ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Η ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ ΤΟΥ ESOTERICA
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Reo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


200 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 19:23:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Reo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψιτ
Όπως έχει ήδη γραφεί, θα ήταν προτιμότερο να υπάρχει ένα καλύτερο συμμάζεμα στα θέματα και να μη βρίσκεις τα ίδια τρεις και τέσσερις φορές και μάλιστα εκεί όπου δεν τα περιμένεις.
Αυτό θα ήταν μια αγγαρεία για τον καλό μας Admin αλλά η συγχώνευση topics θα βοηθούσε.
Kαλό θα ήταν επίσης η "παλιοπαρέα" που έχει βέβαια κάθε δικαίωμα να θεωρεί το σάιτ περισσότερο δικό της, να έκοβε λίγο ταχύτητα για να δώσει τα περιθώρια σε "νέα ταλέντα" να αναπτυχθούν και να μην αισθάνονται ξένοι.
Το πιο σημαντικό είναι να υπάρχει ενδιαφέρον και να γράφονται πράγματα, ακόμα και όταν ανάβει η συζήτηση, χωρίς από την άλλη πλευρά να υπάρχει ελιτίστικη αντιμετώπιση προς εκείνους που δεν τυχαίνει να τα ξέρουν όλα.
Περαστικός είμαι, αυτά είδα, αυτά κατάλαβα, αυτά καταθέτω. :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 21:11:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακολουθώ ΜΕΡΕΣ τώρα τις διάφορες απόψεις επι του θέματος, τόσο αυτού, όσο και των θεμάτων που "ενόχλησαν" τον φίλο RMCCTR

Διακρίνω λοιπόν με το ΦΤΩΧΟ ΜΟΥ ΕΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ που αντιλαμβάνεται τα "πράγματα", ότι ΟΤΑΝ μιλάει κάποιος, αυτό ΕΝΟΧΛΕΙ...

Ας κάνουμε ΟΛΟΙ την αυτοκριτική μας και ας αποφασίσουμε ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ... ΤΙ ΖΗΤΑΜΕ απο το Esoterica.gr

Mιλάτε για ΕΙΡΩΝΙΑ κλπ κλπ κλπ
Κάποιοι μάλιστα ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΑΘΕΙ κάν να διαβάζουν τι θέλουν να πούν οι "άλλοι" με αποτέλεσμα την ΠΑΡΑΝΟΗΣΗ και την ΕΝΟΧΛΗΣΗ...

ΞΑΝΑΛΕΩ, εδώ δεν είναι ΣΧΟΛΕΙΟ...
Δεν υπάρχουν ΚΑΘΗΓΗΤΑΔΕΣ...
Δέν υπάρχουν, ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΑΘΗΤΕΣ...
ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ, εκεί που κατα τη ταπεινή μου κρίση ΒΙΩΝΕΤΑΙ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ και ο νοών νοήτο...

Φίλε Ρέο, πως βγάζεις το συμπέρσμα ότι δεν θέλουμε ΝΕΟ ΑΙΜΑ, μιάς και το "ταλέντα" για μένα είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΔΟΚΙΜΟΣ ως όρος;;;
Για ποιά ταχύτητα μιλάς;;;
Και εν πάση περιπτώση ΤΙ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΣ, γιατί η ΚΡΙΤΙΚΗ είναι απο τα αγαπημένα σπόρ των Ελλήνων, που όμως ΟΥΔΕΠΟΤΕ δεν συνοδεύονταν απο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ...

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ, το ξαναλέω για να το ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 22:36:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρώτ'απ'όλα να πω ότι δεν είναι "μετάλλαξη του esoterica" αλλά είναι εξέλιξή του . Είναι λογικό να συμβαίνουν όλα αυτά που αναφερθηκαν κατα κύριο λόγο λόγω της συνεχούς διευρυνσής του με νέα μέλη και τον βομβαρδισμό των θεμάτων . θυμάμαι λίγους μήνες πριν που πρωτοήρθα σαυτήν την οικογένεια πόσο άβολα ένιωθα να είμαι ανάμεσα στους "παλιούς" και να καταθέτω μία δική μου άποψη .όχι πως τώαρα είμαι "παλιός" , απλώς πιστεύω πως έχω ενταχθεί πλέον σε αυτήν την οικογένεια .ένιωθα τόση αγωνία για την εντύπωση που θα κάνω και ακόμα το νιώθω σε μειωμένη πλέον ένταση γιατί υπάρχει αρκετή ζεστασι α εδώ μέσα που μετά από λίγο φεύγει η αμηχανία .η ιδέα ότι αυτα που γράφω αυτή τη στιγμή θα διαβαστούν από 10 και πλέον άτομα μου δημιουργεί ένα ευχαριστο συναίσθημα αλλά και την ευθύνη απέναντι σε εσάς που θα αφιερώσετε αυτά τα λίγα δευτερόλεπτα να διαβάσετε αυτα που έχω να πω .ας μην περιορίσουμε αλλλα άτομα που απλώς έτυχε τώρα να γνωρίσουν αυτον τον τόπο από το να συμμετέχουν και να νιωσουν τα ίδια συναισθήματα . . γιαυτό συμερίζομαι απόλυτα την αμηχανία των καινούργιων και αυτη την συμπεριφορά και εμείς θα έπρεπε να τους αγκαλιάσουμε και να τους δεχτούμε . μην ανυσηχείτε... πιστεύω πως εκείνοι που ήρθαν έτσι απλώς για να σπάσουν πλάκα φεύγουν μόνοι τους .στο τελος "καθαρίζει η κατάσταση" .
μείζον θέμα είναι όπως προαναφερθηκε είναι το ότι πολλά θέματα ανοίγονται ενώ ήδη υπάρχουν αλλά ήδη για αυτό το θεμα έγινε συζήτηση . θα ήθελα να παρουσιάσω έναν άλλο προβληματισμό μου πάνω στα θεματα και θα ήθελα τη δική σας άποψη . παρατηρώ ότι αρχίζει να υπάρχει ένας κορεσμός θεμάτων . έχουμε καλύψει πλέον πάρα πολλά θεματα εκ των οποίων όλα σχεδόν τα "βασικά" . αναρωτιέμαι ... λογικό δεν είναι ότι μετά από μερικό καιρό δεν θα υπάρχουν παρα μονο ελάχιστα θεματα που να μην έχουν συζητηθεί ? οι καινούργιοι μια και είναι καινούριοι δεν θα ξέρουν τί έχει συζητηθεί και τι όχι και λογικά θα ανοίγουν ίδια . δεν είναι πολλά τα θεματα στα οποία να διαρκεί για "πάντα" η συζήτηση και σε πολλά μετά από κάμποσο λήγει μια και έχουν καλυφθεί πλήρως . τι νομίζετε ότι θα γίνει?

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 23:12:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί Συζητητές!

Κι εγώ παρακολουθώ το Θέμα αυτό αρκετές ημέρες αλλά δεν είχα επιλέξει να καταθέσω κι εγώ την άποψή μου έως τώρα. Και μάλλον ούτε τώρα θα το κάνω ολοκληρωμένα, προτιμώ να ακούσω/διαβάσω και άλλες απόψεις και αν χρειαστεί να το κάνω... Απλά θα ήθελα να διευκρινήσω "στα γρήγορα" κάποια πράγματα, βασικά για να προληφθούν πιθανές παρεξηγήσεις.

1. Μιλάμε για "Μετάλλαξη του ESOTERICA", αλλά για ποια μετάλλαξη ακριβώς; Γι'αυτή που έχει συμβεί στο ESOTERICA.gr ή γι'αυτή που έχει συμβεί εξαιτίας του ESOTERICA.gr σε αρκετά από τα Μέλη των Forums και πιθανώς σε αρκετούς επισκέπτες και φίλους μας που απλά παρακολουθούν "σιωπηλά";
Κάνω αυτόν τον διαχωρισμό (εν είδει λογοπαιγνίου) για να δώσω έμφαση στο εξής που έχω παρατηρήσει τόσον καιρό μέσα σε αυτά τα Forums ή Fora - εφόσον είμαι και το πρώτο Μέλος που έγραψε μήνυμα σε αυτά : ότι απλά πολλοί άνθρωποι που συμμετέχουν σε αυτόν τον χώρο Συνδιαλλαγής φαίνεται να έχουν μεταβάλλει την οπτική τους πάνω στη Συζήτηση και να δρουν πιο δημιουργικά και αποτελεσματικά μέσα από αυτήν, αφήνοντας χώρο και χρόνο και στον άλλον να πει την άποψή του αλλά και στους ίδιους να σχηματίσουν άποψη - ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΑΠΟΨΗ!
Δεν μιλάω βέβαια για δραματικές αλλαγές, απλά δίνω έμφαση όπως προείπα, ούτε πιστεύω σε αυτές σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα. Γνωρίζω πολύ καλά, όπως πιστεύω το κάνουν και πολλοί άλλοι εδώ μέσα, ότι ούτε μπορούμε να συνάγουμε συμπεράσματα από μία και μόνο έκφραση επικοινωνίας, ούτε οι ουσιαστικές - πνευματικού τύπου - αλλαγές γίνονται τόσο γρήγορα.
Πάντως ορισμένα στοιχεία αποτελούν σαφείς ενδείξεις για θετικές μεταβολές που ελπίζω να γίνουν όλο και πιο στέρεες για τον οποιοδήποτε τις υφίσταται. Εάν είναι να βοηθήσουμε κι εμείς λίγο σε αυτό, τότε θα ήταν πραγματική μας χαρά!

2. Τα διάφορα ζητήματα που ετέθηκαν - ευχαριστώ τον φίλο RMCCTR καταρχήν που ξεκίνησε το θέμα - σε σχέση με ελαφρότητα αρκετών μηνυμάτων, πολλαπλών Θεμάτων ίδιας ή πολύ παρεμφερούς φύσης, αλλαζονικής ή επιφανειακής στάσης κάποιων ατόμων κ.λπ. επιβεβαιώνω ότι οντως υφίστανται.
Όμως είναι κάτι απόλυτα φυσιολογικό και κάτι που δεν επηρεάζει σε τέτοιο βαθμό το ύφος και την σκοπιμότητα των Forums αλλά και ολόκληρου του Τόπου στο ελάχιστο!

Προσωπικά πιστεύω ότι ο σκοπός για τον οποίο κατασκευάστηκε εξαρχής ο Τόπος, ο οποίος ήταν η προσφορά έγκυρης, σοβαρής ενημέρωσης και ενός χώρου όπου ο Έλληνας Αναζητητής και οι Φορείς που εξυπηρετούν την Αναζήτηση στην Ελλάδα θα μπορούσαν να βρουν κατάλληλο έδαφος για να καταθέσουν τις απόψεις τους, τα βιώματά τους και τις γνώσεις τους με τρόπο που θα ήταν δημιουργικός και για τους υπόλοιπους Συνοδοιπόρους, έχει αυτήν τη στιγμή το μεγαλύτερο περιθώριο να γίνει ενσαρκωμένη πραγματικότητα όλο και περισσότερο!

Γιατί ο Τόπος του ESOTERICA.gr αποτελεί αυτή τη στιμή και έχει αναγνωριστεί γι'αυτό (φτάνει να κοιτάξει κάποιος τις διάφορες συνεργασίες μας - παρούσες και παλαιότερες) τον Εγκυρότερο Ανεξάρτητο Φορέα για τον Εσωτερισμό και την Μεταφυσική Αναζήτηση στο ελληνικό Διαδίκτυο και όχι μόνο...

Αυτό αποδεικνύεται συν τις άλλοις από τους χιλιάδες επισκέπτες μας κάθε μήνα (αυτή τη στιγμή φτάνουν τις 60.000 μηνιαίως) και από τη θέση που έχει ο Τόπος στην ελληνική διαδικτυακή κατάταξη (μέσα στους 50 δημοφιλέστερους - και ανέρχεται ακόμη).

Ήταν φυσιολογικό λοιπόν όταν τα Μέλη και τα Θέματα των Forums ήταν κατά πολύ λιγότερα να ήταν πιο προφανή τα "σοβαρά" θέματα και πιο αναλογικά περισσότερες οι Συζητήσεις επιπέδου. Και τώρα είναι απόλυτα αναμενόμενο με τόσα περισσότερα Μέλη και με τα πάνω από 1000 θέματα Συζήτησης να υπάρχουν και απόψεις όχι τόσο δουλεμένες ή "ψαγμένες" και να υπάρχουν και διπλά/τριπλά θέματα. Η πρωταρχική αιτία γι'αυτό είναι ο όγκος της κίνησης.

Η ουσιαστικότερη αιτία όμως είναι ότι όσο περνάει ο καιρός τα Forums (που αποτελεί το πλέον "Ζωντανό" κομμάτι του ESOTERICA) γίνονται μία ολοένα και πιο πιστή μικρογραφία του Εσωτερικού χώρου στην Ελλάδα, ενταγμένου σε Φορείς/Οργανώσεις/Ομάδες/Συλλόγους και ανέντακτου. Θα έλεγα ότι σε κάποιο επίπεδο αποσυμβολισμού αποτελεί και μικρογραφία της ελληνικής κοινωνίας, και ίσως αυτό να είναι πραγματικότητα στο θέμα της Ψυχολογίας και του Στυλ. Η πρώτος όμως "μικρόκοσμος" είναι και ο ουσιαστικός για εμάς!!

Στην πραγματικότητα είναι αυτό το πεδίο με το οποίο θέλαμε να "δουλέψουμε" εξαρχής (και αυτό όσο αυξάνονται οι άνθρωποι που προσελκύονται, για τον έναν ή τον άλλον λόγο, στο ESOTERICA γίνεται όλο και περισσότερο απτό)!
Φυσικά και ο χώρος αυτός δεν απευθύνεται μόνο στους "προχωρημένους" Εσωτεριστές και Αναζητητές αλλά και σε αυτούς που κάνουν, λόγω κάποιας εσωτερικής παρόρμησης, τα πρώτα τους βήματα στον χώρο ή έχουν "πληγεί" από την παραπληροφόρηση που επικρατεί στην εποχή μας.
Οι πρώτοι είναι αυτοί που θα πρέπει να νιώθουν πιο υπεύθυνοι για να δώσουν τα φώτα τους στους δεύτερους και αυτό θα πρέπει να το κάνουν με αίσθηση πραγματικής γενναιοδωρίας αλλά και με ανυποχώρητη, σταθερή στάση...

3. "Συγχώνευση" θεμάτων είναι αδύνατον να γίνει από τη στιγμή που δημιουργήθηκαν και συνεχίστηκαν Συζητήσεις με το ίδιο θέμα. Οι λόγοι είναι και τεχνικοί αλλά και ουσιαστικοί γιατί πολύ απλά πρόκειται για διαφορετικές Συζητήσεις. Πώς θα μπορούσαν να συγχωνευτούν σε μία; Πώς θα μπορούσε τότε κάποιος να παρακολουθήσει τη ροή της "συγχωνευμένης" Συζήτησης;

Αυτό που μπορεί να γίνει είναι να μεταφερθούν κάποια Θέματα που βρίσκονται διασκορπισμένα σε διάφορους χώρους στα Forums στα οποία ανήκουν. Και κατά δεύτερο λόγο να αποφύγουμε, όσο είναι δυνατό, το άνοιγμα καινούργιων θεμάτων με το ίδιο θέμα. Όμως αυτά θα πρέπει να κλειδώνουν, εάν είναι τέτοια, πριν προλάβει να υπάρξει Συζήτηση μετά από κάποιο σχετικό ενημερωτικό μήνυμα και παραπομπή/ες στις ήδη υπάρχουσες Συζητήσεις για αυτό το θέμα. Σε αυτό θα χρειαστούμε τη Σώφρονα Συμβολή των Συντονιστών και Διαχειριστών και θα είναι κάτι που πρέπει να γίνεται με μεγάλη προσοχή και ευγένεια γιατί μπορεί να δημιουργήσει παρεξηγήσεις και γιατί κάποια Θέματα μπορεί να μοιάζουν αλλά να έχουν μεγάλες διαφορές στην πραγματικότητα.

Θα ήθελα εδώ να τονίσω την προσοχή σας και σε κάτι σχετικό: πολλοί άνθρωποι που γράφουν αυτή τη στιγμή στα Forums ή θα ήθελαν να γράψουν σε αυτά, έχουν ελάχιστη έως καθόλου εξοικείωση με τους Υπολογιστές και την χρήση Προγραμμάτων ή Αλληλεπιδραστικών μέσων όπως είναι ένα Forum. Γι'αυτό και αδυνατούν να κατανοήσουν, για την ώρα, κάποια πράγματα, όπως τη χρησιμότητα της λειτουργίας αναζήτησης(για να αναζητήσουν Συζητήσεις που αναφέρονται στο Θέμα που τους ενδιαφέρει) και των χρονικών επιλογών εμφάνισης θεμάτων (όπως "των τελευταίων 30 ημερών", "όλων των θεμάτων" κ.ο.κ.). Μερικοί ακόμη δεν καταλαβαίνουν ότι σε κάποιο Forum οι αριθμοί στο πάνω και κάτω μέρος της σελίδας με τα θέματα (ή ακόμη και μέσα σε ένα θέμα) δείχνουν απλά ότι υπάρχουν και άλλες σελίδες με Θέματα ή με Μηνύματα. Ίσως ακούγεται κάπως αστείο, αλλά πιστέψτε με, είναι μία πραγματικότητα... Πρέπει να βοηθήσουμε και αυτούς τους ανθρώπους που δείχνουν όλη την καλή θέληση να συμμετέχουν να χρησιμοποιούν όλο και πιο αποτελεσματικά αυτόν τον χώρο. Και να έχουμε υπομονή...

4. Forums δύο (ή τριών, ή περισσότερων) ταχυτήτων δεν πρόκειται να υπάρξουν. Δεν έχουμε σκοπό τον διαχωρισμό των Μελών και των επισκεπτών μας. Αυτόν τον κάνει η ίδια η Φύση και εμείς απλά τον αντιλαμβανόμαστε όσο μπορούμε και την ακολουθούμε.
Όμως θα υπάρξουν καινούργιες υπηρεσίες, δυναμικής φύσης, και στα Forums (που θα εκμεταλλεύονται την εφαρμογή τους) αλλά και στο υπόλοιπο site με σκοπό να προσφέρουμε πληρέστερη γκάμα υπηρεσιών στους επισκέπτες μας και να μπορούν όλο και περισσότεροι να συμμετέχουν με απόψεις και γνώσεις.

Τροχοπέδες λοιπόν στην συμμετοχή στις Συζητήσεις με τη μορφή αυτή που έχουν δεν θα υπάρξουν, όμως είναι πάρα πολύ πιθανό (ευχαριστώ τους λίλιθ, AVATARGR, φυσικά τον αγαπητό thoth και όσους άλλους στηρίζουν αυτήν την ιδέα) να υπάρξουν Ερευνητικές Ομάδες Μελέτης πάνω σε συγκεκριμένα θέματα που θα δημιουργηθούν από ανθρώπους που έχουν αποδείξει (ή θα το αποδείξουν) ότι μπορούν να δεσμεύσουν χρόνο και ενέργεια αλλά και διαθέτουν τις απαραίτητες γνώσεις και νοοτροπία για κάτι τέτοιο.
Κάτι σαν δυναμικά δημιουργούμενα Πολύπλευρα Άρθρα των οποίων το περιεχόμενο θα είναι προσιτό σε όλους. Είναι κάτι που γίνεται εν μέρει και για αρκετά από τα άρθρα μας στις Διάφορες Θεματικές Κατηγορίες και για τα νέα μας, απλά οι επισκέπτες δεν παρατηρούν την όλη διαδικασία γιατί αυτό που βλέπουν είναι το τελειωμένο προϊόν.
Κάτι τέτοιο μπορεί να είναι και περισσότερο πλήρες όσον αφορά τον πλούτο των πληροφοριών αλλά μπορεί να λειτουργήσει και σαν μοντέλο και πόλο έλξης για ποιοτικότερες Συζητήσεις και για τα Κανονικά Forums.
Η μορφή δεν έχει καθοριστεί πλήρως ακόμη, βρίσκεται περισσότερο στο επίπεδο των ιδεών και θέλουμε να δούμε και τι ακόμη είναι εφικτό και τεχνικά από όλα αυτά που σκεπτόμαστε...

Ελπίζω να μην υπάρξει μεγάλη δυσανασχέτηση σχετικά με τέτοιες προσθήκες, όλα γίνονται για το καλό του χώρου και των ανθρώπων που συμμετέχουν σε αυτόν, ας επικεντρωθούμε σε αυτό για το οποίο όλοι ήλθαμε εδώ: στην Αναζήτηση, ολοένα πιο βαθιά, πιο ουσιαστική, μακρύτερα από τεχνητούς διαχωρισμούς και επιφανειακές ουτοπίες! Στην συμπόρευση με ανθρώπους που αναζητούν το ίδιο πράγμα, αν και ίσως τα φαινόμενα μας απατούν, το Εσωτερικό, το Κρυμμένο, το Πνευματικό!

Είμαι απόλυτα πεπεισμένος ότι όσο μείνουμε σε αυτό το ταξίδι, μέσα σε αυτό το πλοίο, μαζί και ο καθένας με το πόστο που του ανήκει και αναλαμβάνει υπεύθυνα θα έχουμε να κερδίζουμε συνέχεια κάτι Αληθινό!


(...και πάλι μεγάλο μου βγήκε το μήνυμα!! )


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofia7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
152 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 23:42:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους τους παρόντες στο θέμα

Διαβάζοντας τα μηνύματά σας μου δημιουργήθηκε η επιθυμία να τα συν-οψίσω για να δούμε ....το από-σταγμα ίσως μέχρι τώρα.

quote:
Βλεπω παλια μελη να μην συμμετεχουν και τους καταλαβαινω γιατι και εγω απο την μερια μου πλεον απωθουμαι απο αυτον τον χωρο που τοσα πολλα μου προσεφερε


quote:
Εγω εχω μαθει πως οποιος εχει κλειστο το στομα του και ακουει μαθαινει, ενω αυτος που μιλαει συνεχως δεν μαθαινει τιποτα

quote:
Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΧΕΙ ΕΔΩ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΤΙΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΜΑΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ

quote:
Το forum είναι μία κοινότητα, και σε μία κοινότητα μοιράζεσαι το χειρότερο αλλά και το καλύτερο.

quote:
τα εσωτερικα μου εχουν ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ πολλα, απο τοτε που αρχισα να συμμετεχω και στα φορουμς αλλα ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΡΘΡΑ που ποσοι απο εμας αληθεια διαβαζουμε???


quote:
ΕΔΩ ΕΝΙΩΣΑ ΟΤΙ ΕΜΠΑΙΝΑ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΚΑ
quote:
ΔΙΑΒΑΖΑ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ..ΔΕΝ ΤΟΛΜΗΣΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ..ΔΕΝ ΕΝΟΙΩΘΑ ΕΤΟΙΜΗ..ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΚΟΜΗ ΤΑ ΛΟΓΙΑ...ΜΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ...ΝΟΙΩΘΩ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΥΝΕΙΡΜΟΥΣ

quote:
ΕΔΩ ΔΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΜΕ ΩΣ ΣΩΜΑΤΑ ΜΑ ΩΣ ΨΥΧΕΣ...
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΚΟΜΗ ΜΠΕΡΔΕΥΟΝΤΑΙ

quote:
ΗΡΘΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΤΟΣΑ ΚΟΙΝΑ ..ΜΑ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ..ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ...


quote:
Θεωρώ πως αν ένας διαδικτυακός χώρος ήταν απλά ένας χώρος κατάθεσης/καταγραφής επιχειρημάτων, απόψεων, μελετών, βιβλιογραφιών, χωρίς τις "απαραίτητες" (ελπίζω να μην παρεξηγηθώ) αντιπαραθέσεις και "σχέσεις" που αναπτύσσονται, θα ήταν αποτυχημένος και ελάχιστα ενδιαφέρον. Γιατί θα έλειπε η ΖΩΝΤΑΝΙΑ και η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

quote:
ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Η ΚΑΛΗ ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΜΑΣ

quote:
Η ΚΡΙΤΙΚΗ ΜΕ ΒΟΗΘΑ ΣΤΟ ΝΑ ΔΙΟΡΘΟΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΟΣ

quote:
ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟΣ Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΤΟΣΟ ΑΠΟ ΤΩΝ ΜΙΚΡΟ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ.

quote:
ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟΙ...

quote:
ΕΥΠΡΕΠΕΙΑ και ΣΕΒΑΣΜΟ στην ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ καθώς και να του ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΤΟΥ ΑΠΟΨΗ...

quote:
Μπορώ μέσα απο την κουβέντα του καθένα μας, να ανακαλύψω ΠΟΛΛΑ για όσα αναζητώ, αλλά το ΜΑΓΙΚΟ είναι ότι ανακαλύπτω πτυχές του ΕΑΥΤΟΥ ΜΟΥ

quote:
Ποιός είναι εκείνος ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ;;;;


quote:
ΑΣ ΜΗ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΩΣ ΜΑΘΗΤΕΥΟΥΜΕ..

quote:
....στην μικρη μας "Στοα" εχει ρευσει απιστευτος πλουτος γνωσης.. και ολοι εχουμε επωφεληθει απο αυτο....

quote:
ΞΑΝΑΛΕΩ, εδώ δεν είναι ΣΧΟΛΕΙΟ...
Δεν υπάρχουν ΚΑΘΗΓΗΤΑΔΕΣ...
Δέν υπάρχουν, ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΑΘΗΤΕΣ...
ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ

quote:
δεν είναι "μετάλλαξη του esoterica" αλλά είναι εξέλιξή του

Και να συμπληρώσω μόνο ότι
Ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΜΑΣ ΕΧΘΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΜΑΣ

Ελπίζω να βοήθησα έστω και έναν με αυτήν μου την επιλογή απο τα μηνύματα. Ένα ξέρω, ότι βοήθησα τον εαυτό μου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Reo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


200 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 23:53:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Reo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Κέλσο, ως προς τις ταχύτητες εννοώ ότι οι παλαιών αρχών που έχουν αποκτήσει άνεση (και ψυχολογίας, και τεχνολογίας) θα μπορούσαν να κάνουν λίγη οικονομία στον αριθμό των μηνυμάτων, γιατί μοιραία η ζυγαριά γέρνει προς το μέρος τους.
Γιατί πάλι το "νέα ταλέντα" δεν είναι δόκιμος όρος; :)
Ως προς τις προτάσεις που ζητάς, με αυτές ακριβώς αρχίζω. Αν ξαναρίξεις μια ματιά στο προηγούμενο σημείωμα...
Φίλε Admin, τεχνολογικά και νοηματικά έχεις δίκιο (πάω στις "συγχωνεύσεις") αλλά σκέψου ότι σε λίγο καιρό το σάιτ θα έχει γίνει απέραντο. Άρα, μια προσπάθεια ταξινόμησης -με όποιο τρόπο κρίνετε καλύτερο- θα βοηθούσε.
Καλή δύναμη! :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 00:42:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΙΩΘΕΙ ΛΙΓΟ "ΑΒΟΛΑ".
ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΦΥΣΙΚΟ. ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΜΟΛΙΣ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΛΙΓΟ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΣ;
ΔΟΚΙΜΑΖΕΙΣ, ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΚΑΙ ΤΟΝ ΨΥΧΙΣΜΟ ΤΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΒΟΛΑ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ.
ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΣΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ... + ΟΤΙ Η ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΕΝΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ...
ΔΕΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ...
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΣΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ T-SEEKER

quote:
θυμάμαι λίγους μήνες πριν που πρωτοήρθα σαυτήν την οικογένεια πόσο άβολα ένιωθα να είμαι ανάμεσα στους "παλιούς" και να καταθέτω μία δική μου άποψη .όχι πως τώαρα είμαι "παλιός" , απλώς πιστεύω πως έχω ενταχθεί πλέον σε αυτήν την οικογένεια

"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 01:30:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητοί φίλοι, πραγματικά χαίρωμαι που τόσοι πολλοί εκφράζουν τις απόψεις του και τις ανυσηχίες τους για τον χώρο του «εσωτερικά», διότι αυτό αποδεικνύει έμπρακτα ότι οι χρήστες ενδιαφέρωνται για τον συγκεκριμένο χώρο ανταλαγής απόψεων, και δεν είναι απλώς «περαστικοί» από εδώ. Πολλοί βέβαια θα έρθουν και θα φύγουν, πολλοί όμως θα ταυτίσουν τις ανυσηχίες τους με τις ανυσηχίες των συνοδηπόρων στην γνώση, μέσα από τις αναζητήσεις του «εσωτερικά».
Ένας από αυτούς είμαι και εγώ, ξεκίνησα να παρακολουθώ το εσωτερικά από τα πρώτα του βήματα, όταν ακόμα δεν υπήρχε ο χώρος συζήτησης. Κατόπιν παρακολουθούσα τις συζητήσεις με ελάχιστα μέλη στην αρχή, χωρίς να παρεμβαίνω. Αναγνωρίζωντας ότι η συγκεκριμένη προσπάθεια ήταν ότι καλύτερο είχα βρεί στο Ελληνικό διαδυκτιακό χώρο, αποφάσσισα να συμετάσχω ενεργά στις συζητήσεις, και μετά από λίγο καιρό άνθρωποι που δεν γνώριζα –καν- και με λίγα σχετικά μυνήματα στο ενεργητικό μου, (ένα από τα «Moto» μου είναι το Λακωνίζειν εστι φιλοσοφείν..) με τίμησαν με την θέση του συντονιστή. Από τότε πολύς χρόνος πέρασε, και η παρεά μας άρχισε να μεγαλώνει. Προσωπικά θεωρώ ότι όσο μεγαλώνει η παρέα μας είναι λογικό και επόμενο και τα θέματα να ψιλοχάνονται, και πολλές από τις συζητήσεις να είναι πιο «light…». Κάτι όχι κατ’ αναγκη κακό μιάς και έτσι δίνεται η δυνατότητα να συμετέχουν κάποιοι, που δεν έχουν ιδιάιτερες γνώσεις πάνω στα θέματα που μας ενδιαφέρουν.
Προσωπικά πιστεύω ότι οι συζητήσεις μας μπορούν να διαφυλαχτούν από όλα τα παλαιά μέλη, και όχι μόνο από τους συντονιστές. Το σωστό πλαίσιο υπάρχει, εάν κάποιος είναι δογματικός θα «αποβληθεί» από μόνος του, με τον ίδιο τρόπο που το σώμα απωθεί ότι « ξένο» προς αυτό. Ο διαχωρισμός σε παλαιούς και νέους, γνώστες και μη δεν με βρίσκει σύμφωνο, ενώ οι ομάδες μελέτης για όσους έχουν χρόνο και γνώσεις μάλλον δεν είναι κακή ιδέα… Προσωπικά χρωστώ ένα μεγάλο ευχαριστώ στους διαχειριστές του «εσωτερικά», στους συν-συντονιστές και σε όλα τα μέλη νέα και παλαιά, για τις γνώσεις και την βοήθεια που μου προσέφεραν…..

Βασίλης


«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 01:42:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε Reo γραφεις:
quote:
ως προς τις ταχύτητες εννοώ ότι οι παλαιών αρχών που έχουν αποκτήσει άνεση (και ψυχολογίας, και τεχνολογίας) θα μπορούσαν να κάνουν λίγη οικονομία στον αριθμό των μηνυμάτων, γιατί μοιραία η ζυγαριά γέρνει προς το μέρος τους.

αυτο που γραφεις εκφραζει μια πρωτοτυπη σκεψη. πραγματικα, δε νομιζω να εχει ξανακουστει. μπορει να εχεις δικιο, γιατι ετσι το νιωθεις. και αφου το νιωθεις
ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ

ομως,
εγω δε συμφωνω μαζι σου. πιστευω οτι

δεν ειμαστε σε μια παρεα, που μονο ενας παιρνει το λογο και οι υπολοιποι ακουνε. ειμαστε ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΡΕΕΣ. και καθενας, νεος, παλιος, οτιδηποτε κλπ κλπ κλπ εχει δικαιωμα να γραφει, να καταθετει τις αποψεις του σε αυτο το χωρο, και ν ακουγεται απο καποιους.

επιπλεον, με το να γραφει καποιος εδω δε μιλαμε για μοιρασια της χαρας...μιλαμε και για μοιρασια ευθυνων, κοπων, διαβασματος, ενημερωσης και πολλων αλλων πραγματων.
καθε μελος ειναι διαφορετικο, εχει διαφορετικες αναγκες, ιδεες, κλπ, κλπ.

ΑΣ ΜΗΝ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΑΚΡΗ ΤΗΣ ΤΡΑΜΠΑΛΑΣ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ

ευχαριστω

Υ.Γ. δε νομιζω οτι το ποσο γραφει κανεις εξαρταται απο το ποσο παλιο μελος ειναι. δεν θα ηταν λιγο υπερβολικο αυτο? οσο πιο πολυ μπαινει καποιος στο χωρο, τοσο πολυ να τον απορροφουσε που να κατεληγε να μην κανει τιποτε αλλο παρα να γραφει μερα-νυχτα μηνυματα?


λιλιθ -η πρωτη γυναικα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 02:59:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ευχαριστήσω όλους όσοι συμμετείχαν στην συζήτηση. Ήδη έχω μάθει πολλά πράγματα μέσα από την συζήτηση για εσάς και για τους προβληματισμούς σας και αυτό με κάνει να νιώθω μεγαλύτερο το βάρος της ευθύνης για το μέλλον της δικτυακής μας κοινότητας.

Να ευχαριστήσω ιδιαίτερα τον Admin που συνόψισε τα βασικά σημεία και μας έδωσε ένα γενικότερο πλαίσιο αναφοράς για να δούμε από που ήρθαμε, που βρισκόμαστε και που θα έπρεπε να πάμε.

(Όχι, καλέ Admin, δεν ήταν μεγάλο το μήνυμά σου. Να...κάτι σαν συμβόλαιο εκτροπής του Αχελώου, μου έμοιαζε απλώς )

Μην ζητάτε πολλά ρε παιδιά. Ένας μπέμπης δύο ετών είμαστε μόνο. Αν και από αυτά που είπε ο Admin και από την θεματολογία μας, μάλλον είμαστε ... υπερφυσικός μπέμπης

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 08:49:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Η ΚΑΛΗ ΦΙΛΗ ΣΟΦΙΑ7 ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΣΤΑΧΙΟΛΟΓΙΣΗ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΨΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΔΩ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΛΛΟΓΗ ΑΥΤΩΝ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΜΒΑΛΛΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΤΟΥ.

ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΠΩΣ ΜΕ ΤΑ ΟΣΑ ΓΡΑΨΑΜΕ ΕΔΩ ΕΔΩΣΕ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ....

ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ....

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 13:57:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να μαι και γώ ....

Μπορώ να πώ και γώ το μακρύ και το κοντό μου ?

Λοιπόν απο την πείρα μου έχω να πώ οτι στην εποχή της ευτέλειας και της διαστρέβλωσης που διανύουμε (sic) ένα forum εσωτεριστών ή θα γίνει όντως μια πηγή γνώσης ή θα γίνει κάτι σαν τις αϋπνίες με την Αννίτα Πάνια ....δηλαδή όλα (μαγία,ξόρκια,νεράιδες,πρίγκηπες,η πεντάμορφη και το τέρας,οι ναζί,ο βελζεβούλ,ο χάρρυ Πότερ, ο χάρρυ κλύν, ο χάρυ ντέρτυ,η μάγισσα κλο - κλο, ο Αλί μπαμπάς χωρίς τους σαράντα κλέφτες,η ομάδα έψιλον,η ομάδα ζήτα,)και όλες οι λοιπές δυνάμεις μπερδεύονται όμορφα με πραγματικά εσωτερικά θέματα και φτιάχνουν μια πολύ νόστιμη σαλάτα ότι πρέπει για αναζητητές του κώλου, για ανύσηχες νοικοκυρές και για κάτι τύπισσες που φοράνε ρόμπες και καλούν τα πνεύματα για να τούς πούν αν τις απατά ο γκόμενος

Φυσικά τα περισσότερα θέματα δεν ανήκουν κάν στην περίμετρο του εσωτερισμού ,αλλά τι να γίνει που τέτοιοι που είμαστε τέτοια θέματα μας ενδιαφέρουν (εννοείται οτι δε βγάζω την ουρά μου απ'έξω)
Απο την άλλη είναι και αναπόφευκτο γιατι τα παιδιά που τρέχουν το site δεν μπορούν να κάνουν κάτι γιαυτό . Τα παιδιά δώσαν και δίνουν πνοή σε μια ιδέα η οποία εξαρτάται και απο το τρέξιμο το δικό τους αλλά πολύ περισσότερο απο την ποιότητα των συμμετεχόντων την οποία με κανένα τρόπο δεν μπορούν να ελέγξουν.

Αλήθεια πόσοι απο όσους μπαίνουν στο Forum γνωρίζουν τι είναι ο Εσωτερισμός ?
Εχετε την εντύπωση οτι είναι μια ονομασία που μπορεί να χωράει τα πάντα ? όχι δεν είναι έτσι. Αν ήταν έτσι θα λεγόταν "Ανεξήγητο" , "Μεταφυsica" ," Paranormalica" ή ότι άλλο πλήν του esoterica ....
Γιατι ο Εσωτερισμός δεν βρίσκεται στα κουτσομπολιά που κάνουν οι νοικοκυρές για μάγεια και δεσίματα, για νεράιδες και σκιές, ο Εσωτερισμός δεν βρίσκεται σε γυαλιστερά βιβλία με εξωφρενικά θέματα και τρομακτικά εξώφυλλα , όχι no no n o.
O εσωτερισμός είναι αυτό που υποδηλώνει η ίδια η λέξη. Είναι ή τριβή με το είναι μας, είναι η εσωτερική επαφή με τον ανώτερο εαυτό μας , με την δημιουργία , με σκοπό να φτάσουμε στο ανώτερο επίπεδο της ανθρώπινης εξέλιξης...την θέωση.

Προσέχτε φίλτατοι την συσώρευση γνώσης....προσέχτε πολύ. Οταν μαζεύεις γνώση χωρίς να την δυιλίζεις μέσω του διαλογισμού ή της προσευχής (χωρίς να την φωτίζεις δηλαδή) είναι σαν να κρατάς μια χειροβομβίδα που της έχουν βγάλει την ασφάλεια ... Ο ανθρώπινος νούς είναι πολύ περιορισμένος για να συλάβει την ένωση των πάντων με αποτέλεσμα την απομώνωση των στοιχείων (γνώσεων)
Τι σημαίνει αυτό ? Δείτε γύρω σας την γελοιότητα ... καφετζούδες,χαρτομαντούδες,μέντιουμ,γιαλατζί δάσκαλοι, δάσκαλοι που τα παίρνουν χοντρά ...χριστιανοί που κάνουν μάγεια....και άλλα πολλά
Η απομώνωση των στοιχείων οδηγεί μαθηματικά στην αμάθεια ,την αφέλεια,την πόρωση,την τρέλλα ...
Ακούω ανθρώπους να ενδιαφέρονται συνεχώς για το πώς ανοίγει το τρίτο μάτι, πως κάνουν εξωμάτωση,πως θα μιλήσουν με τα πνεύματα και τους διδασκάλους... (ρε τους ρωτήσατε αν έχουν την όρεξή μας ??????) και όλο και πιο λίγοι μιλάνε για προσφορά , για ένωση ,για μετουσίωση, για αναγωγή, για άνοδο και για ΑΓΑΠΗ που είναι και τα κλειδιά της εσωτερικής πορείας.... Εμείς τα λύσαμε όλα και ασχολούμαστε με την αποκατάσταση του Χίτλερ, τα ταρώ και τις νεράιδες ......

Τέλος πάντων αυτά τα λίγα ...και κάτι τελευταίο που ξεχνάμε συχνά .....

"Καλύτερα κάποιος να δέσει μια πέτρα στο λαιμό και να φουντάρει στη θάλασσα........ παρά να πάρει στο λαιμό του μια ψυχή"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 14:17:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τα Forums (που αποτελεί το πλέον "Ζωντανό" κομμάτι του ESOTERICA) γίνονται μία ολοένα και πιο πιστή μικρογραφία του Εσωτερικού χώρου στην Ελλάδα, ενταγμένου σε Φορείς/Οργανώσεις/Ομάδες/Συλλόγους και ανέντακτου. Θα έλεγα ότι σε κάποιο επίπεδο αποσυμβολισμού αποτελεί και μικρογραφία της ελληνικής κοινωνίας, και ίσως αυτό να είναι πραγματικότητα στο θέμα της Ψυχολογίας και του Στυλ.

ΑΛΗΘΕΙΑ 1

quote:
Λοιπόν απο την πείρα μου έχω να πώ οτι στην εποχή της ευτέλειας και της διαστρέβλωσης που διανύουμε (sic) ένα forum εσωτεριστών ή θα γίνει όντως μια πηγή γνώσης ή θα γίνει κάτι σαν τις αϋπνίες με την Αννίτα Πάνια ....δηλαδή όλα (μαγία,ξόρκια,νεράιδες,πρίγκηπες,η πεντάμορφη και το τέρας,οι ναζί,ο βελζεβούλ,ο χάρρυ Πότερ, ο χάρρυ κλύν, ο χάρυ ντέρτυ,η μάγισσα κλο - κλο, ο Αλί μπαμπάς χωρίς τους σαράντα κλέφτες,η ομάδα έψιλον,η ομάδα ζήτα,)και όλες οι λοιπές δυνάμεις μπερδεύονται όμορφα με πραγματικά εσωτερικά θέματα και φτιάχνουν μια πολύ νόστιμη σαλάτα ότι πρέπει για αναζητητές του κώλου, για ανύσηχες νοικοκυρές και για κάτι τύπισσες που φοράνε ρόμπες και καλούν τα πνεύματα για να τούς πούν αν τις απατά ο γκόμενος

Φυσικά τα περισσότερα θέματα δεν ανήκουν κάν στην περίμετρο του εσωτερισμού ,αλλά τι να γίνει που τέτοιοι που είμαστε τέτοια θέματα μας ενδιαφέρουν (εννοείται οτι δε βγάζω την ουρά μου απ'έξω)


ΑΛΗΘΕΙΑ 2 (ή ΑΛΗΘΕΙΑ 1 ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ)

quote:
Απο την άλλη είναι και αναπόφευκτο γιατι τα παιδιά που τρέχουν το site δεν μπορούν να κάνουν κάτι γιαυτό . Τα παιδιά δώσαν και δίνουν πνοή σε μια ιδέα η οποία εξαρτάται και απο το τρέξιμο το δικό τους αλλά πολύ περισσότερο απο την ποιότητα των συμμετεχόντων την οποία με κανένα τρόπο δεν μπορούν να ελέγξουν

ΑΛΗΘΕΙΑ 3

ΚΑΙ ΝΑΙ Η ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗ ΤΡΙΑΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ. ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΠΡΟΣΕΞΟΥΜΕ ΟΛΟΙ......



ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 14:34:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λοιπόν απο την πείρα μου έχω να πώ οτι στην εποχή της ευτέλειας και της διαστρέβλωσης που διανύουμε (sic) ένα forum εσωτεριστών ή θα γίνει όντως μια πηγή γνώσης ή θα γίνει κάτι σαν τις αϋπνίες με την Αννίτα Πάνια ....δηλαδή όλα (μαγία,ξόρκια,νεράιδες,πρίγκηπες,η πεντάμορφη και το τέρας,οι ναζί,ο βελζεβούλ,ο χάρρυ Πότερ, ο χάρρυ κλύν, ο χάρυ ντέρτυ,η μάγισσα κλο - κλο, ο Αλί μπαμπάς χωρίς τους σαράντα κλέφτες,η ομάδα έψιλον,η ομάδα ζήτα,)και όλες οι λοιπές δυνάμεις μπερδεύονται όμορφα με πραγματικά εσωτερικά θέματα και φτιάχνουν μια πολύ νόστιμη σαλάτα ότι πρέπει για αναζητητές του κώλου, για ανύσηχες νοικοκυρές και για κάτι τύπισσες που φοράνε ρόμπες και καλούν τα πνεύματα για να τούς πούν αν τις απατά ο γκόμενος

ΕοΝ είσαι λάθος. Το ίδιο το Esoterica στο θέμα το <<Παράξενο>> για τα θέματα συζήτησης περιγράφει : Ανεξήγητα φαινόμενα, Θεωρίες συνομωσιών, U.F.O, Επιστημονική Φαντασία, Προφητείες. Όπως βλέπεις το ίδιο το site μας δίνει το δικαίωμα να συζητάμε για τέτοια θέματα. Εάν δεν σου αρέσουν αυτά τα θέματα υπάρχουν οι κατηγορίες <<Σοφία>> και <<Γνώση>>. Επίσης τα σχόλια σου ήταν πολύ απαξιωτικά για εμάς που ασχολούμαστε σε τέτοια υπερφυσικά θέματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 14:56:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναί φίλε μου τα έχει ...αλλά γιατι τα έχει ???? (δεν θέλω να μπώ σε λεπτομέρεις...απλά σκέψου το)

Τα σχόλια μου είναι μέσα απο την εμπειρία μου και η εμπειρία μου λέει οτι όποιος ασχολείται "με το άνοιγμα του τρίτου ματιού " π.χ. χωρίς καν να έχει ανοίξει τα άλλα δύο ...των τρώει η μαρμάγκα ....
you know marmaga ?

Δεν ήθελα να προσβάλλω κανέναν και δεν έβγαλα την ουρά μου απέξω.
Ξέρει ο καθένας για τον εαυτό καλύτερα απο μένα και απο τον καθένα...

και δεν είπα οτι όποιος ασχολείται με το υπερφυσικό κάνει κακό , είπα οτι όποιος ασχολείται με το υπερφυσικό κουτσομπολιό κάνει κακό ...
στον εαυτό του φυσικα ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 15:12:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο καταδότης της συμμορίας «Γριές του τραίνου» ξαναχτυπά !
Σε καταδικάζω ΕοΝ και σε παραδίδω στην κρίση του λαού .

( είπα να ελαφρύνω το κλίμα λίγο )

Ο με χιούμορ


ApostolosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Reo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


200 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 18:37:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Reo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λίλιθ, θα σου απαντούσα αλλά δεν σου απαντώ για να κάνω οικονομία στα μηνύματα! :)
Εντάξει, έχεις δίκιο. Κι εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πότε τα εκατόστησα, όπως δείχνει το κοντέρ αυτή τη στιγμή. Έσβησα μάλιστα και μερικά, τώρα που έμαθα το κόλπο, αλλά o αριθμός δεν μειώθηκε. Ζαβολιά!
Συνεπώς ας συγκρατιόμαστε όποτε μπορούμε (αγενέστατα δεν έχω απαντήσει σε κάποια σχόλια) ή, όπως έκανε παραδειγματικά ο Admin παραπάνω, αντί να γράφουμε πολλά και διάφορα μηνύματα να γράφουμε ένα που να κάνει για πέντε. Έτσι ο Admin με τα σημερινά δεδομένα είχε σκορ 197, συν 5 πόιντς για το μήνυμά του, πάει φυσέκι για τη 2η βαθμίδα! :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 22:22:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Reo, τι ειναι "δευτερη βαθμιδα"?
στις πολεμικες τεχνες οι "βαθμιδες" κατεβαίνουν αντι ν ανεβαινουν...
ξεκινας με πολλες -10- και καταληγεις με 1.
αρα, δεν εχει σημασια σε τι βαθμιδα ειναι καποιος, αλλα η ποιοτητα των μηνυματων του -γενικα. ετσι, σε αυτο συμφωνω μαζι σου.

Κυριε Ράμογλου? εχετε κοτερο...(εμαθα)
θα με πατε μια βολτα?

για να αλαφρωσουμε λιγο το κλιμα...

Υ.Γ. το μηνυμα αυτο θα αυτοκαταστραφει σε λιγο καιρο, επειδη ειναι ανουσιο... ΓΙΑΥΤΟ ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ..


λιλιθ -η πρωτη γυναικα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 00:28:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΜΜΜ..ΓΙ'ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΤΟΣΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΗΝΩ...ΛΟΓΩ..ΑΝΟΥΣΙΟΤΗΤΑΣ...
ΠΕΦΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ.ΦΤΑΝΕΙ!
(ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΑΚΟΜΗ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΣΤΗ REVLON...KAI ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΞΕΧΑΣΟΥΝ....)ΩΧ..ΠΑΛΙ ΔΥΝΑΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ....
'manava seva, madhava seva'


Edited by - ΑΤΜΑ on 13/03/2003 19:14:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 00:32:30  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτός ο χώρος εχει φτιαχτεί για να δέχετε ολους αυτούς που εχουν μιά σπίθα μέσα τους για εσωτερική και εξωτερική αναζήτηση

Εδώ μέσα γράφονται ολες οι απορίες και ανησυχίες που μας διέπουν !!!!!!

Και πραγματικά δεν πιστεύω οτι ειναι για τον καθένα κατάλληλος, υπάρχουν και αυτοί που μπαίνουν εδώ μέσα για να γελάσουν------

ξέρετε τι λένε ομως --------

Γελάει ομως καλύτερα αυτός που θα γελάσει τελευταίος !!!!!!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 16:30:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΙΝ ΝΟΙΚΟΚΥΡΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΤΙΣ ΟΔΗΓΗΣΑΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥΝΑΙ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΑ..ΛΟΙΠΟΝ?:ΚΑΘΕ ΒΑΘΜΙΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΛΛΑΖΕΤΕ,ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟ()ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΟ..ΟΠΟΙΟΥ ΤΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΖΥΓΙΖΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ,ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ(Η ΔΥΟ Η ΤΡΙΑ)ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ..Ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ,ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΤΖΑΜΠΑ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΣΚΙΠΠΕΡ ΤΟΝ ΡΑΜΟΓΛΟΥ,ΟΚ???

ΠΩΠΩΠΩ,ΚΙ ΕΛΕΓΑ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΑΡΜΕΝΟΣ.....

ΟΤΑΝ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΕΙ,Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 19:23:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...ΧΜΜΜ.. ΤΟ ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΕΙΠΕΣ?
ΚΑΛΑ!...ΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΡΠΑ...ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ...
...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΠΑΝΕ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΑΦΗΣΑ ΤΟ "ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΙΣΜΟ"
...ΑΣ ΤΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΛΟΙΠΟΝ...
ΑΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡ, KITTY...
ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΤΟΝΩΘΟΥΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ...
ΣΑΝ ΤΟΥΣ "ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ ΤΟΥ ΓΕΛΙΟΥ" ΕΝΑ ΚΑΤΙ...
-ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΑΤΟΧΥΡΩΝΟΥΜΕ ΙΜΑGE KI EΔΩ-


ΓΕΛΑΕΙ ΚΑΛΑ ΟΠΟΙΟΣ..ΓΕΛΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...

'manava seva, madhava seva'

*****ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ "ΕΘΙΓΕΣ" ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ..ΔΕΣ ΕΝΑ ΛΙΝΚ...
ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ...ΕΤΣΙ ΠΑΡΑΒΟΛΙΚΑ!http://www.fashionclub.gr/history/articles.html?n_no=75

Edited by - ΑΤΜΑ on 13/03/2003 19:47:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

saman
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 20:00:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή ρε ατμα , για να εκτονωθείς μπαίνεις εδω μέσα ;
Εντάξει μπορείς να κανείς το χαβαλέ σου ελευθέρα αλλά όχι να το θεωρείς και χιούμορ .Νομίζω οτι έχεις ξεφύγει τέλειος .
θα μπορούσα να σου πω πολλά ακόμα αλλά καλύτερα να μη συνεχίσω ...
Ο καθένας ας κάνει την αυτοκριτική του και ας βγάλει τα συμπεράσματα του .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 20:22:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ.....ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΛΙΝΚ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΩΡΑΙΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 20:24:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΓΝΩΜΗ...ΣΑΜΑΝΕ
ΤΙ ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΣ ΤΩΡΑ...
'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 13/03/2003 20:34:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 20:52:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tελικά εμένα με ξεχάσατε ?
quote:
... μείζον θέμα είναι όπως προαναφερθηκε είναι το ότι πολλά θέματα ανοίγονται ενώ ήδη υπάρχουν αλλά ήδη για αυτό το θεμα έγινε συζήτηση . θα ήθελα να παρουσιάσω έναν άλλο προβληματισμό μου πάνω στα θεματα και θα ήθελα τη δική σας άποψη . παρατηρώ ότι αρχίζει να υπάρχει ένας κορεσμός θεμάτων . έχουμε καλύψει πλέον πάρα πολλά θεματα εκ των οποίων όλα σχεδόν τα "βασικά" . αναρωτιέμαι ... λογικό δεν είναι ότι μετά από μερικό καιρό δεν θα υπάρχουν παρα μονο ελάχιστα θεματα που να μην έχουν συζητηθεί ? οι καινούργιοι μια και είναι καινούριοι δεν θα ξέρουν τί έχει συζητηθεί και τι όχι και λογικά θα ανοίγουν ίδια . δεν είναι πολλά τα θεματα στα οποία να διαρκεί για "πάντα" η συζήτηση και σε πολλά μετά από κάμποσο λήγει μια και έχουν καλυφθεί πλήρως . τι γνώμη έχετε για αυτό ?...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 21:05:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΟΒΑΡΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ, ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΌ ΟΛΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΧΙΟΥΜΟΡ ΝΑ ΑΛΑΦΡΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...

ΦΙΛΕ Τ-SEEKER ΕΘΕΣΕΣ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΡΩΤΗΜΑ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΤΕΙΝΩ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΛΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΞΕΠΕΤΑΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΑΝΑΖΩΟΓΟΝΟΥΝΤΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ (ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ) ΕΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΟΥΝ.

"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
saman
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 21:28:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ok Aτμα , το κατάλαβες οτι δε έχω πρόθεση να σε προσβάλω.
Απλά θέλω να σου υπενθυμίσω οτι καλό ειναι να κοιταζόμαστε πότε πότε στον καθρέφτη για να βλέπουμε το εαυτό μας με τα μάτια των άλλων.
ελπίζω να μη σε στεναχώρησα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2003, 01:29:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΧ ΣΑΜΑΝΕ..ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΛΟΚΟ ΤΩΡΑ!...ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ...
ΤΙ ΝΑ ΠΩ...
ΦΩΣ!....ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ "ΤΕΛΕΙΕΣ"...ΠΟΥ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΠΑΡΑ ΤΗ ΡΟΗ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ...

ΦΩΣ +ΑΓΑΠΗ
ΑΤΜΑ


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Reo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


200 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2003, 16:32:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Reo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ...
ΤΙ ΝΑ ΠΩ...

Αυτό λέγεται Υπαρκτός Εσωτερισμός. :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy