ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΣ ΘΕΜΑΤΩΝ /ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2003, 13:46:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΑΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ.
Ο ΧΩΡΟΣ ΑΥΤΟΣ (ΦΟΡΟΥΜ) ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ. (ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΚΥΡΙΩΣ)
ΜΕ ΕΠΟΠΤΕΙΑ ΤΩΝ ... ADMIM KAI TΩΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΩΝ.
ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΘΕΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΘΕΜΑΤΑ.
(ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ-ΜΕΛΟΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ADMIM-ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ)

ΑΣΦΆΛΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΙΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ ΤΙ ΜΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ (ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ)
ΚΑΙ ΣΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΦΕΡΝΩ
ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΘΕΜΑΤΑ tektonismos , Ελληνιδες ελευθεροτεκτονισες
ΣΕ ΑΛΛΟ μυήση και σχολές , ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΤΩΝ ΜΥΣΤΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ.
ΣΕ ΑΛΛΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΓΕΙΑ ... ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΑΓΕΙΑ /SHOWBIZ/ΜΑΓΕΙΑ

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΑΔΑ Ε.
ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΣΤΙ ΤΕΛΟΣ...

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΖΗΤΟΥΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟΥ
ΣΧΕΔΟΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 Η 4 ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.
ΚΑΙ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Ο ΚΑΘΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΚΑΠΟΙΟΥ ΝΕΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ ΤΟΥ.(ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ADMIN TΩN FOROYMS)

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΟΞΥΝΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΣΟ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΝΕΑ ΜΕΛΗ.
*** ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΝΕΟΙ ΦΙΛΟΙ ΕΔΩ ***

ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΟΛΩΝ ΜΑΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2003, 13:52:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.

ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΩΣ ΜΟΝΟ ΣΚΟΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ESOTERICA.gr


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2003, 03:21:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ απολύτως με τη θέση του AVATARGR!! Κυρίως όσον αφορά τις διατυπώσεις του ότι "το ΦΟΡΟΥΜ είναι δικό μας" - όλων μας - και ότι "Ο κάθε δημιουργός καινούργιου θέματος είναι συντονιστής του".

Φίλε AVATARGR, όπως θα έχεις καταλάβει υπάρχουν ορισμένες έξεις/συνήθειες που λίγο ή πολύ ταλαιπωρούν όλους μας: η βασικότερη, που μας ενδιαφέρει και σε αυτή τη συζήτηση είναι η τάση μας να τα θέλουμε "όλα στο πίατο"!

Αυτή είναι μία ροπή που έχουμε αποφασίσει να καταπολεμήσουμε και αν είναι δυνατόν να βοηθήσουμε ώστε να μεταλλαχθεί σε κάτι καλύτερο και εσωτερικότερο! Τι ESOTERICA.gr θα είμασταν εξάλλου;;

Είναι ένας στόχος δύσκολος, ομολογουμένως, αλλά καθόλα άξιος! Και φυσικά εφικτός...

Ελπίζουμε λοιπόν τα Μέλη των Ομάδων Συζήτησης να αυξάνονται συνεχώς και πολύ περισσότερο οι Άνθρωποι που κερδίζουν κάτι ουσιαστικό από τους διάφορους τομείς του ESOTERICA.gr. Ελπίζουμε ακόμη τα Μέλη αυτά να είναι όσο γίνεται περισσότερο υπεύθυνα όσον αφορά τις Συζητήσεις (και όχι μόνο...). Ελπίζουμε πραγματικά οι πρώτοι που θα φτάσουν να γίνουν μέσω των Forums "Συνεργάτες" να είναι πραγματικά τέτοιοι και όχι μόνο να οφείλεται στην αριθμητική συσώρευση μηνυμάτων...

Πιστεύω, και αυτό βασίζεται σε έρευνα ουκ ολίγων ετών στη δικτυακή πλευρά της Αναζήτησης, ότι ο χώρος αυτός είναι πρωτοποριακός, σίγουρα όσον αφορά το ελληνικό τμήμα του Διαδικτύου, ίσως και του Διεθνούς... συνεχίζοντας και επεκτείνοντας τις πρώτες προσπάθειες που υπήρξαν. Είναι ένας χώρος διαρκούς πειραματισμού και δυναμικής αλλαγής με βάση τις ουσιαστικές ανάγκες του Αναζητητή-Οδοιπόρου και συγκεκριμένα του Έλληνα Αναζητητή!!

Γι'αυτόν τον λόγο κατασκευάστηκε, γι'αυτόν τον λόγο εξελίσσεται και γι'αυτόν τον λόγο καταναλώνουμε... την ψυχή μας!!

Αν το θέλεις κι αλλιώς, ο λόγος είναι: η προσφορά, η συμμετοχή, η συνεργασία!!

Για τους παραπάνω λόγους και οι Διαχειριστές/Συντονιστές δεν είναι "κλασικοί" Διαχειριστές/Συντονιστές, αλλά από την άλλη, είναι ίσως πιο κλασικοί από αυτό που συνηθίζεται!! Δηλαδή ενδιαφερόμαστε και πραγματικά θέλουμε να "προσφέρουμε" - στο βαθμό που είναι βέβαια εφικτό στον καθένα και που οι δυνάμεις του το επιτρέπουν.
Και δεν επιθυμούμε έναν χώρο ασυντόνιστο, ανοργάνωτο, χαοτικό χωρίς σκοπιμότητα, αλλά έναν χώρο όπου ο καθένας που πραγματικά ενδιαφέρεται θα μπορεί να κερδίσει, να δώσει και να πάρει!!

Έτσι, με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο οι ανησυχίες σου και οι παρατηρήσεις σου και χαίρομαι που τις έχεις!! Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι με την παραπάνω φράση εκφράζω και την άποψη των υπολοίπων υπευθύνων του τόπου(εντός και εκτός Forums)!!

Η Συνεργασία σου έχει ήδη γίνει ορατή, φίλε μου! Και να είσαι σίγουρος πως δεν θα μείνει ανεκμετάλευτη!!

Υπάρχει πολύς δρόμος ακόμη!! ...για όλους μας.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2003, 14:22:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΑΒΑΤΑΡ,
ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟ ΤΩΝ ΦΟΡΟΥΜ.
ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ,ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΒΑΛΛΟΜΑΙ,ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΣΩΣΤΑ.ΚΙ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΦΩΤΙΣΕΙ ΤΙΣ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΠΛΕΥΡΕΣ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ...
ΔΕΝ ΚΟΡΟΙΔΕΨΑ +ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΙ ΟΜΩΣ ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΜΕΝΑ.ΛΕΣ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ Η ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ?
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΧΛΕΥΑΖΟΥΝ ΤΙΣ ΠΑΡΑΞΕΝΙΕΣ,ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ,ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ, ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ...
ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΒΙΒΑΖΩ+ΝΑ ΑΠΟΣΤΟΜΟΝΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΛΟΓΙΑ...
ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΤΗΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.
ΛΥΠΑΜΑΙ ,ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΩ...ΑΚΟΜΗ +ΑΠΟ ΔΩ...
ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΘΑ ΜΙΛΑΓΑ +ΘΑ ΕΞΕΘΕΤΑ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΑΝ ΑΝΟΙΧΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ...

ΛΥΠΑΜΑΙ

ΦΙΛΕ ADMIN,ΚΑΛΗΜΕΡΑ+ΣΕ ΣΕΝΑ

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 10/01/2003 14:24:37

Edited by - ΑΤΜΑ on 11/01/2003 18:50:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2003, 14:35:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από πού να φύγεις ΑΤΜΑ;
Τι λέςςς;;;
Είμαι ένας απ' αυτούς που μπαίνω για να σε διαβάζω...
...και χαίρομαι που είσαι (και συ) εδώ!

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2003, 17:08:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ Άβαταρ, πολύ σωστή η επισήμανση σου με έχει και εμένα απασχολήσει, όσο όμως αυξάνουν τα μέλη τόσο πιο δύσκολο είναι να παρακολουθήσει κάποιος όλα τα θέματα και να τα κατευθύνει. Κρίνοντας πάντως απο άλλα forum, θεωρώ ότι τα καταφέρνουμε αρκετά καλά.
Όσο για τον τροπο συμπεριφορας κάποιων, θα ήταν καλύτερα νομίζω τα πράγματα εάν όλοι ακολουθούσαμε τις ακόλουθες προτροπές του Ισοκράτη

Όπως ακριβώς βλέπουμε τη μέλισσα να κάθεται σε όλα τα φυτά και να παίρνει απ' το καθένα ό,τι καλύτερο υπάρχει, έτσι πρέπει και αυτοί που επιθυμούν να μορφωθούν, να μην αφήνουν τίποτε χωρίς να το γνωρίσουν, από παντού όμως να επιλέγουν τα ωφέλιμα.

Μην κάνετε στους άλλους εκείνα για τα οποία εσείς θυμώνετε όταν τα κάνουν άλλοι σε σας.

Το θολωμένο νερό και τον απαίδευτο άνθρωπο δεν πρέπει κανείς να τα ταράζει.

Και κάτι απο Κινέζικη σοφία, μιάς και όπως φαίνεταιυπάρχουν και αλλόυ σοφοί εκτός την Ελλάδα....

Όσο δεν μπορείς να συγχωρέσεις στον επόμενο άνθρωπο
να είναι διαφορετικός,
είσαι ακόμη μακριά απο το μονοπάτι της σοφίας...

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2003, 01:02:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΟΙ ΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ....
ΚΑΙ ΑΣ ΠΡΑΞΟΥΜΕ..................................

ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΜΕΛΗ ΠΡΙΝ ΑΝΟΙΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ
ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ....


ΑΣ ΠΡΑΞΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2003, 01:15:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΕΙΠΕ Ο ΠΛΩΤΙΝΟΣ

quote:
Και κάτι απο Κινέζικη σοφία, μιάς και όπως φαίνεταιυπάρχουν και αλλόυ σοφοί εκτός την Ελλάδα....

Όσο δεν μπορείς να συγχωρέσεις στον επόμενο άνθρωπο
να είναι διαφορετικός,
είσαι ακόμη μακριά απο το μονοπάτι της σοφίας...


KAI BEBAIA ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΝ ΝΑ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΦΥΓΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ESOTERICA.gr
ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΑΝΑΝΑΣΣΣ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕKΦΡΑΖΕΙ ΠΛΗΡΩΣ...

quote:
Από πού να φύγεις ΑΤΜΑ;
Τι λέςςς;;;
Είμαι ένας απ' αυτούς που μπαίνω για να σε διαβάζω...
...και χαίρομαι που είσαι (και συ) εδώ!


"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2003, 13:25:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 13:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΟΣ ΣΑΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.

ΦΙΛΕ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ ΝΑΙ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ.
ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΑΞΗ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΕΔΩ...
ΑΣ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ Forums...

ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 13:44:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 15:52:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόλις παρατήρησα στο τόπικ για το ΤΑΡΟ ότι υπάρχει ΚΑΙ ΠΑΛΙ μια βαρειά ατμόσφαιρα.

Δεν θα πώ κάν την άποψή μου, μιάς και την άποψή μου την ΔΕΙΧΝΩ ΣΤΗ ΠΡΑΞΗ.
'Αλλωστε είμαι απόλυτα σύμφωνος με τον καλό μας φίλο AvatarGr που λέει:

quote:
ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΟΙ ΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ....
ΚΑΙ ΑΣ ΠΡΑΞΟΥΜΕ..................................

Θεωρώ ΜΑΤΑΙΟ το να ΛΕΩ την άποψή μου και να ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΡΑΤΩ...

Ας μπούμε στην εποχή των ΠΡΑΞΕΩΝ - ΔΡΑΣΕΩΝ και τα "όμορφα τα λόγια τα μεγάλα", ας περισέψουν...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 00:01:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

'manava seva, madhava seva'


Ψςςςςςςς ΑΤΜΑ! άσε τα γελάκια και τα κλεισίματάκια και μην τολμήσεις να φύγεις από τα φόρουμ, γιατί θα στείλω την κότα (από το σχετικό φόρουμ) δώρο σε σένα τελικά.

Ο καλός ο καπετάνιος, στη φουρτούνα φαίνεται.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 00:51:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και πάλι.

Μετά από μια σύντομη βολτίτσα στα φορουμ (είχα καιρό να κάνω) παρατήρησα:

Πανικός έχει εξαπλωθεί στα περισσότερα φόρουμ. Ολοι βάλλονται με τους πάντες. Οι περισσότεροι πέρνουν στα σοβαρά, ακόμη και μια αθώα πλάκα. Τι έγινε;
Νόμιζα πως οι άνθρωποι που ασχολούνται με τον εσωτερισμό, προσπαθούν τουλάχιστον να γίνουν καλύτεροι βελτιώνοντας και την αληθινή τους επικοινωνία με τους άλλους ανθρώπους. Λάθος νόμισα;
Δεν θα ήθελα ούτε εγώ, ούτε κανένας άλλος - φαντάζομαι - να γράφω με τον φόβο ότι κάποιος άλλος θα πάρει τα λεγόμενά μου στραβά, γιατί όταν νιώθεις ότι σε κοιτάζουν και σε τσεκάρουν συνέχεια, πάντα την πατάς και κάνεις κάτι στραβό θες δε θες. Χανεται και ο αυθορμητισμός.

Είναι όντως πολύ εύκολο και να αναπτύξουμε, αλλά και να καταστρέψουμε αυτά τα φόρουμ.

κάντε έναν κόπο, όσοι διαβάζετε αυτά που γράφω, να μπείτε σε φόρουμ άλλων ιστοσελίδων... Αν δεν κλάψετε, σίγουρα θα γελάσετε.

π.χ.
σε φόρουμ με θέμα τα αυτοκίνητα:
Τίτλος: POU EINAI TO MWRAKI ME TO FOCUSAKI ?
...
XEXEXEXE MHN MOU KRYBESAI!!!! 8A SE SKISW!!!!!
ESY ME TO FOCUS KAI TA 75PSWRALOGA!!!


εγώ πάντως, μετά από αυτό, βλέπω τα εσωτερικά με άλλο μάτι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 09:30:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλημέρα μου Αμαλία...

Είμαι πέρα για πέρα ΒΕΒΑΙΟΣ, ότι αυτή η μεγάλη διαδυκτιακή παρέα που (ειληκρινά πίστεψέμε) μέ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ έχουμε δημιουργήσει, ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ δεν μπορεί να συγκριθεί ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ!!!!
Και όχι απλά ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ άσχετη, αλλά ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΗ με τον ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟ και την ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ...
Προσωπικά ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ για το αποτέλεσμα αυτό και χαίρομαι που αυτή η παρέα, Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ και η πιό ΚΑΤΑΡΤΗΣΜΕΝΗ σχεδόν σε ΟΛΟΥΣ τους τομείς του ΑΠΟΚΡΥΦΙΣΜΟΥ, διαρκώς μεγαλώνει, μεγαλώνει, μεγαλώνει ΓΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑΑΑ (όπως έλεγε κάποτε ένα διαφημιστικό σπότ... έτσι για να ευθημίσουμε και λίγο).

Φυσικά οι όποιες διαμάχες και διαξιφισμοί υπάρχουν (άλλωστε δεν υπάρχει τρόπος να εξαληφθούν), καταβάθος μας δείνουν ένα αποτέλεσμα.
Να λοιπόν που ο Σκοτεινός Ηράκλειτος είχε δίκιο που έλεγε:

quote:
ΠΑΤΗΡ ΠΑΝΤΩΝ ΠΟΛΕΜΟΣ ΕΣΤΙ

Και ο ΠΑΤΕΡΑΣ είναι αυτός που γεννά και εμείς (οι συντελεστές του Esoterica.gr) χαιρόμαστε που μέσα απο αυτούς τους, ας τους πούμε ΠΟΛΕΜΟΥΣ, γεννιόντε ΝΕΕΣ ΙΔΕΕΣ και ΑΠΟΨΕΙΣ που βήμα βήμα πλησιάζουν την ΑΛΗΘΕΙΑ...

Καλημέρα σε όλους...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 09:46:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ ΑΜΑΛΙΑ....
ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΑ ΑΛΛΑ ΦΟΡΟΥΜ ΕΚΤΟΣ ESOTERICA.gr..
ΑΣ ΤΟ ΔΙΑΦΥΛΑΞΟΥΜΕ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ.

ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ.
ΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΚΡΕΣ.

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΛΑ ΤΑ ΦΟΡΟΥΜ.
Ε ΣΑΣ ΛΕΓΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΠΩΣ ΖΑΛΙΣΤΙΚΑ ... ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΟΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΜΙΑ ΑΝΑΔΡΟΜΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΦΟΡΟΥΜ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΡΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.

ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΕΞΩ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΜΟΥ.
ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΟΥ.

ΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΑ ΘΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΤΕ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 17:41:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΥΓΕΙΑ,ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ,
ΘΑ 'ΛΕΓΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΗ ΣΤΙΣ ΛΕΚΤΙΚΕΣ ΔΙΑΜΑΧΕΣ ΜΕΣΩ ΓΡΑΠΤΟΥ ΛΟΓΟΥ...ΜΑΧΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΩ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ.
ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ,ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΣΑΣ.ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΝΟΙΩΘΩ...ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ...ΟΠΟΙΟΣ ΒΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΩΣ ΕΣΜΙΞΑΝ ΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ ΜΑΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΕΧΩ
ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ 'ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ'...
,ΘΑ'ΛΕΓΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΛΟΙΠΟΝ...
ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ.
ΣΤΗΝ ΑΛΥΣΙΔΑ ΠΟΥ ΓΙΝΑΜΕ ΕΔΩ ΣΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΑΣ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΓΙΝΑΜΕ ΚΡΙΚΟΙ.....
ΕΠΕΙΔΗ ΠΛΗΓΩΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ ΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΤΑΡΩ(ΔΕΙΧΝΩ ΜΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΜΑ ΔΕ ΜΙΛΑΩ)ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΜΙΑΝ ΑΠΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΙΑΓΡΑΦΗΘΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΠΙΚΡΙΤΕΣ ΜΟΥ+ΜΗ.
ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΛΛΗΡΡΙΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ Η ΑΜΠΩΤΗ.....
ΤΟΣΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΗΣ ΜΝΗΜΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΝΤΕΧΩ,
ΤΟΣΑ ΛΟΓΙΑ ,
ΤΟΣΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ,
ΤΟΣΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ....
ΗΘΕΛΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΝΑ ΧΩΡΕΣΕΙ ΜΕΣΑ Σ' ΕΝΑ ΧΕΙΜΩΝΑ....
ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟΣΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΔΩ...
ΘΥΜΑΜΑΙ, ΟΤΑΝ ΤΟΛΜΗΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ "ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ"ΜΟΥ,ΗΡΘΑΝ ΑΓΓΕΛΛΟΙ + ΒΟΗΘΗΣΑΝ...

ΠΙΣΤΕΥΩ Σ'Ο,ΤΙ ΠΛΑΘΕΙ Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΟΥ,
ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ,
ΔΕ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ,
ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΜΩΣ ΜΗ ΒΑΛΩ ΚΙΛΑ (!)+ΧΑΛΑΣΩ ΤΗ ΦΙΓΟΥΡΑ ΜΟΥ,
ΘΕΛΩ ΝΑ ΛΑΜΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ,ΟΠΩΣ ΑΡΜΟΖΕΙ ΣΕ ΜΗΤΕΡΑ ΘΕΑ,
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ...
ΑΥΤΟ ΤΟ "ΦΩΣ" ΟΜΩΣ ΤΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ - ΣΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ -ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΟ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΑΝΤΙ Ν'ΑΝΑΡΡΩΤΗΘΟΥΝ ΜΗΠΩΣ +ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΕΤΣΙ...


ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΑΠΟΤΟΜΑ ΝΑ ΣΑΣ ΦΑΝΕΡΩΝΟΜΑΙ ΘΑ'ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΜΕ ΠΛΗΓΩΣΕΙ ΑΝΕΠΑΝΟΡΘΩΤΑ.
ΤΟΤΕ ΘΑ ΘΥΜΗΘΩ ΤΟ ΚΑΒΟΥΚΙ ΤΗΣ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑΣ ΜΟΥ..ΤΗ ΣΙΩΠΗ ΜΟΥ....
ΜΟΝΟ Σ'ΕΝΑ ΣΚΟΡΠΙΟ ΘΑ ΕΠΕΤΡΕΠΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΕΛΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ...+ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΛΟΓΗ ΜΟΥ...ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.....

Υ.Γ1....ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΕΛΣΟ ,ΠΟΛΕΜΟΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ,ΑΛ-ΛΑ, ΕΙΡΗΝΗ Η ΜΗΤΕΡΑ...

ΥΓ2.ΟΤΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΔΩ ,ΠΕΡΝΑΕΙ ΣΤΗ ΣΦΑΙΡΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ...ΓΡΑΨΤΕ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΜΕΝΩ ,ΚΑΠΟΙΟΣ ΛΟΓΟΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ...Ε?!

ΥΓ.3.+ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΕΒΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΑΜΙ ΑΝ ΔΕ ΔΩ +ΑΛΛΟΥΣ ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ....ΧΜ!

'ΥΠΗΡΕΤΩΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ,ΥΠΗΡΕΤΕΙΣ ΤΟ ΘΕΟ......'=
'manava seva, madhava seva'


Edited by - ΑΤΜΑ on 15/01/2003 18:14:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 18:22:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΕΡΙ ΔΥΙΣΜΟΥ...!
'ΟΝΕΙΡΟ 'Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ'
ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙ ΔΥΟ !.....
ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ ΟΛΟΥΣ,ΣΑΣ ΣΥΓΧΩΡΩ ΟΛΟΥΣ

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 15/01/2003 18:25:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 13:00:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΑΝΣΠΕΡΜΙΑ ΘΕΜΑΤΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΦΟΡΟΥΜ.

ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΣΥΝΕΧΗ ΑΥΞΗΣΗ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ,,,,,

Η ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΑΝΟΙΓΜΑ ΘΕΜΑΤΩΝ ΙΔΙΩΝ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΦΟΡΟΥΜ....

ΘΑ ΧΑΘΟΥΜΕ ΣΕ ΛΙΓΟ ΕΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΘΕΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 13:25:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΟ ΑΒΑΤΑΡ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΡΓΑΣΜΟΣ ΕΡΩΤΗΣΕΩΝ!ΠΕΡΑ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ,ΑΝ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕ 1-2,ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΚΑΘΑΡΑ ΠΩΣ ΤΑ ΝΕΑ ΘΕΜΑΤΑ ΞΕΠΗΔΟΥΝ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΟΥΣΙΩΔΗ,+ΠΩΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ.
ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΑ ΤΑΡΩ,ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΙΡΜΟΥΣ ΜΟΥ,
ΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΤΕΙΘΟΝΤΑΝ ΣΤΟ ΣΚΕΛΟΣ 'ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ',ΘΑ ΡΩΤΑΓΕΕ+ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.
ΕΤΣΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΠΟΥ ΑΝΑΠΤΥΧΘΗΚΕ ΩΣ ΘΕΜΑ,ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΙΚΑ ΑΝΗΚΕΙ ΕΚΕΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ 'ΠΑΡΑΠΛΗΣΙΟ ΘΕΜΑ'ΠΟΥ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙΡΟ ΣΤΟ ΝΟΥ ΜΑ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΦΩΣ...
Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ Μ'ΕΒΑΛΕ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΚΘΕΣΩ ('ΒΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΤΡΑΠΟ'),ΑΛΛΑ +ΤΗΝ ΑΤΜΑ,
ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΔΩ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ...

ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΙ ΑΣ ΜΗ ΒΙΑΖΟΝΤΑΙ!
ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΒΗΜΑΤΙΣΟΥΝ...ΑΣ ΣΕΒΑΣΤΟΥΝ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ,ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΜΑΣΤΕ,ΜΕ ΝΟΥ+ΨΥΧΗ+ΚΑΡΔΙΑ+ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΝΝΟΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ...
ΔΕΝ ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ+ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΩ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ,ΔΗΛΑΔΗ ΕΔΩ!
Η ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΗ ΣΤΗ ΓΗ ,ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ,ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΣΤΟ 'ΓΗΠΕΔΟ'ΤΗΣ ΖΩΗΣ(+ΟΧΙ ΜΟΝΟ)ΑΠ'ΟΤΙ ΕΔΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ...
ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΙΩΣ.
ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΔΩ ΚΑΤΑΘΕΤΕΙ!?
ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΟΥΣ 'ΑΔΕΡΦΟΥΣ'
ΣΤΟ ΟΥΡΑΝΟ ΤΟΥ...?
ΣΕΒΑΣΜΟΣ+ΥΠΟΜΟΝΗ....ΓΙΑ ΑΡΧΗ...
ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΕΠΑΝΑΛΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΕΠΙ ΜΑΤΑΙΩ ΧΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ....
ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΥΤΥΛΗΣΟΥΝ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΤΑΝΟΟΥΝ!
Η ΑΤΜΑ ΜΙΛΗΣΕ ΩΣ Η ΨΥΧΗ ΟΛΩΝ ΣΑΣ+ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΣΑΣ.
ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ,ΑΣ ΞΑΝΑΣΥΣΤΗΘΟΥΜΕ.
ΜΕ ΛΕΝΕ ΑΤΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΑΒΑΤΑΡ ΦΙΛΕ ΜΟΥ! ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2003, 11:05:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΠΑΛΙ ΕΔΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.
ΘΑ ΕΙΘΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΤΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ......
ΕΚΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΣΑΣ ΠΙΑΣΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ.......

ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΧΤΗΡΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΛΑΤΙΝΙΚΟΥΣ.
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕ ΞΕΝΗ ΟΡΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ.....

ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΕΤΡΟ ΤΟΥ ΔΥΝΑΤΟΥ
ΚΑΠΟΙΑ ΦΕΙΔΩ ΣΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΝΕΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ....

AΣ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΜΑΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2003, 11:34:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ'αυτό το σημείο επίτρεψέ μου να παρέμβω φίλε Avatargr και να πω ότι στο forum
Τεχνικά θέματα των Forums, Προβλήματα-Λύσεις
/forums/forum.asp?FORUM_ID=13

υπάρχουν 2 θέματα που άπτονται της συζήτησης.Αυτά είναι:

Προτάσεις - Λύσεις για την αποφυγή των Greeklish !
/forums/topic.asp?TOPIC_ID=488

KAI

Ιδέα, Πρόταση....
/forums/topic.asp?TOPIC_ID=585

Ρίξτε μια ματιά και τα ξαναλέμε...

O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2003, 12:29:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παραθέτω ΚΑΙ εδώ το απόσπασμα απο την καταπληκτική συζήτηση που είχα με το φίλο Κonosk.
Σημειώστε ότι ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ είμαστε ΥΠΕΡ της Ελληνική Γλώσσας

konosk

Α και κάτι άλλο! Η νέα ελληνική γλώσσα γράφεται με πολλούς τρόπους, ακόμη και ανορθόγραφους στα μάτια των όψιμων κλασικιστών μας (με ένα σίγμα παρακαλώ). Είναι ζωντανή λαλιά και δεν μπορείτε ετσιθελικά να τη συνδέετε με μύθους, ορθογραφικούς, συντακτικούς κ.λπ. Η βαθιά δομή της θα μπορούσε να την καταστήσει βασικό συντελεστή της οικουμενικής γραμματικής που οραματίστηκε ο Τσόμσκι. Αλλά αυτό δε θα γίνει, γιατί η καχυποψία μας ως έθνος μας έχει ήδη οδηγήσει σε μαρασμό και πενία. Πνευματική πενία! Έχει άλλα πράγματα να προσφέρει σε αυτόν τον κόσμο η Ελλάδα Κύριοι και όσο νωρίτερα ξυπνήσουμε από το λήθαργο τόσο καλύτερα. Και για να κλείσω θα μας συμβούλευα να μην καλλιεργούμε μύθους εκ του μη oντος. Σας χαιρετώ φιλικά
Ο Δικαιόπολις μαγειρεύει...αλλά ποιος σκότωσε τον Όμηρο τελικά;


Kelsos

Χμμμ φίλε μου Κonosk, θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου, στο ΚΑΙΡΙΟ ΣΗΜΕΙΟ που ανέφερες, αυτό των ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΩΝ...
Από τα 4, στα 3 με βρίσκεις σύμφωνο, αλλά στο θέμα της λεπτομέρειας...
Η Λεπτομέρεια είναι που κάνει την διαφορά φίλε μου, Η ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ και εδώ έρχεται να ΥΠΕΡΤΟΝΙΣΤΕΙ αυτό που λες ότι ο ΜΥΘΟΣ (γενικά) είναι ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ...
Ναι είναι, αλλά η ΔΙΑΦΟΡΑ από μύθο σε μύθο, από λαό σε λαό, είναι η ΟΠΤΙΚΗ που έχουν ως προς το θέμα και αυτή η ΟΠΤΙΚΗ αποκαλείται ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ...
Κατά τα άλλα ναι, έχεις δίκιο... Θεωρώ όμως ότι ΑΝ ισοπεδώσουμε τα ΠΑΝΤΑ και αναφέρομαι στα περί ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗΣ και ΑΛΦΑΒΗΤΟΥ, τότε πράττουμε μέγα ατόπημα...
Είμαι ο πλέον ανορθόγραφος, αλλά ΕΠΙΜΕΝΩ στο να προσπαθώ να μάθω...
Η ευκολία του καθενός (αναρωτιέμαι που είναι αυτή η "ευκολία") να γράφει ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΚΑΤΕΒΕΙ δημιουργεί ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑΣ, στον ΛΟΓΟ και ο ΛΟΓΟΣ αντιστοιχεί στο ΓΡΑΜΜΑ και το ΓΡΑΜΜΑ αντιστοιχεί στον ΑΡΙΘΜΟ και ο ΑΡΙΘΜΟΣ είναι μια ΔΟΝΗΣΗ, ένας ΑΤΟΜΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ (στην χημεία του λόγου) και ως γνωστόν (τουλάχιστον σε εμένα είναι) ΑΝ ΔΟΝΗΣΕΙΣ διαφορετικά ή ΑΛΛΑΞΕΙΣ τον Ατομικό Αριθμό ενός ΣΤΟΙΧΕΙΟΥ, τότε έχεις ΑΛΛΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΧΕΣ...
Μην προσπαθούμε με ευφυολογήματα να αποδείξουμε ότι ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΛΑΝΘΑΣΤΟΙ...
Ειδικά εκείνοι οι Ελληναράδες που κόπτονται για τα Ελληνικά πράγματα αλλά ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ τις ρίζες ΜΑΣ στο όνομα της ΕΥΚΟΛΙΑΣ ΤΟΥΣ...
Ας σταματήσουμε να είμαστε ΣΤΡΟΥΘΟΚΑΜΗΛΟΙ και να ΣΤΡΟΥΘΟΚΑΜΗΛΙΖΟΥΜΕ...
Κέλσος ο Φιλαλήθης


konosk

Αγαπητέ Κέλσο ο προφορικός λόγος δεν έχει απόλυτη σχέση με τον γραπτό. Αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο έχουν προταθεί πολλές και διαφορετικές γραμματικές δομές για την ελληνική γλώσσα. Το φώνημα δε σχετίζεται με τη γραπτή του απεικόνιση. Το αλφάβητο είναι ένα σύνολο ιδεογραμμάτων, το οποίο χρησιμοποιούμε ανάλογα με τις κοινωνικές συμβάσεις της εποχής. Για σκέψου τι σήμαινε ορθογραφία πριν από 20 χρόνια....μην πας μακρύτερα. Σε ό,τι αφορά σε εκείνη την ορθογραφία σήμερα, εν έτη 2003, είμαστε απόλυτα ανορθόγραφοι. Η ζωντανή λαλιά, όμως, είναι κάτι το διαφορετικό. Διατηρεί τα φωνήματά της και τη δύναμή της απείραχτη μέσα στους αιώνες. Άλλωστε, να είστε σίγουροι πως γνωρίζουμε πολύ λίγα για το τι αντιπροσώπευαν φωνητικά τα σύμβολα του αλφάβητου. Τα λιγοστά παραδείγματα που έχουμε από την αρχαιολογική έρευνα προκαλούν εκπλήξεις. Ωστόσο, φυσικά και δεν παροτρύνω κανέναν να είναι ανορθόγραφος. Αλλά η ορθογραφία είναι ένα ιδιαίτερα ταλαιπωρημένο θέμα στον τόπο μας και πολύ αβασάνιστα έχει συνδεθεί με την καλλιέργεια μύθων....παραπλανητικών μύθων. Σε χαιρετώ πάντα φιλικά
Ο Δικαιόπολις μαγειρεύει...αλλά ποιος σκότωσε τον Όμηρο τελικά;

Kelsos

quote:

...Το αλφάβητο είναι ένα σύνολο ιδεογραμμάτων...
...Άλλωστε, να είστε σίγουροι πως γνωρίζουμε πολύ λίγα για το τι αντιπροσώπευαν φωνητικά τα σύμβολα του αλφάβητου...
...Ωστόσο, φυσικά και δεν παροτρύνω κανέναν να είναι ανορθόγραφος...

Τρία σημαντικά σημεία συγκράτησα φίλε μου...
Α) Ακριβώς επειδή αναφέρεις και αναφέρομαι σε ΙΔΕΟΓΡΑΜΜΑΤΑ, αυτό και μόνο το γεγονός, ΕΠΙΒΑΛΕΙ την ορθή κατασκευή του ΙΔΕΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ για να αποδίδουμε την ΕΝΝΟΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΚΛΕΙΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ...
Π.χ άλλο Β(ήτα) και άλλο V(i), άλλο Π(ί) και άλλο P(e) κλπ κλπ...
Β) Το ότι γνωρίζουμε τόσα λίγα, δεν είναι λόγος για να τα ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ αφ' ενός και να μην μάθουμε ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ αφ' ετέρου...
Γ) Επειδή όπως προείπα το να κρατούμε τα ΙΔΕΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ανέπαφα και αυτούσια είναι σημαντικό τόσο για την ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ όσο και για την περαιτέρω ΔΙΕΥΡΥΝΣΗ των λιγοστών ΜΑΣ γνώσεων, το αν είμαστε ανορθόγραφοι είναι η ΜΙΣΗ ζημιά απ' ότι να γράφουμε σε αυτό το "παράξενο μέσο", τον ηλεκτρονικό υπολογιστή, έννοιες των οποίων τα ΙΔΕΟΓΡΑΜΜΑΤΑ δεν ταιριάζουν με αυτές... Αποτέλεσμα, ΜΠΕΡΔΕΜΑ....
Πειραματίσου φίλε μου...
Εκτύπωσε το ΙΔΙΟ κείμενο σε δύο διαφορετικούς τύπους ΙΔΕΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ, αυτόν τον καθαρά ελληνικό και τον άλλον τον "μπασταρδεμένο" τον Greeklish
Μελέτησε το ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ πώς αντιδρά στο ΙΔΙΟ κείμενο, αλλά που είναι γραμμένο με διαφορετικό τρόπο και πές μου ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΑΡΓΑ διάβασες το Greeklish.....
Ξέρεις γιατί;;;
Γιατί είπαμε ότι είναι ΙΔΕΟΓΡΑΜΜΑΤΑ και οι έννοιες που περικλείουν, συχνά πυκνά ΔΕΝ ανταποκρίνονται στο ΝΟΗΜΑ ΤΟΥ ΚΕΙΜΕΝΟΥ...
Μην προσπαθούμε ΞΑΝΑΛΕΩ να δικαιολογήσουμε τα ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ...
Εγώ ένας αγράμματος είμαι, ένας ανορθόγραφος που ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ την ορθή αξία που ΔΕΝ έχω και που ΘΑ ΗΘΕΛΑ να αποκτήσω...
Εξίσου φιλικά,
Κέλσος ο Φιλαλήθης

konosk


Θα επιμίνο Κέλσο. Εκνεβρίζομε όταν η ορθογραφία γίνετε τρόπος επίδιξις ανοτερότιτας ι κρίσις ανθρόπον.
Η παραπάνω ορθογραφία στην πραγματικότητα προτάθηκε επίσημα. Ποια θα ήταν λοιπόν η θέση της αντιπαράθεσής μας αν κάτι τέτοιο είχε γίνει πραγματικότητα?
Επίσης τα ιδεογράμματα που χρησιμοποιούμε δεν έχουν καμία σχέση με τα ιδεογράμματα που υπονοείς. Γνωρίζω πολύ καλά τη γλώσσα κι από μέσα κι από έξω. Γνωρίζεις πολύ καλά να χειρίζεσαι καταστάσεις και θα συμφωνήσεις μαζί μου ότι είναι εύκολο να μάθεις ορθογραφία. Το δύσκολο είναι να αποπειραθείς να ερμηνεύσεις τις λέξεις εσωτερικά και εκεί δε νομίζω ότι πάσχεις. Αν, ωστόσο, θέλεις πραγματικά να πας πίσω στην πηγή των πραγμάτων μελέτησε την κεφαλαιογράμματη γραφή και δη το αρχαίο ελληνικό αλφάβητο στις 5 κύριες διαλέκτους του. Τότε θα δεις, αν δεν έχεις δει ήδη, ότι ασυμφωνία ως προς τη χρήση του αλφάβητου υπήρχε από αρχαιοτάτων χρόνων. Με λίγα λόγια διαφορετικά σύμβολα για την ίδια σημασία. Αυτό είναι ένα μικρό παράδειγμα μόνο της σχετικότητας που μας περιβάλλει. Εν πάση περιπτώσει πραγματικά δεν απευθύνομαι σε εσένα. Εν τέλει χαίρομαι που με βάζεις να ξεδιπλώνω τη σκέψη μου. Όσο για τα Greeklish συμφωνώ, αλλά το ρεύμα της παγκοσμιοποίησης και η έλξη του νεαρόκοσμου σε αυτόν τον εύκολο τρόπο είναι μια πραγματικότητα. Προς το παρόν ας το παρατηρήσουμε προσεκτικά και ας σκεφτούμε προς τα πού μπορεί να οδηγήσει. Φιλικά σε χαιρετώ
Ο Δικαιόπολις μαγειρεύει...αλλά ποιος σκότωσε τον Όμηρο τελικά;


Kelsos

Ο Διάλογος μαζί σου φίλε μου, είναι κάτι παραπάνω από ευχάριστος...
Και προσφέρει πολλά σε όλους ΜΑΣ, άλλωστε αν δεν το πίστευα, δεν θα μετείχα...
Δεν διαφωνώ μαζί σου, αλλά αναλύω αυτό που "κάποιοι άλλοι" ΑΔΥΝΑΤΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΝ
'Ομως τι είναι αυτό που λες:
quote:

Αν, ωστόσο, θέλεις πραγματικά να πας πίσω στην πηγή των πραγμάτων μελέτησε την κεφαλαιογράμματη γραφή και δη το αρχαίο ελληνικό αλφάβητο στις 5 κύριες διαλέκτους του. Τότε θα δεις, αν δεν έχεις δει ήδη, ότι ασυμφωνία ως προς τη χρήση του αλφάβητου υπήρχε από αρχαιοτάτων χρόνων. Με λίγα λόγια διαφορετικά σύμβολα για την ίδια σημασία...


Αν μη τι άλλο, ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙΣ τη θέση μου....
Μελετώντας τα αλφάβητα των 5 κυρίων διαλέκτων, διαπιστώνεις το προφανές που αναφέρεις, ΑΛΛΑ ανακαλύπτεις την ΑΙΤΙΑ που υπάρχουν αυτές οι "διαφορές"...
Θεωρώ ότι το ΟΛΟ υπόβαθρο είναι διαφορετικό, ΑΛΛΑ η ουσία είναι ΚΟΙΝΗ... Κάποτε υπήρχε η ΜΗΤΡΙΑΡΧΙΑ, φυσικό να είναι τα ΠΑΝΤΑ υπό της Μητριαρχικής γραμμής... Ήρθε μετά η ΠΑΤΡΙΑΡΧΙΑ και τα ανέτρεψε ΟΛΑ...
Άλλαξαν οι "ηγέτες" των θεών και άλλαζαν τα ΑΛΦΑΒΗΤΑ...
Επομένως μελετώντας την ΔΙΑΦΟΡΑ, επαγωγικά καταλήγεις στην ΚΟΙΝΗ ΡΙΖΑ...
Α! και κάτι τελευταίο...
ΟΛΑ ΤΑ ΙΔΕΟΓΡΑΜΜΑΤΑ στηρίζονται στο ΚΟΙΝΟ ΚΑΝΟΝΑ ΤΩΝ ΕΝΝΟΙΩΝ, μηδενός εξαιρουμένου...
Καμία διαφορά δεν έχει το ΙΔΕΟΓΡΑΜΜΑ των Κινέζων, με αυτό των Φοινίκων, των Ινδιάνων της Αμερικής κλπ κλπ
Το ΙΔΕΟΓΡΑΜΜΑ είναι παντού και πάντα ΙΔΕΟΓΡΑΜΜΑ...
Κέλσος ο Φιλαλήθης


Ελπίζω να ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ την αξία της Ελληνική Γλώσσας σε σχέση με το Ελληνικό Αλφάβητο...

Κέλσος ο Φιλαλήθης


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2003, 13:12:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ Darkangel_78 ΚΑΙ ΚΕΛΣΟ ΔΕΝ ΕΘΕΣΑ ΘΕΜΑ ΜΟΝΟ ΤΩΝ Greeklish !

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΞΕΝΗΣ ΟΡΟΛΟΓΙΑΣ


EYXAΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 23:30:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ.
ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟ ΘΕΜΑΤΩΝ /ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ.

ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΟΦΥΓΗ ΠΟΛΛΑ.

ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΑΝΑΓΝΩΣΗ ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 14:08:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΠΕΡΑΣΕ ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ.

Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΗΤΑΝ (ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ) ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ (ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΞΑΙΡΕΙΤΑΙ) ΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟ ΣΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΑΣ, ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΡΙΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΝΕΑ ΘΕΜΑΤΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ.

ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΕΝΑ ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΕΙ Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΤΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΑΜΕΣΩΣ.
ΑΝΑΦΕΡΩ ΣΕ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΗ APANTHSH ΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ....

quote:
ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Ο ΚΑΘΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΚΑΠΟΙΟΥ ΝΕΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ ΤΟΥ.(ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ADMIN TΩN FOROYMS)


ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ
quote:
ΘΑ ΕΙΘΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΤΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ......
ΕΚΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΣΑΣ ΠΙΑΣΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ.......
ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΧΤΗΡΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΛΑΤΙΝΙΚΟΥΣ.
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕ ΞΕΝΗ ΟΡΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ.....

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ESOTERICA.gr ΕΧΕΙ ΠΛΕΩΝ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ Η ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΜΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΠΙΤΑΧΤΙΚΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.

**ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΟΙ ΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΜΑΣ....
ΚΑΙ ΑΣ ΠΡΑΞΟΥΜΕ............................**

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ,ΜΑΣ ΕΦΕΡΑΝ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΑΣ ΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ...

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΑ ...
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ (ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΞΑΙΡΕΙΤΑΙ) ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΠΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΗΓΗ ΓΝΩΣΗΣ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 14:12:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
[ΑΤΜΑ] ΜΗ ΦΥΓΕΙΣ. Ο ΚΟΣΜΟΣ ΑΥΤΟΣ ΕΔΩ ΤΟΥ ΤΡΥΦΕΡΟΥ ΜΥΣΤΙΚΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΦΘΑΡΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΦΩΤΕΙΝΟΤΑΤΑ ΣΑΝ ΚΙ ΕΣΕΝΑ. ΕΧΕΙΣ ΑΝΟΙΞΕΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.
ΜΕΙΝΕ.
ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΦΩΣ....

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ


ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 14:16:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΩΣΤΟΙ ΤΥΠΙΚΟΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ...
ΠΑΝΤΩΣ ΕΜΕΝΑ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣΤΕ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΛΑΘΗ.
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.
ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

isoropistis
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 23:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους isoropistis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ νέος ίσως στην παρέα σας
για να εκφέρω άποψη
όχι όμως και (πολύ νέος) στα φόρουμς
άρα γιατί να μη το τολμήσω ?
Το σημαντικότερο είναι οι " καταθέσεις " από τα μέλη.
Όσο περισσότερα μέλη και μηνύματα
τόσο περισσότερες " φαινομενικές " επαναλήψεις και κύκλοι.
Αλλά κατά τη γνώμη μου αυτό δεν έχει μεγάλη σημασία
αφού όλα ίσως είναι κύκλοι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 13:30:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ isoropisti ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ ΣΤΟ ESOTERICA.gr ΑΛΠΙΖΩ ΣΤΗΝ ΣΥΧΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΑΥΤΟΝ.

ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΑΤΑΘΕΤΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΔΩ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜΣ.

ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΤΗΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ.

ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΤΑΚΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ.
ΟΤΑΝ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ??????

ΕΞ' ΑΛΛΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΛΟΓΟ (ΕΝ ΜΕΡΗ) ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΟΠΟΥ ΔΥΝΑΜΕΘΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ.

ΣΟΥ ΦΕΡΝΩ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ....
ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΘΕΜΑ ΟΠΩΣ ΜΑΓΕΙΑ, Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΟΜΑΔΑ Ε ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ 10 IΔIA ΘΕΜΑΤΑ ?????

ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΘΑ ΧΑΘΕΙ ΔΥΣΤYΧΩΣ.
Ο ΛΟΓΟΣ ΗΤΑN ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΜΙΑΛΩ ΓΙΑ ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΜΑ ΤΗΣ ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 22:48:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σου avatargr...
AΣ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΜΑΣ
quote:


εχω υποπεσει στο παραπανω λαθος...
μα
ετσι το ενιωθα εκεινη την στιγμη...
προτιμησα το αγγλικο...
παντως δεν διαφωνω καθολου...



ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy