ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 "ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ (Μέρος 3ον)"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 46
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2009, 14:14:35  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξάνθη κατά Γερμανάκου
Πίστωση χρόνου ζήτησε ο Βαλβέρδε από τον Κόκκαλη για το συμβόλαιό του


Ο Ερνέστο Βαλβέρδε παραδέχθηκε ότι ο Σωκράτης Κόκκαλης του έκανε πρόταση ανανέωσης του συμβολαίου του, αποκάλυψε όμως ότι ζήτησε πίστωση χρόνου από τον πρόεδρο του Ολυμπιακού για να απαντήσει.

Ειδικότερα, ο Ισπανός τεχνικός ανέφερε:

«Πράγματι, στη συνάντηση που είχα με τον πρόεδρο, μιλήσαμε για την ανανέωση της συνεργασίας μας. Ο κ. Κόκκαλης μού έκανε μία πρόταση για να μείνω, αλλά του ζήτησα λίγο χρόνο για να αποφασίσω. Να ξέρετε ότι είμαι χαρούμενος στον Ολυμπιακό. Από την πρώτη στιγμή έχω πει, ότι στο τέλος θα γνωρίζω τι ακριβώς θα κάνω. Είναι αλήθεια ότι ο πρόεδρος μου ζήτησε να ανανεώσω, αλλά θέλω χρόνο».

Είχε κυκλοφορήσει το τελευταίο διάστημα έντονα η φήμη ότι ισπανικές ομάδες (Ατλέτικο Μαδρίτης;) ενδιαφέρονται να τον προσλάβουν το καλοκαίρι.

«Από την πρώτη στιγμή είμαι ειλικρινής με τον Ολυμπιακό, όπως είναι και η ομάδα μαζί μου. Δεν περιμένω καμία πρόταση. Θα λάβω σοβαρά υπόψη μου την επαγγελματική και την προσωπική μου ζωή» ήταν η απάντησή του.

Σε ό,τι αφορά στο ματς, σχολίασε:

«Ο Ολυμπιακός αυτό που κοιτάει είναι η νίκη. Η Ξάνθη είναι μία καλή ομάδα, είχε ευκαιρίες για γκολ, αλλά κι εμείς περισσότερες. Είχαμε πίεση στο τέλος του αγώνα. Εμείς όμως ήμασταν πιο κοντά στο τρίτο γκολ και όχι οι αντίπαλοί μας στην ισοφάριση».

Όσο για το χαμένο πέναλτι του Γκαλέτι, είπε:

«Το πρόβλημα και το κακό θα ήταν να μην νιώθει αυτοπεποίθηση. Εφόσον νιώθει αυτοπεποίθηση και θέλει να χτυπάει τα πέναλτι, δεν υπάρχει πρόβλημα».

Αναφορικά με τη μεταγραφολογία τόνισε:

«Είναι καθαρά θέμα της ομάδας μας. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει, σίγουρα θα θέλουμε να τον φέρουμε. Για παράδειγμα θέλουμε τον... Μέσι. Δεν χρειάζεται να μιλάμε για παίκτες και για ποιες θέσεις χρειαζόμαστε. Φανταστείτε εάν εγώ πω για τερματοφύλακα, πως θα νιώθει ο Αντώνης'.

Από την πλευρά του ο τεχνικός της Ξάνθης, Γιώργος Παράσχος υποστήριξε:

«Δεν ξεκινήσαμε καθόλου καλά. Είχαμε αμυντικές αδυναμίες. Μετά μειώσαμε στο 2-1, κοιτάξαμε στα μάτια τον Ολυμπιακό. Είμαι ευχαριστημένος από τους παίκτες μου. Για το πέναλτι μου είπαν ότι ο Ντιόγο ήταν οφσάιντ. Αν δεν μέναμε με δέκα παίκτες θα είχαμε περισσότερες ευκαιρίες για να πάρουμε το αποτέλεσμα. Παλέψαμε μέχρι τέλους για να πάρουμε ό,τι καλύτερο στο Καραϊσκάκη».

Ο Ντιόγκο, τόνισε μετά την αναμέτρηση:

«Xάσαμε αρκετές ευκαιρίες αλλά αυτό που μετράει είναι ότι νικήσαμε. Πλέον κοιτάμε μπροστά. Μετά το 2-0 χαλαρώσαμε και αυτό ήταν πολύ άσχημο για την ομάδα. Δε φοβηθήκαμε πως μπορεί να χάσουμε. Οφείλουμε στα επόμενα παιχνίδια να είμαστε περισσότερο προσεκτικοί».

O Ζουέλα, από την πλευρά του, δήλωσε:

«Kατάφερα να σκοράρω αλλά αυτό δεν λέει τίποτα από τη στιγμή που η ομάδα μου έχασε. Κάθε φορά που παίζουμε αγωνιζόμαστε για τη νίκη. Είδα τον Ντιόγκο έτοιμο να σκοράρει και επέλεξα να του κάνω φάουλ. Ξέρω πως ήταν οφσάιντ αλλά αυτά δεν θα δοθούν ποτέ στο Καραϊσκάκη».

Αιχμές της Ξάνθης κατά της διαιτησίας του Γερμανάκου

Έντονα παράπονα έχει η Ξάνθη από τη διαιτησία του Γερμανάκου στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, όπου γνώρισε την ήττα με 2-1 στο γήπεδο Καραϊσκάκη.

Μάλιστα, τα παράπονα αυτά τα εξέφρασε και με ανακοίνωση, το περιοχόμενο της οποίας έχει ειρωνική διάθεση για τον διαιτητή του συνδέσμου Αθηνών, που σφύριξε για τελευταία φορά, καθώς αποχωρεί από την ενεργό δράση.

Η ανακοινωση αναφέρει τα εξής:

«Συγχαρητήρια για το ρεσιτάλ διαιτησίας στο τελευταίο σας παιχνίδι κε Γερμανάκο. Θα σας θυμόμαστε πάντα. Μα πάντα! Για ενημέρωσή σας το παιχνίδι το έδειξε κανάλι Εθνικής εμβέλειας. Σας ευχόμαστε την επιτυχή καριέρα που είχατε στην διαιτησία, όπως δηλώσατε πριν το παιχνίδι, να την έχετε και στην μελλοντική σας επαγγελματική δραστηριότητα».


Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: ΑΠΕ-ΜΠΕ, www.sport.g


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2009, 11:41:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παραδέχθηκε την αλλοίωση

Ο Μιχάλης Γερμανάκος είναι σίγουρο ότι αλλιώς σχεδίαζε το φινάλε του στην ελληνική διαιτησία την οποία υπηρέτησε για 21 συναπτά έτη. Ο πρώην πλέον διεθνής διαιτητής με δηλώσεις του στην εφημερίδα "Goal news" παραδέχθηκε ότι έκανε λάθος στην τελευταία φάση του αγώνα στο "Γ. Καραϊσκάκης".

"Όταν είδα τη φάση στην τηλεόραση μετά, είδα ότι υπάρχει πέναλτι. Eκανα λάθος, τι να πω, δεν είμαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που χάνει μία φάση. Eίναι νορμάλ για ένα διαιτητή να χάσει μια φάση. Στον αγώνα δεν είδα το μαρκάρισμα, κοίταζα την μπάλα που δεν ήταν στο σημείο που ήταν οι δύο ποδοσφαιριστές. Aλλιώς βλέπεις έναν αγώνα από την τηλεόραση και αλλιώς από το γήπεδο", τόνισε χαρακτηριστικά.

Για τη φάση από την οποία προήλθε το πέναλτι που κέρδισε ο Ντιόγκο αλλά έχασε ο Γκαλέτι, ο Γερμανάκος υποστήριξε ότι δεν ευθύνεται ο ίδιος ("υπεύθυνος" είναι ο βοηθός Δημήτρης Σαραϊδάρης, που είχε τον έλεγχο της περιοχής). Για το μαρκάρισμα του Zουέλα και την αποβολή του ήταν κατηγορηματικός: "O παίκτης του Oλυμπιακού, ο Nτιόγο, είναι σε προφανή θέση για γκολ, δεν τίθεται αμφιβολία, είναι πέναλτι".

Σε ό,τι αφορά τέλος τη μη αποβολή του Γιάννη Παπαδόπουλου για το μαρκάρισμα στον Nτοριβάλ, φάση στην οποία ο παίκτης του Oλυμπιακού πήρε κίτρινη κάρτα, στο περιβάλλον του υποστήριζε ότι: "Δεν ήταν βάναυσο, βίαιο μαρκάρισμα. Πήγαινε για την μπάλα. Δεν πήγε στο καλάμι...".

ΠΗΓΗ http://www.novasports.gr/soccer/anational/default.asp?aid=168305Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2009, 11:42:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατά περίεργη σύμπτωση τα διαιτητικά λάθη γίνονται πάντα υπέρ του ολυμπιακού .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2009, 14:24:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τη γλίτωσε ο Κάκος, "σκάνδαλο" με Γερμανάκο!
Καθαρή» την έβγαλαν οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 17ης αγωνιστικής μολονότι δεν έλειψαν και πάλι τα «φαλτσοσφυρίγματα». Ο Τάσος Κάκος που «έφαγε» ένα πέναλτι υπέρ του Παναθηναϊκού στον αγώνα με τον Πανθρακικό πήρε 8,10, ενώ ο παρατηρητής Νταμπώσης είπε να μην... κακοκαρδίσει τον Μιχάλη Γερμανάκο, ο οποίος στο τελευταίο ματς της καριέρας του τα έκανε «θάλασσα» στο τελευταίο του παιχνίδι (Ολυμπιακός-Ξάνθη) και τον βαθμολόγησε "σκανδαλωδώς" με 7,80!

Μη παραπέμψιμο βαθμό πήρε και ο α' βοηθός του Σαραϊδάρης (6,80), ο οποίος για ακόμη μία φορά εφέτος έγινε αρνητικός πρωταγωνιστής, για το οφσάιντ που άφησε στο β' μέρος υπέρ του Ολυμπιακού, με αποτέλεσμα το πέναλτι και την αποβολή του Ζουέλα. Αναλυτικά:

Πανθρακικός-Παναθηναϊκός

Διαιτητής: Κάκος Αν. ΣΔΠ Κέρκυρας 8,10

Βοηθός: Δάλλας Κ. ΣΔΠ Ηπείρου 8,30

Βοηθός: Βλάχος Κ. ΣΔΠ Γρεβενών 8,20

4ος Διαιτητής: Πολατιάν Λ. ΣΔΠ Πέλλας 8,30

Παρατηρητής: Αμυγδαλής Γ. ΣΔΠ Σερρών

Πανιώνιος-Πανσερραϊκός

Διαιτητής: Κύρκος Δ. ΣΔΠ Ηπείρου 7,94

Βοηθός: Γούκος Δ. ΣΔΠ Ηπείρου 8,30

Βοηθός: Τάτσης Δ. ΣΔΠ Ηπείρου 8,30

4ος Διαιτητής: Δελφάκης Ι. ΣΔΠ Αρκαδίας 8,00

Παρατηρητής: Κουκλάκης Α. ΣΔΠ Χανίων

Ολυμπιακός-Ξάνθη

Διαιτητής: Γερμανάκος Μ. ΣΔΠ Αθηνών 7,80

Βοηθός: Σαραιδάρης Δ. ΣΔΠ Θεσ/νίκης 6,80

Βοηθός: Γιαννουγλίδης Ε. ΣΔΠ Αθηνών 8,10

4ος Διαιτητής: Τριτσώνης Σ. ΣΔΠ Αθηνών 8,00

Παρατηρητής: Νταμπώσης Δ. ΣΔΠ Πιερίας

Θρασύβουλος-Λεβαδειακός

Διαιτητής: Κωνσταντινέας Π. ΣΔΠ Μεσσηνίας 7,60

Βοηθός: Μπιτσίδης Δ. ΣΔΠ Θράκης 8,20

Βοηθός: Τζαρίμας Σ. ΣΔΠ Αργολίδας 8,00

4ος Διαιτητής: Μαζαράκος Η. ΣΔΠ Αρτας 8,10

Παρατηρητής: Τεβεκέλης Μ. ΣΔΠ Θεσ/νίκης

Λάρισα-Αστέρας Τρίπολης

Διαιτητής: Ζωγράφος Χ. ΣΔΠ Αθηνών 8,00

Βοηθός: Παπαδόπουλος Δ. ΣΔΠ Θεσ/νίκης 7,50

Βοηθός: Βασιλειάδης Λ. ΣΔΠ Θες/νίκης 8,00

4ος Διαιτητής: Ζαχαριάδης Π. ΣΔΠ Θεσ/νίκης 8,00

Παρατηρητής: Σίπκας Α. ΣΔΠ Φλώρινας

ΟΦΗ-Ηρακλής

Διαιτητής: Σταυρίδης Ι. ΣΔΠ Πιερίας 8,10

Βοηθός: Φαντόπουλος Ν. ΣΔΠ Πειραιά 8,30

Βοηθός: Γουργιώτης Σ. ΣΔΠ Φθιώτιδας 7,90

4ος Διαιτητής: Σπάθας Η. ΣΔΠ Πειραιά 8,50

Παρατηρητής: Σωμαρακάκης Φ. ΣΔΠ Αθηνών

ΑΕΚ-ΠΑΟΚ

Διαιτητής: Καλόπουλος Μ. ΣΔΠ Θεσσαλονίκης 8,10

Βοηθός: Ιωσηφόγλου Ν. ΣΔΠ Αθηνών 8,30

Βοηθός: Νικολακόπουλος Α. ΣΔΠ Αθηνών 8,50

4ος Διαιτητής: Ντάτης Ν. ΣΔΠ Χίου 8,50

Παρατηρητής: Παπαδάκος Σ. ΣΔΠ Λακωνίας

Άρης-Εργοτέλης

Διαιτητής: Σταθόπουλος Γ. ΣΔΠ Αχαϊας 7,84

Βοηθός: Μπαλτάς Χ. ΣΔΠ Αχαίας 8,20

Βοηθός: Σωτηρόπουλος Χ. ΣΔΠ Αχαϊας 8,10

4ος Διαιτητής: Καστανίδης Γ. ΣΔΠ Θεσ/νίκης 8,00

Παρατηρητής: Τσαχειλίδης Ι. ΣΔΠ Πειραιά

ΠΗΓΗ http://www.gazzetta.gr/content/view/21624/2/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2009, 15:49:05  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην 19η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ
«Σκληροί» του βορρά και μάχες «αιωνίων» με Κρητικούς


Σημαντικές αναμετρήσεις περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ. Το ματς που «κλέβει» την παράσταση διεξάγεται την Κυριακή στο «Κλεάνθης Βικελίδης» εκεί όπου την Κυριακή ο Αρης φιλοξενεί τον ΠΑΟΚ.

Ντέρμπι «αιωνίων» αντιπάλων στη Θεσσαλονίκη σε ένα ματς στο οποίο υπάρχει μόνο η νίκη και για τις δύο αντιπάλους. Αυλαία το Σάββατο με δύο αγώνες.

Στο Ηράκλειο ο Εργοτέλης φιλοξενεί τον Παναθηναϊκό με τις δύο ομάδες να καίγονται για τη νίκη, για διαφορετικούς λόγους η κάθε μία και στο «Καραϊσκάκη» ο Ολυμπιακός , μετά το ματς της Τετάρτης για το Κύπελλο παίζει ξανά με τον ΟΦΗ.

Την Κυριακή το... κυρίως πιάτο με τη Λάρισα να παίζει ξανά έπειτα από τρεις μέρες με τον Πανσερραϊκό, μιας και προηγήθηκε επίσης ματς για το Κύπελλο, ενώ πολύ μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζει και η συνάντηση της ΑΕΚ με τον Πανιώνιο στο ΟΑΚΑ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της 19ης αγωνιστικής.


ΣΑΒΒΑΤΟ 24 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
(Παγκρήτιο) Εργοτέλης - Παναθηναϊκός 19:00 NOVA
(ΟΑΚΑ) Ολυμπιακός - ΟΦΗ 19:00 ΝΕΤ

ΚΥΡΙΑΚΗ 25 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
(Τρίπολη) Αστέρας Τρ. - Λεβαδειακός 15:00
(Κομοτηνή) Πανθρακικός - Ηρακλής 15:00
(Φυλή) Θρασύβουλος - Ξάνθη 16:45 NOVA
(Αλκαζάρ) Λάρισα - Πανσερραϊκός 16:45 Alpha
(ΟΑΚΑ) ΑΕΚ - Πανιώνιος 19:00 NOVA
(Βικελίδης) Αρης - ΠΑΟΚ 19:00 ΝΕΤ

Β' Εθνική (19η ημέρα)

Την Καλλιθέα υποδέχεται ο ΠΑΣ Γιάννινα και θέλει μόνο τη νίκη για να παραμείνει στο πρώτο σκαλοπάτι του βαθμολογικού πίνακα. Τον ίδιο στόχο έχει και ο «συγκάτοικος» στην κορυφή, Ατρόμητος, ο οποίος θα υποδεχθεί στο Περιστέρι τον Αγροτικό Αστέρα, στο πλαίσιο της 19ης ημέρας της Β' Εθνικής.

Στο μεταξύ ο Ιωνικός θα παίξει στη Βέροια κόντρα στην τοπική ομάδα, ενώ η Καβάλα, με νέο προπονητή τον Γιάννη Παπακώστα, θα παίξει μπροστά στους φιλάθλους της κόντρα στον Διαγόρα.

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β' εθνικής κατηγορίας έχει ως εξής:


ΣΑΒΒΑΤΟ 24 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
15:00 Καστοριά - Εθνικός Αστέρας Ο.Α.Κ.Α. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (ΕΤ3)

ΚΥΡΙΑΚΗ 25 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
14:30 Καβάλα - Διαγόρας ΔΗΜ. ΣΤ. 'ΑΝΘΗ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ'
15:00 ΠΑΣ Γιάννινα - Καλλιθέα ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
15:00 Καλαμάτα - Απόλλων Καλαμαριάς ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
15:00 Πιερικός - Ηλυσιακός ΔΗΜ. ΑΘΛ. ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
15:00 Αναγέννησης Καρδίτσας - ΑΣΚ Ολυμπιακός ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
15:00 Ατρόμητος - Αγροτικός Αστέρας ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
15:00 Βέροια - Ιωνικός ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 26 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
18:00 Εθνικός - Κέρκυρα ΓΗΠΕΔΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (ΕΤ3)


Γ' Εθνική (2ος όμιλος, 18η ημέρα): Εξ' αναβολής αναμέτρηση

Ο εξ' αναβολής αγώνας της 18ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής μεταξύ των ομάδων Πυρσός Γρεβενών - Εθνικός Κατερίνης, θα διεξαχθεί την Κυριακή στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γρεβενών, με ώρα έναρξης την 15:00.

Επίσης, ο εξ' αναβολής αγώνας της 18ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου μεταξύ των ομάδων Εορδαϊκός - Πρέβεζα, θα διεξαχθεί την ίδια μέρα στο Δημοτικό Στάδιο Πτολεμαϊδας, με ώρα έναρξης την 15:00.


Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: ΑΠΕ-ΜΠΕ


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2009, 15:50:50  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετά τον Κιντή... ήταν η σειρά του
Παρελθόν ο Κανελλόπουλος από τη διοίκηση της ΠΑΕ ΑΕΚ


Στα βήματα του Γιώργου Κιντή, βάδισε το Σάββατο, ο Τάκης Κανελλόπουλος, ο οποίος παραιτήθηκε από την θέση του αντιπροέδρου του Διοικητικού Συμβουλίου της ΠΑΕ ΑΕΚ. Μία ημέρα νωρίτερα, τον χορό είχε ανοίξει ο Γιώργος Κιντής, που υπέβαλε την παραίτησή του στους μεγαλομετόχους της ΠΑΕ.

Χαρακτηριστική ήταν η γραπτή δήλωση του αντιπροέδρου του Διοικητικού Συμβουλίου της ΠΑΕ, ο οποίος με ανέφερε τα εξής:

«O κύκλος μου στα διοικητικά δρώμενα της ΑΕΚ έκλεισε. Κατά το τελευταίο δίμηνο έχω βιώσει καταστάσεις εντελώς αντίθετες προς τη δική μου λογική, ηθική και αξιοπρέπεια, από ανθρώπους που συμφώνησα στην επιλογή τους.

Αρνούμαι να συμμετέχω σε αυτή την πρωτόγνωρη ατμόσφαιρα που έχει δημιουργηθεί και αποχωρώ εφόσον, παρά τις προσπάθειές μου, αδυνατώ να την αλλάξω.

Οι δυσκολίες ποτέ δεν με τρόμαξαν, αλλά πίστευα ότι πάντοτε μπορούν να αντιμετωπιστούν μέσα από τη συνεργασία. Όμως, συνεχιζόμενες συμπεριφορές και πράξεις από ανθρώπους της ομάδας, δεν ήταν δυνατόν να συνεχίζονται να γίνονται ανεκτές από εμένα.

Κρατάω τις όμορφες στιγμές που πέρασα με όσους συμπορεύτηκα σε αυτή την πενταετή προσπάθεια και αποβάλω τις δυσάρεστες.

Είμαι υπερήφανος που συμμετείχα στη διάσωση της ΑΕΚ το 2004 και στην ανάπτυξή της στη συνέχεια εν μέσω γνωστών και αγνώστων προβλημάτων.

Πιο πολύ όμως είμαι υπερήφανος για τις αξίες της εντιμότητας, της ειλικρίνειας και του σεβασμού που όλοι μαζί υπηρετήσαμε πιστά και που μας ξεχώρισαν από πολλά μελανά παραδείγματα στον χώρο του ποδοσφαίρου και όχι μόνο.

Παραιτούμαι από το Διοικητικό Συμβούλιο της ΑΕΚ. Εύχομαι στους φίλους μου και συμμετόχους καλή συνέχεια στο δύσκολο έργο τους και δηλώνω την αμέριστη συμπαράστασή μου προς αυτούς.

Ευχαριστώ όλους τους εργαζόμενους στην ΠΑΕ ΑΕΚ και ιδιαίτερα εκείνους με τους οποίους δουλέψαμε μαζί. Η διαδρομή αυτή ήταν από τις ομορφότερες της ζωής μου.

Εύχομαι η ΑΕΚ να ξαναζήσει τη «μαγική» ατμόσφαιρα της χρονιάς 2004 - 2005 καθώς μόνο αυτή μπορεί να οδηγήσει την ομάδα μας στη κορυφή με αξιοκρατικό τρόπο, τον μοναδικό τρόπο που οι περισσότεροι από εμάς τους ΑΕΚτζήδες εκτιμούμε.

Πιστεύω ότι όσοι αγαπάμε την ΑΕΚ πραγματικά, από όποια θέση και αν βρισκόμαστε, έχουμε χρέος να κινηθούμε προς την κατεύθυνση της χρονιάς εκείνης, κάτι που υπόσχομαι να το πράξω».

Είχε προηγηθεί ο Κιντής...

Μία ημέρα νωρίτερα, σε ανακοίνωση - δήλωση του Κιντή, που αναρτήθηκε στην επίσημη ιστοσελίδα του συλλόγου και στην οποία υπάρχουν αρκετά σημεία σαν κώδικες, αναφερόταν η παραίτηση του προέδρου της ΑΕΚ:

«Πριν αναλάβω την προεδρία της ΑΕΚ, έθεσα ως «[μ]οναδική προϋπόθεση για να επανέλθω [...] σε οποιαδήποτε θέση, συμπεριλαμβανομένης αυτής του προέδρου, [τη] σύνταξη ενός business plan στο οποίο θα καταγράφονται σαφώς στόχοι, πόροι, ευθύνες κι αρμοδιότητες [και] στο οποίο θα δεσμευθούμε, διοίκηση, μέτοχοι και τεχνική ηγεσία.»

Και συνέχιζα: «Οίκοθεν νοείται ότι εάν δεν καταλήξουμε σε ένα κοινώς αποδεκτό business plan [...] προσωπικά δε θα έχω θέση στη διοίκηση της ΑΕΚ».

Κρίνοντας ότι αυτό δεν είναι πλέον εφικτό, υπέβαλα την παραίτησή μου, ευχαριστώντας τους μετόχους της ΑΕΚ για την τιμή που μου έκαναν και την ευκαιρία που μου έδωσαν, έστω και για λιγότερο από δύο μήνες, να κάνω το παιδικό μου όνειρο πραγματικότητα.

Δεν πρόκειται να κάνω καμία άλλη δήλωση, διότι οι εξελίξεις θα είναι πιο εύγλωττες. Τεθείσες σε κίνηση από τη μωρία και την απληστία ορισμένων, θα τους οδηγήσουν συντόμως, έκπληκτους και τσαλακωμένους, στην έξοδο.

Τότε θα είναι η ώρα να πούμε πολλές ιστορίες από το θαυμαστό κόσμο του ποδοσφαίρου. Αντιλαμβάνομαι πλήρως την ανάγκη τους να εφευρίσκουν εν τω μεταξύ φανταστικούς εχθρούς, ώστε αφενός να έχουν έτοιμη τη δικαιολογία κι αφετέρου να δρουν ανενόχλητοι στο παρασκήνιο, αλλά έχω πιο ενδιαφέροντα πράγματα να κάνω στη ζωή μου».

Νωρίτερα, υπήρξε συνάντηση του διευθύνοντα συμβούλου της ΠΑΕ, Νίκου Θανόπουλου, με τους Στέλιο Μανωλά και Ντούσαν Μπάγεβιτς, κατά τη διάρκεια της οποίας ο πρώτος προσπάθησε να καθησυχάσει τον τεχνικό διευθυντή και τον προπονητή της ομάδας σχετικά με το αν θα φύγουν ή παραχωρηθούν παίκτες, ξεκαθάρισε ωστόσο ότι δεν υπάρχουν μεγάλα ποσά για ενίσχυση της ομάδας και πρόσθεσε πως από εδώ και πέρα θα μιλάνε μαζί του για ό,τι χρειαστούν.

Μάλιστα, η πρώτη εκτίμηση είναι ότι η στάση αυτή του Θανόπουλου οδήγησε τον Κιντή στην παραίτηση και δεν αποκλείεται ο Θανόπουλος να αναλάβει τώρα την προεδρία της ΠΑΕ.

Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: ΑΠΕ-ΜΠΕ


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2009, 15:52:52  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μία ημέρα μετά την παραίτησή του
Διευκρινιστική δήλωση Κιντή με... προειδοποίηση προς τους μετόχους της ΠΑΕ ΑΕΚ

Μία ημέρα μετά την παραίτησή του από την προεδρία της ΠΑΕ ΑΕΚ, ο Γιώργος Κιντής με δήλωσή του σε ραδιοφωνικό σταθμό, έβαλε τέλος στα σενάρια που αποδίδουν την αποχώρησή του σε διαμάχη με τον προπονητή, Ντούσαν Μπάγεβιτς ή τον τεχνικό διευθυντή της ομάδας, Στέλιο Μανωλά.

Με δηλώσεις του στον «NovaΣΠΟΡ FM 94,6», ο πρώην πρόεδρος της «Ένωσης» τόνισε ότι αν δημοσιεύσει την επιστολή παραίτησής του, τότε ορισμένοι μέτοχοι θα εκτεθούν.

Αναλυτικά η δήλωσή του:

«Παρακαλούνται όσοι διαδίδουν ότι παραιτήθηκα λόγω κόντρας με τον προπονητή ή και τον τεχνικό διευθυντή να πάψουν να το κάνουν μη δώσω στη δημοσιότητα την επιστολή παραίτησής μου και γίνουμε μια ωραία ατμόσφαιρα.

Τα αυτό ισχύει και για τους αφηγητές του άλλου γνωστού παραμυθιού με τίτλο 'Ο λογιστάκος που τη βρίσκει να κάνει περικοπές'».

Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: Newsroom ΔΟΛ


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2009, 15:53:52  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν υπάρχει πρόταση για αγορά της ΠΑΕ
Εκτόνωση με Ντούσαν και Μανωλά... καίνε τα διοικητικά


Προς εκτόνωση οδηγείται η κόντρα που δημιουργήθηκε τις τελευταίες ημέρες ανάμεσα στο τεχνικό επιτελείο της ΠΑΕ ΑΕΚ και την διοίκηση, με αποτέλεσμα οι Στέλιος Μανωλάς και Ντούσαν Μπάγεβιτς να φτάσουν κοντά στην αποχώρηση!

Ο διευθύνοντας σύμβουλος της «Ένωσης», Νίκος Θανόπουλος είχε συνάντηση με τον Σερβοέλληνα τεχνικό, τον οποίο ενημέρωσε για όλες τις διοικητικές εξελίξεις, ενώ του τόνισε ότι για οποιοδήποτε ζήτημα, η τεχνική ηγεσία θα μιλά απευθείας μαζί του.

«Μην περιμένετε ενημέρωση ούτε από τον Κανελλόπουλο, ούτε από τον Κιντή. Εγώ έχω το δικαίωμα της υπογραφής για τα τρέχοντα θέματα της ΑΕΚ και από εμένα θα έχετε ενημέρωση» είπε χαρακτηριστικά το διοικητικό στέλεχος της ΠΑΕ.

Ο κ. Θανόπουλος ξεκαθάρισε στον Μπάγεβιτς ότι δεν θα γίνουν περικοπές στο έμψυχο δυναμικό της ομάδας, ούτε μειώσεις συμβολαίων σε ποδοσφαιριστές.

Επίσης, τον διαβεβαίωσε ότι δεν πρόκειται να παραχωρηθεί κανείς παίκτης, τουλάχιστον μέχρι το τέλος της περιόδου.

Από την άλλη, όμως, ξεκάθαρο ήταν και το μήνυμα, ότι δεν πρόκειται να γίνει και καμία μεταγραφή για την ενίσχυση της ομάδας ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

Τα λόγια αυτά, φαίνεται πως «φρέναραν» τις αντιδράσεις των Μπάγεβιτς και Μανωλά, οι οποίοι με τη σειρά τους ζήτησαν συγνώμη για την έκταση που πήρε το θέμα τα τελευταία 24ωρα και η «παρεξήγηση» φαίνεται πως λύθηκε.

Λύθηκε η «παραξήγηση», παραμένει το αδιέξοδο...

Εκτός από το θέμα με την τεχνική ηγεσίας, όμως, το «καράβι» άρχισε να μπάζει νερά στο θέμα της διοίκησης.

Η ημερομηνία λήξης για την εκδήλωση ενδιαφέροντος για την αγορά της ΠΑΕ ΑΕΚ, εξέπνευσε και κανένας δεν κατέθεσε το συμβολικό ποσό των 50.000 ευρώ στο ίδρυμα «το χαμόγελο του παιδιού» ώστε να αποκτήσει δικαίωμα ελέγχου στα οικονομικά στοιχεία της εταιρίας.

Πλέον, σειρά παίρνει το σχέδιο Κιντή που προβλέπει «αιματηρές οικονομίες» και λιτότητα σε κάθε τμήμα, εκτός από το αγωνιστικό.

Βέβαια, το κατά πόσο μπορεί αυτό να βοηθήσει ουσιαστικά την ομάδα, από τη στιγμή που δεν υπάρχουν άλλα πάγια έσοδα όπως κέρδη από συμμετοχή σε ευρωπαϊκές διοργανώσεις, ή τηλεοπτικά είναι μάλλον αμφίβολο.

Σε ό,τι έχει να κάνει πάντως με το ενδεχόμενο παραχώρησης κάποιου ποδοσφαιριστή, φαίνεται πως η ιδέα δεν πρόκειται να προχωρήσει, έπειτα από τις διαβεβαιώσεις που δόθηκαν στον Μπάγεβιτς.

Η επόμενη μέρα της ΑΕΚ λοιπόν, βρίσκει την ομάδα χωρίς σταθερή βάση, καθώς η τωρινή διοίκηση και διάθεση για να επενδύσει δεν έχει, αλλά και το μέλλον της στα κοινά της ομάδας και μετά το καλοκαίρι είναι τουλάχιστον αβέβαιο.

Υπάρχει ακόμα ανοιχτή η πιθανότητα να αναλάβει τις άμεσες υποχρεώσεις της ομάδας ο Νίκος Νοτιάς, τουλάχιστον μέχρι το καλοκαίρι τη στιγμή που υπάρχουν πάντα οι φήμες για επανεμπλοκή του ονόματος του Δημήτρη Μελισσανίδη, αλλά και του κ. Μπάκου από τον Αστέρα Τρίπολης.

Τις τελευταίες ώρες ακούστηκε και το όνομα του έτερου ισχυρού άνδρα της ομάδας της Τρίπολης, κ. Καϋμενάκη.

Από την πλευρά του Βίκτωρα Ρέστη πάντως ξεκαθαρίστηκε ότι δεν υπάρχει πρόθεση ανάμειξης (τουλάχιστον άμεσα) στα διοικητικά της ΑΕΚ, όπως ανακοίνωσε ο ίδιος στους εργαζόμενους των εταιριών του, στο περιθώριο της κοπής της πρωτοχρονιάτικης πίτας.

Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: Newsroom ΔΟΛ, www.sport.gr


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2009, 15:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Ευρώπη παίζει μπάλα...
Δυνατά ματς σε Ισπανία, Ιταλία και Κύπελλο Αγγλίας


Η Primera Division έφτασε πλέον στην 20η αγωνιστική και η κατάσταση στον βαθμολογικό πίνακα είναι αρκετά ξεκάθαρη, με την Μπαρτσελόνα να έχει ξεφύγει πολλούς βαθμούς από τους διώκτες της στο ισπανικό πρωτάθλημα.

Οι καταλανοί υποδέχονται την Νουμάνθια στο «Καμπ Νου» με στόχο να συνεχίσουν το εντυπωσιακό σερί τους στη διοργάνωση.

Παράλληλα, η Ρεάλ Μαδρίτης θα αντιμετωπίσει την Ντεπορτίβο Λα Κορούνια, από την οποία είχε ηττηθεί στον πρώτο γύρο. Η επόμενη αντίπαλος του Παναθηναϊκό στο Champions League, Βιγιαρεάλ, θα πρέπει να ξεπεράσει το εμπόδιο της Οσασούνα.

Εξαιρετικά δύσκολη αποστολή θα έχει και η Σεβίλλη, που θα πρέπει να νικήσει την Σανταντέρ, για να παραμείνει στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας. Η αντίπαλος της βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα και παραμένει αήττητη τις τελευταίες έξι αγωνιστικές.

Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις, δύσκολες δοκιμασίες περιλαμβάνει το πρόγραμμα για την Βαλένθια, που δοκιμάζεται στην Μαγιόρκα, αλλά και για την Ατλέτικο Μαδρίτης, που θα ταξιδέψει στην Μάλαγα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Σάββατο (24/1):
21:00: Βιγιαρεάλ - Οσασούνα
23:00: Μπαρτσελόνα - Νουμάνθια

Κυριακή (25/1):
18:00: Αλμερία - Μπιλμπάο
18:00:Χετάφε - Χιχόν
18:00:Μάλαγα - Ατλέτικο Μαδρίτης
18:00: Μαγιόρκα - Βαλένθια
18:00: Ουέλβα - Μπέτις
18:00: Βαγιαδολίδ - Εσπανιόλ
20:00: Σεβίλλη - Σανταντέρ
22:00: Ρεάλ Μαδρίτης - Λα Κορούνια

Στο Campionato...

«Επικίνδυνη αποστολή» περιμένει τη Γιουβέντους, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής, με την οποία συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο το ιταλικό πρωτάθλημα. Η «γηραιά κυρία» υποδέχεται αύριο βράδυ (21:30) στο Τορίνο τη Φιορεντίνα, με πρώτο στόχο να παραμείνει στη δεύτερη θέση της κατάταξης και, ει δυνατόν, να «πιάσει» την Ίντερ στην κορυφή.

Από την πλευρά τους, οι «βιόλα» θέλουν να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα, καθώς την προηγούμενη εβδομάδα ηττήθηκαν 1-0 στο Μιλάνο από τη Μίλαν.

Στο μεταξύ, η πρωτοπόρος Ίντερ θέλει (τουλάχιστον) να διατηρήσει την απόσταση των τριών βαθμών που τη χωρίζει από τη Γιουβέντους, υποδεχόμενη το βράδυ της Κυριακής τη Σαμπντόρια στο Μιλάνο, στην αναμέτρηση που κλείνει την «αυλαία» της 20ης αγωνιστικής.

Από την πλευρά της, η Μίλαν αναμετράται στην Μπολόνια με την... παρέα του Βαγγέλη Μόρα, ενώ η Νάπολι υποδέχεται τη Ρόμα, η οποία προέρχεται από ήττα-αποκλεισμό στο Κύπελλο μεσοβδόμαδα από την Ίντερ.

Το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής στο καμπιονάτο και η βαθμολογία έχουν ως εξής:


Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Σάββατο (24/1):
19:00: Ρετζίνα - Κιέβο
21:30: Γιουβέντους - Φιορεντίνα

Κυριακή (25/1 - 16:00):
Σιένα - Αταλάντα
Λάτσιο - Κάλιαρι
Τζένοα - Κατάνια
Μπολόνια - Μίλαν
Νάπολι - Ρόμα
Λέτσε - Τορίνο
Παλέρμο - Ουντινέζε
Iντερ - Σαμπντόρια (21:30)

Στο Κύπελλο Αγγλία (4ος γύρος)

Στην 4η φάση του έφτασε το Κύπελλο Αγγλίας, με 32 ομάδες να συνεχίζουν στο θεσμό και το ένα από τα δύο πιο σημαντικό ματς του Σαββατοκύριακου να διεξάγεται αύριο, στο «Ολντ Τράφορντ», όπου η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδέχεται την Τότεναμ.

Οι δύο ομάδες αντιμετωπίζουν με... τρόμο το ενδεχόμενο της ισοπαλίας, που θα τις οδηγήσει σε επαναληπτικό στο Λονδίνο. Οχι μόνο επειδή θα τεθούν αντιμέτωπες και στον τελικό του Λιγκ Καπ, αλλά κυρίως γιατί έχουν πολύ βεβαρυμένο πρόγραμμα στην Αγγλία και στην Ευρώπη.

Παράλληλα, η κατάσταση με τους τραυματίες είναι... τραγική, με τους δύο προπονητές να εμπιστεύονται παίκτες της ομάδας νέων για να συμπληρώσουν τις αποστολές. Ονόματα όπως αυτά των Φάμπιο, Εκερσλεϊ, Τσέστερ θα βρίσκονται στον πάγκο της Γιουνάιτεντ και αντιστοίχως οι Μπόστοκ, Πάρεϊ, Ομπίκα συμπεριλαμβάνονται στους «Πετεινούς».

Η κληρωτίδα έβγαλε μόνο ένα ντέρμπι, ανάμεσα στη Λίβερπουλ και την Εβερτον που διασταυρώνουν τα ξίφη τους στο «Ανφιλντ», για δεύτερη φορά μέσα σε μία εβδομάδα, μετά το 1-1 της περασμένης Δευτέρας για την Πρέμιερ Λιγκ.

Ο Ντέιβιντ Μόγες θα στηριχθεί στους ίδιους παίκτες, ενώ ο Ράφα Μπενίτεθ αναμένεται να ακολουθήσει το «ροτέισον» του Κυπέλλου, όμως οι Τζέραρντ, Τόρες θα είναι στο αρχικό σχήμα.

Αυτοί οι δύο αγώνες, καθώς και το Σάντερλαντ - Μπλάκμερν, είναι και οι μοναδικές κόντρες μεταξύ ομάδων της Πρέμιερ Λιγκ. Στους «32» βρίσκονται αρκετές ομάδες της Τσάμπιονσιπ (Β' κατηγορία), τη Λιγκ 1 (Γ' κατηγορία) εκπροσωπoύν η Μίλγουολ κι η Χάρτλπουλ, ενώ συνεχίζουν στη διοργάνωση και δύο ομάδες της ημιεπαγγελματικής Minor League, η Τορκί και η Κέτερινγκ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Παρασκευή (23/1):
Ντέρμπι - Νότιγχαμ

Σάββατο (24/1):
Χάρτλπουλ - Γουέστ Χαμ
Τσέλσι - Ιπσουϊτς
Χαλ - Μίλγουολ
Κέτερινγκ - Φούλαμ
Πόρτσμουθ - Σουόνσι
Σέφιλντ Γιουν. - Τσάρλτον
Σάντερλαντ - Μπλάκμπερν
Τορκί - Κόβεντρι
Γουότφορντ - Κρίσταλ Πάλας
Γουέστ Μπρομ - Μπέρνλι
Ντονκάστερ - Αστον Βίλα
Γουλβς - Μίντλεσμπρο
Μάντσεστερ Γ. - Τοτεναμ

Κυριακή (25/1):
Κάρντιφ - Αρσεναλ
Λίβερπουλ - Εβερτον

Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: ΑΠΕ-ΜΠΕ, www.sport.gr


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2009, 15:58:17  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλλά θεώρησε το θέμα ως... παράσταση
Ο Μπουφόν θα πήγαινε... τρέχοντας στη Σίτι αν δεχόταν την πρόταση του Κακά


Μπορεί ο Κακά να απέδειξε ότι είναι υπεράνω χρημάτων, μένοντας στη Μίλαν και αρνούμενος την πρόσφατη αστρονομική πρόταση της Μάντσεστερ Σίτι, ωστόσο, ο ο τερματοφύλακας της Γιουβέντους, Τζιανλουϊτζι Μπουφόν, δήλωσε πως θα πήγαινε... τρέχοντας! Σε συνέντευξή του στη «Gazzetta dello Sport, ο κατά πολλούς κορυφαίος σύγχρονος τερματοφύλακας του κόσμου, είπε:

«Είμαι άνθρωπος του ποδοσφαίρου και ξέρω ότι γίνονται οικονομικοί υπολογισμοί από τους συλλόγους. Συνεπώς, αν ερχόταν μία αστρονομική προσφορά, θα ήμουν έτοιμος να φύγω. Θα το έκανα και για έναν άλλο λόγο. Να διευκολύνω τη Γιουβέντους, στην οποία οφείλω τόσα πολλά».

Βέβαια, φρόντισε να αφήσει και κάποιες αιχμές, όσον αφορά την υπόθεση Κακά. «Στην πραγματικότητα όλο αυτό έμοιαζε περισσότερο με παράσταση.

»Σύλλογοι όπως η Γιουβέντους, η Μίλαν, η Ιντερ, όταν θέλουν να προχωρήσουν σε ένα σημαντικό 'deal', δεν το δημοσιοποιούν πριν το ολοκληρώσουν».


Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: ΑΠΕ-ΜΠΕ


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2009, 16:20:10  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έμεινε εκτός αποστολής
Τραυματίας στον ΠΑΟΚ ο Κοντρέρας, χάνει το ντέρμπι με τον Αρη

Ολοκληρώθηκε η τελευταία προπόνηση της ομάδας του ΠΑΟΚ πριν τον κυριακάτικο αγώνα εναντίον του Αρη. Ο Πάμπλο Κοντρέρας δεν ξεπέρασε τις ενοχλήσεις στο δικέφαλο και έμεινε εκτός αποστολής.

Ο διεθνής Χιλιανός κεντρικός αμυντικός, αντιμετώπιζε πρόβλημα τραυματισμού ολόκληρη την εβδομάδα, όμως, υπήρχε η αισοδοξία ότι τελικά θα βρισκόταν στη διάθεση του Φερνάντο Σάντος.

Ο Πορτογάλος ανακοίνωσε την αποστολή, η οποία απαρτίζεται από τους: Χαλκιά, Γλύκο, Αθανασιάδη, Αναστασάκο, Αραμπατζή, Δάρλα, Μαλεζά, Μπαλάφα, Μπιζέρα, Κονσεϊσάο,Γκαρσία, Ιβιτς, Λίνο, Μάρκος Αντόνιο, Mουσλίμοβιτς, Σορλέν, Σνάουτσνερ, Βερόν και Βιερίνια.

Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: ΑΠΕ-ΜΠΕ


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2009, 16:33:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.antinews.gr/?p=5031

Έκπληκτοι οι υπάλληλοι της Βουλής (και όχι μόνο οι ….Παναθηναϊκοί) είδαν χθες τον αντιπρόεδρο του Κοινοβουλίου κ. Νεράτζη και τον γραμματέα της ΚΟ της ΝΔ κ. Τραγάκη να ξεναγούν στο κτίριο τους παλαίμαχους παίκτες του Ολυμπιακού, που είχαν φτάσει εκεί με πούλμαν του συλλόγου. Ο κ. Κόκκαλης δεν παρευρέθη επειδή δεν θεωρείται παλαίμαχος.
Αντιδρώντας σε αυτήν την προκλητική επίδειξη κυβερνητικής εύνοιας προς τον Ολυμπιακό, ο ηγέτης του ΣΥΝ Αλέκος Αλαβάνος κατέθεσε νωρίς σήμερα το πρωί επίκαιρη ερώτηση στους Υπουργούς ΠΕΧΩΔΕ και Εσωτερικών με θέμα την καθυστέρηση των έργων για την κατασκευή του νέου γηπέδου του ΠΑΟ. Όπως υποστηρίζει ο κ. Αλαβάνος η αναστολή εκτελέσεως των εργασιών στο Εμπορικό Κέντρο ιδιοκτησίας «Μπάμπης Βωβός» ουδόλως εμποδίζει την πρόοδο της διαδικασίας για το γήπεδο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2009, 19:16:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτή η κυβερνητική υποστήριξη υπάρχει σε ολη τη διάρκεια της κοκκαλοκρατιας και
Από την σημερινή κυβέρνηση και από τις προηγούμενες πχ στο γηπεδάκι του ολυμπιακού
Το πέρασαν στα ολυμπιακά έργα και έγινε τσάκα τσάκα συν τις ευνοϊκές ρυθμίσεις υπέρ
Κοκκαλη βλέπε χαμηλότοκο δάνειο και επί 10 έτη μη καταβολή φπα απ τα εισιτήρια στην εφορία στην αντίπερα όχθη είχαμε απ τη μια την άδικη κωλυσιεργία στο γήπεδο της ΑΕΚ που την
Άφησε στο δρόμο μια και είχε κατεδαφίσει το παλιό ώστε να γίνει το καινούργιο και
Την μη εξεύρεση λύσης μέχρι τώρα και από την άλλη συνεχή εμπόδια στο γήπεδο του παναθηναϊκού αρχικά είχαμε το κόλλημα με το γουδί οπου δήθεν δεν θα επέτρεπαν
Την ανασκευή του γηπέδου για να φτιάξουν μητροπολιτικό πάρκο οσο το έχετε δει εσείς
Άλλο τόσο το έχω δει και εγώ και τώρα έχουμε το νέο κόλλημα με τον βοτανικό οπού
Σαφώς δεν συντρέχουν λόγοι οικολογίας καθώς μιλάμε για εγκαταλελειμμένα εργοστάσια και παρακμιακή περιοχή η πρόφαση είναι και καλα ότι θα φτιάξουν πράσινο όπως
Έφτιαξαν και το μητροπολιτικό πάρκο .
Αυτή η χωρα δεν πρόκειται να πάει ποτε μπροστά γιατί δεν την ενδιαφέρει το κοινο καλο
Αλλα μονο όσων έχουν την δύναμη την οποιαδήποτε περίοδο έτσι αντί να θέλουν να
Αναβαθμιστεί το πρωτάθλημα φτιάχνοντας σύγχρονα γήπεδα όλες οι ομάδες ανεβάζοντας
Έτσι το επίπεδο του ελληνικού ποδόσφαιρου προτιμούν να έχει σύγχρονο γήπεδο μονο η μια και βάζουν εμπόδια στις υπόλοιπες έχοντας σαφή πλεονέκτημα έναντι αυτών
Τόσο οικονομικά οσο και αγωνιστικα .
Αλλα τι να λεμέ απ τη στιγμή που το ίδιο το πρωτάθλημα είναι σάπιο και εξ αρχής δοσμένο
Στον ψευτοπρωταθλητη τον σπρώχνουν με χιλια μεσα και ταυτόχρονα θάβουν τον εκαστοτε
Ανταγωνιστή του φέτος ήταν επίδειξη δύναμης του Κοκκαλη απέναντι στο αντίπαλο δέος
Τέτοιες διαιτησίες είχα να δω απ την αρχή της παράγκας η διαφορα του ακατανόμαστου
Με τον παναθηναϊκό είναι ότι αυτός όταν δεν παίζει καλά ευνοείται και παίρνει τα ματς
Ο παναθηναϊκός όταν δεν παίζει καλα αδικείται και χάνει πόντους δεν είναι φυσιολογικό
Σε ένα πρωτάθλημα να μην κάνει η γκέλα ο πρώτος με τίποτα και ιδιαίτερα αν έχει αυτά τα χαλια το ποδόσφαιρο είναι ωραίο γιατι γίνονται εκπλήξεις αυτό βεβαία σε ολες τις ομάδες του Κόσμου εκτος απ τον ολυμπιακό που δεν πρέπει να χάνει βεβαία τωρα εξασφάλισε το
Πρωτάθλημα μπορεί να χάσει κανα δυο ματς για τα ματια του κόσμου .
Επί την ευκαιρία συγχαρητήρια στον Εργοτελη που μας κέρδισε άλλη μια φορα γι αυτό
Είναι ωραίο το ποδόσφαιρο επειδή γίνονται εκπλήξεις . ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΑ ΔΙΚΑΙΗ ΗΤΤΑ
ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΑΔΙΚΗ ΝΙΚΗ .
Προτιμώ την δίκαιη ήττα καθώς μπορώ με ψηλά το κεφάλι να δώσω συγχαρητήρια
Σε αυτόν που με κέρδισε ενώ στην άδικη νίκη δεν θα μπορώ να κοιτάξω στα ματια αυτόν που κέρδισα καθώς θα ξέρω ότι στην πραγματικότητα δεν μου άξιζε .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2009, 19:45:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
«Ο Γκαγκάτσης στον Ολυμπιακό»

Μετά την μήνυση που κατέθεσε για νοθεία στις εκλογές της ΕΠΟ, ο Βίκτωρας Μητρόπουλος καταγγέλλει τους Βασίλη Γκαγκάτση και Σωκράτη Κόκκαλη, για «σκευωρία» κατά της υποψηφιότητας του. Επίσης, με δηλώσεις του σε ραδιοφωνικό σταθμό, έριξε δήλωση-βόμβα, με την οποία προαναγγέλλει την είσοδο του πρώην προέδρου της Ελληνικής Ομοσπονδίας, στα κοινά του Ολυμπιακού, σύμφωνα με τα όσα του διαμήνυσε ο ίδιος ο Κόκκαλης
Ο κύριος Κόκκαλης είπε σε εμένα προσωπικά ότι ο Βασίλης Γκαγκάτσης θα δουλέψει στον Ολυμπιακό, γι αυτό δεν πρέπει να έχει δικαστικές εκκρεμότητες. Επομένως, πρέπει να είναι όλοι βέβαιοι ότι η επόμενη δουλειά του κ. Γκαγκάτση θα είναι η ΠΑΕ Ολυμπιακός. Κρατήστε τις δηλώσεις μου και να τις ξανακούσουμε μαζί τον προσεχή Σεπτέμβριο»

.

«Η εντολή του κ. Κόκκαλη ήταν να βγει ο Πιλάβιος στην προεδρία, κάτι για το οποίο την Πέμπτη πριν από τις εκλογές, είχαν ενημερωθεί οι πάντες. Τότε βγήκε στο ραδιόφωνό σας ο κ. Χατζηαποστόλου και είπε ότι ήταν σίγουρη η εκλογή Πιλάβιου. Ήξερε τη γραμμή που δόθηκε από τον κ. Κόκκαλη. Ο δε κ. Γκαγκάτσης είχε εγκατασταθεί την ημέρα των εκλογών στο απέναντι ξενοδοχείο και έκανε τις συντονισμένες ενέργειες για να μη ψηφίσουν εμένα οι εκπρόσωποι. Χαρακτηριστικό είναι ότι δεν ανανεώθηκε η σύμβαση της κόρης του προέδρου της Ένωσης Αθήνας με την διαβεβαίωση ότι θα ανανεωθεί μετά την εκλογή Πιλάβιου…»


«Ο κ. Πιλάβιος θα ακολουθεί τις εντολές του κ. Κόκκαλη, άσχετα εάν δούλεψε ένα διάστημα στον Παναθηναϊκό. Αυτόν ήθελε ο κ. Κόκκαλης, γιατί ακολουθεί τις εντολές. Εάν ακολουθούσα εγώ αυτά που θέλει ο απόλυτος κυρίαρχος του ελληνικού ποδοσφαίρου, δηλαδή ο κύριος Κόκκαλης, θα ήμουν ισόβιος πρόεδρος όπου ήθελα. Θα πέθαινα πρόεδρος της ΕΠΟ!»


«Έχει διαταχθεί σήμερα προκαταρκτική εξέταση από εισαγγελέα, μετά τις καταγγελίες που έκανα και το υπόμνημα στην ηγεσία της δικαιοσύνης. Όλα τα ψηφοδέλτια ήταν σημαδεμένα και αυτό δεν μπορεί κανένας να το αμφισβητήσει. Εάν δεν ήμουν εκδότης και δεν είχα αυτή την επιμονή, μπορεί να τα είχα παρατήσει, αλλά τώρα θα συνεχίσω».


«Δεν αξίζει να ασχολείται κάποιος σοβαρός με το ποδόσφαιρο, γιατί πλέον εκεί εξυπηρετούνται επιχειρηματικά συμφέροντα και τίποτε περισσότερο. Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι στην Στοιχηματική εταιρία που έχει φτιάξει η ΕΠΟ συμμετέχει και ο σημερινός πρόεδρός της, ο κ. Πιλάβιος. Τι να λέμε τώρα…»


ΠΗΓΗ http://www.gazzetta.gr/content/view/23417/4/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2009, 19:47:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2009, 13:44:50  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ε ρε πλακες!!!!


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2009, 13:53:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία πρωταθλήματα πηρανε ο δαφνοστεφανομενος για σήμα τους έλειπε θα τρίζουν
Τα κόκκαλα των αρχαίων ελλήνων .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2009, 13:56:54  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλυτερα να λες..."θα τριζουν τα κοκκαλα αυτων που δοξασαν τον Ολυμπιακο" προ Κοκκαλη


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2009, 17:37:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το χειρότερο είναι οι παραισθήσεις των ίδιων των οπαδών ... ΟΧΙ ΟΛΩΝ ... του Ολυμπιακού οτι σαρώνουν τους τίτλους τα τελευταία 15 χρόνια γιατί έχουν την καλύτερη ομάδα. Η πραγματικότητα είναι οτι το πετυχαίνουν με κάθε βρώμικο μέσο με πλήθος απο στημένα παιχνίδια και διαιτησίες αφού προσωπικά ο Κόκκαλης έχει την απόλυτη συμπαράσταση της σημερινής και της προηγούμενης κυβέρνησης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 12:31:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι αυτά τα κάνει ο οπαδισμος βλέπουν ότι θέλουν να δουν με λίγα λόγια ζουν σε ένα δικό τους κόσμο .
Το χειρότερο είναι μερικοί που βλέπουν τι γίνεται και τους αρέσει έχει τύχει πολλές φόρες
Να μιλήσω με τέτοιους που λένε πληρώστε και εσείς να πάρετε πρωτάθλημα και έχουν
Για θεό τον κοκκαλη μιλάμε δηλαδή για ανθρώπους χωρίς ηθικές αξιες .
Βεβαία υπάρχει και μια μικρή μερίδα φίλαθλων του ολυμπιακού που προς τιμήν τους το
Παραδέχονται και δηλώνουν αντίθετοι σε τέτοιες ενέργειες .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 16:18:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Open Mind: Βεβαία υπάρχει και μια μικρή μερίδα φίλαθλων του ολυμπιακού που προς τιμήν τους το
Παραδέχονται και δηλώνουν αντίθετοι σε τέτοιες ενέργειες .

Όχι απλά μικρή ... πολλοί οπαδοί του Ολυμπιακού το αναγνωρίζουν και είναι προς τιμή τους αυτό, ακόμα και οι πιό τυφλωμένοι δέν αρνούνται οτι κάτι τρέχει απο πίσω αλλά δέν το ομολογούν παρά μόνο μετά απο μιά συντριβή της ομάδας τους στην Ευρώπη.
Πιστεύω οτι με την πτώση της σημερινής κυβέρνησης τελειώνει και η Κοκκαλοκρατία οποιοσδήποτε και άν ακολουθήσει, γιατί η κατάσταση στο ποδόσφαιρο έφτασε στο Αμήν.

Edited by - snoopy on 30/01/2009 16:18:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 19:10:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όχι απλά μικρή ... πολλοί οπαδοί του Ολυμπιακού το αναγνωρίζουν και είναι προς τιμή τους αυτό, ακόμα και οι πιό τυφλωμένοι δέν αρνούνται οτι κάτι τρέχει απο πίσω αλλά δέν το ομολογούν παρά μόνο μετά απο μιά συντριβή της ομάδας τους στην Ευρώπη.


Μετά όμως αρχίζει το παραμύθι με τα πρωταθλήματα κερδίζουν μια μικρή ομάδα
Με 4-0 και δεν τρέχει τίποτα τα ξεχνάνε όλα


quote:
Πιστεύω οτι με την πτώση της σημερινής κυβέρνησης τελειώνει και η Κοκκαλοκρατία οποιοσδήποτε και άν ακολουθήσει, γιατί η κατάσταση στο ποδόσφαιρο έφτασε στο Αμήν.

Έτσι λέγαμε και όταν έφυγε το πασοκ αλλα άλλαξε ο μανωλιος και έβαλε τα ρούχα του αλλιως για μενα κακος δεν έχουν πάει στην ουεφα παναθηναϊκός και Αεκ στοιχειά
Υπάρχουν πχ οι κασέτες του Τριανταφυλλόπουλου με τον πρόεδρο των διαιτητών
Του συνδέσμου Πειραιά του Σπαθα που έλεγε ο ολυμπιακός και το Αιγάλεω να κερδανε
Και οι αλλοι να πάνε να μπιπ η οι δηλώσεις του πρώην διαιτητή του ποντική πρόσφατα
Που παραδέχτηκε την ύπαρξη της παράγκας .
Θα έπρεπε να πάνε στην ουεφα να τελειώνει το παραμύθι αλλα φοβούνται μη χάσουν την
Κονομα γιατι το πιθανότερο είναι ότι εκτος τον ολυμπιακό θα τιμωρούνταν και το ελληνικό
Πρωτάθλημα και δεν θα παίζαμε Ευρώπη .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 19:43:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έτσι λέγαμε και όταν έφυγε το πασοκ αλλα άλλαξε ο μανωλιος και έβαλε τα ρούχα του αλλιως για μενα κακος δεν έχουν πάει στην ουεφα παναθηναϊκός και Αεκ στοιχειά
Υπάρχουν πχ οι κασέτες του Τριανταφυλλόπουλου με τον πρόεδρο των διαιτητών
Του συνδέσμου Πειραιά του Σπαθα που έλεγε ο ολυμπιακός και το Αιγάλεω να κερδανε
Και οι αλλοι να πάνε να μπιπ η οι δηλώσεις του πρώην διαιτητή του ποντική πρόσφατα
Που παραδέχτηκε την ύπαρξη της παράγκας .
Θα έπρεπε να πάνε στην ουεφα να τελειώνει το παραμύθι αλλα φοβούνται μη χάσουν την
Κονομα γιατι το πιθανότερο είναι ότι εκτος τον ολυμπιακό θα τιμωρούνταν και το ελληνικό
Πρωτάθλημα και δεν θα παίζαμε Ευρώπη .

Tα ίδια λέγαμε και με το ΠΑΣΟΚ το θυμάμαι καλά και περιμέναμε με αγωνία να ανέβει στην εξουσία η κυβέρνηση του <<φιλοπαναθηναικού>> Καραμανλή να διαλύσει την παράγκα του Κόκκαλη. Η διαφορά είναι οτι τώρα η εύννοια στον Κοκκαλιακό έχει πάρει τόσο απίστευτες διαστάσεις που έχει ξεπεράσει όλα τα όρια, είναι αυτό που λέμε περισσότερο δέν γίνεται και να θέλουν άλλοι να τον ευνοήσουν περισσότερο δέν θα μπορούν να το κάνουν.
Σε αυτό που λές για Παναθηναικό και ΑΕΚ έχεις δίκιο φοβούνται μή τυχόν και χάσουν τίποτα απο την δική τους κονόμα, άσχετα με το άν τώρα η εύννοια έχει φτάσει σε τέτοιο σημείο που και κασέτες να υπάρχουν θα τις εξαφανίσουν χωρίς να τις πάρει χαμπάρι κανένας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 20:00:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Tα ίδια λέγαμε και με το ΠΑΣΟΚ το θυμάμαι καλά και περιμέναμε με αγωνία να ανέβει στην εξουσία η κυβέρνηση του <<φιλοπαναθηναικού>> Καραμανλή να διαλύσει την παράγκα του Κόκκαλη. Η διαφορά είναι οτι τώρα η εύννοια στον Κοκκαλιακό έχει πάρει τόσο απίστευτες διαστάσεις που έχει ξεπεράσει όλα τα όρια, είναι αυτό που λέμε περισσότερο δέν γίνεται και να θέλουν άλλοι να τον ευνοήσουν περισσότερο δέν θα μπορούν να το κάνουν.


Χειρότερο δεν υπάρχει απ ότι έγινε αυτά τα 13 χρονια εκτος απ το να δίνουν το πρωτάθλημα πριν ξεκινήσει στον ολυμπιακό στα χαρτιά ούτος η άλλος δεν έχουν τσίπα
Θα πανηγυρίζουν πάλι .

quote:
Σε αυτό που λές για Παναθηναικό και ΑΕΚ έχεις δίκιο φοβούνται μή τυχόν και χάσουν τίποτα απο την δική τους κονόμα, άσχετα με το άν τώρα η εύννοια έχει φτάσει σε τέτοιο σημείο που και κασέτες να υπάρχουν θα τις εξαφανίσουν χωρίς να τις πάρει χαμπάρι κανένας.

Γιατί ειδές να επέμβει κανεις σε ότι βγήκε στη φορα ? σε οποιαδήποτε άλλη χωρα
Θα τους είχαν μπαγλαρώσει αλλα εδώ δεν τρέχει τίποτα .
Αλλά φταίνε και οι δικοί μας πήγαινε τους στην ουεφα να δεις μετά θα ξανακάνουν τα ιδία ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 20:14:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η διαφορά τώρα σε σχέση με την προηγούμενη κυβέρνηση είναι τουλάχιστον παλιότερα είχαν έτοιμο στα χαρτιά μόνο το πρωτάθλημα, τώρα εκτός απο το πρωτάθλημα που πρέπει να το πάρει ο Κοκκαλιακός χωρίς να χάσει ούτε βαθμό απαιτείται να παίρνει και το κύπελλο ντάμπλ δηλαδή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 20:30:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι αχόρταγος τα θέλει όλα με κάθε τρόπο ο ορισμός της απληστίας και το κακο είναι
Ότι γίνονται έτσι και οι οπαδοί τους και οι παίκτες τους δεν ειδές το Νικοπολιδη
Που θέλει να πάει κηπουρός στο δημόσιο ?φαντάσου τον φουκαρά που ήταν να
Διοριστεί σε αυτή τη θέση και τελικά θα του την πάρει ένας εκατομμυριούχος .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2009, 12:25:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Μου την έστειλε φίλος (φουλ βάζελος) και δεν άντεξα στον πειρασμό....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2009, 13:21:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2009, 13:52:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2009, 17:46:36  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαχα πολυ καλο.!!!!


που να το δει και ο Τεν Κατε


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 46 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy