ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΜΙΑΣ ΕΠΙΘΕΣΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
dan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2005, 21:42:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΥΡΙΣΚΟΜΕΝΟΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΑΚΟΥΣΑ 2 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΝΑ ΣΥΖΗΤΟΥΝ, Ο ΕΝΑΣ ΕΙΠΕ
ΜΟΥ ΠΕΘΑΝΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ , ΤΟ ΕΝΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ .
ΑΠΑΝΤΑΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΜΕΙΣ ΒΡΗΚΑΜΕ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΜΑΣ ΔΕΜΕΝΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΕΝΑ ΦΕΡΕΤΡΟ ,ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΝΟΣ ΠΑΠΠΑ , ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΣΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΥΞΗΘΕΙ ΟΙ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΜΑΥΡΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΔΡΑΣΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΚΑΤΣΟΥΛΑ,ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΙΑ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.
ΠΡΙΝ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΤΗΣ ΡΟΔΟΥ,ΟΠΟΥ ΗΡΘΑ ΣΕ ΔΙΕΝΕΞΗ ΜΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΓΥΡΝΩΝΤΑΣ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ,ΕΙΔΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΑΚΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΝΤΙΝΗ ΠΛΑΤΕΙΑ,ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΠΟΤΕ, ΗΤΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΙΑΚΟΣΙΑ , ΚΑΙ ΕΚΡΑΖΑΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΕΝΩ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΕΙΧΕ ΚΑΛΥΦΘΕΙ ΑΠΟ ΜΑΥΡΑ ΣΥΝΕΦΑ,ΤΟΣΟ ΜΑΥΡΟ ΟΥΡΑΝΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΒΡΑΔΥ,ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ,ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΤΗΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΡΟΔΟΥ,ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΠΟΥ ΕΜΟΙΑΖΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ , ΑΛΛΑ ΕΙΧΕ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΑ , ΜΥΤΕΡΑ ,ΜΑΚΡΙΑ ,ΓΩΝΙΩΔΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ, ΣΤΗ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΕΜΟΙΑΖΕ ΜΕ ΣΚΥΛΑΝΘΡΩΠΟ ή ΣΚΥΛΟΨΑΡΟ.
ΕΠΕΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ,ΚΑΙ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΕΙΔΑ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΑ ΤΗ ΔΙΕΝΕΞΗ.ΦΟΡΟΥΣΕ ΕΝΑ ΨΑΘΙΝΟ ΠΛΑΤΙΓΥΡΟ ΚΑΠΕΛΛΟ , ΣΤΟ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΒΕΛΟΝΑ ΠΛΕΞΙΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΦΩΣΕ ΣΤΟ ΑΥΤΙ ΤΗΣ ΚΟΥΚΛΑΣ.ΑΜΕΣΩΣ ΞΥΠΝΗΣΑ ΜΕ ΕΝΑ ΤΡΟΜΕΡΟ ΠΟΝΟ ΣΤΟ ΔΟΝΤΙ, ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΥΣΙΠΟΝΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΠΙΤΙ, ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΟΤΙ ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΟ ΥΠΑΡΧΕΙ,ΑΛΛΑ Ο ΠΟΝΟΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.
ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΜΟΥΚΑΝΕ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΔΟΝΤΙ ,ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΥΡΙΣΜΑ ή ΤΡΥΠΑ ΑΛΛΑ ΑΠΩ ΚΑΤΩ ΟΙ ΡΙΖΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΕΞΕΧΟΥΝ ΕΙΧΑΝ ΛΕΙΩΣΕΙ ΣΑΝ ΤΟ ΒΟΥΤΥΡΟ.ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΤΗΚΕ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ,ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΤΟ ΔΟΝΤΙ,ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΙΠΟΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩΝΤΑΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ,ΠΩΣ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ή ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΤΑ ΣΙΝΕΜΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΣΩ ΟΤΙ ΣΥΝΕΒΗ ΣΕ ΕΜΕΝΑ.
ΓΥΡΙΣΑ ΚΑΙ ΕΨΑΞΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ , ΜΕΣΑ ΣΕΝΑ ΣΥΡΤΑΡΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΜΕΤΑΛΙΚΗ ΣΟΥΒΛΑ ΜΗΚΟΥΣ 20 CM ,ΣΕ ΣΧΗΜΑ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥΒΛΙΖΟΥΝ ΤΑ ΑΡΝΙΑ.ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΜΗΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΓΩΓΟΣ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΜΕΤΑΛΛΩΝ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΤΑΛΙΚΑ ΣΦΡΑΓΙΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΟΥ .
ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΒΛΑΚΕΙΑ ΔΙΟΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΑΝ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ Η ΕΠΙΘΕΣΗ ΜΑΥΡΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΔΑΙΜΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΕΤΑΛΙΚΗ ΑΓΩΓΙΜΟΤΗΤΑ.
ΕΝΑΣ ΜΕΣΟΣ ΚΑΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΗΣΕΙ ΝΑ ΒΛΑΨΕΙ ΤΟΝ ΔΙΠΛΑΝΟ ΤΟΥ ΑΝ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ, ΜΙΑ ΒΕΛΟΝΑ ,ΕΝΑ ΚΕΡΙΝΟ ΟΜΟΙΩΜΑ, ΜΙΑ ΦΛΟΓΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΑΥΡΗ ΜΑΓΕΙΑ , ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΑΙΜΟΝΑ , ΝΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΑΝΤΑΛΑΓΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΜΕΣΩ ΑΥΤΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΑΥΡΗ ΜΑΓΕΙΑ.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΕΝΤΡΑ ΜΑΥΡΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΡΑΙΒΙΚΗΣ,ΤΗΣ ΑΦΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΝΟΤΙΟΥ ΑΜΕΡΙΚΗΣ.
ΣΤΗΝ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΡΟΔΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΗΣΑΝ ΟΙ ΤΕΛΧΙΝΕΣ(ΟΙ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ) ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΒΕΙΡΟΙ(ΤΑ ΚΑΒΟΥΡΙΑ).ΚΑΙ ΟΠΩΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΟΜΟΙΩΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥ ΤΟΥ,ΜΟΙΑΖΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΣΚΕΠΤΟΜΟΡΦΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ,ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΖΩΑ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΤ ΕΙΚΟΝΑ ΤΩΝ ΟΥΡΑΝΙΩΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΩΝ ΤΟΥΣ,ΔΡΑΚΩΝ ή ΔΑΙΜΟΝΩΝ ,ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ Ο ΜΑΥΡΟΣ ΜΑΓΟΣ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΤΗ ΕΠΙΚΛΗΣΗΣ ΤΟΥ ΔΑΙΜΟΝΑ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΖΩΓΡΑΦΙΚΟ ΠΙΝΑΚΑ ΠΟΥ ΑΠΕΙΚΟΝΙΖΕΙ ΕΝΑ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΟ ή ΕΝΑ ΣΚΥΛΟΨΑΡΟ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΑΙΜΟΝΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ.
Ο ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΤΟΥ ΚΑΡΧΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΟΥ,ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΥΠΑΣΠΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΟΦΙ - ΔΡΑΚΟΥ ΤΟΥ ΕΠΙΛΕΓΟΜΕΝΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ ή ΣΑΤΑΝΑ. ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΥΤΗ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΣΤΟ ΠΕΡΙΓΥΡΟ ΤΟΥ ΔΑΙΜΟΝΑ , ΤΟΝ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ,ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΕΠΙΘΕΣΗΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ.
ΟΙ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΑΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ , ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΣΤΟΧΟ ΟΧΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΟΥ , ΑΛΛΑ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ , ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΣΧΩΡΟΥΣΕ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΕΖΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ , ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΒΑΡΥ ΣΑΝ ΜΟΛΥΒΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΝΑ ΞΕΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΥΠΑΚΟΥΕ,ΚΑΙ ΠΑΘΑΙΝΑ ΑΣΦΥΞΙΑ.
ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ,ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΑ ΠΟΛΥ ΤΡΟΜΑΓΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΝΒΕΙ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΜΕ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΩ ΔΙΟΤΙ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ .Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΙΩΔΗ ΚΡΥΣΤΑΛΟ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΕΝΑ ΣΤΑΥΡΟ ΜΕ ΑΛΑΤΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΜΟΥ.
ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΔΕΧΘΗΚΑ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 10 ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ. Η ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΗ ΡΟΔΟ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 1986 , ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 1993 ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 1996 ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ,ΟΠΟΥ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΠΑΛΚΟΝΟΠΟΡΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΜΕ ΤΟ ΑΛΑΤΙ,ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ , ΑΛΛΑ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΥΣ ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΜΑΛΟΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ , ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΩΝΑΞΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΩ , ΕΤΣΙ ΕΝΣΤΙΧΤΟΔΩΣ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕ.
ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΑΥΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΝΑ ΛΕΕΙ ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΡΑΚΑ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΡΙΛΙΕΣ ΤΟΥ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΠΑΝΤΖΟΥΡΙΟΥ ΚΑΤΙ ΕΝΤΟΝΕΣ ΛΑΜΨΕΙΣ. ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΠΑΝΤΖΟΥΡΙ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ ΤΗΣ ΒΟΡΕΙΟΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΑ ΑΣΠΡΑ ΣΥΝΕΦΑ ΜΕ ΕΝΤΟΝΑ ΣΚΑΣΙΜΑΤΑ ΚΑΙ ΛΑΜΨΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΝΕΧΗ ΡΟΗ ΚΕΡΑΥΝΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΓΗ.
ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΟ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΒΓΗΚΑ ΕΞΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΕΙΧΕ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΑΜΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΞΑΝΑΔΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΟ.ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΣΚΑΣΕΙ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΕΝΑ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΛΕΥΚΩΝ ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΜΙΑ ΧΟΝΤΡΗ ΑΚΤΙΝΑ ΛΕΙΖΕΡ ΝΑ ΚΤΥΠΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΤΗ ΓΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΔΙΑΛΕΙΠΤΗ ΡΟΗ ΤΩΝ ΚΕΡΑΥΝΩΝ.ΤΟ ΘΕΑΜΑ ΚΡΑΤΗΣΕ 4-5 ΩΡΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑΝ.
ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΟΤΙ Η ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΝΙΚΟΛΑΟ ή ΣΤΗΝ ΣΗΤΕΙΑ ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΑ , ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΡΟΔΟ. ΗΤΑΝ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΡΟΔΟΥ(ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΤΗΚΕ) ΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΦΥΣΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ,ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΑΝΟΙΞΕ ΑΣΦΑΛΤΟΣΤΡΟΜΕΝΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΥΠΟΧΩΡΗΣΑΝ .ΤΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΟΥΡΑΝΙΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΘΕΛΗΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΗ ΡΟΗ ΚΕΡΑΥΝΩΝ ΝΑ ΚΑΨΟΥΝ ή ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΑΙΜΟΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΤΗΣ ΡΟΔΟΥ.
ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΞΑΝΑΔΕΧΤΗΚΑ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΣΧΗΜΑΤΙΣΩ ΤΟΝ ΑΣΠΡΟ ΣΤΑΥΡΟ ΑΠΟ ΑΛΑΤΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ.
ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ, ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ,ΣΑΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΜΕΝΟΣ ΕΦΗΒΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΙΣ ΧΟΥΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ , ΗΜΟΥΝ ΑΘΕΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΣΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ. ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ,ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΚΟ ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΕΛΘΩ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ. ΣΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ , ΚΕΦΑΛΑΙΟ 12, ΣΤΙΧΟΣ 7 ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ
« ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΠΟΛΕΜΟΣ ΕΙΣ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ.ΚΑΙ Ο ΜΙΧΑΗΛ ΚΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΤΟΥ ΕΠΟΛΕΜΗΣΑΝ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΔΡΑΚΟΝΤΟΣ.
ΚΑΙ Ο ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΤΟΥ ΕΠΟΛΕΜΗΣΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΕΡΙΣΧΥΣΑΝ ΚΑΙ Η ΗΤΤΑ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΥΡΕΘΗΚΕ ΠΛΕΟΝ ΔΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΠΟΣ ΕΙΣ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟΝ
ΚΑΙ ΕΡΙΧΤΗΚΕ ΚΑΤΩ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΡΑΚΟΣ,ΤΟ ΑΡΧΑΙΟ ΦΙΔΙ,ΠΟΥ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΔΙΑΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΣΑΤΑΝΑΣ,ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΠΛΑΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΥΜΕΝΗ,ΕΡΙΧΤΗΚΕ ΚΑΤΩ ΕΙΣ ΤΗΝ ΓΗ ,ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΕΡΙΧΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΤΟΥ ΤΟΤΕ ΑΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗ ΔΥΝΑΤΗ ΕΙΣ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΝΑ ΛΕΓΕΙ ΗΛΘΕ ΤΩΡΑ Η ΣΩΤΗΡΙΑ Η ΔΥΝΑΜΗ , Η ΒΑΣΙ ΛΕΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΜΑΣ ΚΑΙ Η ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΤΟΥ,ΔΙΟΤΙ ΕΡΙΧΤΗΚΕ ΚΑΤΩ Ο ΚΑΤΗΓΟΡΟΣ ΤΩΝ ΑΔΕΛΦΩΝ ΜΑΣ,ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΣΕ ΜΠΡΟΣ ΕΙΣ ΤΟΝ ΘΕΟ ΜΑΣ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΥΧΤΑ.ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΟΝ ΕΝΙΚΗΣΑΝ ΧΑΡΙΣ ΕΙΣ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥ ΑΡΝΙΟΥ ΚΑΙ ΧΑΡΙΣ ΕΙΣ ΤΟΝ ΛΟΓΟΝ ΤΗΣ ΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΤΩΝ, ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΗΣΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΘΑΝΑΤΟΥ.ΧΑΡΗΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ , Ω ΟΥΡΑΝΟΙ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΚΑΤΟΙΚΕΙΤΕ ΕΙΣ ΑΥΤΟΥΣ . ΟΥΑΙ , ΑΛΛΟΙΜΟΝΟ ΕΙΣ ΤΗΝ ΓΗ ΚΑΙ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ,ΔΙΟΤΙ Ο ΔΙΑΒΟΛΟΣ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΣΕ ΕΣΑΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΘΥΜΟ, ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΛΙΓΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΟΥ.»
ΔΗΛΑΔΗ ΧΑΡΗΤΕ ΟΥΡΑΝΟΙ ΚΑΙ ΚΛΑΨΕ ΓΗ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΤΟΙΚΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΡΑΚΟΣ ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΜΑΧΗ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ ,ΚΑΙ ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΝΗΚΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΙΞΑΝΕ ΣΤΗΝ ΓΗ ΝΑ ΚΑΤΗΚΕΙ.
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΜΑΧΗ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ ΗΤΑΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΤΟΥ ΔΟΘΕΙ Η ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΕΞΟΥΣΙΑΖΕΙ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΠΛΑΝΗΤΗ ?
ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΟΝΕ ΡΙΞΟΥΝΕ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΜΑΥΡΗ ΤΡΥΠΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ?
Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ.
ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ΟΤΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΠΛΑΝΗΤΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ,ΕΙΝΑΙ ΠΕΤΡΩΔΕΙΣ , ΑΕΡΩΔΕΙΣ Η ΜΕΙΚΤΗΣ ΜΟΡΦΗΣ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΓΗ,ΔΑΣΗ ,ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΟ,ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟΥ ΧΩΡΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΜΕ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΖΩΗ. ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΟ ΔΙΑΒΟΛΟ ? ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΟΠΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥ ΤΗΣ ΕΔΕΜ.
ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ,Ο ΘΕΟΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ ,ΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ ΚΑΙ ΒΑΖΕΙ ΤΟΝ ΑΔΑΜΟΥΚΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΟΥΚΑ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΛΗΡΗ ΜΑΚΑΡΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΝΟΤΗΤΑ , ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΑΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΚΑΙ ΜΥΑΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΝ.ΚΑΙ ΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΖΕΙ Ο ΟΦΙΣ ,ΤΟ ΠΛΕΟΝ ΕΞΥΠΝΟ ΚΑΙ ΠΟΝΗΡΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΤΟΥ,ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΟΙ ΓΡΑΦΕΣ.ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΟΦΙ Ο ΑΔΑΜ ΑΠΟΚΤΑ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΔΙΑ-ΒΟΛΗΣ ,ΤΟΥ ΔΙΑ-ΒΑΛΩ ,ΤΟΥ ΠΟΝΗΡΟΥ,ΣΠΑΕΙ Η ΜΑΚΑΡΙΟΤΗΤΑ ,ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ Η ΔΙΑΚΡΙΣΗ,ΚΑΙ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΟΥΡΑΝΟΥ ΚΑΙ ΓΗΣ .ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ ΕΠΙΤΗΔΕΣ Ο ΘΕΟΣ ΕΒΑΛΕ ΤΟΝ ΟΦΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ ΑΔΑΜ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΗ Ο ΑΔΑΜ ΕΠΙΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΙΣΧΥΡΟΠΟΙΗΣΗ,ΑΠΟΨΗ ΠΟΥ ΕΝΙΣΧΥΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥ ΚΑΣΤΑΝΕΔΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΤΙ Ο ΘΕΟΣ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΑΕΤΟ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΣΤΗ ΓΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΖΩΗ ΣΤΗ ΓΗ ΑΠΟΚΤΟΥΝ ΜΙΑ ΕΠΙΓΝΩΣΗ,ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΤΡΕΦΕΤΑΙ Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΤΟΥΣ.(ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΧΕΤΙΚΟ ΕΡΓΟ ΣΤΟ ΣΙΝΕΜΑ ΤΟ CONSTANTINE).
ΣΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ , ΚΕΦ.14 ΣΤΙΧ.2-5 ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ
ΚΑΙ ΟΙ 144 ΧΙΛΙΑΔΕΣ (12Χ12) ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΜΠΤΟΙ,ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΟ ΑΡΝΙΟ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΜΟΛΥΝΘΗΣΑΝ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΡΘΕΝΟΙ
ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΘΕΝΟΙ ?
ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΚΗΣΗΣ ΕΝΑ ΔΑΙΜΟΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ,ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΤΗ ΒΡΑΔΥΑ ΤΗΣ ΣΩΤΗΡΙΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΚΕΡΑΥΝΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΣΑΝΕ.ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟ ΤΟΥ ΣΩΜΑ ΤΡΥΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ. ΛΕΓΕΤΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΘΕΙ Η ΜΑΧΗ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΩΝ 144 ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΨΥΧΩΝ,ΕΝΩΜΕΝΩΝ ΣΑΝ ΜΙΑ ΨΥΧΗ ,ΣΤΟ ΧΡΙΣΤΙΚΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΗ ΔΟΝΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ.ΚΑΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΑΥΤΩΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΟΔΟ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ.Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΕΛΕΓΕ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ,Ο ΑΔΑΜ ΚΑΙ Ο ΣΩ ΤΗΡΑΣ ,ΤΟ Α ΚΑΙ ΤΟ Ω.
ΣΤΟ ΚΕΦ. 5 ,ΣΤΙΧ.5 ΛΕΓΕΙ ΕΝΙΚΗΣΕ Ο ΛΕΩΝ ΑΠΟΤΗ ΦΥΛΗ ΤΟΥ ΙΟΥΔΑ ,Η ΡΙΖΑ ΤΟΥ ΔΑΥΙΔ,
ΑΝ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ,ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥΣ ΤΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΟΥΣ ,ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΑ ΖΩΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΖΩΟ ΜΕ ΑΡΚΟΥΔΑ ,ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ,ΛΥΚΟ,ΣΠΟΥΡΓΙΤΙ,ΕΛΕΦΑΝΤΑ ΜΕ ΚΡΕΜΑΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ,ΛΥΓΕΡΗ ΛΕΟΠΑΡΔΑΛΗ ΜΕ ΠΙΤΣΙΛΕΣ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ,ΔΕΛΦΙΝΙ ΕΥΤΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟ,ΣΑΛΑΜΑΝΔΡΑ,ΑΕΤΟ.
Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΗΤΑΝ ΛΙΟΝΤΑΡΙ ,ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΣ ΕΝΑ ΛΙΟΝΤΑΡΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΥΙΚΟ ΙΣΤΟ ΤΟΥ ΝΑ ΝΗΣΤΕΥΕΙ.ΚΙ ΟΜΩΣ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ,ΝΗΣΤΕΥΣΕ 40 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ 40 ΝΥΧΤΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΕ ΤΟΝ ΔΡΑΚΟ ΝΑ ΤΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΗ ΝΑ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΠΡΩΤΟ ΥΠΑΣΠΙΣΤΗ ΤΟΥ.
ΑΛΛΑ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΔΕΝ ΕΔΕΧΘΗ. ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΧΡΙΣ ΟΤΟΥ ΟΙ 144 ΧΙΛ.ΨΥΧΕΣ-ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ ΕΝΩΘΟΥΝ.
ΣΤΟ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ ΑΝΕΒΗΚΑ ΣΤΑ 2033 ΜΕΤΡΑ( ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ )ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ,ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΣΤΑΥΡΩΘΗΚΕ 33 ΕΤΩΝ , ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΤΟΣ 2033 ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.
ΜΕ ΤΙΣ ΣΗΜΕΡΙΝΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ,ΓΙΑ ΜΟΝΑΧΟΥΣ ΠΟΥ ΦΟΡΑΝΕ ΤΑ ΡΑΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΟΥΝ ΤΙΣ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ ή ΧΡΗΜΑΤΙΖΟΝΤΑΙ ή ΕΙΝΑΙ ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑΧΕΙΣ ΚΑΛΗ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΟΝΑΧΟΥΣ.
ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΤΙΣ ΟΥΡΑΝΙΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ,ΤΟΥΣ ΚΥΡΙΟΥΣ ΤΩΝ ΚΕΡΑΥΝΩΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΑΓΓΕΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΩ (ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ή ΟΧΙ)ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΣΑΝ ΨΥΧΗ ΝΑ ΕΝΩΘΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΡΟΣΘΟΦΥΛΑΚΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΚΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΕΝΑ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΓΗ ΠΟΥ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ.
ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΦΙΛΟΥΣ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ,ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΖΗΣΗ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΞΥΠΝΑΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΜΗ ΤΟΥΣ ΥΠΑΚΟΥΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΜΕ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ
ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΠΡΟΤΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΕΠΙΘΕΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΣΧΩΡΗΣΗ ΤΟΥ ΞΕΝΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΑΠΑΛΑΓΩ ΑΠ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΕΝΩ ΕΚΕΙΝΟΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΝΟΙΩΘΕ ΟΤΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΒΑΡΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΥΠΑΚΟΥΕ.
ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑ ΒΑΣΟΥΝ ,ΘΑ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΟΣ,ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ , ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΝΑ ΤΙΣ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΞΕΡΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ. ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΙΕΡΕΑ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙΤΕ.
ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΔΕΛΦΟΥΣ ΕΙΤΕ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΥΛΙΚΟ ΣΩΜΑ ,ΕΙΤΕ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΣΥΝΕΦΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΤΗΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ.

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2005, 21:51:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου, dan και καλώς ήλθες!

Λύσε μου μία απορία:
ό,τι έχεις μέσα στο μυαλό σου πάνω στο θέμα το κατέγραψες στο παραπάνω μήνυμα;

Τέλος ή έχεις κι άλλες σκέψεις;

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2005, 22:09:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ZADOK ΚΑΤΕΓΡΑΨΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΑ ΑΠ ΑΥΤΗΝ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 01:39:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά ανάμεσα στο κάρφωμα βελόνων σε ένα κέρινο ομοίωμα κάποιου "εχθρού" και στο άναμμα καντηλιών μπροστά από ένα κέρινο ομοίωμα της Παρθένου.

Δες το θέμα: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΞΟΡΚΙΑ??.

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 02:11:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ZADOK ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΕ ΕΙΠΑ ΦΙΛΕ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΝΤΡΑΣ ΑΛΛΑΖΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΩΝΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΩ

ΦΙΛΤΑΤΗ ZADOK , ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ , ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΞΟΡΚΙΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙ ΕΝΟΕΙΣ , ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΡΦΩΜΑ ΒΕΛΟΝΩΝ ΣΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝΑΜΑ ΚΑΝΤΗΛΙΩΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΘΕΝΟ ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 02:32:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ dan, έγραψες πάρα πολλά και επειδή σέβομαι τις αγνές σου προθέσεις, πριν σου απαντήσω, θέλω να σε ρωτήσω το εξής:

Ξέρεις τί ήταν αυτό, το οποίο σε προστάτεψε από τις επιθέσεις, τις οποίες περιγράφεις και γιατί;

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 02:52:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΟΙ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ,ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 03:05:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ok, dan!

Στο πρώτο σου μήνυμα είχες γράψει:

quote:
ΕΓΩ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ

Αν διαβάζει το θέμα ένας βουδιστής, τί γίνεται;

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 03:28:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΒΑΠΤΙΖΕΤΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΕΝΑΣ ΒΟΥΔΙΣΤΗΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΙΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΤΑΙ, ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΠΟΥ ΣΕ ΕΧΩ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΣΟ ΑΡΓΑ, ΑΝ ΘΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 04:20:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
dan μου, σου 'χω κι άλλη ερώτηση (συγγνώμη αν σε κουράζω):

αφού ο κάθε βαπτισμένος προστατεύεται, πώς γίνεται να μπορεί κάποιος ή κάποια να κάνει μάγια;
Πού είναι τότε οι φύλακες - άγγελοί του;

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 04:48:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αφού ο κάθε βαπτισμένος προστατεύεται, πώς γίνεται να μπορεί κάποιος ή κάποια να κάνει μάγια;
Πού είναι τότε οι φύλακες - άγγελοί του;

Συμφωνώ! Zadok open your ICQ!


C'est la vie and i am livin' la vida LOCA!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 14:20:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΔΕΝ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΚΑΝΕΙΣ , Η ΜΟΝΗ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΚΟΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΚΡΑΖΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ ΣΚΥΛΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ , ΑΛΛΑ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ , ΗΜΟΥΝ ΑΘΕΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΓΙΑ ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ.

ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΔΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ, ΟΙ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΕΓΙΝΟΝΤΟ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥ Η ΚΥΡΙΑ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΩΔΗ ΚΡΥΣΤΑΛΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΜΕ ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΟΙ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΤΑ ΑΡΚΕΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ ΜΟΥ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΗΚΑ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ (ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΒΑΠΤΙΣΕΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΤΟ ΑΝΑΛΟΓΟ ΚΑΡΜΑ ) ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΟΙ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ. ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ Ο ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΤΟ ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΟ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟ ΚΟΜΑΤΙ ΣΤΗΝ ΓΗ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ. Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΑΔΑΜ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΟΝΤΑ ΠΟΥ ΑΡΝΗΘΗΚΕ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΔΡΑΚΟΥ, ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΑΧΗ ΚΑΙ ΣΤΑΥΡΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΕΕΙ Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΓΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΤΗΣ ΓΗΣ ΕΚΛΑΙΓΑΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΞΙΟΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΩΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΤΟΥ ΕΣΠΑΣΕ ΤΙΣ ΣΦΡΑΓΙΔΕΣ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΚΑΙ ΚΑΘΟΡΙΣΤΗΚΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ ΤΟΥ ΔΡΑΚΟΥ.

ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ ΡΩΤΗΣΑ ΕΤΣΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟ ΜΟΥ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥ ΚΑΣΤΑΝΕΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΣΕ ΤΗ ΜΑΥΡΗ ΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΜΟΝΑΧΟΥ ,ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΔΥΟ ΦΤΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΒΑΛΟΥΣΕ ΕΝΑ ΠΟΔΗΛΑΤΟ .ΕΚΑΝΕ ΙΠΤΑΜΕΝΟΣ ΜΙΑ ΚΥΚΛΙΚΗ ΤΡΟΧΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΗΡΘΕ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΣΤΑΝΕΝΤΑ.

ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑΣ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΟΥΡΑΝΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΟΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΤΟΥ ΔΡΑΚΟΥ ή ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΤΟΥ ΛΕΟΝΤΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 16:44:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ!

Φίλε dan να με συγχωρείς που θα σου το πω έτσι πεζά αλλά έχεις κάψει εγκέφαλο φίλε. Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να σε οδήγησε σ'αυτή την κατάσταση αλλά είσαι τουλάχιστον φαντασιόπληκτος.

Είσαι απο εκείνους τους ανθρώπους που ότι παράξενο τους συμβεί στη ζωή το αποδίδουν σε ανώτερες δυνάμεις. Ο μοναχός είχε φτερά και ανέβαινε στον ουρανό;; Πιο πιθανό είναι να είχε στήση και να ήταν στο κελί κάποιου άλλου μοναχού όσο εσύ ονειρευόσουν. Τώρα ο άλλος μοναχός ίσως να τον ανέβασε στα ουράνια, δεν ξέρω.


C'est la vie and i am livin' la vida LOCA!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 17:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συμφωνώ! Zadok open your ICQ!

It 's dan!

Αγαπητέ μας φίλε dan,

νομίζω ότι έχεις συσσωρεύσει πληθώρα πληροφοριών, σχετικών και άσχετων, ωσάν "λίθοι και πλίνθοι και ξύλα και κέραμοι ατάκτως ερριμένα" μέσα στο μυαλό σου και προσπαθείς να τα συνδέσεις για να βγάλεις άκρη.

Κατά την άποψή μου, δε σου χρειάζονται όλα αυτά τα υλικά.

Θα σου συνιστούσα δε, ν' αφήσεις στην άκρη το θέμα της "μαγείας" και των "επιθέσεων" και ν' ασχοληθείς με την εξερεύνηση του εαυτού σου.
Ότι έγινε, έγινε. Δεν χρειάζεται να μένεις προσκολλημένος στο παρελθόν.

Να είσαι σίγουρος ότι όταν ξεκαθαρίσεις κάποια πράγματα με σένα, όλα τα υλικά θα βρουν τη θέση τους στο οικοδόμημα του μυαλού σου...

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 13/03/2005 17:07:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 18:41:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ LOCO ΠΑΡΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΛΕΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ
ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΤΟΝ ΜΟΝΑΧΟ ΜΕ ΤΑ ΦΤΕΡΑ ΝΑ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ
ΕΓΡΑΨΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΜΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ ΜΑΥΡΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΡΥΣΤΑΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΤΑΥΡΟ ΑΠΟ ΑΛΑΤΙ.
ΤΟ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ή ΣΤΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ Ο ΠΟΛΥΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΜΗ ΠΙΣΤΕΥΕΙ .
ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΚΑΝΕΝΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ , ΑΠΛΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΦΑΝΕΙ ΧΡΗΣΙΜΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 19:50:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΓΡΑΨΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΜΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ ΜΑΥΡΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΡΥΣΤΑΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΤΑΥΡΟ ΑΠΟ ΑΛΑΤΙ.

Αγαπητέ dan,

οι πληροφορίες αυτές είναι ανεπαρκείς και ελλιπέστατες για αρκετές περιπτώσεις, όπου ενδεχομένως κάποιος να δέχεται "πραγματική" επίθεση.

Η ημιμάθεια είναι ο χειρότερος εχθρός της γνώσης.

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα, όπως σου εντυπώθηκαν και το κυριότερο μέλημα όποιου θέλει να εξερευνήσει αυτά τα πεδία θα πρέπει να είναι η ΔΙΑΚΡΙΣΗ μεταξύ της ψευδαίσθησης και της πραγματικότητας, της αυθυποβολής και της υποβολής.

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 11:08:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ZADOK ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ , ΑΥΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΝΩΣΤΙΚΟ ΣΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΛΕΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΠΛΕΓΜΑ [ ΕΓΩ ΤΑ ΞΕΡΩ ΟΛΑ ]
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ , ΝΑ ΠΩ ΨΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΘΩ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΙΩΣΑ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΗ ΜΗ ΞΕΡΟΝΤΑΣ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΚΑΤΙ ΑΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ,ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΡΟΒΩ ΣΤΗΝ , ΟΔΥΝΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ , ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΕΥΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΨΕΜΑ ΣΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΜΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 16:58:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ZADOK ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ

Έγραψα εγώ για ΔΙΚΗ ΣΟΥ ψευδαίσθηση

quote:
ΑΥΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΝΩΣΤΙΚΟ ΣΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΛΕΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΠΛΕΓΜΑ [ ΕΓΩ ΤΑ ΞΕΡΩ ΟΛΑ ]

Μην προκαλείς, διότι λίγο πιο πάνω έλεγες ότι δεν ξέρεις...

quote:
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ , ΝΑ ΠΩ ΨΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΘΩ.

Δε σου έγραψα ότι λες ψέμματα για οποιοδήποτε λόγο.

Έγραψα ότι για να βοηθήσεις, όπως λες ότι θέλεις να κάνεις, θα πρέπει να γνωρίζεις καλά ένα αντικείμενο και όχι απλά να έχεις βιώσει κάτι, κάπως, κάποτε, διότι δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες.

Εδώ δεν μπορείς καλά καλά να εξηγήσεις τί σου συνέβη και γιατί ή πώς "γλίτωσες"...
Τη μία μας λες για το τί έκανες και μετά για τη βοήθεια των δυνάμεων του Χριστού.

Εν τω μεταξύ, για να βοηθήσεις σε ανάλογες περιπτώσεις, θα πρέπει να έχεις την ικανότητα να διακρίνεις πότε ο καθένας ζει μία ψευδαίσθηση ή πραγματικά δέχεται επίθεση.

Δεν έχω δίκιο;

Όποιος λέει ότι δέχεται επίθεση πνευματιστική, έτσι και είναι

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 23:21:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΚΑΛΩΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ FORUM ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 03:06:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο καλό να πας και να φοράς χάντρα θαλασσιά να μη σε ματιάσουν!
Ο Χριστός να σε φυλάει!


C'est la vie and i am livin' la vida LOCA!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 08:49:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

LOCO ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΑΚΙΑ /?><.."'][{{|==-111!111!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 21:30:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
LOCO ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΑΚΙΑ

Παρακαλώ

quote:
/?><.."'][{{|==-111!111!!!!!

Τι είναι αυτά ρε βλάκα; Μου κάνεις μαγικά;
ΑΜΠΡΑ ΚΑΤΑΜΠΡΑ DAN. Ξύπνα καημένε τρέχα σε κανένα ψυχίατρο όσο προλαβαίνεις.


C'est la vie and i am livin' la vida LOCA!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 01:05:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας.

dan καλώς ήρθες στα forums.
Εγώ θα συμφωνήσω με την άποψη της Zadok.

Πιστεύω πως κάποια πράγματα -τουλάχιστον απ'ότι φαίνεται στα γραφόμενά σου- τα έχεις βάλει όλα σε μία θεωρία που αποτελεί ανάμειξη προσωπικών εμπειριών, πορισμάτων αποσπασματικής μελέτης και στοιχείων από πρακτικές αμφιβόλου προελεύσεως και αξιοπιστίας, όλα αυτά ντυμένα με μία χριστιανικού τύπου "σως", η οποία είναι κομμένη και ραμμένη στα μέτρα της όλης θεωρίας. Δεν πιστεύω πως ένα τέτοιο ανακάτεμα θα μπορούσε να σε βοηθήσει να κατανοήσεις τι σου συνέβη, ούτε όμως και να αποτελέσει σημείο αναφοράς - συμβουλή για ανάλογες περιπτώσεις.

Θα σου πως όμως λίγα βασικά πράγματα, τα οποία έχουν σχέση με τις επιθέσεις αόρατων οντοτήτων, που είναι καλές ως βάση για έναν προσεκτικό παραπέρα στοχασμό.

Οι επιθέσεις από τα αόρατα πεδία(που αφορούν κυρίως τον συνηθισμένο άνθρωπο) είναι τριών ειδών:

  • Στην πρώτη περίπτωση έχουμε να κάνουμε με μία αρχική νοητική εικόνα, που δημιουργείται ως οντότητα από εσένα τον ίδιο ή από κάποιον άλλο, με τη μέθοδο της άμεσης ή της έμμεσης υποβολής.
    Αυτή η οντότητα, τρέφεται από ενέργεια η οποία σχετίζεται με τη σημασία που της δίνει το θύμα. Όση περισσότερη σκέψη επενδύει σ'αυτήν (φόβο, επιπόλαιες προσπάθειες να την ερμηνεύσει που ουσιαστικά θυματοποιούν περισσότερο το θύμα, κ.λπ) τόσο αυτή η οντότητα μεγαλώνει και μπορεί να ασκεί περισσότερη επίδραση πάνω του.
    Μοιάζει στην πραγματικότητα με μία έμμονη ιδέα, που τροφοδοτούμενη από τη δική μας σκέψη, μπορεί να μας καταλάβει σε μεγάλο βαθμό, με τις αντίστοιχες συνέπειες.
  • Στη δεύτερη περίπτωση, μπορούμε να είμαστε θύματα μιας επιθέσεως από οντότητα, η οποία έχει μία υπόσταση στο αστρικό πεδίο(αόρατος κόσμος) και που συμπεριφέρεται σαν ένα "αστρικό" ζωάκι. Η ίδια μπορεί να μην είναι κακιά από τη φύση της, αλλά να προκαλεί στο θύμα κακό, ίσως λόγο του φόβου ή των άλλων αντιδράσεων που ακολουθούν την επαφή μεταξύ των δύο κόσμων - αυτόν της οντότητας και αυτόν του θύματος.
    Και σε αυτήν την περίπτωση, το να τροφοδοτεί κάποιος την οντότητα αυτή με ενέργεια, δεν θα βοηθήσει να απαλλαγεί από αυτήν, αφού η ενέργεια αυτή (ενέργεια σκέψης) τρέφει - θα λέγαμε - τα δεσμά που αναπτύσσονται μεταξύ της οντότητας και του ανθρώπου που έχει τη δυσάρεστη επαφή με αυτήν. Μία καλή γενικά πρόθεση, καλές σκέψεις και προσωπική αρμονία, συνήθως αρκούν για να την κρατήσουν μακριά σου.
  • Η τρίτη περίπτωση είναι αυτή, που είναι και περισσότερο σπάνια για τους συνηθισμένους καθημερινούς ανθρώπους. Είναι αυτή, που κάποιος "μάγος" με μεγαλύτερη ή μικρότερη δύναμη, αποφασίζει να ασχοληθεί με κάποιον, για τον άλφα ή βήτα λόγο. Ο οποίος μπορεί να επικαλεστεί τη βοήθεια στοιχειακών, δαιμόνων, ή να δημιουργήσει μία σκεπτομορφή (οντότητα σαν αυτή της πρώτης περίπτωσης) και να την αφήσει δίπλα στο θύμα να δουλεύει γιαυτόν, κ.λπ.
    Κι εδώ πρέπει να σημειωθεί, πως για έναν άνθρωπο ο οποίος έχει πραγματικά "υπερφυσικές" δυνάμεις, είναι κάπως επιπόλαιο να φανταστούμε πως θα έχει τη διάθεση να ασχοληθεί με τον καθένα από εμάς, για μικρές και άνευ σημασίας αιτίες. Κάθε άνθρωπος, αντιμετωπίζει συνήθως εχθρούς που αντιστοιχούν στο δικό του επίπεδο εξέλιξης.

Οπότε dan, εάν πιστεύεις πως οι επιθέσεις που δέχτηκες, προέρχονται από μία ισχυρή μάυρη ιεραρχία, θα πρέπει να θεωρείς και τον εαυτό σου αντίστοιχα ισχυρό και σημαντικό γιαυτούς, ώστε να ασχοληθούν μαζί σου, ανοίγοντας πόλεμο με σένα.
Ύπαρχει κάποιος λόγος που σε κάνει να πιστεύεις κάτι τέτοιο;


Τέλος, θα ήθελα να κάνω μία σύσταση στο Loco:
Η ειρωνία, είναι το μόνο αγαθό που διαθέτεις και γιαυτό την προσφέρεις στο νέο μέλος Dan, ο οποίος μοιράζεται το πρόβλημά του μαζί μας;
Πιστεύω πως διαθέτεις και άλλες - καλύτερες - χάρες, που καλό θα ήταν να τις προτιμάς ως αντιπροσωπευτικό δείγμα έκφρασής σου.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 01:38:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τέλος, θα ήθελα να κάνω μία σύσταση στο Loco:
Η ειρωνία, είναι το μόνο αγαθό που διαθέτεις και γιαυτό την προσφέρεις στο νέο μέλος Dan, ο οποίος μοιράζεται το πρόβλημά του μαζί μας;
Πιστεύω πως διαθέτεις και άλλες - καλύτερες - χάρες, που καλό θα ήταν να τις προτιμάς ως αντιπροσωπευτικό δείγμα έκφρασής σου.

Φίλτατη Amalia σίγουρα θα ξέρεις (επειδή γνωρίζω πόσο καλά παρακολουθείς τα Forums), πως στην πλειονότητα των περιπτώσεων υποδέχομαι του νέους μας φίλους με εκγάρδιο καλωσόρισμα, φιλικές συμβουλές και απαντήσεις στις ερωτήσεις τους.

Το πρώτο μου Post στο εδώ topic του dan δεν περιείχε ίχνος ειρωνίας, απλά είπα αυτό που ο καθένας μπορεί να διαπυστώσει. Ομολογώ πως ήμουν παρορμητικός αλλά δεν είχα την υπομονή να ντύσω τις σκέψεις μου με όμορφα λόγια. Οι επόμενες μου απαντήσεις ήταν ανάλογες με το ύφος του.


C'est la vie and i am livin' la vida LOCA!


Edited by - Loco on 16/03/2005 01:43:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 08:58:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ LOCO, ΕΓΩ ΜΑΓΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΝΩ , ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΗΤΑΝ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕΣ(ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΙΑΒΟΛΑΚΙ). ΔΕΝ ΜΑΡΕΣΕΙ Η ΕΙΡΩΝΙΑ ΣΟΥ ,Η ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΜΑΣΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙΣ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕΝΩ ΣΕΑΥΤΟ. ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΣΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΕΙΡΑΧΤΗΡΙ , ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΕΥΘΥΜΗ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΗ ΨΥΧΗ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΑΧΟ ΜΕ ΤΗ ΣΤΥΣΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΚΕΛΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΜΟΝΑΧΟΥ,ΑΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΟΝΑΧΟΥΣ ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΕΠΙΠΟΛΑΙΟ. Ο ΜΟΝΑΧΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΟΡΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΧΙΛΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΕΝΙΑ ΜΟΝΑΧΩΝ ΙΣΩΣ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΠΟΥΣΤΗΔΕΣ ΚΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΔΙΕΞΟΔΑ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΑΡΝΗΘΗΚΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΓΚΟΣΜΙΑ , ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΤΗ ΜΟΝΑΧΙΚΗ ΣΤΑΥΡΩΣΗ ΣΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΑΣΚΑΛΟΥ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΧΑΡΙΣ ΣΑΥΤΟΝ ΔΙΑΤΗΡΗΘΗΚΕ Ο ΜΟΝΑΧΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙ ΤΟΥΡΚΟΚΡΑΤΙΑΣ.

ΠΟΛΛΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΑΝ ΕΛΕΙΠΕ Ο ΜΟΝΑΧΙΣΜΟΣ ,Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΘΑ ΕΙΧΕ ΧΑΘΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΔΟΥΛΟΥΣ, ΤΑ ΚΡΥΦΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΓΙΝΟΝΤΟ ΚΑΙ Ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΜΠΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΣΗΜΑΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΗ Η ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ 21.
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΟ ΟΘΩΜΑΝΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑΣ ΥΠΗΡΧΕ Ο ΒΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΕΧΘΡΟΥ, ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΕΠΙΑΝΑΝ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΟΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΒΙΑΖΑΝ , ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣΑΝ ΦΟΥΣΤΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΧΑΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΚΟΥΠΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΑΥΛΕΣ.ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΓΙΟΥΣΟΥΦΑΚΙΑ. ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΑΛΕΙ Ο ΜΟΝΑΧΙΣΜΟΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ 21,ΕΔΩ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΤΟΥΡΚΙΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΦΟΒΟΣΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΥΣΗ ΤΟΥ ΤΟΥΡΚΟΥ ΠΑΡΑ ΤΟΥ ΜΟΝΑΧΟΥ.

ΚΑΙ ΑΝ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΑ,ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΙΣΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΑ ΜΟΝΑΧΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ ΩΣ Ο ΤΕΛΩΝΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΨΥΧΩΝ.
ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ Ο ΚΑΣΤΑΝΕΔΑ ΕΛΕΓΕ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΖΩΝΤΑΝΟΙ. ΤΟΥΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΨΗΛΟ ΒΟΥΝΟ ΜΕ ΟΜΙΧΛΗ ΚΑΙ ΖΟΥΣΑΝ ΤΗΝ ΛΕΓΟΜΕΝΗ ΜΑΧΗ ΤΗΣ ΔΥΝΑΜΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΙΧΛΗ. ΖΟΥΣΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΒΥΘΙΣΜΕΝΟΙ ΣΤΗΝ ΟΜΙΧΛΗ ΜΕΧΡΙΣ ΟΤΟΥ ΕΔΙΑΣΠΟΝΤΟ , ΕΒΛΕΠΑΝ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥΣ, ΞΑΝΑΖΟΥΣΑΝ ΟΛΗ ΤΟΥΣ ΤΗ ΖΩΗ (ΟΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ Ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΤΟΥΣ ΕΝΩΝΕ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΙΝΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΒΟΥΝΟ.
ΑΣΚΟΥΝΤΟ ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΝΩ ΣΑΥΤΟ ΠΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ Η ZADOK (Η ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΣΦΙΓΓΑ ΜΕ ΤΑ ΦΤΕΡΑ) , ΑΝ ΤΟ ΜΕΤΑΦΡΑΖΩ ΚΑΛΑ , «ΑΥΤΟΙ ,ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΤΙΣ ΖΩΤΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΑΧΩΡΙΣΗ »
ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΕΘΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΟΝ ΤΕΛΩΝΙΣΜΟ, ΘΑΡΘΕΙ ΜΙΑ ΨΥΧΟΥΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΗ. ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΗ Η ΨΥΧΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΒΟΥΔΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΤΜΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΣΤΑΝΕΔΑ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΟΝΑΧΙΚΟΥΣ ΤΡΕΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΝΩΣΑΝ ΤΗ ΘΕΛΗΣΗ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΙΣ ΣΚΙΕΣ ΤΩΝ ΚΑΣΤΑΝΙΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ ΚΑΙ ΑΦΗΣΑΝ ΤΑ ΚΟΚΑΛΑ ΤΟΥΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΟΡΟΣ.
ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΕΝΑΣ ΛΑΟΣ ΠΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΑΠΛΩΘΗΚΕ ΣΤΑ 7 ΕΚΑΤ. ΤΕΤΡ, ΧΛΜ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΣΑΜΕ ΣΤΟ 0 ,ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΑ 132 ΧΙΛ .Τ.Χ. (ΜΙΑ ΚΟΥΚΙΔΑ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΧΑΡΤΗ),ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΝΩΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΜΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΙΝΟ ΣΚΟΠΟ ,ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΜΕ Ο ΕΝΑ Σ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.
ΑΝΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΝΤΡΙΤΣΕΣ ,ΝΑ ΜΕ ΛΕΣ ΦΑΝΤΑΣΙΟΠΛΗΚΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΨΕΙ ΕΓΚΕΦΑΛΟ , ΣΚΕΨΟΥ ΛΙΓΟ ΤΑ ΘΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΤΣΟΥΛΑ, ΓΥΡΝΑ ΛΙΓΟ ΓΥΡΩ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΜΑΥΡΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΚΑΘΑΡΑ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΜΟΥ , ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ή ΨΕΜΜΑΤΑ ?

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΛΟΣ ΓΙΑ ΔΕΣΙΜΟ , ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΔΕΚΤΟΝ , ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΤΟΣΕΣ ΛΟΓΙΚΕΣ ΦΩΝΕΣ ΣΤΟ FORUM
ΑΣ ΑΚΟΥΣΘΕΙ ΚΑΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥ ΚΟΜΗΤΗ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΛΑ.


ΑΜΑΛΙΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΦΕΡΕΣΑΙ ΕΥΓΕΝΙΚΑ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΗΡΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΝΤΟΜΑΤΕΣ ΟΠΩΣ Ο LOCO


OXI , ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΙΣΧΥΡΟΣ ή ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ , Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΠΙΤΕΘΗΚΕ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ , ΑΠΛΩΣ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΔΥΝΑΜΗ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ , ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΠΕΤΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 04:29:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ,ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Η ΟΜΑΔΑ ΚΑΣΤΑΝΕΔΑ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΙΧΛΗ, ΓΙΑ ΝΑ ΒΙΩΣΟΥΝ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥΣ ΠΡΙΝ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ,ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ,ΔΙΟΤΙ Η ΠΟΛΥΩΡΗ ΕΚΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΟΜΙΧΛΗ ΔΙΑΣΠΑΕΙ ΤΟΥΣ ΖΩΤΙΚΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ,ΕΠΙΦΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΟ ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΤΗΣ ΝΟΣΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΚΙΝΣΟΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΦΑΡΜΑΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΟΥΝ .ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΠΟΛΥ.

Η ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΑ ΜΟΝΑΧΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ ΣΑΝ ΤΕΛΩΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ (ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΤΟΥ ΝΕΚΡΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΟΙ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΟΥ ,ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ,ΚΑΙ ΑΝΑΒΙΩΣΗ ΚΑΛΩΝ ΚΑΙ ΚΑΚΩΝ ΠΡΑΞΕΩΝ)ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΥ FORUM ΜΕ ΤΙΤΛΟ , ΠΑΡΑΞΕΝΟ , ΣΤΟ ΘΕΜΑ , ΜΕΤΑΘΑΝΑΤΙΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ,(ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ WHO KNOWS ΑΠΕΣΤΑΛΗ 26/04/2004 ΩΡΑ 03/17/35) , ΟΠΩΣ ΤΟ EIΔΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΜΠΗ ΤΗΣ ZADOK .
ΜΕΤΑΘΑΝΑΤΙΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ [ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΥΠΟΓΡΑΜΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 12:10:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
dan


αντιλαμβάνομαι οτι είχες μια άσχημη εμπειρία.

Επειδή όπως πολύ σωστά σου είπε και η zadok πολλά μαγικά
οφείλονται συχνά στα άσχημα παιχνιδια που παίζει η φαντασία μας
νόμιζω οτι θα ήταν χρήσιμο να συμβουλευτείς κάποιον ψυχολόγο
που θα σε βοηθήσει να αντιμετωπίσεις την άσχημη ψυχολογική κατάσταση
και τις συνέπειες της.


Αγγελος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LaBALLas Glasya
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 14:20:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LaBALLas Glasya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να μη σας πιανουν τα μαγικα καντε ερωτα συνεχεια και παντου *Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 15:19:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΣΚΟΥΝΤΟ ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΝΩ ΣΑΥΤΟ ΠΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ Η ZADOK (Η ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΣΦΙΓΓΑ ΜΕ ΤΑ ΦΤΕΡΑ) , ΑΝ ΤΟ ΜΕΤΑΦΡΑΖΩ ΚΑΛΑ , «ΑΥΤΟΙ ,ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΤΙΣ ΖΩΤΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΑΧΩΡΙΣΗ »

Αγαπητέ dan, οφείλω να σου αναγνωρίσω ότι με έχεις εντυπωσιάσει.

Συνεχίζω παρ' όλα αυτά, να προβληματίζομαι γιατί, ενώ έχεις συγκεντρώσει τόση γνώση γύρω από τη μυστικιστική φύση του ανθρώπου, κάποια κομμάτια δείχνουν να παραμένουν ασύνδετα.

Τέλος πάντων, προσωπικά, δε θα ήθελα να επεκταθώ σε ένα δημόσιο φόρουμ επί αυτών.

Σου εύχομαι ειλικρινά καλή συνέχεια στις αναζητήσεις σου, πρόσεχε τα "κατατόπια" (το ξέρεις αυτό ότι χρειάζεται) και άσε και τους άλλους να ανακαλύψουν τον δρόμο τους...
Μη βιάζεσαι να προστρέχεις με συμβουλές, διότι πρέπει να αφήνουμε τέτοια ζητήματα σε ειδικούς.

quote:
[ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΥΠΟΓΡΑΜΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ]

Πήγαινε στη θεματική ενότητα: Τεχνικά θέματα των Forums, Προβλήματα-Λύσεις και θα βρεις συμβουλές είτε ήδη καταγεγραμμένες, είτε ρωτώντας τον αγαπητό συντονιστή Jejeje.

Αγαπητέ Angelos,

κατά την ταπεινή μου άποψη, για τον dan έχει λήξει αυτό το στάδιο.

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 19/03/2005 15:24:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 10:31:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zadok

Πιθανόν να έχει λήξει, αλλά σκέψου και τον κακόμοιρο τιν ψυχολόγο τι χαρά που θα κάνει για ένα τέτοιο case.

Μην τα βλέπουμε όλα μονόπλευρα

ΑγγελοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 16:39:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΒΡΗΚΑ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΜΑΥΡΗ ΜΑΓΕΙΑ ΣΤΟ FORUM "ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ" ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ 15 ΜΕ ΤΙΤΛΟ [? url="http://Τα βουντου και μια αληθινη ιστορια ]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy