ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Κάλεσμα Πνευμάτων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Anathema
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2003, 15:54:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anathema  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Anathema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσύ διαλέγεις ή μήπως αυτά?
Κι έπειτα, τι έχει να αποκομίσει μια μάγισσα από σένα?

Το πιο πιθανό, να σου παρουσιαστεί κανένα πνεύμα χαμηλής ιεραρχίας.. να παίξει μαζί σου, να σε τρομάξει και να φύγει.
(απ' ότι έχω διαβάσει)


Κι ο πιο μεγάλος φόβος μου,
φοβάται.. μην και δεν τον φοβηθώ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2003, 17:19:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ...
ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΚΙΕΣ ΤΩΝ ΠΝΕΥΜΑΤΩΝ
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΕΝΑ?

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

akpe
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
67 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2003, 23:55:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους akpe  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος akpe  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα βάλετε τα χέρια σας πάνω στο τραπέζι ωστε να σχηματίζουν κύκλο, θα συγκεντρωθείτε (είναι απαραίτητο αυτό), και μετά θα αυτοσχεδιάσετε.

Παραδείγματος χάριν πολλοί αρκούνται σε ένα απλό "Θανάση δεύρω έξω", ή στο πιό προχωρημένο "Παρακαλείται ο κύριος Ναπολέωντας Βοναπάρτης να προσέλθει στο δωμάτιο. Ευχαριστώ"

Υ.Γ. Ζητώ και πάλι συγνώμμη για την μικρή αυτή δόση ειρωνίας, αλλα προσπαθώ να τονίσω οτι βρισκόμαστε σε forum, και όχι σε chatroom, συνεπώς, εγώ προσωπικά, απαντάω στους άλλους με την ίδια σοβαρότητα που -πιστεύω- οτι απαντούν.

Proteus Team: http://www.proteusteam.cjb.net
Greek Paranormal Webring: http://www.greekparanormalwebring.cjb.netΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΛΥΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2003, 00:23:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΛΥΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε Anathema ,όχι απλώς πιστεύω πως θα έλθει κάποιο πνεύμα αλλά έχω συμμετάσχει σε κάλεσμα πνεύματος με ποτήρι,στο σπίτι μιας φίλης.
Η περιπτώσεις που δεν θα έλθει το πνεύμα που καλείς είναι :
α. Να μην του επιτρέπεται.
β. Να είναι κάπου αλλού,πολύ μακριά και να μην το πιάνει η έλξη.
γ. Εάν καλεί γυναίκα να έχει περίοδο.
δ. Αυτός που καλεί να μην έχει τη δύναμη να καλέσει.
Αυτά για την ώρα.Γειά σας.

ΑΝΑΛΥΩΝ

+Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2003, 11:01:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ...

ΦΙΛΕ AKPE, ΧΡΙΑΖΕΤΑΙ OUIJA ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ Τ Α ΧΕΡΙΑ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ?

ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΘΑ ΦΟΝΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ?

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΟΥΝΙΕΤΕ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΞΥΛΙΝΟ ΜΕ ΕΝΑ ΓΥΑΛΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ?

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2003, 15:10:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Wicca!
Θα ήθελα να μου πεις τον λόγο που θέλεις να καλέσεις το πνεύμα.

Είναι από περιέργεια;
Η θέλεις να το ρωτήσεις κάτι;

Σε περίπτωση που ισχύει το δεύτερο, μπορώ να σου πω έναν πολύ καλύτερο - και εξίσου ενδιαφέροντα - τρόπο να το κάνεις, χωρίς να διατρέξεις κανέναν απολύτως κίνδυνο ούτε εσύ, ούτε οι φίλοι σου, αλλά επίσης να μην ενοχλήσετε το καϋμένο το πνεύμα.

Απάντησέ μου, αν θέλεις.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anathema
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2003, 15:38:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anathema  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Anathema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είπα εγώ πως δε πιστεύω ότι θα έρθει πνεύμα ΑΝΑΛΥΩΝ?
Αποκλείω το γεγονός να έρθει το πνεύμα που καλείς.. οποιοδήποτε άλλο, ίσως...
κι ίσως πάλι, παίζει και λίγο η φαντασία σας



Κι ο πιο μεγάλος φόβος μου,
φοβάται.. μην και δεν τον φοβηθώ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2003, 17:44:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΜΑΛΙΑ...
ΝΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΡΟΤΙΣΩ ΚΑΤΙ...
ΤΟ ΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΩ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ.
ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???????????????????????????
ΜΕ OUIJA ΘΑ ΤΟ ΡΩΤΙΣΩ?

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2003, 17:45:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ Ε?
ΑΛΦΑΒΙΤΑ
ΑΡΙΘΜΟΥΣ
YES
NO
GOODBYE

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2003, 22:33:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2003, 22:34:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2003, 22:35:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2003, 22:40:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΙΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΟΣ?????

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 00:15:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου φίλε wicca!

Για να σου απαντήσει το πνευματάκι αυτό που θέλεις, δεδομένου ότι θα κάνει περίπου 5 δευτερόλεπτα για να "δείξει" κάθε μία λέξη, θα χρειαστούνε πολλές πολλές μέρες (κανα δυο μήνες για την ακρίβεια) μέχρι να τελειώσει τις: "σύντομες οδηγίες για αρχάριους που θέλουνε να κάνουνε......."

Πολύ πιθανόν ο φίλος σου που θα έχει το ρόλο να γράφει τα λεγόμενα του πνεύματος, να αποκοιμηθεί στην πρώτη παράγραφο...

φιλικά
δες και σε κανα βιβλίο.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 09:01:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΛΕΣΩ...

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 14:10:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ;;;
ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΕΣΕΙ ΗΔΗ!

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 14:20:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ?????????????????????
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΡΕ ΑΜΑΛΙΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΑΚΙ??????????

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 14:31:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε συ μικρό Κωστάκι!

Αφού ολόκληρο πνευματάκι που ήδη έχεις καλέσει, είναι δίπλα σου, μπροστά και γύρω σου, αλλά εσύ μικρέ μου περίεργε δεν το βλέπεις, πως θες να δεις το άλλο το μεγάααααααλο που θα έρθει;

Αλλά, δεν καταλαβαίνω...
Εψαξες καλά;
Κάτω από το κρεββάτι;
Μήπως στην ντουλάπα;
Στην αποθήκη κοίταξες καθόλου;;;

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 16:00:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΑ, ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ??

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 17:54:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οχι βέβαια!

Με προσβάλλεις λέγοντάς μου ότι σε καοροϊδεύω.
Απαντώ με ακρίβεια στις δικές σου ερωτήσεις.

Αλλωστε λένε: Δεν έχει σημασία η απάντηση, αλλά η σωστή ερώτηση!

Σε χαιρετώ λοιπόν φίλε μου wicca, και λυπάμαι αν εννόησες κάτι τέτοιο!

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

plane
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Canada
224 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 18:13:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους plane  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι βρε συ wicca, που είδες την Αμαλία να σε κοροϊδεύει;
Αυτά που έλεγε για τα ντουλάπια και αποθήκες θέλει να πεί οτι μπορεί να είναι δίπλα σου, μπορεί και παντού.

Αλήθεια, στο πατάρι κοίταξες;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 21:44:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΗΡΘΕ?
ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΛΕΣΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑ.
ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ?
ΑΜΑΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ...

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2003, 23:07:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κανένα πρόβλημα φίλε μου wicca!

Ρώτησες γιατί το πνευματάκι να είναι δίπλα σου και παντού.
Αφού πνευματάκι μάγισσας ζήτησες, τέτοιο μάλλον θα έλαβες. Ξέρε, πάντα, ότι ζητήσεις θα λάβεις, γιαυτό πρόσεχε πολύ τι θα ζητήσεις!

Ενα πνευματάκι μάγισσας λοιπόν, μπορεί να κάνει πολλά πράγματα. Στο που βρίσκεται θα κολλήσει τώρα;

Δεν μου λες;
Διάβασες τα μαθήματά σου το Σαββατκύριακο, ή ασχολείσαι με τα πνευματάκια συνέχεια; Γιατί ένα πουλάκι μου λέει ότι εάν δεν το κάνεις, κανένα πνεύμα και κανένας πίνακας ούτζι δεν θα σε βοηθήσει την Τρίτη που γράφετε διαγώνισμα...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anathema
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2003, 11:21:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anathema  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Anathema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν.
Σου δηλώνω κατηγορηματικά, πως δεν θα έρθει αυτό που θα καλέσεις.
Να βγάλεις απ' το μυαλό σου ότι θα κατεβάσεις το πνεύμα της προγιαγιάς σου για παράδειγμα

Αλλά να πως θα χρησιμοποιήσεις το πίνακα:


Οδηγίες πίνακα ouija:

1. Χρειάζονται 2 άτομα. Συνήθως ένας δεν είναι ικανός να το καταφέρει να δουλέψει. Πάρε μαζί ένα φίλο, κατα προτίμηση το αντίθετο φύλο.
2. Ο χρόνος παίζει μεγάλη σημασία και πιο εύκολο γίνεται το βράδυ όπου υπάρχουν λιγότερες παρεμβολές στην ατμόσφαιρα.
3. Φτιάξε ατμόσφαιρα. Για παράδειγμα σβήσε όλα τα φώτα και άναψε μερικά κεράκια. Και κλείσε ότι κάνει φασαρία.
4. Πάρτε θέση κοιτώντας ο ένας τον άλλο, με τα γόνατα σας να αγγίζουν και πάνω στα γόνατα σας, ο πίνακας. Μην χρησιμοποιήσετε τραπέζι.
5. Αποφασίστε ποιος θα το καλέσει και θα κάνει ερωτήσεις. Με λίγα λόγια, ποιος θα κάνει το μέντιουμ. Αν και οποιοσδήποτε, έχει την ικανότητα να επικοινωνήσει, μόνο ένας μπορεί να κάνει ερωτήσεις.
6. Βάλτε τα δάκτυλα και των τεσσάρων χεριών στη σανίδα ή δείκτη. Πολύ απαλά όμως.
7. Κουνήστε το δείκτη κυκλικά πάνω στο πινακά για 1-2 λεπτά, για να 'ζεσταθεί'.
8. Μην αφήσετε το πίνακα να κάνει ότι θέλει. Το μέντιουμ πρέπει να αρχίσει ανακοινώνωντας πως η αρνητική ενέργεια δεν είναι καθόλου ευπρόσδεκτη.
9. Ξεκινήστε απλά. Με ερώτηση που απαντάται με ναι ή όχι.
10. Υπομονή! Μπορεί να μην πάρετε απάντηση αμέσως. Δώστε ευκαιρία στο πίνακα να ζεσταθεί.
11. Ευγένεια! Όταν ο πίνακας αρχίσει να δουλεύει, να ευχαρηστήσετε το πνεύμα που ήρθε και δέχτηκε να επικοινωνήσει.
12. Μην ρωτάτε βλακώδες ερωτήσεις. Αποφύγετε ερωτήσεις όπως, 'πότε πρόκειται να πεθάνω?'. Ο πίνακας μπορεί να απαντήσει 'σε 3 μήνες', και να ανησυχείτε άδικα.
13. Μην προσπαθήσετε να βεβαιωθείται αν το πνεύμα είναι αληθινό ή παρών, με οποιοδήποτε τρόπο και κυρίως ρωτώντας το.
14. Μην πιστεύετε σε ότι λέει ο πίνακας. Δεν είναι και ότι πιο αξιόπιστο.
15. Όταν τελειώσετε. Κυλήστε το δείκτη στο 'goodbye' και απομακρύνετε τα χέρια σας.


Tips:

1. Αν γίνεται, ένα τρίτο πρόσωπο, να καταγράφει τις απαντήσεις
2. Παίξτε νηφάλιος. Είναι πολύ πιο εύκολο χωρίς αλκοόλ και καπνό.
3. Κρατήστε έλεγχο. Αν ο πίνακας αρχίσει να γίνεται εχθρικός, κλείστε τον με το 15ο βήμα


Κι αυτά τα γράφω για να μην έχεις και παράπονο.
Καλύτερα όμως να ακούσεις την Αμαλία και να μην ασχολήσαι με κόσμους όπου δεν ανήκεις. Κάνε υπομονή ακόμα καμια 80ριά χρόνια το πολύ ακόμα και θα μάθεις για τα πνεύματα σίγουρα


Κι ο πιο μεγάλος φόβος μου,
φοβάται.. μην και δεν τον φοβηθώ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

akpe
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
67 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2003, 16:31:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους akpe  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος akpe  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να επισημάνω οτι το πιό επικίνδυνο που μπορείς να "ζητήσεις" απο οτιδήποτε κάλεσες, είναι να σου αποδείξει, υλικά, οτι υπάρχει...

Proteus Team: http://www.proteusteam.cjb.net
Greek Paranormal Webring: http://www.greekparanormalwebring.cjb.netΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2003, 13:42:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΝΑΘΕΜΑ!
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΠΙΝΑΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ?
(ΩΡΑΙΑ!!!!!! ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΘΑ ΚΑΛΕΣΩ ΠΝΕΥΜΑΤΑΚΙ!!)

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

natalia
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2003, 15:29:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους natalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου φίλε OZZY.Χαίρομαι πολύ που θίγεις αυτό το θέμα και πιστεύω να σε βοηθήσω στο να αποφασίσεις αν τελικά θέλεις να συνεχίσεις...
Το μόνο που θα ήθελα να μου πεις αν δεν σε πειράζει είναι αν το κάνεις απλά από περιέργεια ή για κάποιον άλλον λόγο.
Οταν ήμουν στο Λύκειο (Τώρα είμαι 34)είχα χάσει τον αδελφό μου, του οποίου είχα και μεγάλη αδυναμία. Πήγαινα φροντιστήριο, όταν σε κάποιο διάλειμμα είχαμε μείνει μέσα στην τάξη γύρω στα 4 άτομα. Ανοίχτηκε λοιπόν μια συζήτηση γύρβ από τα πνεύματα και η μία κοπέλα είπε ότι αυτή συχνά κάνει συγκεντρώσεις τέτοιου είδους σπίτι τ
Οταν λοιπόν την ρώτησα τον τρόπο και μου είπε για το ποτήρι (δεν θα αναφερθώ στο τρόπο τώρα- μόνο αν θελήσεις αργότερα να μάθεις λεπτομέρειες) σκέφτηκα και εγώ να το προτείνω στη δικιά μου παρέα για να το κανουμε..
Εγώ τότε όμως ήθελα να το κάνω μόνο και μόνο για να επικοινωνήσω -αν γινόταν - με τον αδελφό μου.
Πραγματικά πέτυχε...ή τουλάχιστον έτσι "ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙ".
Καταλαβαίνεις τη χαρά και τη συγκίνησή μου όταν πίστευα ότι επικοινωνούσα με τον αδελφό μου.
...Τα πράγματα όμως δεν ήταν τόσο απλά. Αρχίσαμε να το βλέπουμε σαν ωραίο παιχνίδι και το κάναμε καθημερινά και ότι ώρα θέλαμε. Αρχισα να αισθάνομαι όμως όταν έφευγα από κει κάπως περίεργα. Δηλαδή, φοβόμουν ότι συνέχεια κάποιος ήταν μαζί μου, αισθανόμουν κρύα ενώ ήταν καλοκαίρι, όλο κοίταγα από πού έρχεται ρεύμα. Επιασα τον εαυτό μου να κάθομαι κουλουριασμένη σε γωνίες του σπιτιού μου και να τρέμω και κάτι τέτοια.
Συνέχιζα όμως... Διαπίστωσα αργότερα ότι από τις απαντήσεις που παίρναμε από το "πνέυμα" ας μου επιτραπεί η έκφραση, αρχίσαμε να έχουμε φαγωμάρα μεταξύ μας και μια επιθετικότητα.
Ξέχασα να σου πω ότι δυο φορές σε κάποιες απαντήσεις που περιμέναμε το ποτήρι έσπασε... Μιλάμε γινόταν σαν άμμος και έτσι το διαλύαμε.
Οι συναντήσεις διήρκησαν περίπου 2-3 μήνες... Ηταν αιτία το ότι τσακώθηκα και με δικούς μου συγγενείς γιατί πιστεύοντας σε πράγματα που μου έλεγε "ο αδελφούλης μου" πως δεν του άρεσαν έτσι όπως γίνονταν , καταλαβαίνεις ότι πήγαινα σπίτι και είχα αντίθετες απόψεις από τους υπόλοιπους.
(Και τι να τους έλεγα ότι δεν ήθελε ο αδελφός μου; Τότε θα ήταν που θα μου φορούσαν το αναάποδο λευκό πουκαμισάκι).
Για να μην σας κουράσω άλλο θα πω στον φίλο Ozzy τι έγινε την τελευταία φορά που μας ανάγκασε να σταματήσουμε και να μην ξανασυζυτήσουμε καν για αυτό το θέμα...
Καλώντας όπως κάθε φορά τον πνεύμα του αδελφού μου, ρωτάγαμε είσαι εδώ; Δεν απαντούσε. Εμείς ξαναρωτάγαμε και αυτό μας έγραφε όχι. Από ' κείνη τη στιγμή που καταλάβαμε την κοροϊδία κατάλαβαμε ότι κάτι δεν πάει καλά αυτή τη φορά.. Αρχιζε να μας γράφει βρισιές. Μας έλεγε λούστρους και ότι θα μας γ... (συγνώμη), Θέλω να με φοβάστε έγραφε και περιττό να σου πω ότι από κάποια στιγμή και μετά δεν ακουμπούσαμε το δάκτυλό μας στο ποτήρι, όπως πρέπει γιατί όλοι είχαμε τρομάξει.
Ρωτήσαμε ποιος Είσαι; και μπορείς να καταλάβεις την απάντηση Βελζεβούλ έγραψε το ποτήρι και καταλαβαίνεις τι έγινε μετά. Θυμάμαι ότι η μια κοπέλα λιποθυμήσε από την τρομάρα της και γενικά είχαμε πανικοβληθεί όλοι. Το ποτήρι το πετάξαμε από το παράθυρο (πράγμα που δεν έπρεπε) και από τότε δεν σκεφτήκαμε καν να επιχειρήσουμε άλλη τέτοιου είδους συνάντηση.
Τώρα σχετικά με το σπίτι αν είχαν κανένα πρόβλημα στο μέλλον δεν ξέρω γιατί ήταν μια γκαρσονιέρα που νοικιάζαν κατι κοπέλλες από τα Γιάννενα. Ετσι λοιπόν όταν φύγαν λίγο αργότερα από κειδεν ξέρω, αν συμβαίνει κάτι σους επόμενους.
Ταπεινή μου γνώμη φίλε Οzzy είναι ότι κανείς δεν μπορεί να επικοινωνήσει με κανένα πνεύμα. Ισως υπάρχουν κάποιες άλλες οντότητες χαμηλού επιπέδου που παρουσιάζονται όπως θέλεις εσύ και σκοπός τους είναι να σε φοβίσουν. Πιστεύω πως παίρνουν δύναμη από αυτό.
Υπάρχει όμως και κάτι άλλο που σκέφτομαι.... Ηταν όντως έτσι ή κάποιος από την παρεα (ίσως και χωρίς να το ξέρει) τα προκαλούσε;
Δεν θέλω να το ψάξω ή μάλλον δεν μπορώ να το ψάξω για να καταλάβω τι ακριβώς συνέβη τότε.
Δεν θέλω να το παίξω ξύπνια και να σου πω μην το κάνεις και τέτοια. Είναι καθαρά δική σου επιλογή όπως και μένα ήταν κάποτε. Και δεν ξέρω αν ποτέ ξανά βρισκόμουν σε μια τέτοια παρέα αν τελικά ξαναδεχόμουν να δοκιμάσω..(κακό του κεφαλιού μου)

ΝαταλιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2003, 20:11:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οταν λοιπόν την ρώτησα τον τρόπο και μου είπε για το ποτήρι (δεν θα αναφερθώ στο τρόπο τώρα- μόνο αν θελήσεις αργότερα να μάθεις λεπτομέρειες) σκέφτηκα και εγώ να το προτείνω στη δικιά μου παρέα για να το κανουμε..

ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ...
ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΙΡΙ.
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΟ OUIJA?

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΛΥΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2003, 01:53:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΛΥΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί μου φίλοι γειά σας.
Φίλη natalia γι αυτό είπα σε προηγούμενη απάντησή μου πως πρέπει αυτός που καλεί να είναι έμπειρος,επειδή υπάρχουν κακά πνεύματα (κατώτερες οντότητες) που το λιγώτερο είναινα σου κάνουν πλάκα.Φυσικά υπάρχουν και χειρότερα.Επίσης,είπα πως πρέπει να υπάρχει η εικόνα κάποιου Αγίου ο οποίος θα "παίξει το ρόλο παρατηρητή" , πέραν του κοινού παρατηρητή που αυτομάτως με την επίκληση θα υπάρξει.Από τους παρατηρητές δεν θα επέμβει κανείς σε όποιο κατώτερω πνεύμα "μπει" μέσα στο ποτήρι γιατί ο "καλών" είναι ελεύθερος να αποφασίσει τι θα κάνει μ'αυτό.Μόνον εάν ο "Καλών" νοιώσει πολύ μεγάλο βάρος στην αριστερή πλευρά του καφαλιού και προς το σβέρκο , θα καταλάβει πωε το πνεύμα είναι κατώτερο και θα πρέπει να το διώξει μιλώντας του ήρεμα και ζητώντας από τον προστάτη Άγιο που θα έχει σαν παρατηρητή να το συνοδεύσει στην έξοδο από το ποτήρι ή από τη συνεδρία.
Επί πλέον σας τονίζω πως χρειάζεται πεπειραμένος ο οποίος καλεί συχνά κάποιο πνεύμα ,(το ίδιο πάντα) και από το οποίο θα ζητήσει να φέρει το πνεύμα του αγαπημένου σας νεκρού.Απ'ευθείας δεν μπορείτε να καλέσετε τον αγαπημένο σας γιατί δεν γνωρίζει,(εκτός των άλλων), ούτε πως θα έλθει ούτε πως θα φύγει.Σημειώστε ότι : όπως φοβάστε εσείς να καλέσετε ένα πνεύμα έτσι "φοβάται" και το αγαπημένο σας πρόσωπο να έλθει "την πρώτη φορά".
Αυτά και τα ξαναλέμε.

ΑΝΑΛΥΩΝ

+Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anathema
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2003, 09:50:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anathema  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Anathema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πού τα διάβασες αυτά Αναλύων?
Αβάσιμα μου ακούγονται.
Παρατηρητές και αγαπημένα καλά πρόσωπα.
Πράσινα άλογα μπορούμε να καλέσουμε?

Με ποτήρια και ouija boards ΔΕΝ μπορούμε να φέρουμε αγαπημένα πρόσωπα.
Αμφιβάλω αν μπορούμε με οποιοδήποτε άλλο τρόπο.


Κι ο πιο μεγάλος φόβος μου,
φοβάται.. μην και δεν τον φοβηθώ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy