ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Έλληνες- Η αφύπνισή σας ξεκίνησε?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Infected Mushrooms
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 15:35:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Infected Mushrooms  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ανοίγω αυτό το θέμα...και είναι ένα θέμα που ίσως να έχει αρχίσει νε γεννιέται...ειδικά τον τελευταίο καιρό! Καλό είναι να διαβάζουμε, να παίρνουμε πληροφορίες...αλλά κλείνοντας τα μάτια και αφήνοντας μοναδικό πληροφοριοδότη μας τα συναισθήματά μας παρέα με το γνήσιο ελληνικό ένστικτό μας...ίσως...να λάβουμε γνήσιες πληροφορίες...Σαν να βάζατε μία ντισκέτα στο PC του εγκεφάλου μας...Κλείστε λοιπόν τα μάτια και ταξιδέψτε...δεν έχετε τίποτα να χάσετε...ίσως...να κερδίσετε....(κάποιοι από εσας...!

"Τι όμορφος που είναι ο ουρανός λίγο πριν την Ανατολή...μία γαλήνη...πόση μεγάλη ενέργεια...αμέτρητα εικονίδια...με πολλές διευθύνσεις...."

Ευχαριστώ


Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 16:57:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετίζω το νέο μέλος!

Θα με βοηθήσεις λίγο στην ανάπτυξη του σκεπτικού? Τι εννοείς?

Και, καλή αρχή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iamblixos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


73 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 17:41:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iamblixos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το γνήσιο ελληνικό ένστικτό μας

ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Ο ΕΛΛΗΝ ΔΙΑΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.

Κλείστε λοιπόν τα μάτια και ταξιδέψτε...δεν έχετε τίποτα να χάσετε...

ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΑΠΟ ΓΙΟΡΤΗ ΣΕ ΓΙΟΡΤΗ.ΤΑΞΙΔΕΨΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΤΗ ΖΩΗ .ΤΙ ΑΞΙΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ.ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ


Τι όμορφος που είναι ο ουρανός λίγο πριν την Ανατολή...μία γαλήνη...πόση μεγάλη ενέργεια...αμέτρητα εικονίδια...με πολλές διευθύνσεις...."


ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥΣ ΜΟΥ DOORS-MEGALE MORISON ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΕΙ ΠΙΣΩ ΣΕ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΦΟΙΤΗΤΗΚΑ-ΤΑ ΜΑΓΙΚΑ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Infected Mushrooms
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 18:22:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Infected Mushrooms  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

....Δεν θα ήθελα,ακομη,να διατυπώσω την αποψή μου και τον λόγο που ρωτάω τους συννειδητοποιημένους Ελληνες για την προσωπική τους αφύπνηση. Πρόσφατα είχα μία εμπειρία, ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ, για τα ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ δεδομένα που μας έχουν φιλτράρει (μην ξεχάτε πως η ΑΝΤΙΚΕΙΜΑΝΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ!!!!!)
Περιμένω όμως να διαβάσω και δικές σας απόψεις-εμπειρίες. Ίσως να ήταν προιόν της φαντασίας μου...ίσως και όχι...γιατί βαθιά μέσα μας το ξέρουμε πότε αυτό που νιώθουμε είναι αληθινό και ΔΥΝΑΤΟ! Στα μάτια μου θύμιζε επιστημονική φαντασία...αλλά...την καρδιά (τουλάχιστον σαν γνήσια Ελληνίδα που είμαι),δεν την αμφισμητώ...Κάποιοι ίσως έχουν καταλάβει τι εννοώ...Δεν θα μπω σε λαπτομέριες ακόμα...πάντως ύστερα από αυτή την εμπειρία είμαι ένας άλλος ανθρωπος τώρα...και σιγουρα νιώθω (πηρα την επιβεβαίωση απο τουτη την εμπειρία),απίστευτη καλοσύνη μέσα μου! Όλα αυτά όμως γίναν όταν έκλεισα τα μάτια, συγκεντρώθηκα πραγματικα και ήμουν ανοιχτή σε όλα, βγαζοντας τις παρωπιδες του κατεστημένου.....Τα μάτια πολλες σε μπλοκάρουν, σε οδηγούν στην παραπληροφόρηση...σαν τα ΜΜΕ.....Οπότε...με τα μάτια ακουμε τις προτάσεις...και κλείνοντάς τα κάνουμε την εσωτερική μας επεξεργασία...γεμίζουμε τον σκληρό μας δίσκο με πληροφορίες...και σιγά σιγά κάνουμε την αποκωδικοποίηση...(πολύ ηλεκτρονικά ακούγονται όλα αυτά,ε?....μα....αν τα ΜΜΕ και όλα τα αλλα που χρησιμοποιούμε μας φέρνουν σε επικοινωνία με όλους τους ανθρώπους της ΓΗΣ....τότε...στην περιπτωση που υπάρχουν εξωγήινοι...τα μαθηματικα και οι Η/Υ είναι σίγουρα κατα την γνωμη μου ενας κρικος επικοινωνίας με τους μη γηινους...
Δεν θα γράψω περισσότερα....και ότι αναφερα τονίζω ότι είναι μόνο η δικιά μου αποψη και τίποτα παραπάνω...
Και ένα τελευταίο....Σκεφτήκατε ποτε ότι μπορεί να έχει γίνει κάποιο "λαθος",στους υπολογισμους της χρονολογίας και των ετών...και κάποια από αυτά που γραφει η Καινη Διαθήκη, να μην έχουν ακόμα γίνει...??? (και το πράγμα το παω πίσω πολύ πισω.....)

Μα.....μόνο σκέψεις και τίποτε αλλο...γιατί και εγώ ψαχνώ, χρόνια τώρα να βρω την ΑΛΗΘΕΙΑ.....όπως και πολλοί Ελληνες (είναι τυχαίο?)

Περιμένω την θετική-αρνητική σας (παντού υπάρχουν ζευγαρια ετερόνυμων ή ομόνυμων....), αποψη......!
Φιλάκια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 18:55:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα...εγώ έχω κάποιο πρόβλημα κ δεν καταλαβαίνω, ή όντως εσύ είσαι infected;
quote:
Καλό είναι να διαβάζουμε, να παίρνουμε πληροφορίες...αλλά κλείνοντας τα μάτια και αφήνοντας μοναδικό πληροφοριοδότη μας τα συναισθήματά μας παρέα με το γνήσιο ελληνικό ένστικτό μας...ίσως...να λάβουμε γνήσιες πληροφορίες...
Συμφωνώ κ διαφωνώ συγχρόνως...Συμφωνώ με το σκεπτικό σου, αλλά διαφωνώ ως προς το ΓΝΗΣΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ένστικτο. Α)Γνήσιο ελληνικό; Γεννήθηκες μήπως πριν 2000 χρόνια; Γνήσιο ελληνικό; Β)Δηλαδή όποιος ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ στερείται κάποιας βασικής νοητικής λειτουργίας;
Μη το πάρεις στραβά...δεν κάνω επίθεση.Απλά ΔΕΝ καταλαβαίνω..
Κ κάτι άλλο...Θες να μας πεις κάτι παραπάνω για την εμπειρία σου;

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iamblixos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


73 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 20:00:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iamblixos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περιμένω όμως να διαβάσω και δικές σας απόψεις-εμπειρίες

Αγαπημενη μου μαγισσα του ονειρου για τι εμπειριες μιλας,ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΓΟΙ.ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΕΛΟΥΜΕ .

Πάντως ύστερα από αυτή την εμπειρία είμαι ένας άλλος ανθρωπος τώρα...και σιγουρα νιώθω (πηρα την επιβεβαίωση απο τουτη την εμπειρία),απίστευτη καλοσύνη μέσα μου


Γαλήνη μια λέξη μαγική στο σήμερα.Πράγματι όμως αν κάποιος μπορέσει να αποστασιοποιηθεί από το σήμερα και αρχίσει να ζει στη χώρα του Ονείρου τότε έχει καταφέρει να φέρει μέσα του τη γαλήνη.όταν λοιπόν φύγουμε από την σκλαβιά της ύλης [εννοώ του χρήματος και της εξουσίας] τότε στο μυαλό μας ανοίγουμε πύλες και συνήθως πύλες φωτός,μαγικές που μας οδηγούν σε ένα άλλο κόσμο και ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΟΙΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ,ΟΤΑΝ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ,ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ.ΤΟ ΣΥΝΘΗΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΖΗΣΕ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ [ένα σούρουπο δεν είναι μαγικό,μια φυγή στη φύση,η θάλασσα από μόνη της,η καλή παρέα σε έναστρο ουρανό.ποσά έχουμε χάσει που μπορούμε να φιλοσοφούμε τι ζωή ,να έχουμε γαλήνη].έτσι λίγο λίγο γίνεσαι πιο άνθρωπος και γνωρίζεις το θεό.Εμένα ο δρόμος αυτός με οδήγησε στην ορθοδοξία αν όμως κάποιος έχει βρει γαλήνη ας είναι καλά εκεί που είναι.


Τα μάτια πολλες σε μπλοκάρουν, σε οδηγούν στην παραπληροφόρηση


ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΠΙΣΤΕΨΕΜΕ.


αν τα ΜΜΕ και όλα τα αλλα που χρησιμοποιούμε μας φέρνουν σε επικοινωνία με όλους τους ανθρώπους της ΓΗΣ....τότε...στην περιπτωση που υπάρχουν εξωγήινοι...τα μαθηματικα και οι Η/Υ είναι σίγουρα κατα την γνωμη μου ενας κρικος επικοινωνίας με τους μη γηινους...

ΘΕΛΕΙΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΝΑΙ,ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΞΩ-ΓΗΙΝΟΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ.ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΗ ΓΗΙΝΟΙ ΑΛΛΑ ΜΗ ΥΛΙΚΗ,ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΩΡΟ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΤΟΥ.


Μα.....μόνο σκέψεις και τίποτε αλλο...γιατί και εγώ ψαχνώ, χρόνια τώρα να βρω την ΑΛΗΘΕΙΑ.....όπως και πολλοί Ελληνες (είναι τυχαίο?)

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ .ΝΑ ΣΟΥ ΓΝΩΡΙΣΩ ΕΓΩ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΟ ΜΥΑΛΟ.ΑΠΛΑ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΣΗ ΤΟΥ . ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ ΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΝΗ ΤΗΣ ΥΛΗΣ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΕΛΕΝΧΟΥ ΤΟΥ ΝΟΥ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ.

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΜΕ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Infected Mushrooms
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 13:12:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Infected Mushrooms  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλημερα!
Οταν αναφερθηκα στο γνησιο ελληνικο ενστικτο δεν εννοούσα σιγουρα ότι οι υπολοιποι άνθρωποι στερουνται καποιας νοησης. Σιγουρα στις αλλες χωρες υπηρχαν και υπαρχουν ακομη ανθρωποι με μεγαλο ΙQ. Ειμαι μια Ελληνιδα που δεν εχει ζησει μονιμα καπου εξω,παρα μονο για λιγες μερες. Γι'αυτο τον λογο μπορω να μιλαω μονο για τους γνησιους Ελληνες και αυτο γιατι τους εχω παρατηρησει...Αν ημουν Γαλλιδα θα μιλαγα για τους γνησιους Γαλλους....Η λεξη κλειδι ΔΕΝ ηταν ο Ελληνας αλλα το "γνησιο"...και φυσικα υπαρχουν διαφορες αναμεσα στους Ελ. τους Γαλλους τους Ινδους κτλ. Αυτο που ηθελα να τονισω ειναι πως ο γνησιος ανθρωπος μπορει να "γεννησει" γνησια πραγματα. Οκ...μπορεί να φανηκε ρατσιστικό, δεν ειχα τετοια προθεση,ηθελα μονο να δειξω την γνησιοτητα που υπαρχει στον ανθρωπο και που αν την καταλαβει και την νιωσει τοτε αυτος εδω ο "κοσμος" θα γινοταν σιγουρα καλυτερος...Ο πολιτισμος, και κυριως η καλλιεργεια των ανθρωπων-η δημιουργεια δεν θα ειχε φτασει σε αυτο το σημειο αν "καποιοι" δεν ειχαν πιστεψει πραγματικα στο γνησιο ενστικτο τους...και δεν θα ειχε πεσει στην στην τρυπα της στασιμοτητας αν ολοι οι ανθρωποι σταματουσαν να αφουγκραστουν εστω και για 10 λεπτα την φυση, να ακουσουν τι εχει να τους πει (και φυσικα δεν εννοω οτι θα αρχισει η φυση να γενναει φθογγους- λεξεις- προτασεις....),αλλα αν ειναι ανοιχτοι πραγματικα να ακουσουν το αερακι, να μυρισουν την ατμοσφαιρα στην πολη και στην εξοχη ( και να συγκρινουν..). Και παλι θα πω πως ΔΕΝ εννοω οτι θα αρχισει να μας μιλαει το δεντρο του γειτονα ή το γλαστρακι που βρισκεται πανω στο γραφειο μου....Τα ζωα, εκεινε που ζουν ΕΛΕΥΘΕΡΑ εξω στην φυση, πως καταφερνουν νομιζετε και επιβιωνουν απο τα δυσκολα κατα καιρους φαινομενα (εκτος απο εκεινα που εχει φυσικα προκαλεσει ο "ανθρωπος" με την μολυνση του περιβαλλοντος...σε εκεινη την περιπτωση τα "πιανουμε αδιαβαστα"...)? Τα πουλια πως ξερουν ποτε θα "μεταφερθουν" σε αλλες περιοχες? Ο σκυλος σας πως ξερει πως θα γινει σεισμος και ειναι ανησυχος ολο το βραδυ, ισως και απο την προηγουμενη μερα? Εχουν μαθει απο παντα να ακολουθουν το γνησιο ενστικτο τους το οποιο εχει παραμεινει ετσι γιατι ΔΕΝ το ακουμπησε ο "ιος" της λογικής! Βεβαια, η λογική ειναι κατι πολυ σημαντικο για την εξελιξη της ανθρωποτητας ( και αυτο ειναι που μας διαφοροποιει απο τα αλλα ζωα...), μονο...που ο ανθρωπος εχει την ταση να χρησιμοποιει το καθετι που "αποκτα" με λαθος τροπο..π.χ. ο καπνος: ενω ηταν αρκετα εξυπνος (και ενας Θεος ξερει πως του "κατεβηκε" αυτη η ιδεα),να τον βαλει πανω στην πληγη, αργοτερα αρχισε να τον καπνιζει με αποτελεσμα σιγα σιγα να επηρεαστουν και οι υπολοιποι του "ειδους". Το DNA (απιστευτη ανακαλυψη ειδικα γιάυτον που εχει χασει το χερι του, το ποδι,το ενα του δαχτυλο κτλ)....τώρα θελει να αναπλασει ολοκληρο ανθρωπο....Πολλα τα παραδειγματα....Το βασικο ειναι πως εχουμε ξεχασει να ακουμε και εννοω να ακουμε πραγματικα: σωμα και ψυχη...με αποτελεσμα να ακουμε ο,τι μας λενε και μας δειχνουνε...Τα ζωα ομως συνεχιζουν να βλεπουν ο,τι βλεπουν και να ακουνε ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!! Αρα δεν θα πρεπει να ξεχναμε τις γνησιες αξιες...στην τελικη τοσα χρονια για να καταφεραμε νε επιβιωσουμε κατι σημαινει αυτο. Γιατι τωρα όλα τα αλλαζουμε? Ισως να θεωρω τον Ελληνα καπως ιδιαιτερο λαο για το λογο το οτι ειναι πολυ συναισθηματικος,οσοι τουλαχιστον εχουν καταφερει να μην πεσουν σε αυτη την τρυπα που προαναφερα...ισως και γι'αυτο οι αλλοι να μας θεωρουν λιγο...απειθαρχητους,τεμπεληδες κ.α! Οχι δεν ειναι ετσι...απλα πολυ απλα εμεις συνεχιζουμε οσο μπορουμε (...γιατι οι συνθηκες δυσκολευουν),να δουλευουμε για να ζουμε και οχι να εχουμε καταληξει να ζουμε για να δουλευουμε....ισως και γι'αυτο πιστευω πως: η αφυπνιση θα γινει απο γνησιους ανθρωπους σε ολο τον πλανητη...και οτι θα ξεκινησει απο εμας...γιατι ακομα εχουμε κρατησει σημαντικες αξιες (οσο και να θελουν οι αλλοι να τις διακομοδουνε π.χ Γαμος αλα ελληνικα...).Τελος για να κλεισω το θέμα γνησιο ελληνικο ενστικτο θα συμφωνησω με τον φιλο μου (iamblixos)...οτι ο Ελληνας ειναι δασκαλος (αποδειξεις υπαρχουν), οποτε η "αφυπνιση" ισως θα πρεπει να ξεκινησει απο εμας τους Γνησιους Ελληνες (...σκεφτητε και λιγο ποιητικα...δεν ειναι ολα εππιπεδα...το ξερω πως μετα την τουρκοκρατια δυσκολα υπαρχει μη αιμομιξια...μιλαω για γνησια συναισθηματα, κληρονομια ολων των ανθρωπων μα που καποια στιγμη αν δεν προσεξουμε χανεται....)Εξαλλου ειδαμε και στο παρελθον πως ο Ελληνας-Δασκαλος συνεβαλλε σε....αρκετα.
Απο την αλλη,δεν ειμαι μαγισσα, ουτε περναω τις ωρες μου με το να συζητω με τα πουλια τα δεντρα και την χλοη.....οποτε ομως βρεθω κοντα τους τα αυτια μου ειναι μεγαλυτερα απο τα ματια μου! Οταν αναφερθηκα πως βρηκα την αληθεια δεν εννοουσα οτι βρηκα τι γινεται μετα απο εδω! Βρηκα την αληθεια της ζωης...με οτι προσωπο-σχημα-μυρωδια ηταν...Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ...ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ!(πχ. το θεμα ειναι "η χαρα": εγω μπορει να το εκφρασω με ενα χαμογελο...εσυ μια αναπηδηση απο το χωμα...ο αλλος φωναζοντας δυνατα "ζητωωωωωωω!".....ισως και απο αυτο μπορουμε να καταλαβουμε πως υπαρχουν πολλοι διαφορετικοι ανθρωποι αλλα η αληθεια ειναι μια: ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!!!!!!) Μαθετε ή θυμηθειτε λοιπον να ακουτε την ψυχη σας....!
Τελος θα ηθελα να πω κατι για την ομαδα "Ε"....στην οποια δεν ανηκω, αν και πιστευω πως ειναι πολυ παρεξηγημενη...ισως και αν ισχυει οντως αυτος ο φανατισμος, ισως λεω, να ειναι και ο εσχατος πλεον τροπος για να σωθει ακομα και την τελευταια στιγμη αυτο το ιδιαιτερο και ξεχωριστο(για καποιους αγνωστους λογους), ειδος: Ο ΑΝΘΡΩΟΠΟΣ!Εξαλλου η ιστορια εχει δειξει πως ο ανθρωπος "αρχιζει και λειτουργει" μονο σε οτι τον τραβαει για να κανει κακο...γιατι λοιπον να μην το χρησιμοποιησουμε και εμεις σαν οπλο που μπορει σαν 1 εππιπεδο να ειναι (ο φανατισμος) κακος ιος...αλλα που στο τελος να εχει καλα αποτελεσματα? Γνωμη μου ειναι να χτυπησουμε το "κακο" με τον ιδιο του τον εαυτο...τοτε μονο θα καταλαβει ποσο ασχημο ειναι...("μην κανεις στους αλλους αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν")...και γιατι η αφυπνηση να αρχισει με τους Ελληνες? Μα φυσικα επειδη εχουμε την ψυχη και τον φανατισμο να πολεμαμε για τα ιδανικα ακομα και με την ιδια μας την ζωη (ΑΝΑΤΟΛΗ) χωρις να γινομαστε ερμαια κανενος...οπως και το οτι ειμαστε πολιτισμενοι ανθρωποι και μπορουμε να σταθουμε ανταξια διπλα στις ευρωπαικες χωρες (ΕΥΡΩΠΗ)....και αγαπαμε την φυση(εχουμε μια απιστευτη χωρα πλουτισμενη με φυση πχ. Β.Ελλαδα)....Με λιγα λογια? Μπορουμε να επικοινωνισουμε με ολους τους λαους και να κανουμε ΔΙΑΛΟΓΟ οπως κανενας αλλος (Ασιατης-Ευρωπ-Αμερικ-Ανατολ)!!!! Σιγουρα υπαρχουν και αλλοι που εχουν αυτες τις αξιες μεσα τους...απλα ο Ελληνας το εχει αποδειξει και παλαιοτερα με τους τοσους αγωνες για την ελευθερια, αγωνες των ΝΕΩΝ για την Δημοκρατια κ.α.....Θα ηταν κριμα να μην συνεχισουμε αυτο που ξεκινησαν καποτε αυτοι οι ανθρωποι και χυθηκε τοσο αιμα για να μπορουμε τωρα εμεις εδω να διατυπωνουμε ακομα και παγκοσμιως-δικτυακα την γνωμη μας! Θελετε να γινετε ρομποτακια? Καλως! Οι γνησιοι ομως ανθρωποι που νιωθουν ακομα δεν θα κατσουν με σταυρωμενα τα χερια,παγκοσμιως μιλαω, και φυσικα καθ'οτι εμεις σαν λαος εχουμε και μια προιστορια με τετοιου ειδους εναντιωσεις ισως να ξεκινησουμε εμεις πρωτα τον "αγωνα".....Μπορουμε και αγγιζουμε τους λαους με εναν περιεργο τροπο που αν το σκεφτητε δεν ειναι τιποτα παραπανω απο το οτι μιλαμε με την καρδια, απευθυνομαστε στα ματια και ο,τι εχουμε να πουμε το λεμε, καμια φορα χωρις να σκεφτομαστε γι'αυτο ειμαστε και λιγο αφελεις...Πρωτα αγγιζουμε τους καλλιτεχνες...μιας και η τεχνη ειναι πλεον ο μοναδικος μας συμμαχος και κρικος επικοινωνιας με τους αλλους...! (θεατρο-ποιηση-κινηματογραφος [=γραφη καποιου,με πλαγιο και κρυφο τροπο γιατι οποιος τολμαει να το πει καθαρα δεν την βγαζει πλεον καθαρη],κινηματος)
Α! και κατι που μπυ ηρθε μολις τωρα: Σκεφτητε την εκδοχη να μην υπαρχει οντως αυτη η ομαδα "Ε"....και ετσι απλα δημιουργηθηκε απο στομα σε στομα....και εγινε γνωστη και στο εξωτερικο...σαν μια ομαδα που πολεμαει για να μην χαθει το ανθρωπινο ειδος...σκεφτητε ποσοι "ξενοι" αφυπνιστηκαν με γνησια ανθρωπινα συναισθηματα, και που αν το καλοσκεφτητε μονο οταν ακουσαν οτι προκειται για μια ομαδα "φανατισμου" σαν κατι "Χιτλερ" να πουμε....μονο τοτε ειχαν την περιεργεια να το ψαξουν....Μηπως τελικα πρεπει λοιλον το "κακο" να το χτυπησουμε με κακο? Αρκει βεβαια να εχουμε την λογικη (περα απο τα ενστικτα) να το κοψουμε εκει που πρεπει! Δεν ξερω.....ισως....
Λοιπον, το ξερω πως ξεφυγα...εγω απλα στην αρχη ηθελα να σας ξυπνησω τα αυτια της ψυχης σας, να δειτε την ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΑΛΗΘΕΙΑ-ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΝΗΣΙΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ-ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΗ ΣΕ ΑΛΛΗ "ΜΟΡΦΗ" ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ-ΨΥΧΙΚΟ ΚΩΔΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ!
Ζητω συγνωμη για την πολυλογια μου, ισως να βγηκα απο το θεμα....ισως και οχι....και παλι ομως ειχατε την ΕΠΙΛΟΓΗ να μην διαβασετε αυτα που εγραψα πατωντας μοναχα ενα μικρο κουμπακι....!
Δεν εχω χρονο να διαβασω τι εγραψα....τα ισως λαθη που εγραψα θα μου τα βρειτε εσεις....γιατι εχω μαθει να ακουω!
Και παλι ομως θα πω να κλεισετε τα ματια και να δειτε....την δικη σας αληθεια που σας περιμενει τοοοοοσο καιρο και να την χαιδεψετε....ποσο μονη θα νιωθει......Εγω τώρα πια νιωθω γαληνη αν και ξερω οτι υπαρχει δρομος μπροστα-ομως εχω τωρα πια εναν πολυ καλο συμμαχο: Την αληθεια μου!!!!!!!!!!
Φιλακια....και παλι συγνωμη....παντου υπαρχουν-ευτυχως-γνησιοι ανθρωποι.....για να δουμε....θα ξυπνησουν ποτε απο μονοι τους ή θα πρεπει να τους ξυπνησουμε εμεις, εστω και μα το ζορι....?

Ισως να ειμαι ηδη infected....οποτε ξυπνηστε για να μην γινετε και εσεις....για να με κανετε καλα ΕΣΕΙΣ!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 13:28:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιnfected...εμένα προσωπικά με κάλυψες ως προς τις πρώτες απορίες μου...Το ζήτημα της εμπειρίας που έζησες όμως το έχεις αφήσει μισό...

Communicating at an unknown rate...

Edited by - Valnta on 16/09/2003 13:29:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Infected Mushrooms
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 14:49:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Infected Mushrooms  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μου αρέσει να μοιραζομαι εμπειριες και καταστασεις με άλλους ανθρώπους...ο λογος που δεν μπηκα στην διαδικασία να περιγραψω την εμπειρια μου είναι γιατι δεν εχει σημασία το αποτέλεσμα...αλλά η διαδικασία...Επισης, δεν θα ήθελα να επηρρεάσω κανέναν λέγοντας αυτό ακριβώς που είδα γιατί πήγαζε από μέσα μου, ήταν ο δικός μου "κωδικας" που όμως μεταφράζοντας τον συμφωνα με την κοινή μας "γλωσσα", και αναφέρομαι στην ψυχή όλων των ανθρώπων(αλίμονο αν δεν είχαμε κοινα χαρακτηριστικα-υλικα και μη-πως θα επιβιώναμε?)...πήρε την μορφη και την εννοια της ΑΛΗΘΕΙΑΣ. Θα μου πεις και πως ξέρω ότι ήταν η ΑΛΗΘΕΙΑ....? Καμια φορά το "ξερουμε" γιατι ετσι απλά το..."ξέρουμε"...μα...ακόμα και αν εκανα λαθος,(κυριο χαρακτηριστικό του ανθρώπου-οπότε καλά κανω και δεν γράφω τουλαχιστον ακόμα για την εμπειρία μου)....αν κάνω λοιπον λαθος πιστεύεις ότι τουλάχιστον δεν άξιζε να σας το αναφέρω,έτσι με αυτον τον ισως λάθος τρόπο διατύπωσης....Και εγώ έχω απορίες,ψάχνομαι ακόμα,απλώς ύστερα από εκείνο το "συμβάν" νιώθω πιο δυνατη...Μην μπεις στην παγίδα να μάθεις αυτό που είδα...χάνεις την ουσία...την δική σου ουσία...την μοναδικότητά σου.....
Φυσικά μπορεί να λέω ένα σωρό μ------ς......αξίζει όμως να το δοκιμάσεις...όταν θα είσαι πραγματικά ανοιχτή/ος τότε θα είναι και η ψυχή σου σε εσενα....ασέ την ύλη....κοιτα πισω από την διαφάνεια...
ΦΙΛΑΚΙΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΛΥΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 01:00:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΛΥΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή φίλη infected Mushrooms,
καλώς όρισες στην παρέα των .... (ελπίζω όχι) τελευταίων ρομαντικών αυτού του μικρού πλανήτη.
Με ευχαρίστηση διαπιστώνω ότι είσαι ένας .. χείμαρρος όμορφων σκέψεων και αναζητήσεων!!
Πιστεύω πως προχωρείς πολύ σωστά το δρομο σου και συμφωνώ μαζί σου σχεδόν σε όλα όσα έγραψες.
Σχετικά με τις ομάδες "Ε" που διερωτάσαι αν υπάρχουν,σου απαντώ πως πιστεύω ότι υπάρχουν!
Το ερώτημα είναι αν υπάρχουν οι "Ε".
Όμως,δε νομίζω ότι αυτό παίζει και τόσο μεγάλο ρόλο.Δηλαδή,είτε υπάρχουν είτε όχι ΓΙΑ ΜΑΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΦΘΑΝΕΙ!!
Κάποτε,βρήκα σε μια λίμνη ένα λουλούδικαι το θαύμαζα πιστεύοντας ότι ήταν νούφαρο,(βλέπεις δεν είχα δει ποτέ μου νούφαρα),μέχρι που μου είπαν ότι δεν ήταν.
ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ... ΝΟΥΦΑΡΟ!!! ΚΑΙ ΑΠ ΤΑ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΑ!!!

ΑΝΑΛΥΩΝ


+Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hrismig
Μέλος 2ης Βαθμίδας


325 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 08:04:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hrismig  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

....Μηπως τελικα πρεπει λοιλον το "κακο" να το χτυπησουμε με κακο?



Καλημέρα και καλώς ήρθες κοντά μας φίλη Infected Mushrooms,
μου άρεσε αρκετά ότι ένιωσα με αυτά που διάβασα με εξαίρεση την ανωτέρω φράση...

Προσωπικά πιστεύω ότι το κακό δεν ανερείτε με το κακό αλλά πολλαπλασιάζεται. Μάλιστα είναι ο μόνος δρόμος γέννεσης του κακού! Εξ' άλλου για σκέψου: Tι κάνουμε μέχρι τώρα εμείς οι άνθρωποι...το καλό; Που οδηγούμαστε;

Πρέπει να "λεπτύνουμε" τη φύση μας καλή μου φίλη...σκέψου το...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Infected Mushrooms
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 12:09:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Infected Mushrooms  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλημέρα!
Βασικά χαιρομαι που αυτό το "θεμα" δεν πήρε την μορφη ρατσιστικου χαρακτηρα, παρ'οτι αωαφερόταν στην αφυπνιση των Ελληνων και φυσικα όλων των ανθρωπων! Αυτο ηταν ακριβως που ηθελα να περασω....Ηθελα μεσα απο την ποιηση και τον εσωτερικο μονολογο ο καθ'ενας να ψαξει να βρει στοιχεια που βρισκονται βαθια μεσα στην ψυχη...Αυτο εγω αποκαλω αφυπνιση....και αυτη η αφυπνιση ισως να ειναι το πρωτο σκαλοπατι σε αυτη την τεραστια κλιμακα της ψυχης!
Σιγουρα αν στο κακο προσθεσουμε κακο θα εχουμε κακο x 2 ....αλλα εγω εννοουσα οτι για να γαργαλισουμε το ενδιαφερον των ανθρωπων,που χωρις φυσικα να φταινε,εχουν πεσει στην παγιδα της καθημερινοτητας και της επιστημης,απο'οτι φαινεται πρεπει ο "προλογος" να αναφερεται σε κατι "κακο", "μυστηριο", "σατανικο" κ.τ.λ.! Δυστυχως ετσι ειναι...Ο κοσμος ζητα,και σε αυτο φταιει η κοινωνια,sex, βια και οχι σουρεαλιστικα στοιχεια[πασχει απο φαντασια,αδυνατει να παει περαπερα απο αυτο που τον εχουν μαθει να βλεπει]....Βαζοντας εναν,λοιπον,τιτλο "Ελληνες-η αφυπνιση σας ξεκινησε",καποιοι νομιζουν πως αναφερεται στην γνωστη αφυπνιση που για όλους μας ειναι ενα μυστηριο...και ξαφνικα καταλαβαινουν οτι υπαρχουν και αλλου ειδους αφυπνισεις.......Πρωτα πρεπει να ξυπνησουμε εσωτερικα ετσι ωστε να ειμαστε σιγουροι για το τι νιωθει και θελει η ψυχη μας...ετσι ωστε να μην επηρρεαζομαστε απο τυχον παραπλανητικες οργανωσεις η ακομα και παγιδες που η ιδια κοινωνια μας ριχνει μεσα....Μερος αυτης της "θεραπειας" ειναι κατα την γνωμη μου και η ποιηση....Παρτε ενα χαρτι και μολυβι...καθιστε το σουρουπο καπου εξω (το καλυτερο κοντα σε δεντρα,θαλασσα και γενικως στη φυση) και αρχιστε να γραφετε προτασεις...ό,τι σας ερχετε στο κεφαλι...ακομα και αν ειναι γελοιες στα ματια σας....το αποτελεσμα θα σας εκπληξει...αν γραφετε χωρις να σκεφτεστε...τοτε ο,τι γραφετε θα ειναι απο μεσα σας...μα πανω απ'ολα θα ειναι ΑΛΗΘΙΝΟ!
Φιλακια....!

"...και ειναι οι νυχτες σκοτεινες...γιατι το φως δεν φτανει να φωτησει τις αμετρητες ψυχες που μενουν μονες..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iamblixos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


73 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 22:56:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iamblixos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]


Καλημέρα!
Βασικά χαιρομαι που αυτό το "θεμα" δεν πήρε την μορφη ρατσιστικου χαρακτηρα, παρ'οτι αωαφερόταν στην αφυπνιση των Ελληνων και φυσικα όλων των ανθρωπων! Αυτο ηταν ακριβως που ηθελα να περασω....Ηθελα μεσα απο την ποιηση και τον εσωτερικο μονολογο ο καθ'ενας να ψαξει να βρει στοιχεια που βρισκονται βαθια μεσα στην ψυχη...Αυτο εγω αποκαλω αφυπνιση....και αυτη η αφυπνιση ισως να ειναι το πρωτο σκαλοπατι σε αυτη την τεραστια κλιμακα της ψυχης!
Σιγουρα αν στο κακο προσθεσουμε κακο θα εχουμε κακο x 2 ....αλλα εγω εννοουσα οτι για να γαργαλισουμε το ενδιαφερον των ανθρωπων,που χωρις φυσικα να φταινε,εχουν πεσει στην παγιδα της καθημερινοτητας και της επιστημης,απο'οτι φαινεται πρεπει ο "προλογος" να αναφερεται σε κατι "κακο", "μυστηριο", "σατανικο" κ.τ.λ.! Δυστυχως ετσι ειναι...Ο κοσμος ζητα,και σε αυτο φταιει η κοινωνια,sex, βια και οχι σουρεαλιστικα στοιχεια[πασχει απο φαντασια,αδυνατει να παει περαπερα απο αυτο που τον εχουν μαθει να βλεπει]....Βαζοντας εναν,λοιπον,τιτλο "Ελληνες-η αφυπνιση σας ξεκινησε",καποιοι νομιζουν πως αναφερεται στην γνωστη αφυπνιση που για όλους μας ειναι ενα μυστηριο...και ξαφνικα καταλαβαινουν οτι υπαρχουν και αλλου ειδους αφυπνισεις.......Πρωτα πρεπει να ξυπνησουμε εσωτερικα ετσι ωστε να ειμαστε σιγουροι για το τι νιωθει και θελει η ψυχη μας...ετσι ωστε να μην επηρρεαζομαστε απο τυχον παραπλανητικες οργανωσεις η ακομα και παγιδες που η ιδια κοινωνια μας ριχνει μεσα....Μερος αυτης της "θεραπειας" ειναι κατα την γνωμη μου και η ποιηση....Παρτε ενα χαρτι και μολυβι...καθιστε το σουρουπο καπου εξω (το καλυτερο κοντα σε δεντρα,θαλασσα και γενικως στη φυση) και αρχιστε να γραφετε προτασεις...ό,τι σας ερχετε στο κεφαλι...ακομα και αν ειναι γελοιες στα ματια σας....το αποτελεσμα θα σας εκπληξει...αν γραφετε χωρις να σκεφτεστε...τοτε ο,τι γραφετε θα ειναι απο μεσα σας...μα πανω απ'ολα θα ειναι ΑΛΗΘΙΝΟ!
Φιλακια....!

"...και ειναι οι νυχτες σκοτεινες...γιατι το φως δεν φτανει να φωτησει τις αμετρητες ψυχες που μενουν μονες


iamblixos

Κάνε λοιπόν τη πραγματικότητα Όνειρο και δραπέτευσε στο παρόν γιατί μόνο το παρόν μας μένει.Ξέρεις οι άνθρωποι είναι φτιαγμένη από το υλικό των ονείρων ,τη λάσπη του πόθου ,τα φωτεινά σκοτάδια του πάθους.
ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ποτέ ότι τα πάντα ανακατατάσσονται και ανατρέπονται ένας όμως είναι ο σφυγμός του σύμπαντος ο Ερωτας,Ερωτας για όλα ,για την ίδια τι ζωή.
Εύχομαι πλανόδιοι οργανοπαίχτες πάντα να παίζουν μουσική στα όνειρα σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alithia
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 15:17:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alithia  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Alithia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιας και μιλάμε για αφύπνιση βρήκα ένα κείμενο στην δικτυακή τοποθεσία
www.e-e-e.gr που μιλάει για έναν κίνδυνο που έρχεται για την χώρα μας. Ομολογώ ότι με ξάφνιασε. Δεν μπορώ να σας εγγυηθώ το αληθή του περιεχομένου. \
Το παρακάτω κείμενο θα εμφανιστεί αφου πατήσετε το κουμπί ‘ΑΝΑΦΟΡΑ ΝΕΩΝ’

Ζητώ συγνώμη για το μακροσκελή αυτό post.


OMAΣ EΛΛHNIKHΣ AΠOKATAΣTAΣEΩΣ
ΠPYTANEIA O.E.A. 13-9-2003 AΘHNAI
KATEΠEIΓON ΣHMA EΓKATAΛEIΨEΩΣ NEOEΛΛHNΩN AΠO TON ΓAΛAΞIAKO KYBEPNHTIKO AΣTPOΣTOΛO KAI AΠO THN O.E.A.

EΛΛEIΨH EΠAPKΩN ANAΦOPΩN EΩΣ 13-9-2003 ΠEPI EKTEΛEΣEΩΣ TΩN A', B', H', IB' KAI IΓ' KATEΠEIΓOYΣΩN ΔIATAΓΩN EΠIΣTPATEYΣEΩΣ THΣ ΠPYTANEIAΣ - ΣTPATHΓEIOY THΣ O.E.A. ΠPOΣ TOYΣ EΛΛHNEΣ, AYTOI KHPYΣΣONTAI ANYΠOTAKTOI ΓENIKHΣ EΠIΣTPATEYΣEΩΣ TOY Γ' ΠAΓKOΣMIOY KAI TOY Δ' ΔIAΣTHMIKOY ΠOΛEMOY KAI ΔIA TAYTA H O.E.A. ΩΣ ΠPOBOΛH THΣ ΓAΛAΞIAKHΣ KYBEPNHΣEΩΣ, AΠO 14-9-2003 KAI EΩΣ THN YΠAPΞH EΠAPKΩN TOIOYTΩN ANAΦOPΩN, MATAIΩNEI THN EΠIΔOΣH THΣ IΔ' EΠIKΛEIOYΣAΣ ΔIATAΓHΣ ME OΔHΓIEΣ ΔIANOHTIKHΣ - ΣYNAIΣΘHMATIKHΣ - BIOΛOΓIKHΣ - OIKONOMIKHΣ EΠIBIΩΣEΩΣ ΣE YΠAPKTO TPEXON ΠEPIBAΛΛON ΠAΓKOΣMIOY KAI ΔIAΣTHMIKOY ΠOΛEMOY, KAI EΓKATAΛEIΠEI TOYΣ NEOEΛΛHNEΣ EIΣ TO ΓENOKTONIKO MENOΣ TOY ΔPAKONIANOY AΣTPOΣTOΛOY KAI TΩN ΓHINΩN ΔPAKONIANΩN AΞONΩN HΠ.E.I. (H.Π.A., EYPΩΠH, IAΠΩNIA), B.A.Σ.T. (BOYΛΓAPIA, AΛBANIA, ΣKOΠIA, TOYPKIA) KAI P.I.K. (PΩΣIA, IΣΛAMIKA KPATH, KINA), HTOI TOY ΣTPATOΠEΔOY TO OΠOION EΠEΛEΞAN OI NEOEΛΛHNEΣ ΩΣ MEΛΛOΘANATOI AΠEIΘAPXOI ANIEPAPXHTOI AΦPONEΣ EΦIAΛTEΣ, OΔHΓOYMENOI AΠO EBPAIOΓENEIΣ KAI EBPAIOTEKTONEΣ ΠOΛITIKOYΣ OΛΩN TΩN KOMMATΩN, EBPAIOΓENEIΣ ΘPHΣKEIEΣ (AΠANTA XPIΣTIANIKA ΔOΓMATA KAI ΣOYΦIΣMOΣ), EBPAIOΓENEIΣ ΘNHΣIΓENEIΣ OIKONOMIEΣ (KAΠITAΛIΣMOY, ΣOΣIAΛIΣMOY, ΠAΓKOΣMIOΠOIHΣEΩΣ K.Λ.Π.), KAI EBPAIOΓENEIΣ ΣYMMOPIEΣ TΩN ΨEYΔOEΨIΛON KAI ΨEYΔOOΛYMΠIΩN ΔΩΔEKAΘEΪΣTΩN IΔPYΘENTΩN AΠO ΣIΩNIΣTIKH YΠEPΣTOA "AOA" ΛONΔINOY.
OI EΛΛHNEΣ BOPEIOY EΛΛAΔOΣ EXOYN APXH ΓENOKTONIAΣ TOYΣ TON OKTΩBPIO 2003 AΠO AΞONA B.A.Σ.T., KAI OI ΛOIΠOI EΛΛHNEΣ ΠΛANHTOY EXOYN APXH ΓENOKTONIAΣ TOYΣ TON ΔEKEMBPIO 2005 AΠO AΞONA P.I.K., KAI OΛOKΛHPΩMENH ΓENOKTONIA TOYΣ TO 2006 AΠO AΞONA P.I.K., ME ΠPOOPIΣMO ΨYXΩN TOYΣ TA ΓAΛAΞIAKA TAPTAPA ΩΣ TOΠO KATAΛHΞEΩΣ TΩN ΠPOΔOTΩN KAI TΩN EXΘPΩN TOY ΣYMΠANTIKOY OPΓANIΣMOY.
OI ΘEΣΠIEIΣ KAI ΠΛATAIEIΣ ΣYMMAXOI THΣ O.E.A. AΣ ΠPAΞOYN KATA ΣYNEIΔHΣIN ME TOYΣ NEOEΛΛHNEΣ._

ΣTPATHΓEIO - ΠPYTANEIA O.E.A.
MEΣΩ TOY KΛHTHPOΣ EΠIΔOΣEΩΣ
KAPAΓEΩPΓIOY XP. XP. IΩANNH
EΛΠIΔOΣ 12
NEA IΩNIA
BOΛOΣ
EΛΛAΣ

Εγώ απλά και μόνο εύχομαι να σας τρομάζω τζάμπα και όλα αυτά να βγουν ψευδή.


- Η Γνώση πονάει, η Αλήθεια πληγώνειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alithia
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 15:25:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alithia  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Alithia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τωρα που το ξαναδιαβάζω, μου φαίνεται κάπως υπερβολικό το κείμενο.
Μάλλον μπούρδες είναι.

- Η Γνώση πονάει, η Αλήθεια πληγώνειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iamblixos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


73 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 18:31:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iamblixos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Τωρα που το ξαναδιαβάζω, μου φαίνεται κάπως υπερβολικό το κείμενο.
Μάλλον μπούρδες είναι.

- Η Γνώση πονάει, η Αλήθεια πληγών

ΠΡΟΣ ΑΛΗΘΕΙΑ.

ΖΗΣΕ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΜΑΓΕΨΕ ΤΗΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΑΙ ΕΞΥΜΝΗΣΕ ΤΟΝ ΠΟΘΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΙΣΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ, ΑΛΗΘΕΙΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 00:23:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γλυκιά και πικρή Alithia γιατί το έβαλες αυτό εκεί?

Και εγώ και άλλος κόσμος τα διαβάσε αυτό το κείμενο.
Τι νομίζεις ότι θα προσφέρει στο θέμα μας?
Αναφέρομαι στο κείμενο από την σελίδα των Ε.

Ισως να ειναι λιγο τραβηγμένο δεν λέω αλλα αν είναι αλήθεια τότε...
Μάλλον πρέπει να αρχίσουμε να διαλέγουμε στρατοπεδα.

Με μπέρδεψε και εμένα αυτό το κείμενο και γενικότερα το site των Ε.

Φιλέ και αδερφέ ΚΕΛΣΟ που είσαι.......?????????? Βοήθα! Τι γίνετε τελικά?
ΤΗΟΤΗ?????????
Που χαθήκατε?

Μετα τιμής Κύβος.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 02:03:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
:)))))))

καταρχην μας ονομαζουν νεοελληνες,κατι το οποιο προσωπικα δεν ξερω αλλα μου "χτυπαει" καπως.

υπαρχουν Ελληνες και Ελληνιδες,οσο και αν θεωρουν ορισμενοι πως ισως δεν αντιπροσωπευουμε τους προπατωρες μας αρχαιους Ελληνες και Ελληνιδες.

μη φοβαστε ,οτιδηποτε και αν ειναι να συμβει,εστω και αν ξανα χρειαστει να αντιμετωπισουμε εναν τεραστιο αντιπαλο,οποιον και αν θεωρουν καποιοι ως αντιπαλο του ελληνισμου,θα τα καταφερουμε.

και θα ξανααναφερθω σε κατι που ειχε πει ο κολοκοτρωνης ,ο μεγαλος και σπουδαιος αυτος Ελληνας που τοσο μας αγαπησε"σταθητε ωρε Ελληνες ,που πατε?" :))))

πιστευετε πως αν και εφοσον υπαρχει μια μεγαλη δυναμη που λεμε θεο η δια ,θα μας αφησει ερμαια της τυχης μας?

δεν ειναι τυχαιο που η ελλας και ο ελληνισμος γενικοτερα υπαρχουν αιωνες αιωνων:)

απλα και τα βελη τους τον ουρανο σκεπασουν ,εμεις εχουμε μαθει να πολεμαμε σε τουτην την σκια.

περσες-ιταλους-τουρκους-βουλγαρους μυριαδες μυριαδων ορμηξαν στην ελλαδα μας και εμεις...απλα ειμαστε ακομη εδω πιο δυνατοι αν χρειαστει:))))

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 02:45:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ είμαι ρε Cube, κρυμμένος...

Σσσσσσσςςςςς... κάνε ησυχία. Έρχεται ο δρακονιανός αστροστόλος να με πάρει γι αυτό κρύβομαι. Μην με προδώσεις στους Ουτσεκάδες της Ανδρομέδας.

Ρε, γαμ... και μου είχαν υποσχεθεί ότι σε αυτόν τον γαλαξία θα βρω την ησυχία μου. Μην ξαναεμπιστευτείτε κανένα διαγαλαξιακό τουριστικό πρακτορείο. Είναι όλοι τους απατεώνες.

Όχι τίποτε άλλο. Έχασα και τα χρήματά μου. Ποιος ξέρει σε ποιον γαλαξία ταξιδεύουν τώρα.

Λέτε να έπεσαν σε καμία "μαύρη τρύπα"!!!

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 06:59:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AΣ ΕΡΘΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ,ΘΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΟΥΜΕ ΑΚΡΙΒΑ ΤΟ ΤΟΜΑΡΙ ΜΑΣ..ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ..
ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙ "ΑΝΩΤΕΡΟΪ" ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ Χ2 ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ,ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΘΑ ΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ,ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alithia
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 10:51:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alithia  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Alithia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους.

Δεν ξέρω ρε παιδιά, πήρα την απόφαση να βάλω το κείμενο αυτό στο forum με τον κίνδυνο να τρομάξω μερικούς χωρίς λόγο. Αλλά και πάλι, αν δεν το έβαζα θα ένοιωθα τύψεις που γνώριζα κάτι και δεν το έκανα γνωστό. Μακάρι να λένε βλακείες. Μακάρι να μην είναι Αλήθεια.

Από την άλλη ένας συλλογισμός μου, μου λέει ότι έχει κάποιες λογικές βάσεις ο χρόνος της επίθεσης, καθώς του χρόνου έχουμε το Αθήνα 2004, οι Ολυμπιακοί επιστρέφουν και πάλι στον τόπο τους. Θα γίνει μια τεράστια προβολή της χώρας μας σε όλο τον κόσμο. Παράλληλα όμως θα τονωθεί σε μεγάλο βαθμό το ηθικό των Ελλήνων σε όλοι την υφήλιο. Το Ολυμπιακό πνεύμα, όσο και αν έχει γίνει εμπορεύσιμο, ενώνει τους λαούς. Έτσι οι εχθροί που θέλουν εδώ και πολλά χρόνια την γενοκτονία των Ελλήνων, θα είναι δύσκολο να φέρουν εις πέρας το έργο τους μετά από τους Ολυμπιακούς.

Αλλά όπως είπατε κι’εσεις, αν όντως γίνει, θα το πουλήσουμε ακριβά το τομάρι μας. Και ο Θεός ο ίδιος να ήθελε την γενοκτονία των Ελλήνων, θα έπρεπε να καταβάλει προσπάθειες που είναι ακόμα πιο πάνω από Αυτόν. Στην ένωση Βαλκανικών σκουπιδιών θα κολλήσουμε τώρα;

- Η Γνώση πονάει, η Αλήθεια πληγώνειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Infected Mushrooms
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 11:23:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Infected Mushrooms  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

...."Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ,ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΚΙΑΖΕΙ ΦΟΒΕΡΑ ΚΑΜΙΑ...ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΞΑΠΟΣΤΑΙΝΕΙ...ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΔΟΞΑ ΤΡΑΒΑ....ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΔΟΞΑ ΤΡΑΒΑ!"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τυχαίο????


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Infected Mushrooms
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 11:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Infected Mushrooms  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

...Α και κατι αλλο...Δεν νομιζω,ο Θεος ή οι Θεοι να θέλουν το κακό μας...δεν εχουμε κακία μέσα μας...δεν σκοτώνουμε ούτε πειράζουμε κανέναν...ίσα ίσα είμαστε καταφύγιο χιλιάδων μεταναστών και τους παρέχουμε και δουλειά ενώ οι Έλληνες πάσχουν από ανεργία...Αυτό το κείμενο είμαι σίγουρη πως γράφτηκε για να αποθαρρύνει αυτές τις κρίσημες μέρες το ελληνικό πνεύμα που τόσο το φοβούνται(γιατί άραγε και ποιοι???)....Anyway....

Τέλος, αν ο Θεός είναι εναντίον μας επειδή υπάρχει αγάπη μέσα μας τότε....ας μας πολεμήσει Αυτός και τα κωλοτσιράκια του....Προτιμώ να πεθάνω στο όνομα της ΑΓΑΠΗΣ και της ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ...παρά να είμαι μια μαριονέτα,ένα ρομποτάκι χωρις αισθήματα....
Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΑΣ....ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΗΝ ΜΑΣΑΤΕ...ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΙΣΤΟΙ ΣΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΑΣ...ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ....ΚΑΠΟΙΟΙ (ΘΝΗΤΟΙ-ΘΕΟΙ) ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΑΣ...ΚΑΙ ΕΠΕΜΒΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΚΡΕΜΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΛΩΣΤΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alithia
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 11:57:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alithia  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Alithia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν υπονοώ ότι ο Θεός θέλει να μας ξεκάνει. Απλά προσπάθησα να τονίσω την δυσκολία που έχει κάποιος να τα βάλει με εμάς

Και κάτι άλλο. Σαν Έλληνες δεν σκοτώνουμε και δεν πειράζουμε κανένα τα τελευταία 600 χρόνια. Παλαιότερα όμως όλο και καμια διεκδικισούλα είχαμε. Όλο και κάποιους θα σφαγιάσαμε. Δεν είμαστε και τελείως αθώοι.

- Η Γνώση πονάει, η Αλήθεια πληγώνειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Infected Mushrooms
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 12:35:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Infected Mushrooms  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

...Και φυσικά γλυκειά μου δεν εννοούσα πως είπες πως ο Θεος θέλει να μας ξεκάνει...το κείμενο και κάποιοι αλλοι το λένε....Σιγουρα δεν είμαστε τελείως αθώοι,έχουμε κάνει και εμεις τις βρωμοδουλίτσες μας (...αν το καλοσκεφτητε μιλαμε όλο στο 1ο προσωπο πληθυντικου για μαλακιες που κανουν οι "ανωτεροι"....)....ομως δεν νομίζω για κατι που εκαναν "καποιοι" να το πληρωσει ο απλος λαος που ξεχειλιζει απο φιλοξενια-αγαπη...

Οι Ρωσοι λένε:
"Όταν ο Θεος μοιραζε κομματια γης στον καθε λαο, ο Έλληνας,σαν κλασσικος Ελληναρας καθυστερησε να παει στο συμβουλιο...γιατι επαιζε ταβλι...επινε φραπεδια και καπνιζε....Οταν πηγε ηταν πλεον αργα...Ο Θεος του ειπε οτι αργησε πολυ και οτι τα ειχε μοιρασει ολα...μα...ο ελλην του επρηξε τον π----ο στο μπλα μπλα.."...σε παρακαλω θεουλη μου,δωσε μου και εμενα ενα μικρο,πολυ μικρο κομματακι γης,να δημιουργησω και εγω τον πολιτισμο μου..." και ο θεος "...μα αφου σου το ειπα,τα εχω δωσει ολα...αργησες πολυ να ερθεις", "ελα σε παρακαλω...σε παρακαλω...ενα μικρο τοσο δα..." και τοτε του αποκριθηκε: " Καλα,καλα....θα σε βαλω σε ενα κομματι γης που εχω φυλαξει για τα γηρατεια μου"
Η Ελλαδα,λενε,πως ειναι ο κηπος της Εδεμ...και οτι οι Δελφοι ειναι το κεντρο του κοσμου...Αν το σκεφτητε καλυτερα θα δειτε πως στην Ελλαδα,ενω στις αλλες χωρες γινονται απιστευτες φυσικες καταστροφες, εδω τις παθαινουμε σε πολυ μικροτερο εππιπεδο...(τυχαιο?)
Γνωμη μου? Νιωθω ασφαλεια εδω στην Ελλαδα,ο καιρος αν και διαφορετικος σε σχεση με παλια,ειναι τουλαχιστον ακομα ευχαριστος...Η Ελλαδα τραβαει τους ξενους σαν μαγνητης....(τυχαιο?)
Τελοσπαντων...για να μην ξεφυγω απο το θεμα σταματαω εδω...καμια φορα παρασυρομαι...γιατι,χωρις να ειμαι φανατισμενη Ελληνιδα,αγαπαω απιστευτα την χωρα μου και ειμαι ΠΕΡΗΦΑΝΗ για την ιστορια της και για τους σοφους προγονους της! Τι κληρονομια Θεε μου...!!!!!!!!!!

Ελλαδιτσα μου? Σ'ΑΓΑΠΑΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alithia
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 12:50:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alithia  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Alithia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνω απόλυτα με όλα αυτά που λες Infected Mushrooms.

Απλα μια πληροφορία μόνο: Μπορει να χρησιμοποιώ ένα θυλικό ουσιατικό σαν username αλλά είμαι άνδρα

Τι να κάνω, μου αρέσει πολύ αυτη η λέξη

- Η Γνώση πονάει, η Αλήθεια πληγώνειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Infected Mushrooms
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 13:11:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Infected Mushrooms  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

.....ΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑ ΤΡΑΝΤΑΧΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΟΥΝ....ΕΙΧΑ ΔΙΚΙΟ.....
Συγνωμη φιλε μου....Alithia!
Φιλακια!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 15:44:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!
ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΑΦΥΠΝΙΣΗ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΝΤΑΙ. ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ Ε κτλ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΜΙΣΟΥΣΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΒΡΙΖΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ (ΧΩΡΙΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΑΡΧΗΓΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΠΟ κτλ)ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΙΧΑ ΠΕΣΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ ΤΟΥΣ!!!! ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΦΑΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ! ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΡΧΙΣΩ. ΑΠΛΑ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΡΑΒΟΥΣΕ ΠΡΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΡΟΜΟ.. ΚΑΤΙ ΣΤΑ ΓΟΝΙΔΙΑ ΜΟΥ!!! ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΝΑ ΚΕΙΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ Ε ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΓΟΝΙΔΙΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΑΦΙΠΝΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΑ ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΕΝΑ ΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΛΗΘΕΙΝΟ. ΠΩΣ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΟΙ Ε ΥΠΑΡΧΟΥΝ. ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΕΠΣΙΛΟΝ "ΚΟΙΜΙΖΕΙ" ΤΟΝ ΛΑΟ ΕΓΩ ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΦΥΠΝΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΞΙΕΣ ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΕΜΕΝΑ!!!!


"Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 15:56:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν εσένα σε ξύπνησε...τότε μπράβο της!

Προσωπικά όμως εξακολουθώ να πιστεύω ότι τέτοιες "ιστορίες" είναι κομματάκι επικίνδυνες...Είναι λυπηρό ο σύχρονος Έλληνας να έχει την ανάγκη των όποιων γραμμάτων του αλφαβήτου για να αφυπνισθεί...

ΥΓ : Τα παραπάνω δεν αποτελούν σε καμία περίπτωση μομφή προς εσένα, αγαπητέ...Δεν εξαιρώ τον εαυτό μου από όσα λέω πιο πάνω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Infected Mushrooms
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 17:42:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Infected Mushrooms  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

...Και εγω ενιωσα κατι να γινεται μεσα μου, πολυ πριν ασχοληθω με την ομαδα "Ε"...Καλό θα ητανε,ολοι οι Ελληνες που δεν εχουν νιωσει ακομα κατι μεσα τους να μην ειναι τοσο δυσπιστοι...ή τουλαχιστον να ειναι ουδετεροι στο θεμα αυτο,να ακουν,να διαβαζουν και να ειναι "ανοιχτοι" σε ολα...Επισης,αν δεν εχουν νιωσει τιποτα μεσα τους,και περναει ο καιρος,και ολο ακουνε τους αλλους να λενε οτι "κατι" ενιωσαν...τοτε....μηπως....δεν ειναι της μοιρας τους να το νιωσουν? Δεν χαρακτηριζω τον εαυτο μου σαν κατι το ιδιαιτερο,αυτα που ενιωσα με την εμπειρια που ειχα(που ΔΕΝ ειχαν καμια σχεση με "Ε" ή οτιδηποτε αλλο),αυτα λοιπον ήταν αγνα,γνησια και πηγαζαν μεσα απο την ψυχη μου...Αυτο που θα νιωσουν,αν το νιωσουν ποτε,εχει να κανει πρωτα απ'ολα με την υπαρξη του ανθρωπου....να νιωσει την ψυχη του...να αισθανθει μια απιστευτη συγκινηση οταν συνειδητοποιησει...τι ειναι...και που το χρωσταει....
Γι'αυτο...οποιος δεν μπορει να ακουσει την ψυχη του....τοτε δεν μπορει να εκφερει γνωμη για ψυχικο διαλογισμο...ποσο μαλλον του αλλου...Ειναι το Α και το Ω....πως θα το κανουμε δηλαδη?

...Ο φιλος μας,δεν ειπε πως τον αφυπνισε η "Ε"...αλλα οτι πρωτα ενιωσε και μετα ψαχτηκε...συνεπως δεν υπαρχει ουτε το ελαχιστο στοιχειο επηρρεασμου μεσα στο υποσυνειδητο του....ηταν απλα...γιατι ετσι ειναι....απλα πολυ απλα....κατι το ΓΝΗΣΙΟ!!!!!!!
Κουραστηκα να ακουω και να βλεπω ανθρωπους που επειδη δεν νιωθουν ή δεν εχουν νιωσει ακομα....κατακρινουν!!!!!!!! ΩΧΟΥ ΠΙΑ!!!!!!
Αντι να καθονται να βρουν ενα μονοπατι που θα τους ενωσει με την ψυχη τους καθονται και.....Μηπως τελικα ΑΥΤΟΙ ειναι οι επηρρεασμενοι απο αυτα που διαβαζουν....κατο το οποιο ειναι ΚΑΤΑΡΑ για την ανθρωποτητα? Τους ευκολοπιστους παντα τους φοβομουνα....αυτοι που ειναι προβληματισμενοι...τους θελω γυρω μου γιατι ειναι ανθρωποι που..."κατι" τους λεει να μην πιστεψουν....αυτο το "κατι" λοιπον βρειτε....Εγω το βρηκα....και ξερετε κατι? Αγαπαω ολη την ανθρωποτητα...ακομα και τους "κακους" (η κακια ειναι υποκειμενικη βεβαια...)....Α! Και για να σας απογοητεψω....αυτο το "κατι" δεν ειναι η ομαδα "Ε"...αλλα μπορει να γινει πιο δυνατο με την "Ε".....
...Οσοι δεν μπορουν να το καταλαβουν,και ειναι ανθρωποι,ας δοκιμασουν με το πρωτο και τελευταιο μαθημα της πορειας της ψυχης:την "ΑΓΑΠΗ".....ειναι τοσο απλο...και ομως πνιγεστε σε μια κουταλια νερο....ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΧΡΥΣΩΣΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΧΑΠΑΚΙ....
ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ....ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΑΝΑΓΝΩΣΗ.....
ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟΥΣ ΣΑΣ ΦΟΒΟΥΣ.....ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΝΟΤΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΖΩΓΡΑΦΙΣΟΥΝ.....

Υ.Γ: Συγνωμη για τον εκνευρισμο...αλλα δεν μπορω να ακουω "ανθρωπους" να εκφερουν γνωμη για το "κατι" που ενιωσαν οι αλλοι,επειδη ηταν ανικανοι(μαλλον) αυτοι να το νιωσουν....μα και σε αυτους ζηταω και 2 φορες συγνωμη....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Infected Mushrooms
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 17:49:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Infected Mushrooms  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΡΙΑ!
ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ...ΜΑ ΛΑΤΡΕΥΩ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΝ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΟΙ Μ-----Σ...
ΘΑ ΠΕΘΑΙΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΓΝΗΣΙ ΕΛΛΗΝΙΔΑ

ΒΓΑΛΤΕ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΣΑΣ...ΑΝΘΡΩΠΟΙ....ΝΙΩΣΤΕ ΛΙΓΟ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΙ ΑΤΟΜΙΚΑ....ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΣΑΣ ΑΓΚΑΛΙΑΣΕΙ....(ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟΥΣ ΓΝΗΣΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΜΗ....ΜΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΓΑΠΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΚΟΥΛΗΚΑΚΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗ.....)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy