ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ας λογαριασουμε Τωρα για το Μετα... γιατι Μετα δεν θα λογαριαζουμε για το Τωρα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 24
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2010, 12:36:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- πες μου ...
- πες μου πως θελεις και συ ,
- ν' αρχισουμε και παλι απ' την πρωτη αρχη ,
- κι' ας φταιμε 'μεις ,
- μονο εμεις για μας ,
- συνειδηση μου ...
- http://www.noisa.gr/musicdb/pesmou.mp3

- http://www.noisa.gr/musicdb/sikomesogeiagh.mp3

- μεταξυ μας αυτα ...
- απο ΄δω μερια ομως , πως βρεθηκες ... ;
- αν περασες για καλημερα , καλημερα σου ...
- αν εχεις κατι κατα νου , Τωρα για το Μετα απο Τωρα , και θελεις να το λογαριασουμε , πες το ...

-

Edited by - noema on 26/08/2010 12:40:14

Edited by - noema on 26/08/2010 12:41:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2010, 01:00:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.youtube.com/watch?v=UWx_mScCwuo&feature=related

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2010, 18:43:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- το δικαιο των πολλων για κανεναν , το δανειζεσαι ευκολα ...
- το δικηο των λιγων για ολους , δυσκολα το υποχρεωνεσαι ...

- ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες περι Ανισοκρισιας και Ακυβερνησιας,

- απο τις πολλες και διαφορες εικονες παντος , προτιμω τα λιγα και συγκεκριμενα και καθαρα λογια ...
- οπως , ''καλησπερα σου'' ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 13:10:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- κι' απο Μακρυα , σηκωνεις το χερι για καλημερισμο , και στρεχεται ...
- κι' απο Κοντα , πρσφερεις απ' την ψυχη τον λογο Καλημερα και ακουγεσαι

- και στις δυο περιπτωσεις , ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ... ξερουν Τι κανεις !!!;
- αυτα βεβαια εναι για ενηλικες με παιδια , και για ενσυνειδητους και ψημενους και προσγειωμενους ακομη ανθρωπους ...
- αλλα πιστεψε με φιλε ανθρωπε ,
- γενικα στο Προκειμενο , Αλλοιως εκφραζονται και εκδηλωνονται τα αγορια και Αλλοιως τα κοριτσια ...
- θα μου πεις , δεν πειραζει ,
- αυτα , ας μην εχουν τοση πιο πολυ σημασια ...
- σημασια εχει , να εχεις μεσα σου Καλημερα Ευχη , και να μην την κρατας μονον για σενα !!!

- καλημερα ...
- συμπτωση που ακουω απο το ραδιοφωνακι το , Εβρυ μπαντυ λαβς σαμπαντυ ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 12:27:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.youtube.com/watch?v=RObUhLvSMrg

Edited by - 42NA on 30/08/2010 12:28:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 21:03:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- στο εξης λοιπον και απο Τωρα και Μετα ΛΕΕΙ , αμα και που θα καταφερνουμε να εχουμε Δεκαδραχμο για τα Αναγκαια μας , θα πρεπει να αρχιζουμε να αποσωζουμε Δραχμη ή Πενηνταλεπτο , και για τα Αναγκαια του γειτονα μας ... ;!
- γιατι ... ... ... ,
- γιατι , στην Ιδια Θεση , στην Ιδια Κοινωνια , και στην Ιδια Πραγματικοτητα , την των Κοινων Αναγκων βρισκομαστε , ΚΑΙ 'μεις , ΚΑΙ οι γειτονες μας ...
- πρεπει ΛΕΕΙ , να αρχισουμε να νοιαζομαστε κατα το δεκατο το λιγοτερο και καθως αρμοζει , ο ενας τον αλλονε οι ανθρωποι ...
- μονον Ετσι θα αντεξουμε και θα καταφερουμε να περασουμε Μεσα απο την Κριση και τον Δοκιμασμο μας , σαν Κοινωνια Ανθρωπων , που εχουν λογους για την Συνεχεια τους ...
- με πνευμα Αλληλοκατανοησης και Αλληλοσυμμερισμου ,
- με πνευμα Αλληλονοιασμου και Ισοκρισιας μεταξυ μας ,
- με πνευμα Εμπιστοσυνης , ΚΑΙ στις Συνειδησεις μας ΚΑΙ στα Εκεινα Εκεινα μας Ενστικτα ,

- Τετοιος ειναι Τουτος ο καιρος , ο καιρος Μας ,
- και τουτα που σου λεω , Τετοια και για Τετοιους καιρους ειναι ,
- να αφηνουμε Ολα τα Οσα αχριστα και ανοητα και ανουσια και τα σε βαρος μας , οσο η ωρα ειναι ακομη κατ' ευχην καλη ...

- ειμαστε Ικανοι να μοιραζομαστε ΚΑΙ τις Αναγκες μας ΚΑΙ τα υπερ μας οι ανθρωποι ...
- να Μην μας υποτιμαμε ...
- πρεπει και μας αξιζει θαρρω , να Συνεχιζουμε με την ζωη και το νοημα της οι ανθρώποι ...
- Ετσι δεν ειναι ανθρωπε ... ;
- ειναι Ενας που να θελει να Αντιλεει , ΛΕΕΙ ... ;
- που να Μην το επιθυμει και να Μην το ευχεται και να Μην το θελει για μας τους ανθρωπους ... ;
- ειναι Ανθρωπος που δεν μας θελει τους Ανθρωπους , ποτέ ποτέ Μαζι Μαζι και Συννενοημενους και Αποφασισμενους , να αντιμετωπιζουμε τα Ανθρωπινα μας ... ;

- εγω λοιπον να ρωταω για μας σε σενα ανθρωπε φιλε ,
- Ποια ειναι ΤΑ ΕΠΙ ΤΩΝ ΚΑΙΡΩΝ ΜΑΣ ΘΕΜΑΤΑ ... ;
- Ποια ΘΕΜΑΤΑ δεν ειναι Εκτος ή Παρελθοντος ΚΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ , απο την ωρα που τιθενται ακομη ... ;
- Ποια ΘΕΜΑΤΑ ισχυουν , και για το Μετα απο Τωρα , Τωρα ... ;

- αλλαξε και φροντισε Λιγο τους τροπους συμπεριφορας σου ,
- οχι Πολυ ,
- Λιγο ,
- καλησπερα σου ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2010, 12:05:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- ας "σκεφθουμε" ενας καθενας για 'Μας , και ας "συσκεφθουμε" ενας και ενας και ενας Εμεις , ΛΕΕΙ ...
- το , "να Μας σκεφθουμε Εμας Εμεις" , ας μην το αναβαλουμε ...
- εστω Λιγο ...
- εστω Τωρα ...

- αν εχουμε αναγκες , Οσοι εχουμε αναγκες καταγης , ας νοιαστουμε για Λιγο , τις Ολες Οσες αναγκες Ολων Οσων καταγης ...

- ειναι ωρα για , "να πηγαινουμε με τον νου Μας στην θεση και των αλλων" ...
- ειναι ωρα για , "να φροντισουμε τα Κοινωνικα μας θεμελια" ...
- ειναι ωρα για , "να συμμαζευουμε τα υπερ ημων Εκεινα χαρακτηριστικα μας" ...
- ειναι ωρα για , "να ακολουθαμε τα της συνειδησης μας" ...
- ειναι ωρα για , "να κανουμε και να γινομαστε και να ειμαστε" ,"Οτι ειναι για να καμνουμε και να μας γινεται , για ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ή ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ" ...
- ειναι ωρα για , "να αποφασιζουμε κι' Εμεις για 'Μας" ...
- ειναι ωρα που , "πρεπει να μετραμε και να μετριωμαστε συνειδητα με τα ΝΑΙ ΝΑΙ για 'Μας τα Οσα , και τα ΟΧΙ ΟΧΙ για 'Μας και σε 'Μας , τα αλλα Τοσα"
- ειναι ωρα , και μαλιστα ειναι Καλη ακομα ...
-

Edited by - noema on 01/09/2010 12:10:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2010, 14:24:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- φιλε-η Rosi ,
- αυτα τα τυπογραφημενα που μου στελνεις με e-mail ,και μαλιστα δια μεσω της esoterica ,
- αυτες οι προκηρυξεις και τα συνθηματα ,
- μου θυμιζουν πως ΥΠΑΡΧΟΥΝ ακομη ακομη και επι πλεον , ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΙ φιλοματαιοδοξοι , που ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ομως ψηφοθηρευουν ή επαιτουν ή προσπαθουν να υφαρπαξουν ή να αποσπασουν ξεγελωντας , Ψηφους ΑυτεαυτοΕντυπωσιασμου ...!!!

- τουλαχιστον να ανοιγες ή να απαντουσες στο η-μεηλ που σου 'στειλα ...
- να ειχες θαρρος και γνωμη , ΓΙ' ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ...
- φευγα Μακρυα απ' Αυτα κι' απ' Αυτους ...
- η ... συμβουλη μου !
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2010, 19:15:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- το Μετα μας , ειναι παντα και καθε στιγμη μπροστα μας , ως η επομενη στιγμη μας ...
- ειναι μπροστα μας , σαν συνεπαγομενο του Πριν και του Τωρα μας , που συνεχιζεται απο στιγμη σε στιγμη ...

- μπορω να μου πω , Τι κανεις Τι κανεις Τωρα ...
- μπορω να μου πω , Τι εκανες Τι εκανες Πριν ...
- μπορω ομως και αραγε να μου πω , και Τι θα κανεις Μετα Μετα Τι θα κανεις ... ;

- Τι ηξερες ...
- Τι ξερεις ...
- Τι δεν ξερεις και ισως να ξερεις καποτε ανθρωπε ...

- Τι καταλαβες ...
- Τι καταλαβαινεις ...
- Τι δεν καταλαβες και θα ηθελες να καταλαβαινεις ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 13:29:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- άμα και που ερχεται ο νους μας , ο για μας ο νους σε μας , εεε ;
- άμα και που το υπερ τοις ανθρωποις πνευμα στον ανθρωπο , στην ωρα του και οπου ο ανθρωπος ειναι και μαζι του ... !!!
- χμ ,!
- άμα και που η αποκατασταση της νοοτροπιας μας και της λογικης μας , Αρχιζει για να μας Συνεχιζει ... !
- άμα και που ο νους ο νους Αυτος , ειναι ο κοινος μεταξυ μας , οπως και ο θέος μας ο κοινος ...

- μην διαφωνησεις ντιπ , σε οσα σου λεω λεει ...

* αφορμης δοθεισης απο το ΤHE TRUE REVOLOUSION IS IN MIND ,by Simori ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 10:59:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- ισως να μην προλαβουμε να Υπολογισουμε τα Ανυπολογιστα ...
- ισως κρατησει πολυ Αυτη η Κατοχη ...
- ισως η Αναξιοπρεπεια των Λιγων περασει και στους Πολλους ...
- ισως να μην προκανουμε να Αλλαξουμε Νοοτροπια ...
- ισως και να μην καταλαβουμε , Τι θα εχουν Κληρονομησει τα Παιδια μας ...

- διαλεχτε το Υφος σας τους Τονους σας και τα Γιατι τους , ΜΕΣΑ ΣΑΣ , οι ενσυνειδητοι οι οσοι κατα Πρωτον ... ΛΕΕΙ !
- ΚΑΠΟΙΟΙ θα πρεπει να προσγειωθουνε Γενικα ...
- και ΚΑΠΟΙΟΙ θα πρεπει να παψουν να ειναι Γενικως αφηρημενοι ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2010, 20:36:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- τα Οσα που γραφουμε , καταγραφονται εδω ...
- ετσι ειναι τα πραγματα στα διαδικτυακα δεδομενα και στους χωρους των δημοσιων διαδικτυακων συζητησεων ...
- θα μπορουσα να μιλησω για τα Πολλα Θετικα [ αυτα αλλωστε και προτιμω] της καταστασης Αυτης , ομως θα σταθω σε ενα σημερα ...
- το που ΜΠΟΡΕΙ καποιος , ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ Τι γραφει και Γιατι γραφει ... ... ... !

- εγω λογου χαριν ,
- γραφω και εκθετω τους νοιασμους μου και εμενα , σε Αυτους ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΦΟΡΜΗ ΚΑΙ ΑΙΤΙΑ για να νοιαζομαι ...
- αισθανομαι την Ενστικτη μου υποχρεωση , να παιρνω μερος και θεση στα οσα αφορουν ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΜΑς ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΜΑΣ ...
- ανταποδιδω δηλαδη σε ανθρωπους την ανθρωπια μου , ΠΟΥ ΕΞ ΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥΣ ΖΥΓΙΖΟΝΤΑΙ τα της συνειδησης μου ...
- δεν θελω βεβαια να με κατονομασω , ουτε παλιοκαιρισιο αλλα ουτε και αποτελουντα εξαιρεση ...

- συνηθως γραφω , ωσαν να γραφω στον εαυτο μου και στο προσωπικο μου ημερολογιο ...
- εναν καιρο μαλιστα , ''ειχαμε δωσει τετοιο πνευμα'' σε μια σελιδα που συνεβαλα μαζι με καποια παλικαρια για να ανοιξει , και ξερω την θετικοτητα μιας τετοιας συμπεριφορας ...

- ομως και τοτε θυμαμαι πως λεγαμε πως , ''Τωρα εχουμε το Μετα μας μπροστα μας'' ... ... ... !
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2010, 22:46:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και θα χαθούν όσα ξέρουμε, κάποια στιγμή φίλε noema..Και θα δοθεί, ένα νέο χαρτί, να γράψουμε πάλι...Θα υπάρξει αρχή,αφού ζούμε ένα τέλος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 15:42:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- το νοημα της ζωης και η σημασια της , σαρκα και οστα δεν εχουν ...
- την σαρκα και τα οστα της ομως στηριζουνε και την διαιωνιζουν ...
- δικα μας λογια βεβαια και για εμας ...
- και αναλογα μας ...
- και μας στηριζουνε και μας κρατανε ...
- και Συνεχιζετε μας λενε ...
- και μην απελπιζεστε Εσεις Εσεις ...
- μαθατε τι θα πει κουραγιο ...
- οσο αφελεις κι' αν εισατε ...

- να συννενοειστε ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΓΚΗ ΣΑΣ ...
- και να καταδεχεστε τα της ψυχης σας τα λογια της δοκιμασμενης ...
- μην αφαιρειστε σε χαριεντισμους ...
- αρκειστε με της ουσιας και της σημασιας τα ολιγα και αρκετα ...
- κρατατε την ελπιδα σας και την ανασα σας για σας και για τους ακολουθουντες ...
- και να 'στε προ παντων προ παντων ψυχραιμοι ...
- περαστε απ' της ισοκρισιας τον δοκιμασμο ...
- τον αλληλονοιασμο κρατηστε ...

- και γινεστε ΛΕΕΙ , ενσυνειδητα λιγο λιγακι ΠΙΟ σοβαροι ΟΙ ΣΟΒΑΡΟΙ ...
- και η υπομονη σας με μας και με την ανθρωπια μας και τα ανθρωπινα μας , να ειναι ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ ... !
-

Edited by - noema on 18/09/2010 15:44:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 13:37:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- μας γραφω , και διαβαζω τι μας γραφω ...

...μην αφαιρεισθε σε ιδιοτελεις χαριεντισμους και διαφορο'ι'δεολογισμους ,
...αρκεισθε με τα της Ουσιας και της Σημασιας τα ολιγοτερα μα αρκετα για σας , ΣΟΥ ΛΕΕΙ ,
...κρατατε την ελπιδα σας για σας και την ανασα σας για σας , ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΚΟΛΟΥΘΑΝΕ ,
...αφηστε , οτι καταλαβαινετε , πως ΠΡΟΣΚΑΙΡΟ ειναι ΚΑΙ ΠΕΡΙΤΤΟ ,
...αφηστε και οτι ειναι για να αναθεωθηθει και να παρελθει ,
...

...φροντιστε ΛΕΕΙ , να ειστε προ πανταν προ παντων ψυχραιμοι , μα και επιεικεις,
...περνατε το κατωφλι της δοκιμασιας σας με την Ισοκρισια και τον Αλληλονοιασμο , σαν ανθρωποι των Αμμεσως Μετα απο Τωρα Κοινωνιων ,
...μην το αφηνετε για Πιο Μετα ,
...φερτε και βαλτε κατω και μπροστα σας την νοηση σας και τον νου σας για σας ,

...μονο απο Οσα με τον νου σας αφου θα κανετε , να περιμενετΕ Κατι ,
...απο Κανεναν και Αλλον Ποιον , μην περιμενετε Τιποτε ,

...μας τελειωνει το ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ,
...αρχιζει το , ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ ΕΜΑΣ ,
...η νοηση , ή η ανοησια ,

...αναλογα αντιλογο περιμενω ,

- καλη βδομαδα ...
-

Edited by - noema on 20/09/2010 13:40:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 20:33:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρέπει να αντέχουμε, φίλε noema, γιατί δεν είμαστε άσχετοι...Αυτή
η εποχή, έγινε για μας...
Αλλά, είναι η ώρα η κατάλληλη,για το κάθε πράμα....Μην σπαταλιέσαι σε αρχινήσματα,σε αρχές, που δεν ξεκινάνε,αφού,δεν το καταλαβαινουν οι πολλοί...
Δές πρώτα, αυτό που γίνεται, μην πας να το σώσεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 13:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- για να μην πεις πως δεν εχω , καμια ουτε μια εκτιμηση καλη , για σενα ,
- σαν καλημερα σου λεω πως ,
- το βλεπω Αυτο που γινεται κι' εγω ,
- βλεπω Τι κανουμε σε Μας δηλαδη , και Τι δεν κανουμε που θα επρεπε να κανουμε , ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΘΕΝΑΣ , ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΗ ΜΑΖΙ , και σαν γειτονες , και σαν φιλοι και σαν ανθρωπινες παρεες , και σαν κοινωνιες ανθρωπων ...
- βλεπω που και 'συ βλεπεις περισσοτερο ή λιγοτερο Τα Αναλογα των καιρων Μας απο την Μερια Σου ...
- εχουμε τον κοσμο Μας μπροστα Μας εσυ και 'γω που Τωρα που μιλαμε ...
- ειμαστε μεσ' τον κοσμο τον ιδιο και οι δυο ...
- ουτε εγω σε ''βγαζω'' εξω απο τον κοσμο Μας , ομως ουτε και συ ''αντιλεγεις'' στο δικαιωμα μου , να θελω και να σε θεωρω , Εναν του Τωρα κοσμου ...

- βλεπουμε δηλαδη κι' οι δυο , ΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ειμαστε λιγο πολυ , απο τους ανθρωπους που νοιαζονται για την κοινωνια που αποτελουν ... [ποτε Ετσι περισσοτερο ο Ενας , ποτε Ετσι πιο λιγο ο Αλλος]
- μπορουμε να ερχομαστε ΑΜΑ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ , στο Ιδιο Ισοπεδο ΤΩΝ ΚΟΙΝΩΝ ΝΟΙΑΣΜΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΙΝΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ...
- ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΤΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΠΡΟΣΤΑ , να προσθετουμε ή να αφαιρουμε και να συμπληρωνουμε ή να αυξανουμε , ΣΤΑ ΟΣΑ ΘΑ ΣΥΝΝΕΝΟΟΥΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΑΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ , ΑΠΟ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΘΕΝΑΣ ...

- Αυτα σαν καλημερα ... ... ...
- και Αυτα ... για να συνεχιζουμε να την εχουμε και να την λεμε ...

- θεωρησε με για λιγο Επαγγελματια ανθρωπο ...
- πως εργαζομαι στα της ανθρωπιας μας , σαν ανθρωπος υπερ του ανθρωπου δηλαδη , και Ελα με τον νου για λιγο ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΛΕΓΟΝΤΟΣ ΕΤΣΙ σε ανθρωπο Αλλον , οπως Εσυ ...
- που Τρεχει και Γυρευει , και που σαμπως και καποτε Βρικει ... ναι !
- βρισκει Ενανε να του λεει πως ,
- ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ , ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ , ΠΑΡΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΩΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ
- βρισκει εμενα κοντα να του λεω ,
- ΔΩΣΕ ΑΠΟ ΟΣΟ ΕΧΕΙς ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙς , ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ...
- ΔΩΣΕ , ΟΧΙ ΣΕ 'ΚΕΙΝΟΥς ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ , ΑΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΕΚΕΙΝΟΥΣ , ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΑΤΙ ...

- βρισκει στον δρομο του τον noema να του λεει ,
- Μας Τελειωνει το ''ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΩΣΤΟΣΟ ΜΩΡΕ'' , ''ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΑΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ'' ,
- και ήδη εχει Αρχισει το , ''ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ ΕΜΑΣ'' ...
- Ποιοι ειμαστε Εσυ Εκεινος και Εγω ...
- Τι αποτελουμε ...
- Τι να Ορισουμε για να Οριζομαστε , και Τι ας Μας Οριζει ...
- Γιατι να πειναω και να διψαω και να κρυωνω και να ζεσταινομαι και να ταλανιζομαι και να απελπιζομαι Εγω , και απο Τι και Γιατι και Πως εισαι Εσυ χορτατος και ξεδιψασμενος και ουτε κρυωνεις και ουτε ζεστενεσαι και μενεις σταθερος και φερελπις ...

- ψυχραιμια με τα της Πραγματικοτητας Μας λεω μονο , σε ολους ολους και σε σενα και σε μενα ...
- δεν λεω βεβαια σε οσους θελουν να καταλαβαινουν οτι θελουν αυτοι να καταλαβαινουν ...
- και για το που πολυ πολυ προχειρα και βιαστικα και τρεχατα μου λες ξεκαρφωτα και ανοιαστα , '''μην πας να το σωσεις''' και η αγαθογενναιοδωρη συμβουλη σου ''για να δω πρωτα'' , σου λεω για σημερα πως ,
- ο νους Του ανθρωπου στον ανθρωπο , Καποτε σωζει τον ανθρωπο ΑΠΟ ΤΑ ΟΣΑ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ...

* διαβαζε με λιγο πιο αργα , μην τρεχεις στα οσα μαζι θα μιλαμε , αν θελεις κι' αν εχεις ακομη το κουραγιο , που στο ευχομαι ...
* Αντιλογο στα Αναλογα των οσων λεω ειπα πως περιμενω , και πρωτος και τρεχατος και βιαστικος , εσυ !!!
- α'ε ξανα καλημερα σου ...
-

Edited by - noema on 21/09/2010 13:45:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 17:48:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι φίλε μου ,δεν έιμαι χορτάτος, αλλά, ειμαι σε πόλεμο,χρόνια πολλά και μαθαίνω τις κακουχίες...Πόλεμο μέσα σε πολεις, με χειρότερες παγίδες, απο ότι σε απάτητα βουνά...
Γι αυτό σου λέω, κάνε κράτει...Πριν 16 χρόνια, ξεκίνησα το μάταιο και μου πηρε 10 χρόνια να καταλάβω, ότι η αλλαγή, θα ρθεί μόνη της, δεν μπορούσαν να τη βοηθήσω, όσο κι αν το ήθελα....Το δέχτηκα, θά ρθεί μόνη της...
Κι ας την περιμένουμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2010, 21:03:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- στην αγορα των λογων του καιρου Μας φιλε Αιολε , ερχομαστε , Ειτε για να δωσουμε λογο για τα του καιρου Μας , Ειτε για να παρουμε λογια απο τα του και ρου Μας ...
- τι σου λεω , εεε ,

- και βεβαια το ξερω πως Τις Ευαισθησιες Μας παρακινω ...
- ναι ,
- σου ετοιμασα χωρο για το yes ...
- [εδω ...][επι τρια που μ' αρεσει ...]

-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2010, 21:58:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κλικ! ...


... αγοράκι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2010, 22:16:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
... 'φτίλα...
! !... ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2010, 13:25:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Κλικ!
-
- Αίολε ...
- ελα να ''παιξουμε'' λιγο Τωρα ...
- αστο το Μετα Μας για λιγο ...
- Μετα , ισως και να μας λειπει το χαμογελο ...
- ισως να εχει Τοτε λογους για να ειναι πολυ πολυ πολυ σοβαρος , ο ανθρωπος ...
- λοιπον λοιπον ,
- αρχιζουμε με χαμογελο και παιζουμε χαμογελωντας με τις αποριες απο τα συναπαντηματα του παιγνιδιου ...
- δεν εχουμε μολιβια και μπλοκ ζωγαφικης , αλλα εχουμε διαδικτυακη διευκολυνση ,

- Α'... εχουμε ενα μερος απο τον διαλογο μεταξυ δυο θεοχαζοαφηρημενων λιγοπολυλογαδων του καιρου μας ...
- Διαλογος :

... εχω στον νου [λεει ο ενας στον εναν], ΝΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΥΜΕ λιγο περισσοτερο ΠΙΟ ΠΟΛΥ ,
... λιγακι , οχι ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ,
... ισαμε που να ισοκρινουμε εαυτους με εναν δυο τρεις αλλους ,
... Μετα θα ειμαστε Οσο χρειαζεται ΣΟΒΑΡΟΙ ,
... ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΣΟΒΑΡΟΙ δηλαδη δηλαδη , αμα και αφου παμε ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ κανα δυο τριων ΑΛΛΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ,

[ο αλλος απο τους δυο]

... Aυτος ΕΙΣΑΙ 'ωρε Μαριε ,
... μά το αγηο ακομη Πνευμα Μας , συμφωναω ΝΑΙ μαζι σου ,
... ας μην βιαζομαστε να χασουμε την Ψυχραιμια Μας ,
... θα δουμε Εκεινα που ΒΑΖΕΙ ΣΤΟΝ ΝΟΥ ΤΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ , αμα και τον εχει ,
... μεχρι που να γινουμε καλοι ανθρωποι ,εχουμε ΚΑΙ Καιρο ΚΑΙ Αιτιες ,

[*** ΠΟΥ θα εβαζες λογοτυπομπαρμπουδαρακια οπως τα λεω , και ΠΟΤΕ και ΠΟΙΑ , κατ' αναλογια σε καθε φραση ... ; , [Εκει οπου Αντι για τις τελειες δηλαδη τις μεριες] ... ;
*** αμα εσυ ΤΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙΣ ΚΑΛΑ , εγω θα σου λεω για τα οσα χωραε ο νους μας και αναστροφα ...
*** παιζουμε οσονα'ναι ...
*** αμα και πουνε , ΓΙΑ ΔΕ' ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΥΝΕ ΩΡΑ ΓΙΑ ΠΑΙΓΝΙΔΙΑ ... ΕΜΕΙΣ , ΕΚΕΙ ... παγοβουνα που , εε εε ε και λοιωνουνε εξ αιτιας τους γρηγοροτερα !!!
*** ΟΠΩΣ παιδια που ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΜΕ ΛΙΓΕΣ ΕγΝΟΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑμΟΓΕΛΟ ...
*** παιδια , που ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ σοβαρΕΥΟΥΝ χαμογελωντας ...

*** Αίολε των ανεμων που Μας Συμφερουν ... !;
*** το Κειμενο απ' οπου να 'ναι ... ειναι μπροστα σου ...
*** αν το ξεκινησεις , θα δουμε Τι θα δουμε ...
*** θα δουμε αν θα μας βγει , ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΑΜΑ ... !]

- καλημερα Σου ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2010, 14:43:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χεχε... Δύσκολα μου βάζεις και σκαλώνω...
Οχι στο παιχνίδι, αλλά στις ιδέες.
Δεν έρχονται όποτε τις θέλεις, οι ρημάδες!
Ειδικά όταν τις έχεις χρείαν...


Edited by - Αίολος on 23/09/2010 15:10:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2010, 15:00:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"- Ανταλαγμα βεβαια θα ΕΧΕΙς ...!"...;

Edited by - Αίολος on 23/09/2010 15:01:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2010, 15:47:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[quote]
Κλικ!
-
- Αίολε ...
- ελα να ''παιξουμε'' λιγο Τωρα ...
- αστο το Μετα Μας για λιγο ...
- Μετα , ισως και να μας λειπει το χαμογελο ...
- ισως να εχει Τοτε λογους για να ειναι πολυ πολυ πολυ σοβαρος , ο ανθρωπος ...
- λοιπον λοιπον ,
- αρχιζουμε με χαμογελο και παιζουμε χαμογελωντας με τις αποριες απο τα συναπαντηματα του παιγνιδιου ...
- δεν εχουμε μολιβια και μπλοκ ζωγαφικης , αλλα εχουμε διαδικτυακη διευκολυνση ,

- Α'... εχουμε ενα μερος απο τον διαλογο μεταξυ δυο θεοχαζοαφηρημενων λιγοπολυλογαδων του καιρου μας ...
- Διαλογος :

... εχω στον νου [λεει ο ενας στον εναν], ΝΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΥΜΕ λιγο περισσοτερο ΠΙΟ ΠΟΛΥ ,
... λιγακι , οχι ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ,
... ισαμε που να ισοκρινουμε εαυτους με εναν δυο τρεις αλλους ,
... Μετα θα ειμαστε Οσο χρειαζεται ΣΟΒΑΡΟΙ ,
... ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΣΟΒΑΡΟΙ δηλαδη δηλαδη , αμα και αφου παμε ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ κανα δυο τριων ΑΛΛΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ,

[ο αλλος απο τους δυο]

... Aυτος ΕΙΣΑΙ 'ωρε Μαριε ,
... μά το αγηο ακομη Πνευμα Μας , συμφωναω ΝΑΙ μαζι σου ,
... ας μην βιαζομαστε να χασουμε την Ψυχραιμια Μας ,
... θα δουμε Εκεινα που ΒΑΖΕΙ ΣΤΟΝ ΝΟΥ ΤΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ , αμα και τον εχει ,
... μεχρι που να γινουμε καλοι ανθρωποι ,εχουμε ΚΑΙ Καιρο ΚΑΙ Αιτιες ,

[*** ΠΟΥ θα εβαζες λογοτυπομπαρμπουδαρακια οπως τα λεω , και ΠΟΤΕ και ΠΟΙΑ , κατ' αναλογια σε καθε φραση ... ; , [Εκει οπου Αντι για τις τελειες δηλαδη τις μεριες] ... ;
*** αμα εσυ ΤΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙΣ ΚΑΛΑ , εγω θα σου λεω για τα οσα χωραε ο νους μας και αναστροφα ...
*** παιζουμε οσονα'ναι ...
*** αμα και πουνε , ΓΙΑ ΔΕ' ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΥΝΕ ΩΡΑ ΓΙΑ ΠΑΙΓΝΙΔΙΑ ... ΕΜΕΙΣ , ΕΚΕΙ ... παγοβουνα που , εε εε ε και λοιωνουνε εξ αιτιας τους γρηγοροτερα !!!
*** ΟΠΩΣ παιδια που ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΜΕ ΛΙΓΕΣ ΕγΝΟΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑμΟΓΕΛΟ ...
*** παιδια , που ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ σοβαρΕΥΟΥΝ χαμογελωντας ...

*** Αίολε των ανεμων που Μας Συμφερουν ... !;
*** το Κειμενο απ' οπου να 'ναι ... ειναι μπροστα σου ...
*** αν το ξεκινησεις , θα δουμε Τι θα δουμε ...
*** θα δουμε αν θα μας βγει , ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΑΜΑ ... !]

- καλημερα Σου ...


Το Καλημέρα Μου , να είναι Μου ... για να το λέω..???

Συνταιριάξαμε τα άδικα και μιλήσαμε με τις ματιές ... ανάθεμα κι'οι λέξεις...

Πάλι ο ίδιος ο μεζές κι'η μπύρα δεν τον "πίνει"..μαθές και ψές κρασί δεν ώρισε???

Το λοιπό για τ'αύριο , σα σήμερα να λέμε να τσουλήξει..???

Κάτι ξεχασιάρικο κι'ας είναι απομνημόνευμα του ψές μέσ'τ'αύριο...

Σ'ακούς..μ'ακούω..και τι μας μέλλει..???

Μετά παλιμιλάμε...

πΟυ πΑς..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2010, 14:51:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- πρωτα πιο πρωτα , ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΠΑΙΓΝΙΔΙ , [μου πρεπει ...] ,
- καλα που δεν βλεπω ΖΑΒΟΛΙΑΡΗΔΕΣ παντος στην γειτονια μας ...

- η απο Μενα καλημερα ευχη για Σενα , ειναι ολη για Σενα ...
- αφου γινεται κι' υστερα , ειναι δικη Σου πλεον ! ...
- ειναι η , καλη Σου μερα , η απο Μενα ευχη ...

- Αλλοιως και Αλλως Πως ΝΑ ΤΑ ΜΙΛΑΩ τα Ολιγα τ'Ακριβα 'ωρε ... ;
- Μονο σαν ειναι Χαλαλι ... ;
- Τι λες πΟυ πΑς κΑι γΙΑτΙ ΚαΙ πΩς ... ;
- πηγαινω Εκει απο Οπου ηρθα ... ... ... !
- την Γλωσσα την Αντιθετη στους ανεμους του Αιόλου , μιλαω χατηρικα ...!

- αν Μας ακουει που τΟυ ακουμε ... ;
- εεε , ναι Σου λεω , Οσο να 'ναι Ναι ...
- το παιρνω και στον λαιμο μου , ΤΟ ΟΣΟ ΝΑ 'ΝΑΙ 'α'που λες ...
- και βλεπε το που γινεται παρακαλω πολυ ...
- βαζω μπροστιτερα το Σ' ΑΚΟΥΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΠΩΣ Μ' ΑΚΟΥΕΙΣ , ανθρωπουλη κατω απο την Ξαστερια ...
- το Πανω Κατω δηλαδη , μα ναι ,
- και τα απο Κατω Απανω ,

- ο Αίολος , ξερω πως δεν χαιρεκακιζει με τους κεραυνους , εεε ναί ,

- συνΤριΜια της παΛιας ζΩης , δεν στρεχονται στα θεΜεΛια ΤΗΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑΣ ΤΗΣ ...
- δεν γυρισε τα μουτρα του αΠο 'κΕι μεΡια ο καιΡΟΣ ...
- ΔΕΝ ΨοΦΗΣΕ Η σΗμαΣια για χαρη τΟυ αυτΟεαυτΟχαριενΤισμου ...
- α 'Κει'ά ,Ψηλα εΚειά κΟντα , το ενα και ενα ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑ , και Υστερα , ΤΑ ΠοΣΑ αΠο ΕΝΑ κΑι' ΕΝΑ τΑ οΣα ...

- μην με θαρρεις βουνισιο κι' ακαταδεκτο , για 'καηκες ... ακουω την Βουη στην πολη ...

- πΟυ πΑς πΟυ πΑς ΜΑΚΡΥΑ απ' τον χΑμο ...
- σΕ καλεσαν κι' εσε τ' αΣτερια ... ;
- για δε' γιορευεις ενα τι αξιοτερο ... ;
- ποιο το αποφασισμενο ... ;

* δεν ειναι λιγο παραπανω απο οσο πρεπει τραβηγμενο , να μου λετε να παω να καταθεσω , ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΥΒΕΡΝΗΣΙΑ ψηφο ... !;
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2010, 15:44:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εγώ σ' αγαπάω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2010, 15:49:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

-
- πρωτα πιο πρωτα , ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΠΑΙΓΝΙΔΙ , [μου πρεπει ...] ,
- καλα που δεν βλεπω ΖΑΒΟΛΙΑΡΗΔΕΣ παντος στην γειτονια μας ...

- η απο Μενα καλημερα ευχη για Σενα , ειναι ολη για Σενα ...
- αφου γινεται κι' υστερα , ειναι δικη Σου πλεον ! ...
- ειναι η , καλη Σου μερα , η απο Μενα ευχη ...

- Αλλοιως και Αλλως Πως ΝΑ ΤΑ ΜΙΛΑΩ τα Ολιγα τ'Ακριβα 'ωρε ... ;
- Μονο σαν ειναι Χαλαλι ... ;
- Τι λες πΟυ πΑς κΑι γΙΑτΙ ΚαΙ πΩς ... ;
- πηγαινω Εκει απο Οπου ηρθα ... ... ... !
- την Γλωσσα την Αντιθετη στους ανεμους του Αιόλου , μιλαω χατηρικα ...!

- αν Μας ακουει που τΟυ ακουμε ... ;
- εεε , ναι Σου λεω , Οσο να 'ναι Ναι ...
- το παιρνω και στον λαιμο μου , ΤΟ ΟΣΟ ΝΑ 'ΝΑΙ 'α'που λες ...
- και βλεπε το που γινεται παρακαλω πολυ ...
- βαζω μπροστιτερα το Σ' ΑΚΟΥΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΠΩΣ Μ' ΑΚΟΥΕΙΣ , ανθρωπουλη κατω απο την Ξαστερια ...
- το Πανω Κατω δηλαδη , μα ναι ,
- και τα απο Κατω Απανω ,

- ο Αίολος , ξερω πως δεν χαιρεκακιζει με τους κεραυνους , εεε ναί ,

- συνΤριΜια της παΛιας ζΩης , δεν στρεχονται στα θεΜεΛια ΤΗΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑΣ ΤΗΣ ...
- δεν γυρισε τα μουτρα του αΠο 'κΕι μεΡια ο καιΡΟΣ ...
- ΔΕΝ ΨοΦΗΣΕ Η σΗμαΣια για χαρη τΟυ αυτΟεαυτΟχαριενΤισμου ...
- α 'Κει'ά ,Ψηλα εΚειά κΟντα , το ενα και ενα ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑ , και Υστερα , ΤΑ ΠοΣΑ αΠο ΕΝΑ κΑι' ΕΝΑ τΑ οΣα ...

- μην με θαρρεις βουνισιο κι' ακαταδεκτο , για 'καηκες ... ακουω την Βουη στην πολη ...

- πΟυ πΑς πΟυ πΑς ΜΑΚΡΥΑ απ' τον χΑμο ...
- σΕ καλεσαν κι' εσε τ' αΣτερια ... ;
- για δε' γιορευεις ενα τι αξιοτερο ... ;
- ποιο το αποφασισμενο ... ;

* δεν ειναι λιγο παραπανω απο οσο πρεπει τραβηγμενο , να μου λετε να παω να καταθεσω , ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΥΒΕΡΝΗΣΙΑ ψηφο ... !;
-


Τα ψές ματάπαμε προψές και η δικαιολογία άνευ και ούλα τά'σβησε κρασί μαθές με το σφουγγάρι...

Και τ'αξιότερο εσύ και μείς με την σειρά μας και όσα κι'αλλα οσα ΤοΣα...

Κι'απ'τα τόσα τα στερνά..χαθήκανε τα πρώτα , ξανά για κείνα ρώτα...

Για Του ΑΙ-όλου ναι την εμορφιά καθήσαμε δω'χάμου , βάλε να πιώ και γώ για σένα ... πλιότερο να κοιμηθείς και να αιστανθείς , χαλάλι τους κι'η λογική και η αρχοντιά τους και τ'αριστά τους που λεν'οτι ταχα έχουν...

Και ΑπΟ Δώ και απο κΕί...και περα παραπέρα..κι'αλλοιώς και έτσι..κι'ετσι κι'ετσι...

Το όνειρο να θυμηθώ θυμήσου...βάλε να πιείς για να το πιώ...χασομέρισμα μην φέρουμε κι'αστο ΕκΕΙ Να είναι ..στους δουλικούς ΑφΕΝΤΕς..ΠΟυ προσκυνάνε απο πρωϊ..

Κι'αμα καλά σε 'πηρετώ δική μου γνώση ξένη...έχω το λογικό μου...το ξένο το δικό μου...

Κι'αλλο θα πώ , μα τι να πω..ο νούς μου δεν προστρέχει...

ΚαΙ έτσι..έτσι..κι'ετσι...Θολά τ'αστέρια απόψε..τα κεί , τα παραδώ..τα παραπάνω..την μέρα να μην βλέπω...τα ξωτικά της καθώς-σωστά να κάνουν παραπέρα...καθώς καλώς για νά'νε!

ΑφΕντες ετελέψατε σε τούτο το τραπέζι...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2010, 21:13:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...κι εσένα σ' αγαπάω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2010, 21:14:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:


Για Του ΑΙ-όλου ναι την εμορφιά καθήσαμε δω'χάμου , βάλε να πιώ και γώ για σένα ... πλιότερο να κοιμηθείς και να αιστανθείς , χαλάλι τους κι'η λογική και η αρχοντιά τους και τ'αριστά τους που λεν'οτι ταχα έχουν...

Και ΑπΟ Δώ και απο κΕί...κι'αλλοιώς και έτσι κι'ετσι

Το όνειρο να θυμηθώ θυμήσου...βάλε να πιείς για να το πιώ...

Κι'αλλο θα πώ , μα τι να πω..ο νούς μου δεν προστρέχει...


ΑφΕντες ετελέψατε σε τούτο το τραπέζι...

Μείνε μέσα στο παιχνίδι...



-
- διαθεση απο το μεσημερι ...
- να αργοπαταω τον θυμο μου , την οργη ...
- να σμπροξω πιο 'κει το ποτηρι , που ολο γεματο το βλεπω μπροστα μου εξ αιτιας σας 'ωροι που καλυτερα να κανετε ΑΛΛΗ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΔΙΧΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΙΧΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΧΙΛΙΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΟΡΠΙΖΕΤΕ , τους ασυννενοητους ακομη , και τους μισοαποφασισμενους Οξω να σας πουν ...
- ζητιανοι Ψηφων για την ματαιοφιλοδοξια του ο καθεις ...

- να ΞΑΝΑΚΑΝΩ μεσα μου κι' εξω μου , ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ ΤΟ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ...
- να ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΩ με τα αλυγιστα ...
- να Συνεχισω ...
- να Συνεχισω με τρια δραμια Ευθυμια μεσ' ντο ντουρβα μου ...

- αυτΑ Απ' ΜΕσΗΜΕΡι τηΣ καΤασταΣΗΣ ... ... ...

- ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Σ' ΑΣΤΕΡΙΑ ΚΑΙ Σ' ΑΝΕΜΟΥΣ ...
- ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΙΚΡΟΠΑΡΑΠΟΝΑ ΚΑΙ ΕΠΑΙΝΟΙ ...
- ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ που χειροτεροι μου δεν ειστε με τιποτε , ... παντα καλυτεροι μου ευχομαι να ειστε ... και , ισως και λιγοτερο απο 'με θεοχαζοι ...
- συστασεις δεν μου χρειαζονται , σας εχω καταλαβει οσο να 'ναι ...
- πιαστηκα ομως αδυναμιες να σας ομολογω ...
- ντρεπομαι λιγο απεναντι σας ...
- δεν ξερω τουτη την στιγμη αν φταιει το αλκΟολ , ή Η δαΡμενΗ αΠ' τουΣ ΑνΕΜοΥς των κοινονοιασμων παΡΕΑ , Και τΑ ΠΙΣω ΑπΟ Τα λΟγια τοΥς Τα ΕτσΙ ΚΙ' ετσι κΑι αλλΟΙΩς φαΝερωμαΤα ...

- θελω και δεν με σταματαει ΣΗΜΕΡΑ κ α ν Ε ι ς , Ευχαριστω να πω πΟλυ ,
- στην εΡημο ξαΝα δεΝ θα παΩ ...
- ΓΙΑΤΙ , Σας αΓαπω κι' εΓω ...

- για το καλο οτι γινεται μοναχα , ναι ...
- γιατο καλο του ανθρωπου ...
- για το καλο μας ....

- κουραγιο και ψυχραιμια , και τα σαββατοκυριακα παιδια παλικαρια ...

- με αγαπη σε Σας , και με Σας μεσ' τον νου Μου ...
- καλησπερα και στα α σ τ ε ρ ι α Μας και σΑΙ ολους τους για Μας ανεμουςςςςςςς ...
-

Edited by - noema on 25/09/2010 21:26:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 24 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1757813
Maintained by Digital Alchemy