ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΣ ΘΕΜΑΤΩΝ /ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
isoropistis
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2004, 00:34:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους isoropistis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε AVATARGR θα ήθελα να ξέρεις ότι καταλαβαίνω απόλυτα
τους προβληματισμούς και τις σκέψεις σου.
Είμαι καινούριος και γοητευμένος από το Esoterica.gr.
Είναι πολύ σημαντική η " τακτοποίηση " που πρεσβεύεις
και αξιοζήλευτη πραγματικά η προσπάθεια που γίνεται
σε αυτόν εδώ τον χώρο προς αυτή την κατεύθυνση.
Σίγουρα οι συντονιστές και τα παλαιότερα μέλη
έχετε ένα λόγο παραπάνω σε έναν χώρο που είναι
κατά κάποιο τρόπο το πνευματικό δικτυακό σπίτι σας.
Όμως...
μερικές φορές είναι τελείως διαφορετική υπόθεση
η προσέγγιση ενός θέματος από την αρχή και με άλλο τρόπο-αέρα
από την πρόσθεση απλώς και μόνο μιας άποψης - ακόμα και καινούριας
σε ένα θέμα που έχουν ήδη καταχωρηθει μεγάλος αριθμός απαντήσεων.
Είναι λεπτή έννοια η διαφορά στην παραπάνω σκέψη
αλλά είμαι πεπεισμένος ότι με καταλαβαίνεις/ετε.
Συμφωνώ απόλυτα ότι σε πάρα πολλές περιπτώσεις
μπορεί να είναι άχρηστο και χαωτικό να ανοιχτεί ένα καινούριο τόπικ
ίδιο η παρεμφερές με ένα άλλο
όμως υπάρχουν και περιπτώσεις (και μιλώ από εμπειρία)
που κάτι τέτοιο όχι μόνο δεν θα ήταν άχρηστο
αλλά ίσως να ήταν και αναγκαίο.
Οφείλω όμως να ομολογήσω ότι αυτό το φόρουμ
έχει μια ιδιαιτερότητα σε σχέση με πολλά άλλα.
Ότι δηλαδή έχει και έναν επιπρόσθετο και κυρίαρχο ίσως
ρόλο - αυτόν της γνώσης, πέραν από αυτόν της επικοινωνίας
και έτσι είμαι και εγώ σχετικά διχασμένος ως προς τις απόψεις μου
γιατί δεν θα ήθελα να κρύψω ότι μέχρι τώρα
πίστευα σημαντικότερα τα στοιχεία της κατάθεσης ψυχής-γνώσεων
και της ανανέωσης από αυτό της τακτοποίησης.
Εν τέλει πάντως δεν θα ήθελα με τίποτα να χαρακτηριστούν
σαν οποιαδήποτε μορφή αντίδρασης οι παραπάνω σκέψεις μου
και σε αντίθεση θα ήθελα να μου καταλογίσετε τις καλύτερες των προθέσεων

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2004, 11:09:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ isoropisti ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ.

ΑΣΦΛΑΩΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΕΘΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΕΝΑ ΤΟΠΙΚ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ Η ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ.

ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ Ο ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΕΚΕΙ.

ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΑΓΜΑΤΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΠΑΛΑΙΟ ΤΟΠΙΚ Η ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΡΑΓΜΑΤΕΥΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙ, ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΙ.

ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΝΤΑ ΕΛΛΩΧΕΥΕΙ Ο ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΠΛΗΘΩΡΑΣ ΟΜΟΙΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ...

ΑΠΛΑ ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑΤΩΝ ΝΕΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ...

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΓΙΝΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 15:45:02  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ,ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΩ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΟ ΧΑΜΟ,ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ.ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΤΗΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΚΤΛ,ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΟ ΕΞΗΣ:
1)ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΑΝΟΙΓΕΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ, ΝΑ ΑΠΑΝΤΟΥΝ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΝΤΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ (ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ,ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΟΘΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΡΟΒΑΛΛΕΙ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ,ΑΠΟΡΙΕΣ Η ΑΝΤΙΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΘΕΜΑ,Η ΟΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ).
ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΙ ΝΕΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ,ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΤΟΠΙΚ,ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΟΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΡΙΟ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Η ΙΔΙΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙ ΤΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΤΟΠΙΚ, ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΠΟΥ...ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ!!!
2)ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΟΙΓΕΙ ΕΝΑ ΓΕΝΙΚΟΛΟΓΟ ΘΕΜΑ,ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΤΟΠΙΚ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΑΙ Η ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΛΕΙΔΩΜΑΤΟΣ.ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ,ΚΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΛΙΓΟ,ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΝΑ ΤΟΠΙΚ ΜΕ ΘΕΜΑ Π.Χ. "ΕΞΩΓΙΗΝΟΙ,ΝΕΡΑΙΔΕΣ,ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ,ΚΑΛΛΙΚΑΤΖΑΡΟΙ,ΓΕΤΙ,ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ,ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ?" ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΚΡΗ ΜΕΤΑ!!!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΗΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΑΚΤΙΚΩΝ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑΣ, ΩΣΤΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΕΙΣΘΕΙ Η ΧΡΗΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ. ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΚΛΕΙΔΩΝΑΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΕΝΑ ΤΟΠΙΚ ΟΤΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΝΤΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ, ΙΔΙΩΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ. ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ? ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΛΟΥΘΕΙΣ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΖΩΝΤΑΝΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΑΛΛΑ ΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.ΟΙ ΠΙΟ ΠΑΛΙΟΙ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ,ΑΣ ΚΑΤΑΤΟΠΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΝΕΩΤΕΡΟΥΣ,ΚΙ ΑΣ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΤΟΠΙΚ ΣΥΓΚΕΧΥΜΕΝΑ Η ΠΟΥ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΩΡΑ ΑΜΕΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΕ Η/Υ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ ΑΠΟ ΝΕΤΚΑΦΕ ΤΩΡΑ.ΜΠΑΙΝΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ.ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΘΑ ΤΙΣ ΔΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ...ΑΣ ΒΑΛΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΝΑ ΧΕΡΑΚΙ, ΝΑ ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΥΤΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 16:12:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ avatar ..

Kάθε νέο μέλος και κυρίως πολύ νεαρής ηλικίας βρίσκει το esoterica στις μηχανές αναζήτησης..

Λίγοι είναι αυτοί που πρώτα διαβάζουν τι είναι το esoterica και μετά απαντούν. Και αυτό γιατί οι μηχανές αναζήτησης τους βγάζουν κατευθείας μέσα στο τόπικ. Οπότε μετά πηγαίνουν στην αρχική σελίδα και κάνουν την εγγραφή... Οπότε αρχίσουν την δημιουργία τόπικ...

Γνώμη μου είναι η εξής....
Οταν κάποιο μέλος θελήσει να ανοίξει τόπικ να το ανοίγει αλλά να μην δημιουργείται...
Να ενεργοποιείται απο κάποιον συντονιστή εφόσον κρίνει οτι δεν υπάρχει αλλο παρόμοιο ή δεν θίγει τις δεοντολογίες του esoterica.
Φυσικά θα ακολουθεί προσωπικό email οπου θα επεξηγεί τους λόγους μην δημιουργίας του τοπικ.
Ετσι λοιπόν θα αποφεύγονται τα περισσότερα άσχετα τόπικ καθώς και κλειδώματα. Η αλήθεια είναι οτι θα έχετε πρόβλημα απο κάποιο μέλος αν δεν του δημιουργήσετε το τόπικ για κάποιους λόγους που εκείνος θεωρήσει ``άδικους`` και σας κατηγορήσει για ``σκόπιμη μη ελευθερία σκέψεων``.
Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...
allzzaro

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 17:18:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
allzzaro:
"Οταν κάποιο μέλος θελήσει να ανοίξει τόπικ να το ανοίγει αλλά να μην δημιουργείται...
Να ενεργοποιείται απο κάποιον συντονιστή εφόσον κρίνει οτι δεν υπάρχει αλλο παρόμοιο ή δεν θίγει τις δεοντολογίες του esoterica."

Αυτή η ιδέα είναι δυνητικά πολύ καλή! Βέβαια, όπως λες κι εσύ, μπορεί να εμπεριέχει κάποιους "κινδύνους" ή να δημιουργήσει άλλα προβλήματα... Μπορούμε να κάνουμε όμως σίγουρα μία διευρεύνηση προς αυτήν την κατεύθυνση.

mariha2912, εύχομαι να έχεις σύντομα έναν πιο "βολικό" τρόπο πρόσβασης στο Διαδίκτυο!

Θέλω να ευχαριστήσω τον isoropisti για τα καλά του λόγια, για το ήθος και την "στερεότητα" που αποπνέουν οι απόψεις τους καθώς και για τη διάθεση συμμετοχής του!


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 17:32:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι admin κάτι πρέπει να κάνεις οχι μόνο και προς ώφελος του server αλλά και γενικά των forum.
Είδα απανωτά 6 κλειδώματα στο παράξενο αυτό το necronomikon κάπως έτσι...με το ιδιο ακριβώς θέμα.
Καλά την ιδια ώρα 6 διαφορετικά μέλη σκέφθηκαν το ιδιο τόπικ??
Καλά πως γίνεται αυτό???
Είναι αδύνατον δεν το πιστεύω οτι 6 διαφορετικά μέλη σκέφθηκαν να ανοίξουν το ιδιο τόπικ.
Είχαν συννενοηθεί μεταξύ τους??? ή είναι το ιδιο πρόσωπο...??
Εμένα η απορία μου είναι γιατί το κάνουν???
Τι κερδίζουν????

Τώρα ολα αυτά τα θέματα που ευλόγως κλειδώνονται καλό θα είναι να μην υπάρχουν. Μπαίνοντας στα τόπικ η θέα τους καλύπτει ολα τα αλλά ενδιαφέροντα και μας προκαλεί δυσφορία.

Edited by - allzzaro on 23/01/2004 17:47:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 19:04:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΗΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΑΚΤΙΚΩΝ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑΣ, ΩΣΤΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΕΙΣΘΕΙ Η ΧΡΗΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ. ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΚΛΕΙΔΩΝΑΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΕΝΑ ΤΟΠΙΚ ΟΤΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΝΤΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ, ΙΔΙΩΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ. ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ? ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΛΟΥΘΕΙΣ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΖΩΝΤΑΝΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΑΛΛΑ ΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.ΟΙ ΠΙΟ ΠΑΛΙΟΙ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ,ΑΣ ΚΑΤΑΤΟΠΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΝΕΩΤΕΡΟΥΣ,ΚΙ ΑΣ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΤΟΠΙΚ ΣΥΓΚΕΧΥΜΕΝΑ Η ΠΟΥ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΩΡΑ ΑΜΕΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΕ Η/Υ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ ΑΠΟ ΝΕΤΚΑΦΕ ΤΩΡΑ.ΜΠΑΙΝΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ.ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΘΑ ΤΙΣ ΔΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ...ΑΣ ΒΑΛΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΝΑ ΧΕΡΑΚΙ, ΝΑ ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΥΤΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ!!!!

Το μέλος mariha2912 έχει απόλυτο δίκαιο. Ο χρόνος είναι πολύτιμος για πολλούς ανθρώπους για να τον χαραμίζουν σε ανούσιες, ανέξοδες αντιπαραθέσεις, άσχετες με τον τίτλο του topic που άλλο υπόσχεται ότι θα συζητηθεί και αλλού καταλήγει. Και ακόμη περισσότερο είναι ανόητο να συνεχίζεται ένα topic που αποδεδειγμένα υπάρχει ήδη ενεργό σε άλλο σημείο.

Η δική μου πρόταση είναι να γίνει μια επιπλέον επιμέρους δημιουργία υποκατηγοριών μέσα στις μεγάλες κατηγορίες, π.χ. στο forum ΠΑΡΑΞΕΝΟ να υπάρχουν επιμέρους υποκατηγορίες που να διαχωρίζουν όλο αυτό το μεγάλο τομέα σε 8-10 διαφορετικές υποκατηγορίες, κι όπου εκεί μέσα θα υπαρχουν ταξινομημένα και ομαδοποιημένα όλα τα topics. Το ίδιο μπορεί να γίνει και στις άλλες μεγάλες κατηγορίες. Με αυτόν τον τρόπο ένας νέος επισκέπτης θα μπορεί να επισκεφτεί την υποκατηγορία που τον ενδιαφέρει κι εκεί θα έχει μεγάλες πιθανότητες να δει στα πρώτα 20-30 topics αυτό που τον ενδιαφέρει και συνεπώς να μην κάνει το λάθος να δημιουργήσει νέο topic.

Το είχα θέσει και παλιότερα. Ξέρω ότι είναι μεγάλος μπελάς αλλά τώρα που έχει μεγαλώσει πολύ το forum ίσως γίνεται απαραίτητο.


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 14:28:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είδα απανωτά 6 κλειδώματα στο παράξενο αυτό το necronomikon κάπως έτσι...με το ιδιο ακριβώς θέμα.
Καλά την ιδια ώρα 6 διαφορετικά μέλη σκέφθηκαν το ιδιο τόπικ??

Αυτό κι αν θα ήταν σύμπτωση αγαπητέ μου allzzaro!
Αν και στην πραγματικότητα έχει συμβεί στο παρελθόν, με το θέμα των Εψιλον (εξού και η επιμονή του κλειδώματος των θεμάτων αυτών, αφού ξεφυτρώνουν με επιδημιακό τρόπο...), όπου σε μία μέρα είχαν ανοίξει από διαφορετικά άτομα τουλάχιστον 3-4!!!

Στην περίπτωση του "Νεκρονομικόν" όμως, τα κλειδωμένα τόπικ που είδες δεν ανοίχτηκαν όλα την ίδια μέρα, απλά ξεθάφτηκαν (δες το μήνυμα απάντηση που έγραψα στο πιο φρέσκο από αυτά: necronomicon... )
και δωθήσης της ευκαιρίας κλειδώθηκαν και κάποια παλιότερα, τα οποία είτε ήταν διπλά, είτε δεν είχαν παρά 2-3 απαντήσεις. Πάντως, σχετικά με το κλείδωμα διπλών - τριπλών θεμάτων, συνήθως γίνεται κάποια επιλογή, ώστε να παραμίνει ενεργό το θέμα εκείνο, το οποίο έχει να προσφέρει τα περισσότερα στις ομάδες συζητήσεων.

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 17:37:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στην περίπτωση του "Νεκρονομικόν" όμως, τα κλειδωμένα τόπικ που είδες δεν ανοίχτηκαν όλα την ίδια μέρα, απλά ξεθάφτηκαν (δες το μήνυμα απάντηση που έγραψα στο πιο φρέσκο από αυτά:

Ναί δεν ανοίχτηκαν την ιδια μέρα.
Αυτο σημαίνει οτι δεν ανοίχτηκαν επίτηδες???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 10:36:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ allzzaro ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ Ο ΙΔΙΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟΠΙΚ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΦΟΡΟΥΜΣ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΒΕΒΑΙΑ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΟΧΙ ΗΘΕΛΗΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΛΟΓΟ ΑΓΝΟΙΑΣ Η ΔΕΝ ΘΥΜΟΤΑΝ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΟΙΞΕ.

ΣΤΗΝ ΠΛΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΝΕΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ.

ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΑΣ ΡΩΤΗΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΛΑΙΟ ΧΡΗΣΤΗ/ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ/ADMIN ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΔΟΥΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.

ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΤΗΝ ΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟ.
ΕΚΕΙ ΔΥΝΑΜΕΘΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΧΙ ΤΑ ΕΝΕΡΓΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ

ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΘΕΜΑΤΩΝ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ 2/5/7/14/30/60/120 ΗΜΕΡΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΤΟΥΣ.

ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΚΥΡΙΩΣ ΤΙΣ 60/120 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΟΠΙΚΣ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΛΗΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ.

ΕΚΕΙ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΜΙΑ ΠΛΗΘΩΡΑ ΘΕΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ.

ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΦΟΡΟΥΜΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 10 ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΠΙΚΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΞΕΧΑΣΜΕΝΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 15:28:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΣ ΘΕΜΑΤΩΝ /ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ

ΦΩΣ!

...ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗΣ...ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΕΩΣ...

SHAKTI...



Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy