡΝΑΝ Η ΑΡΑΖΑΝ ΣΤΙΣ ΠΙΑΤΣΕΣ. ΚΙ ΟΙ ΠΕΙΡΑΤΕΣ, «ΕΝΑ ΔΙΦΡΑΓΚΑΚΙ ΣΥΝΤΑΓΜΑ» ΤΟΥΣ ΕΚΟΒΑΝ ΤΟ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ.
ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΑΣ ΤΟ ΕΦΕΡΝΕ Ο ΓΑΛΑΤΑΣ Η ΣΕ ΓΥΑΛΙΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΜΕ ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΑ ΚΑΠΑΚΙΑ Η ΜΑΣ ΤΟ ΑΔΕΙΑΖΕ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΑΡΔΑΡΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ ΣΤΗΝ ΕΞΩΠΟΡΤΑ.
ΟΙ ΚΟΛΩΝΕΣ ΤΟΥ ΠΑΓΟΥ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΦΕΡΝΕ Ο ΠΑΓΟΠΩΛΗΣ ΜΕ ΤΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΤΗΝ ΤΡΙΚΥΚΛΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΥΒΑΛΑΓΕ ΜΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ, ΑΡΓΟΕΛΙΩΝΑΝ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΟΣΚΑΛΟ. ΚΑΙ Η ΒΡΥΣΗ ΤΟΥ ΨΥΓΕΙΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΟ ΣΤΟΜΙΟ ΤΗΣ ΤΥΛΙΓΜΕΝΟ ΕΝΑ ΛΕΥΚΟ ΤΟΥΛΠΑΝΙ ΔΙΚΗΝ ΦΙΛΤΡΟΥ.
ΟΙ ΠΑΠΛΩΜΑΤΑΔΕΣ, ΟΙ ΚΑΡΕΚΛΑΔΕΣ ΟΙ ΓΑΝΩΤΖΗΔΕΣ ΟΙ ΑΚΟΝΙΣΤΕΣ ΚΙ ΟΙ ΤΣΑΓΚΑΡΗΔΕΣ ΕΙΧΑΝ ΠΟΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΕΝΑΣ ΣΩΡΟΣ ΑΠΟ ΛΟΥΣΤΡΟΥΣ ΜΕ ΚΑΛΟΓΥΑΛΙΣΜΕΝΑ ΚΑΣΕΛΑΚΙΑ ΝΑ ΛΑΜΠΟΚΟΠΑΝΕ ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΕΛΑΤΗ.
Η ΓΛΥΚΥΤΕΡΗ ΑΝΑΜΟΝΗ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΗΤΑΝ Ο ΠΑΓΩΤΑΤΖΗΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΜΕ ΤΙΣ ΣΙΔΕΡΕΝΙΕΣ ΡΟΔΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΣΠΡΩΧΝΕ ΣΤΟ ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟ. ΠΑΠΑΣΠΥΡΟΥ ΑΣΤΥ ΕΒΓΑ. ΜΙΑ ΔΡΑΧΜΗ Η ΚΡΕΜΑ ΜΙΑΜΙΣΗ ΤΟ ΚΑΚΑΟ ΔΥΟ Η ΣΟΚΟΛΑΤΑ.
ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ ΚΑΤΙ ΔΩΔΕΚΑΚΙΛΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΡΙΓΕ ΚΑΡΠΟΥΖΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑΡΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΔΑΓΚΩΝΙΑ ΤΑ ΖΟΥΜΙΑ ΤΡΕΧΑΝ ΣΤΟ ΠΗΓΟΥΝΙ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΙΜΟ. ΚΑΙ ΠΕΠΟΝΙΑ ΠΟΥ ΜΟΣΧΟΜΥΡΙΖΑΝ. ΚΑΙ ΚΕΡΑΣΙΑ ΜΕΛΙ. ΚΑΙ ΣΤΑΦΥΛΙΑ ΟΛΟΓΛΥΚΑ ΨΩΜΙ, ΤΥΡΙ ΦΕΤΑ ΚΑΙ ΚΑΡΠΟΥΖΙ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ. Η ΥΠΕΡΤΑΤΗ ΓΕΥΣΗ.
ΟΤΑΝ ΚΑΝΑΜΕ ΠΟΔΗΛΑΤΟ (ESKA Η VELAMOS) ΔΕΝ ΦΟΡΟΥΣΑΜΕ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΙΣΩ ΡΟΔΑ ΒΑΖΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΧΑΡΤΟΝΙ ΑΠΟ ΠΑΚΕΤΤΟ ΤΣΙΓΑΡΑ ΠΙΑΣΜΕΝΟ ΜΕ ΞΥΛΙΝΟ ΜΑΝΤΑΛΑΚΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΘΟΡΥΒΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΘΥΜΙΖΕΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙ.
ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΚΑΡΟΤΣΕΣ ΤΩΝ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΜΑΣ. ΟΙ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΑΝΙΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΓΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΜΕ ΦΟΡΤΗΓΑ Η ΑΝΤΕ ΜΕ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΠΟΥ ΖΕΜΑΤΑΓΑΝ ΣΑΝ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΚΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΄ΦΧΑΡΙΣΤΙΟΜΑΣΤΑΝ. ΠΙΟ ΜΕΤΑ ΦΕΡΑΝΕ ΤΑ MAGIRUS ΚΑΙ ΤΑ SETRA. ΓΕΛΑΓΑΜΕ ΜΕ ΚΑΤΙ ΧΟΝΤΡΕΣ ΓΡΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΜΠΑΝΙΟ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΜΠΙΝΑΙΖΟΝ, ΠΕΦΤΑΜΕ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΧΤΥΠΙΟΜΑΣΤΑΝ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΑΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΥΛΙΓΜΕΝΗ ΤΗΝ ΠΕΤΣΕΤΑ ΓΥΡΩ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΟ ΜΑΓΙΟ ΚΑΙ ΝΑΙ ΒΑΛΟΥΝ ΕΣΩΡΟΥΧΟ ΚΑΙ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ. ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΣΤΑΝ ΤΑ ΚΕΦΤΕΔΑΚΙΑ Η ΤΑ ΝΤΟΛΜΑΔΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΜΜΟΥΔΙΑ. ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΧΛΙΑΡΟ.
ΠΙΝΑΜΕ ΝΕΡΟ ΑΠ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥ (ΤΙ ΕΜΦΙΑΛΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΡΑΣΙΝΑ ΑΛΟΓΑ), ΤΡΩΓΑΜΕ ΛΟΥΚΟΥΜΑΔΕΣ ΜΕ ΖΑΧΑΡΗ, ΚΟΥΛΟΥΡΙ ΚΑΙ ΤΡΙΓΩΝΑΚΙ ΚΕΦΑΛΟΤΥΡΙ ΑΠ ΤΟΝ ΠΛΑΝΟΔΙΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑ ΕΞΩ ΑΠ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ, ΑΜΦΙΒΟΛΗΣ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ ΤΥΡΟΠΙΤΕΣ ΚΑΙ ΣΑΜΑΛΙ( ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΝΟΣΤΙΜΙΑ), ΚΟΚ ΚΑΙ ΚΟΡΝΕ ΜΕ ΣΑΝΤΙΓΥ, ΚΑΙ ΠΑΣΤΕΣ ΝΟΥΓΚΑΤΙΝΕΣ ΣΟΚΟΛΑΤΙΝΕΣ ΚΑΙ ΣΕΡΑΝΟ. ΒΟΥΤΥΡΑ ΚΑΙ ΜΑΡΜΕΛΑΔΕΣ ΣΠΙΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΓΛΥΚΑ ΚΟΥΤΑΛΙΟΥ ΚΑΙ ΦΑΓΗΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ. ΡΟΣΤ ΜΠΗΦ, ΜΕΛΙΤΖΑΝΕΣ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙΑ, ΙΜΑΜ, ΠΑΣΤΙΤΣΙΑ, ΜΟΥΣΑΚΑΔΕΣ, ΤΡΩΓΑΜΕ ΤΟΝΝΟΥΣ ΚΕΦΤΕΔΕΣ ΜΕ ΠΑΤΑΤΕΣ ΤΗΓΑΝΙΤΕΣ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΥΠΕΡΒΑΡΟΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΑΝΕΣ ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ.
ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ ΜΙΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΔΑ Η ΓΚΑΖΟΖΑ ΑΠ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΠΑΘΕ ΤΙΠΟΤΕ. ΔΕΝ ΠΟΛΥΑΡΩΣΤΑΙΝΑΜΕ ΚΙ ΑΝ ΤΥΧΑΙΝΕ ΝΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΥΠΗΡΧΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΓΙΑΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΛΙΓΟ ΦΙΔΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΡΙΞΕΙ ΒΕΝΤΟΥΖΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΟΥΜΕ.
ΠΕΡΝΑΓΑΜΕ ΩΡΕΣ ΕΞΩ ΑΠ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΣ ΠΑΤΙΝΙΑ ΜΕ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΚΑΙ ΣΑΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΙΝΑΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΗΦΟΡΕΣ ΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΞΕΧΑΣΕΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΦΡΕΝΟ. ΚΙ ΟΤΑΝ ΣΗΚΩΝΟΜΑΣΤΑΝ ΜΕΣΑ ΑΠ ΤΟΥΣ ΘΑΜΝΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΗΓΑΜΕ, ΜΑΘΑΙΝΑΜΕ ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΝ ΦΡΕΝΩΝ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΞΑΝΑΠΛΗΓΩΣΟΥΜΕ ΤΑ ΓΟΝΑΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΕΥΜΕΓΕΘΗ ΚΑΡΟΥΜΠΑΛΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΜΕΤΩΠΟΥ ΜΑΣ ΚΙ ΑΝ ΤΑ ΑΠΟΚΤΟΥΣΑΜΕ ΤΑ ΠΑΤΑΓΑΜΕ ΜΕ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΤΑΛΛΗΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΦΟΥΣΚΩΣΟΥΝ.
ΠΑΙΖΑΜΕ ΚΡΥΦΤΟ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΔΟΜΕΣ ΠΟΥ ΧΤΙΖΟΝΤΟΥΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΡΟΜΟΥΣ ΓΥΡΩ ΑΠ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ.
ΕΙΧΑΜΕ ΦΙΛΟΥΣ. ΒΓΑΙΝΑΜΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΑΜΕ. ΠΑΙΖΑΜΕ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΗΤΟ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ. ΤΑ ΔΟΚΑΡΙΑ ΣΤΑ ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑ ΓΗΠΕΔΑ ΗΤΑΝ Η ΟΙ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΤΣΑΝΤΕΣ Η ΤΑ ΠΟΥΛΟΒΕΡ ΚΙ ΟΙ ΖΑΚΕΤΤΕΣ ΜΑΣ ΚΟΥΒΑΡΙΑΣΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΑΘΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΙΧΑΜΕ ΤΑ ΠΕΡΒΑΖΙΑ ΤΩΝ ΠΑΡΑΘΥΡΩΝ. ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΧΤΥΠΟΥΣΑΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ Η ΤΟ ΠΙΟ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ ΜΠΑΙΝΑΜΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΜΕ. ΠΕΦΤΑΜΕ ΑΠΟ ΔΕΝΤΡΑ, ΚΟΒΟΜΑΣΤΑΝ, ΠΛΗΓΩΝΑΜΕ ΤΑ ΓΟΝΑΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΠΑΓΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ ΜΑΣ ΚΑΤΣΑΔΙΑΖΑΝ ΚΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ. ΛΙΓΟ ΒΑΜΜΑ ΣΤΗΝ ΠΛΗΓΗ ΚΙ ΟΞΩ ΑΠ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ. ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΠΑΙΖΑΜΕ ΜΠΟΥΝΙΕΣ ΚΑΙ ΜΑΥΡΙΖΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΛΑΝΙΑΖΑΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΙΩΝΑΜΕ. ΠΑΙΖΑΜΕ ΞΙΦΟΜΑΧΙΕΣ ΜΕ ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑ ΞΥΛΙΝΑ ΣΠΑΘΙΑ. ΤΑ ΑΚΟΝΤΙΑ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΤΑ ΚΟΝΤΑΡΙΑ ΑΠ ΤΙΣ ΣΚΟΥΠΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΕΣ ΠΟΥ ΤΥΛΙΓΑΝ ΜΕ ΜΙΑ ΜΑΞΙΛΑΡΟΘΗΚΗ ΚΑΙ ΞΑΡΑΧΝΙΑΖΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΣΠΙΔΕΣ ΜΑΣ ΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΑΠ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΑΤΣΑΡΟΛΕΣ . ΤΡΩΓΑΜΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΚΟΥΛΗΚΙΑ ΚΑΙ ΛΑΣΠΕΣ ΑΠ ΤΟΝ ΚΗΠΟ. ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΗ ΓΕΥΣΗ ΤΗΣ ΛΑΣΠΗΣ; ΟΥΤΕ ΜΑΤΙΑ ΒΓΑΛΑΜΕ, ΟΥΤΕ ΤΑ ΣΚΟΥΛΗΚΙΑ ΕΖΗΣΑΝ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΑΣ.
ΣΤΟΥΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΝ ΕΦΤΙΑΧΝΑΝ ΜΕΡΙΚΟΙ, ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΜΑΘΑΙΝΑΝ ΝΑ ΖΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΑΡΧΗΓΙΛΙΚΙ.
ΦΕΥΓΑΜΕ ΑΠ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΠΑΙΖΑΜΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΖΑΜΕ ΠΙΣΩ ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΖΕ ΝΑ ΣΚΟΤΕΙΝΙΑΖΕΙ, Η ΟΤΑΝ Η ΜΑΝΑ ΜΑΣ ΕΒΑΖΕ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΑΠ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ. ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΒΙΝΤΕΟΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΟΥΤΕ ΚΙΝΗΤΑ ΟΥΤΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ Η INTERNET. ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΤΡΑΝΖΙΣΤΟΡΑΚΙ ΜΕ ΕΝΝΙΑΒΟΛΤΗ BERECK ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΕΘΝΙΚΟ, Η ΕΝΟΠΛΩΝ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ.
ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΣΑΒΒΑΤΑ. ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΩΙ, ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑ. ΤΕΤΑΡΤΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΕΜΠΤΗ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΩΡΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ. ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΠΟΙΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΝΑ ΜΑΣ ΣΗΚΩΝΕΙ ΑΠ ΤΗ ΦΑΒΟΡΙΤΑ Η ΝΑ ΜΑΣ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΑ ΑΥΤΙΑ, Η ΝΑ ΜΑΣ ΡΙΧΝΕΙ ΜΙΑ ΣΒΟΥΡΙΧΤΗ ΣΦΑΛΙΑΡΑ. ΚΙ Η ΒΙΤΣΑ, ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΠΟ ΜΟΥΡΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΛΗΓΩΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΛΑΜΗ. ΟΙ ΠΡΑΞΕΙΣ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΘΑ ΒΑΡΥΝΑΝ ΕΜΑΣ. ΠΟΙΟΣ ΔΕ ΘΥΜΑΤΑΙ ΤΙΣ ΚΑΖΟΥΡΕΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΟΥΣ ΘΕΟΛΟΓΟΥΣ, ΤΙΣ ΑΓΓΛΙΚΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ. ΤΑ ΠΑΡΑΤΣΟΥΚΛΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΓΑΖΑΜΕ ΤΑ ΠΑΛΙΟΠΑΙΔΑ.
ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΛΙΣ ΕΜΠΑΙΝΕ Ο ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΚΙ ΑΝΟΙΓΕ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ. ΚΟΜΠΟΣ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ.
ΠΟΙΟΣ ΔΕ ΘΥΜΑΤΑΙ ΤΙΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΣΤΟΝ ΚΑΛΑΜΟ, ΤΟΝ ΑΗ ΓΙΑΝΝΗ ΤΟ ΡΩΣΣΟ, ΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ, ΤΟΝ ΟΣΙΟ ΛΟΥΚΑ, ΤΟΥΣ ΔΕΛΦΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟΝ ΗΝΙΟΧΟ ΤΟΝ ΣΚΑΝΔΑΛΙΑΡΗ ΠΟΥ ΣΕ ΚΥΤΤΑΓΕ ΠΟΝΗΡΑ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΣΤΕΚΟΣΟΥΝΑ.
ΤΟΥΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΩΡΩΝ ΚΑΙ ΒΑΛΕ.
ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΕΞΥΠΝΟΙ Η ΕΠΙΜΕΛΕΙΣ ΕΧΑΝΑΝ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΚΑΙ ΞΑΝΑΠΗΓΑΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ. ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΠΟΣΟΥΣ ΔΙΕΤΕΙΣ ΕΙΧΑΤΕ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ ΣΑΣ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ.
Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΑΣ ΕΡΩΤΑΣ ΗΤΑΝ ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΔΕΛΦΗ Η ΞΑΔΕΛΦΗ ΤΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΑΣ. ΘΥΜΟΣΑΣΤΕ ΤΟ ΧΤΥΠΟΚΑΡΔΙ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΗ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΧΑΜΠΑΡΙ ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΑ ΠΑΡΤΥ ΓΕΝΕΘΛΙΩΝ ΜΕ 15 ΑΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΜΕ ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΔΑ, ΠΑΤΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΠΙΤΙΚΟ ΚΕΪΚ ΚΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΒΕΡΜΟΥΤΑΚΙ ΚΑΙ ΞΗΡΟΥΣ ΚΑΡΠΟΥΣ. ΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ.
ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΡΕΙΣ ΩΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΑΤΣ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΑΜΕ ΠΑΠΙ ΑΠ ΤΗ ΒΡΟΧΗ ΚΑΙ ΠΑΓΩΜΕΝΟΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΔΟΥΛΙ.
ΥΠΗΡΧΑΝ ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΕΠΟΧΕΣ ΔΙΑΚΡΙΤΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ. ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΤΩΝ ΔΕΝΤΡΩΝ ΕΠΕΦΤΑΝ ΤΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙΑ ΤΩΝ ΛΟΥΛΟΥΔΙΩΝ ΑΝΘΙΖΑΝ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ. ΥΠΗΡΧΑΝ ΔΕΝΤΡΑ ΚΑΙ ΚΗΠΟΙ ΣΤΙΣ ΑΥΛΕΣ ΤΩΝ ΣΠΙΤΙΩΝ ΚΑΙ ΠΗΓΑΔΙΑ ΚΑΙ ΧΩΜΑ ΠΟΥ ΜΥΡΙΖΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΟΤΙΣΜΑ . ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΠΑΝΣΕΔΕΣ; .
ΤΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΒΡΑΔΥΑ ΤΑ ΒΓΑΖΑΜΕ Η ΣΤΑ ΣΚΑΛΙΑ ΠΑΡΕΕΣ ΠΑΡΕΕΣ Η ΣΤΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΣΙΝΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΧΑΛΙΚΙΑ, ΤΙΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΣΚΟΙΝΙ, ΤΙΣ ΜΠΟΥΚΑΜΒΙΛΙΕΣ ΣΤΗ ΜΑΝΤΡΑ , ΤΟΝ ΠΑΣΑΤΕΜΠΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΔΑ ΠΑΡΘΕΝΩΝ. ΑΞΕΧΑΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ.
ΟΙ ΓΕΝΙΕΣ ΑΥΤΕΣ ΕΒΓΑΛΑΝ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΑΠ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ, ΓΙΑΤΡΟΥΣ, ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ, ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΡΓΑΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΜΙΟΥΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΡΧΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ. ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΝΗΝΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΙΝΕ ΕΚΡΗΞΗ ΣΕ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΕΣ ΚΑΙ ΝΕΕΣ ΙΔΕΕΣ. ΕΙΧΑΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ, ΑΠΟΤΥΧΙΕΣ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΑΘΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΟΛΑ. ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΣΑΝ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΛΥΠΕΣ, ΜΑΣ. ΖΗΣΑΜΕ. ΚΑΙ ΘΑ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΟΣΟ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ, ΣΕ ΠΕΙΣΜΑ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΛΑΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΑΝ ΤΗ ΖΩΗ ΜΕ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΟΦΕΛΟΣ.

AJPΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katze
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 15:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katze  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ω, τι όμορφα...Μια εποχή που δεν προλάβαμε να ζήσουμε και τη βλέπουμε στις Ελληνικές ταινίες... Μπράβο φίλε μου, πολύ πολύ νοσταλγικός...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 16:01:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ Π ,ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΟΛΟΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ! ΕΠΟΧΕΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΖΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΝ ΓΟΝΙΩΝ ΜΑΣ,ΞΑΝΑΖΩΝΤΑΝΕΥΟΥΝ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΛΕΓΟΜΕΝΩΝ ΣΟΥ.ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΕΣ ΕΠΟΧΕΣ,ΑΓΝΟΤΕΡΕΣ ΕΠΟΧΕΣ....ΑΓΝΟΤΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.ΝΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΜΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΑΤΟΜΑ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΣΟΥ ΓΕΝΙΑΣ ΝΑ ΑΛΛΟΤΡΙΩΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΕΟ-ΕΛΛΑΔΑ,ΤΟ ...ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΙΛΛΙΓΙΩΔΕΙΣ,ΑΠΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.
ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΝΗΜΗ.....ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ (ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ) ΚΟΠΟ ΝΑ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 20:07:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ Π ,ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΟΛΟΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ! ΕΠΟΧΕΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΖΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΝ ΓΟΝΙΩΝ ΜΑΣ,ΞΑΝΑΖΩΝΤΑΝΕΥΟΥΝ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΛΕΓΟΜΕΝΩΝ ΣΟΥ.ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΕΣ ΕΠΟΧΕΣ,ΑΓΝΟΤΕΡΕΣ ΕΠΟΧΕΣ....ΑΓΝΟΤΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.ΝΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΜΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΑΤΟΜΑ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΣΟΥ ΓΕΝΙΑΣ ΝΑ ΑΛΛΟΤΡΙΩΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΕΟ-ΕΛΛΑΔΑ,ΤΟ ...ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΙΛΛΙΓΙΩΔΕΙΣ,ΑΠΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.
ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΝΗΜΗ.....ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ (ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ) ΚΟΠΟ ΝΑ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ.



ΠΡΟΣΥΠΟΓΡΑΦΩ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2003, 16:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tσαφ!!
Ξύπνα!


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2003, 19:03:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξυπνησε?
Θυμαται κανεις (οσοι ειστε γυρω στα 30) ,κατι που ηταν σαν τσιχλιτσες που ηταν σε κοκκινα φακελακια και οταν τα εβαζες στο στομα εσκαγαν ?
Θυμαμαι που τα παιρναμε απο τα περιπτερα στις εθνικες εορτες μαζι με τις σημαιουλες.
Πρεπει να ηταν,χρονικα,γυρω στο 1979 με 1981-2

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2003, 20:41:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)




ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2003, 18:10:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Tσαφ!!
Ξύπνα!


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου



ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΣΕ ΠΕΡΙΛΑΒΩ ΕΓΩ ΒΑΛΝΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΤΕ ΞΥΠΝΑΣ!!!
(ΧΕ,ΧΕ,ΧΕ...)

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2003, 18:28:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ξυπνησε?
Θυμαται κανεις (οσοι ειστε γυρω στα 30) ,κατι που ηταν σαν τσιχλιτσες που ηταν σε κοκκινα φακελακια και οταν τα εβαζες στο στομα εσκαγαν ?
Θυμαμαι που τα παιρναμε απο τα περιπτερα στις εθνικες εορτες μαζι με τις σημαιουλες.
Πρεπει να ηταν,χρονικα,γυρω στο 1979 με 1981-2




ΝΑΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΓΡΟΘΟ-ΣΦΑΛΙΑΡΑ ΕΧΕΙ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ!!! ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΙ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΣΦΟΝΤΙΛΙ ΚΑΙ ...ΑΚΟΜΗ ΚΟΙΜΑΤΑΙ !!! ( ΧΕ,ΧΕ,ΧΕ...)

ΤΙ ΘΥΜΗΘΗΚΕΣ;ΤΣΙΧΛΕΣ;ΤΣΙΧΛΕΣ;ΤΣΙΧΛΕΣ;
ΠΑΡΕ ΝΑΧΕΙΣ!!!


ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΚΟΥΦΕΤΑΚΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΑ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΗΣ ΒΑΛΝΤΑΣ!!!(ΧΕ,ΧΕ,ΧΕ...)


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 18/12/2003 18:33:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2003, 19:08:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΜΥΡΩΔΙΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ.ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΘΥΜΗΘΩ...!!

ΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ;"...ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΜΥΡΩΔΙΕΣ..."
ΝΑΙ,ΕΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΜΥΡΩΔΙΕΣ...
ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΣ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥΣ ΚΑΜΠΟΥΣ ΤΙΣ ΕΔΕΣΣΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΒΥΣΣΙΝΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΡΟΔΑΚΙΝΙΕΣ!!!
ΤΙ ΑΡΩΜΑΤΑ !!! ΤΙ ΟΜΟΡΦΙΑ !!! ΤΙ ΓΑΛΗΝΗ !!!
ΝΑΙ,ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΑΙ ΤΡΥΦΕΡΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΑΝΕΜΕΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ...


ΜΕ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΑΛΗΘΙΝΗ ΑΓΑΠΗ ΠΑΝΤΑ... ΜΟΡΓΚΑΝΑ-ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1210938
Maintained by Digital Alchemy