ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Η συνομωσία με τις μεταλλαγμένες τροφές...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2004, 21:42:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι. Όλοι μας κατά καιρούς πιθανόν να έχουμε διαβάσει θέματα που αφορούν το κύκλωμα των εταιριών που έχουν σχέση με τις τροφές που καταναλώνουμε, με τις εταιρίες φυτοφαρμάκων οι οποίες κατασκευάζουν μεταλλαγμένους σπόρους ο καρπός των οποίων να ανταποκρίνεται στα φυτοφάρμακά τους, θεωρίες συνωμοσιολόγων οι οποίοι μας λένε ότι με τις μεταλλαγμένες τροφές κάποιοι προσπαθούν να παρέμβουν στην δομή του DNA μας και να μας μεταλλάξουν γενετικά. Πολλοί απο εμάς προσπερνάμε αδιάφορα αυτές τις πληροφορίες και ίσως πολλοί μειδιούμε στο άκουσμα κάποιων καταγγελιών απο ανθρώπους που θεωρούμε γραφικούς του είδους. Κάποια στιγμή όμως έρχεται μια πληροφορία τόσο τεκμηριωμένη που μας κάνει και μένουμε άναυδοι απο την σκέψη του τι μπορεί να εξυφαίνεται πίσω απο την πλάτη μας.
Είχα λοιπόν την τύχη ή ατυχία (όπως το πάρει κανείς) την περασμένη Τρίτη το βράδυ να βρίσκομαι σε κάποια συνάντηση ατόμων και άκουσα το εξής καταπληκτικό. Κάποια κυρία της παρέας αναφέρθηκε σε μια φίλη της η οποία παντρεύτηκε κάποιον ο οποίος είναι Ελληνοεβραίος και πιστεύει στην Ιουδαϊκή θρησκεία. Λοιπόν η κυρία μας μετέφερε την εξής καταπληκτική πληροφορία. Οι άνθρωποι οι οποίοι πιστεύουν στην ιουδαϊκή θρησκεία δεν τρώνε όπως οι υπόλοιποι κοινοί Έλληνες και φαντάζομαι ότι αυτό θα γίνεται και στα άλλα κράτη. Κοντά σε κάθε συναγωγή υπάρχουν μικρά μίνι μάρκετ τα οποία είναι συνήθως σε σημεία που δεν φαίνονται συνήθως,στον πρώτο όροφο κάποιας πολυκατοικίας και στα οποία πηγαίνουν συγκεκριμένα και ψωνίζουν αυτοί οι άνθρωποι. Όταν δεν υπάρχει τέτοιο κατάστημα κόντά τους και είναι αναγκασμένοι να ψωνίσουν απο σούπερ μάρκετ τότε ο ραββίνος τους δίνει κατά διαστήματα κατάλογο με τι ακριβώς προιόντα μπορούν να καταναλώσουν. Και βέβαια οι συσκευασίες αυτές συνήθως είναι άγνωστες και απο τις λιγότερο διαφημισμένες και συνήθως μικρών εταιριών. Το εκπληκτικό είναι ότι στην συσκευασία αυτών των προιόντων και συνήθως στο κάτω μέρος τους υπάρχει γραμμένη στην εβραική γλώσσα με ψιλά γράμματα η φράση "Ευλογημένο απο τον αρχιραββίνο". Επειδή όταν άκουσα αυτήν την πληροφορία ήμουν δύσπιστος μου είπε η κυρία αυτή ότι θα μου φέρει τον κατάλογο των προιόντων και να πάω στο σούπερ μάρκετ να δω μόνος μου αν είναι αλήθεια. Σε συζητηση με φίλο δημοσιογράφο ο οποίος έχει σπουδάσει θεολογία μου είπε ότι το θέμα αυτό το γνωρίζει και το ξέρει πολύς κόσμος!!! Εγω αγαπητοί φίλοι δεν το γνώριζα και πιστεύω ότι δεν το γνωρίζατε οι περισσότεροι απο εσάς. Αν είναι ψέμμα προκαλώ αν υπάρχει στο φόρουμ κάποιος που είναι εβραίος στο θρήσκευμα να με διαψεύσει. Όμως να ξέρει ότι θα δοθούν στοιχεία αν χρειαστεί.
Το ερώτημά μου λοιπόν είναι εύλογο. Γιατί ο "εκλεκτός" λαός του Θεού προστατεύεται τόσο προσεκτικά απο τις σαβούρες με τις οποίες μας ταίζουν οι εταιρίες τροφίμων οι περισσότερες των οποίων ελέγχονται απο ομοεθνείς τους; Ξέρετε ότι είναι απαγορευμένη σε αυτούς η πόση Coca-Cola; Τι ακριβώς γίνεται μέσα απο την χρήση γενετικά μεταλλαγμένων καρπών; Είναι ένα τεράστιο θέμα και μακάρι αυτή η αποκάλυψη να γίνει αφορμή κάποιοι που έχουν τον τρόπο και τα μέσα να το ψάξουν περισσότερο...
Φιλικά...
(Προς αποφυγή παρεξηγήσεων θέλω να πω ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους εβραίους συμπολίτες μου... όμως κάποια ερωτήματα θελουν απάντηση...)

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2004, 02:30:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Απέριττος,

το πραγματικό πρόβλημα με τις μεταλλαγμένες τροφές είναι σημαντικό και η ίδια η Ευρωπαϊκή Ένωση, αλλά και η Greenpeace το προωθεί μέσα από την επίσημη ιστοσελίδα της.


Φοβάμαι όμως ότι η πληροφορία την οποία σου κοινοποίησαν σχετικά με τους Εβραίους είναι ελλιπής.

Οι πολύ πιστοί Εβραίοι (δηλ. όχι όλοι) τρώνε φαγητά τα οποία ονομάζονται Kosher.
Είναι ευλογημένα από τον Ραβίνο και έχουν ειδικό τρόπο μαγειρέματος. Φυσικά αποτελούνται κι από υλικά τα οποία επιτρέπονται από το Νόμο τους.

Για μας που είμαστε συνηθισμένοι σε άλλες γεύσεις, δεν τρώγονται και μιλώ κυριολεκτικά.
Δεν είναι καν εξωτική κουζίνα και τέτοια...

Οι εταιρείες που τα κατασκευάζουν αυτά είναι εβραϊκές και πολλοί εβραίοι τα παίρνουν όχι τόσο για να τα φάνε, αλλά για να συνεχιστεί η παράδοση και να βοηθήσουν οικονομικά τους συμπατριώτες τους.

Αυτά!


Η Coca-cola έχει την τιμητική της στο Ισραήλ! (δε θα μπορούσε να ήταν κι αλλιώς)

Οι μουσουλμανικές χώρες πίνουν Pepsi.

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2004, 08:52:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια αμα αρχίσουμε με τις συνομωσίες δεν υπάρχει τέλος. Διβαστε χαρακτηριστικά

1) Φαρμακοβιομηχανίες: Τεράστιος πλούτος. Ενώ θα περιμενε κανεις οτι με την πρόοδο (;) της Ιατρικής ο κοσμος θα χρειαζόταν ολο και λιγοτερα φάρμακα, τελικα συμβαίνει το αντιθετο. Γιατί ??

2) Βιομηχανιες τροφίμων (Οτι ειπε ο φιλος παραπάνω) Προετοιμάζουν το έδαφος για να αρρωσταινουμε ευκολοτερα και να αγοράζουμε περισσότερα φαρμακα . Λετε να παιρνουν μιζες από τις βιομηχανιες φαρμάκων??

3) ΕΝΕΡΓΕΙΑ. Εδώ παιζονται ολα τα λεφτά . Πολλοι ισχυρίζονται οτι εδώ και αρκετά χρονια το στρατιωτικο κράτος και παρακράτος των ΗΠΑ (που κατα τα ψέματα ελεγχει την παγκοσμια αγορά ενέργειας - μην εχουμε αυταπάτες οτι οι Αραβες κανουν κουμάντο) εχει επιτυχει σε μεγαλη κλιμακα την παραγωγή ενεργειας με θερμοπυρηνική σύντηξη, την καθαρότερη και φθηνότερη μορφή ενέργειας με τροπο που θα μπορούσε να λυσει το ενεργειακό πρόβλημα δια παντός και πολύ φθηνά. Αυτό το τελευταίο βεβαια δεν το θελουν τα διαφορα κεντρα αποφάσεων που ελεγχουν το πετρέλαιο (ΠΛΟΥΤΟΣ + ΠΟΛΙΤΙΚΗ + ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ) με αποτέλεσμα η γνώση αυτή να έχει "θαφτεί" μέχρι να κρινουν οτι έχει ερθει η κατάλληλη στιγμή να βγεί ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ προς τα έξω.
Δειτε και ενα σχετικό site

www.disclosureproject.org

-----------------------------------------------------


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2004, 18:42:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Ζάντοκ. Δεν αμφιβάλλω για την αλήθεια αυτών που γράφεις. Όμως η πληροφορία που αναφέρω δεν έχει να κάνει μόνο με τα δικά τους τρόφιμα, αλλά και με συσκευασίες τροφίμων που πιθανόν και αρκετοί απο εμάς να καταναλώνουν και αυτό είναι το περίεργο. Πάντως για να μην θεωρηθεί ότι λέω αερολογίες θα φροντίσω μέσα στο επόμενο δεκαπενθήμερο να έχω τον κατάλογο που σας είπα και θα σας περάσω συγκεκριμένες πληροφορίες. Όσο για το θέμα επειδή το θεωρώ πολύ σοβαρό θα το φέρνω συνέχεια μπροστά μέχρι να το διαβάσει και ο τελευταίος στο φόρουμ...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2004, 19:29:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου, σου έχω μία πολύ καλή ιδέα:

Πρόσθεσε στην ψηφιακή υπογραφή σου αυτό το λινκ:

http://www.greenpeace.gr/library/Consumers_Guide.pdf (ΟΔΗΓΟΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΤΑΛΛΑΓΜΕΝΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ)

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimsot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
241 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2004, 23:31:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια στο χερι μας ειναι να μαυρισουμε καποια προιοντα και να προαγουμε καποια αλλα, το μονο που χρειαζεται ειναι να προσεχουμε λιγο τι αγοραζουμε ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ Μ....ΚΙΕΣ

Εγω προσωπικα εχω κοψει τα προιοντα της coca-cola
και αγοραζω αναψυκτκα Ελληνικων εταιριων ΕΨΑ lUX κτλ

τωρα αν και αυτα ελεγχονται απο την cola δεν το ξερω

Παντως ο Ελληνικος λαος, λογο του οτι εχει μεινει πισω λιγο σε σχεση με τους ευρωπαιους στην αναπτυξη της αγορας και λογο της περιεργης διατροφης που κανουμε παλι σε σχεση με τους υπολοιπους ευρωπαιους δεν αντυμετωπιζει τοσο μεγαλο προβλημα με τα μεταλλαγμενα

Αλλα σιγουρα υπαρχει προβλημα

(φιλη ZADOK πολυ καλο το λινκ που μας παρεθεσες

quote:
Consumers_Guide.pdf


ΠΑΝ ΔΕ ΑΥ ΤΟ ΓΙΓΝΟΜΕΝΟΝ ΥΠ' ΑΙΤΙΟΥ ΤΙΝΟΣ ΕΞ ΑΝΑΓΚΗΣ ΓΙΓΝΕΣΘΑΙ.
ΠΛΑΤΩΝ
DIMSOTΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2004, 01:53:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρένθεση:

Αγαπητέ dimsot,

αυτή τη φορά είδαμε και το εικονίδιο της ψηφιακής υπογραφής σου!


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

apollo
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2004, 03:23:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητέ Απέριττε,
η πληροφορία που έχεις για τα φαγητά είναι 100% σωστή. είμαι γραφίστας και έχω βάλει πολλές φορές ένα ειδικό εβραικό σηματάκι στις συσκευασίες προϊόντων, όπως μου έχουν ζητήσει οι εταιρείες. Το σηματάκι είναι πάρα πολύ μικρό και αχνό,για να το προσέχουν μόνο οι εβραίοι.φαντάσου ότι οι περισσότερες συσκευασίες,που έχω κάνει προορίζονται για Αμερική. Και μετά νομίζουν ότι τρώνε όλοι οι άνθρωποι τα ίδια. Είναι πολλά που δεν ξέρει ο κόσμος και εύκολα χαρακτηρίζει ό,τι ακόυσει, ως συνωμοσία.
Μακάρι να ήξερε και άλλα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimsot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
241 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2004, 10:37:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλη ZADOK χαχα εχεις δικιο την ανεβασα στο pathfinder και δουλευει


φιλε apollo πες μας κι αλλα

δωσε μας καποια παραδειγματα προιοντων που κυλκλοφορουν στην Ελλαδα

και κατι ακομα αυτα που τυπωσες μηπως ξερεις τι ακριβως λενε.


ΠΑΝ ΔΕ ΑΥ ΤΟ ΓΙΓΝΟΜΕΝΟΝ ΥΠ' ΑΙΤΙΟΥ ΤΙΝΟΣ ΕΞ ΑΝΑΓΚΗΣ ΓΙΓΝΕΣΘΑΙ.(ΠΛΑΤΩΝ)
DIMSOTΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σανενακ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uruguay
184 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2004, 14:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σανενακ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν ισχυουν φιλοι μου αυτα που λεει ο Απεριττος, τοτε να ενας κρυφος πολεμος που εχει κηρυχθει σε καποιους.Τα θυματα του? Αγνωστος ο αριθμος.
Ελπιζω φιλε Απεριττε να κανεις λαθος.
Αν εχεις καποια αλλα στοιχεια σε παρακαλω δωστα.
Zadok πολυ ωραια η παραπομπη σου στην ιστοσελιδα της ¨πρασινης ειρηνης¨ , αλλα νομιζω πως δεν εχει σχεση μ αυτα που θελει να πει ο Απεριττος.Παντως καλο ειναι να γνωριζουμε ολοι καποια πραγματακια για τα μεταλλαγμενα προιοντα.


Φιλικα.......Κανένας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2004, 18:45:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Απόλλων. Σε ευχαριστώ ειλικρινά που με επιβεβαίωσες. Όχι τόσο για μένα όσο για τους φίλους που νομίζουν ότι όλες αυτές οι φωνές που ακούγονται κατά καιρούς είναι απλά γραφικές. Όσο για τους άλλους φίλους εδω αν όλα πάνε καλά και αν δεν δεχτώ τίποτε περίεργες "ενοχλήσεις", σύντομα θα έχω στα χέρια μου τον κατάλογο και τότε θα βγάλω μήνυμα και θα τον στείλω με μέιλ σε όποιον το ζητήσει. Επιτέλους κάποτε πρέπει να βγουν στη φόρα όλα αυτά που εξυφαίνονται πίσω απο την πλάτη μας. Θα μου επιτραπεί να κάνω αναγωγή σε ένα παλιό αλλά πάντα επίκαιρο άρθρο του Συντάγματος που έλεγε "η τήρηση του παρόντος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων" και θα έλεγα ότι "η τήρηση της προστασίας της ζωής μας επαφίεται στον κάθε ένα απο εμάς που θέλει να λέγεται άνθρωπος και υπεύθυνος πολίτης αυτού του κόσμου". Επιτέλους ας ρίξουμε φως στα σκοτάδια των διαφόρων που συνωμοτούν στις πλάτες μας....
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2004, 19:00:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ apollo,

καλώς ήλθες στο Φόρουμ! Αν θέλεις, κάνε τον κόπο να μας εξηγήσεις κάποια πράγματα, γιατί μου φαίνεται ότι ή υπάρχει κάποια παρεξήγηση ή εγώ δεν έχω καταλάβει για τί πράγμα μιλάμε εδώ.

Οι πληροφορίες που έδοσα πιο πάνω είμαι σίγουρη ότι είναι ορθές και το γράφω με τόση βεβαιότητα, γιατί μία περίοδο εργαζόμουν στο Ισραήλ και ξέρω πολλά για τη ζωή εκεί, όπως επίσης έμαθα και λίγα Εβραϊκά.

Αγαπητέ Απέριττος,

ελπίζω να μη σε προσέβαλλα με κάποιο τρόπο άθελά μου. Πιθανόν να μην έχω καταλάβει το θέμα σου.

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 13/03/2004 19:03:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2004, 19:33:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως είναι απλά προϊόντα εταιρειών Εβραϊκών συμφερόντων και όπως λέμε εμείς "στηρίξτε τα ελληνικά προϊόντα", λένε κι αυτοί το ίδιο για τα δικά τους;


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2004, 22:28:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Ζάντοκ. Δεν με προσέβαλλε καθόλου η στάση σου. Θα σου έλεγα μάλιστα ότι εγω χαίρομαι να υπάρχουν άνθρωποι που οτιδήποτε λέγεται και παρουσιάζεται να το βάζουν κάτω απο το κράτος της λογικής και της πιθανής φυσικής εξήγησης. Έτσι μπορεί να τεθούν παράμετροι που να μας διαφεύγουν και να δίνουν μια τελείως διαφορετική οπτική των πραγμάτων. Ειλικρινά το θέμα θα το ξεσκονίσω οσο μπορώ περισσότερο και μάλιστα για να απαντήσω στην Όστρια, αν διαπιστώσω ότι αυτό αφορά μόνο Εβραϊκά προϊόντα (που δεν είναι έτσι) θα βγω και θα το δήλώσω δημόσια. Όμως και πάλι προκαλώ και παρακαλώ αν κάνω λάθος ή είμαι ανακριβής σε αυτά που αποκαλύπτω, να βγει (γιατί είμαι σίγουρος ότι μας διαβάζουν) ένας εβραίος στο θρήσκευμα να μας διαψεύσει και να πει τι προϊόντα είναι αυτά, γιατί το γεγονός συμβαίνει. Απλά δεν είμαι σίγουρος για το τι είδους προϊόντα είναι αυτά. Και όταν λέω δεν είμαι σίγουρος εννοώ όχι για το γεγονός ότι αυτό συμβαίνει αλλά για το τι ακριβώς αφορά.
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2004, 09:37:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΟΪΟΝ ΜΕ ΤΑ "ΣΗΜΑΔΙΑ" ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΟΛΟΙ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2004, 16:38:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Σάνι μην βιάζεσαι όλα θα γίνουν σιγά σιγά... απλά κι εγω περιμένω αντιδράσεις...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimsot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
241 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2004, 20:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειας σας φιλοι εγω παντος στα ψωνια που εκανα στο carefour τις προαλλες οσα ειδη κοιταξα δεν βρηκα σε κανενα εβραικα γραμματα.

Εκτος απο τα twix minis οπου ειχει εβραικα γραμματα στο πισω μερος αλλα προφανος ειναι τα συστατικα και αλλες πληροφοριες

Βεβαι δεν ξερω εβραικα οποτε δεν καταλαβαινω τι γραφει αν καποιος ξερει ας παρει twix minis να μας πει


στην παρακατω σελιδα παντος μπορειτε να βρειτε το προγραμμα "αντιοχεια" το οποιο εγκαθιστατε στο word και μεσω αυτου μπορειτε να χρησιμοποιητε Ελληνικα (πολυτονικο κτλ) και Εβραικα ευκολα

δεν ειναι λεξικο

http://www.users.dircon.co.uk/~hancock/antioch.htm


ΠΑΝ ΔΕ ΑΥ ΤΟ ΓΙΓΝΟΜΕΝΟΝ ΥΠ' ΑΙΤΙΟΥ ΤΙΝΟΣ ΕΞ ΑΝΑΓΚΗΣ ΓΙΓΝΕΣΘΑΙ.(ΠΛΑΤΩΝ)
DIMSOTΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

golden_ ariadne
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Iceland
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2004, 12:06:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους golden_ ariadne  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Aπεριττε
Επαναφερω στην επιφανεια το πολύ ενδιαφερον θεμα σου γιατι μας χρωστας καποιες πληροφοριες…

quote:
Όσο για τους άλλους φίλους εδω αν όλα πάνε καλά και αν δεν δεχτώ τίποτε περίεργες "ενοχλήσεις", σύντομα θα έχω στα χέρια μου τον κατάλογο και τότε θα βγάλω μήνυμα και θα τον στείλω με μέιλ σε όποιον το ζητήσει. Επιτέλους κάποτε πρέπει να βγουν στη φόρα όλα αυτά που εξυφαίνονται πίσω απο την πλάτη μας. Θα μου επιτραπεί να κάνω αναγωγή σε ένα παλιό αλλά πάντα επίκαιρο άρθρο του Συντάγματος που έλεγε "η τήρηση του παρόντος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων" και θα έλεγα ότι "η τήρηση της προστασίας της ζωής μας επαφίεται στον κάθε ένα απο εμάς που θέλει να λέγεται άνθρωπος και υπεύθυνος πολίτης αυτού του κόσμου". Επιτέλους ας ρίξουμε φως στα σκοτάδια των διαφόρων που συνωμοτούν στις πλάτες μας....


Ελπιζω να μην εχεις δεχτει τιποτα «περιεργες» ενοχλησεις….τι άλλο να υποθεσω….το θεμα σταματησε πολύ αποτομα…
….αν βρηκες τον καταλογο θα μπορουσες να τον δημοσιευσεις στο τοπικ??
…..εκτος αν δεν επιθυμεις κατι τετοιο για λογους που εσυ γνωριζεις…τοτε θα σου ηταν ευκολο να μου το στειλεις με e-mail?

Σ’ευχαριστω εκ των προτερων

…..και ελπιζω σε μια αναζωογονηση αυτου του πολύ ενδιαφεροντος και περιεργου θεματος…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

golden_ ariadne
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Iceland
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2004, 21:06:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους golden_ ariadne  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2004, 22:10:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή φίλη... Ζητώ συγνώμη και απο εσένα και απο τους υπόλοιπους που περίμεναν κάποια απάντηση... Η εξαφάνισή μου δεν ήταν εσκεμμένη απλά είχα για πολλές μέρες πρόβλημα με τον υπολογιστή μου και δεν έμπαινα. Δεν ξέχασα την υπόσχεσή μου και να είσαι βέβαιη ότι θα την τηρήσω απλά αυτή που χάθηκε είναι η κοπέλα που θα μου έφερνε τα στοιχεία. Και για να είμαι ειλικρινής ανησυχώ λιγάκι γιατί στον χώρο που βρισκόμαστε ήταν τακτική και ερχόταν συνέχεια... Ελπίζω να μην της δημιούργησα πρόβλημα με την απόφασή μου να γράψω για αυτό το θέμα στο φόρουμ. Πάντως αν έχω νεώτερα να είσαι βέβαιη ότι θα φροντίσω να μεταφέρω κάποιες πληροφορίες. Όσο για τoν άλλo φίλo που έγραψε ότι δεν βρήκε κάτι στο σούπερ μάρκετ έχω να πω το εξής. Τα προϊόντα που έχουν αυτήν την ένδειξη συνήθως δεν είναι απο τα εμπορικά και γνωστά ονόματα. Συνήθως είναι απο αυτά που οι περισσότεροι περιφρονούν γιατί δεν τα συνιστούν οι ειδικοί ή γιατί δεν διαφημίζονται όπως άλλα. Ακόμα και αυτό λέει πολλά για σκεφτείτε το... Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...

Edited by - Απέριττος on 02/04/2004 22:20:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κούφια Γη
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2004, 22:09:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κούφια Γη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όποιος ενδιαφέρεται για συγκεκριμένα παραδείγματα συνιστώ το βιβλίο "Σκασμός!" εκδ.Κοχλίας

Ένα ξέρω, οτι δε ξέρω τίποτα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 22:21:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι πρέπει να σας ενημερώσω ότι εχθές συναντήθηκα με την κοπέλα που μου έδωσε την πληροφορία για την φίλη της. Μου είπε ότι δεν με ξέχασε αλλά η φίλη της έφυγε ταξιδι στην Θεσσαλονίκη και μου είπε ότι δεν έχει φέρει την λίστα... Βέβαια όταν της είπα ότι έβαλα το θέμα στο φόρουμ δεν της άρεσε και πολύ και δεν ξέρω αν τελικά θα έχω τις πληροφορίες... Πάντως για ότι νεώτερο θα επανέλθω...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2004, 00:08:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι. Επειδή είμαι της άποψης πως πρέπει να τηρούμε τον λόγο μας όταν υποσχόμαστε κάτι, έτσι λοιπόν επαναφέρω το θέμα για να δώσω μια εξήγηση γιατί δεν δόθηκε συνέχεια. Δυστυχώς το φταίξιμο δεν είναι δικό μου αλλά ούτε και του ατόμου το οποίο επρόκειτο να μου δώσει τις πληροφορίες που σας είχα υποσχεθεί. Προφανώς και εξαιτίας δικών μου ίσως κακών χειρισμών λόγω του ότι κίνησα το θέμα πριν έχω τα στοιχεία στα χέρια μου, ο άνθρωπος ο οποίος επρόκειτο να δώσει τα στοιχεία στην καλή φίλη, δυστυχώς έκανε πίσω και μάλιστα άλλαξε και τόπο διαμονής. Φαίνεται λοιπόν πως το θέμα είναι πολύ σοβαρότερο απο ότι εκτίμησα αρχικά. Θέλω όμως να πω ότι αν ποτέ προκύψει κάτι καινούριο θα φροντίσω να το μάθουν όοοι περισσότερο γίνεται. Μόνο έτσι θα μπορέσουμε να διαλύσουμε τα σκοτάδια των συνομοσιών που εξυφαίνονται πίσω απο την πλάτη μας.
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2005, 23:58:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι... επαναφέρω μετά απο πολύ καιρό το θέμα γιατί παρότι πολλοί θα πίστεψαν ότι το είχα ξεχάσει δεν ήταν έτσι. Απλά περίμενα υπομονετικά τις εξελίξεις. Δυστυχώς αγαπητοί φίλοι μόλις προχτές έμαθα κάτι που επιβεβαίωσε τους φόβους που εξέφρασα την τελευταία φορά που είχα γράψει. Σύμφωνα λοιπόν με την πληροφόρηση που είχα, το άτομο που έδωσε την πληροφορία αρχικά, χάθηκε προς άγνωστη κατεύθυνση... Ουσιαστικά δεν έχει δώσει κανένα σημείο ζωής. Οι πληροφορίες λένε ότι μετακόμισε σε άλλη πόλη όμως κανείς δεν ξέρει που πως και γιατί, οπότε αυτό απο μόνο του λέει πολλά. Εγω βεβαιώθηκα ότι η πληροφορία ήταν αληθινή... και λυπάμαι για την βιασύνη μου να την βγάλω προς τα έξω πριν πάρω στα χέρια μου τον κατάλογο...
Στο μέλλον θα είμαι πιο προσεκτικός...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 19:55:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προφανώς αναφέρεστε στον έμμεσο φόρο Kosher. Που δείχνει πως οι σιωνιστές ελέγχουν την διανομή προϊόντων όπως τους αρέσει και μάλιστα κερδίζουν και αρκετά χρήματα από αυτή την διαδικασία για να επιταχύνουν τους σκοπούς τους...
Στην Αμερική τα προϊόντα Kosher μαρκάρονται με ένα μικρό γράμμα K ή U, ή MK κατά περιπτώσεις...

Για πληροφόρηση σχετικά με τον φόρο Kosher διαβάστε το παρακάτω διαφωτιστικό κείμενο από εδώ:

http://www.e-e-e.gr/sections/knowledge/data/social_mechanology/kosher_tax/index.htm


Tι δίδασκαν οι φανατικοί σιωνοταλμουδιστές ραβίνοι στο μακρύ παρελθόν:

"Gentiles(οι αλλόθρησκοι, εμείς δηλαδή) are ridden with diseases and death from unclean habits(είμαστε βρώμικοι και ακάθαρτοι) and that. God wishes to protect his people from being contaminated by the Gentiles (Ο θεός τους, ο γιαχβέ, επιθυμεί να τους προστατεύσει για να μην μολυνθούν από εμάς, τους αλλόθρησκους). The non-kosher goods of the Gentiles were ruled to have a contaminating effect! (Τα φαγητά μη kosher θεωρούνται ότι είναι μολυσματικά!!! και απαγορεύονται προς βρώση!!!"

Αυτή κύριοι είναι η ρατσιστική διεστραμμένη ταλμουδιστική θρησκεία των εβραίων...

Αλλά και αυτοί (οι εβραίοι του Ισραήλ) με την σειρά τους γίνονται τα θύματα των γερακιών του διεθνούς σιωνισμού και της Νέας Τάξης που δεν θα διστάσει να τους εξοντώσει όλους αν χρειαστεί, όπως άλλωστε και στο παρελθόν (βλ. ολοκαύτωμα), αυτούς και κάθε άλλο λαό που αντιστέκεται στη Νέα Τάξη τους...

Προσέξτε εδώ:

"Kosher doesn't taste any better; kosher isn't healthier; kosher doensn't have less salmonella. You can eat Holly Farm chicken which sells for 39 cents a pound on sale, and next taste a Kosher chicken selling for $1.69 a pound ,and not tell the difference. There's a lot of money to be made! religion is not based on logic!"

Δηλαδή εκμεταλλεύονται τις θρησκευτικές ευαισθησίες του ίδιου του λαού τους (την θρησκεία που αυτοί αρχικά δημιούργησαν και διαστρέβλωσαν φυσικά αργότερα ως συνήθως) για να βγάλουν έτσι τρελά $$$ από την όλη υπόθεση του φόρου Kosher και να προωθήσουν τους σκοπούς τους...

Σήμερα:
Τα φαγητά Kosher = ακριβώς όπως τα κοινά φαγητά * 400% χρηματική αύξηση φόρου Kosher!!!

Όμως που πάει όλη αυτή η τεράστια χρηματική διάφορα υπό μορφή έμμεσου αόρατου φόρου;

Μήπως μετατρέπετε σε βοήθεια προς το Ισραήλ μαζί σε συνδυασμό με τα δισεκατομμύρια $$$ που δίνει επισήμως το Αμερικανικό Κράτος στο σιωνιστικό κρατίδιο της Μέσης Ανατολής κάθε έτος;
Βοήθεια που μετατρέπεται σε 60τονων άρματα Merkava, Apache, πυρηνικά όπλα, αστυνομικό-στρατιωτικό καθεστώς καλύτερης καταπίεσης και εξόντωσης του γηγενούς παλαιστινιακού ανεπιθύμητου πληθυσμού; Η ιστορία αυτό δείχνει!
Είναι απλά ΑΔΥΝΑΤΟ ένα μικρό και μισοδιαλυμένο κρατίδιο σαν το Ισραήλ περιτριγυρισμένο από εχθρικά κράτη να επιβιώσει χωρίς την παραπάνω πολύτιμη βοήθεια.

...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantism

Edited by - skeptic on 17/01/2005 20:11:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 20:18:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
το παρακάτω διαφωτιστικό κείμενο από εδώ:

http://www.e-e-e.gr


Tώρα εξηγούνται όλα. Ωστε το site αυτό είναι η πηγή πληροφόρησής σου για τις κατά καιρούς αερολογίες - μπουρδολογίες - κινδυνολογίες μας βομβαρδίζεις τόσο καιρό.

Παρακαλώ όλους να ρίξουν μια ματιά στο παραπάνω site και ειδικά στο Aναφορά Nέων.
Mιλάμε για παραλήρημα. Θα το προσθέσω στα favourites και θα μπαίνω όταν έχω τις μαύρες μου.


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 20:46:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην αποπροσανατολίζεις τον κόσμο Oannes. Κρίνεις το κείμενο που έδωσα από το site που το φιλοξενεί;;;; Είσαι απίθανος!!!!
Μίλα για το θέμα του παράνομου και αόρατου φόρου Kosher αν μπορείς (που δεν μπορείς, ούτε τολμάς)


Όσον αφορά για τον ιστό Ε:
Ο ιστός E είναι μια τεράστια ηλεκτρονική βιβλιοθήκη πληροφοριών.

Αν έχεις κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα μαζί τους κάνε μήνυση. Οι άνθρωποι είναι επώνυμοι. Δεν θα είσαι και ο μόνος, και δεν ξέρω αν είσαι και τέκτονας (πιθανόν είσαι)

Άλλωστε τρέχουν στα δικαστήρια συνέχεια από τις απειλές (και εναντίων της ζωής τους) των διάφορων μασόνων εναντίων τους.


...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 20:54:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ είσαι, πουλάκι μου

Γιατί μας κρύβεσαι

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 21:30:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ μου sceptic,
το nickname σου όπως σου έχω ξαναπεί και αλλού, δεν συνάδει ούτε με τα γραπτά σου (τα οποία δεν είναι καν η δική σου σκέψη) ούτε και με τη συμπεριφορά σου. Πάμε παρακάτω τώρα...

Kατ αρχήν το αν είμαι ή όχι Tέκτων είναι κάτι που δεν αφορά ούτε εσένα ούτε κανέναν παρά μόνον εμένα και εκείνους, βεβαίως, που διακατέχονται από λαγνεία για τη συλλογή πληροφοριών για προσωπικά δεδομένα, κοινώς ρουφιάνους και κουτσομπόληδες. Eίσαι κάτι από αυτά τα δύο;

Σε ό,τι αφορά τώρα τα περί ιστού E. Σαφώς και κρίνω τον εν λόγω δικτυακό τόπο γιατί αφ ενός κινδυνολογεί ασύστολα και αφ ετέρου σχεδόν όλα όσα γράφει, ειδικά στην αναφορά νέων, είναι αποκυήματα νοσηρής φαντασίας που κατατάσουν τους γράφοντες επιεικώς στους τροφίμους του Ψ.N.A.

Eνα μικρό δείγμα ...αισθητικής και ...πολιτισμένου διαλόγου με ...επιχειρήματα (από τον Iστό E, που τόσο έχεις σε εκτίμηση):

quote:
Ω KATAΞEKΩΛIAΣMENOI ΣYNEIΔHTOI ΠPOΔOTEΣ MAΣΩNOI!!! AYTH THN ΦOPA ΘA ΓONATIΣETE OXI ΔIA NA ΣAΣ KATAΞEKΩΛIAΣOYN OI ANΩTEPOI ΣAΣ EΠIΣHΣ KATAΞEKΩΛIAΣMENOI MAΣΩNOI, AΛΛA ΘA ΓONATIΣETE AΠO TO BAPOΣ THΣ AΛHΘEIAΣ KAI AΠO TO BAPOΣ THΣ ΣYNEIΔHΣEΩΣ ΣAΣ (EAN YΠAPXEI) KAI ΓONATIΣMENOI ΘA AΠOKEΦAΛIΣΘEITE AΠO TOYΣ ONTΩΣ EΛΛHNEΣ.


Tώρα σε ό,τι αφορά τον ισχυρισμό σου ότι

quote:
Aλλωστε τρέχουν στα δικαστήρια συνέχεια από τις απειλές (και εναντίων της ζωής τους) των διάφορων μασόνων εναντίων τους.
δεν νομίζω να ασχολείται και κανένας μαζί τους. Eξάλλου το γέλιο είναι κάτι που χρειάζεται στη ζωή μας.

Tέλος σε ό,τι αφορά το θέμα των μεταλλαγμένων τροφών, η προσωπική μου άποψη δεν εμφορείται από συνωμοσιολογίες και μπουρδολογίες. Nομίζω ότι πρόκειται για την απληστία κάποιων εμπόρων τροφίμων να υπερπλουτίσουν και όχι για κάποιο ...σχέδιο εξόντωσης της αρίας ή άλλης φυλής. Στο χέρι μας είναι να αγοράζουμε ή όχι τέτοιου είδους προιόντα. Aλλωστε οι ετικέττες όλο και κάτι γράφουν.


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 21:43:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν είσαι μασόνος, δικό σου πρόβλημα ... αλλά η μασονία ως σύστημα που χρησιμοποιείται εναντίον των ελευθεριών μας είναι δικό μας πρόβλημα...

Δεν σου αρέσει ο ιστός “E”;
κανένα πρόβλημα, δες εδώ από άλλη πηγή:

Ο φόρος τροφίμων Kosher

Η υπηρεσία φαρμάκων και τροφίμων των ΗΠΑ δεν είναι αρκετά καλή για τους Εβραίους!

Ο φόρος τροφίμων Kosher είναι μια απάτη εναντίον του Αμερικανού καταναλωτή. Ρίξτε μια ματιά στα προϊόντα σας(αναφέρεται στους Αμερικάνους) και θα βρείτε είτε ένα σύμβολο (U) ή (K) στις ετικέτες σε σχεδόν κάθε ένα από αυτά. Αυτά τα σύμβολα αντιπροσωπεύουν μια εβραϊκή «ευλογία» (και καλά) , η οποία σημαίνει ότι χωρίς την θέλησή σας πληρώσατε ένα φόρο στην θρησκευτική ομάδα των εβραίων (τα χρήματα πάνε στους σιωνιστές και στα γεράκια της Νέας Τάξης θα διόρθωνα). Αυτά τα σύμβολα μπορεί να βρίσκονται οπουδήποτε στην συσκευασία γι’ αυτό ψάξτε προσεχτικά.
Το “U” σε κύκλο, μερικές φορές με τη λέξη “Parve” σημαίνει: Η ένωση των Ορθόδοξων Εβραίων (UOJCA), το “K” σημαίνει Kosher (KOV K). Αυτά τα σύμβολα σημαίνουν ότι ο παραγωγός του προϊόντος πλήρωσε στους εβραίους ένα είδος «φόρου» (αυτό οι πολυεθνικές το ονομάζουν: KOSHER CERTIFICATION, κάτι σαν ISO-cert από τους Σιωνιστές δηλαδή) , ώστε να βάλουν κάποιο ραβίνο να το «ευλογήσει» (και καλά!.... Ευλόγησον δηλαδή τα ισραηλινά άρματα και τους πυραύλους που θα γεννηθούν από το K ). Προσοχή μην μπερδέψετε αυτά τα σύμβολα με το γράμμα R που σημαίνει Registered Trade Mark (σήμα κατατεθέν) ή το γράμμα C που σημαίνει copyright.
To 1959, η Wall Street Journal υπολόγισε αυτό τον φόρο στο ύψος των $20 εκατομμυρίων δολαρίων(!!!) και υπολογίζετε σήμερα ότι έχει ξεπεράσει τα εκατοντάδες εκατομμύρια δολάρια!
Η εφημερίδα Jewish Post, με ημερομηνία 30 Ιουλίου, 1976 ανέφερε ότι ο Ραβίνος Harvey Sentor παραδέχτηκε ότι το Kov K (Kosher K letter certification) ήταν μια κερδοσκοπική κυρίως ιδέα. Η UOJCA (το γράμμα U) πράττει παρομοίως με το Kov K.

Αυτός ο φόρος δεν είναι μία επιλογή για τους υπόλοιπους ανθρώπους (τους αποκαλούμενους από τους απλούς εβραίους ως Gentile=αλλόθρησκους, η Goim=ζώα αποκαλούμενους από τους φανατικούς σιωνοταλμουδιστές που υποστηρίζουν επίσης και την ναζιστικού τύπου-σιωνιστική ιδεολογία της υπέρτερης ιουδαϊκής φυλής). Οι Gentile θα πρέπει να πληρώσουν (τους αρέσει δεν τους αρέσει) αυτό τον έμμεσο αόρατο φόρο. Εάν αυτό ήταν τίποτα παραπάνω από μια θρησκευτική τελετουργία, δίνοντας ραβινική έγκριση στα τρόφιμα και στα παράγωγα τροφίμων που παράγονται με συγκεκριμένο τρόπο, τότε γιατί το ατσάλινο νήμα και τα σκεύη κουζίνας συμπεριλαμβάνονται!!!;;; (επίσης η Coca-Cola , Pepsi Cola κλπ που δεν έχει καμία σχέση με κρέας έχει φόρο Kosher!!!)

Δείτε πως ακριβώς δουλεύουν: Ένας ορθόδοξος ραβίνος (και καλά..) προειδοποιεί (εκβιάζει) την εταιρία ότι εάν τα προϊόντα της δεν λάβουν την πιστοποίηση KOSHER, τότε θα έχουν να αντιμετωπίσουν ένα καταστροφικό μποϊκοτάζ από κάθε εβραίο της Αμερικής (ορθόδοξο και μη!!!). Από την στιγμή που η εταιρεία υποκύψει στον εκβιασμό (βέβαια εδώ αναφέρετε σε μη ελεγχόμενες από τους σιωνιστές εταιρείες), τότε η εταιρεία αυτή είναι υποχρεωμένη να κρατήσει το ποσοστό του φόρου Kosher αυστηρά μυστικό! (δημοσίως και αφού ερωτηθούν οι εταιρίες ισχυρίζονται ότι είναι ένα ασήμαντο κοστολογιακά ποσό, και καλά...)
Αυτό το μποϊκοτάζ το οργανώνει η κατασκευασμένη από την μασονική υπερστοά των σιωνοταλμουδιστών B’nai B’rith, δεν είναι άλλη από την σιωνιστική οργάνωση δίωξης μέχρι τελικής πτώσεως δικαίων και αδίκων ADL (www.adl.org), η οποία ταμπελοποιεί αυτομάτως την εταιρεία και τα στελέχη της που δεν δέχονται το KOSHER CERT, ως αντισημίτες(!!!), με αποτέλεσμα φυσικά οι τελευταίοι να καταστραφούν...)

Το 1960, 225 προϊόντα τροφίμων πλήρωσαν τον φόρο Kosher, 476 το 1966, 1000 το 1974, και σήμερα 17.500 (!!! Πολλά τα φράγκα φίλοι μου και έσπευσαν όλοι!!!) εταιρείες πληρώνουν αυτό τον φόρο σε πολλαπλά επίπεδα! (και φυσικά και οι καταναλωτές που τα αγοράζουν – Gentile και μη).
Παρακάτω παρουσιάζονται οι εθνικές υπηρεσίες Kosher και τα σύμβολα τους, όσοι θέλετε μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί τους!



Kof-K Kosher Supervision
1444 Queen Anne Road
Teaneck, NJ 07666
201-837-0500
Fax: 201-837-0126
Rabbi Aharon Felder, Director of Kosher Standards
Rabbi Ari Moshe Senter, Halachic Research
Rabbi Dovid Senter, Rabbi Yehuda Rosenbaum,
Rabbi Daniel Senter, Administration
Rabbi Dr. H. Zecharia Senter, Executive Administrator
Publication: Kosher Outlook Supplement


The Organized Kashruth Laboratories
1372 Carroll Street
Brooklyn, NY 11213
718-756-7500
Fax: 718-756-7500
Rabbi Don Yoel Levy, Kashruth Administrator
Rabbi Leizer Teitelbaum, Rabbi Dovid Steigman,
Rabbi Chaim Fogelman, Rabbi Levi Garelik,
Rabbi Avraham Juravel, Rabbi Mendel Raitzes, Rabbinical Coordinators
Publication: The Jewish Homemaker


Star-K Kosher Certification
11 Warren Road
Baltimore, MD 21208-5234
410-484-4110
Fax: 410-653-9294
Rabbi Moshe Heinemann, Rabbinic Administrator
Dr. Avrom Pollak, President
Rabbi Eliyahu Shuman, Director of Supervision
Publication: Kashrus Kurrents


The Union of Orthodox Jewish Congregations
333 Seventh Avenue
New York, NY 10001
212-563-4000
Fax: 212-564-9058
Rabbi Menachem Genack, Rabbinic Administrator
Publications: the "OU" Kashrus Directory, Jewish Action, Mesorah Journal of Halacha, Daf Hakashrus


***

Σημ:
Ενημερωτικά οι ορθόδοξοι εβραίοι που υποτίθεται ότι γι’ αυτούς γίνεται όλη η φασαρία περί KOSHER (στην πραγματικότητα τα λεφτά πάνε κυρίως στους Σιωνιστές και στο κράτος του Ισραήλ) είναι ένα πολύ μικρό ποσοστό του συνολικού εβραϊκού πληθυσμού και το ωραίο είναι ότι τώρα τελευταία αυτοί (οι ορθόδοξοι εβραίοι των ΗΠΑ κυρίως) έχουν στραφεί εντυπωσιακά εναντίον του Σιωνισμού και ότι αυτός εκπροσωπεί!!!

Δείτε:
http://www.jewsagainstzionism.com/

Rabbi Avraham Yoshe Freund of Nasoder Rebbe
Once before the Neila prayer on Yom Kippur Rabbi Avraham Yoshe Freund of Nasod said:
"It is not because they are Zionists that they are evildoers. It is because they are evildoers that they are Zionists."

David Ben-Gurion
"There was this guy named Hitler, in Germany. Hitler appeared and the Jews began to come. [to Palestine]"
...David Ben-Gurion in Kfar Yedidya, 6 Nov. 1948, Labor Party Archives, Bet Berl, Tsofit


...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantism

Edited by - skeptic on 17/01/2005 21:49:47

Edited by - skeptic on 17/01/2005 22:11:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 22:09:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου ειλικρινά σε ευχαριστώ πολύ για τις πολύ χρησιμες πληροφορίες που έδωσες... Πραγματικά ήταν πολύ ενδιαφέρουσες... Να είσαι καλά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy